Alsmn Niciis- Alrattiiit- LnitniUil Het Huwelijk van Lady Tancred. Woensdag 7 Februari 1923. 66ste Jaargang. No. 7176. Uitgevers i N.V, v.St. TRAPMAN Co., Sctiagcn EERSTE BLAD. Raad Callantsoog. FEUILLETON. SCHA Dit Mail var»i:hIjm vlarniaal por wooU: Dlno.1i»<x, Woonndnff, Donilnr- daft en Zaturda*. BIJ lnioadlag tot morgen» 8 uur, worden Advor- teiuisn nog looveel mogelijk ln het eeretultkomond nummer geplaatst. POSTREKEN1NO No. 23330. INT, TELEF. no. 20 Trljo por 8 maanden f 1.(10, Loosso nummora 8 cent, ADV2RTKN- TlftN van 1 tot b ro®olo 11.10, lodore r»®el mooB 20 cent (bowljuno. Inbegrepen), Groots lotter» worden naar ploatinulmto berekend. DIT NUMMEH BESTAAT DIT TWEE BLADOI. Vergadering van den Raad op Maandag 6 Februari 1923, des morgens half tien. Aanwezig allen. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester-secre taris. Voorzitter opent deze eerst,e vergadering in 1923, daarbij wijzende op den economischen toestand, een toestand, waardoor ook dit jaar wel veel bemoeiingen van rogeerings- en gemeentewege zullen worden ge vraagd. De algemeene druk van den landbouw zal ook voor onze gemeente van grooten invloed zijn op de finantiën. Spr. wijst op de groote ellende in de geheele wereld, waar vernieling en vernietiging slechts plaats heeft en spreekt den wensch uit vol gend Jaar te kunnen constateeren dat de wereld tot inkeer is gekomen en begrepen heeft dat het too niet kan. Aan het Prov. Waterleiding is toestemming ver leend leidingen te leggen door een deel onzer ge meente en wel vanaf het Noordhollandsch Kanaal langs de Scheidingsvliet en Middenvliet naar Den Helder. B. en W. hebben aan dat bedrijf gevraagd of het mgelijk is dat aan het eind van den Nieuwe- weg een kraan wordt aangebracht, opdat in geval van waternood aan de ingezetenen van Callantsoog water kan worden verstrekt. Tevens vroegen B. en W. of het ook mogelijk was vertakkingen van de leidingen naar Groote Keeten en het dorp te leggen en of er water afgegeven kan worden aan de be woners langs de Middenvliet. Waar het Prov. Water leidingbedrijf de zaak zelf in beheer houdt, meenden B. en W. dat een en ander geen nadeel voor de ge meente zou opleveren. Het maken van den Duinweg is in den loop van Januari aanbesteed en de uitvoering is opgedra gen aan de Ned. Basaltmaatschappij te Zaandam voor f82.500.—. Wat de electrificatie van de gemeente betreft, B. en W. hebben gegevens verzameld, berekeningen zijn gemaakt en de uitkomst was van dien aard, dat B. en W. meenden dat er op een dusdanig bedrijf zoo'n finantieelen druk werd gelegd,^ de stroomprijs zoo danig zou worden, dat zij nog geen redenen genoeg hebben om den Raad te adviseeren tot stichting van een electrisch bedrijf over te gaan. Voorzitter deolt mede dat hij een bezoek aan den Commissaris der Koningin wilde brengen, om dezen te wijzen op dé uitgestrektheid van de gemeente en te vragen of het mogelijk zou zijn dat aan onze ge meente door het Prov. Bestuur een bijdrage werd verstrekt, teneinde de uitvoering van het werk moge lijk te maken. Intusschen kwam de hoofdingenieur de heer Boom en het resultaat van het onderhoud was, dat men van oordeel was dat er bij de uitgaven nog wel iets viel in te krimpen. Vanmiddag zal nog eens een onderhoud plaats hebben om te kijken* of er nog een mouw is aan te passen.'Een belangrijke factor is voor B. en W. geweest de daling van de algemeene inkomsten in de gemeente en omdat ook veel arbeiders zullen dienen aan, te sluiten, zal de stroom zoo goedkoop mogelijk moeten worden. Ten op»fichte van de werkloosheid deelt Voorzitter mede, dat ae werkloozen de laatste weken zijn te werk gesteld aan hot maken van een weg in het ge hucht Abbestee en naar den Nieuwewog.Vanda&g loopt Naar het EagaUch ram ELINOR SLYN. 10. Nadat lady Highford nog tal van gissingen had gemaak* over het genoegen dat „die lieve lady Tan credzou smaken, nu ze een schoondochter kreeg en nog veel geteem over „dien lieven Tristam", werd haar aangekondigd, dat haar auto vóór was 'en zij vertrok. Toen zij weg was, ging lady Ethelrida een briefje aan haar neef zitten schrijven. Alleen maar om hem te vertellen, in geval zij hem niet meer mocht ont moeten voor zij morgen naar buiten gingen, dat haar lijst van uitnoodigingen voor de Novemberpartij ge reed was zij sloot die erbij in maar dat, voor 't geval hij nog iemand genoodigd wilde hebben om zijn bruid een genoegen te doen, hij het maar moest zeggen. Zij voegde erbij dat er enkele kennissen zou- korrien lunchen en daaronder ook Laura Highford, die veel liefs van hem gezegd had en hem alles goeds wenschte. I.ady Ethelrida was geen dupe van die goede wen- schen, maar zij kon toch niets anders doen dan ze overbrengen. Juist toen zij haar episteltje af had, kwam de her tog de kamer in cn .warmde zich voor het houtvuur. Die vrouw is een kat, Ethelrida, zei hij zonder eendge inleiding. Deze beide menschen begrepen el kaar zoó goed, dat zij vaak middenin een zin sche nen te beginnen, waarvan dan geen enkel buiten staander de beteekenis kon vatten. Ik vree» dat u gelijk hebt, vader. Ik heb Juist aan Tristam geschreven dat zij er op stond toch bij ons jachtfeest te komen. Zij kan daar onmogelijk iets aan hebben en kon veel beter wegblijven. Maar zij zal in óns huis beleefd dienen te zijn tegen de nieuwe lady Tancred. Hm! zei de hertog, dat zal een zenuwachtige pnrtij worden voor je. Je moet nu vandaag onze kaartjes maar eens afgeven bij gravin Shulski en oen ander voor den. oom. We zullen nu die heele fa milie wol moeten slikken. Ik mag mijnheer Markrute wel, vader, zei Ethel rida. Ik heb hom laatst op een avond voor de eer ste maal gesproken hij is buitengewoon ontwik keld. Wij moeten niet zoo bevooroordeeld zijn, alleen omdat hij een vreemdeling en een zakenman is. Ik heb hem ook gevraagd op mijn verjaardag dat vindt U toch goed? Ik zal vandaag de uitnoodiging dat werk ai, maar spr. heeft hoop dat over enkele dagen met den Duinweg wordt begonnen. Aan Rijk en provincie is voor de werken te Abbesteo subsidie aangevraagd. De Minister stelde als voorwaarde dat 15 der arbeidaloonen zou worden uitgekeerd, doch er mag niet meer dpn een uurloon van 25 cent wor den uitbetaald en de aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud die nu bepaald is op f800, moest dan te ruggebracht 'worden op f 600. B. en W. oordeelden deze bezwarende voorwaar den te onbillijk tegenover de kleine subsidieaanvraag en hebben geantwoord op deze voorwaarden de sub sidie niet te kunnen aan vaar den. De Provincie was wat gemakkelijker, wilde '20 bijdragen en boven dien het Rijk voorstellen zijn bijdrage van 15 tot 20 te verhoogen. Ook hier werd do voorwaarde gesteld dat het loon niet, meer dan 25 cent zou zijn. Waar naar de meening van B. en W. een dergelijk loon te laag is, was ook aan de Provincie geschreven geen gebruik van de subsidie te willen maken en dat dit ook niet kon, omdat het werk bereids was uitgevoerd tegen een uurloon van 35 cent. een loön dat B. en W. zeer noodzakelijk achten. De notulen worden hierop goedgekeurd. I Mededeellng is ingekomen, dat de kosten van do Warenwet over 1 Pit hebben bedrogen f212.81. De heer Sleutel iiiforrdpêri. of ook blijkt uit de werkzaamheden van dien keuringsdienst hier ter plaatse, dat dit bedrag nuudig is. Voorzitter wijst er op dat de keuringsdienst voor ieder staatsburger in het leven Is geroo^en, doeh dat in de groote steden, uit den aard der zaak meer keu ringen zullen voorkomen. Qua massa profiteert een ieder er van, maar spr. is het er mee eens dat de som voor een kleine gemeente als de onze veel te hoog is. Spr. zou aan Alkmaar willen vragen om een jaarverslag, opdat daaruit kan biijken wat in de kleine gemeenten wordt gedaan en kan desnoods voor deze zaak actie gevoerd worden. De heer Kooger deelt mee dat niet lang geleden bij verschillende winkeliers een onderzoek van le vensmiddelen heeft plaats gehad. Voor kennisgeving wordt aangenomen het adres van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, waarin gevraagd wordt voor arbeiders der gemeentebedrij ven het aantal werkuren te brengen tot het maximum dat de wet toelaat. Bericht is ingekomen dat de bijdrage voor de kosten der gemeentehuishouding over 1922, zal be dragen f 1663.33^ en de nooduitkeering eveneens f 1663.33)$. De bijdrage van het Rijk in de kosten van het vervolgonderwijs over 1922 zal bedragen f460. Van het Prov. Bestuur is ingekomen een afschrift van het besluit van den Minister van Arbeid, dat met ingang van 1 Januari 1923 is ingetrokken het besluit waarbij vanaf 1916 voor de kosten van een vroed vrouw jaarlijks een bijdrage van f 175 door het Rijk zou worden uitgekeerd aan onze gemeente. Voorzitter zegt dat wij. ons bij eerste instantie daar bij zullen moeten neerleggen, doch dat het Rijk er een dusdanige bezuinigingswoede op na houdt is diep te betreuren. Dat is geen bezuiniging doch slechts een afwenteling van'de kosten van het Rijk op de schouders der gemeente. B. en W. stellen voor een schrijven tot het Prov. Bestuur en het Rijk te richten, waarin mededeeling wordt gedaan dat wij oen der gelijk besluit diep betreuren op grond van de mo tieven hierboven genoemd. Goedgevonden. Van de gomeente Helder is ingekomen het bericht dat de finautieele regeling betreffende den Duinweg zal loopen over de gemeente Helder. Ingekomen is het verslag van het comité uit de Vereenlgif gen van Burgemeesters en Secretarissen in de kanion» Alkmaar, Schagen, Purmerend en Hoorn, waarin mododoelingen worden gedÉum van da door dit comité vereischte werkzaamheden. Verschillende zaken zijn door het comité behandeld, o.a. de kwestie met Alkmaar over do toelating van kinderen uit de buitongemoeiiten tot de Handelsscholen, de kosten voortvloeiende uit de Warenwet, de pensioenregeling van Hchoolschoonmaaksters, enz., de classificatie der gemeenten, de verlaging van de lasten, van het Hoog heemraadschap, het rapport der 'Staatscommissie in zake de finantieeie verhouding van rijk en gemeen ten. Tegen de onbillijke toepassing van de regeling der bijdragen van de buitengemeenten voor de Warenwet door de gemeente Alkmaar, is de gemeente Wierin- gerwaard in beroep gegaan bij de Kroon. Besloten wordt dit beroep te ondersteunen door adhaesie te betuigen. Het adres van do gemeente Wieringerwaard, de zelfde kwestie betreffende, wordt voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling wordt gedaan dat op 31 December in kas was en moest zijn. f8140.58. Goedgekeurd is de gemeenterokening, dienstjaar 1921. De heer E. SraU berichtte, dat hij zijn benoeming tot Ud van d» Commissie tot Wering van Schoolver zuim «li Ud van de Gomrntekie van Toezicht op het Lager Önderwljé aanneemt Tot hoofd vu tot onderwijzer voor het vervolgon derwijs wordt benoemd de heer E. Smit en wel met ingang van 1 Januari 1923, Met algemeene stemmen wordt tot secretaris-boek houder van het Armbestuur benoemd de heer E. Smit. Aan den heer Quant wordt eervol ontslag verleend als tijdelijk hoofd en onderwijzer aan het vervolg onderwijs. Voorzitter zegt dat aan den heer Quant een pluimpje toekomt voor de eminente wijze waarop hij de zaak heeft waargenomen. Van het Armbestuur is een verzoek ingekomen om een extra subsidie van f 500, doordat de repa ratie van het Armenhuis de noodige verbeteringen met zich sleepte en de voor 1922 toegezegde subsidie reeds geheel werd verbruikt. Burg. en Wethouders hadden aanvankelijk het voornemen den Raad te adviseeren aan dit verzoek te voldoen, doch stellen thans voor de geheele meerdere kosten van de ver andering. die draaien om do f825, te betalen uit den dienst 1 22. De kosten zijn breeder geworden, door dat bij de reparatie bleek dat de woning met wand gedierte was besmet en de binnenb9timmering ver brand, moest worden. B. en W. willen die extra-sub sidie geheel uit den dienst 1922 dekken, wat mogelijk is gebleken, en willen den dienst 1923 liever niet met een extra-subsidie belasten. De heer Kooger meent dat op advies van bouw kundige menschen, die meenden dat het huis niet te ropareeren was, door den Raad besloten was tot den bouw van een nieuw Armenhuis. Dat plan is gefaald, doordat geen voldoende rijksbijdrage werd verleend. Nu is die reparatie' gebeurd, terwijl toch de bouwkundige zei dat reparatie niets op het lijf had. Voorzitter zegt dat in verband met den ernst der tijden niet tot nieuwbouw is besloten, maar dat toen wel degelijk is besloten do meest noodzakelijke werkzaamheden to verrichten. Do uitvoering is vol komen correct geschied, maar bij de reparatie bleek de toestand zoo allerellendigst to zijn, dat ik als bur gemeester gezegd heb, ik eisch dat die rommel er uit gaat, dat bedreigt de gezondheid der bewoners. Nu kan de Raad wel die extra subsidie weigeren te betalen, doch de gemeente heeft te zorgen voor de gelden van het Armbestuur en het nadeelig saldo zal dan komen op het volgend dienstjaar. Wat door het Armbestuur is gedaan ia goed en waa meer dan noodzakelijk. De heer Kooger begrijpt dut het oen boroerde ge schiedenis was en heeft ook niet de bedoeling de subsidie te weigeren. Spr. meende echter dat be sloten. was niet tot repareeren over te gaan. Voorzitter zegt dat besloten werd niet, tot nieuw bouw over te gaan, omdat de finantieele toestand dat niet toeliet. En dat is Juist gebleken, want met de op brengst der, belastingen is weinig goede resultaten te verwachten. Ook wij, hadden liever een nieuw Arm huis gezien, maar nu we inzien dat daaraan de eer ste jareu niet is te danken, i» het niet zoo erg, dat een geduchte verandering, die onze gemeente f 825 kost, heeft plaats gehad, waardoor we nu hebben wel een eenvoudige, maar toch een fatsoenlijke woning. De heer Hollander zegt dat voorzitter zeker niet verwacht had dat do reparatie zoo groot zou worden, want anders was toch zeker het werk wel uitbesteed? Voorzitter erkent, dat het niet was te bekijken. Is er nu weer ander werk, dan krijgen andere men- schon het. I De heer KmUveld vraagt of or nu gecontroleerd wordt, opdat we niet meer voor een dergelijken ver- vuüingst,nestand komen. Voorzitter antwoordt bevestigend. Het was zoo erg dot bedden cn dekens verbrand moesten worden. Hot voorstel van B» ©n W. wordt met algemeene stommen aangenomen. Vastgesteld wordt een verordening op de invorde ring der belasting op tooneelvertooningen. Besloten wordt tot het aangaan van een overeen komst met het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier voor het onderhoud van den Duin weg. Door de Kamers van Koophandel te Alkmaar, Hoorn en Zaandam is een adres aan Ged. Staten gericht; waarin adhaesie wordt betuigd met het rap port door het Hoogheemraadschap aan Ged. Staten verzonden inzake een nadere regeling van de finan- cieele verhouding tusschen de Provincie en het Hoogheemraadschap. Het Hoogheemraadschap beziet deze zaak uit een juridisch standpunt, de Kamers van Koophandel willen de tegenwoordige regeling toetsen aan de billijkheid. Uitvoerig wijzen zij op de groote onbillijkheid dat nlt zuidelijk gedeelte der Frovincie niet bijdraagt in de lasten en dat *t Hoog heemraadschap ontheven dient te worden vdn de 12 millioen watersnoodkosten, daar dit de draag kracht der ingelanden te boven gaat. Voorzitter zegt vol enthousiasme te zijn over dit adres en gelooft wel dat dit het algemeen gevoel weergeeft van heel noordelijk Noordholland. Besloten wordt adhaesie te betuigen. Ook het comité uit de vereenigingen van burge meesters en secretarissen wendden zich met een adres tot Ged. Staten, inzake de belasting voor het Hoogheemraadschap en wijzen hoofdzakelijk op het onbillijke dat zuidelijk Noortlholland niet in die lasten meedraagt. Ook aan dit adres wordt adhaesie betuigd. I Goedgekeurd wordt, de aankoop van gronden ten behoeve van den Duinweg, waarvoor de raad eerder reeds f 1500 uittrok. De kosten hebben tot nu bedra- gen f 1089.50, doch daarbi) komen nog kosten van herstelling en plaatsen van hekken, zoodat veronder- steld wordt, dat het uitgetrokken bedrag vrijwel vol- I doende zal zijn. I Een vorig maal aangehouden voorstel-Sleutel om aan Ged. Staten te verzoeken goedl te keuren dat het nieuwe salaris van 'den gemeente-ontvanger zal in gaan 1 Januari 1924, wordt thans met 4 tegen3 stem men aangenomen, tegen stemden de heeren Boontjes, Hollander en Koogor. (Verzenden. Tristam was er buitengewoon op gesteld. Dan zullen we er on9 maar bij neer leggen, lie veling. Je hebt misschien gelijk; in onzen tegenwoor- digen tijd mag een mensch er geen vooroordeelen op na houden. Hij gaf zijn dochter een tikje op het glad gekam- de haar en ging weer heen. En lady Ethelrida reed in de hertogelijke equi page de hertog was er op gesteld te Londen een rijtuig te hebben naar Park Lane en reikte juist jhaar lakei haar kaartjes over om die af te geven, toen Francis Markrute zelf de deur uitkwam. Zijn geheele gezicht veranderde opeens het 1 scheen jonger te worden. Hij was een knappe groote man met een gedistingeerd uiterlijk. Hij kwam naar haar toe en informeerde-door het rijtuigportier naar haar welstand. Helaas! zijn nicht was dien zelfden ochtend naar Parijs vertrokken om haar uitzet en toiletten te koopen maar hij was toch dankbaar deze gelegen- iheid gekregen te hebben om een paar woorden met lady Ethelrida te wisselen. Ik wilde juist een briefje bij U afgeven om U te vragen mijn vadere Jachtpartij op Montfichet te komen bijwonen, Mr. Markrute,, zei ze. Het is den 2den November. Tristam zegt dat hij hoopt dat ze vroeg genoeg van de huwelijksreis terug zullen zijn om eveneens te komen. Het zal een groot genoegen voor mij zijn en mijn nicht zal het zeer waardeeren dat u haar al zoo gauw een bezoek gebracht heeft. Toen wisselden zij nog een paar plichtplegingen en de financier zei ten slotte: Ik ben zoo vrij geweest het boek waarvan ik u verteld heb, eerst opnieuw te laten inbinden het zag er zóó groezelig uit, dat ik mij geneerde het u te zenden U moet niet denken dat ik het vergeten had. Ik hoop dat u het zult willen aannemen? Ik dacht dat u het mij alleen maar wildet leenen omdat het niet meer te krijgen is en Ik het dus niet kan koopen. Het spijt mij dat ik u dien last heb bezorgd, zei lady Ethelrida wat stijfjes. Breng het mee als gij komt Jagen ik wil het gaarne eens zien, maar ge moet het mij niet geven. En toen glimlachte ze lieftallig en hij moest haar toestaan afscheid te nemen en weg te rijden. Toen hij daarop Grosvenor Street insloeg, peinsde hij: Ik mag dien heerlijken trots wel maar het boek zól zij moeten aannemen en nog veel daar bij. Onderwijl was Zara Shulski te Bournemouth aan gekomen, zij was 's morgens vroeg op reis gegaan, en had het huis en de bewoners nauwkeurig opge- l nomen. De dokter leek haar een zeer vriendelijk en bekwaam man, zijn vrouw lief en zaclht. Mirko zou nooit een beter onderkomen kunnen vinden. Hun dochter logeerde ze9 weken bij haar grootmoeder, vertelde ze, maar ze zou zóó in haar schik zijn als ze een speelkameraad kreeg en zoo werd alles naar ieders tevredenheid geregeld Zara bleef er den nac'ht over den volgenden ochtend seinde zij aan Mimo haar te komen afhalen en ver trek naar Londen. Zij babbelden wat in de wachtkamer van het Wa- terloo-station en de arme Mimo scheen zoo blij en zoo gelukkig! Toen stapte zij met haar kleinen koffer in een auto; zij ging weer naar haar oom te rug; den volgenden dag zou zij Mirko weg bren gen en den daarop volgenden naar Parijs gaan. Maar ik wil nu toch vandaag niet naar Park Lane gaan, zonder Mirko gezien te hebben, zei ze opeens. Ik heb oom niet gezegd met welken trein ik terug zou komen; ik heb nog overvloed van tijd. Ik ga bij jullie thee drinken in Neville Street; het zal weer zijn als in de dagen van voqrhernwij zul len het water boven het vuur aan den kook brengen en onderweg zullen we wat koekjes en zoo koo pen. En Mimo klom verheugd in de auto en zij reden weg. Hij droeg een nieuw pak kleeren en een nieu wen vilthoed en zag er uit als een wonder knap buitenlandcsh gentleman; zijn manieren tegenover dames waren steeds 'hóofdsch en galant. Zara glim lachte en zag er bijna gelukkig uit, toen zij de détails van hun thee-surprise voor Mirko afspraken, i Op dit oogenblik snorde in snelle vaart in. White- hall een auto voorbij. De knappe jonge man, die er inzat, zag slechts een glimp van hen; ternauwer nood kon hij met beslistheid Zara herkennen. Maar dit verrastte en ontroerde hem hevig. Zij kón het niet zijn, zei hij bij zichzelf, Ze is gisteren naar Parijs gegaan maar óls zij het is .wie is dan die man? I En hij veranderde zijn plannen, liet zich naar zijn kamers terugrijden en ging verdrietig voor zijn haardvuur zitten met een onaangename knagende onzekerheid in zijn hart. HOOFDSTUK X. Toen de twee het atelier inkwamen, zat Mirko in eengedoken bij het smeulende vuur en speelde op zijn viool den Chanson Triste. Hij had een wondere begaafdheid, daaraan viel niet te twijfelen, maar zijn gezondheid was steeds te broos geweest dan dat hij f geregeld had kunnen studeeren. En de welvaart van het kleine gezin was in de laatste Jaren ook nooit zóó schitterend geweest dat er een waarlijk goede leermeester had kunnen betaald worden. Maar de ontroering en de ziel van het vreemde kleine wezen klonk in iederen somberen toon. Hij speelde altoos de Chanson Triste als hij bedroefd en alleen was. Hij was bijna zeven jaar oud geweest, toen zijn moeder stierf en hij kon zich haar nog levendig voor den geest halen zij had zoo van Tschaikowsky's muziek gehouden en inzonderheid van dit stuk, hij had het haar uit het hoofd voorgespeeld dien na middag, toen zij stervend was en het was voor hem en voor hem alleen onverbrekelijk verbonden met haar nagedachtenis. Langzaam druppelden tra nen langs Mirko's wangen. Hij zou van zijn vader weggenomen worden -7- zijn veelbeminde Chérisette zou niet langer bij hem zijn en vreemden haatte en vreesde hij. Hij voelde dat hij door zijn spel met zijn moeder praatte. Met zijn moeder, die in den hemel was, bij al de heiligen en de engelen. Hoe zou het er daar uitzien? Misschien was er een woud als dat van Fontainebleau, en stellig waren er tallooze vo gels die zongen als de nachtegalen in de tui nen van de Villa Borghese kanarie's zouden er wel niet zijn! De zon zou er altoos schijnen en Ma ma zou een fraai kleed dragen van blauw gaas met \leugels, en haar fraai haar, dat blond was niet rood als dat van Chérisette zou languit over haar schouders hangen. Het was daar stellig wel èen zeer begeerlijke plaats en heel wat anders dan hun huurvertrek in Neville Street. Waarom kon hij daar niet heen gaan, weg uit de kou en neven? Chérisette had hem altoos geleerd dat God zoo goed en zoo vriendelijk was voor kleine mismaakte kin deren. Hij wilde God met al de macht van zijn mu ziek sipeeken hem daar heen naar Mama te laten gaan. Het hooren van die bekende wijs verjoeg Mimo's en Zaras vroolijkheid, toén zij de trap opkwamen, het deed hun schreden versnellen, zij wisten maar al te goed in welken gemoedstoestand het kind dan j orkeerde. Hij was zóó ver weg in zijn hartstochelijk droom gebod, dat hij hun komst niet hoorde vóór zij de deur opendeden toen eerst keek hij op, zijn mooie donkere oogen nog vol tranen, maar die snel weken Ivoor vreugde, toen hij zijn zuster zag. I Chérisette adorée! riep hij uit en dadelijk lag hij in haar armen en werd gesust en getroost en ge- liefkoosd. O, kon hij maar altoos bij haar zijn, dan zou hij waarlijk nooit naar een anderen hemel ver- llangd hebben1 1 Wij zullen een heel feest aanrichten! zei Zara tegen hem. Papa en ik hebben een nieuw' tafel laken gekocht en mooie kopjes en schoteltjes en lepels en messen en vorken -r- en kijk eens wat een fijne broodjes die moet jij roosteren, Mirko mio! Jij moet voor kok spelen, terwijl ik de tafel dek. Wordt vervolgi.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1