m, i.d. Gemengd Nieuws. Marktberichte®: Plaatselijk Nieuws. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Loop der bevolking gedurende het iaar 1922. Werkelijke bevolking op 31 December 1921812 m., 862 vr., totaal 1701. Vermeerdering gedurende het jaar door geboorte 11 m., 12 vr., totaal 23; door vestiging 88 m,, 60 vr., totaal 148. Vermindering gedurende het iaar door sterfte 9 m., 11 vr., totaal 20: door vertrek 92 m., 83 vr., totaal 175. Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de oehcele vermindering 2 tn. en 2? vr., is totaal 24. Bevolking op 31 December 1922: 840 m., 840 vr., totaal 1680. Getal huwelijken gedurende het jaar 1922: 16. DE STEMMING IN DUITSCHLAND. Do stemming onder de Berlijnsche bevolking is, het valt niet te ontkennen zeer nerveus. Men is in span ning over de vraag, of de Franschen hun bedreiging omtrent de bezetting van het Ruhrgebied zullen verwe- ^Do^rSksregeering on<jerzoekt den rechtstoestand uit verschillende oogpunten bezien en speciaal met hel oog op de vraag, welke de consequenties zouden zijn van een afzonderlijk optreden van Frankrijk tegen Duitschland. Er bestaat geen twijfel, of een dergelijk optreden op grond van Duitschlands in gebreke blijven moei worden beschouwd als een inbreuk op het rechi cn do bestaande verdragen. le bevoegder plaatse wordt'steeds weer herhaald, dat de Duitsche regeering, zooals van zoUT spreekt, op net standpunt staat, dat zij met de Entente In haar geheei hoeft te doen en dat zij: zich derhalve onder geen om standigheden, ook niet onder den druk van bedreigingen mag inlaten met afzonderlijke onderhandelingen met een enkeie mogendheid, in dit geval Frankrijk. Men heeft te bevoegder plaatse berichten ontvangen, dio er op wijzen, dat de Franschen in net z.g. nieuw- bezette gebied reeds een groote activiteit ontwikkelden, welke er op wijst, dat zij binnenkort naa rkét Ruhr gebied zullen oprukken. de duitsche huisvrouw. Een der correspondenten der N._R. Ct. in Duitschland schrijft; De taak van den Kerstboom is na de Kerstdagen nog lang niet ten einde. Algemeen blijft de meer ol minder mooi opgetuigde boom tot na Nieuwjaar staan en met Oudejaarsavond worden in de meeste Duitsche families de kaarsen nog eens aangestoken. Tusschen Kerstmis en Nieuwjaar is er dan druk 'bezoek van familie, kennissen en buren. Men komt eikaars Kerst boom en' Kerstcadeaux, die meestal op een tafel voor den Kerstboom uitgestald liggen, bekijken. Zoo be zochten ook wij onze naaste buren en kennissen. Na het avondeten, tegen half negen, gaat men 'thee drinken en eigengebakken koekjes knabbelen. Zoo waren wij ook in de laatste dagen weer eenige malen met oude kennissen bijoen. Het gesprek kwam, niettegenstaande alle pogingen tot afleiding, steeds op de duurte terug. De onzekerheid van het bestaan, de verarming, de gedwongen verlaging van den Levensstandaard ue menschen zijn er zoo vol van, dat ze geen ruimte voor andere gedachten meer hebben. Maar wat me in deze laatste dagen zoo bij zonder getroffen heeft, was de enorme last, waaronder de tegenwoordige Duitsche huisvrouw geblikt gaat. En nu spreek ik niet alleen van renteniers- of midden standsvrouwen, maar ook van de vrouwen van hoofd ambtenaren, kleine fabrikanten kortom van de z.g. gegoede burgerij. Ook hier is de verarming veel grooter dan de menschen veelal zélf begrijpen. Een dienstmeisje is een luxe geworden. Bij' de tegen woordige prijzen voor levensmiddelen is iedere uitge spaarde mond een groote bezuiniging. De wasch wordt, als 't eenigszins mogelijk is, thuis alweer door moeder de vrouw gewasschen. Schouwburgen, concert zijn bij zulke prijzen onmogelijk. Reizen niet aan te denken. Wie een tuin of tuintje Heeft, wordt door de anderen benijd. Maar niet om het werk dat zoo'n tuin kost. Gisteren waren we bij onze buren. Toen we midden in oen heftig debat waren, 't liep tegen elven, stonden de vrouwen op. Het bleek,, dat ze 's morgens alle drie om 6 uur op moesten staan.Voor zwaar werk. Do Duitsche huisvrouw, met zeer weinig bevoorrechte uitzonderingen, heeft tegenwoordig een zwaar bestaan. Ze is aan de huishouding verslaafd. Veelal1 overwekLze zich, waarvan al heel gauw het gezin de gevolgen ondervindt. Aan ziek zijn mag men niet denken dat is de grootste ellende. En zoo wordt nu in Duitschland een strijd gestreden waarvan men niet veel hoort, maar die opwindender en vernietigender is dan menigeen wei vermoedt. De Duitsche huisvrouw is martelaarster-heldin geworden. glijvluchten. Tegenwoordig zijn veei vliegers bezig om eikaars record te verbeteren met vliegtuigen, niet gedreven door motor, maar die zoogenaamde zeilvluchten houden. Thans heeft luitenant fhoret, een Franschman, elk record geslagen, door 7 uur in de lucht te vliegen. Luitenant Thoret,. die met zijn vliegtuig, waarvan de motor stilgeiet was en de schroef vastgezet, te Biskra 7 uur en drie minuten aan een stuk in de lucht is gebleven, vertelt daarvan in de Matin. Hij was naar Biskra gezonden door den onder-staats secretaris voor de luchtvaart om terreinen uit te zoekeu, dio geschikt waren voor zeilvluchten en om de stijg- kracnl van de winden le bestudeeren met een vliegtuig, dat hem door het centrale vliegkamp te Algiers verstrekt zou worden. Thoret koos voor zijn proefnemingen den heuvel Ed Delouatt, ten Z.O. van Biskra, ongeveer 7 K.M. van de stad. Deze heuvel, waarvan de top onge veer 223 M. hoog is, heeft een lengte van ongeveer 5 K.M. Meer naar het Westen, 13 K.M. van Biskra, verheft zich de hoogvlakte van Boe Bezal van 530 M. hoogte en in het verlengde van de Ed. Belouuatt ligt een reeks heuveltoppen van 380 tot 450 M. hoogte, Guetaat-cn-Nessara geheeten. Bij' een eerste proeraé- ming met het stilzetten van den motor en hel vast zetten Van de schroef deed Thoret 2 minuten over een landing van een hoogte van 100 M. Dinsdag bleef hij 144 minuien in de lucht en landde vrijwillig. Woensdag, de groote dag begon hij om 7 uur, maar plótselijng verslapte de opstijgende wind en na 12 minuten moest hij dalen. Een tweede poging mislukte eveneens, na een vlucht van drie kwartier. Om 9 uur sleeg 'de luitenant ten derde male op. Er woei een N.W. wind met een kracht van 35 h 50 K.M. per uur. Enkele malen liet de wind den vlieger min of meer in 'den steek en daalde hij lager dan de top van den heuvel, ook kostte het hem soms moeite rotspunten te vermijden, doch zijn grootste strijd ging tegen de verveling .en vermoeidheid De seconden kropen. Na 3Va uur vliegens dacht Thoret er over het op te geven; hij had immers heit record van Maneyroi met lf) minuten geslagen. Den schepte hij weer moed. Men Zou hem den juisten tijd kunnen betwisten, hij moest het 'record slaan mei uren, in plaats van met minuten. Dus was telkens een nieuw uur het doel, maar wat duurden die uren lang. „IIc had nooit gedacht, dat men zoo genoeg van de zeilvlucht kon krijgen." Het laatste uur was heerlijk. De vlieger had weer een even groote hoogte bereikt als bij zijn vertrek. Mevrouw Thoret, die de vlucht van den grond af gade sloeg, was op den heuvel geklommen om dichter bij haar man te zijn. Hij riep haar toe achter een hoop steenen te schuilen voor den wind. Het antwoord kon hij niet verstaan, want hij 'had haar ï*«ds zonder het te willen den rug toegekeerd. slotte begon de vlieger, die slechts een linnen P?k droeg, kou te krijgen. Hij riep zijn vrouw toe, dat tegen 4 uur zou dalen en zij klom den heuvel af. ruim 7 uur vliegens landde Thoret. De wind was no8 steeds even sterk, met een bonten pak zou hij, alle vermoeidheid ten spijt, in de lucht zijn gebleven tot de maan aan den hemel stond tJat blijft voor een volgenden keer weggelegd. woningnood te manchester. ri^a,van de steden van Engeland, die het zwaarst roa r 5 Woningnood worden getroffen, is Manchester, ueaurenüe den oorlog is het tekort'aan woningen daar »£a *7.000 en sedert den wapenstilstand is pot tekort niet verminderd,1 zooals in andere steden hel geval is, doch vermeerderd. Geschat wordt, dat het tekori in November a^. 20,000 zal bedragen. Tegen dien tijd zullen de particulieren 600, de gemeente 3900, o! geza- monlijk slechts 1500, woningen nebben gebouwd sedert het sluiten van den wapenstilstand, terwijl gerekend was op een normale vermeerdering van het aantal wo ningen met 7500. De voornaamste oorzaak van den geringen aanbouw van woningen moet worden gezocht in het verlies, dat de gemeente op de door haar ge bouwde woningen lijdt, n.1. 180.000 pond sterling per jaar, waarvan ae regeeriog achlnegenae deel voor naar rekening zal nemen. Men vreest nu, dat wanneer hel contract-dat de gemeente mot de regeering heeft en waarbij de regecring op zich neemt 60 pond subsidie uil te keeren voor elke woning, afloopt, heigeen dezer dagen geschiedt, de bouw van woningen te Manchester zoo goed als geheel tot stilstand zal komen, tenzij de regeering opnieuw in een of anderên vorm haar medewerking verleent. De gemeenteraad doet pogingen om deze ramp afgewend te krijgen door de regeering voor te stellen, Manchester voortaan een subsidie te verleencn van zes pond voor elke door of voor de jgemeente gebouwde woning, onaer voorwaarde^ dat do bouw aan bepaalde normen voldoet. De gemeente zou dan allo- verlies-risico voor haar rekening nemen, hetgeen zij In verband met do lager geworden prijzen en arbeidsloonen meent to kunnen doen. H.i.bl. TOENEMENDE KANKERGEVALLEN. De directeur van den hospitaaldienst aan de Assistince Pubüque te Parijs heeft tot een medewerker van de „Eciair verkkard, dat de kanker zich in Frankrijk op onrus*baiende wijze uitbreidt. Vooral tusschen 45 cn 55 jaar bedioeg het aantal sterfgevallen aan kanker te Parijs 2210. in 1912, 3002 en in 1919 3633. Dit is een twaalfde ven het. totale aantal sterfgevallen in de hoofd stad Alleen dc tuberculose is nog moordadiger. Alles wordt in-het werk gesteld om de vrees olijke ziekte te bestrijden. Er zijn op het oogenblik drie radium- therapie-diennsten te Parijs, terwijl een vierde wordt ingericht. De radium-behandeling heeft vooral goede resultaten opgeleverd, wanneer zij geheel) in den aan vang van het proces wordt toegepast TEGEN DE WERKLOOSHEID. Te New York- is pen organisatie gesticht genaamd „Na tionaal XJnemployment League". Het initiatief voor de stichting is uitgegaan van honderd vooraanstaande mannen en vrouwen op godsdienstig, juridisch, pdlitiek en maatschappelijk gebied en uit de arbeidersbeweging te New York en te Washington. Het doel van de League is, de zaak van de menschelijk'e welvaart te bevorderen, „door pogingen om aan iederen man en vrouw in tijden van industrieele depressie arbeidsgelegenheid te ver schaffen, hoofdzakelijk door het doen uitvoeren van publieke werken door de regeering, de staten en ge meenten, aldus alle arbeiders in staat stellend in hun eigen onderhoud to voorzien en door hun koopkracht bij 'te dragen tot den algemeenen bloei des lands; en "ter oevordering van dit doel wettelijke maatregelen te be pleiten en de publieke belangstelling gaande te maken, boeken, brochures en periodieken uit te geven en doen circuleeren en o iderzoeken in te stellen, nuttig of noodig ter voorbereiding daarvan." Uiteengezet woïdi dat voor iederen man, die aan zulk werk wordt gezet èis wegenaanleg, (lrie andere personen noodig zijn in de geregelde industrieën des lands voor het vervaardigen en vervoeren van de materialen. Be toogd wordt dat het probleem er niet eén Ls van het te werk stellen van alle werkloozen aan publieke werken, doch dat de tewerkstelling van een derde, öf zelfs een vijfde der werkloozen aan dergclijkon arbeid het indu strieel leven des lands zoozeer zou" doen opleven, dat daardoor aLle onvrijwillige werkeloosheid zou worden weggenomen. Wat betreft de wijze van uitvoering van zulke pu blieke weiken wordt gezegd dat de wet ze moet regelen en dat noch obligatieleeningen, noch belastingen voor dezen arbeid zouden worden gevoeld door een Volk, dat de verzekering ontvangt van geregeldcn arbeid. HOE HET IN ENGELAND SOMS TOEGAAT NA EEN VOETBAL MATCH. Donderdag heeft de lijkschouwer te Burham den genen, die gewoon zijn de voetbalwedstrijden te be zoeken, een paar harde noten te kraken gegeven. De menigte had bij afloop van den wedstrijd op Nieuw jaarsdag een kreupele, een zekeren John NaJl, bij hot bestormen van een omnibus, eenvoudig onder den voet geloopen, zoodat de man aan de gevolgen daar van overleed. De lijkschouwer zeide, dat dit geval oen zeer wreed geval was en typeerendi voor wat in hét gebied van Burham gewoonlijk bij den afloop van voetbalwedstrijden gebeurde. De menigten, zeide hij, doden bij afloop van de wedstrijden gevaarlijke stormloopen op treinen en omnibussen. Hun gedrang was een schande voor de beschaving van het Noor den van Engeland. Hij kon het onderhavige geval geen ongeluk noemen, daar de wijze waarop deze man was omgekomen even erg was alsof hij door een doodelijk wapen was getroffen Vrouwen en kinderen dienden tegen deze ruwelingen te worden beschermd en er moest een file worden gevormd. Hier was ruw geweld in het spel van den kant eener menigte, die niet door behoorlijke gevoelens werd behoerscht. MAATREGELEN TEGEN SPEELWOEDE IN SPANJE. Naar de „Times" uit Madrid meldt, heeft de regee- ring een aanvaBg gemaakt me t haar maatregelen tegen de speelwoede, een ondeugd, welke in Spanje gedurende de laatste jaren enorm is toegenomen. Er is nauwelijks een stad, hoe klein ook, of er is in een of ander casino of clubgebouw een roulette tafel aanwezig. De domoraliseerende gevolgen zijn ook doorgedrongen in het leger, waar in de militaire casino's wordt gespeeld. De minister van binnenlandsehe zaken beeft reeds den nieuwe civielen gouverneur instructies gezonden om drastisch op te treden, teneinde een krachtige uitvoering van de wet welke hot spelen verbiedt, te verzekeren. Te Madrid zijn rede verscheidene speel banken, tfariéte-gebouwen en restaurants gesloten. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN BULGARIJE. Uit Sofia, 5 Jan. Tengevolge van eene ontploffing in een; metaal war anfabrick zijn tien gebouwen ver woest of ernstig beschadigd, ten minste 20 personen gedood en velen gewond. Volgens het Buig. Tel. Ag:; zou men met een munitieontploffing te doen hebben. HOOGE STRAFFEN. Te Aken zijn Woensdag jl. wegens verboden uit voer van boter en eieren de volgende boeten opgelegd. Een winkelier uit Altenberg (België) kreeg drie jaar tuchthuis en 15 millioen mank boete, oen handelaar uit Aken drie jaar tuchthuis en 2 millioen, een poli tieagent wegens omkoopbaarheid drie jaar tuchthuis en 2 millioen, de autoverhuurder lYt jaar tuchthuis «n 200.000 mark, zijn beide chauffours ieder I Yi jaar tuchthuis en een half millioen, een koetsier 15 maanden gevangenis en 70.000 mark boete. Allen tot tuchthuisstraf veroordeelden werd voorts voor -10 jaren het burgerlijk eererecht ontnomen. GEVAARLIJK SPEELGOED. Op een kostschool te West Crodon had een der meisjes met Kerstmis een „kruidenierswinkel" als speelgoed gekregen. Hierbij waren o.a. verschillende busjes met allerlei stoffen gevuld, die de te verkoo- pen waren moesten voorstellen. Het meisje, dat eenige dagen later met het fraais speelde, proefde een soort bruin poeder uit een der busjes. Daar zij vond, dat het goedje naar smaakte, wierp zij het busje met inhoud weg. Het werd opgeraapt door een der andere kostschool-meisjes, de 11-jarige Eileen Murphy, wier moeder op het oogenblik in Australië vertoeft. Eileen mengde het poeder met water en een wei nig zout en presenteerde het aftreksel hiervan als ,,een kopje koffie" aan haar kostschool vrienriiuntv tjes. Deze vonden het echter „naar goedje" en dron ken er niets meer van, nadat zij het slochts even hadden geproefd. Eileen echter vond haar „kopje koffie" goed smaken en dronk het gretig op. Korten tijd daarna werd Eileen lijkbleek aldus vertelde een der onderwijzeressen, miss Cooling, bij de gerechtelijke lijkschouwing en de nagels van haar vingers werden geheel zwart. Men haalde een dokter, doch geen menschelijke hulp kon het leven van het arme kind meer redden. Het stierf den vol genden dag. Ziehier een der treurige resultaten van de misda digheid van sommige speelgoed-fabrikanten, die maar raak knoeien. NOODLOTTIGE BRAND. Uit Londen, 8 Jan. Bij een brand in een woonhuis te Dublin zijn gisteravond vijf bewoners verbrand. De oorzaak is onvoorzichtigheid. DE GRIEKEN BEZETTEN KARAGATSJ, HET STA TION VAN ADRIANOPEL. Uit Londen, 8 Jan. De ochtendbladen melden uit Konstantinopel, dat de Grieksche elfde divisie Ka- ragatsj in de neutrale zone binnenrukte. De Fran- sehe commandant protesteerde, maar de Griesche commandant weigerde de 'troepen terug te trekken, welke thans aan den westelijken oever der Maritza tigenover Adrianopel staan. FRANSCHE VOORBEREIDENDE MAATREGELEN IN HET RUHRGEBIED. Uit Munster, 8 Jan. Hedenochtend hebben de mi litaire. controlecommissies der Entente versterkte mi litaire bescherming gekregen. Verder is de bezetting van Duaseldorf met 1400 man versterkt, terwijl nog veertig militaire transporten, die als einddoel Dua seldorf en Duisburg hebben, zijn aangekondigd. Ze zullen worden ondergebracht op punten ten noorden van Dusseldorf en Duisburg. In Duaseldorf werd on derdak voor 300 automobielen geëischt on in Duis burg het oprichten van een barakkenkamp. VOETBAL. WESTFRIESCHE VOETBALBOND. De Protestcommissie van den W.F.VJ8., in hare zitting van 6 Januari 1923; gelet op het protest der vereeniging Stormvogels tegen den uitslag van den wedstrijd' Stormvogels I D.O.S.K.O. I, gespeeld 22 Oct. 1922; gehoord de partijen; overwegende, dat de spelregels niet verkeerd zijn. toegepast; besluit den uitslag te handhaven; gelet o.p het protest der vereeniging Quosego tegen den uitslag van den. wedstrijd Sparta III—-Quosego II, gespeeld) 22 Oct. 1922; overwegende, dat het gewenscht is, alsnog eenige personen te hooren; besluit genoemd protest aan te houden tot de vol gende zitting.; gelet op het protest der vereeniging V.V.V. inzake het goedkeuren van een niet aan de eischen vol doend' terrein voor den wedstrijd N.V.V. IIV.V.V. II, gespeeld op 31 Dec. 1922; gehoord de partijen; overwegende, dat de vereeniging N.V.V. in gebre ke is gebleven het veld van lijnen te voorzien; besluit, dat genoemde wedstrijd moet worden overgespeeld op het terrein van dé vereeniging N.V.V. De protestcommissie, die bestond uit de heeren W. v. Erp, voorzitter, L, F. Kleiterp, J. van Zoonen Dz. enJD. Breebaart, secretaris, wijst erop. dat in den vervolge bij het indienen van protesten het Huish. Regl. in alle opzichten in acht dient te worden geno men, dus dat een protest in twee exemplaren moet zijn ingediend binnen viermaal 24 uur na den wed strijd bij den voorzitter der commissie, terwijl bin nen een week de somma van f 2.50 door den voorzit ter moet zijn ontvangen. Bij toekenning wordt dit bedrag, verminderd met onkosten, gerestitueerd. Programma voor Zondag 14 Januari 1923. Eerste Klasse.: Oude Niedorp: V.V.V. IVoorwaarts I, 2 uur, (C. Klink). Nieuwe Niedorp: N.V.V. I—Dosko I, 2 uur, (A. van Dijk. Lutjewinkel: L.W.V.C. IExcelsior I, 2 uur, (L. F. Kleiterp). Bonningbroek: B.V.V. IH.F.C. I, 2 uur, (W. van praaien). Tweede Klasse A: Schagen: Sparta IVQuosego II, 12 uur, (P. Keet). Anna Paulowna: Excelsior IIExcelsior III, 2 uur (P.. Wijn). Tweede Klasse B: Kolhorn: K.F.C. IVoorwaarts II, 2 uur, (D. Bree baart Oude Niedorp: V.V.V. II—L.W.V.C. II, 10 uur, (C. Klink). Nieuwe Niedorp: N.V.V. II—K.F.C. II, 12 uur, (A. van Dijk.) Spanbroek:. Stormvogels II—B.V.V. II, 2H uur, (Jb. van Straalen). Uitslagen van Zondag 31 Dec.: V.V.V. I—B.V.V. I, 5-0. N.V.V. II—V.V.V. II, 2-0. ST. PANCRAS. Zondag werden alhier 2 wedstrijden gespeeld op Vrone's terrein, met den volgenden uitslag: Vrone 1—V.A.F.C. 2 uit Alkmaar, 4—0. V.A.F.C. telde slechts 8 man en¥Vrone had één invaller. Vrone-adspirantenD.T.S., adspiranten van Oud karspel, 41. D.T.S. speelde met 10 man. Vrone 3 trok naar Heiloo en maakte tegen H.V.V. gelijken stand, 11. Sparta I—K.V.V. 2, 2—2. Zondag jl. kreeg Sparta I Krommenie op bezoek, ondanks het slechte weer en nog slechter veld is de ze wedstrijd toch doorgegaan. Te ruim twee uur wor den beide elftallen door den heer Kelder uit Bever wijk in 't vold gefloten. Beide ploegen schenen zoo enorm veel last te heb ben van het doorweekte, glibberige veld, dat goed spel slechts sporadisch vertoond werd. Reeds spoe dig na aftrap werd door een misvorstand in Spar ta s achterhoede de bal in eigen doel gewerkt, (01). Toch was Sparta doorloopend de meerdere, alle aan vallen liepen echter dood in een groote modderplek, vlak voor het vijandelijke doel, waar onze voorspe lers maar niet door konden komen, zoodat K.V.V.'s achterhoede-spelers steeds het gevaar konden voor komen. Engele schoten werden nog op het K.V.V.- doel gelost, maar ook al door de gladheid was zui ver plaatsen buitengesloten. Daar veld en weer steeds slechter werden, werd er zonder rust gedraaid. Sparta was nu overwegend sterker, uit een plotselinge doorbraak wist K.V.V. evenwel nogmaals te doelpunten ,.(0—2. K.V.V. trok zich nu geheel voor eigen doel terug en lieten zich totaal Insluiten. Telkenmale werd het K.V.V.-doel bekogeld, maar steeds was er een arm of been, die de bal stopte, terwijl ook voel schoten achter liepen. De uittrappen van K.V.V. werden door Sparta's halflinie uitstekend opgevangen en naar voren geplaatst,; vooral Kamp als rechtshalf was uitstekend, de beide vleugelspelers waren daarente gen ver beneden peil. Eindelijk, toen een der K.V.V.- backs in fraaien stijl over den bal heenmaaide, nam Sparta's midvoor de kans waar om te doelpunten (1—2). Het spel van Sparta werd nu zeer enthou siast en 5 mmuten voor het einde wist Biersteker in een ontstane doelschermutseling voor de tweede en laatste maal te doelpunten. (2—2) Spoedig hierna kwam 't einde, waarmee K.V.V. meer kreeg als hen eigenlijk toekwam. Do heer Kelder leidde den wed strijd op uitstekende wijze. Volgende week moet Sparta I naar het sterke R.Z. C. I te Zaandam terwijl Sparta 2 het zware Batavier I op bezoek krijgt. Dit beloven zeer zware wedstrij den te worden en Sparta zal dan ook alle hands aan dek moeten hebben, wijl anders 2 nederlagen vrij ze ker zijn. D.O.S.K.O. I—N.V.V. I G-2. Zondag speelde alhier D.O.S.K.O. I een competitie wedstrijd tegen N.V.V. I van Nieuwe Niedorp. Onder net vallen van een dichten motregen trapt L/O.S».k.O. af, welke direct al een bezoek brengt aan de N.V.Y.- backs. Daarna komt een schermutseling voor hei DOS.- R.O.-dool, waarna de linkshalf op "ammsriQke wijze de bal in eigen doel trapt. Even daarna weet Wilbrink dc tweede goal te maken. Rust gaat in raat 2- 0 voor N.V.V. Na de rust is het veelal D.O.S.K.O. die voer het N.V.V.-d^l zweeft, maar fortuna is er >iiet bh en doelpunten blijven dan ook uit. Gelijk spet had da verhouding voorgegeven. FJndv kom* vab de» span nende match met 2—0 voor N.V.V. ANNA PAULOWNA. De aangekondigde wedstrijd tusschen Excelsior I en V.V.V. I is door het slechte weer, na een kwartier spelens gestaakt. Nadat V.V.V. den opgooi wint, trapt burgemeester Lovlnk, ter opening van het nieuwe terrein, voor Excelsior af. Na eenig been «n weer trappen blaast scheidsrechter Klink maar weer „in rukken". De wedstrijd Excelsior II en ljuosego II werd na een zeer onbelangrijken strijd door Excel sior II met 1—0 gewonnen. Zooals altijd voldeed scheidsrechter Klink weer uitstekend. Zij die in het bezit zijn van een entreékaartje van den wedstrijd Excelsior I—V.V.V. I kunnen op dat bewijs den op 21 Januari te spelen wedstrijd Excelsior I—L.W.V.C. I bijwonen. OUDKARSPEL. D.T.S. had 3 uitwedstrijden. D.T.S. adspiranten wa ren naar Vronahadspiranten t© St. Pancras en verlo ren met 41. D.T.S. III was naar D.F.C. II van Dirkahorn. De D.T.S.-ers waren zoo goed „bij", dat zij den geheelen wedstrijd met 12 man speelden engeen mensch had er erg in. De wedstrijd eindigde met gelijk spel 0-0. D.T.S. I was op bezoek naar Rood-Wit II te Alk maar. Onder een fijn rogentjie werd begonnen. Reeds direct is D.T.S. in de meerderheid. Na ongeveer 15 minuten glijdt de R.-W. keeper uit en ziet de bal langs zich heen gaan. Vijf minuten voor het einde last de scheidsrechter af wegens het slechte weer. Volgans onze meening had scheidsrechter beter ge daan met, óf niet te laten beginnen, óf door te spe len. Wanneer het weer nu slechter was geworden, dan was het een ander geval geweest en wat de ter- rnngesteldheid aanging, kon het gemakkelijk. Afijn, volgende keer er maar weer met vollen moed op aan. OUDE NIEDORP. V.V.V. II speelde een wedstrijd tegen Voorwaarts II te Barsingerhon, met als uitslag 0—0. V.V.V. I ging naar Excelsior I 'te Anna Paulowna, doch de scheidsrechter lastte dezen wedstrijd aï, wegens bet zeer slechte weer. noordscharwoude. Holland II behaalde op eigen terrein een verdiende over>viiming op Heiloo II. Het eerste puntje was voor Heiloo, doch daar Holland overwegend sterker was, konden zij de leiding niet behouden. Heiloo's keeper kreeg dan ook voor de rust tweemaal het nakijken. Na de rust moest hij nog tweemaal visschen, zoodat Holland won met 41. AMSTERDAM, 8 Jan. 1923. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 416 vette koeien, le kw. f 1.20 tot f 1.30, 2e kw. f 0.90 tot f 1.10, 3e kw. f 0.70 tot f 0.80, 17 stieren f 0.90 tot f l.Oö, 85 melk- en kalf- Jsoeien f 350 tot f 500 p. st, 22 vette kalveren 2e kw. f 0.90 tot f 1.10,. 15 graskalveren f 75 tot f 150 p. st. 40 nuchtere kalveren f 17 tót f 26 p. sL, 119 schapen f 40 tot f 60 p. st, 50 lammeren f 32 tot f 36 p. st, 424 vette varkens, Hollandsche le kw. f 1.18 tot f 1.22, 2e kw. en 3e kw. f 1.J4 tot f 1.16, Overzeesche £n .Geldersche le kw. f 1.18 tot f 1.22, 2e kw. en 3e kw. t 1.14 tot f 1.16. 28 slachtpaarden f 150 tot f 225 p. stuk. ALKMAAR, 6 Januari 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 19 paarden f 125—f 375, 11 koeien en ossen f 250— f 42o, 15 nuchtere kalveren f 10f 28, 144 vette schapen f 30—f 52 23 magere varkens f 45—f 52, 35 biggen 10 w. f 24—f 30, 4 bokken en geiten f 4r—r 16. De boterprijs was: hoogste markt f 1.25 middel markt f 1.20; laagste markt f 1.15. Aanvoer 582 kop. Eieren f 9 50—f '11 \VARMENHUIZEN, 6 Januari 1923. Roode kooi f 1.60 a f 1.95. Gele,kooli f 0.85. Deensche witte kool f 1 a 1,35. Uien f 1.70 a f 1.90. Drielingen f 0.60. Peen 1.25 a f 1.30. Uitschot roode kooi f 1.20 a f 1.65. Aanvoer; 10610 Kg. roode kool, 225 Kg. gele kool, 2840 Kg. witte kool, 1870 Kg. uien, 1600 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 8 Jah. 1923. Roode kool f 1.40 a f 2.05. Gele kool f 0.60 a f 0.85. Deensche witte kool f 1.05 a f 1.35. Uien f 1.60 a f 1.70. Drielingen f 1. "Uitschot roode kool 1.35 a f 1.50. Uitschot gele kool f 0.65. Uitschot witte kool' 0.85 a f 0.90. Aanvoer: 12035 Kg. roode kool, 8600 Kg. gele kool, 8250 Kg. Deensche witte kool, 5750 Kg. uien. ALKMAAR, 8 Jan. 1923. Roode kool f 1.40 a f 2.70. 'Gele kool f 0.60 a f0.90. Wortelen f 1.10 a 1.60. Uien f 1.20 a f 2. Appelen f 4 a f 12. Peren 4 a f 13. Spruiten f 1.30 a f 8.20. Witlof, le soort f 32 a £37. Idem, 2e soort f 17 a f 22. alles per 100 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 8 Jan. 1923. Eigenheimers f 1.60. Grove uien f 1 a f 2.10. Drielingen F 1.50. Nep f 2.30. Peen f 1.40 a f 1.70. Roode kool f 1.50 a f 2.70. Doorschot f 1.10 a f 1.90. Gele kool f 0.60 a f 1.40. Doorschot f 0.50 a f 1. Deensche witte f 1.20 a 2. Kleinere f 0.90 a fl.70. alles per 100 Kg. Aanvoer 6 Jan.525 Kg. aardappelen, 7450 Kg. uien, 2650 Kg. peen, 58650 Kg. roode kool, 39650 Kg. gele kool, 1852o Kg. Deensche witte kool, 390 st bloemkooL LANGEDIJ ÉER GROENTEN VEILING, Br. op L. 8 Jan. 1923. Bloeinikool, le soort, reuzen, f 13 a 17.40. Roode kool, le soort f 1.70 a f 2.80. Idem, 2e soort f 0.80 a f 1.60. Gele kool, le soort f 1 a f 1.10. Idem, 2e soort f 0.50 a 0.90. ][>eensche witte kooi, le soort f 1.10 a 1.90. Uien, drielingen f 0.80 a f 1.10. Uien. le soort f 1.70 a 2.30. Spruitkool f 3.60 a 5.50. Losse wortelen fl.50 a f 1.60. alles per 100 Kg. Aanvoer: 730 st. bloemkool, 1174Ó0 Kg. roode kool, 44700 Kg. witte kooi, "76300 Kg. gele kool', 7300 Kg. fosse wortelen, 120C0 Kg. uien, 578 Kg. spruitkooIC ALKMAAR, 8 Jan. 1923. Op de heden gehouden weekmaikt waren aangevoerd: 19 koeien en ossen f 175500t 5 vette kalveren f 60 160, p. ned. pond f 1.40—f 1.80 32 nuchtere kal veren 15--f 27, 4 vette schapen f 40—52, 444 vette varkens, per ned. pond f 0.96—1.0Z AMSTERDAM, 8 Jan. 1923. De aardappelprijzen waren heden onveranderd. Aan voer 1 lading. VERKOCHT. Het winkelhuls aan de Laagzijde, bewoond door den heer G. Metselaar, eigendom van Mevr. Wed. Van Gastel, is door den heer Metselaar gekocht. POLDERBESTUUR. Als voorzitter van de Banne en den Polder Scha gen is herkozen de heer D. Smit Cz. alhier. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Willem, zoon van Klaas Rezelman en Aafje Groet. POLITIE. Verloren: oen portemonnaie. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. DONDERDAG, 11 JAN. GEREF. GEMEENTE t* Anna Paulowna, Molenvaart, nam. 7 uur, Evangelie- satiesamenkomst, de heer R. Pos. J dvcrlentïén. Ge.raagiieen flinke liefst voor dag en nacht. In staat zoo noodig de leiding van het gezin op zich te nemen, bij voorkeur eenigzins gevorderde leeftijd. Br. bur. v.d. blad, o. lett. Z Z.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3