RHEUMATIEK Probeer mijn behandeling gratis. in vier weken genezen. Gemengd Nieuws. t a a t s 1 o t e r ij. Raad Petten. verminderd met wet reeds op deze aandcelen was gestort. Uit de dagvaarding bleek niet voldoende, hoe groot het aandeel in het tekort, waarvan art. 37 der Statuten spreekt, was, doordien dat tc kort zeil niet voldoende was omschreven. Bovendien schijnt het tekort niet zoo groot te zijn, dat dit voor ieders aandeel op I 130 komt, als men het bij te passen hedrag deelt door het getal dal het aantal in het register voorkomende loden uitdrukt, zelfs niet als men in toepassing brengt do 2e alinea van art. 37, waarin; staat „De fldnspr.lkc- 'lijko personen, zijn gehouden tot onmiddellijke betalinfl 'yan hun aandeel, vermeerderd mot 50 ter 100 of zooveel minder als do vereffenaar of curator voldoende acht, tot voorloopigc dekking van een naderen omslag voor do kosten van invordering cn voor het aandeel van hen, die in gebreke mochten blijven aan hun verplichtingen te voldoen." We vernemen echter, dat deze informaliteit slechts voorkomt in de eerstp gedane dagvaardingen, doch dat in de latere het gewraakte is opgenomen. ZUIDSCHARWOUDE. De Onthouders-luoneeivcrceniging uit Hugowaard D.O. V. hoeft in de kolfbaan van den heer Kramer het propa gandastuk „De Pinksterbloem" opgevoerd. Er werd aardig spel geleverd, dut met aandacht door hot publiek werd gevolgd. Aangezien de bezoekers ceheel-ontliouders waren, voldeed de moraal, uitstekend. De tijden schijnen echter voorbij, dat ook meerdere niet-goheelouthouders van dergelijke stukken wenschen te genieten, NUORDSCHARWOUDE. Mei. T. Blom, onderwijzeres aan do openbare lagere school alhier, is als zoodanig benoemd te Alkmaar. LAN GEN DIJK. De vereeniging van ümmerliedenpatroons heelt beslo ten het loon der gezollon met ruim 20 pet. te verlagen. GEUZENBLOED. Joh. H. Been schrijft in Eigen Haard; „Wat kunnen wij. Nederlanders, bij al de grootheid waarvan onze geschiedenis getuigt, toch ecut zielig zijn. Meer dan eens heb ik me afgevraagd, wat er zonder de wijsheid der Oranjes in deze van ons volk terecht zijn zijn gekomen. Nu moet men toch eens hoorenf Driehonderd-en-vijftig jaar heeft het geduurd eer er esn simpel monumentje (een samengemetselde steen hoop met inscriptie slechts) werd opgericht, om de plaats aan te wijzen waar ae Watergeuzen de wereld vermaarde Noordpoort rammelden in den avond van den len April 15/2. Het is best mogelijk, dat wanneer H.M. de Koningin Wilhelmina op 1 April j.1.. niet naar den Briel ware gekomen, men nog wel eens drie en een halve eeuw had moeten wachten eer daar ter plaatse een aanwijzing zou aangebracht zijn. Goed, het is er dan. Maaro, enge benauwdheid. Dat herinneringsteeken aan 't begin van ons vrij en zelfstandig volksbestaan, bevindt zich op militair terrein. Precies als bij het bezoeken van een dierentuin of wildebecstenspel, mag men uchtcr prikkeldraad en door cle traliën van een Lek op veiligen afstand er een klein stukje van onderkennen. Dat werd op den duur zelfs voor do flegmatieke Neder landers te bar. Een geschrijf en gewrijf tussehen het departement van oorlog en het gemeentebestuur vun den Briel, om prikkeldraad en hek wat achteruit te brengen, zoodat het renkteèken aan het; „In naam van Oranje, doet open poortI" vóór de afsluiting kwam le staan. Eéno uitkomst dus:, het bleek, dat de wereldvredo er niet door in gevaar zou worden gebracht. Goed alweer. Maar nu kwam 6r iota anders. Wie zou die verplaatsing betalen, zoete licvo Gerritje? Waschvrouwen en ras-echte Nederlanders sprekeh in zoo'n geval van centen. Hoeveel Houd u even aan uw tafef'Arasl, om niet neer te storten, wanneer ik voor u die som in guldons omzet. Het zou circa 225 gulden weggegooid geld zijn. D&t verkoos de anders nogal stevige Bruin van oorlog niet te trekken, en het. magere Bruintje van den Briel durfde dat vrachtje niet aan. Trouwens het monumentje staat op militair terrein en het is toch in de eerste plaats het departement van oorlog, dat in tijden van landsgevaar zoo ontzaglijk voel aanspraflje maakt op de toewijding dor landskinderen, waarvan men verwachten mag, dat het deze blijvende opwekking tot vaderlands- en vrijheidsliefde flink onder de aan dacht van ons volk zal brengen en het niet weg sluiten achter slot cn grondel. Enfin, weer geschrijt en gewriif. O, maar als de centen er achter zitten, kunnen In Noderlandsche hersenen zulke schitterende gedachten oprijzen. Vandaar dat er zoowaar een uitkomst gevonden werd. Vanwege het departement van oorlog werd beschikt dat er voor dat wildcbeestenhek een bord zal komen, waarop aan het Noderlandsche volk wordt kond gedaan dat op dc eerste vijf werkdagen van de wedt! de sleutel van het hek verkrijgbaar is bij den militairen wachter. Die woont een hooi eind daar vandaan, in het hartjo van do^ stad, tegenover het Stadhuis, waarvoor bij cle herdenking van het grootc feit, Koningin Wilhelmina het luide uitsprak, dat zij er grootsch, zeer grootsch op was, Nederlander to zijn. Die gratievolle vergunning vah; ,het vragen naar don sleutel loopt van half twee tot half drie ure. In den middag staat er nog wel bij. O, Jan Pieterszoon Coppolstock, wat is het toch maar gelukkig, dat je allang dood en begraven bent. Jij zoudt er niet tegen kunnen. Zou de geest van den Veerman van don Briel heden ten dage nog eens door onze Pers kunnen varen, of een Kamerlid tot vragen aanzetten? Laat ons alle hoop niet opgeven," VERDUISTERING. De politie te Woesp heeft proces-verbaal opge maakt tegen den penningmeester van de afdeeling Weesp van den. Bond van Fabrieksarbeiders, wegens valschheid in geschrifte en verduistering van gel den. Naar de Tol. verneemt, heeft deze zaak zich als volgt toegedragen: Iemand, die na geruimen tijd gewerkt te hebben, zonder werk was geraakt, klopte om steun aan bij den secretaris der werkloosheidsverzekering, doch vernam daar tot zijn verwondering, dat hij reeds tot de z.g. uitgetrokkenen behoorde. Bij onderzoek bleek, dat de penningmeester H. ,van den Bond van Fabrieksarbeiders, tal van malen op lijsten uitkee- ringsposten had opgevoerd, welke niet uitbetaald waren. De handteekeningen van degenen, aan wie het geld uitgekeerd zou zijn, waren door vorenge- noemd bondsbestuurslid nagemaakt. In totaal is op deze wijze 101 maal een valsche handteekening ge plaatst, hetgeen een bedrag aan „uitgekeerde" gel den van f257.55 vertegenwoordigt. Verder zou de penningmeester uit de kas, die hij onder zijn berusting had, gelden verduisterd hebben tot een bedrag van f 611. DE TUNNEL DOOR HET IJ. Naar de N.R.Ct. verneemt heeft de Vrijdagmiddag gohouden vorgadering van de commissie van bij-N stand voor de Publieke Werken zich in beginsel ver- eenigd met het plan om een tunnel door het IJ te leggen ter verbinding der beide oevers. De kosten worden geraamd op 10 a 11 millioen gulden. Bij do discusse is het denkbeeld aanbevolen om het beginpunt van den tunnel niet te maken achter het Centraal Station, zooals aanvankelijk in de be doeling heeft gelegen maar in de stad, bijv. op het Spui. De tramlijn naar de overzijde zou hiervandaan dus een „underground" worden. Dit denkbeeld zal door den directeur van P. W., den heer Bos, worden onderzocht. Het ligt in de bedoeling, dat de commis sie van bijstand naar Hamburg en Berlijn zal gaan, om de tunnels onder de Elbe en de Spree te bezich tigen. Wat betreft de technische uitvoerbaarheid van het plan, werd meegedeeld, dat bij den direc teur van P. W. al aanbiedingen van verschillende groote firma's zijn ingekomen, die bereid zijn do n nodige waarborgen te geven voor het welslagen van hot grootc werk. DE MOORDAANSLAG TE VALKEN8WAARD. Meerdere vergiltigingspogingeB. Inzake den moordaanslag op den heer Desmet, vernemen wij nog uit dó beste bron, dat in den loop van het laatste half jaar vier vergif tl gin gspo gingen op hem zijn beproefd. Eenmaal had bh het vergif reeds ingenomen, maar bleef het zonder uitwerking; de andere malen heeft de heer D. zelf het vergif nog tijdig ontdekt. Een keer was het op zijn boterham gesmeerd, een an der maal bevond het zich in een glas. Tweemaal is het door een apotheker onderzocht. Om zijn. vrouw te sparen had hij toen van deze aanslagen geon rechtszaak gemaakt. Naar ons verzekerd wordt, is er nog een derde per' soon van de zaak niet geheel en al onkundig ge weest. M»b. OUDESLUIS. Zaterdagavond hield de sociëteit „Burgerkring" alhier een gewone vergadering. Belangstelling wus niet groot. Slechts 11 leden waren aanwezig. Na opening cn voor lezing de rnotulen werd het eenigste punt der agenda behandeld, nj. do eerst te houden buitengewone ver gadering. Na ecnlge discussies werd besloten voor dezen avond een spreker uit te hoodigon, en deze te houden zoo mogelijk 10 Februuri a.s. De ïegelwa van een en ander werd opgedragen aan het bestuur. De rondvraag, niets oplcvereude* volgt slui ting. OUDESLUIS. Naar wij' vernomen, gijn do huizon, nagelaten door wijlen den heer J. Fransz. oülfen uit do hand verkocht, cn wel hot door hom zelf nowoonde en clat van mcj. da Weil. K. Buik aan den heer J. Silver, terwijl het door den heer P. Slikker bewoonde, door dozen ia gekocht. WIE RINGEN. Naar wij vernemen zal de Naaivereeniging „Dorcae" op Woensdag 17 Januari a.s., des avonds van 7 tot 9 uur, in, de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef de door haar in dit winterseizoen ver vaardigde kleedingstukken voor een ieder ter bezich tiging stellen. Een kijkje te nemen, kunnen wij een ieder aanraden, daar het de moeite waard is de vele goederen in oogenscliouw te nemen en men zich kan overtuigen dat gelden geschonken aan „Dorcas", nuttig besteed zijn. De vervaardigde goederen worden na de bezichtiging onder du armen verdeeld. WIERINGEN. Men deelt ons mede, dat de verordening tot ver bod van in en doorvoor van koeien, paarden, var kens, enz., met het oog op de afname van het ge vreesde mond- en klauwzeer, door B. en W. dezer gemeente is ingetrokken. WIERINGEN. Voor een flink bezette zaal trad J.1. Zaterdagavond ln bet hotel van den heer Lont te Hippolytushoef op de heer Ds. Schermerhorn. van Nieuwe Niedorp, met een door hem geschreven tooneelstuk getiteld „Ge- loepen". Van begin tot einde wed de spreker met groote. belangstelling gevolgd en menigeen stond ver baasd, dat één persoon zulk een tooneelapel, waarin verschillende personen voorden voorgesteld, zoo prachtig kan ten uitvoer brengen. Een daverend en welverdiend aplaus viel dan ook dén spreker ten deel. WIERINGERWAARD. Zaterdagavond vergaderde de Sociëteit „de Een dracht", onder leiding van den heer J. va-n der Knaap. Aanwezig, 15 van de 51 leden. De secretaris, de heer Limpers, leest de notulen voor, die onveranderd worden goedgekeurd. Do rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren K. Zijp en A. Rot, werd in orde bevon den met een batig saldo van f114.00#. Ontvangst f 148.20#, uitgaaf f34.20. Volgt, verkiezing 2 bestuursleden, wegens periodie ke aftreding, van de heeren. J. v. d. Knaap en J. Speets. Laatstgenoemde die als penningmeester her kiesbaar is, wordt met. algemeene stemmen herko zen, terwijl de boer S. Sieswerda wordt gekozen in de plaats van den heer v. d. Knaap. In verband met het. feit, dat de sociëteit het vol gend jaar 25 jaar zal hebben bestaan, werd op voor stel van het bestuur besloten, dit jaar maar weer de gewone kolf- en biljartavond te houden. Dit kost aan cle kas geen geld, waardoor er voor oen te hou den feestavond een volgend jaar meer in kas blijft. Besloten werd als datum vast te stellen 3 Februari. Rondvraag werd niet gedaan, alzoo sluiting. VAN EWIJCXSLUIS. Zondag werd, evenals op Oudejaarslag, een bil- jartrnatch gehouden tussehen 7 personen uit het wes telijk gedeelte van de Van Ewijcksluis on 7 personen uit hèt oostelijk gedeelte. De uitslag was toen, dat /.ij van het oostelijk gedeelte de overhand be hielden met 16 punten, thans met 47 punten. Volgende week velledigen uitslag. OUDE NIEDORP. Zondagavond gaf de rederijkerskamer „Molière" een uitvoering in het lokaal van den heer A. Mijts te Oude Niedorper Verlaat. Voor oen zeer goed bozette zaal werd opgevoerd: Klaasje Zevenster, van Mr. J. van Lennep. Het stuk kon ons. zoowel wat inhoud als wat spel betrof, ton zeerste, bekoren. Door de verschillende spelers, en dat waren er tamelijk veel, werd over 'hot algemeen zeer goed spel gegeven. Al met al was het een zeer ge ani meerden avond, mot tot slot bal na. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men schrijft aan het Hbld: In het Villapark te Beverwijk (Scheijenbeecklaan) verrijst een naar de eischen des tijls ingericht Te huis voor Ouden vun Dagen, dat vermoedelijk Mei a.s. in gebruik zul worden genomen. Het wordt ge bouwd vanwege de Nod. Herv. Gemeente en is be stemd voor Protestanten van allerlei richting in en builen Beverwijk. Het is dus geen Yoreischte tot de Ned. Herv. Kerk te behooren of momenteel inwo nende te zijn van Beverwijk. In dit Tehuis zal vol komen vrijheid zijn voor ieder om in en uit to gaan, zonder onderscheid van rung of stand. Het geheel kumt onder leiding van een directrice, geassisteerd door verpleegsters en huispersoneel. Beneden vin den zich de eenpersoonskamers, vier bij vier meter, benevens twee echtpaarkamers. De te betalen prijs zal zoo zijn, dat dames en heeren uit den midden stand zeer goedkoop een kamer zullen kunnen hu ren. Boven komen de ruime zalen in vrije kamertjes verdeeld voor degenen met een inkomentje waarvan zij in de samenleving niet kunnen bestaan. Het huis is voorzien van badkamers, eetzalen en twee zieken zalen. Men ontvangt allen voor den te betalen prijs die werkelijk laag is: oen gezellige omgeving, vuur, licht, voedsel, bewassching en geneeskundige be handeling. Hef gebouw ligt 7 minuten van bet sta tion, dicht bij duin en bosch niet ver van zee. Ds. G. B. "Westenburg, Zeeweg 86, Beverwijk, is be reid over deze nieuwe stichting inlichtingen te ver schaffen. DE HALVE CENT. f Men schrijft aan het H.d.bl. i Was het bij de administratie der Directe Belastingen ena. reeds van April 1806 af voorschrift om bij' alle berekeningen, betreffende de directe belastingen en ac cijnzen breuken van een cent te vcrwaarloozen indieA zij 50/100 of minder bedroegen en tot een neelen cent op te voeren indien zij in eer dan 50/100 beliepen^ thans is bepaald dat deze bepaling zal géiden voor alle berekeningen, behalve voor die, welke betrekking hebben op invoerrecht en statistiekrecht. Tevens is bepaald, dat vorderingen op het rijk van personen of lichamen, staande buiten de administratie, ook afkomt in het eindbedrag daarvan de halve cent voor. gearresteerd of goedgekeurd moeten worden tot een bedrag in volle centen. Ook voor de bij' de ontvangers der directe belastingen verkrijgbare formulieren voor ,'t gireeren van belas tingbedragen. die totnutoe tegen een halven cent per stuk geleverd weiden, zoi voortaan eau dbele cent in rekening worden gebracht. BARSINGERHORN. BW de tooneolvoorgtelling, gegeven door „Liefdadig heid j.i. Zondagavond, heeft het heel wat moeite gékost om al de bezoekers oonc ee nies zins geschikte zitplaats in hei lokaal van de Jong to boapzgou, zolfc nog terwijl roor deze gelegenheid het aantal ritpbatzen grooter was gemaakt dan gewoonlijk. Het tooncelspel „Mésalliance" van J. B. Schuil, werd aöodanig uitgevoerd, dat zoowel de aandoenlijke als dc vroolijke tafreelen, die het stuk aaDbicdt, op het publiek, indruk maakten. Dienaangaande hebben dames en heeren werkende leden wel geen beter succes kunnen wcnschcn. Eh het Sint Nico!aasfonds, waarvoor „Liefdadigheid" steeds werkt, is opnieuw door de ingezetenen van Borsingcrhorn, als van ouds, financieel flink gesteund. GEMEENTE BROEK OP LANQENDIJK. Ingeschreven over de maand December 1.922. GeDoren: Maartje, dochter van G. Baldcr en M. Fluis ter. Germa, dochter van G. Arends on M. Groen. Rens- kc, dochter van A. Mcinoma en S. dc Wind. Jaeoba, dochter van W. Blok en E. C- Hecrsohapu Overleden cn huwelijkengocne. Ingeschreven in Januari 1923. Geboren: Jan, zoon vun K. Bak en Tri Dekker. Jacob, zoon van D. Bakker en G. Jansen. Huwelijksaangiften: A. P. Hoogcurspel, oud 21 jaar, te Enkhuizen en M. Bakker, oud 24 jaar, alhier. Qpnlenw een Opzienbarende Genezing Vier maanden aan bel bed gekluisterd. Kon niets meer doen. Onmacbllo lo loopen. Een zoogenaamd hopeloos geval door mij Zou men zich 'n ernstiger geval kunnen voorstellen dan dat van Mej. G: SINGERLIN'G, Gerard Doupleln 181, Amsterdam? Zeer lang leed zij' aan Ischias en Zenuw-rheumatiek. Do vier laatste maanden zoo ernstig, dat zij noch bed, noch stoel kon veriaten en alle hoop had opgegeven colt weer te kunnen loo pen. Alle mogelijke behandelingen ondergaan, niets mocht haar baten En nu? Is zij weder zoo goed en gezond als de beste, kan haar huishouding weder waarnemen pre cies alsof er niets gebeurd wasLees hetgeen zij mij schrijft: „Mijn verontschuldiging niet eerder geschreven te hebben. Vier maanden ben ik van; den vloer geweest, absoluut niets kannen doen, of nnjr mijn gezin omzien. Na een week reods was ik Iets beter, kon ik weder iets uitvoeren, nu geheel hersteld en alles weder aanpakken. Na de vreeselijksto pijnen te heb ben gelade*, vergeefs door twee dokters behandeld, niet in bod overeind kon koanen, niezen of hoesten mij radbraakte, zoodat ik hulpeloos moest blijven liggen, geheel door „Duo Fonnula" in 30 dagen ge nezen, ïk geef u dan ook het recht dit aan alle lij ders kenbaar te maken." MIJN GRATIS AANBOD. Laot ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van Mej. Singerling bewijst, dat er geon te ernstig is om door doze behandeling generen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé laboratorium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheu- matiek-, Ischias, Jicht., Knobbeljicht of eenige ande re Urinezuurziekte do gelegenheid gegeven heb mij ne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kos ten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woorden: „Gratis Voor raad", por 1 2# ets. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling tezamen met verklarende Bro- churo en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keorehde post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, (Room 826), Crom- well House, High Holborn, Londen, W.C. 1., Enge land. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12# cent, brie ven 20 cent. DE REISWAGEN VAN NAPOLEON. Do civieie kamer van het Leipziger „Reichsgericht" .heeft dozer dagen, naar de „Fraiikf. Z." meldt, een bo- slissiug gegeven, in een strijd tussehen do nakomelingen van generaal Blücher. De Duitsche en do Engelsche zijlinies eischten elk den buit van dén öudon maarschalk Vorwürts op, n.1, den reiswagen van Napoleon, welken de'keizer in den slag bij Leipzig had achtergelaten. Van Fransche zijde werd gehoopt met behulp van het vredes verdrag deze reliquic terug to krijgen. Na den dood van .Blücher is diens geheeïe naliatenf- schap verdéeld tussehen de Duitsche en de Engelsche linie, maar over den reiswagen, die op oen 'der land goederen van Blücher in Bonemen staat, was men het oneens gebleven. Wellicht was de karos reeds aan Frankrijk uitgeleverd indien niet de Engelsche erfgena men aanspraak erop hadden gemaakt. Verschillende processen zijn erover gevoerd; mans heeft het Reichs- Êericht ia hoogste instuntie beslist, In het voordeel der ingelsche linie. Volcens beschikking dier linie moet nu do wagen naar Breslau worden overgebracht. De Silezische hoofdstad is de bewaking van Rlücher's krijgs buit toevertrouwd. EEN ONGEKENDE SNEEUWVAL IN ZUID-APRI- KA. Niet in Europa, vooral niet in os land, maar in Zuid-Afrika is op het einde van het vorig jaar eed daar ongekende massa sneeuw gevallen. Aan een brief, geschreven door de eerw. zuster Eber- harda van het Kostbaar Bloed, aan haar' broeder pater Sinner^v. d. H. Geest, o^'ieent de Maasboie het volgende ln geheel Zuid-Afrika is een ongekende hpeveelheid sneeuw gevallen, gepaard met een strenge koude. In Zoeloeland bereikte de sneeuw een voet hoogte. De inboorlingen die nog nooit eenige sneeuw gezien had den, meenden eerst, dat het witte suiker was, anderen hielden het voor zout. De toovenaars, die zich licht weten te redden, losten het raadsel op en verklaarden, dat het „witte ding" een nieuwe spijze was, door 'God van zijn tafel aan zijne goede Zoeloes gezonden. Nu begon het volk de witte Godsspijze te eten, ketels en bussen daarmee te vullen en deze aan spijkers in zijn hutten op te hangen. Het volk wilde die kostbare spijs bewaren voor de toekomst. Doch spoedig werd men de nadeelige gevolgen van de koude sneeuw gewaar. De zwarten, die veei'sneeuw gegeten hadden, kregen pijnen in het lijf en koude rillingen, en daar het 'a nachts zeer koud wast stierven velen aan de koorts. De toovenaars raadden nu aan, de witte Gods-spitzo zooals ander voedsel op het vuur te koken en ze aan warm te gebruiken. Toen nu de onwetende luidjes hun potten met sneeuw gevuld op het vuur hingen en zagen, dat het „witte ding" tot water wegsmolt, kwamen eenige van hen naar den missie-post, om te informeeren. '„Wat is toch dat witte, koude ding, waarvandaan komt net en waarvoor dient het?" Op de missiepost trachtte men de menschen wijzer te maken, door hen te zeggen, dat de sneeuw uit de lucht neervalt en zooveel' is als bevrQren of hard gewor den nevöl, en dat in Europa ieder jaar gehecle land streken met sneeuw bedekt worden. £n het antwoord der Zoeloe's was: vDan moet Europa wel een slecht land zijn, ajs Goa het ieder jaar met zulk koud kleed bodefct. Zoeloeland Is het gelukkigste land der _U SLECHTE MKLK. Te Parijs sterven jaarlijks 1200 1500 kinderen aan maagdarmentarrha. In een voor den geinceuteraad uit- gebrucht rapport schrijft Roéland, op grond van gegevens van de „inspection vétérinaire sanitaire", deze sterft! voor een groot deel toe aan het gebruik van ongezonde en onzuivere melk. Dc gezondheidsdienst heeft in Maart j.J. 56 hooveelheden melk onderzocht. In 42 dezer hoe veelheden vond men meer dan 1.444 microben, per kubieke centimeter: 35 hoeveelheden bevatten meur aan 50.000 microben; 29 m,cer dan 100.000; 12 meer dan 500.000 cn 4 meer dan 1.000,000. Te merkwaardiger is deze vondst, daar het in casu gepasteuriseerde mclc betrof. Roélund drong aan op ee Hygiënischer toebe reiding, afsluiting cu verdere verzorging der melk. Iu verband met bovengegeven cijfers dient opgemerkt dut water, bii een dosis van 10.000 microben per kub. centimeter, als slecht eu ondrinkbaar wordt beschouwd. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING IN EEN STEEN KOLENMIJN IN BRITSCH-lNDlë. Uit Dolhi, 13 Jan. Er zijn vijf on zeventig men schen gedood bij een ontploffing in een kolenmijn in hot district Manbhum, DOODGESCHOTEN. Do Londensche bladen melden, dat nu toch vast staat dat mevrouw Middletöri in hot goburrikeerdo huis, terwijl zij in het bad zat, door den kloormaker Maltby doodgeschoten is. Men heeft wonden van ko gels aan het lijk gevonden, met name achter in het hoofd, waaruit op te maken is, dat zelfmoord buiten gesloten is. Maltby heeft echter den indruk dat. zij zelfmoord bad begaan, trachten te wekken, door overal in huis briefjes in haar nagemaakte hand schrift met levensmoede uitlatingen te verspreiden. Trekking van Maandag 15 Januari. 5e Klasse, le Lijst. Nos. 1630 en 21731 elk 1 1000. No. 20131 f' 400. Nos. 1389 9029 en 20083 elk f 200. Nos. 5076 10593 11715 13844 16151 17098 1816C en 21246 elk t 100. Prijzen van f 70. 38 161 458 734 772 1031 1152 1920 2318 2372 2102 2418 2564 2653 2711 2909 5156 3213 3272 3374 3465 3566 3627 3933 3990 4078 -1361 '4376 4525 4612 4683 4809 5023 5067 5168 5173 5389 5400 5473 5551 5587 5929 5984 6051 6457 6509 6527 66669 6694 6708 7109 7550 7586 7633 7740 7828 7882 7920 7955 8070 8085 8243 8335 8504 8550 8633 8664 8913 9023 9347 9526 9898 9997 10210 10212 10354 10711 10789 11032 11152 11236 11279 11432 11643 11667 11752 12091 12166 12288 12343 12316 12-172 12511 12522 12535 12571 1260D 13024 13147 13180 13217 13411 13824 14110 14177 14336 14460 11502 14532 14556 14736 14838 14881 15100 15353 15507 15559 15837 15964 16282 16150 16647 17106 17197 17325 17626 17739 .17799 -875 17883 17939 18356 18359 18373 18636 18853 18863 18877 18897 18906 18908 19023 19138 19187 19436 19485 19533 19549 19019 19061 20074 20124 20427 20462 20679 20683 .20831 20961 21114 21226 21284 21285 21108 21163 21466 21559 21693 21799 21842 21898 21954 22092 22153 22291 22316 22347 22388 22106 22423 22500 22525 22667 Raad 'der gemeente Petten, gehouden op 12 Jan nuari 1922. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna lezinj dor notulen plaats had, welke zonder op- of aaja merkingen werden vastgesteld. Aan de orde wordt gesteld het adres van Ged. Sts ten, waarin deze te kennen geven, dat de Ministe zich niet kan vereenigen met f 1200.— to beginne: aanslag schoolgelden, doch dit bedrag te stellen o] f 1000.—. De heer Blom vraagt, of wij het kohier van aan slag dezer belasting mogen vaststellen. Neen, zegt voorzitter, de aanslag geschiedt naai het door heeren schatters en ontvanger opgemaakte kohier. Na oenigo bespreking besloot de Raad, den aan vang to bepalen op f 1000, overeenkomstig het adres. Voorzitter deelt mede, dat do Rijksuitkeering, volgens de wet van 24 Mei 1897 (Stbld. 156,) is be paald op f 1825.82#, dat de nooduitkoering volgens do wet van 12 November 1921, Stbld, no. 1193, ook f 1825.82# bedraagt. Voor kennisgeving aangeno men. Dat van het Ministerie bericht is ingekomen, dat er geen termen bestaan, de aangevraagde subsi die (art. 68 L.O.W.) toe te passen. Voor kennisge ving aangenomen. Het adres van de Kamer van Koophandel, betref fende de 45-urige werkweek; voor kennisgeving aangenomen. De heer Blom zegt, hiervoor te zijn, aangezien het in deze gemeente niet voorkomt, anders zou ik er niet voor zijn. De voorzitter zegt, de- subsidie over 1922 nog niet van het Rijk te hebben ontvangen, alhoewel het mij persoonlijk is toegezegd, dat het in December zou worden uitgekeerd. Het beste is, dat wij nogmaals oen onderhoud daarover aanvragen bij den Minister Dé voorzitter zegt, dat wij deze weqlc een onder houd hebben gehad met B. en W van de Zijpe, waarbij toenwoordig was de Hoofd-ingenieur, de heer Boom. Zooais u bekend is, zijn er in het geheel in deze gemeente 83 aangeslotene en 3 met kracht- stroomverbruik, waaronder dan is begrepen Leiboek en Korfwalen. B. en W. echter wenschten het net niet tot deze plekken uit te breiden, vreezende dat het daardoor niet rendabel zou zijn. Het net wordt rendabel ge acht, als er van de som welke de aanleg kost, 6 pet. rente en 3 pet. af schrijf kosten kan worden betaald. Nu gelooven wen ten volste dat het not, dus alleen Petten en Vianen, voldoende rendabel ise. Indien dit dus het geval zal zijn, dan is de gem. Zijpe genegen het net verder uit te breiden. Tot zoover zijn wij dus na vele discussiën gekomen. Het spijt ons ten zeer ste, dat Leihoek en Korfwalen uitgesloten worden, althans voorloopig, wij' zullen, hppen dat de uitbrei ding wel degelijk zal komen. Na vole besprokingen kan de Raad zich met deze regeling verpenigen, hopende, dat uitbroiding wel dogelijk zal en kan volgen. De voorzitter zegt, dat wij weder spoedig oen, on derhoud moeten hebben met B. en W. van Zijpe, en waarbij dan een overeenkomst zal moeten worden gemaaKt; nu vragen wij u, volmacht om daar te handelen zooals naar ons beste weten, het juiste zal zijn. De Raad geeft met algemeene stemmen, B. en W. volmacht daar te handelen, zooals B. en W. denken te moeten doen. De heor Van der Vlies zegt, bij de rondvraag, ge hoord, te hebben, dat er gelden zijn uitgetrokken op de Staatsbegrooting voor werken van de duinbe planting ln de Pettener duinen en vraagt aan voor- zlttor, of deze hierover al iets nader bekend is. Ja, zegt voorzitter, de heer Greup, de opzichter, zou doze week bij mij komen, naar ik meen, zouden a.s. Maandag inenschen aan het werk kunnen. Hij is echter tot heden toe nog niot bij mij geweest. Do heer Schager zegt, dat hij do put voor het huis van Bouman gevaarlijk acht voor de jeugd. Voorzitter zegt, hier zijn aandacht aan te schen ken en zoo noodig verbeteringen aanbrengen. Verder niets meer te verbandelen, volgt sluiting.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6