ten Burgerwoonhuis, Openbars Vergadering PLATTELANDERSBOHD Reperingscrediet een Bouwmanswoning, Raad SU Maarten. Freco's Zenuwtabletten TELERS gevraagd voor Erwten een Overhaal HYPOTHEKEN, L. F. Til. KOELMAN, Tuinbouwers Vrachtrijderij, 5 wagens LANDHQOi en 3 wagens WEGHOÜI, Tweede Kamer. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuwe. Marktberichten. JAC. DIKKER, Zaadhandel, Alkmaar. - Pg°ens^dsa,M op Zoterdag 24 Febr. 1923, nut Toebehooren, 14 H.A. zwaar Bouwland, Het plein voot den1 •chbuwfour# wi* door' inf&ïiforie p p tank» beset- Uit Maastricht wordt gemeld aan de KR.Ct.: In het transitovervoer van Zuid-Nederland naar Zwitserland over België en het verkeer met België is stagnatie,, doordat het station Visé den aanvoer niet kan verwerken wegens gebrek aan locomotieven. De Belgische locomotieven naar het bezette gebied ver trokken om kolentreinen t« halen, keeren niet of met groote vertraging te Visé terug. De stagnatie op de spoorlijnen in het bezette gebied neemt met den dag toe. Ook de Limburgeche kolenrnijnon onder vinden stagnatie bij den afvoer. De uitvoer van levensmiddelen van de Nederland- acho grensplaatsen naar het bezette gebied neemt toe. De prijzen van de levensmiddelen zijn in de laat- sto dagen gestegen met 15 tot 80 pet. De toestand in het Ruhrgebied -heeft slecht» in dier voege wezenlijke verandering ondergaan, dat de Franschen uit Gelsenkirchen weer zijn afgemar cheerd. Een kleine afdeeling. dio het postkantoor nog bezet houdt, is voorloopig nog achtergebleven, i Of zij de aan de stad opgelegde boete van 100 mil- lioen Mark geheel bijeen hebben gekregen, is hier op het oogenblik nog niot bekend. (Volgens een. Wolff- boricht zou dit niet het geval zijn). Verder hebben de Franschen het station te Boohum en het goede renstation te Herno ontruimd. Daartegenover passen j zij in alle ccmtrolestations een uiterst strenge visita- tie toe van alle treinen, ook van passagierstreinen en zelfs van de trams De teekenen, dio er op wijzèn dat de communisten 1 van do gedeeltelijke ontwapening der Scbupo in het Ruhrgebied voor hun doeleinden profijt trekken, en zich militair willen organiseeren, nemen in aantal toe. Evenoens wordt bevestigd, dat de communisten 1 voortdurend met de Franschen onderhandelingen voeren lot het m hot leven roepen van een commu nistische arbeiders weer. tiemenyd Nieuws. HET SPOORWEOONOELUK BIJ EPERNAÏ. Het gruwelijke spoorwegongeluk, dat Zondagavond i om omstreeks zeven uur met den sneltrein Parijn- Straatsburg bij het dorpje Part-a-Binson, tusschen Epcrnay en C.hateau-Thierry heeft plaats gehad, blijkt aan achteloosheid van hot personeel van het station Part-a-Binson te wijten te zijn. De sneltrein, die mot een vaart van 80 K.M. het stationnetje voorbijrijden zou, stiet even voor het binnenloopen op een rangeerenden goederentrein. De stationschef heeft erkend dat hij den weg veilig deed stellen, daar hij in de meening verkeerde dat de goe derentrein op het zijspoor was overgebracht. Dn was echter niet het geval: de trein was tc lang en de lo- o.imctlef en tender stonden nog op het groote spoor. Do wisselwachter had eveneens ten -onrechte den wis sel afgesteld. De expres liep dan ook met volle snelheid op den locomotief en tender van den goederen trein, die eeni- ge meters verder verbrijzeld werden weggeworpen. De locomotief van den sneltrein derailleerde en sleepte oen goederenwagen on de drie eerste wugens drie rijtuigen derde klasse, geheel vol met ielzi- gors met zich mede. Do inzittenden kwamen on der do puinhoopon terecht, en naar aion weet, wor den 16 personen gedood (meerendeels soldaten, die naar hun garnizoen in den Elzas terugkeerden) en 86 gewond. Een familie uit Nancy, bestaande uit man, vrouw en dochtertje, kwam eveneens om. Van alle zijden daagden spoedig hulp op.' De ge wonden werden naar Epernay gebracht, terwijl het spoorwegverkeer Parij»—Chalons tijdelijk over Reims is geleid. DIEFSTAL VAN EEN KRANT. Hot gerecht te Duisburg heeft eon persoon uit Oberhausen die de hooge uitgaven voor oen krant niet kon betalen maar toch zijn weet lust wilde bo vrodigon, door bij een bewoner de krant uit de wo ning te stelen, veroordeeld tot eon weok gevangenis straf. AUTO TEHUO. Vier jaar geleden is te Parijs aan een schatrijken Amerikaan, zoo vertellen de bladen, zijn auto ont stolen: een kostbare Rolls-Royco van 200.000 frank. Hoewel er terstond een ouderzook werd ingesteld, is er \an den wagen noch van de dieven ooit eenig spoor ontdekt. Wie schetst de verbazing van onzen Amerikaan toen hij Donderdag, den 15en dezer, het hotel in de Champs-F.lysées binnengaande, waar hij gewoonlijk logeert, zijn verdwenen auto voor de deur zag staan. Wel was de wagen in een andere kleur gelakt, maar aan bopaalde onderdooien herkende de Amerikaan vast on zeker zijn ontstolen bezitting. De nieuwe eigenaar, een Spaansch edelman, op wier. niet do geringste verdenking valt, vertelde, dat hij don wagen to Madrid bij zijn gewonen leverancier gekocht had. F.r wordt nu een onderzoek ingesteld. ZIEKTE EN ONDERVOEDING. (iistor hoeft de voorzitter van den rijks gozond- Mdsraad in den Rijksdag uiteengazet in welke mate het Duitsche volk door ziekte en ondorvooding wordt geteisterd Hij1 gaf o.a. dozo cijfers: 1*4 millioen go- zinnen zijn onvoldoende gehuisvest, het sterftocijter van zuigelingen is onrustbarend gestegen, evenals bot aantal zelfmoorden, 50 pet. van de kinderon zijn ondervoed en in de groote steden stijgt dit percenia- go tot 80 pet., de tuberculose is in do groote steden in omvang verdubbeld Vooral in het Roergebied, waar de Franschen maar raak roquireeren: woningen, ziekenhuizen, scholen levensmiddelen, enz., heerschen ondraaglijke toe standen, die de verspreiding van besmettelijke riek ten in de hand werken. UIT IERLAND. Uit Dublin, 21 Fcbr. Rebellen deden vandaag een georga nis eerden aanval op de regecringsgebouwon van acn Vrijstaat. De troepen beantwoordden het vuur der aanvallers, die een poging deden om de gebouwen in brand te Steken. De kantoren der inkomstenbelasting staan in brand. De 'gevechten, die in het hart van de £tad plaats hadden, duurden een uur. Er zijn verscheide ne Slachtoffers. 7WAAR WFER TE LONDEN. Uit Londen, 21 Febr. Het Engelsche ïdfcnaat toonde zich heden weer in al zijn grilligheid. Terwijl uit het Noorden en midden van Engeland hevige sneeuwval wordt gemeld, heeft men vandaag te Londen veeleer najaarsweer gehad. In den morgen regende het hevig. Daarna kwam de zon door de wolken. Het mooie weer maakte evenwel al weer spoedig plaats voor een dreigen den hemel en 't duurde met hang of een zware donderbui barstte hoven de hoofdstad los. De bliksem sloeg in in een voorstad in het Wwstea. Een schoorsteen van een ziekenhuis werd getroffen en viel door het dak in een gang. In een van de bene denvertrekken werd uit de daarop eorrespondeerende schoorsteenopening de haard weggeslingerd. In een aantal graa&chappeu van het midden van hei land, zooals in Lancashire en Yc-ffcshire ondervond het trein- en tramverkeer veel vertragiiag door de sneeuw. Op Schotsche scheepewerven aat de TVne moest het werk wegens den hevigen sneeuwval tijdelijk worden gestaakt. Tel hei volgende: Na do paus» beeft d» h*ev Joh. Grtpwnd**.! uit Jut» phaa» de aanwezigen vermaakt mrt tal van leutige I voordrachten. De 'lieer Lraperidaal 'beeft bier zijn re- put at ie al» kampioen-dilettant van Nederland boog I weten te houden en inot kostelijke mimiek en goe- j den zang zeer bijgedragen tot het -welslagen- van het verdere gedeelte van het programma. Zijn groote bekwaamheden in het tooneelspel die nen uitdrukkelijk erkend te worden en wisten aller waardeering te verkrijgen, zoodat men ongetwijfeld aan den heer Grapendaal zeer genoeglijke hcrinne- j ringen heeft, en men hem gaarne vaker in Eist zal willen hooren. I JUBILEUM JAN ZWART. I Nogmaals wijzen wij op het orgelconcert dat mor gen Vrijdagavond om 6 uur in de Ned. Herv. Kerk j zal plaats hebben. Wij herhalen» eon volle kerk i» de j mooiste huldiging, j LA.M.V. Bij de te Schagen gehouden gecombineerde verga dering van afgevaardigden van Vrije Groepen en In ternationale Anti-Militairistische Vereenigingen is het initiatief genomen lot het houden van eene mee ting tegen hel militairisme, in Mei- o.s. te Schagen te houden. POLITIE. Gevonden: een R.-K. gebedenboekje. Verloren: eea gouden kruisje. De Kamer i» met de artikelen der Bioscoopwet, klaar gekomen, over 8 dagen stemming. De kansen op aanneming zijn niet verbeterd, -daar de anti-revo- lutionnairen en Christelijk-Historischen boos Zijn over het verwerpen, hunner amendementen en geen prijs meer stellen op het wetsontwerp, het gaat hen nu niet ver genoeg. Er is geen voldoende scherpe keuring voor minderjarigen, enz. enz. Wij moeten afwachten wat er gebeurt! DONDERDAG, 22 FEBR. NED. HERV. GEMEENTE te: Potten, nam. 7 uur, Gemeente-avond. Onderwerp: lijksinzegening door Ds. H. Buiskool. EVANGELISATIE te: Breezand, nam. 7 uur, de heer Boon. Bijbelbeypreking VRIJDAG, 23 J-EBR. NED. HERV. GEMEENTE te: Eenigenburg, nam. 7 ur, Gewijde muziekavond. ZATERDAG, U FEBR. NED. HERV. GEMEENTE te: i Scihagerbrug, nam. kwart over één, Kerkelijke Huwe- lijksinzegening door Ds. H. BuiskaoL ZONDAG, 29 FEBR. NED. HERV. GEMEENTE Schagon, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Doop. Eenigenburg, geen dienst. 1 Burgerbrug, voorm. oorm. 10 uur, Dr. Snetihago. Anna Paulowna, nam. halfdrle, de heer Boon. Dirkshom, nam. 7 uur, Ds. Oterdoom. St. Maarten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 7 uur, Da. Tinholt. Callantsoog, goen diénst- Petton, voorm. 10 uur, Ds. France. Barsingenhorn, voorin. 10 uur, Ds. V. Loon. Ileerhugowaard, geen dienst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Buiskool. Oude Niedorp, geen dienst. Voenhuiizen, voorm. 10 uur, Ds. Broekoma. DOOP3GEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe .Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. Stroe, nam. 2 uur, Ds. Loendertz. I EVANGELISATIE te: Sohagen, voorm. 10 uur, de heer R. R. Pogthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de hoor Boon. Breezand, nam. 3 uur, Ds. Boeko. Doop, GEREr. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, ProekJezen. Nam. halfdrie, Preeklezen. JOH. GRAPENDAAL. Zondagavond zal in Cérès optreden de heer Joh. Grapendaal met liedjes en voordrachten. Over een vroeger optreden van hem te Sctiagerbrug Jeaen wij: Voor een bijna geheel bezette zaal trad op de heer Grapendaal van Jutfaas, welke door zijn voordrach ten en liedjes de aanwezigen een. recht gezelligen avond heeft bezorgd. Ofschoon het geen cremakkclijka taak ia, voor één persoon, om een geheelen. avond te vullen met voor drachten, is de iheer Grapendaal hierin ten volle ge slaagd Na ieder nummer had hij een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Te E!»t waa men even «nthousisat, wat Wijkt uit SCHAGEN, 22 Febr. 18 Geldekooien, mag. f 150 a 850, 70 idem, vette f275 a 500, 16 kalfkoeien f300 a 450, 4 vaarzen f200 a 260, 155 nucht. kalveren f 14 a 26, 67 overhouders f30 a 35, 8 bokken en geiten f2 a 15. 7 varkes f 30 a f 15. 84 idem, vette, per Ka. f 0.88 a a i 0.96. 63 biggen f 22 a f 28. 51 kippen f 1,50 a f 3. 15 eenden f 1.25 u f 2.50. 72 Kg. boter f 2.75 a f 2.85. 7816 st kipeieren f 6 a f 7. 748 eeudeieren f 8.50. HOORN, 21 Februari 1023. 3 Nuchtere Vblvmm f 13 a f 19. 00 Varken»vette varkens f 0.06 f 1. Loadenscho varkens 10.ÖG f 0.92. zouters f 0.90. liaiidel vlug. WARMF.NHÜIZEN, 31 Febr. 1923. Roode kool f 3.70 n f 3.20. Gele kool f 2. Uien f 2.70. Drielingen 4 1.40. Uitschot roode kooi f 1,06 a f 2.85. Uitschot witte kooi f 1.55. Aanvoer: 21450 Kg. roode kooi» 700 Kg. gel» kool. 1275 Kg. uien, 650 Kg. witte kool. LANGEDIJKER GROENTENVEIUNG, Br. Op L. 21 Febr. 1923. Roode kool, le soort f 2.30 a f 3.70. Gele kool, le soort f 1.60 a f 2.80. Deensche witte cool, le soort t 1.60 a 2.60. Uien, le soort f 2.60. Aanvoer: 33500 Kg. roode kool, 29450 Kg. witte kool, 34400 Kg. geit» kool, 2775 Kg. uien. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 21 Febr. 1923. Grove uien f 2.30 a f 2.80. Drielin gen f 1.50. Nep f 2.10. Roode kool f 2.40 f 3.80. Doorschot f 2.30 a f 3.40. Gele koor 1 1.80 a f 2.90. Doorschot f 1.80 a 2.50. Deensche witte f 1.90 a f 2.60. Doorschot f 1.50 a f 2.20, alles per 100 Kg. Aanvoer op 20 Februari1090 Kg. uien, 38250 Kg. roode kool, 29400 Kg. gele kool, 39575 Kg. Deensche witte. AMSTERDAM, 21 Febr. 1923. 210 vette kalveren le kw. f 1.38—f 1.48; 2e soort f 1.16f 128 per Kg.120 nuchtere kalveren f 14— t 28 per stuk; 492 vette varkens; Hollandsche le kw. É.I.14{—f 1.16, enkele f 1.18; 2e en 3e kw. f 1.06 tot f 1.12 per Kg. Vergadering van den Raad op Woensdag 21 Febr. 1923, aes morgen» half 10. Aanwezig allen. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. Voorzitter heet ds heeren welkom, in het bijzon der den heer P. Gootjes, die thans voor het eerst ter vergadering aanwezig is. Spr. doet het genoegen, dat de hoop om de leden in gezondheid op de eerste ver gadering aanwezig te zien i» verwezenlijkt. Toen vooi ongeveer 16 jaar terug apr. burgemeester van deze gemeente werd, toen verkeerde deze gemeente in het stadium welvarend te worden en is dat ook een reeks van Jaren geweest. Ook onze gemeente is echter niet verschoond gebleven van do naweeën van den rampzaligen oorlog en thaus moeten we helaas zeggen, dat onze gemeente niet nieor welvarend is maar in een minder gunstigen toestand verkeert. 1922 is voor de tuinbouwers niet voordeeiig geweest en de hoop was dat de stapalproducterx nog veel goed zouden maken. Helaas is dat anders, tal van tuinbouwers verkeeren in moeilijkheid, waaronder er zijn die in een noodtoestand verkeeren. De uitwer king daarvan tGgenover de gemeente zei niet uitblij ven. In don oorlogstijd hebben de tuinbouwers de rogeering zooveel mogelijk gesteund en spr. hoopt en vertrouwt dat de regeeriug nu niet zal nalaten we- derkouvig den «leun aan de tuinbouwer» to» te wij- r.en. Spit mag «n ken adft dat d« rotte ring sal dulden dat de tuinbouwer» die in noodtoe stand verkeeren, ten gronde yullen gaan. Spr. hoopt dat er spoedige en goedo hulp sol komen en verklaart de vergadering voor geopend. De geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lld; den heer P. Gootjes worden nagezien, waarna tot toelar ting wordt besloten. De heer Gootjes legt de vereisebte eeden af. Voor zitter feliciteert den heer Gootjes en- zegt dat het hem genoegen doet dat de heer Gootjes het lidmaatschap heeft aanvaard:. Het spijt hem alleen dat dit onder minder gunstige omstandigheden gebeurt. Spr. hoopt dat de heer Gootjes zal kunnen en willen samen werken met de overige raadsleden en- twijfelt niet of de overige leden zullen tot die samenwerking bereid zijn, terwijl »pr: zelf gaarne alle steun toezegt. Spr. hoopt dat het nieuwe lid de discussiën zakelijk zal voeren en wenscht hem veel genoegen van zijn lid maatschap. Algemeen© felicitatie volgt en de heer Gootjes dankt voorzitter voor zijn hartelijke woorden en hoopt do be langen der gemeente naar zijn beste weten te behar tigen. De notulen worden gelezen, ze worden ongewijzigd vastgesteld. Meegedeeld wordt, dat, bij de op 21 December ge houden kasverificatie bij den gemeenteontvanger in kas moest zijn en was f 7175.88^4, bij den administra teur van het G.E.B. f638.84. Blijkens het rapport van den accountant, don heer J. Schoorl Pz. te Schagen, was er in 1922 een winst gemaakt bij het G.E.B. van f1321.66, De accountant goéft in ernstige overweging in verband met de niet hooge afschrijving ad f 1000, het winstsaldo in het bedrijf te laten en te bezigen voor extra afschrijving, of de reserverekening met het bedrag te verhoogen. Zal'straks nader wórden be sproken. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaam der geldleening en Voorzitter deelt mee, dat van het bedrag f6900 zal worden geleend, welk be drag volteekend is door de ingezetenen en aandeeJen van f300, rentende 5 zullen worden uitgegeven. Goedgekeurd is d# gsmeenterekening over 1921. Een adres van do Kamer van Koophandel te Alk maar over de Invoering van een 48-urige werkweok voor de gemeenteambtenaren wordt voor kennisge ving aangenomen. Van het Gemeentebestuur van Warmenhuizen kwam bericht lns dat in 1922 verbruikt was 28699 M3. gas, terwijl tevens mededeeling wordt gedaan van de gasprijsverlaging met ingang, van 1 Januari 1923. De commissie tot wering van schoolverzuim be richt dat tot voorzitter en secretaris zjjn benoemd de heeren D. Swart en W. C. Speets. Het verslag over 1922 dezer commissie vermeldt., dat 7 vergaderingen zijn gehouden, 8 verzuimen zijn, behandeld. De op komst der commissieleden was goed,1- Voorzitter deelt dan ook mee dat aan presentiegeld f46.50 moest wor den uitbetaald. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot verhaal van de pensioenbijdragen op de gemeente ambtenaren. Van den Minister van, Arbeid is bericht ingekomen, dat hij do verleende vrijstelling voor de keuring van de huisslachtingen heeft ingetrokken. De heer Glas zegt dat dus de gemeente wel een besluit kan nemen, de ontheffing wordt verleend, maar later blijkt het weer gerechtvaardigd te zijn de ontheffing in te trekken. Voorzitter doet mededeelingen over de vergadering van de vleeschkeuringacommissie, waarin een der leden een motie indiende, in welke motie de afkeu ring er over werd uitgesproken dat voor de onthef- fingverleening geen overleg was gepleegd met den inspecteur en ook niet met de commissie. Deze motie werd aangenomen, spr. en de vertegenwoordiger van Wieringerwaard stemde tegen, hoewel spr. in den Raad tegen het vragen van ontheffing was. Het be sluit van den Raad evenwel was genomen en spr. meende zich daarbij te moeten neerleggen. Beter was het geweest dat de gemeonte Barsingerhorn. eerst advies aan de gemeenteraden had gevraagd on daar na de commissie bij elkaar had geroepen, dan zoo als nu, den Raad eerst te wijzen op de gelegenheid ontheffing aan to vragen. De heer Wit denkt dat de heeren een beetje ge- piqueerd waren. Voorzitter heeft nog geïnformeerd hoeveel huls slachtingen er dezen herfst zijn geweest en <iat wa ren er maar 4. Adhaesio wordt betuigd met het adres van de Ka mers van Koophandel, waarin aangedrongen wordt op vermindering van de lasten van het Hoogheem raadschap, terwijl ook mededeeling wordt gedaan van hot adres dat het Comité uit do Vereentgingon van Burgemeesters en Secretarissen, aan Ged. Sta ten heeft verzonden, dezelfde zaak betreffende. Ingekomen is da begrootte# van 1S2S van- den keu ringsdienst van waron, waaruit blijkt dat de kosten geraamd worden op 19J4 per inwoner. Voorzitter leest het uitvoerig verslag van het Comité uit de Vereenigingen van Burgemeester» en Secretarissen in de kantons Schagen. Alkmaar, Hoorn en Purmerend, waarin uitvoerig melding wordt ge maakt vam de werkzaamheden door dit comité ver richt, o.m. betrekking hebbende op de toelating ven leerlingen uit de buitengemeenten op de hunde'.s- scholen te Alkmaar, de bijdrage van de buitenge meenten in de kosten voortvloeiende uit de Waren wet, speciaal wat betreft ds bijdrage in Je oprich tingskosten:, de penaiormeermg van schoolschoon- maaksters enz., de kerclassificatie, de finantiëele ver houding van rijk en gemedhten, het verlagen der lasten voor het Hoogheemraadschap. Ten opzichte van de bijdrage in de kosten voor de Warenwet, i* de gemeente Wieringerwaard in beroep gegaan bij de Kroon en hoewel voorzitter er weinig resultaat van verwacht, wordt adhaesie aan het adres van Wie ringerwaard betuigd. ll Januari 1.1. is bei electrisch nat te Eenigenburg onder stroom gebracht. In verband met het winstsaldo van het G.E.B. van f1321.66, stellen B. cn W. voor met Ingang van 1 Februari 1.1. de vaste kosten te verminderen. Oor spronkelijk waren die> vaste kosten f 18 voor het le lichtpunt, f12 voor het 2e lidhtpunt, f voor het derde, en f3 voor het vierde en volgende lichtpunt. Later is dat veranderd in tÏ2, f 12, f6 en f3. Thana stellen B. en W. voor die kosten te brengen op f10. fin, f6 en f3. Zooais d.« vaste kosten t.hans zijn, be dragen ze iotaal voor de hnele gemeente f 6417, de nu voorgestelde regeling wordt dan f 5635, dus f 782 min der. Als dus dè toestand blijft als thans, zal er nog een winst gemaakt worden van f500, want het afgeloopen jaar zou de winst wel f1600 zijn geweest, indien we niet het, ongeluk hadden gehad met de transformatorhuisjes te Valkkoog en Groenveld, waardoor we o.a. 2 meters ad f 60.hebben moeten aankoopen. De winst over 1922 zou dan bij het re servefond» kunnen worden gevoegd. Algemeen gaat I de Raad met deze regeling aecoord. Volgt de regeling van de salarissen van den ad- 1 ministratour en lijnwerker van het G.E.B., in ver band met de uitbreiding, van het net door aanslui ting van Eenigenburg. De Raad gaat in comité en na heropening stollen B. en W. voor het salaris van den admiistratour to brengen van f450 op f600 en dat voor den lijnwer- Iker niet meer te berekenen per uurloon, maar vast op f 400 t.e bepalen. I De heer Schermerhorn stelt voor, naar aanleiding van de zoo even gehoudon besprekingen, het sala ris voor den administrateur te bepalen op f700. Dit voorstel wordt verworpen, voor alleen de heer Scher merhom; het voorstel van B. en W. Wordt aangeno men, tegen de heer Schermerhorn. Het not te Eenigenburg hoeft gekost, f6913.24, de begrooting van Heemaf was f 6813.90. dus ongeveer f 100 hcoger. Hot bedrag valt Voorzitter niet af. Het net is afge'schouwd en is tot tevredenheid van het P.E.N. en B. on W. afgeleverd, De hoofdingenieur heeft de zaak geinspecteërd en de onderdoelen en huisinstallaties zijn door het P.E.N. afgeschouwd. Goedgekeurd wordt eon suppïotoire begroot.lng ad f 6900. Te Eenigenburg zijn 204 lichtpunten aangesloten. Aanvankelijk waren er 221 opgegeven, doch enkele personen wilden in verband met den minder gun stigen toestand, liever nog niet aansluiten. En legt voorzitter, gezien het mooie resultaat, meenden wij dit soepel te moeten: behandelen, de lichtpunten zul len evengoed wol komen. Op verzoek, zal aan de bijzondere scholen te Stroet en Rijpje een voorschot worden verleend van f 1200 en f600. Voorzitter deelt moe, dat de verkiezing voor de Prov. Staten zal plaats hebben Woeneda» 11 April. Voor Prov. Staten en Gemeenteraad zal hetzeifde stembureau zitting nemen als verleden Jaar voor de Tweede Kamer, met dit verschil dat voor Vaikkoog bedankte de heer K. Slot en voor dien in plaats wordt bonoemd de heer P. Gootjes. Voor de Ge meenteraadsverkiezing zal het hoofdstembureau te vens centraal stembureau worden gevormd door den voorzitter ambtshalve en de leden A. Wit, J. Glas, D. Schermerhorn en J. Limmen, de overige leden treden op als plaatsvervanger». De dijkenverhuring zal plaats hebben op 12 Maart. Aio leden der schattingscommissie voor de rljko- inkomstenbelasting moeten aftroden de hoe-ren A. Klerk, A. Wit, A. Nottelman en K. Slot. Do laatste wenscht niet meer in aanmerking te komen. Benoemd worden de heeren A. Klerk, A. Wit, A. Nottelman en J. Glas. Hierna sluiting, A dvertentïén. 8 uboren: P E T E R, ZOON r»n G. SEVENHUtZEN aa E. C. 8BVENHUIZEN— Schtrmerhorn Warmenhuizen, UI Fehr. 1923. Heden overleed onze lieve Vader, Groot- tn Overgrootvader, do heer KLAAS STRUIJF, Weduwnaar van IMMETJK TATES, in den ouderdom van'bijna 90 jaar. Heilo: A. MORRA-Struijf. A. SMIT-Struijf Assen G. K. SMIT. T. SMIT—Geertsema en kinderen. Heilo, 20 Febr. 1923. Hiermede betuigen wij onzen hartelqken dank aan allen die be wijzen van deelneming betoonden bij de ziekte en.het overlijden van onze geliefde moeder mej. C. KOELEMEIJ geb Eiland. In 't bijzonder aan Zuster Metz en den WelEd Zgl. Heer Dr. Vo gelenzang voor de liefderijke be handeling haar bewezen en aan den WelEerw. Heer Ds. G. de Leeuw voor de troostvolle woor dea ons toegesproken. Namens do kinderen, HERMAN. TRIJNTJE en Verloofde Oudkarspel, Febr. 1925. Per koker 60 sent. Verkriiabaer bij elk Iroglsl. To huur gevraagd, 1 Mei voor weduwvrouw on dochter, waarvan de dochter behulpzaam itan zijn in het huishouden, lietst in een dorp. Wed. A. DE BOEE. Steomweg, Breezand. ene., op gunstige voorwaarden, Levering van Gras-, Klaver- en Voederbietenzaden. 's avonds 7 uur, bij den hr. D. ZON te Brecïand, let hel oprichten van een afdeeling van den Een iweelal sprekers Bil éen Helder zullen duidelijk uiteen zei* len hel doel v. voerneemden bond Niemand verzuime deze Verga dering bij te wonen. Namens het bestuur Kring Helder. Kr biedt zich aan een BOEREN KNECHT, goed kunnende melken, rijden en ploegen. Adres P. Vader, Zeeman» Logement, Spoorgracht -}3. Helder. TE KOOP: ;ils lier, met rails en licht loopende wagen op kogellagers. Te zien en te bevragen bij Tn DE WIT Czn., Scheepsmaker* Koedijk. Landbouw- en Bendclseredlelen. Directeur Ziekteverzekering Mij .West-Friesland" te Alkmaar. Spoorstraat M, Tel*. 571, twee maal bellen. van Nieuwe Niedorp, Winkel en Omstreken, di® gebruik werische» t® ai»k®n ▼an net kunnen aanvraagformulieren e* inlichtingen bekomen bij P. MOLE NAAR ie Lutjewinkel en bij A. VISSER en P. ZWAGERMAN te Nieuwe Niedorp. De eredicten moeten vóór 27- Februari worden aangevraagd. UIT DE MAND TE KOOP: roet boeten en ruim waarvan 3 H.A. met tarwe be zaaid, 1 H.A. Weiland en een '/2 H.A. Klaver, alles aaneengelegen aan de Molen vaart (Westeinde) te Anna Paulowna. Te bevr. bij J. F. r. d. BERG, Breezand. UIT DE HAND TE KOOP: een sinds veie jaren bestaande goede broodwinning. Br. fr. lett. M, bur. van dit blad. TE KOOP: olies geed gewenne», bij Jb. BASi Poolland, gen, Barsingerhorn.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3