Altenten Nieiws- solide W-JASSEN, 0. H. Lenghaus, UITVERKOOP. SPAANDER i Co., ALKMAAR. Brieven uit Rome. lijdelijke aanbieding 52.00. GR00TE Kaad Noordscbarwoude. öllipcïs i N.V, v.lï. TRAPMAN Co.. Schagen EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. WINKEL. Öiimeatandsch Nieuws. In alle standen rookt men Tabak van J. R. KEUSÓ, Alkmaar, Zuti-rdiig 30 Deecnilx'V 19'22. SCHAG 65*i.* No, >155. Dit blad vomchljat viermaal paM wooU: Dlnadoe, Woonodas, Donder dag on Zaterdag. BIJ lnroadlng tot 'a morgen» 8 uur, worden Advor- tontlSn nog tooveel mogolljk ln het ooratultkomond nummer geplaatst. POSTKEKENINO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs per 8 maanden tl.85. Lno.c nummoro O cent. AJOVlUütTlïN- TIÖN van 1 tot 5 resolo 11.10, iodoro rogol moois 20 cent (bowljeno. inbogropon). Grooto lottoro wordon naar plaatsgulmto borokend. DIT NUMMER BESTAAT UIT 5 BLADEN. Deni 14eru December, den dag waarop Paus Plus XI aan do acht nieuw benoemde kardinalen in, het openhaar constitori dón 'hoed zou uitreiken, stond de zon vroolijk stralend' hoven Rome en wie door de bronzen deuren do lange trap opging, on, boven, ge komen, zicih omwendde én naar boneden zag, was verrast door al dat, kleur- en lichtgewemel aan zijn vooten, want tusschen 'de Zwitserscho gardes in hun mlddeleeuwache costuum en. de sornonaristen in hun vermiljoen en paarse soutane'» vlokten geagiteerde mensdhengozichteni on tintelde do zon, waardoor die monumontoele opgang met al zijn marmer en, ver guldsol in een blij. levende bewegelijke stroom werd herschapen, Vol belangstellenden stonden de „Sala Roggla" en de „Sala Ducale" waarlangs straks de Paus, voorafgegaan door zijn hofstoet zioh naar de „Aula della'Reriodizione" zou begeven, waar de plech tighold plaat» vond. De laatste jaren werd1 deze zaal, die zich, in do brood te bo ven don ingang van de basiliek van don St. Pieter uitstrekt, niet gebruikt omdat zij gerestau reerd werd. Uit deze*zaal gaat oen middenvenster naar de loggia, waar vanaf Achille Ratti het volk ze gende nadat hij tot Paus gekozen was en vroeger na de plechtige kroning. Ook de heiligverklaringen had don ih deze Aula plaats, die met haar' wit geschil derde Korinthische pilaren en plafond met gioude ro- sotten versierd', oen indruk van licht en blijheid goeft. N Aan 't einde is de troon voor'den Paus opgericht, hij is 'bekleed' met purperen stoffen, die met gouden franjes omzoomd zijn. Gobelins versieren do wan den en het baldakijn cn een mosgroen, tapijt bedekt do vloer, die naar de tribune voert, waar de kardi nalen in lange rijen, zullen plaats nemen. Hot „corps Diploma!,iquo"( do hooge Romoinsche adel en fami lieleden bobben de tribunes aan de andere zijde in- genomen, en onder de aanwezigen neemt de span ning toe, naarmate hot uur nadoet waarop do coro- monio zal aanvangen. Dan hooren we uit de verte als 11 duf golfgeniisah kreten van toejuiching, en handgeklap, dat steeds nader bij komt. Wij weten, dat de Paus nu zijn vertrekken verlaten heeft cn op do „sodla gestatoria" hoog boven d'o hoofden dor saamgestroomden naar de „Aula" «gedragen wordt. De pauselijke garde, de prelaten en ceromonimoes- tors, hooi die schilderachtige stoot wordt doori do vlougeldeuren zichtbaar, dan komen do riddors van Malta in hun gala-gewaad van licht roodo zljdo on de in zwart satijn gestoken ridders van do „Cappa en Spada". Over hot nauw aangesloten wambuis trageti, deze een zwnren gouden keten, het zijn fi- -furoni die weggeloopen1 schijnen van 'n schilderij v. Volasqucvz. Op. hen volgen de kardinalen in 'hun lang, slopend, purper gewaad, eindelijk Plus XI, ze genend naar allo zijden. Ilij wordt begroet door het heerlijke „Tu os Petrus" van Palestrina. Rlji het vorigo consistori, in Juni '21, zagen we hot als vilt. ivoor gesneden gezicht van RcnediUtus XV tuissohen do wuivende witte-voeren-v/aaiors, die de pauselijke zetel versieren; toén was hot do tegen woordige paus, die mot bet. purpor bekleed! werd, nu ontvangt deze de eerbewijzen zijnor kardinalen, in wier midden hij zich neerzot; gezond cn wilskrachtig is zijn figuur en schrander en vol goedheid do blik, die ihfj over de verzamelden heen laat glijden, ter wijl hij nogmaals de vinger» zegenend ophoft; dan trodon do niouw-bonoomde kardinalen jinar voren, dio niet mot. hot „Sacra Collegia" binnen kwamen, omdat zij eerst den oed in de Sitijnsche kapel gin gen, af loggen. liet zijn vier Italianen, een Fraiisclrman,, een Span jaard, een Amerikaan en een 'Duitsohe. De benoe ming van deze laatste, die geen hooge waardigheid onder de geestelijken, bekleedde, giaar eenvoudig een goleerde Pator was, deze benoeming dankt Pa tor F;hrlo aan zijn geestverwantschap met Achille Ratti, die met hom werkzaam was aan de bib-lio- thoek van het Vatikaan. Pater Ehrle, is een man van de wetenschap, een historicus en geleerde, die heel de beroemde bibliotheek en het verwarde ar chief ordende en daarmede een onwaardeerbaar ge schenk aan de beschaafde wereld gaf. Dat deze Paus dien onvermoeiden werker tot „Principe della chie- sa" verhief, is 'n welsprekend bewijs hoe ontzagge lijk hoog Pius XI wetenschappelijken arbeid' stelt. Zóó dankbaar was hij Ehrle voor zijn levenswerk, dat hij dit met de hoogste kerkelijke onderscheiding wilde beloonen. De nieuw benoemden kusten de voeten, handen en het gelaat van den „Pontifex Maximus." Deze drukte hen éen voor Óen den breedgeranden rooden hoed' op het hoofd met de gebruikelijke formule: Accipe Ga- lorum Rubrum" (pntyang den rooden hoed) en alle worden door den Paus omarmd; hij kust hen en velen merken op, hoe bowogen^ius XI was toen hij Pater, nu Kardinaal, Ehrle omhelsde. v°?r Achille Ratti Paus werd, was hij "Kardinaal te Milaan, de Milaneezen lieten voor hun geliefden Kerkvorst oen gouden tiare vervaardigen, rijk met edelstoenen versierd; deze zou hem nu door zijn op volger, den nieuw benoemden kardinaal Tosi over handigd wordon. Do Paus bekeek met bijna kinder lijk welgevallen het vorstelijk geschenk. „Nu moet ik de tiara ook passen", zeide hij glimlachend. Zoo gebeurde het, dat Pius XI zich aan het slot van dit openbaar consistorie door een. van de gepur- perden met de nieuwe tiara kronen liet en, toen hij weer het draagigestoelte bestegen had en omstuwd van zijn schitterend- gevolg hoog boven de aanwe zigen werd opgeheven, begroette hem een zoo warm applaus van de aanwezigen, dat de motetten, die door de Sixtijnsche kapel werden uitgevoerd, over- stemd werden door het gejubel van de menigte en dioor do „Evviva's" die van alle kanten weerklonken. Rome, 21 December 1922. E. F. Heer Hugowaard, 25 Dec. '22. M. de R.i Mag ik U een klein plaatsje in uw blad verzoeken? Bij voorbaat mijn dank. De reden, die mij naar de pen deed grijpen, was de manier, waarop de zoogenaamde werkverschaffing in Heer Hucowaara behandeld wordt. Daar kan men op. 't oogenblik voor den polder aan 't werk tegen een uurloon van 20 cent. Als we nu aan nemen, dat er tegenwoordig niet langer dan 8 uur per dag gewerkt kan worden, van half acht tot twaalf en van één tot half vijf, dan verdient men f 1.60 per dag. Goed geteld, wordt er dus 's Zaterdagavonds f 9.o0 thuis gebracht, mits het alle dagen goed weer is; dan wordt niet gewerkt en dus ook niet verdiend. Én hiervoor moet gij dan het polderbestuur nog dankbaar zijn. Als dat verslag door de arbeiders goed gelezen wordt, dan moet hun aat toch zeker een gevoel geven, of ze oen trap krijgen. Negen gulden zestig cent in de week. Als iemand pog eemge eigenwaarde' bezit, dan kan hij zijn werkkracht daar niet voor verkoopen. Ik' 'Weet wef, dat do honger en de plicht, om voor uw gezin te zorgen, u er misschien toch toe kunnen dwingen, maar ais rij het dan moet doen. doe het dan met wrok in het nart en beloof U zelf, dat gij den tijd, die u £el? overblijft, zult gebruiken, om mee te helpen, een eind aan dergelijke schandelijke toestanden te maken. En tot U, heeren van het Polder- en Gemeentebestuur (Edclachtbaronl?) zou ik willen zeggen: schaamt gij U niet, om EKv medemenschen zulk een vernederend voor stel te doen. In 't verslag werd opgemerkt, dat het nu juist niet de beste werkkrachten zijn, welke er voor in aan merking komen. Maar zou een van U allen voor een hongerloon zijn energie en werklust geven. Gij allen, die ziolf de lucht ïaat daveren van jammerklachten, nu het een poos niet goed gaat in het land- en tuinbouw bedrijf, dio direct kiaar- staan, om Uw hand op te houden on oen aalmoes te vragen aan Rijk en Pro vincie. wat voor allen toch niet noodzakelijk is, hebt gij U wol eens bedacht, wat men met f 9.60 in de week kan doen. Is er nog iemand te vinden, die dezen men- i schon. weike do geheele week hun werkkracht geven, dit schamele bedrag durft neer te tellen? Fatsoenlijk armoe lijden zegt Ui Neen. Op een on fatsoenlijke munier hongerlijden'. Uit de geheele behandeling van deze zaak blijkt echter, dat do heeren niet aidus handelen om hun medemen schen te helpen, maar enkel hun eigen belang dienen. Als we zoo eens om ons heen zien, dan voel je heel goed, dat de tegenwoordige gedrukte toestand een wolkome aanleiding is, om te probeeren de zoo gemin achte arbeidersstand er nu eens voor goed onder te i krijgen. Locs enkel wat de heer Kostelijk zegt: Als de men- schen 25 ceni per uur krijgen plus een toeslag van 2 cent por kincf beneden 14 jaar, zaf iomand met 5 kindereu wel 35 cent por uur verdicueu kunnen. Zoo iemand zou dan aanstalten kunnen maken, om bij een particulier vandaan fco gaan. Ja, daar wringt hem juist de schoenAls men van boogerhand begint, de Ioonen goed te drukken, kunnen i do particulieren gemakkelijker volgen. Geeft men bij i verschillende instellingen 35 cent, dan moet men dat zelf ook geven cn dat is voor een werkman veel te veel. I Die is toch nooit tevreden i Ik hoop, dat ik hiermee duidelijk geweest boa. Ieder kan hier voor zichzelf de govolgiïeWkintf uit x&ak»a, die op hem van toepassing Luiónk wüi, arbeiders, i dat de reactie sterke- Wordt. J.idioa gij nu berust, 1 zal spoedig nog een a-lap worden gedaan, om u nog dieper to trappen in net moet as, waaraan gij uó jarenlange worsteling u begon te onttrekken. I Verzet u nu, voor het te laat is. Organiseert u I thans on toont, dat gij, mits aaneengesloten, een I macht zijl, waarmoe mea, goedschiks of kwaadschiks, rekening moet houden. Zeg nietwjj staan toch machte loos. Als enkeling, ja, doen als een aaneengesloten bloc, zich van hun kracht bewust zijnde menschen, niet. Welaan dan. Aanvaardt den strijd. Voor u zelf, voor uw gezin en voor uw evenmensch. Op voor een betere toekomst, voor uw recht op een mensch waardig bestaan. C. DE JONG. P.S. Andere bladen worden verzocht dit over te nemen. met prima voering en afwerking, AANBEVELEND, een uitgaaf van f 208019:14, alzoo een kasgeld van f 10813.03. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Een schrijven van B. en W. van de gemeente Lisse i waarin gevraagd wordt adhaesie te betuigen op een door hen aan de Tweede Kamer te zenden adres met verzoek om afschaffing van den zomertijd. Op voorstel van B. eh W. wordt besloten adhaesie te betuigen. Voorgesteld en besloten wordt voorde lichibedrij- ven een definitieve geldleening aan to gaan groot 4000 gulden voor diverse kosleu van uitbreiding. De Voorzitter licht n?:der toe, dat destijds een bedrag van f 60.000 i3 goedgekeurd, waarvan f 36.000 werd opgenomen. Nu ae eindrekening is opgemaakt moet door elk der 5 gemeenten nog 4000 gulden worden opgenomen. Tevens wordt besloten tot het aangaan van een kasgeldleoning voor 1923, groot f 2000 voor de licht- bedrijven. Ter tafel komt hierna het voorstel van do gacsom- missie tot wijziging van de tariefprijzen voor het gas. De Voorzitter wijst er op, dat de laatste jaren de gasaflevering sterk achteruit gegaan is, welk punt meer malen in de gascommissio is besproken en overwogen, hoe het verlorene terug te krijgen. Zoo de prijs van het gas per meter verlagen kan. niet. doch voorgesteld wordt van elke M3. die meer verbruikt wordt, dan de overeenkomstige maand van het vorig jaar, tegen 8 ct te berekenen, met dien verstande, dat voqr hen die het vorig jaar minder dan 25 M3. verbruikten een verbruik van 25 M3. al3 mafttstaf ge nomen wordt. Ook in Enkhuizen is het ongeveer op deze wijze toegepast en met succes en voor het bedrijf geeft het geen risico. Eerst igoet de verloren productie ingehaald worden en daarna kan de prijsveriafigd worden. De grootste Vijand is de petroleum. Daartegen moet de strijd -met alle macht worden aangevangen. Wethouder Ootjers vindt de proef gemakkelijk Te nemen: het kost geen geld; of het werkelijk voordeel zal geven, daarvan is nij persoonlijk niet zoo door drongen. De tweede cóncurrent is toch wei' de eléctriciteit. Er was echter geen andere weg dan de voorgestelde te vinden. De heer De GeusAls het bedrijf zolve minder stoot dat zal opk voordeel geven. Hij "hoopt dat de directeur ook dit met vaste li and zal aanpakken. Allen verklaren zich voor het voorstel. Do rondvraag levert niets op, waarna do openbare zitting gesloten wordt. KANTONGERECHT SCHAGEN. Uitspraken van 21 Dec. T. W.. St. Maarten, Visseherijwet, f 25 of 10 d. D. B., Warmcnhuizien, Visseherijwet, I 15 of 7 d. H. N., Zijpe, 459 W. v. Sr., f 15 of 7 d. J. S., Warmenhuizen, ^Yis- i'schorijwet, f 15 of 7 d. J. G., Schagen, Warenwet, f 7 of 4 d. A. J., Warmenhuizen, Mot.- en Rijw.regl., f 4 subs. 1 week tuchtschool. Th. W. Schagen, Trekhon- denwet, f 4 of 4 d. A. T., Warmenhuizen, Pol.verord. Oudkarspel, f 6 of 3 d. K. V., Harenkarspel, 458 W. v. Sr., f 15 of 7 d. toewijzing civiele vord. ad f 1'ü. L. L., Winkel, Visseherijwet, f 6 en f 3 of 3 d. en 2 d. J. de G., Anna Paulowna, Arbeidswet, 2 maal f 2 of 2 maal' 2 d. C. K., Winkel, Arbeidswet, f8 of 4 d. J. G., Harenkarspel, 426 W. v. Sr., f 8 of 4 d. M. P., Haren- karspel, 426 W. v. Sr., i 6 of 3 d. A. J. S., en J. W. M. Sy Harenkarspel, 426 W. v. Sr., f 15 of 7 d. J. P., N. Niedorp- en P. W,., Nijmegen, Visseherijwet, ieder 2 maal f 4 of 2 maal 2 d., verb.verkl'. in best. gen. kuip en stok. W. B., O. Niedorp, M. en R.-regL, f 20 of 10 d. J. S., Barsingerhorn, Arbeidswet, f 8 of Fabriek „De Wakende Leeuw" Overal verkrijgbaar. De raad dezer gemeente kwam Donderdagavond bijeen. Afwezig wegens ziekte de heer Heeman. Voorzitter de Edelachtbare heer Van Spengler, se cretaris de heer Reinders. Na opening worden de notulen gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken Dankbetuiging van het Harmoniegezelschap „Excel sior voor de toegezegde subsidie. Bericht van Mej. Deifilé, dat ze hare benoeming als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aan vaardt. Berichten van Ged. Staten, dat de instructies voor den Secretaris en voor deq Ontvanger voor kennisgeving zijn aangenomen. Bericht van goedkeuring op de suppletoire begrooting dienst 1922. Proces-verbaal van "kasopname bij' den gemeente-ont vanger, jvaaruit bleek een ontvangst van f 218832.17, 4 d. S. P, B., Barsingerhorn, Vcrord. B'honn, f 4 subs. 1 week tuchtschool. J. S., Harenkarspel, en K- B., Amsterdam, M. en R.-regl., 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. J. B., Anna Paulowna en D'. S., St. Maarten, M. en R.-regl., f 4 of 4 d. B. S. en Ch. J. de W.j Schagen, M. en R.-regl., f 3 of 3 d. J. C. A., Schagen, Visseherijwet, f 3 of 3 d. G. L. B., Winkel, Arbeidswet, f 1 of 1 d. J. P., Schagen, Pol.verord. Schagen f 10 of 5 d. P. A. h.v. A. B., Anna Paulpwna, M. en R^ regl., f 3 of 3 d. J. G. N., Zijpe, M. en tR.-regl., f 4 oï 4 d. J. S., Utrecht, Visseherijwet, 'f 10 of 5 d. <L. IX, Zijpe, M. en R.-regl., f 7 of 4 d. G. J. J., Callantsoog, M. en R.-regl., "2 maal f 3 of 2 maal 1 d. Wi. K., Noordscharwoude, Alg. Polv. Oudkarspel!, f 6 of 3 d. K. S. L., J. D. P. M. L. en L. M., allen Schagen, 431 W. v. Sr., allen f 5 of 3 d.-J. S., Barsin gerhorn, Arbeidswet, f 3 of 1. d. J. K., Barsingerhorn, Arbeidswet, 2 maal f 3 of 2 maal 1 d. K. H., Oudkar spel, Alg. JPolv. Oudkarspel, f 20 of 10 d. D. V., Cal lantsoog, Jachtwet, f 20 of 10 d., verb.verkl. in bes-li. gen. lantaarn, bevel tot vernietiging daarven. J. B., Callantsoog, Jachtwet, f 20 of 10 d. verb.verkk in besl. gen. geweer en patr. E. S., Anna Paulowna, f 0.50 of 1 d. C. Wen J. J., Schagen, P. E. W., 'Stón^ broek. T. B., Zijpe, M. cn R.-regL, allen f 4 of 4 d. G. de J., Wieringerwaard, iJkwet, f 2 of 1 d. T. K., St. Maarten, idem, f 1 of l d. A. V. d. B., Anna Paulowna, idem, 4 maal f2 of 4 maal 2 d. G. D-., Anna Paulowna, idem, f8 of 4 d. A. de J., Anna Paulowna, idem, f 6 of 3 d. 6. D., Anna Paulowna, f 8 of 4 d. G. V., 'Anna Paulowna, idem, f 2 of>l d. D. do. V., Petten, idem, f 8 of 4 d. F. de K., Anrta! Paulowna, 2 maal f 6 of 2 maal 3 d. en 6 maól f 1 of 6 maal 1 d. M. W;., Anna Paulowna, f 8 of 4 d. G. B.. h.v. J. v. d. B., Anna Paulowna, idem, 3 maal f 2 oï 3 maal 1 d. J. V., Anna Paulowna, idem, f 2 of 1 d,v allen met verb.verkll i» hesL gen. gewichten en maten. N. C. S.. Bareingerhorn, G. de J., N. Niedorp, P. do J.} O. Niedorp en C. B., Barsingerhorn, M. en R.- regl., allen f 4 of 4 d. A. S. h.v. J. KJ Anna Pau lowna, IJkwet, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d., verb. verkL in besl. gen. gewichten. Wl. Z.t N. Niedorp, M. en R.- regl., f 4 of 4 d. D. M., Warmenhuizen, Jachtwet, f 6 (en I 10 of 3 en 5 d. J. H.v St. Maarten, IJkwet, f 8 of 4 d., verb. verkL in besl. gen. gewichten. D'. B., St. Maarten, 427 5o W. v. Sr., f 4 of 4 d. G. B., Zijpe, W. K., Hanenkarspel, G. K., Anna Paulowna, F. D., St. Maarten, J. B., Anna Paiilowna, G. M., War menhuizen, M. en R.-regl., f 4 of 4 d. P. v. d. K., Wieringerwaard, M. en R.-regl., f 10 en f 6 of 5 fen 3 d. J. Vv. en J. M., Winkel, M. en R.-regl., f 4 of 4 d. J. v. d. W., Winkel, M. en R.-regl., f 3 of 43 d. J. K., Winkel, Wapenwet, f 6 of 3 d., verb.verkl. in besl. gen. geweer. J. K. Barsingerhorn, vcrofd. Bar singerhorn, f 4 of 4 d. G. J. S., Zijpe, M: en R.-regl., f 4 of 4 d. D. B., Callantsoog, Jachtwet, f 25 of 15 d., verb. verkl. in besl. gen. geweer, patr. en lantaarn. WIERXNGEN- Voor een stampvolle zaal gaf de zangvereeniging „Excelsior" U. Zondagavond in het lokaal van den heer M. Tijsen te 'Den Oever een openbare uitvoe ring» Behalve een. 4-tal zangnummers werden nog een paar Locneelstukjes opgevoerd en een voordracht gehouden. Zang, töoneel en voordracht werden goed weergegeven en vielen bijzonder in den smaak. Met genoegen kan dje vereeniging, onder leiding van den heer D. C. Verfaille, op deze goed geslaagde uit voering terugzien. Een gezellig bal besloot den avond. EEN KEIZERLIJK KERSTFEEST. Naar aan bet N. v. d. D. wordt getrtield, vertoeft ex-kroonprinses Cecile met baai kinderen te Doorn alwaar op het ka-steel met vele gasten) het Kerstfeest gevierd is. Er waren t-we groot© Ke-rst-boomen op gericht, een in d'o groote zaal voor de ex-keizerlij ke familie en een in de eetzaal voor het personeel, De ex-keizer 'had deze hoornen zelf geveld. De kin deren van de tweede vrouw van den ex-keizer ont vingen diens portret, waarop de gewezen keizer als voldmaarschalk aigebeeidi is. Ook de ex-proonprins vertoeft thans te Doorn. Zijn vrouw blijft nog eenigen tijd te Amerongen logeeren. TROELSTRA. Mr. P. J. Troelstra is, zoo meldt Het Volk, op raad van zijn dokter voor eenige weken naar het buitenland vertrokken, om rust te nemen. MOLLEN. Een Friesche mollenvanger ving in de omgeving van Apeldoorn in zes' dagen tijds negentig mollen, dio per stuk 50 ct. opbrachten. Waar in Fiesland streng toezicht op het vervoer van -die huidjes ge houden wordt, trekken de Friesche vangers naar andere provinciën om hun bedrijf uit te oefenen. LOONSVERLAGING. Met ingang van 1 Jan. e.k. heeft d-^ Directie der G.O.S.M. aan het personeel eene loonsverlaging aangekondigd) van 7pet. voor het wogpersoneel en 5 pet. voor het overige personeel, behalve voor het werkplaatsporsoneel te Deventer, waarvoor de werktijden met 2 uur per week erlengd' zal worden. Het personeel besloot echter op deze loonsverla ging „niet in te gaan", daar zonder goedkeuring van den Minister van Waterstaat geen, loonsverla ging o-f werktijdsverlenging mag worden ingevoerd. ST. PANCRAS. Met ingang van 2 Januari 1923 zijn de uren, waar op het post- cn telegraafkantoor ,i9 geopend, vastge steld op voorm. 11 uur, 'snam. 2—4uur en s avonds van 67 uur. Het lelefoonkantoor is dan geopend van voorm. 8—1 uui, 'snam. 2VA uur en 'sav. van 6—7^ uur. LANGENDIJK. De vereeniging De Koophandel heeft de veilings- besturen tot een gecombineerde vergadering uitge- noodigd, welke vergadering inmiddels .ook reeds ge houden is. De vergadering had in hoofdzaak ten doel om te bespreken, hoe de bezwaren van verplicht» veilen het best zijn te ondervangen. De kwestie is, dat door de uiterst lage prijzen de aanvoer veelal te gering is, waardoor de koopman op de veiling niet vindt wat hij noodigi heeft. Zoolang nu de aanvoer zoo gering blijft, zullen door de marktbesturen vergunningbriefjes worden afgegeven. Als blijkt, dat van deze regeling misbruik ge maakt wordt, of het stelsel van verplicht yeilpn er mee in gevaar komt, zal deze regeling weer inge trokken worden. LANGENDIJK. Bij de door den Provincialen Veilingbond gehou den inventarisatie van voorradige stapel- en andere producten bleek, dat de voorraad 6820 wagons van 10.000 K.G. was. Dit is nog al een belangrijk verschil oij het vorig jaar, toen was de opgenomen voorraad 2941 wagons. WIERINGERWAARD. Tegen j.1. Woensdagavond was een vergadering' uitgeschreven van de Woningbouwvereniging olkshuisvesting". Op de agenda waren 13 punten vermeld, waarvan sommige nog ai belangrijk. In 't reglement is o.m. een artikel opgenomen dat voor eene te houden vergadering minstens een vierde der leden aanwezig moeten zijn. Aangezien meer dan drievierde der leden schitte rende door afwezigheid, kon de vergadering niet doorgaan. NOORDSCHARWOUDE. De heer S. Siesinga van Rotterdam is door H. M. de Koningin benoemd als gemeenteveldwachter de zer gemeente. De heer S. zal 9 Januari in functie iro,.f.n* benoemde is in het bezit van diploma Politieschoól.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1