Dondprdnj? 1 Manrt 19§3. illtllll Uitlij- 66«h) Jiargnng. No. 7189. UitgeversN.V, v.h. TRAPMAN Co., Schagen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. DE LANDE 4 DE MDRAAZ, Meten voor landbouw en handel. Reclames. Bmtfftalandscfc Nieuwe Onze collectie Japonnen en Jurken AANNEMEN is thans gereed. Vroom Si Dreesmann, SCHA Dit blad vovrisühljrit viermaal pon week: Diüadauf, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inreadiag tot 'b morgens 8 uur, wordon Advor- Umtién nog zooveel mogelijk in het eeratuiikomond nummer geplaatst# POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEP. no. 20 Prlj3 por 3 maanden fl.GN, Looao nummoro 8 cont, ADVSKTEN- TlttN van 1 tot 5 rogola f 1.10, iodoro regel mooj; 20 cent (howljono. inbegrepen). Grooto lettere worden naar plaatsruimte borokend. Zitting van Maandag 26 Februari 1923. VOOR DEN POLITIERECHTER. Huisvredebreuk. Du eerste beklaagde van heden was zekere Hendrik Abraham Adrianus Kikkert van Texel. Zijn huis was afgebrokens geworden, wat een ongezelligheid mede brengt, die de mensen gezellig wezen als hij' is gaarne wil ontvluchten. Dies nam Hein z'n intrek bij een oilandgenool, P. Kleppel, doch door z'n onhebbelijk! en van ondankbaarheid* de sprekendste bewijzen toonend gedrag moest Heintje „tippelen". Maar aan de behoor lijk overeenkomstig de wet gedane aanmaning om hef Xikk< huis van Kleppel te verlaten, werd door Kikkert geen gevolg gegeven. Toen liep hij wegens huisvredebreuk tegen de lamp en eischte de O.v.J, legen or vriend f 50 boete of 50 dagen hechtenis. legen onzen, goeden De Politierechter was en voorzeker wel terecht verontwaardigd over de wijze, waarop Hein zich had misdragen enn veroordeelde dezen tot do door deö O.v.J. geüischte straf. Zandstrooperlj. Klaas Eelinan, ook van Texeï, had zand ontvreemd van het taluut der duinen aldaar. Zandstrooperlj' met behulp van een voertuig noemde de wet het hier be doelde misdrijf, dat de O.V.J. krachtens ingestelden» eisch gaarne 'met f 15 boete of 15 dagen brommen, gestraft wilde zien. En de Politierechter, het met den Officier eens zijnde, gaf Z.E.Gestr. z'n zin en veroor deelde beklaagde conform den ingeskelden strafeisch. Poging tot oplichting. Cornelis Noorcistrand uit Harenkarspel had zich te verantwoorden wegens eene hem ten laste gelegde poging tot oplichting ten aanzien van zijn dorpsgenoot Muus Prins gepleegd in den avond van 14 Januari j.1. Toen kwam Kees daar, om den baas te spreken», liefst buiten. Want Kees wilde liever dat Minke Geertje iioogendijk, Prins' ega, het gesprek niet hoorde, daar dat over een niet al te mooie zaak zou loopen. Cornelis wilde die vrouw n.1. „sparen". Enfin, buiten gekomen haalde Krelis een soort nota of rekening op de proppen en begon hij' zijn metgezel to onderhouden over eene minder nette bejegening, die Prins de huishoudster van Noordstrand, de 21- jarige Geertje Brink in Augustus 1922 zou hebben aangedaan. Tengevolge daarvan zou Geertje zelfs in vrij hoogo mate zenuwachtig zijn geworden en zelfs als zenuwzieke onder behandeling van Dr. Maats uit Nieuwe Niedorp die ook' in Harenkarspel wel patiënten! heeft zijn gekomen. Het gevolg van die behandeling was natuurlijk 'ten slotteeen nota. En wel eene ten bedrage van ongeveer f 25. Bij de bespreking over deze gewichtige aangele genheid, die vlak voor het raam van het verlichte woonvertrek van Muus Prins plaatsvond, om meer Jicht op de nota te kunnen hebben, gaf Noordstrand te kennen, dat het oorbaar zou zijn, indien Prins de 'welwillendheid zou hebben, flat rekeningetje te betalen. Het was toch in de heersohende omstandigheden om 'de nota te betalen. Maar ol had Noordstrand z'n rede goed overdacht 'en toonde hij, aardig.te kunneu babbelen,hoê' langer hij' lolde, met hoe meer weerzin zijn dorpsgenoot werd vervuld. Vooral toen Noordstrand niet eens even oo nota aan Prins wilde afstaan, doch die zelf maar hard nekkig blocf vasthouden, begon de zaak Prins geducht tegen te staan en hij achtte Noordstrand gewoonweg een oplichter en deed bovendien hij Burgemeester Burger aangifte van de geschiedenis, die daarna door den ijverigen Dirkshorner rijksveldwachter \V> Schouten werd onderzocht. Met 't gevolg, dat Noordstrand nu als be klaagde wegens poging tot oplichting poseerde. Kees had zijn jeugdige huishoudster als gttulgs k decharge in het geding gebracht. En juffrouw llrink ver telde van dien Augustusdag toen Muui Prins naar dan zou hebben gevolgd, tot zelfs op het erf van haren baas. Door hare niet toeschietelijke houding op Prins' ma nier van optreden en na dat zij' hem met g£ te liefelijk had toegevoegd„Jij hebt hier op( 't erf geen boodschap"', zou Prins geretireerd zijn. Maar dat was ook vrijwel alles, wat Geertje dan ten laste van Prins kon aanvoeren. En de Politierechter oordoelde hier, zooals slélïig velen in dit geval zouden doen dat er dan per saldo och niet zooveel was voorgevallen, flat daarmee aan- neemlijk was gemaakt, dat Geertje tengevolge van dat alles zoo zenuwziek had moeten worden, "dat Dr. Maats haar weer moest genezen van de ernstige gevolgen van alle emoties. En de heer Officier nam „beleefd de vrijheid" om..., ALKMAAR. Ao. 1804 DONDIRDAOS te SCHAGEN Hötel „Vredelust". de in de „kadetjesfabriek" voor zoo'n onbeteekenende belooning onbarmhartig aan te vallen. Maar Kris waa tuk op centen en dorschte d'r den volgenden dag, dus 13 Januari, op lang niet zuipig. Zoodat Appel er flink van langs kreeg. Doch wegens het uitlok ken van misdrijf, werd met toepassing der betrekke lijke wetsartikelen tegen de Rooij thans gevorderd f 50 boete of 50 dagen hechtenis, waartoe deze be klaagde door den Politierechter tevens werd ver oordeeld. 't Wm kras van Chris. Nu volgde de strafzaak contra Christiaan Bles- boer, den 18-jarigen bakkersknecht uil Schagen. En wol wegens mishandeling van don straks genoemden jeugdigen knecht Appel Kris" verklaarde dat hij de mjshandoling niet zou hebben geploegd, wanneer hein de 50 cents belooning daarvoor niet in uitzicht gesteld was geworden. Bakker de Rooij zou voorts allebei jongelui, zoowel Kris als Appel, hebben aan gezegd, dat zij moesten getuigen in deze zaken, zoo als hij de Rooij hen dat voorhield. Deden ze dat niet, dan zou'de Rooij hen allebei ontslaan. De Rooij ontkende zulks heden. Bovendien heeft de Rooij gezegd, toen Kris, na Appel te hebben afge rost, om de 50 cents „loon" kwam, dat het maar „gek heid" was geweest met het beloven van die 50 cents loon. De Rooij heeft nu ter zitting te kennen gege ven, dat hij geen 50 cents belooning had toegezegd, doch verklaard had, dat hij er 50 cents voor zou wil len verkijken als Kris eens ferm dien Appel op z'n baaitje gaf. De O.v.J. vond het intusschen volstrekt niet netjes, dat een Hollandsche jongen zich voor 50 cents be reid toont om 'n kameraad af te rossen en eischte f 15 of 15 dagen hechtenis. De Politierechter veroor deelde Kris tot f 10 of 10 dagen hechtenis. Mishandeling. Cornelis de Boer van Noord-Spierdijk, heeft aldaar onlangs een 65-jarigen landbouwer, Oudhuis ge naamd, mishandeld. Vonnis f20 of 20 dagen. Deuren toe* Een zaak met gesloten deuren tot besluit. De ongemakken van huidontsteking, steenpuisten, roode horid, eczeem enzkunnen worden verzacht en voorkomen'door aanwending van Foster's Zalf. Déze antiseptische zalf gaat de jeuking en ontste king tegen en is door hare wetenschappelijke sa menstelling alom bekend als een der beste huidzal- ven. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per doos. „bij deze" meteen veroordeelde ook. De handen thuis houden. Volgde mejuffrouw Heiaria Johanna van Leijden, een dame uit Abbekerk, nog jongedochter en woon achtig in het gezin van papa. Daar was „ein Deut- schos maxlchen,, als dienstmaagd in functie, als zoo vele Duitsche jonge maagden, die in het naburige Holland haar heil had "trachten te zoeken en te vin den Maar deze dienstbode, Martha Adams genaamd, ondervond, zooals meerdere menschen, dat het hier in ons dierbaar Holland ook al niet voortdurend „ro zengeur en maneschijn" is. Want Heiaria. de dochter van „der Herr von das Haus" had Martha geslagen. Wel 'n beetje onvrouwelijk! Maar enfin, in Abbekerk moet je ook. evenals in sommige andere plaatsen, maar 'n beetje aan enkele dingen gewennen. En met een strafvordering van'den O.v.J, tot f25, boete of 25 dagen de doos in. die door den Politie rechter werd gereduceerd tot een straf, aangevende f20 boete of 20 dagen zitten, was deze zaak ook al weer „uit de wereld". t Grapje werd duurder. Cornelis de Rooij, een bakker te Schagen, had toen zijn achttienjarige knecht Christiaan Biesboer kwes tie had met den 15-jarigen anderen knecht, Gerardus Marinus Appel, op 12 Januari jl. de onvoorzichtig heid, om Biesboer 50 cents belooning in-uitzicht te stellen, indien deze den 15-jarigen Appel eens flink afroste. Dat min of meer afkeurenswaardige aanbod zou nu nog niet zooveel gehinderd hebben, indien Biesboer er niet op was ingegaan en de handjes ver standig had thuisgehouden, in plaats van voor 'n luttele 50 centen een 3 jaren jongeren mede-bedien- NOORDSCHARWOUDE. Algemeene vergadering van de coöperatieve boe renleenbank alhier, in het lokaal „Concordia'. Aan,- wozig 79 leden, Deo voorzitter, de heer G Barten, opent de verga dering, mededeelende, dat de opening wut vertraagd is, omdat er ook landverhuring is, waar leden aan wezig zijn, die gaarne ook nog een deel dezer verga dering zouden willen bijwonen. De vereenjging leent zich er niet toe, een uitge breide openingsrede te houden. Het is geld aan het begin, geld aan het eind. en ten slotte bij de leden nog geen geld. Wat echter niet is, kan komen; laten we hopen op beter, we zijn met 6err beetje tevreden. Toch kunnen we tevreden zijn, omdat wij' hier aan wezig kunnen zijn. Gezondheid is ook wat waard. Onze bank is een zaak van ons allen, een zaak die we zeker allen een goed hart toedragen, een bank die werkt gemakkelijk en goed. Met deze woorden open ik de vergadering, met welkom aan leden en pers. Voor deze vergadering wordt de heer C. Paarlberg als secretaris aangewezen. Door den secretaris van de vorige vergadering, don heer Keizer, worden de notulen gelezen welke met applaus onder dankzegging worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereenjging 150 leden telt, dat het aantal spaarders is 263, het aantal uitstaande voorschotten 64 en het aantal voorschot ten in loopende rekening 19 is. De rekening geeft een tamelijk groote winst aan, mede veroorzaakt door een koerswinst van f500. Met waardeering wordt in-het verslag gesproken over het optreden van den kassier, die zoowel buiten als in de zittingsuren klaar staat, waar dit in het be lang van leden en bank gewenscht is Met de mededeeling, dat het bestuur vanaf 1 Ja nuari de rente voor spaargelden heeft verlaagd van 4K op 4 pet. en voor voorschotten van 5Y* op 5K pet. en de wensch op hetere tijden, besluit 'het verslag. Hierop volgt de rekening en verantwoording, die de volgende cijfers te zien geeft Ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. van het vorig jaar f4499 23, ontvangen spaargelden f 138518.68 terugbetaalde voorschotten f 13721.31 ontvangsten in loopende rekening: van de medeleden f31348.42. van de Centr. Bank f88087.98, van verk. waarden f2000, op de res. gebrachte winst f935.13, totaal f 122371.53 Ontvangen rente: van voorschotten f 4201 21 in loopende rekening f 1478.21. van de Centrale Bank f 3957.78, van coupons f810. Ontvangen prov. en kos ten: koerswinst f500, diverse ontvangsten f 1.75. To taal f290059.70. Uitgaven: Terugbetaalde Spaargelden f13011636. gegeven voorschotten f25000; uitgaven in loopende rekening: aan medeleden f34370. aan de Centr. Bank f 83752.63, koerswinst f-500, totaal f 118622.63: uitgege ven rente: aan spaargelden f8629 27. In loopende re- akening f48.42; salaris van den kassier f500,; diverse uitgaven f437.64; op de reserve gebracht winst f935.13. Inhoud der kas op 31 December van dit jaaï f 5770.25. Totaal f 200060.70 Actief of vorderingen: De inhoud der kas op 31 De cember van dit jaar f5770.25; uitstaande voorschot ten f81451; tegoed in loopende rekening: van de 3e- i den f 37370, van de Centr. bank f 62093,45, aandeelen i van de Centr. Bank f 70, waardepapieren koers 31 j Dec. f 15325, meubilair fl, totaal f 114850.45. Totaal ae- 1 tief f 202080.70. Passief of schulden: Spaargelden 1 192860.15; schul- den ln loopende rekening; aan de leden f 3048.42, re servefonds f4838.51, totaal f7886 93 Het saldo of winst van dit jaar f 1333.62. Totaal passief f 202080.70. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Jb. Jong hoe het mogelijk is, dat in deze tijden het bedrag der spaargelden nog met een kleine f 10.000 is toege nomen. Kan do oorzaak zijn, dat gelden van rent# niers of dergelijken zijn ingébracht. In het algemeen is outi boerenleenbank nog al eens de thermometer van don plaatselijken toestand, doch dat is hier ze ker niet het geval. Toch, hot aantal gegeven voor schotten is meer dan f 10.000 grooter dan hei bedrag aan terugbetaalde voorschotten. DU toekent meer den fin&ntteelen toestand van der^n tijd. De heer Jong vraagt verder at veel aanvragen zijn afgewezen en of het nu niet een gunstige tijd is om de waardepapieren te verkoopen. Dit jaar hebben we geboft.; mogelijk zullen ze nog moer, stijgen, doch het kan ook anders gaan. De voorzitter deelt in zijn antwoord mee, dat ook nog door tuinders ingelegd is, dat het aantal gewei gerde voorschotten niet grooter is dan anders en. het bestuur er niet mee accoord zal gaan om de waarde papieren te verkoopen, vooral omdat ze niet k pari staan en er dus geen winst op is. Bovendien wordt bij uitloting de volle 100 pet. uitbetaald. De kassier deelt mede, dat in 1917 gekocht zijn 10 obligaties, rente 4K van den. Staat der Nederlan den voor 10.000 gulden. Na 1917 is de rentevoet aan merkelijk gestegen, met gevolg dat de waarde daal de. Nu de rente daalt stijgt de waarde der papieren weer. Destijds zijn ze afgeschreven tot op 75 en 76 Vorig jaar waren ze 78t* en nu zijn ze 83^, vandaar de f500 winst. Verkoopen zou dus geen winst, doch verlies zijn. Het is zeer goed mogelijk dat ze het volgend jaar 90 zijn. Aan een sterke rijzing of da ling zijn ze echter niet onderhevig. Ik geloof zeker dat ze weer 100 worden en weet niet wat er voor ver- kcopen is. Op het oogenblik krijgen we 5H voor de waarde, terwijl er ook kans op uitloting tegen 100 is. In d'en oorlogstijd toen er goede winst ge maakt werd, maakten wij een kleine winst door de afschrijving op papieren. Als we ze- nu gaan verkoo pen, komt die winst nooit terug. Na deze mededeeling vraagt niemand er het woord meer over. Namens de commissie deelt de heer Olthoff mede, dat de rekehing in volkomen orde is bevonden. Voor het nazien van de volgende rekening} worden aangewezen de heeren KI. Wagenaar, H. Swager en G. Bos. Met bijna algemeene stemmen wordt herkozen als bestuurslid de heer G. Barten en als lid van den Raad van Toezicht de heer D. Barten, die onder dankzegging beiden hunne benooming weer aanne men. Na eenige woorden van waardeding wordt de kas sier, de heer C. Keesman bij acclamatie als zoodanig herbenoemd. Op voorstel van het bestuur wordt het bestaande salaris opnieuw onveranderd! vastgesteld. Rondvraag. De heer H. de Geus vraagt of geen betere afsluiting van het kantoortje met het wachtkamertje mogelijk is. Het bestuur hoeft dit reeds onder oogen gezien en zal zorgen dat hot geluid meer gedempt wordt. De heer IJ. Kuan vraagt of rentewijziging noodig of gewenscht was, wat door den voorzitter bevesti gend wordt beantwoord, omdat het beter is de rente voor voorschotten te verlagen dan die voor spaargel den hoog te houden. De heer Jb. Jong; bespreekt het tuinderscrediet en vraagt wie de Roerenleenbank! is, de ledon of het 'bestuur. Z.i. had het noodig geweest om een leden- vergadering te beleggen, waar een en ander onder oogen werd gezien, temeer waar er tamelijk zware voorwaarden worden gesteld. Waar het bestuur steeds besluit of een borg goed is of niet, krijgen we hu den toestand', dat een borg (God!. Staten;) voorwaar den gaat stellen en nogal van beteekenis ook. Be stuur en credietnemers onderwerpen zich geheel aan de beslissing van Ged. Staten. Aan den anderen kant zien we dat aan de credietnemers zulke zware eischen worden gesteld, waardoor het bestuur van de boerenl leenbank moet optreden als deurwaarder van Ged. Staten. Het is zelfs zoo, dat. door die eischen! andere leden borgen kunnen worden benadeeld. Ged. Staten hebben immers het recht 10 pet. van de eerste in komsten op te vorderen, waardoor de credietnemer in/ verband met andere credieten in moeilijkheden kan komen. Was het niet gewenscht geweest een en an der in ledenvergadering onder oogen te zien, zeker zouden voor de Bank groote' bezwaren naar voren zijn gekomen. i Voorzitter: Zooals Jong het voorstelt, staat,<$e zaak niet. Het is een mirakel zoovéél verschillende voor stellingen er gemaakt worden, zoodanig dat de men schen bang zijn om voorschot aan te vragen. Er bestaat geen enkele roden om voor de beweerde rech ten van Ged. Staten terug te schrikken. Er is een ontzettend verkeerde voorstelling in de bladen geko men. Een vergadering beleggen was in het minst niet noodig,. De bijzondere voorwaarden zijn geen cent waard. We gaan precies op dezelfde voorwaarden crediet verleenen als we dart, gewoon zijn, met dit verschil, dat de regeering voor 90 borg is en de bank voor 10 Ik geloof niet dat er één Boeren leenbank is die er over vergaderd heeft. De zaak weegt niet zoo zwaar dat er een aparte vergadering noodig was. De heer Jong: Als de zaak zoo staat, kan ons dat niet anders dan blijde stemmen. Als ik echter de lijst van voorwaarden inzie, wekt dat geen gunstige ge dachten. Mogelijk echter hebben Ged. Staten water in wiin tredaan. Voorzitter merkt op, det het voor voorkomende ge vallen noodig kan zijn, krijgsartikelen te maken. Er aj'n echter verkeerde voorstellingen gegeven. Door het ge schrijf zijn \olen .bang gemaakt. De menschen durven» niet meer aan te vragen. Die het noodig heeft, laat die ▼oor bet Alkmaar. Hoorn. het echter gerust doen. De regeering geeft het hedrag om de tuinders voort tc helpen, Iaat, trjen. niet zeuren oyer de zoowel bepalingen, Ta de ffieegte- gtvagtaft lêjB ze waaaes «kus. De heer IJ, i* de bepaling dan ni*t vu* kracht, dat de gelden viü de opbrengst van de productei kaa worden afgehouden. Dia hebben de kraaien ons verkeerd ingelicht en had het bestuur het tegen behooren te schrijven. De heer Ootje raWe kunnen er toch geen propaganda voor maken? Veel is» er over geschreven, doch ik heb nooit gezien, dat er een anderen, beteren weg is aan gegeven We hebben de overtuiging gekregen, dat de tnenscheD weg blijven uit vrees voor den snijtafel'. De besten blijven het eerst weg. Er wordt gesproken van de rente inhouden vau do opbrengst van het geveilde product, doch een ander artikel zegt toch ook, dat het bij het hoofdbedrag kan worden bijgeschreven. De re geering heeft destijds treurige ervaringen beleefd. Met det toen verleende crediet is verschrikkelijk gezwendeld. De maatregelen worden genomen tegenover ae kwaden, die de goeden zich niet al te zeer moeten aantrekkken. Do heer A. Groot had het wenschelijk geacht, dat de tuinbouwvereeniging vergaderd had mc.t het'bestuur van de boerenleenbank! om voor de leden de voorwaarden uiteen te zetten. De heer Ootjers deelt mee, dat in de laatste tuinbouw vergadering diverse medcdeelinéen gedaan zijn. e heer C-. Keeman, kassier, deelt mede, dat de men- i/v iiuvi tuinvu van uumwi. viav uc eredietaclII— vragers zelve hebben te beslissen, of 'ze met de gestelde voorwaarden accoord gaan. Een vergadering beleggen was geheel overbodig. Op de jaarvergadering der tuin ders is de zaak goed toegelicht en ten overvloede is in de scheerwinkels en het veilinggebouw een biljet opgehangen. Te betreuren valt het zeker, dat om eon deel van den inhoud daarvan gelachen werd. Dit wordt echter gedaan door menschen, die het crediet niet noodig hebben. De slachtbank is echter niet zoo pijnlijk. De dokters er om heen zijn zoo kwaad niet en het mes wordt er niet zoo diep ingezet Nog slechts twee dagen bestaat de gelcgeheid om crediet aan te vragen. Voorzitter deelt mede, dat bij geen enkel bestuurslid de gedachte opgekomen is, om een vergadering te beleggen, wat de rentestandnard betreft, nebben we destijds vrijheid van handelen gekregen en ik Vraag het ook weer voor dit jaar. Dat wordt toegestaan. De heer Ootjers deelt nog mee, dat door de te ver leenen credieten de gelden der bank' niet in gevaar komen, want de directeuren van de centrale bank nebben besloten om daarvoor extra geld te deponecrenl Een stem: Er is dus nog wel geld. Voorzitter: Al hebben wy hei niet. Ten slotte beveelt de voorzitter de tentoonstelling dio heden gehouden wordt in dit lokaal, in ieders belangstelling man. Bij de bezichtiging wordt een inte ressante uiteenzetting gegeven van den aard en het ontstaan van de ziekten in het gewas. Hierna wordt de vergadering met dank aan leden en pers gesloten. GRATIE EN TOCH STRAF. De Almelosche correspondent van Het Volk schrijft ln dit blad o.m.: Een milicien werd 22 September 1917 veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. Hij zat de straf uit te Veenhuizen van 15 December 1919 tot 20 Januari 1920 dus meer dan 2 jaar na de veroordeeling. Wat blijkt nu echter uit het zakboekje van bedoel den militair? Dezer dagen werd er het volgende in geschreven: „Bij vonnis van den krijgsraad van 22 September 1917 uitgesproken 27 October 1917, veroordeeld tot een militaire gevangenisstraf van 6 weken, onder af trek van voorarrest millitair gevangenisstraf van 22 tol 26 Juni 1917, terzake van het als minder militair uitdrukkelijk weigeren en opzettelijk nalaten der or der van dengene, die boven hem gesteld is, te ge hoorzamen en na te komen, in een andere gelegen heid dan in een affaire tegen den vijand, of in een plaats welke dadelijk belegerd of berend is. Ingevolge koninklijk besluit van 4 November 1917 (Siaatsblad no. 649) gratie verleend van de op 22 September '17 opgelegde straf." Nu toonde men ons echter een bewijs van den di recteur der rijkswerkinrichting te Veenhuizen van den volgenden inhoud: De ondergeteekende, hoofd van de strafgevangenis het huis vau bewaring verklaart dat (volgt naam) de straf van 6 weken gevangenisstraf/hechtenis heeft ondergaan van (aftrek preventieve hechtenis van 22 tot 26 Juni 1917) 15 December 1919 tot 22 Januari 1920, welke straf was opgelegd bij vonni3 van den krijgsraad in het 3e militaire arrondissement te 's-IIertogenbosch 27 October 1917. Het hoofd der gevangenis: (Naam onleesbaar). Den 22 Januari 1920. Hieruit blijkt dus duidelijk, dat hier iemand 6 we ken gevangenisstraf heeft ondergaan in 1919—1'J20 voor oen feit, waarvoor hem 4 November 1917 reeds gTatie is verleend. ST. MAARTFNSBRUG. In de plaats van den heer D. Kramer, die zich te Koedijk gaat vestigen, is tot le kaasmaker bij de coop. zuivelfabriek „De Eensgezindheid" benoemd de heer L. Postma. ZUID-ZIJPE. Door kerkvoogden der N. H. Kerk is besloten, de kerkgebouwen hunner gemeente zoo mogelijk van elee trisch licht te voorzien.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1