Freco's Hoofdpijntabletten DERDE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. men op geen stukken na aan den 8-nrjnd«g iets. Voorzitter zegt, dat aan de gasfabriek het 3-ploe- genstelsel is ingesteld. De heer Wit: Als hierop wordt ingegaan, kun nen ze tot 48 uur gaan. jMMtembbing tUfiflcbaa ksareü Wit en de i tig* SC'4s> waarhij de 'heer De Groot 5 stammen' krijgt, l stom op den heer Wdt. De heer De Groot neemt de benoe ming aan. De aanbeveling voor een lid der schoolcommissie, De heer Dorstkan wel met de redeneering van aftredend de heer J. de Groot, luidt: 1. J. de Groot, Zaterdag 30 December 1922. 65ste Jaargang. No. 7155. Vergadering van den Raad, op Vrijdag 29 Decem ber 1922, des middags 2 uur. Aanwezig allen. 1 Vacature, wegens bedanken van den hoer Wilkon. Voorzitter de heor P. Koopman, burgomeestor, socreturis do hoer P. Haringbuizen^ Na opening volgt lozing der notulen. Ze worden onder dankzegging aan don secretaris goedgekeurd. Ingekomon: stukken: Bericht van ontvangst door Ged. Staten van de onlangs vastgestelde gewijzigde motor-, en rijwiol- verordening, mocjedeoling van Ged. Staten, dat do bijdragon in de kosten van den keuringsdienst van waren te Alkmaar voor onze gemeente bedraagt de som van f385.57. Schriftelijk bedanken van den heer J. B. Wilken als lid van den Raad. Naar aanleiding vg.n dit schrijven zegt voorzitter, dat we in dien hoer Wilken hebben verloren eon werkelijk werkzaam en verdienstelijk raadslid en spr» kan niet nalaten hom van deze plaats dank te zeggen voor hetgeen hij gedaan heeft in den tijd dat, hij raadslid en wethouder ia geweest. De heer Wit kan dozo woorden onderschrijven en wil den heer Wilken dank brengen voor de sa menwerking die hiji op deze plaats van don heer Wil ken heeft ondervonden. Ook de heer Gaijaard onderschrijft de woorden door den voorzitter gesproken, en denkt dat we dat allemaal wel zullen doen. De hoer Visser: Ik denk het ook wel. Dankbetuiging van m*j. A. v. d. Molen voor de ©rhooging van haar salaris als ambt. ter secretarie. Adres van de afd. Hoogwoud van het Nederl. Onderwijzersgenootschapmet verzoek, dat de Raad dezer gemeente zich trachte te verzetten tegen de dreigende onderwijsveralechtering, tengevolge van de technische herziening van de L. O.-wet. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de herziening van de klassificatio van de'gemeenten, waardoor hot platteland óf gebrek óf te kort aan leerkrachten staat te wachten, Burgemeester en Wethouders gaan volkomen ae- coord met de strekking van het adres, doch meenen. dat van den kant van den Raad hierin niets behoeft te worden gedaan, wijl zeer vele ingezetenen reeds hebben deelgenomen aan het bekende petitionnement en do actie tegen do herklassificatie reeds tor hand genomen is door het Comité uit de Vereenigingen van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Schagen, Alkmaar, Purmerend en Hoorn, waarbij ook onze gemeente is aangesloten. Do hoer Visser zegt dat hier reeds een comité is gesticht, die in dezen denkt voort te gaan, wat be treft de actio tegen, de horclassificatie.' De heer Do Groot vraagt of het geen mosterd na den maaltijd is. Do heer Visser zegt van voor de herclassificatie niet. ITier is een commissie benoemd die in de rich ting wil gaaii als in het schrijven van Hoorn. Het doel Is tot om gewestelijke actie te komen, daarna tot een provinciale en tenslotte tot een landelijke uct'io te komeh. Overoenkomstig hot Idóe van B. en W. wordt be- slotoni VorzOck om. adhaosie te betuigen aan een tot do Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht adres van den gemeenteraad van Lisso om de vervroeging van den wct.telljken tijd (zomertijd) af te schaffen. Voorgesteld wordt daaraan te voldoen. Goedgevonden. Schrijven van de cominissio tot uitvooring van rlon vleoachkuurlngsdlenst kring Barsingerhorn, met verzoek geen keurloon voor afgekeurd vee te hef fen met hot oog op de uniformiteit in het heffen van kourloonon en tor voorkoming van frauduleus slachten. Na toelichting door den voorzitter, gaat de Raad op het verzoek in. Met don noodslachtor zal een regeling worden getroffen. Voorzitter brengt ook ter eprako het vrijgeven van huUsluchtingen aan *do gemeenten Wieringer- waard oii St. Maarten. Dit zal invloed hebbon op do finantlön van don keuringsdienst en do com missie heeft dan ook pogingen aangewend, om die vergunningen Ingetrokken to krijgen. Idem van de Kamer van Koophandel en Fabrieken to Alkmaar, waarin wordt aangedrongen op de in voering van een werktijd van 48 uur per week (in plaats van 45) voor werklieden in dienst der ge meente of van door do gemeente geëxploiteerde be drijven. Tor toelichting wordt o.m. gezegd, dat deze bij de wet toegestane vorlenging van den arbeidstijd voor vele industrloön en handelszaken noodzakelijk is en het voor hen moeilijker is den langoren werk tijd bij hun arbeiders in te voeren, zoolang de kor tere werktijd nog geldt' voor gemeentebedrijven en gomeentoinstellingen. De heer Gaijaard denkt niet dat do gemeente per sonen heeft, op wie dit schrijven van toepassing kan zijn. De heer Visser: Het gasbedrijf. De heer Borst vraagt of door een langeren werk tijd dan geen mannetje op straat kan komen te staan. Voorzitter zou voor het gasbedrijf zoo lang mo gelijk willen wachten met een langeren werktijd, het is geen mooi baantje. De heer Visser meent ook dat we met de tegen woordige regeling wel door kunnen gaan. Of die regeling nu is 45 uur, 40 of 47, dat weet spr. niet. De heer Wit merkt op, dat er dus al eenige vrij heid is en spr. meent dat do tijd er naar is om tot 48 uur te gaan. Kunnen ze hot werk aan de gas fabriek af met 45 of 40, 47 dan kunnen ze het zelf wol regelen, maar spr. acht het beter vost te leggen dat tot 48 uur kan worden gegaan. De heer De Groot zegt dat het tenminste geen groot verschil is en do heer Borst beaamt dat, het is eon half uur per dag. Voorzitter: We kunnen er ook adhaesie aan be tuigen. De heor Gaijaard verklaart zich daar absoluut •gen. Het is voor de arbeidor» een heele strijd ge veest den 8-urendag en 45-urige arbeidsweek te krij gen en spr. is er niet voor dat van gemeentewege gedaan wordt als van Staatswege. In benauwde oogenbliikkon, Noveimber 1918, is het den arbeiders gegevon, maar nu men zich weer sterk gevoelt, viert do reactie hoogtij. Spr. is er sterk tegen nu den ar- uoiüors den 8-urendag te ontnemen en stolt voor r» 89hrUveu V()0r kennisgeving aan te nemen, ue heer Wit wil wel op het adres ingaani. In den logemvoordigen tijd zullen we langer moeten wer- dat niet'doet, heeft kans lek to gaan vo- trki' u spr* is orvan overtuigd, dat het zóó niet ïor houden is. Niet alleen de arbeiders moeten d'oen'daU n' °0lc dö ^lo^ne en tuinbouwers De heer Gaijaard: Daar slaat dit niet op, die ko- den heer Gaijaard meegaan. De heer De Groot gaat met den heer Wit mee. De heer Visser noemt het een moeilijke kwestie. Spr. stemt juist niet met het adres in omdat het voor onze gemeente de gasfabriek betreft. Was het een ander bedrijf dan zóu spr. er wel mee instem men, want of er nu 45 of 48' uur gewerkt wordt hindert niet zooveel. De heer, Borat: Neen. De heer De Groot: Maar het een» volgt wel eens op' hot andere. Het voorstel-Gaijaard om het adres voor kennis geving aan te nemen, wordt met 4 tegen 2 stemmen aangenomen, tegen de heoren Wit en De Groot. Medegedeeld wordt, dat de tuin achter de Zaag- molenshavon bij nischrijving is verhuurd' aan G. do 2. J. Leegwater. De heer De Groot wordt met 5 stemmen beroemd, 1 stem werd uitgebracht op den heer Leegwater. Ingekomen zijn alsnog de goedgekeurde verorde ningen op de heffing van waagloonen, leges en een vermakelijkheidsbelasting. Aan de orde komen de voorstellen van d,e commis sie van beheer der gemeenschappelijke gasfabriek om a. den prijs voor motorga§, ingaande direct na de meteropname over het verbruik van December 1922 als volgt vast te stellen, nl. voor de- eerste 1500 M3.' per jaar 10 cent; voor de tweede 1500 IM3. 9 cent; voor de derde 1500 M3 8 cent; voor de vierde 1500 M3. en dalarboven 7 cent por M3.k b. dén gasprijs voor straatverlichting voor de ge meenten Winkel en Nieuwe Niedorp te bepalen op Graaf 3 perceelon voor f30, K. Veen 1 perceel voor 113 cent per M3, ingaande f Januari 1923.: f8 en J. Prins 3 perceelen voor f38, Vaststelling van een nieuwe verordening tot ver haal van pensioensbijdragen op de gemeenteambte naren. Voorgesteld wordt het percentage, zooals dat in gevolge de oude wet was vastgesteld, te han'dhaven t.w. 3 voor eigen pensioen en 5 voor gozins pensioen en het verhaal, bedoeld in art. 137, te lid, der Pensioenwet (van do bijdrage, verschulligd wegens inkoop van vroegere diensten) niet toe te passen. Toegelicht wordt, dat in 1913, dé inkoop voor an dere ambtenaren (burgemeester, secretaris enz.) ook voor rekening van de gemeente is genomen, en, daar om zou het onbillijk wezen, het, nu niet te doen. Hettorgas. met ingang, na de mei. erop name over het ver bruik van December 1922 een geredueeerden gasprijs in te voeren van 7 cent per M3 voor het gas, dat ver bruikt zal worden boven de -hoeveelheden, Welke in do overeenkomstige maanden- van 1922 zijn gebruikt doch in ieder geval als -minimum-verbruik te stellen 25 M3. per maand (voor alleen wonenden- 12 M3) cn voor nieuwe verbruikers 30 M3., terwijl onze be staande gasregeling overigens blijft gehandhaafd. Wat het onder a. genoemde betreft, merkt de -heer Borst op, het niet goed te vindén, dat bovenl 1500 M3. de prij9 op 7 cent komt. Spr. achti dat voor de kleine menschen. niet billijk. De secretaris merkt op, dat het hier gaat over ano- bedrag van den inkoop is nog niet bekend. Voorzitter zegt, dat de coöperatie „de Tijdgeest' te Voorstel tot hot aangaan van een kasgeldloening Winkel dacht over a/nderp drijfkracht, over zuiggas. tot een maximumbedrag van f15000.— tegen een De heer Visser licht in, dat bij de voorgestelde re- rente van ten hoogste 5% geling is nagegaan wat do kostprijs voor het motor- De heer Wit vraagt, of nu de invordering der be- is sn die is 10 cent. Tegen düen prijs- kan de mo- lasting door het Rijk geschiedt., niet meer regolma- lor goedkooper met gas worden gedreven dan met tig het geld binnenkomt en daardoor de kasgeldlee- petroleum óf met benrine. 'De regeling is ook ge- ning overbodig is. maakt in de hoop 'meer afname van. motorgas te Toegedicht wordt, dat deze kasgeldleening voor krijgen, gasfabriek en gemeente is. Voorheen bedroeg dio -Het onder a. genoemde wordt goedgevonden-, even- leening f 10.000, maar Ged. Staten houden geen re-^ls het onder b. genoemde.-Deze gasprijs was tot kening rnet eventueele terugbetalingen, enkel met nu 15 cent. opnemingen. Zoo Wordt nu goedkeuring voor f 15nnn gevraagd. De hoer Wit merkt ook nog op, dat de aansflaghil- ietten zoo laat zijn rondgegaan. Het aangaan van de kasgeldleening wordt goedige vohden. Verzoek van het bestuur van IJs- en Volksver maak om de voorwaardelijk toegezegde subsidie te mogen ontvangen tot een'"bedrag van f75. Voorzittor merkt op, dat het feitelijk gec-n subsi die betreft, maar de gemeente heeft voor f100 in het waarborgfonds geteekend. en daarvan vraagt IJs- en Volksvermaak nu f75. We komen er dus goédkoop af. De heer Wit is het daarmee niet eens. Bij de aan vrage was de heer Visser van gedachte, dat als het weer gunstig was, het waarborgfonds n^et aangespro ken zou behoeven te worden. Het weer kon, niet Wat het onder c. genoemde voorstel betreft, hier over is een memorie van toelichting bijgevoegd en wordt medegedeeld, dat de tegenwoordige gasrege ling, die nu een jaar in werking is, een succes is ge- weost. De finantieele resultaten zijn bemoedigend voor het volgend jaar. Toch zijn er nog te veel klei ne gobruikers cri, daarom, wordt deze reductieregö- ling voorgesteld. 1 De heer Berst vraagt, waarom voor de nieuwe gebruikers liet minimum verbruik op 30 M3. wordt gesteld. De heer Visser zegt, dat voor de gewone verbrui kers een reductiepri.is wordt gegeven boven dé 25 V Voor nieuwe gebruikérs bestaat geen meer-giebruit en de gascommissie achtte het onbillijk, da/t m-tni- inumgebruik Voor die menschen, nu ook direct op 25 M8. vast te stellen. De heer Borst, wijst op eventueele aansluiting voor mooier en nu vragen, ze 75 pet. Dftt stemt spr. niet Langereis en Moerbeek. Die menschen zouden dan zoo tot tevredenheid. Voorzitter: Dat is eon verschil van opvatting. Het had erger kunnen wezen, vuurwerk is vuurwerk. Het verzoek wordt toegestaan. Aan de ordo komen diverse benoemingen. Als regent der Algemeene Armenadministratie moet de heor J. Goet aftreden ook pas bij 30 M3. aan den reductiepri.is toekomen. De heer Gaijaard zegt, dat de directeur heeft toe gelicht dat 25 M3. per maand een zeer minimaal gebruik is en dat men die spoedig overschrijdt Spr. geeft evenwel toe, ,dafc de regeling voor Langereis en Moerbeek iets ongunstiger is. De heer Visser zegt, dat door elkaar het jaarlijksch De hoer Goet wordt met algemeene stemmen her- verbruik per aangeslotone 400 M3. is. Overigens moet benoemd. deze zaak bekijken uit het oogpunt der gasfa- De aftredende Weesmeesters de heeren J. Stam- briek. Er zijn wel meer scherpe puntjes aan de re- raes en P. Haringhuizen worden als zoodanig her- Paling, als men de zaak uit een ander oogpunt benoemd. beschouwt. Voor de goedé klanten is dezé regeling Voor dé commissie voor de iandschouw moeten niet aangenaam, maar ze geeft indirect voordeel aan aftreden de heoren G. Gaijaard on D. Wit Cz. het gasbedrijf. Do uitslag der stemming is* Gaijaard 4 stemmen, Voorzitter: Ja, menschen die de gasfabriek altijd Wit 3 stemmen, J. Stammes 2 stommen1 (van onwaar- gesteund hebben door volop gas te gebruiken, zul- dp), J. de Groot 1 stem, en een biljet blanco. Benoemd l«*i van deze regeling niet proflteeren. worden verklaard de hoeren Gaijaard!-en Wit. De heer Gaijaard wijst er nog eens op. dat bij Op do vraag van voorzitter, of do benoeming wordt een nieuwe uitbreiding die menschen toch in een geacceptocrd, antwoordt de' heer Gaijaard bevesti- ongunstiger positie1 komen. gend. De tjeor Wit zegt, vortg (maal de benoeming te De. heer Visser: Deze regeling is niét gebaseerd hebben aanvaard, nadat hij' van voorzitter de toe- °P een nieuwe tak. Daarvoor is dan altijd weer wat zegging had gekregen dat de landerijen beter zouden te vinden. worden nagegaan als vorig jaar. Al die jaren, dat Do heer Gaijaard: Ja. dan krijgen we nog veel spr. lid der commissie is.geweest, is er van een land- meer tegenstand dan we op het oogenblik al van schouw nooit iets gekomen en- spr. heeft dan ook den onzen compagnon hebben. voorzitter al eens schriftelijk, gevraagd; dat de com- Ook dit voorstel van de gascommissie wordt met missio oeiis rondging. algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter zogt. dat toen de heer Gaijaard verhin- Voor de. comité-vergadering heeft de heer De Groot derd was cn later heeft. spr. er niet meer aan ge- aanstonds nog iets in het midden te brengen, dacht, Cworigona is spr. van meoning, dat wanneer De heer Borst vraagt, of voor do smerigheid van ao lieer Do Graaf, dio met het toezicht, is belast, t,wij- den weg geen gebruik kan worden gemaakt, van. de feit over 'hot goede gebruik der lande.rijon, de*e zich spruitstukken, tot de commissie heeft to wonden, en dan kan de Voorzitter denkt dat schoonmaken1 in dézen tijd commissie rondgaan. Als alle» gioed marcheort, acht weinig zal helpen. spr. dat niet zoo noodig. De heer Visser zegt dat de slangen met sproeier Do -heer Wit vindt het.svel goed, als de commissie nog niet klaar zijn en' bovendien zou er een contract een paar maai per jaar rondgaat. Als De Graaf zijn met het Proy. Waterleidingbedrijf noodig zijn. rapport indient, is bet al te laat. want «dat is om. Do heer Wit dacht, dat besloten was do straatver- streeks nieuwjaar. lichting 4 dagen per maand in te krimpen, 2 dagen De heer Gaijaard ia b'd vttókoime» sfe'i wJMr- voor eeiste kwartier en 2 dagen daarna. Toch is de zitter eens. Nu dou OruA* is toe straatverlichting op den ouden voet doorgegaan, to zien op gebruik van kum.t.'aüsi,, <vp onkruid enz., De heer Visser zegt dat ze wel ingekort is en acht spr. het ook «let zoo aoudfe dat d» commissie voorzitter zegt dat met net oog op de Zondagen hét rondgaat. Alleen als er een conflict tussc'hen de deze maand; niet gebeurd is, vorig maal wel. Graaf en oen landgebruiikeV ontstaat, kan de com- De heer Borst zegt, dat bij den woningbouw heele- missie tusschenbeid'e komen. Als Wit er echter be- maal geen lantaarn' heeft gebrand, lang in stelt en wil kijken waar de landerijen der Voorzitter hoopt dat dit beter wordt. Do straat gemeente liggen, keurt spr. goed dat de commissie verlichting zal voortaan ^nuit de gasfabriek gere- eens rondgaat. geld worden. De heer Wit accepteert tenslotte de benoeming, De heer Wit wijst nog op het overdag branden van nadat voorzitter heeft beloofd dat de oommissie een paar lantaarns te Winkel, eens rond, zal gaan Voorzitter verwacht dat de gebreken wel niet uit- Als lid der gascommissie moet aftreden de heer blijven met die klokjes. J. B. Wilken. Nadat Voorzitter de hoop heeft uitgesproken de De heer Wit vraagt, of dé heer Wilken herkiesr Wieeren volgend, jaar in gezondheid weer in deze baar is. zaal terug te zien, volgt sluiting. De heer Visser zegt van practisch niet, maar als men 't nauwkeurig opvat wel, want er moet iemand uit ons middeni worden benoemd) en1 de heer Wilken is nog in ons midden, hij is nog wethouder. De heer Wit wil met de benoeming wachten, tot-1 PER KOKER 46 CENT <l«l we weer een voltallige vergadering hébben, dan ainnen 10 min. Yeriicht)ng der hevigste hoofdpijn, is er meer Keus. De heer yisser meent, dat daartegen één bezwaar N. Noot, Julienadorp; J. Boekol, Callantsoofl; L. v. is, nl. dat de gascoomnlsslo dan niet voltallig ls. d. Oord en F. Randwijk, 't Zand; 'D. de Graaf en H. De heer Wlt meent, dat dan de plaatsvervanger Borst, Breezand; P. Nouvel, P. Muntjewerf G. de kan worden opgeroepen. Jong, Anna Paulowna; M. v. d. Klooster, Koihorn; De heer Visser: Het zou trouwens eigenaardig we- Wed. K. Stapel, Winkel; J. Kruif, N. Niedorp; Dro zen, om hot nieuwe lid direct verschillende functies gisterlj „Het Groene Kruis", Schagen. Voor ongrüb op te dragen cn dat zou toch zeker de bedoeling we- Gcbr. Rotgans, Schagen. zen, want andors is or geen meer keus. Voor engros Gebr. Rotgans on Drog. „Het Groene De heer Gaijaard meent, dat deze vergadering op Kruis". Schagen. vandaag is belegd met 't oog op diverse benoemin- 6erst& uitvoering' gaan bijwonen. Ji? mooi van de zij de van het publick getoond, wopden dat men het ernstig dezer executanten waardoor d. Voor nadere bijzonderheden izde adv. in ,dit num- mmer. ANNA PAULOWNA. De heer F. J. Daamen, onderwijzer te Anna Pau lowna, komt als na 1 voor op dé voordracht voor Hoofd der O. L. School te Cocksdorp, Texel. DIRKSHORN Het Hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier zal vanaf 2 Januari as. op werkdagen geopend ziin voor dien post-, en telegraafdienst vanaf 8%12/4, 2—3 ct\ 6—7 uur. Voor den telefoondienst van 8)4— 12%, 24, 5%—7% uur. Gesprekken uit de openbare spreekcel kunnen gevoerd worden van 8/412/4, 2— 3 en 6—7 uur. HARENKARSPEL. Na afloop van de Godsdienstoefening had alhier de verkiezing plaats van. 4 leden van het Kiescolle ge. Aftredend waren, do heeren J. Wartenhorst, M. de Pèe en S. J. dé Vries en een vacaiure-S. Spaans. Herbenoemd, zijn dé heeren J. W&rtenhorst en M. de Pee, terwijl de Vries geen meerderheid verkreeg. In de vacature werd gekozen de/ heer W. Molenaar, die echter bedankte. Bij hersteiomingtusschen de heeren die Vries en C. B re-graan is gekozen de heer C. Br eg- man cn thans heeft nog een herstemming plaats tusschcn de heeren K. IJff en Dr. Groenhart. BROEK OP LANGENDIJK. Een doofstomme jongen uit deze gemeente was met' de Kerstdagen «o.p zijn eentje naar Amsterdam ge trokken. Gedurende dien tijd werdi -hij vermist, zoo dat men thuis in grooto ongerustheid verkeerde. De Amstordamsche recherche heeft hem aangetroffen in 'n hotel in die Warmoesstraat, vanwaar, men hem. weer naar huis heeft getransporteerd!. LANGENDIJK, Verschillende tuinbouwers hebben, nu weer arbei- ders moesten worden ingehuurd, dé loonen met on geveer 10 pet,, verlaagd. Ook «djn er, die geen nieuw werkvolk hebben aangenomen, ZUIDSOHARWOXiDE Do afd. van den Bond van Staalspensionneering, zal tracliiten ook in Broek op Langondijk een propa- ganda-vergadering te houden, zooalk dit in deze ge meente met Kerstmis J.s geschied, 't Xs te hopen, dat daar voldoende medewerking, van ingezetenen kan worden Verkregen. LANGENDIJK. Do Directeur van het Postkantoor te Broek, op Lan gendijk deelt ons mede, dat, ingaande 2 Januari. a.s. de openstellingen vrn de hulpkantoren Oudkarspel en St. Panera?, voor post- m telegraafdienst worden vastge.'i .eld op resp. 2-3%, 6-7 en 8%-11, 2- 4% en 67 uur. LANGENDLJB- Tal van bouwers hebben gedurende de Kerstdagen gewebkt aan de kool, ten einde ze schoon to houden, daar andlers het rottingsproces- vm voortwoekert, dat, de daardoor ontstane achterstand haast, niet moer te verhelpon is. Het meet wel zwaar werken voor deze nijvere menschen, die caet harden arbeid eiken dag zien1, dat ze finantieel achteruit boeren. ZUIDSÜHARWOUDE. We vornamen, dat bij slager S. een worstliefheb ber zich lied verleiden dioor zijn voorliefde voor deze lekkernij opn een worst te grijpen,'die hom toekwam. Biji zijn op-den-loop-gaan werd hij, echter in zijn vaart gestuit en meost hij zijn buit weer afstaan We vernemen, dat een bouwer ook al spruitkool ven- miste. Men zij dus op zijn hoede. LANGENDIJK. Tot Directeur van het R.-E. fanfarecorps „Kunst genot" is benoemd de heer Geevers te Helder. VALKKOOG. De polder en de banno Valkkoog verkoos tot Hoofdingeland den heer A» Wit Kz. op Tolken en tot lid van het Bestuur, tevens voorzitter, den heer T. Rens te Valkkoog, t- 8T. MAARTEN. Met ingang van 2 Januari a.s. wordt het Hulppost kantoor alhier voor den post-, telegraaf- en telefoon dienst opengesteld op werkdagen, van 9il, 24 en 5/47 uur. Zon- en feestdagen gesloten. SCHAGERBRUG. Mot ingapg van 2 Januari is het hulpkantoor voor den post-, telegraaf- en telefoondienst geopend pp de volgende uren: Voorm. 8%11 uur; nam. 2—4 uur; en 's avonds 5%7 uur. Op Zon- en feestdagen is het kantoor den getoee- len dag gesloten,' AARTSWOUD. Vergadering van de afdeeling Opmeer van do Hol- Iandsehe Maatschappij van Landbouw op Woensdag 27 December 1922, ten huize van Joh. Veerman alhier. Voorzitter, de heer Van Balen Blanken, opent de ze vergadering op de-hem eigen manier en heet do 27 leden en de 7 gasten allen hartelijk welkom en hoopt, 'dat de besluiten, welke in deze vergadering wordén genomen, mogen zijn in het belang van den lan.dbouw en de veeteelt. Secretaris, de heer Harp, leest de notulen; welke onveranderd' worden goedgekeurd. Van de ingekomen stukken lokte eenige bespreking uit bestrijding mond- en klauwzeer. Men was alge meen van gevoelen, dat middelen moeten worden toegepast om deze gevreesde ziekte binnen zekere perken te houden. Stopzetten van markten en tèn- toonstellingen en het ontsmetten en isoleeren van de huizen waarin de ziekte^heerscht, achtte men nood zakelijk. Zeer was men gekant tegen het afmaak- systeom. De heer P. Koppes deed verslag van de algem. vergadering te Alkmaar gehouden en, de heer D. Koora-M'z. verslag van do vergadering van Hollands Noorderkwartier te Hoorn gehouden. Beiden ontvan gen hiervoor, bij monde van den, voorzitter, den dank der vergadering. Hierna werd overgegaan tot uitreiking van de di ploma's aan de leerlingen van den cursus in vee teelt. te Abbekerk. Met een hartelijk en welgemeend woord, waarin voorzitter wijst op het groote nut en de hoop uitspreekt dat zij' er 'hun winste mee zullen doen, worden ze overhandigd aan de heeren M. Nieuweboer, M. Zee, D. Haker, S. Winkel, P. Chat- tillon, G. Vroom, G. Renooij, K. Renooij en Jac. Oost woud Wijdenes, waarvan een niet aanwezig en een overleden. Ook Dr. Stapel ontvangt een woord van dank als leider van den cursus. Hierna volgen eenige stemmingen en herstem mingen, met uitslag: Als afgevaardigde van Hol lands Noorderkwartier de heer D. Koorn Mz. en plaatsvervanger de heer A. Zijp Cz. en voor Kring II afgevaardigde de heer Joh. Spaander Cz. en als plaatsvervanger de heer P. Koppes. Als commissie belast met het nazien der rekening werden aangewezen de heeren P. Slagter, P. Hartog, P. Pluister en als plaatsvervanger de heer S. Koo- men. gen. Het zou ook d/o vraag zijn. of de heer Wilken zich een herbenoeming zou laten welgevallen. Spr. denkt van niet, omdat de heer Wilken de 3 laatste vergaderingen'der gascommissie niet heeft bijge woond, maar spr. al» plaatsvervanger. De heer Wit stedt voor, met de benoeming to wach ten. Dit vooratol wordt verworpen met 4 tegen 2 stommen, voor de heeren De Groot en Wit. De uitslag van de stemming is: Gaijaard 3 stem men, blanco 2 stemmen, Wit 1 stem, zoadat dé heer Gaijaard is gekozen. WIER INGER WAARD. Vrijdag werd, ten overstaan van Notaris Van der Knaap alhier in „de Vlas- en Korenbeurs" te Anna Paulowna, afgeslagen de bouwplaats „d'e Bilt" aan den Schorweg te Breezand, groot 10 H.A. 1 Are. Koopster werd mej. A. J. Maas te Bloemendaal, voor f 10.000. SCHAGERBRUG. Zondag 7 Januari a.s. zal de alhier bestaande mu- Waar de heer Gaijaard1 plaatsvervangend! lid der ziekvereeniging „Crescendo", directeur -de heer P. gascommissie is, wordt direct tot de benoeming van Polderman te 't Zand, hare eerste openbare uitvoe- een nieuwen plaatsvervanger overgegaan. ring geven in het hotel „Het Wapen van de Zijpe' Eerste stemming: D. Wit Cz. 2 «temmen, J. de van den heer J. Broer alhier. Groot 2 stemmen, P. Haringhuizen 1 stem, Borst 1 De muziekvereeniging, welke nu ruim een jaar be stem. staat en van de inwoners alhier alle steun, en mede- Tweede stemming heeft dezelfde uitslag. Daarna werking heeft ondervonden' om te worden een krach- Volgde verkooping onafgehaalde prijzen van de verloting. Zooals voorzitter opmerkt, wordt dit steeds minder. Thans waron er vier, nl. twee bitten, een sjaal en een tuinbank. Voor f 18.50 gingen deze in handen van de respectievelijke koopers over. Punt 9 van de agenda vermeldde: Bespreking plannen voor de a.s. tentoonstelling ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der afdeeling. Op de vraag van den voorzitter, wie of hier het woord over verlangde en wie er een plan heeft, be waarden allen het stilzwijgen, vertrouwende zeker, flat de groote organisator van feesten hiervoor wel een plan had. Ze kwamen dan ook niet bedrqgen uit. Het plan, dat voorzitter ontvouwde, kwam hierop neer. Ter inleiding zeide hij, dat van ouds er vele heerlijkheden hadden bestaan en nu nog in vorm aanwezig zijn, zoo b.v. bestaat er heden ten dage nog een Heer van Opmeer en dit was het nu wat hem op het denkbeeld 'had gebracht, dat, de Heer van Opmeer een graaf of een prins, symbolisch

Schager Courant | 1922 | | pagina 9