Militaire Vooroefeningen. lUITSCHUHD en FRANKRIJK. Hoeve „BRMENHOFF" druk bezocht CAFÉ, een vast Werkman. een vast Werkman, goed gewonnen H09I, een Bakkerslaerling, Gemeente-Opzichter, Stremming van het Meer Vaste Arbeider gevraagd, Raad Zuid-Scharwoude. KNECHT geel Koolzaad, een Bediende, Predikbeurt en. Marktberichten. Li, 30 'Kg. spruitlool. Plaatselijk Nieuws. VOETBAL. dat de brug in de Zijper- dijk nabil de Oudesliiis AFGESLOTEN. Dankbetuiging. Langedijker Dorsch- geel Koolzaad laat Rood Koolzaad, UWE SCHOENEN uitsluitend met TE HUUR: Voerbieten en Erwtenstroo, boulevards het meelijden opwekte van heel veel men- schcn Toch is dit wel geregelde leven niet van langen duur geweest. Een politie-agent heelt het gedrag van den gentlemen-bedelaar ontdekt en nu rit Henri Galiois in dc doos. IN WEEN EN WORDT WEER GESPAARD. Volgens inlichtingen uit Weenen aan het Secreta riaat-Generaal van den Volkenbond, nemen de de- pols bij de Weensche banken en de spaarbanken in heel Oostenrijk bestendig toe. Deze toeneming is vooral merkbaar geweost gedurende de maanden Oc- tcber.en November. Iri het begin van de maand Octo- ber was het bedrag der depots 21 milliard 200 mil- lioen, op het eind van de maand was dit toegenomen mot 14 milliard 400 millioen, eind November nog eens met 21 milliard 700 millioen. Als men zich herinnert, dat do kroon ter zelfder tijd vrijwel stabiel is gebleven, met een lichte nei ging tot verbetering, dan kan men daaruit de gevolg trekking maken, dat het vertrouwen van het Oosten- rijkscho publiek in zijn nationale betaalmiddel, te rugkeert. Tel. EEN ZONDERLINGE BETOOGTRANT. Dezer dagen stond voor een der Berlijnsche straf kamers een zonderling heerschap terecht. Emil Esch, zoo heette de man, had zijn. werk ervan gemaakt zich bij verschillende huurders van huizen aan te melden namens den huisheer met de opdracht na te gaan of zich in de woning ook ongedierte bevond en dit eventueel te Vernietigen. Door argeloozè huur ders toegelaten maakte hij van de gelegenheid ge bruik zich de noodige horloges, sieraden enz., wat hij maar. van zijn gading kon vinden, toe te eige nen. Zijn meisje diende bij een generaal stam llle. Toen die voor eenige dagen uit de stad was, kwartier de hij zich daar in, leefde er met zijn aanstaande goed van, en nam tot slot eenige Perzische tapijten en zilveren voorwerpen mede. Nauwelijks had. de president van de rechtbank het vonnis, drie jaar tuchthuisstraf, uitgesproken, of Esch bukte zich bliksemsnel,, trok een van zijn laar zen uit en wierp deze mot kracht den officier van justitie naar het hoofd. Het projectiel miste echter en dadelijk wilde Esch de tweede laars doen volgen, toen oen politiebeambte hem greep en wegsleepte. Een paar minuten later werd hij weer, dit keer ste vig geboeid, voorgeleid, om de voorlezing van het vonnis verder aan te hooren. Nu begon hij echter de rechtbank uit te schelden, hetgeen hem dadelijk drie dagern gevangenisstraf bezorgde. Hetgeen hij beantwoordde met een vriendelijke uitnbodiging aan de rechters „om zich op te hangen". ZONDAG, 14 JAN. NED. HERV. GEMEENTE. tal Schagen, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. halfelf, Ds. van Dijk. Den Oever, ham. 2 uur, Ds. van Dijk. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. H. Buiskool. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. Be vestiging van Kerkeraadsleden. Heerhugowaard, voorm. halftien, Ds. Broekoma. Barsingerhorn, geen dienst, vacature. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Snothlago. Anna Paulowna. geen diénst. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwo Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. Haars. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen. EVANGELISATIE te: Breczand, voorm. 10 uur, de heer L. J. Hoekstra, van Iioorn. Uit Berlijn, 10 Jan. De Kamer van Koophandel te Essen heeft hedenochtend aan de pers do volgende officieele mededeel ing,en over de verplaatsing van het kolonsyndicaat naar Hamburg doen toekomen: Het kolensyndicaat, de verkoopsorganisatie van, de kolenmijnen, in welker bestuur ook een vakvereeni- gingsvertegenwoordiger zit, heeft gisteren met alge- mee ne stemmen, dus ook. met die van den vakver- ocnigingsleider, besloten, voor den tijd tot 31 Maart, dat wil dus zeggen zoolang het tegenwoordige syn- dicaatscontract nog loopt, het syndicaat naar Ham burg te verplaatsen en daarna te ontbinden. Tengevolge van deze verplaatsing en later ophef fing van het syndicaat, moeten de mijnen,'voor zoo ver zij niet nog door contracten gedekt zijn, zelf voor hun verkoopen zorgen. De Entente moet met de ver schillende mijndirecties zelf onderhandelen en het werk, dat het syndicaat tot nu toe voor haar deed", zeil' verrichten. Alle leiders van de Ruhr-industrie, zoowel de be kende Montan-koningen als de leidende directeuren en alle hoofdingenieurs van de ijzer- en kolenin- dustrie zullen het Ruhr-gebied verlaten. Zij hebben gisteravond besloten, de Entente op geenerlei wijze haar arbeid te vergemakkelijken. De leidende be ambten van het kolensyndicaat hebben reeds in den afgeloopen nacht met al het actenmateriaal en de boeken van het syndicaat Essen verlaten en zich naar Hamburg begeven. Uit Parijs, 10 Jan. Na eenige dagen van onzeker heid liggen de plannen der Fransche regeering thans open voor ons. Zij heeft de bedoeling te beginnen mot de toepassing der sancties, waartoe de gisteren door de Commissie van Herstel genomen beslissing haar thans een tweede basis geeft, in afwachting, dat de beslissing, door diezelfde commissie te nemen om trent de waarborgen, waarvan het door Duitsch- land gevraagde moratorium vergezeld dient te gaan, haar de juridische bevoegdheid geeft om ook de ver dere punten van het program uit te voeren, dat Poin- caró op de laatste Parijsche conferentie ontwikkeld', heeft. Het onmiddellijke doel van de maatregelen, die met morgenochtend te beginnen in de liuhr genomen zullen worden, is voorlooplg slechts: controle. Duitschland is te kort geschoten ini de leveranties van hout en steenkolen. Er komen nu Fransche, Bel gische en Itaiiaansche ingenieurs, die door hun aan wijzingen moeten bereiken dat die leveranties wor den opgevoerd; tot de hoeveelheden, tot welker leve ring Duitschland verplicht is. Om hun aanwijzingen kracht bij te zetten diont de inbezitneming door de Fransche en Belgische troepen van eenige belangrijke knooppunten, hetgeen, zooals Poincaré morgen in de Kamer nog eens uitdrukkelijk herhalen zal, niet noo- dig geweest ware indien niet de weigering van En geland om mee te doen den kans op een Duitschen tegenstand vermeerdord had. Het groote voordeel daarvan is verder dat wanneer na den 15en dezer ook tot het nemen van waarborgen besloten wordt,, geen verdere uitbreiding van de be zetting noodig zijn zal. Zooals men hier zegt: De be zetting van enkele voorname punten, die morgen be- &emakkelijk met dö aan den Rijn be- scnikbare Fransche troepen kan worden uitgevoerd, ïv ,ult€liik ilet aanleggen van de duimschroeven, welke dan later voor zoover noodig slechts behoeven n %Xor^on aangedraaid. Alleen in geval van ernstigen nrhtï te&enstand zou' het eventueel noodig ge- worden belangrijke troepen-afdeelingen in net Uuhrgebied binnen te brengen.. Men verwacht oftHrtf0 nie* dat; de Duitsche arbeiders tot een ,^9€.ne,.^king zullen overgaan en rekent alleen op plaatselijke moeilijkheden en lijdelijk verzet de "X?rvvarts" constateert, dat met verwe- 78?1 ^oincaré's pandenpolitiek een nieuwe ««u i J*an Duitschland zich niet met ge- 0iï!l,a iï5 ?et de taak is xaü de vakvereeni- gmgs- en politieke Internationale, den strijd tegen dien oorlog te organiseeren, wekt de „Roto Fahne" de arbeiders, die voelen noch voor het Stinnes-con- cern, noch voor het Fransche Comité des Forges en hun kapitalistische uitbuitingspolitiek, op om de dreigende Ruhrbezetting te beantwoorden met den lieftigsten klossestrijd tegen de eigen bourgeoisie en dé regeering. Onmiddellijk moet de regeering-Cuno vervangen worden door een arbeidersregeering, die de lasten van het herstel op de schouders legt der burgerij en samenwerkt met Fransche en vEngelsche arbeiders. Uit Parijs, 10 Jan. De Berlijnsche correspondent van hot „Journal" zegt uit bevoegde bron te verne men dat de regeering te Berlijn voornemens zou zijn haar gezant te Parijs terug te roepen. De Berlijnsche correspondent van het Hdbl. telefo neerde giéteravond 10 uur uit Essen: De geruchten, dat ide bezetting van Essen morgen ochtend zal plaats hebben, nemen toe, ofschoon van Fransche ztjdo nog geen bevestiging is te verkrijgen. Intusschen is een gedeelte der bevolking van Es sen in de stedelijke „Saalbau" voor een laatste groote I protestbetooging bijeen gekomen, waaraan vele dui zenden deelnamen en vele duizënden anderen aan de deur moesten worden teruggewezen. Do toespraken der verschillende sprekers werden met groote geestdrift ontvangen en na elke rede hief de menigte spontaan het lied „Deutschland fiber Al- les" aan. In de zaal heerschte groote opgewonden- i heid en een stemming van haat. Onder luid gejuich werd besloten, dat wanneer do Fransche troepen Essen zouden binnenrukken, de straten leeg en de zaken, restaurants, cafés en open bare vermakelijkheden gesloten zouden zijn. „We zullen de Frcmschen waardig weten te ont vangen t" riep oen der sprekers hoonend onder storm achtig applaus der vergadering. Nadat de demonstratie in het stedelijke zaalge bouw was afgeloopen, verdrong zich een uit vele duizenden personen bestaande menigte door de stra ten van Essen onder het luidkeels zingen van na tionale liederen. De opgewondenheid der menigte was buitengewoon groot. De communisten trachtten op verschillende punten tegendemonstraties op touw te zetten, wat tot kleine opstootjes in verschillende gedeelten der stad leidde. Ten slotte verzamelde zich het grootste gedeelte der menigte voor hotel Kaiserhof, waar juist de rijks minister van volksvoeding, dr. Luther, met de pers vertegenwoordigers. onder wie ook ik mij bevond, in gesprek was. Intusschen was uit. een venster van het hotel door de onvoorzichtigheid van eenige nieuwsgierige dienstmeisjes een bloempot naar bene den gevallen. De menigte meende, dat dit een tegen- betooging van in het hotel wonende Ententeofficie- ren was en maak ie zich gereed het hotel te bestor men. Toen dr. Luther mc-t het gevaar op de hoogte werd gebracht, snelde hij onmiddellijk na-ar de hoofd deur van het hotfl en hield tot de menigte een ge- improviseerde rede, waarin hij haar uitnoodigde uit een te gaan. Uit Munster, 10 Jan. Het departement van buiten- landsche zaken doelt medeBlijkens officieele inlich tingen zullen morgenvoormiddag Fransch-Belgische con- jrolecommissies, gesteund door militaire afdeeiingen, enkele sleden in het Ruhrgcbied bezetten, waaronder Istellig ook Essen. Welke de overige steden zullen zijn, 'is nog niet bekend. i.. Do eisch is gesteld, dat de Duitsche regcerlng den j controlecommissies toegang zal Ver'leenen tot alle staats- en particuliere inrichtingen, bureaux Aan organisaties, enz. Uit Washington, 10 Jan. Presic&nt Harding heeft dc Amerikaansche troepen van den Rijn teruggeroepen. Naar wij- vernemen, heeft de rijksminister van buiten- landscho zaken hedenmiddag in de commissie van bui- tenlanclsehü zaken medegedeeld, dat de Amerikaansche troepen van den Rijn zijn teruggetrokken,. ILd.bL Uit Berlijn, 10 Jan. Nadat de Rijksregeering de laatste dagen in onafgebroken beraadslagingen den hul digen toestand hadbesproken, hcefi zij thans oen be slissing genomen omtrent de ie nemen maatregelen. Deze maatregelen, welke natuurlijk eerst zullen worden getrof fen, wanneer de bezetting door de Franschcn inderdaad is geschied, zijn. naar wij uit betrouwbare bron verne- ;mcn, de volgende: lo. Hel vredesverdrag wordt voor verbroken verv I klaard en zijn uitvoering tot nader order buiten werking gesteld. Daartoe behoort ook, dat geen betalingen meer j op de schadevergoedingsrekening worden gedaan. 2o. Duitschland zal geen onderhandelingen voeren met dc Commissie van Herstel of met de Ententemogcnd- heden als zoodanig, voordat het geschiede onrecht is herstelde i 3o. Het Duitsche rechtsstandpunt zal in een uitvoerige verklaring ter kennis va» alle -mogendheden, ook der neutralen, worden gebracht. 4c. Het alkoholverbruik in Duitschlahd wordt sterk ingekrompen. j 5o. De particuliere metaal- en goudinkoopbureaux I worden gesloten. i 6o. De verordeningen omtrent de vreemdelingenpoli- j tie worden zeer verscherpt. 7o. Zondag a.s. wordt tot een nationaleii dag van 'rouw verklaard. De Duitsche regeering zal zich nog hedenavond mei een manifest tot de Duitsche bevolking wenden. De Rijksdagf die aanvankelijk tegen Dinsdag was bij eengeroepen, is thans tegen •Zaterdagmiddag geconvo ceerd. Woensdagavond was de Raad. voltallig bijeen. De voorzitter opent, de vergadering en wijdt enkele woorden aan de intrede van het nieuwe jaar. Op de notulen werden enkele opmerkingen ge maakt. De heer Zeeman informeert naar enkele punten in de vorige vergadering besproken, waarop de voor zitter mededeelt: le. dat de .gascommissie besloten heeft óm' de ammoniakfabriek op te heffen, omdat I de finantieele resultaten niet meer gunstig zijn. Het Igaswater wordt nu afgegeven aan een fabriek te Weesperkarspel, wat door meerdere fabrieken gedaan wordt. Dit water wordt afgehaald tegen een zekere opbrengst, die op/het einde van het jaar wordt vast gesteld. Bij de laatste kasopname bij den gemeenteontvan ger waren de ontvangsten f120.107.5114, de uitgaven f 123.914.08 J4, alzoo het kasgeld f2.192.83, dat klopte met do boeken. Ged. Staten hebben bericht gezonden dat het on derzoek naar de begrooting nog niet is afgeloopen. Ter tafel kwam een verzoek om f 10 subsidie voor do afd. Alkmaar van het genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen. B. en W. stellen voor dit jaar geen subsidie toe te 'kennen omdat de begrooting reeds vastgesteld is. De heer Zeeman wijst op het groote nut van'deze instelling en stelt voor ook voor dit jaar het gevraag de toe te staan. Voor dit kleine bedrag kon de vast gestelde begrooting geen bezwaar zijn. Ten slotte wordt met algemeene stemmen besloten de subsidie toe te kennen. Op het vroeger genomen besluit om niet langer garant te zijn voor de betaling van schoolgelden' voor de leerlingen die van hier te Alkmaar school gaan, komen B. en W. terug, omdat vaststaat, dat de de leerlingen met 1 Februari van de school geweerd zullen worden. B. en W. stellen nu voor voorloopig voor 1 jaar de gevraagde garantie te stellen voor de leerlingen van thans en dan tevens een verorde ning te makén, dat het volle bedrag van de ouders zal worden teruggevorderd. De Raad spreekt zijn scherpe afkeuring uit over de houding, van Alkmaar, vooral waar het betreft de betaling over 3 vorige Jaren. De heer Berkhout zou eerst cijfers willeb zien; de heer Kramer zou met de ouders eerst willen confe- reeren en ook de heer Groen wilde eerst een nader onderzoek. Na langdurige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met 4—3 stemmen aangenomen. Ingekomen is een verzoek van de Tuinbouwvereeni- ging „De Toekomst" en de afd. L.T.B. om subsidie voor het open houden van de vaart bij vriezend weer. B. en W. stellen voor van de kosten 50 pet. te ver goeden tot een maximum van f100, waarmede de Baad accoord gaat. Het voorstel van de gascommissie tot wijziging van de tarieven, wordt met 43 stemmen verworpen. De wijziging is echter reeds doorgevoerd, omdat de meerderheid der gemeentebesturen zich er voor heeft uitgesproken. Een voorstel van de gascommissie om den gasprijs met 1 cent te verlagen, wordt aangenomen. De prijs wordt nu: over den gewonen meter 14 cent, over den muntmeter 15 cent, voor industrie 11 cent. De voorzitter deelt mee, dat de verlaging in hoofd zaak mogelijk, is door do hoogere cokesprljzen. Als lid van de plaatselijke schoolcommissie wordt herkozen de heer P. Berkhouwer. Voor hot gasbedrijf wordt een leening aangegaan van f4000 on een kasgoldl^ening. van f2000. De voorzitter deelt hierna mede, dat B. en W. de volgende vergadering met een conceptverordening komen betroffénde het rijden van zware vrachtauto's, waarvoor het zeker noodig is beperkende bepalingen te maken en ook dat dan voorgesteld zal worden de verordening op publieke vermakelijkheden zoodanig te wijzigen, dat op kermisdagen zwaardere belasting geheven wordt. Een ondefzoek heeft uitgemaakt dat zulks mogelijk is. De heer Berkhout informeert naar de klok. Voorzitter deelt mee, dat de klok uit het museum inderdaad kleine scheurtjes vertoont. De klok en orgelwerk verscheidene, dat die er voor een jaar terug niet inzaten. Er wordt nu 'getracht om de me- taalwaarde van de oude klok van het Rijk vergoed te krijgen, waarvoor het mogelijk schijnt een nieuwe klok te koopen. De heer Zeeman heeft gelezen dat door de Burge meesters een vergadering zal gehouden worden irn^ zake een wegplan naar Koedijk. Voorzitter zegt dat deze zeer officieuSo bijeenkomst vermoedelijk binnenkort zal plaats hebben,' doch daaromtrent nog niets te zeggen is. De heer Zeeman hoopt, flat het jA.an krachtige steun zal ondervinden en wijst op het provinciaal be lang, op mooie productieve werkverschaffing, op het belang in verband met zware vrachtauto's en dat het land or meer productief dcor bebouwd zal kunnen wonden. De heer Groen wijst op de last die veroorzaakt wordt door stoomende motorschuiten door een open gehakt vaarwater, Kan daarvoor geen verordening gemaakt worden? Dit hoort bij de Banne thuis, zegt voorzitter. De heer Bekker acht deze zaak opgelost als de bou wers hun producten naar Broek brengen. Hierop sluiting dor vergadering. SCHAGEN, 11 Jan. 3 Stieren f300 a 500, geldekoeien, mag. f120 a 320, -- idem, vette f275 a 490, 10 kolfkoeien f 250 a 425, pinken f90 a 200, graskalveren 170 a 90. 15 nucht. kalveren f 1G a 28, schapen, mag f 40 a 50, 45 idem. vette f 27 a 45, 2Q1 overhouders. 5 Bokken en geiten a 81 varkens, vette, per Kg. f 0.92 a f 1.108 biggen f 2> a f 38. 25 konijnen f 0.75 a f 3. 100 kippen f 0.50 a f 3. 20 eenden f 1 a f 2.50. Kg. boter f 2.50 a f 2,65. kipeieren f 10 a ii 50. NOÓRDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 10 Jan. Eigenheimers f 1.80. Grove uien f 0.90 a f 2.40. Driolingen f 1.30 a f 1.60. Nep f 1.90 a f 2.30. Peen f 1.30 a r 1.40. Roode kool f 1 af 1.70. Doorschot f 0.60 a f 1.50. Gel© kool f 0.30 a f 1. Doorschot f 0.3ti a f 0.90. Spruitkool f 4 a f 6.10. Deensche witte f 1 HOORN, 10 Januari '1923. 40 Varkensvette varkens f 0.96 a f 1.02. Loudensche •varkens f 1. Handel, goed. WARMENHUIZEN, 10 Januari 1923. Roode kool l 1.15 a f 2.10. Gele kool1 f 0.95 a fl.05. Deensche witte k"»l 'f 0.95 f 11* TTiev f 1.°0 a f 2.10. Nep f 2.10. Drielingen f 0.90 a f 1. Peen f 1.30, Uitschot roode kool f 0.85 a f 1.45. Uitschot gele kool f 0.35 a f 0,80. Aanvoer; 39670 Kg. roode kool, 10770 Kg. gele kool, 8145 Kg. witte kool, 6585 Kg. uien, 100 Kg. nep, 500 Kg. peen. a I 2. Doorschot f 0.90 a f 2.10. Kroten f 0.90 a 1.20. Rapen f 1, alles per 100 Kg. Bloemkool f 16.50 a f 19.10. 2e soort f 150 a f 4.70 per 100 stuks. Aanvoer uien, LANGEDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 10 Jan. Bloemkool, lc soorl, reuzen, f 8.80 a f 17.50 per 100 stuks. Roode kool le soort f 1 a t 1.80. Idem. 2e soort f 0.50 a f 0.90. Gele kool, le soort fü.90 'a f 1.40. Idem, 2e hoort f 0.40 a f 0.80. Deensche witte Kool, lo soort f 1,20 a f 2. Idem, 2e soort '1 0.80 a f 1.10. Eigenheimers f 2. Uien, le soort'f 1.70 a f '2.10. Spruitkool f 4.40. Losse wortelen f 1.20 a f 1.60, alles .•por 100 Kg. Aanvoer: 2085 st. bloemkool, 766Q0 Kg. roodo kool, 41100 Kg. witte kool, 90700 Kg. gele kool, 14750 Kg. losse wortelen^ 1225 Kg. uien, 350 Kg. aardappelen, 120 Kg. spruitkool. AMSTKRDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 10 Jan. Op de heden gehouden vee markt waren aangevoerd: 212 vette kalveren le kw. f 1.251.35, 2e kw. f 1.10—1,20, levend gewicht; 01 nuchtere kalveren f 19—30 per stuk, 650 vette var kens, le kw. f 1.18—1,20, 2e en 3e kw. f 1.10—1,16, over- zeesche en Geld. varkens le kw. f 1.201.22, 2e on 3e kw. f 1.16-1,18. DIK TROM. Aangemoedigd door het succes met de jeugdvoorstel ling van „Pietje Bel'' zal door hetzelfde gezelschap) op den middag van Zondag 28 Januari nogmaals een dergelijke tooneelvoorstelling voor de jeugd worden ge geven, nu met het beroemde Dik Trom Ongetwijfeld voor de kinderen een belangrijke gebeurtenis. De voorstelling heeft plaats in het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer Zwaag. 's Avonds van denzelfden dag wordt daar opge voerd de bekende vroolijke revue „Baron von Haber- niks'', POLITIE. Verloren: een zilveren armband. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. ST, PANCRAS. Dinsdag hield de voetbalclub Vrone haar JaarliJk- sche vergadering. Na opening en lezing der daarna goedgekourde notulen, bracht de penningmeester verslag uit van zijn beheer. Bij een ontvangst van f1272.45 on een uitgaaf groot f 1224.49was er een 3aldo van f 47.95/4. Deze rekening werd onder dank goedgekeurd. Aan de elftalcommissie werden de heeren A. Hoog land en T. Kooij als loden toegevoegd. Besloten werd de contributie te verlagen met 5 ct. per week. Na de gewone rondvraag, waarbij vele aangele genheden ter sprake worden gebracht, sloot de voor zitter de bijeenkomst. Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Zijpe, maken bekend, vanaf Maandag 15 Januari, lol Zaterdag 20 Januari, wegens herstelling zal worden De Burgemeester van Zijpe, Jb. DE MOOR. A dverlentïên. Heden overleed zacht en kalm, in de volle verzekerdheid des eeuwigen levens, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, LEEN VAN GALEN, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Uit aller naam, Wed. L. VAN GALEN-' van Schaarenburg. Oudkarspei, 9 januari 1923. Eenigeen algemeene kennisgeving Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-en Over grootmoeder, Mej. MAARTJE KR00K, Weduwe van Cornelis Kramer in d«n ouderdom van 92 jaar. Namens de Kinderen. C. LANGEDIJK. Noord-Scharwoude, 10 Jan. 1923 Hiermede betuigen wij, «ede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, onzen hartelijken dank aan allen die blijken van belangstelling hebben betooud op ons 45-jarig huwelijksfeest. Jbr^MIT Sr. E. SMIT-de Vos Oudkarspel, Jan. 1923. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor ae vele blijken van belangstelling bij ons 25-|arig huwelijk ondervonden. P. A. NOTTELMAN. T. NOTTËLMAN-Zweet. Schoorl, Januari 1923. Te koop: beslist 10 pond en 10'pond bij Joh. RAVEN, Wieringerwaard. NET, EERLIJK PERSOON, in 't bezit diploma melken, volkomen met de bouwerij op de hoogte, zag zich gaarne geplaatst als of iets dergelijks, niet voor zwaar werk. Brieven franco letter W 3, bureau dezer courant. Bij de klassen te WIERINGEN, BREÈZAND, ANNA PAULOW NA, 'T ZAND, NOORD-SCHARWOUDE, SINT MAARTENSBRUG, WINKEL, OUDE NIEDORP, WARMENHUIZEN en SCHOORL kunnen zich tot uiterlijk 30 januari 1923 nog vrijwilligers aangeven voor den loopenden cursus. Zicli aan te melden bij de Instructeurs ter plaatse op de oefenings uren. Injichtingen worden door hen ook gaarne verstrekt. Leeftijd minsteas 16 jaar. De le luitenant, C. HOOGERS. MANJEFIEK is de naam. MAGNIFIEK is de glans. Alom verkrijgbaar. KOEGKAS, mei 37 47 20 H A. WEI- en B0UWLAN0. AdresLangestraat 84, Helder. TE KOOP: bij P. SAAL, Barsingerweg, Wie ringerwaard. Te koop: een (eerste klas marktzaak) ia N.H. Te aanvaarden naar verkiezing. Fr. fr. onder Ne. 794, aan den Uitgever A. HOUDIJK te Hoorn. Gevraagd, met 1 Maart: die goed kan melken. A. FRANCIS, Nes, Schagen. ploegen en melken. K. BOEKEL. Weere, Winkel. Gevraagd, met 1 Maart: met zoon, beiden goed kunnende melken en een kunnende ploe gen, liefst klein gezin, bij W. HOORNSMAN, Strooweg Koegras. Te koopongeveer 12000 pond bij D. ZEEMAN, Schagerbrug. TE KOOP: G Pond vroeg en 6 Pond laai bij A. BLANKMAN, Krabbendam. TERSTOND GEVRAAGD: of gevorderd. Br. bur. Schager Crt- lett. Y. Te Harenkarspel wordt gevraagd: een jaarwedde f 150.—. Sollicitatiën worden ingewacht bij den Burgemeester, vóór 20 dezer. Gevraagd, voor direct: bij P. DEKKER Jz., Schagerbrug. Eenige kennis van het kruide niersvak strekt tot aanbeveling.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3