Nood der Tuinders, Predikbeurten VAN R IJ S W !J K's Schoenhandel - Schoenmakerij *T ZAND. Onze wijkverpleegster, mej. A. Hopma, aan wie een ziekteverlof van 3 maanden was verelend, heeft op 1 Februari jl. hare functie hervat. WAARLAND. Jaarvergadering der vereenlging „Onderlinge Hulp bij Ziekte" op Donderdag 1 Februari jl., ten huize van mej. Van Ophem. De voorzitter, de heer S. Groenveld opent dé ver gadering, met een welkom en had gehoopt, dat de opkomst grooter waa geweest. Daarna leest de secretaris-leider, do heer H. Dek! ker, de notulen voor van de vorige vergadering, wel ke onveranderd worden goedgekeurd Vervolgens een jaarverslag van denzelfde, waaruit we kunnen aan stippen, dat de vereeniging 38 leden telt. Er zijn 10 ziektegevallen geweest, waarbij door de leden 60 dagen is gewerkt. De secretaris eindigt zijD jaarverslag met de hoop, dat een elk flink meewerkt en dat er geen critiek uitgeoefend wodrt op loopende zieken, want daardoor zou het mogelijk zijn, dat die menschen te gauw aan het werk gingen en wanneer de zieke dan weer invalt, zou er nog veel meer dagen gewerkt moeten worden. De rekening van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f7.75. Bestuursverkiezing. Aftredeend de heer S. Groen veld. Deze wordt op éen na met algemeens stemmen herkozen, en laat de benoeming zich welgevallen. Reglementswijziging. Hot bestuur stelt voor, art. 7 zoo te wijzigen, dat personen, welke zich hier vesti gen, lid der vereeniging kunnen worden, mits niet ouder zijnde dan 55 jaar (was 40 jaar). Het betrof hier twee personen, welke uit een andere gemeente kwamen, waar een dergelijke vereeniging niet was. Een der leden stelt voor, het reglement niet te ver anderen, doch aan het bestuur het recht te geven, die personen, aan te nemen, naar eigen meening. Goedgevonden1 het reglement niet te veranderen, doch over dergelijke gevallen de jaarvergadering te laten beslissen. Werd besloten, die twee personen als lid aan te nemen. Wijziging art. 15 van het reglement. Het bestuur stolt voor, niet alleen bij twijfelachtige gevallen een bewijs van den dokter te verlangen, doch het van af heden bij elke ziekte te overleggen. Wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. De rondvraag leverde niet veel op. Een der leden maakte den leider nog een compliment voor de se- rieuse wijze waarop deze zijn functie waarnam. Het wordt de leden zoo gemakkelijk gemaakt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter do vergadering, en bedankt de leden en de pers voor hunne aanwezigheid. DE STAAT ALS LEVERANCIER VAN RIJWIE LEN OP AFBETALING, Door den heer Staalman zijn aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat op een desbetreffend in de commissie van overleg gedaan verzoek door het Staatsbedrijf van de Post, Telegraaf en Telefoon ten behoeve van zijn vastaangestelde ambtenaren de mo gelijkheid wordt geopend een rijwiel aaïi te schaf fen tegen den prijs van f95 voor een heeren- en f 112.50 voor een damesrijwiel, bij afbetaling van ten minste f10 per maand? 2. Zoo ja, acht de Minister dan voldoende motie ven aanwezig voor zulk een concurrentie met den particulieren handel, die mee heeft te dragen de vele millioenen, welke dit Staatsbedrijf aan tekorten oplevert? WINKEL. Voor de lichting 1924 hebben ach 8 jongelieden uit deze .gemeente doen AA hT S W OUD. De afdeeling >van den Bond voor Staatspcnsionneering heeft hare jaarlijksche propaganda-vergadering op ge paste wijze gehouden. De voorzitter opende de vergadering, heette allen welkom en uitte zijn genoegen, dat ondanks het slechte weer, de opkomst bevr di^'-rd was. Na het zingen van het Bondslied hield de voorzitter van den Bond, de heer C. van der Velden uit Rotterdatn, 'een zakelijk pleidooi voor het premie-vrij staatspensioen, jln een eenvoudige rede werden do beginselen van den Bond getoetst aan de sociale verzekeringswetten. Met drukproef. In straatklinker» moeten zulk een druk van ten minste 3000 K.G. weerstaan, trottoirklinker» minstens 2500 K.G. Meermalen heb ik 5000 K.G. be reikt. De eischen zijn dus niet al te streng. Dezer dagen werd ik uitgenoodigd tot een bezoek aan Rotterdam. Men wilde mij toonen wat daar te genwoordig voor tuig verwerkt wordt. Wij bezochten een aantal onderhanden bestratingen en telkens voel de ik den geringen haardos, die mijn hoofd nog siert, ten berge rijze. Ongesorteerd spul tot slap hard- grauw toe, waart.usscben door enkele deugdelijke klinkers, verwerkt men tegenwoordig bij do gemeente Rotterdam. Men vertelde mij nog dat de gemeente Rotterdam jaarlijks in één perceel de levering van 8 tot 12 mil- lioen straatklinkors aanbesteedt en walmen nog erbij vertelde in verband met de slechte qualiteit van het maferiaal, is niet voor openbaarheid geschikt. Wie keurt te Rotterdam de straatklinkers? Wie aanvaardt daar zulk tuig? MOORDAANSLAG. Gisteravond tegen 8 uur is ln de Bosclijes van Poot onder Schevoningen een moordaanslag ge pleegd. In de laamvan Poot is een juffrouw gevon den met een ernstige verwonding aan den hals, ver moedelijk met een mes toegebracht. Zij '.s naar het gemeente-ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Van ochtend was zij bij bewustzijn. Direct levensgevaar bestaat er niet. Hot is de 19-jarige C. B., uit de Fischerstraat. Als vermoedelijke dader is een gehuwde man aan gehouden, een zekere L. uit de Maasstraat, 36 jaar oud. Waarschijnlijk ia hier een liefdeshistorie in het spel. In de Boschjes van Poot zijn gevonden een muts, een spiegeltje, een schaar, een tascbj© met haakwerk, een schoen cn een hoed. De commissaris van politie, de heer Kramer, de rechter-commissaris, mr. Ruob, en andere justitieele autoriteiten zijn vanochtend ter plaatse van het mis drijf geweest tot het instellen van een ondorzoek.vOol: ;le ferdochte is daarheen gebracht, hij ontkent ten stelligste, iets met het misdrijf te maken te hebben. Intusschen zijn er voetsporen gevonden, waarvan de j afdrukken overeenkomen met aio van den verc'ach- j te. Gevraagd naar de wijze, waarop hij den avond had doorgebracht kon do man geen alibi opgeven. Nader wordt gemeld: De ter zake van moordaanslag in de Boschjes van Poot verdachte I., die aanvankelijk ontkende, heeft later bekend het misdrijf te hebben gepleegd. N.R Ct. De dader weigerde echter vooralsnog de drijt'veeren te noemen, die hem tot de daad hebben gevoerd. Het is echter duidelijk, dat men hier met oen liefdes tragedie te doen heeft. Beiden kenden elkaar al et :gen tijd cn de afgelegen plaats, waar het mis drijf gebeurde en het late uur wijzen er op, dat bei- Jen aldaar willens een weten» elkander hebben op- gc/r cht. ERNSTIGE FABRIEKSBRAND TE WENUM. Uit Apeldoorn, 2 Februari. Hedennacht, ruim half twaalf, brak een hevige brand uit in de fabriek van Massa-artikelen „Aurora" te Wonum, een buurt schap der gemeonte Apeldoorn. Het Oostelijk ge deelte van dit gebouwencomplex, de afdeeling slo tenmakerij, ging geheel in vlammen op. De brand werd door een der omwonenden liet eerst gezien, maar de spoedig toegeschoten hulp kon. ten gevolge van den krachtigen wind, met de kleine spuit van de fabriek niet anders dan trachten de belendende gebouwen to behouden. Inmiddels waren ook spoedig aanwezig de brandspuiten van de Bemte, het Loo. an de kleine motorspuit uit Apeldoorn, doch aan redding van het brandende gebouw viel ook nu niet meer te denken. Met het gebouw gingen vele kost- liare machines en duizenden aioten, enz., verloren. Een oppervlakte van 750 M2. shedbouw brandde ge heel uit. Gelukkig was de windrichting zoo gunstig mogelijk, waardoor grooter schade werd voorkomen, lp het verbrande fabrieksgedeelte waren ongeveer 30 arbeiaers werkzaam, die nu tijdelijk zonder werk zijn geraakt. Tel. EWIJCKSLUIS. xt Woensdag 31 Januari hield onze Nulsverecniging een bijeenkomst met dames 1n het lokaal van 'den neer J. Keuris. De zaai 'fras geheel bezet De voorzitter, do heer C. F. Siewers, opent omstreek* goed bezocht De spreker lichtte op duidelijke, korte wijze de beelden toe, en mocht zich verheugen in een aan dachtig gehoor. Te betreuren is het, dat de „Argus '- lantaarn, die door spiritus vergassing en. luchtdruk Zeer waarschijnlijk zal de volgende week een cre- het licht produceert, de beelden meermalen minder dietregeling voor de tuinders tot stand komen, on scherp op het doek bracht, waardoor zelfs geruimen der garantie in de provincie N.-Holland. Deze cre- tijd storing ontstond en eenige beelden zeer ondui- dietregeling zal loopen over de provinciale comrais- delijk werden weergegeven. Waarschijnlijk werd dit sie v. d. veilingen in Noordholland, door te lage temperatuur en door het gebouw gaan- De credieten of voorschotten zullen dan worden de tocht veroorzaakt (bij het openen van deuren). De verstrekt door de plaatselijke Boerenleenbanken, beelden van .Joppe ,No.zareth, Jaruzalom, Olijfberg c. Hoewel de regeling nog niet geheel is vastgesteld, a. deden het goed; ook do Christus-figuren, aan het wordt ter bespoediging dezer zaak reeds overgegaan eindo van den avond vertoond, waren fraai; jammer tot de vorming van plaatselijke commissies, die de dat ook hier weer de lantaarn weigerde de laatste noodlijdende tuinbouwers gelegenheid zullen geven figuur „het borstbeeld" te verioonen. Wat echter de een voorschot aan te vragen en dan tevens hebben Ie lantaarn te onduidelijk of in 't geheel niet gaf, ver- beoordeelen of de aanvrager met een dergelijk voor- goedde de spreker in ruime mate door heldere toe- schot werkelijk geholpen zal zijn. achting en beschrijving. De plaatselijke commissie zal bestaan uit 5 leden, Een avond als deze zal zeker slagen wanneer een eioctrische %'erlichto lantaarn do beelden scherp en 't doek weergeeft; wellicht dat daarvoor een volgen de keer gezorgd wordt. KOLHORN. Den 31en Januari trad alhier in de zaal van den heer D. do Leeuw op Ds. N. J. C. Schermerhorn van waarvan 2 worden aangewezen door de besturen der plaatselijke banken, en 3 door bet bestuur der vei- lingsvoroouiging. Door de veilingsvereeniging to Warmenhuizen is do samenstelling dor commissie reeds geschied. De commissie voor de tuinders, behoorende tot de tuinbouwvereeniglng te Ilarcnkarspel, Stroet ZONDAG 4 FEBR. GEREF. GEMEENTE te: Anne Paulowna, Molenvaart, voorm. 10 uur, Ds. J. D. Wielinga van Hoofddorp. Nam. half drie, Ds. Wielinga* rgerlijke Stand. GEMEENTE HEFRÜH GO WAARD. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1923. Geboren': Galnarina Maria, dochter van Klaas Onne^ r>uuu acui uü uuwuiu r a De voorzitter, <10 neer l.. r. oiewers, oprui umsuccm een aansporing om te volharden in den strijd, cin- j g uur bijeenkomst met een woord van dank aan J:~J" 1 allen voor hun trouwe opkomst. Het verheugt spr. dat de zaai zoo vol is, dal is wel een teeken voo ronze NuLs- vereeniging, dat de avonden hier een gezellig en ordelijk verloop hebben. De. secretaris leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Hierna volgde de lezing, die werd gehouden door den heer Wiggers. llij 'had daarvoor gekozen „Len Standje" van Justus van Maurik. De vaste bijdrage had voor dezen avond mej. A. Plugboer—Nannen, met »,Een boer op reis". Zoowei de lezing als de bijdrage werden goed Weergegeven en genoten een verdiénd applaus. Daarna kregen wij een tooneelstukje Terug uit do Kongo", blijspel in één bedrijf. Het liep flink van stapel en bracht de lachspieren in beweging. De rollen waren goed verdeeld, en daardoor werd er goed spel "gëleverd. Do rest van den avond werd aangevuld door losse voordrachten, gegeven door dames en heeren, bestaande uit zang, luim en ernst De heer Wiggers was ook aanwezig, die nee tl ook zijn best gedaan om het publiek le amuseeren. Alles bij elkaar genomen was het weer met recht een gezel- ligen avond het was dan ook weer ruimt twaalf uur toen de voorzitter de bijeenkomst sloot, met eenjwouid van hulde aan allen die hadden meegewerkt om dezen avond zo ogezcllig te maken, mét zoo n ordelijk verloop. Hierna gat voorzitter nog gelegenheid voor een dansje, waarvan dan ook druk gebruik werd gemaakt. MOERBEEK. Dinsdagavond j,i hield het Nut olhier een bijeen komst, die kolossaal flink bezocht was. Een aardige lezing door den heer P. van Twuiver en een lange reeks bijdragen door vriendelijke jonge dames en ferme heeren. brachten er de stemming terdege in. 't Was een reuzig-gezelligen avond. Het klokje had al half één geslagen, toen een opgewekt sluitingswoord een einde aan liet .zoo hoogst gezellig samenzijn maakte. LANGEREIS. t t „Vriendenkring" hield .Woensdagavond 31 Januari bij' L.' Galis een bijeenkomst, waarbij het 15-jarig bestaan van dit Nut werd herdacht. De heer Daan Pool -van Oudesluis was uitgendodigd om ditmaal, nu het een {eestavond was, het programma te vullen. En hij deed dat op hoogst 'verdienstelijke wijze, 't Kwam er bij hem op geen paar voordrachten aan en hij bleek onvermoeid. Groot was zijn suecés en zeer welgeslaagd is de feestavond tc. noemen. NIEUWE NIEDORP. Zondag j.I. heeft de Doopsgezinde Gemeente alhier tot kerkeraadslid herkozen de heer P. de Boer. NIEUWE NIEDORP. J. Inplaats van den heer K. de Jong uit Winkel, die wenschte af te treden, is tot kerkeraadslid bij de Doopsgez. Gemeente alhier gekozen de heer Jn. Lont in 't Zand, gem. N. Niedorp*. NIEUWE NIEDORP. Tot lid der commissie voor het nazien der rekening van de Doopsgezinde Gemeente, is in de plaats van den heer K. Dekker, die periodiek aftrad, gekozen de heer Aris Stapel "te Nieuwe Niedorp. Allen namen de benoe ming aan, alleen de heer Jn. Lont na eenigo dagen beraad. OUDESLUIS. Op eene jl. Donderdag gehouden vergadering van het Kerkbestuur is de lieer Jac. Pool benoemd tot koster van de N. H. Kerk alhier. Naar we vernemen, waren-er 6 sollicitanten. JULIANADORP. Blijkens voorkomende advertentie in dit nummer zal de jl. gehouden biljartmatch to Anna Paulowna alhier morgen worden uitgespeeld. De stand is voor Anna Paulowna 1097 en voor Julianadorp 1237. ANNA PAULOWNA. De lichtbeeldenavond met onderwerp Palestina, toegelicht door Da T. A. Franco van Callantsoog, go- digde spreker. Na de pauze, welke nu volgde, werd de bode. de heer Jb. Bos op hartelijke wijze toegesproken aoor den voorzitter, ter gelegenheid van zijn 12i/a-jarig jubile um. Ten slotte werd hem namens de afdeeling een enveloppe met inhoud overhandigd. Daarna voerden eenige belangstellende leden het too neelstukje op „Buiten de Wet". Dit werd op vrij aardige wijze vertolkt, doch zooals de voorzitter be aamde ,de propaganda zit er veel te dik op. Door den heer K. Helder werden nog eenigo liederen j gezongen. Ruim 20 gepensionneerde oudjes, vooraan zittend in de zaal, werden getracteerd op chocolade cn Koek, zoodat het voor hen wederom een blijde herinne- ringsdag was. Na een dankwoord van voorzitter en een strijdlied, werd deze vergadering, welke in alle opzichteï goed geslaagd mag" heeten, geëindigd. Een gebruikelijk hal als waardig slot ZUIDSCHARWOUDE. De heeren J. du Burck en C. de Jongi hebben be dankt voor een eventueel© candidatuur voor lid van de Provinciale Staten voor de Democratische Partij. TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Door don Raad der gemeente Hellendoorn werd den 31on Juli j.1. een verordening vastgesteld tegen prijs opdrijving van levensmiddelen en brandstoffen in de gemeente. Gedep. Staten maakten bezwaren tegen deze verordening als zou zij te veel ingrijpen in de vrije overeenkomst van koop en verkoop. Deson danks besloot de raad op het verzoek van Gedep. Staten om de verordening in te trekken, deze te handhaven in afwachting van de Koninklijke beslis sing. Gisteren is de mededeeling van Ged. Staten ontvan gen, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken geen termen vond om de verordening ter vernietiging aan de Koningin vóór te leggen en dat alzoo tot afkon diging kon worden overgegaan. PAARDENHANDEL. Tvventsche paardenhandelaars hebben na den oor log heel wat Russische paarden (vooral ponny's) aangekocht en naar ons land uitgevoerd. Thans gaat hun handel ^ok in omgekeerde richting. Betere Ne- derlandsche paarden worden uitgevoerd, om ze in Duitschland en Rusland aan den man te brengen. DALENDE EIERPRIJZEN. In Twente worden thans de kippeneieren reeds verkocht voor iVi cent per stuk. VAN 'N KOUDE KERMIS THUIS GEKOMEN. In de z.g. „electrische buurt" van Hilversum was gisteren een venter aan het werk, die er een hoogst eigenaardige manier op na hield om de raenschen over te halen van hem te koopen. Een juffrouw in de Voltnstraat trachtte hij n.1. van de deugdelijkheid van zijn waar te overtuigen door haar, toen zij ver klaarde niets noodig te hebben, met een mes te drei gen. Ook bij den buurman der verschrikte juffrouw gebruikte de venter ditzelfde argument. DA&r liep hij echter danig tegen de lamp, want deze trok als ant woord op het dreigement met het mes .zijn revolver, 'n Nog krachtiger argument. En toen de buurman bovendien verklaarde agent van politie te zijn en den venter te arresteeren, had deze daar heelemaal niet van terug. Het politiebureau nam den eigenaardigen koopman kort daarna dan ook liefdoriik op. KEURING VAN STRAATKLINKERS. Met het oog op do tegenwoordige eischen van het verkeer over straatwegen is een strenge keurinc van straatklinkers geboden, schrijft prof. Van der Kloe9 in het maandblad ..Bouwstoffen". Zij zijn in hooge qualiteit. verkrijgbaar, men heeft dus geen minderwaardig materiaal te aanvaarden. Het is bekend, maar nog niet voldoende bekend dat ik sedert eenige jaren een zeer afdoende en snelle Nieuwe Niedorp. Voorgedragen werd het door spre- Eenigenburg, bestaat uit de heeren P. Borst Az., D. ker zelf -vervaardigde toonoelstuk „Geroepen" Inhoud Swart, St. Maarten, A. Notelman, Eenigenburg, A. en propagandistische strekking van het stuk moge al Kistemaker, Dirkshorn. en Jb. de Groot, Kerkehuurt. reeds als van algemeen© bekendheid worden be- Voor Warmenhuizen Sehoorldam en Krabbendam schouwd, het merkwaardige is de vertolking van alle wordt de commissie gevormd door de heeren: P Slot. in het stuk voorkomende personen door één per&oon. Warmenhuizen, D. Wildoboor, Sehoorldam, K. Bier- En dan hierbij lettende op de zoo verschillende en steker, Krabbendam ,C. Nannes, Warmenhuizen, en uiteenloopende karakters, dan mag oen dusdanige Jb. de Groot, Warmenhuizen. voordracht een meesterstuk heeten, alleen door een talentvol man als Ds. Schermerhorn te geven. En als vorige malen elders, was 't ook nu weer een avond van verkwikking, van verwarmiug en van hooger leven. Hocrg kunstgenot werd gesmaakt. Do opkomst was groot,, ook uit omliggende plaatsen waren velen- opgekomen, zoodat ook spreker met voldoening op den arbeid van dezen avond kan terugzien. KOLHORN. In het dorp a'.hier zijn de waterleidingswerken afge- loopen; de straten zijn weer hersteld, zoodat men met de huisgeleiding en verdere aanleg kan aanvangen. OUDKARSPEL. Met ingang van 1 Februari is dcor den Commissa ris der koningin als gemeente-veldwachter alhier benoemd cl? heer G. v. d. Meulen, hulpagent van po litie te 'Zwartsl ui». Fe.)'ra'blijdcmie'mededeeling voo. vele huismoe- c['^( T",v^h^' dors. die moeite hebben de week rond te komen, was f ™n P,e,f Fi„r?, gistoren, Donderdag, de mededeeling van du loopers C'^lanl Hamke. ^chto van Pieler van AmtTonaen bf^odorUzen^wederMn* root 2 «m wtonl ïfver laren wederom mot 2 cent pei 8 on» te ver- Yün Nicolaas Kruyer èn van Anna Petronclla Alolenaar. 8 Overleden Ta mes Koomen, oud 69 jaren, echtgenoot OUDKARSPEL. van Grietje van Daanberg. Gerrit Zander, oud 1 iaar, Men verzocht ons, even mee te doelen, dat de kolf- ZOon van Jacob Zander cn van Jannetje Kant. wedstrijden niet vior Zondngen aaneen worden ge- Levenloos aangegeven kind van Antonius Berkhout houden, doch om de veertien dagen. 'en van Cornelia Tromp. GehuwdWilhelmus Borst en Johanna Schuitemaker, NIEUWE NIEDORP. weduwe van Jacob Doncnberg. Nicolaas Rood en De begrafenisveroeniging vergaderde Donderdag- Eüzatbeth Maria Zwcekhorst. avond 1 Februari bij C. Groot alhier. Van do 600 le- OndertrouwdSimon Lodder, weduwnaar van Pieterljo den waren er 30 aanwezig. Stapel en Trijntje Polsma. Nadat de voorziter had geopend, deed do heer Fluister namens eene commissie vorsl&g over de ro-GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. kenlrig van den penningmeester, den hoor J. v. d. Ingeschreven gedurende de maand. Januari 1923. Steen. Do rekening word in orde bevonden, en goed- Geboren: Cornelis Johannes, zoon van Jacob gekeurd, mot 1349.50 winst. Tot lid der comm. voor Zuurbier cn Anna Smit. het. nazien der rekening volgond jaar A-erd benoemd Overleden: Geertjo Klerk, oud 53 jaren, echtgenoot de heer Arie Heinstman van Jean Marie Kloazer Tisscraiid, wonende alhier. Het bestuur stolt voor, de volgende rogeling voor contributie: voor leden van 1—15 jaar f0.50, 18—45 GEMEENTE BARSINGERHCRN. jaar fl, 40---65 jaar f 1.50, 06 jaar en ouder f2. Voor Ingeschreven gedurende de maand Januari 1923. niet-leden (zij die op of na 1 Januari 1923 lid worden, Géborén: Neoltje, dochter van Willem Haverkorn en menschen die in deze gemeente zich komen vos- en van Klaslna Biesboer. Willem, zoon van Willem tigen: een kind van den leeftijd beneden eon jaar: Kooijman en van Aafjo Kuiper. Jan, zóón van ArJp. vrij, 116 jaar 50 cents, 10—25 jaar f 1.25 tot en met Bakker en van. Maria Brommer. 45 jaar; 26—35 jaar f 1.50 tot cn met 45 jaar; 36—45 Getrouwd: Willem Muntjewerf, oud 22 jaar, wo- jaar f2; 46 -55 jaar f2.50, 56 —65 jaar f3, 66 -70 j. f 5. ndnde te Zijpe en Bartjo Maria Hartman, oud 20 Personen boven 70-jarigen leeftijd worden niet als jaar, wonende alhier, lid aangenomen. Het voorstel wordt mot 23 tegen 7 stemmen aangenomon. i Besloten wordt, het bestuur inplaats van uit 9 uit 5 porsonen te laten bestaan. Het reglement der ver-1 eeniging wordt daarna behandeld en vastgesteld. Besloten wordt tot aanschaffing van een automa tisch begraaft.oeestel. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren A. Vissor, G. Gaijaard, J. v. d. Steen, C. Rutsen en P. Strijder, Ze nemen hot allen aan Bij de rondvraag nog een paar huishoudelijke be sprekingen, waarna onder dank sluiting volgt brengt sfeeds de nieuwste artikelen CorneÏÏs Kramer, en de laagste prijzen. gewaad op het dak van het wachtgebouw. Hun angst kreten drongen door in het tegenover liggende hotel Baars. De eigenaar wist met behulp van den koetsier, die ladders aandroeg, de menschen uit hun netelige en koude positie te verlossen. Intusschen waren alle soldaten op de been en begon het blusschingswerk in de grootste orde. De gemeentelijke en vrijwillige brandweer waren spoedig ter plaatse. Het liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. De brandende stroo- zakken werden uit de ramen op de binnenplaats ge worpen. Na een uur van harden arbeid was het ge vaar geweken. De materieele schade is aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken kwamen ge'ukkig niet voor. Hot mag een geluk heeten. dat dien avond juist de jubileumsvoorstelling van Rika Hopper in ..Opstan ding" plaats had.waardoor veel militairen op het oogenbiilc van den brand nog niet ter ruste waren. Het duistere van de zaak is dat de brand is be gonnen in de cnl>ewoonde soldatenkamer. Tel. ALKMAAR—PLATTELAND. Een commissie van burgemeesters uit den omtrek, die bij Ged. Staten eene bespreking had aangevraagd over de door B. en W. van Alkmaar genomen maat regelen ten aanzien van buitenleerlingen der ge meentelijke Handelsscholen, heeft van Ged. Staten Nieuwe POLITIE. Verloren: Een zilveren potlood. Gohuwd: Gcene. Verloren: Een armband. Is komen aanloopen: een jong bruin hondje Inlichtingen ter gemeente-secretarie. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1923. Geboren: Öeene. Gehuwd: Geene. Overleden: Jan Vel, oud 48 jaren, echtgenoot van Geertruida Isabella Fehres. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1923. Geboren: Dieuwertie Aafje, dochter van Jan Deute- kom cn Judith Berkhout. I Huwelijken; Willem Korver, oud 38 jaren te I-Iaren- karspel met Maria Glas, oud 48 jaren te Noord-Schar- wcude. Overleden; Hermanus Bortcn, oud 78 jaren, echtge noot van Baafje Koppen. Necltje Krans, oud 84 jaren weduwe van Jacob Hopman. Johanna Jacoba Groen, oud 15 maanden, dochter van Jacobus Groen en Aaltje Tromuoltcr. Maartjo Krook, oud 92 jaren, weduwe van GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1923. Geboren: Anna Helena, dochter van Lodevicus Jo- BRAND IN DE KAZERNE TE HARDERWIJK. hannis Valk en Trijntje Stam. Geertruida Maria, Uit Harderwijk, 2 Febr. Herennacht half twee dcchter van Gerrit Ligthart en Catharina Elisabeth werd brand ontdekt op de derde verdieping van de Slijkerman. Jan, zoon van Petrus Klaver en Rliza- Oranje-Nassau-kazerne, waarin het 7e regiment in- beth Catharina Quax. Jacobus, zoon van Leondert fanterie is gehuisvest. Het vuur werd het eerst ge- Pieter van. der Kuyl en Cornelia Maria Bremor. Jo- zien op een niet in gebruik zijnde soldatenkamer. hannes Antonius, zoon van Evert vkn Leeuwen en In een oogenblik hadden de stroozakken van de Anna Bekker. kribben vlam geva;, met het gevolg dat zich door Overleden: Geene. den geheelen vleugel een dikke rook verspreidde. Ondertrouwd: Kendrikus Kok, 21 jaren, wonende Een aantal bewoners var de onderofficierenkamer te Obdam en Sigabertha Jong, 22 jaren, wonende te zag zich den uitweg afgesneden en vluchtte in nacht- Oude Niedorp. Getrouwd: Dezelfden. GEMFFNTE ZIJPE. Ingesct reven, van 31 Jan. tot 2 Febr. 1923. Geboren: Maria Cornelia, d. v. Nicolaas Filmer en Alida Bierman. Overleden: Guurtje Brouwer, 79 jaar, zonder be roep,. echtgenoot© van Pieter Bood. wijze van ^proevingin toepaling breng: de kogel- houden in de Nederd. Herv. Kerk alhier, was vrij GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Jan Plakman, oud 41 jaren, arbeider wonende te Schagen en Mathilda Smit, oud 36 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. HPI Getrouwd: August Peter Jacobus Gerardus Maigret een advies ontvangen, dat èn Alkmaar èn den bui- en Johanna Christina F.megonda Biesboer. tengeraeenten voldoenden tijd geeft deze belangrijke aangelegenheid tot een bevredigende oplossing te MAPKTOPERZICHT. brengen. De handel in vette koeien was Donderdag j.I. zeer Het advies van God. Staten houdt n.1. in dat de slecht, hoogcr dan 60' ets. per pond werd er niet bc- leerlingen niet vóór 1 April van de scholen zullen steed, de prijzen varieerden van 4560 ets. Stug was do worden verwijderd en intusschen eene beslissing handel in gelde koeien, matig in de kalfkiuncn. J>e WOldt geomen of men'al dan niet de gevraagde ft- pinken waren,ook weer niet gewild, een stugge handel, nancieelo bijdragen zal verleenen. De handel in paarden was goed, een grooter aanvoer. NIEUWE NIEDORP. De nuchteren kalveren waren auur, met een vluggen Donderdagmorgen jl. werd een vette koe alhier handel, er was vraag voor Londen. Iets minder was naar de vroege tram van 6 uur zooveel gebracht, met er te doen in overhouders, de handel was aan den 1 bestemming naar Schagen. Het beest wist echter bij stuggen kant. Met bokken en geiten was het goed. bet stationnetje in het Oosteindo alhier, aan den Do biggen werden weer aardig gevraagd, de handel was tippel te komen, holde hier tot het 7.aagmolennad, vrij goed. Evenzoo ging het in de schrammen. De vette flenterde later met srtcvigen gang nog naar 't West- varkens waren weer duurder bij de de vorige week, de eindo van Winkel en bezorgde heel wat consternatie nandel was vlug, 48 ets. is het hoogste dat besteed is. voor dat ,,'t spul 'n eind had." Zeer weinig kippen en konijnen waren er aangevoerd,

Schager Courant | 1923 | | pagina 2