TWEEDE BLAD. Btnnenïandsch Nieuws. Woensdag 24 Januari 1923. 65ste Jaargang. No. 7168. ANNA FAULOWNA. Zaterdagavond 20 Januari hadden de afdeelingen Anna paulowna" der S.D.A.P. en van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf een feestavond in „Veerburg". Ondanks hel slechte weer was de zaal geheel gevuld en er hoersebte een opgewekte stemming, zich uitend in hc? ringen van de bekende strijd- en propagandalie deren. at het programma betreft, dat was zoo volumeus, dat het al aardig naar halféén geloopen was toen het geheel was afgewerkt. Wij zullen, ons dan ook dimiaal slechts tot een zeer vluchtig overzicht (Ho nen te. beperken, of ons verslag zou voel te uitvoe rig worden. Na het woord van welkom aan partijgenooten en geestverwanten door den heor K. Keuris als voorzit ter uitgesproken, werd een blijspel in vier bedrij ven opghvoerd, nl. „Het Generaalsvrouwtje", door Kcnri 't Sas. Het was een gelukkige keuze, want dit. stuk geeft het verblijdend bewijs, dat er dus toch ook nog wel goede Hollandsche kluchtspelen ge schreven worden en men bij het zoeken naar een speelbaar humoristisch stuk nog niet uitsluitend bij vertaalde Duitsche verwikkel ngsdwaasheden be hoeft terecht to komen. Henri 't Sas wordt niet ten onrechte de Brahantscho Justus van Mnurik gp- noemd. Dat er dus hartelijk gelachen werd ^s te be grijpen en het leeuwendeel van dit lachsucces had den Houwik, de porceleinreperateur en zijn vrouw Tonza, te oogsten. Later werd nog opgevoerd „Zij, die nableven", dra matisch fragment door Otto Zeegers. Dit anti-militairistisch propagandastuk, hier en daar wel wat gerekt, maar aan den anderen kant toch dikwijls ook zeer levendig en boeiend, werd on der grooto'stilte aangehoord. En als wij daar nu nog aan toevoegen, dat het ineerendeels nog jonge en nieuwe krachten waren, die het vertolken, dan mogen deze zich die aandacht tot een verdienste re kenen, een stille hulde aan hun spel, die bij het. ein de door een daverend applaus werd gevolgd. Tusschen deze beide tooneelstukken in werd een redo gehouden door den heer P. G. G. v. d. Houwen, secretaris van den metaalbewerkersbond, met als onderwerp: „Dat zij ons heilig ideaal". Hot ideaal, zei 9prekor, was in de laatste jaren wel wat veel op den achtergrond geraakt, had voor egoisme vaak moeten wijken en thans, in den tijd van malaise dien wij beleven, was een dringend en steunend idealisme zoo dringend noodig. Ofschoon er voor den arbeider onder de huidige omstandigheden nii wel niet zoo'n reden om te fees ten was, had het Bestuur toch niet zoo verkeerd ge daan, dit feest op touw te zetten. Immers, hot brengt de menschen nog weer eens hij elkaar, zij kunnen nog oons toegesproken worden om hen t,e herinne ren aan de dingen, waar het heden om gaat,, en) waar tegenover zij niet onverschillig mogen blijven. De aanvallen op de loonen worden steeds driester en stouter, 'de sociale wetten vinden steeds soepeler 'toepassing. De eerste strijd begon in de metaalindu strie, de geweldigste strijd tegen loonsverlaging, die tot nog too gestreden werd; die anderhalf millioen heeft gekost, en waar honderdduizend metaalbewer kers aan deelnamen. Die geweldige kamp tegen het groot-kapitaal werd verloren, helaas, Maar één troostend en hoopwekkend. lichtpunt bleef gloren, na dien strijd: Van de 20,000 leden die hii onzen Bond waren aangesloten, verloren wij nog geen 7 pc. Spreker herinnert voorts aan het bekende schrij ven van de Rottordamscho firma Wilton, waarin de arbeiders van arbeidsschuwheid worden beschul digd. Maar wat hij tenminste openlijk zeggen durft, dat dénken zooveel anderen; nl. dat steunen van den arbeidor luiheid kweekt en dat. het dus goed zal zijn, dien steun zooveel mogelijk te beperken. Zoo tracht men alom de levensvoorwaarden voor den arbeider te verslechten. Maar tooh, de toekomst lijkt ons niet hopeloos, er is stil-verbeten en zelfs luid-uil gesproken teleurstelling ook bij; de recht- sHie ;i i Heldors, die deze regeering op het, kusson hebben gebracht. En daarbij wordt in het'bijzonder gewezen op wat daar-leeft en woelt dezer dagen in do harten der Katholieke arbeiders. Aan de hand) van het Raadsverslag In do Sehager Courant wordt ook nog hot verzoek yan de landar beiders om toeslag op het loon hij de werkverschaf fing besproken. De aunvragers, meent spreker, zul len zich van te voren wel geen illusie omtrent den uitslag gemaakt, hebben, maar dat het toch niet zoo gemakkelijk viel om de aanvraag af te wijzen, dat geeft toch wel moed. Na deze rede werd een collecte gehouden, waarvan de opbrengst bestomd werd tot fundament voor, de strijdkas, ten behoeve der aanstaande verkiezingen. De voorzitter doelde ten slotte nog mee, dat, men hom verzocht had, te spreken over de jongste raads zitting en dat was dan ook zijn plan goweest. Hij meende echter te kunnen volstaan, met naar het verslag in de Sehager Courant te verwijzen. Wij wa ren in den laatsten tijd, zegt voorzitter, over die ver slagen slecht te spreken. Maar dit laatste verslag was vrij volledig. Zou dit wellicht zijn het was niet voorzitter zelf die dit zeide, maar hij had die onderstelling toch hooren uiten zou het wellicht zijïi, was gevraagd, omdat ditmaal zooveel toehoor ders waren, die een onjuiste weergave van het ge- sprrkene zouden kunnen bevestigen? Maar wat hier ook van wezen mocht, in ieder geval kon men dit maal het behandelde vrij volledig in de Sehager CowraiU vinden. Spreker verwees dus naar dit raads verslag. Hierna sluiting, met dank aan den spreker en aller, die tot het welslagen van den avond hadden meegewerkt. Wij wijzen dq lage insinuatie van den heer K. Keuris met verontwaardiging van ons af en be grijpen. niet, hoe men zonder eenige schijn of scha duw van bewijs zulk een beschuldiging maar durft uitspreken, niet beseffend blijkbaar hoe men den goeden naam van redactie en verslaggever hiermede bezoedelt. Wij staan bovendien werkelijk paf van de brutaliteit, van den heer Keuris, die zelf in deze laatste raadszitting tot onzen verslaggever nog het verzoek richt, om een deel van het door hem ge sprokene weg te laten, aan welk verzoek natuurlijk rnet is voldaan. Toen hinderde het den heer Keu ris blijkbaar niet dat het verslag niet volledig zou bliik?°Weest' waar°P bij thans in eens zooveel prijs fid stellen. Of is deze hak en houw naar onzen fj eaen haam soms een uiting van prikkelbaarheid v aan zijn hoog verlangen niet is voldaan? r rsCh |ang, het is niet de eerste maal dat wij dit riniren' maken wij verslag van. tal vergade- &aan ih' deze prat op ons werk in aanyion i wiJ steeds gehandeld hebben zonder iemand porsoons. Wij aanvaarden noch dulden ten umw <rQnsuur, ook niet die der Sociaal-Democra- trini? hJl- blijkbaar zoo hier en daar 'eenige nei- VVII tu 1 te bpsbian. -Jh en blijven onafhankelijk. DE RED. - NOORDSCHAJRWOUDE. De Ziekenvereeniging „Onderling Hulpbetoon'', hield Maandagavond ten lokale van deu heer Jn. de Bakker haar 23e Jaarvergadering. Aanwezig 92 leden. Op deze vergadering waren tevens aanwezig de heer Visser, Secretaris van den N.-H. Bond van Zie kenfondsen en een viertal bestuurders van de zuster- voreeniging te Oudkarspel. De Voorzitter opent met een woord van welkom tot d:e leden, de aanwezige bestuurders van de zuster vereniging en den Bondssecretari» den heer Visser van Nieuwe Niedorp, welke loatsten in verband met de belangrijke agenda dachten dat liet gewenscht was de besprekingen bij punt 1, afscheiding van den Bond, bij to wonen. Uit het jaarverslag zal blijken dat het er met de finantiën der vereniging niet slecht voorstaat. Het schijnt wel hoe armer menschen hoe gezonder menschen. Er heerscM een goede geest ondei* de bestuurders. Ik dank bij deze de bestuurs leden en commissarissen voor hetgeen ze ook' dit jaar weer in het belang van de vereniging gedaan hebben. Nogmaals welkom en hiermoo verklaar ik de ver gadering voor geopend. De secretaris leest hierna de notulen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van den Bondssecre- teris Visser, waarin deze dunk zegt voor de toege- z-mdm agenda cn verzocht toegang tct de vergade ring te mogen hebben. Dankbetuiging van do weduwe van een der ieden vcor 1e verleende uitkeeringen. Uit de rekening van den penningmeester blijkt e<m ontvangst aan contributie van f2398 03)1 en f40.50 van donateurs, de totaal ontvangsten f2977.48. Dn uitgaven zijn gewenst f 1690.37 aan uitkoeringen, de totaaluitgaven f2862.47. Het bezit der vereniging was op 1 Januari f3065.24. op 31 December f3474 on is dus met f409.22% vooruit, gegaan. Het aantul gedane uitkeeringen is: 1e kwartaal 119, 2e kwartaal 16, 3e kwartaal 36, 4e kwartaal 56 totaal 227. Uil het jaarverslag blijkt dat vier bestuursvergade ringen gehouden zijn en het ledental is verminderd van 232 op 224. 5 leden zijn vertrokken. 4 hebben be dankt. 2 bden en 1 donateur zijn overleden; 3e leden zi.'n ingekomen. Hot. bestuur stelt w.«r het salaris van deu bode on Icent per lid t* laten, doch. de heer A Prijs die het vorig jaar dit reeds te laag vond, stolt even- a's toen voor het te brengen on 2 cent. De heer KI. Langedljk wil het laten zoo het is, het nu göi?n tijd achtende tot verhooging over te êaan Bij zitten en opstaan wordt het voorstel van het Instuur aangenomen. Ten opzichte van de ultkeerintrcn stelt het bestuur voor dit op f 10.50 te laton. Verhoo/ing wor't nie' gewenscht geacht omdat, het aantal jor^e loden lat t' etreedt. te gering is in verhouding tot de ouder wordende, waardoor een flinke reservekas wol ge wenscht is. I Hot bestuur vraagt machtiging om zoo gewonscht de uitkeering in den loop van het jaar lager t<- stellen. Besloten wordt in zoodanig geval de leden op to roepen. j De aftredende bestuursleden de heeren Jb. Bruin cn A de Geus, worden herkozen en nemen onder I dankzegging voor het vertrouwen, de benoeming aam I In verband met het volgend punt, wijst de voor- i zitter er op. dat door het overlijden van den heer C. Kroon, adviseur, een stille kracht ls heengegaan. I waaraan de vereeniging veel te danken heeft. Ter voorziening in deze vacature wordt gekozen do heer Jn, Sijpheer. Aan de ordthkomt hierna punt 7 der agenda: Af- schoiding van den Rond vno Ziekenfondsen, Voorzitter deelt mee. dat dit punt op do agenda gebracht is. om In verband met de hooge kosten een grondige bespreking hierover uit te lokken. Na den oorlog is er een geheel andere toestand gekomen. De sociale wetgeving wordt voorloopig stopgezet. Met het oog op den bloei van het fonds zouden we zeker een nieuwe Ziektewet toejuichen al was het alleen maar om de jongelui te dwingen, die we zoo noodig hebben, doch nu veelal niet, toetreden. Er is echter i voorloopig niet meer op te rekenen en de kosten van laansluiting zijn f48.75 per Jaar of bijna fl.per week, In verband mot het niet komen van de Ziekte wet. vinden wo dit t.e hoog. Het inzenden van kwnr- itaalstaten dat nogal werk geeft is een wassen neus. omdat velen niet worden ingezonden. Het samenle- jvon wordt al ingewikkelder. i De Bondssecretaris 'Visser die 'hierna hot, woord krijgt, wijst er op reeds een tiental jaren in het ziekenfondswezen to zitten en dus van eenige on dervinding te kunnen spreken. Het betreffende punt. 'aldus spreker, heeft me ten zeerste verbaasd. In een krachtige vereeniging als deze kan van „nauwte zoekt grauw te" niet worden gesproken, de sociale i wetgeving is reeds in 1905 op aller lippen geweest ien in de Tweede Kamer besproken. In 1913 werd' dezo Iwet Talma aangenomen, doch tot heden is ze niet in I werking gesteld. Daarna trachtte minister Treub er 'verandering in te brengen, wat hem niet gelukt is. .Daarna in 1918 kwam minister Aalberse aan het bewind en daarmee kwam er voor onze kassen weer zeer veel gevaar. De verplichte verzekering zou er komen doch uitsluitend voor menschen in loon dienst, 70 van het loon zou dan worden uitge keerd en de premie door arbeider en werkgever be taald worden. Hiermee zouden alle zelfstandigen worden uitgesloten cn daarmee c.a. een derde onzer loden. Dat ging niet op. Daarbij achten we 26 weken uitkeering te kort, daar do meesten onzer kassen 26 weken vol, 26 weken half en 26 weken f5 uitkeering verstrekken. De kans van blijven bestaan was zeer klein. Dit kon alleen onder toezicht van de Raden van Arbeid en dan nog voor kassen met 5000 leden, als ze minstens f30.per lid tegen een rentevergoe ding van 8 in de Rijkskas konden storten. Maat regelen waren noodig en de 1590 aangesloten leden zonden een request. waarop geen antwoord kwam. De Zuidholl. Bond met nog minder leden deed het zelfde, doch kreeg ook geen antwoord. Het bleek dus dat meer kracht noodzakelijk was en we hebben het weten klaar te krijgen clat er tien provinciale .bonden zijn-gekomen, waarbij 500 kas sen zijn aangesloten met ruim 100.000 leden. Toen vroegen wc pn.euw een audiëntie aan en kregen de belofte dat or met onze eischen rekening zou wor den gehouden. De kassen moesten echter georga niseerd zijn en de prov. bonden moesten zich garant stellen. We zouden dan komen naast de Raden van Arbeid met dezelfde rechten als de Rijksziekenkos- sen. Toen daarna het plan Posthuma—Kupers kwam, verloren we weer terrein. Door dit plan zouden onze kassen doodgemaakt worden om andere kassen te stichten. Dit plan word door den Hoogen Raad van Arbeid aangenomen, doch do Minister wilde er niet aan. Daardoor is de Ziektewet niet in de Kamer ge komen. Het werk van den Bond heeft hier terdege zijn invloed doen gelden. Kort geleden kwam Mr. Groe- neveld met een nieuw plan, -dat bij den Hoogen Raad van Arbeid werd ingediend. Hier werden de ziekenkassen als kleine onbeduidende dingen be schouwd, Daartegen moet zoo krachtig en zwaar mo gelijk worden ongetrokken cn daarbij hebben we olkaar noodig. Als uw voorbeeld navolging vindt, zou alle werk voor niets gedaan zijn. 7 Er zijn 1000 ft 1100 kassen jn Nederland, waarbij er zijn die reeds meer dan lüu jaar bestaan hebben, met groote reservekassen. Mr. Groéneveld kon nog niet zeggen welke premie door de Rijksziekenkassen zou geheven worden, doch toen we hem meedeel den, dat wij konden bewijzen niet meer'dan 254 ct. per verzekerden gulden noodig te hebben voor 26 we ken vol. 26 weken halve en 52 wekf/D 25 uitkee ring, zeide hij: „Mijn God, hoe kan dat, bij ons moet het driemaal zoo duur zijn". Dat zijn z'n eigen woorden. Begrijpt, wat ge doet. vergadering. Als elke kas haar waarachtig belang begrijpt, moet ze achter den Bond staan. Duur? 20 cent per lid; per Jaar, waar nog 5 cent af gaat voor het stichten van hot reservefonds, dat straks den Minister zal vragen. 15 cent dus nog niet eens één glas bier per Jaar. Moet dat te duur zijn? Kwartaal staten noodelooze drukte? We putten er de cijfers uit, die we noodig hebben voer de propaganda. Wo krijgen er prachtige propa- gandacijfors door en weten moteen, welke penning meesters geschikt zijn voor hun taak. Bedenkt wat ge doet. De voorzitter dankt den heer Visser voor het ge sprokene. De heer A. de Geu3 merkt op dat de kosten wel wat hoog zijn, wat echter niet hot geval is als h< t doel bereikt wordt. Tien jaar is er echter reeds ge werkt en nog zitten we voor hot gevaarlijke punt. Tot heden hebben we nog geen eieren voor het gel l. Ook is nog steeds geen verbetering gekomen in het toetreden van jonge leden. De heer Visser bespreekt hierna nog het punt: Ver huizing, wat ook een zeer groot, belang voor de 1 len is. Ilij wijst er op dat het blad „Zelfbehee veel meer gelezen moét worden om op de hooric te komen en bevoelt een collectief contract aan De heer Keizer zcu afscheiding betrevrer.. De ver schillende wetten zijn nog niet van do baan. I)e heer D. Kansen paf als argument de hooge kosten, die nog wel hooger kunnen wordon Ten slotte blijkt, dat niemand in do vergadering het voorstel van- het bestuur wenscht to steunen, waarna het onder applaus van de vergadering wordt ingetrokken. Het bestuur acht zich met deze uitgave nu volkomen door de leden gedekt. BIJ. de rondvraag wordt het voorstel gedaan om de drie wachtdagen te laten vervallen als een uit keering langer duurt dan b.v. 14 Uauen. De heer Visser deelt hierop mee. dat met uitscha keling van de wachtdagen 13 weken uitkeering ver strekt kan worden en met de wachtdagen driemaal 26 weken, wat argument zeker sterk genoeg ls om er niet aan te tornen Na" nog een'ge bespreking hierover wordt de ver gadering mot dank aan leden, gonoodlgden en pers door den 'voorzitter gesloten. WITRINOFN. Vorgadering van het Visschersfonds t.e Wieringcn gehouden op Zondag 21 Januari 1923 .In 't lokaal* van Jen lieer N. Kok. Aanwezig 22 personen. Do hoer A. Zomerdijk, voorzitter, zegt: Geachte ver gadering. Edelachtbare heer Burgemeester, Vooraleer deze vergadering te openen, wil ik met een kort woord herdenken, het verlies dat het Vis schersfonds in het, vorig jaar heeft geloden door liet plotseling afsterven 'van onzen algemeen geëerden en beminden eere-voorzitter, Burgemeester L. C. Kolff Sr. Hij tooh is de oprichtor geweest van het Visschers fonds. En niettegenstaande Z.Ed. lange jaren van on ze plaats afwezig was, heeft hij al dien tijd warme belangstelling aan het fonds en do belangen der vis- schers getoond. Wij brengen hem daarvoor van deze plaats onze oprechte hulde en dank. en de naam van onzen Burgemeester Kolff zal bij de Wieringer vis- scherr in dankbare herinnoring voorleven. Hot bestuur van het Vischersfonde heeft gemeend, en ik ben er van overtuigd, dat de vergadering or volkomen zal mode instemmen, onze nieuwe Burge meester in do plaats van zijn overleden vudor als oere-voorzltter t.e benoemen. WIJ zijn er zeker van, dat de belangen van het "fonds en van de visscbers ook bij Z.Ed. Aehtb. een warmo belangstelling zul len ontmoeten. Hiermee open ik deze vergadering. liet godane voorstel vindt algemeeno goedkeu ring en wordt de benoeming door Zijn Edelachtbare, den lieer Kolff Jr. aangenomen. Volgt voorlezing der notulen, welko worden goed gekeurd. Vorder doolt voorzittor mee, dat, het comité van hot Weduwe Lont-fonds Dinsdag heeft vergaderd cn de bezittingen thans zijn: 15 stukken Nod. 8taat.slee- niug ad f 100.cn 1 depot-bewijs Nat. Bank f 130.50. Volgt, rekoning cn verantwoording van den pen- ningmeester. den heer Jb. Bakker Cz. Ontvangsten f9029211, uitgaaf f228.26, saldo f 674.66^. Van dit saldo komt 1/3 voor oude visschers, is f224.89 Blijft voor het Wecluv/e- en woezenfonds f 449.77/1. Uitgaaf aan weduwen en weozen bedroeg f 159.77. Het bezit der vereeniging bedroeg op 22 Januari '22 f4225.£5Ï, op heden 21 Januari 1923 f 4050.34)1, of f424.49 meer. Volgt rekening der Vischafslagen, over 1922. Aan gevoerd aan den Oever 1628 balen alikruikels, 1629 balen wulken en 115.374 stuks posters, tot een bedrag van f24.350,75, Aangevoerd aan do Ilaukos 14116 ba len, alikruikels, 2217 balen wulken en 154.985 oesters, tot oen bedrag van f73.135.94. Totaal aanvoer 15.844 balen alikruikels, 3846 balen wulken en 270.359 oes ters, tot eon totaal bedrag van f97486.69. Ontvangsten aan percenten voor de vereeniging en registratierechten f 1220.141, in kas van 't vorig jaar f 4.96)1. samen f 1225.11. Uitgaaf registratierechten f 487.45. voor rekening en administratie f 147.66, to taal f635.11. Saldo voor de vereeniging f590. De rekening van den penningmeester en van de Vischafslagen werden door de heeren Jac. Boersen en Jb. de Wit nagezien en vorklaart de hoor do Wit alles in orde te hebben bevonden. Voorzitter brengt dank aan de heeren Boersen en de Wit voor het nazien der boeken en aan de heeren Bakker en de Vries voor do administratie. Hierna wordt door den heer Joe Kaptein de toe stand van de weduwe S. de Vries Pz. besproken en stelt spreker voor, waar 't met de kas van het fonds nogal gunstig staat, de weduwe boven het bedrag waarop zij volgens de statuten recht heeft, een gra tificatie toe te kennen van f 50. De vergadering keurt het voorstel goed en geeft den penningmeester mach tiging genoemd bedrag op verlangen der weduwe uit te keeren. Volgt verkiezing van de aftredende leden, de nee- ren J. K.oorn, J. Metselaar en S. P. de Vries. Allen worden herbenoemd en nemen de benoeming aan. Rondvraag. De heer J. Omis dankt de vergade ring voor de hoogere uitkeering het vorig jaar aan de dochter van C. Keijzer toegestaan. De Ldelachtb. heer Burgemeester zegt, uit de gele zen notulen te hebben gehoord van de winstuitkee- ring aan de maaiers van het gemaaide zeegras. Zijn Edelachtb. kan hier thans nog geen winstgetallen noomen, doch kan wel meedeelon, dat do winst in totaal hooger zal zijn dan het vorig jaar. Z.Ed. spreekt daarom do wensch uit, dat zulks een aan sporing zal zijn voor de maaiers om met het komen de seizoen de wiermaaierij weer flink aan te pakken. Tevens de wensch uitspreidende, dat de verkoop naar wensch moge gaan. De penningmeester, de heer Jb. Bakker, vraagt, of de aanwezigen kunnen meedeelen, hoe de toestand der weduw en D. Tijsen en D. Klaver is. Wordt gezegd, dat in dieg ezumen thans kinderen zijn, die het ge- un kunnen c nderhouden. Verder wordt besloten, waar gebleken is dat de heer D. Tijsen zes jaar contributie heeft betaald, waartoe hij niet verplicht was, aan de weduwe aan te bieden, genoemde contributie terug te betalen. De heer M, Kooij bespreekt de toestand waarin de Wieringer visschers zullen komen, wanneer aanstonds met de afsluiting der Zuiderzee, b.v. van de Ewijcksluis op Wieringen zal worden voortgegaan. Het is zijn inziens hoog noodig voor de belangen van ne visschers, welke door de afsluiting zeer ernstig geschaad zuilen worden, op te komen zoowol door oe verceaiging als door het gemeentebestuur. Ook stelt spreker de vraag of het niet mogelijk is N.V. „DEaT!JQaeeST* Tickklag wo 950 nammmi ten twmlano wo Notaris A. G. Mttte. Maandag 22 Januari 1923 Prijs van f 1000 7068 9158 12792 15508 27045 400 8256 200 987 5557 7932 9421 10158 100 1102 1320 2295 3396 3758 5064 5344 5663 5676 7419 10436 10545 11170 13012 15455 17987 20529 Prijzen van t 90- (eigen geld.) 0 2387 3929 6874 8844 10664 13152 1621818801 44 2497 4073 86 907010710 54 39 15 76 2530 4228 0971 0126 69 59 93 68 3.70 35 95 94 51 10819 13342 16325 91 06 61 4347 7025 81 42 13467 16447 18983 411 2603 4505 7185 0319 89 13518 16504 19172 r2 11 74 7237 64 11008 13749 42 19335 543 28 4758 82 9459 11132 55 55 19443 603 87 4810 7368 85 11211 13891 10960 19501 büü 2714 48 7448 9503 61 14462 17024 85 955 58 5045 53 9644 11325 14515 30 19764 1149 64 5189 7593 64 99 14725 71 19814 74 72 5304 7644 78 11533 76 17230 57 99 2833 81 7716 80 71 99 17638 19953 13<5 50 5480 7805 083311803 14834 17747 20027 1432 2900 5739 33 9928 10 81 86 20153 1513 3C19 47 46 10209 32 14937 18015 20231 53 55 5856 93 20 1193113007 99 2047/ 1689 3101 58 7910 58 57 15181 13117 20500 1770 36 6023 8061 65 89 88 30 15 74 66 71 85 08 99 15287 37 20620 18.0 3331 6242 8268 10348 I2C16 15346 18232 31 34 9d 98 8327 10406 12157 49 90 50 93 3401 6374 82 8 12823 15420 18420 20760 20S2 3528 6401 6416 4112*56 15521 56 i4 93 .02 93 8573 10527 92 22 18521 20825 21.-2 9 3 6503 84 10650 13006 15632 76 20*40 230/ 3654 94 8634 59 93 15943 18685 84 9 3(77 6633 8758 6013148 16145 18774 13 1015 49 32 GO 45 84 81 86 68 108 2041 74 60 204 2112 26 77 48 2298 57 2345 74 4« 69 2400 304 34 41 78 59 80 408 2306 96 21 605 70 7 1610 34 2718 716 44 41 811 15 44 50 67 2875 99 2901 013 5 21 41 38 3001 62 11 80 57 03 02 1025 2105 47 t>9 74 3208 81 30 91 66 1127 81 45 3435 48 88 52 351/ 68 38 93 53 1224 63 *9 3724 74 59 73 3845 82 87 i: 22 308/ 24 59 2 J 07 27 4020 30 37 00 65 0/ '.5 90 4132 1IJJ 60 03 73 14 82 15fc0 97 8j 4257 4337 05 44 66 09 08 77 1732 4420 69 29 95 73 1805 4527 7 30 92 61 Later afloebear 4604 7137 040411661 14158 16661 19078 42 43 68 87 14227 84 92 68 87 030512032 50 W 96 87 7206 07 88 W 10920 19100 4724 86 77 12J02 7017004 40 32 90 80 8 - 79 46 43 65 7330 81 20 14306 53 56 74 32 0704 85 25 90 63 4821 52 27 12215 9417106 1925/ 30 7422 32 22 14405 31 63 T7 52 45 40 45 33 19300 03 82 9814 66 04 38 26 5075 7873 81 02 M559 54 38 5200 91 06 12300 80 75 1945/ 3 7600 98 39 14650 84 76 10 15 0024 50 14729 17212 9.» 24 43 32 13410 66 34 19521 89 7783 52 17 89 55 32 5302 96 69 42 14925 17444 16 72 7802 74 46 68 46 6o 83 85 W0191251815080 83 8/ 5406 7906 10110 29 15117 64 1965 27 25 84 00 41 17504 19712 53 91 10213 65 77 28 19811 5531 8042 32 75 15230 63 2 5600 84 54 12628 73 70 bo 43 90 W 7415303 17612 82 48 8145 10316 95 64 5ti 9* 68 87 441270515416 68 1Ö90) 74 8216 66 41 36 82 13 86 53 10427 86 93 91 14 3782 85 43128051351017719 3b 5806 86 67 19 19 20 97 77 34 67 8300 81 55 82 74 10502 56 87 8432 37 12950 5010 52 13 67 31 97 61 49 17851 96 74 08 20(62 79 94 20141 44 72 15617 17915 47 54 13066 5J /2 79 70 72 10636 13108 15742 74 bl 0026 76 40 99 45 90 20223 29 8603 KW44 13202 51 180J8 25 58 8 76 5/ 52 4i 14 61 51 t-9 83 91 t2 203o 0163 67 91 1330* 15823 18111 2o 6201 86(1 98 17 40 12 06 78 81 10911 41 06 b2 £2 80 89 11051 72 15921 6/ 59 6302 8705 6ol348b 36 7 6/ 24 10 78 13509 bl 81 ^2 6400 32 11100 13 83 87 20424 23 41 4 34 93 90 48 8803 15 62 16033 92 2052a 64 89 53 67 98 18224 2o 6521 8901 92 13636 10108 38 50 51 30 1123 70 28 5o 61 72 53 43 13717 36 6 71 96 77 48 24 87 88 tó 6618 900J 1 383 83 16462 18350 20664 78 1/ 11419 13808 80 02 20712 6714 29 11516 12 16529 18445 43 65 39 20 40 0018507 47 77 9165 8813952 62 72 ,*9 90 95 11609 64 16009 18601 01 96 UÜ 80 85 34 91 20801 07 9205 88 88 3518702 2 6616 41 11755 14001 34 43 96 20 63 59 H8W 6022 9338 47 28 59 51 76 95 7<aj€. 46 4 CO 49 10 75 80 72 70 X 83 «6 20961 60 10719 18857 86 4918005 41* 0011920 14149 50 15 7134 9405 24 33 0010010 orlgs ft|st stoadj II*39 104. 11069 eerst dc afsluiting ten Oosten van Wieringen te vol tooien, dan zouden de visschers nog langen tijd in den thans bestaanden toestand kunnen voortleven, wat ten hoogste gewenscht zou zijn. Do neer Kaptein, het woord verkrijgende, zegt den door don heer Kooij besproken toestand der visschers. bij afsluiting van EwijcksluisWieringen, reeds in den raad te nebben besproken en acht net ook zeer nood zakelijk dat voor de belangen der visschers, zoowel van gemeente als van de vereeniging wordl gewand. De Edelachtbare Heer Burgemeester, zegt in verband met het gesprokene wel te willen meedeelen dat het gemeentebestuur gaarne bereid is zich in (leze zaak aan de belangen van dc visschers te willen wijdem doch is ZJE.A. van meening, dat uitstel van afsluiting Ewijck sluisWieringen niet mogelijk zal zijn. Het fundament voor de afsluiting is gélegd en Z.E.A. is van meening, dat uitstel tot voltooiing niet mogelijk is. Gaarne zou Z.E.A. oen behoorlijke uiteenzetting ontvangen van de schade, welke de visschers zullen lijden aoor de afsluiting. Hierna wordt besloten om het gemeentebestuur de noodige gegevens te verstrekken, en bij den betrokken minister en college's te requesteeren. De heer S. ten Bokkcl Sz. vraagt of het mogelijk is om een lantaarn te plaatsen voor den vischafslag te Haukes. Uit de discussiCn blijkt, dal daarowr in den gemeenteraad is gesproken, doch daar het plaatsen van een lantaarn niet was in net algemeen belang, werd de aanvraag verworpen. 'De hoer M. Kooif is hierna van meening, dat het wet mogelijk zou zijn de bestaande Inataorn een meter of 6 te verp!aatscn; waardoor evengoed aan het bestaande doel, verlichting voor de postboot beantwoord bleef, en dan tevens verlichting voor den vischafslag kon' plaats hebben. 1 De Edelachtbare Heer Burgemeester zegt toe om deze 'zaak nader te zullen onderzoeken. I Door het bestuur wordt nog gevraagd of met de uitkeeringen aan het meisje van wijlen C. Keijzer en de kinderen van wijlen J. Kooij kan worden voortgegaan ais vorig jaar geschiedde. Do vergadering is van oordoef ook voor dit jaar do zelfde uilkecringen lo verstrekken. Hierna sluiting. SCHOORL. Zaterdag 20 Januari gaf do Bond voor Staatspension- neering, afdeeling Schoorl-Schoorldam in de zaal van den heer Jn. Beeldman een welgeslaagde propaganda- vergadering met medewerking door de propngandaclub van Zuidschnrwoude. Opgevoerd werd „Buiten de Wet" cooneelstuk in 3 bedryven, met nog eenige zaugnummcri! en voordrachten.

Schager Courant | 1923 | | pagina 5