en Nood der Tuinders. Uemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws.. ZIJPE. De volgende dienstplichtigen van de lichting 1923 zijn opgeroepen om op 20 Maart a.s. te worden ingelijfd bij het 21e Heg. Infanterie, garnizoen Amersfoort: C. J. Besteman, de Boer, J. Burger, K. van Buuren', ,vV. de Graaf, K. Hopman, K. Kaan, P. de Leeuw, J. Slikker Ka. en J. WeSj. OUDESLUia Wegens overlijden van den heer 'J. Fransz zullen de zitdagen voor de ontvangst vao directe belastingen te Oudesluis voortaan worden gehouden ten huize van den heer S. Kater, alhier. SCHAGERBRUG. Wij vernemen, dat door een aantal leden van de Coop. Vereen. Benoïd-Luchtgasfabriek „Dc Unie'' al hier wederom een buitengewone algemeene vergadering is aangevraagd, met als punt van behandeling„Ondcr- nandeling mei het Gemeentebestuur van Zijpe tot over name der gasfabriek öf een ander te treffen overeen komst". Het is thans gebleken, dat het Gemeentebestuur met ongenegen is met „De Urne" te onderhandelen. - DIRKSHORN. Dinsdag vergaderde de afdeeling Harenkarspei van „Het Witte Kruis", ten huize van den heer D. Bruin» Na opening door den voorzitter, den heer L. Keuvers, worden de notulen door den secretaris, den heer W'artan- horst gelezen en na een oipmorfdng van den heer J. binit, goedgekeurd. Do hoer Reuvers brengt verslag uit van de Algemeene Vergadering te Amsterdam, op 6 October f.1., speciaal wat betreft do punten, waarin de afdeeling Harenkarspei belang stelde. De bespreking van de circulaire van „Het Groene Kruis" was nog ai interessant. HetHoofdbestuur ver klaarde, dat het onbekeud was met het bestaan dier circulaire en keurde de zaak ten strengste af. De heer Ter Cock, voorzitter van de «ommissie voor „Vechtoever" trachtte de houding van „Het Groene Kruis" te vergoelijken door dc circulaire in de schoenen van „de jongste bediende" te schuiven, terwijl Mevr. Aukes—Timmer do vrij naïove veronderstelling uitte, dat Harenkarspei zich vergiste, want dat deze circulaire aan de gemeentebesturen was gericht. NB.. Do ulgevaardigde van Harenkarspei had juist een gedeelte van do bewuste circulaire voorgelezen!, handelende over aanschaffing verplegingsmaterieel, hot ontwerpen van statuten en reglementen, enz., terwijl bovendien aan het hoofd van de circulaire stond': Aan het Bestuur van de afdeeling Harenkarspei van „Het Witte Kruis". Het Hoofdbestuur verzocht de circulaire tc mogen behouden en beloofde ernstig onderzoek en protest. De heer Reuvers deelt voorts nog mede, dat hij in het verslag van de afdeeling Zuidscnanvoude heeft ge lezen de bewering, dat secretaris en penningmeester van het Hoofdbestuur verlof hadden verleend aan „Hel Groene Kruis", om zich tot de afdeeiingen van „Het Witte Kruis", te wenden met het verzoek om Subsidie. Toen ik oat las, zegt spreker, brak mijn klomp. Wanneer die bewering juist zal blijken, acht hij ue belangen van „Het Witte Kruis" in handen van bert /huidige Hoofdbestuur maar matig veilig. Er zal opheldering aangaande deze kwestie gevraagd worden Voorstel 9 van den Beschrijvingsbrief van het Hoofd bestuur, om het stamkapitaal, ingeschreven op het Grootboek B, tot oen totaal bedrag van f 390.000 te verhoogen, werd zonder verdediging ingetrokken, toen het bleek, dat de aljjemecno vergadering daar het voordeel niet van kon inzien. Fine. Onder do ingekomen stukken lokte de circulaire aangaande de 'malariabestrijding eenigo bespreking uit In verband hiermee deelde Dr. Groenhart aan de ver gadering mede, dat dc theorie der besmettingsleer belang rijke wijzigingen heeft ondergaan, 't Is thans zelfs dubi eus. öf ontsmetting van woningen en scholen bij' Qiph- teritis nog wol noodzakelijk mag Worden geacht. De vergadering nam met groote verbazing kennis van deze mcdcdeeling. Volgt jaarverslag van den secretaris, waaruit we aan stippen dat 1922 geen ongunstig jaar is geweest. De afdeeling telt nu 333 leden. Er hadden plaats 12 ont smettingen, waaronder 4 voor scabiCs. De erfenis der ingehaalde „buurtjes" is dus nog altijd niet opgeteerd. Het verslag van den Magazijnmeester vermeldt, dat 149 maal een voorwerp in bruikleen werd uitgegeven.' De rekening van den penningmeester, den heer J. Wartenhorst, geeft aan een ontvangst van 709.56; een uitgaaf van f 530.451/», batig saldo f 179.15Va. Nagezien door de heeren J. Smit en A. Prins, wordt de rekening onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer goedgekeurd. „Zooals we dat .van hem gewoon zijn", voegt de voorzitter er bij. Do begruoting voor 1923 wordt volgens voorstel van den penningmeester vastgesteld. Bij de rondvraag wordt besproken onderhoud van hert. gebouwtje, bonevens aanschaffing en onderhoud ma- GEEN WINTER, Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen: Terwijl nagenoeg overal in Nederland de winter vorst zijne lusten ten toon spreidde, is Zeeuwsch- Vlaandoren geheel zonder winter gebleven. Hier is geen sneeuw gevallen, heeft geen vorst ons bezocht. Enkele lichte nachtvorsten bleven niet uit, maar overdag daalde het kwik niet beneden het vriespunt. Een zoo zachte winter werd hier zelden of nooit beleefd. Nu Maart weldra zijn intrede zal doen, zal men wel niet veel meer van den winter hebbon te verwachten. CANDIDATENLXJST TE LAAT INGELEVERD. Zuip hen,, 27 Febr. Een half uur na don daarvoor vastgeslelden tijd werd heden nog een lijst met can- didaten voor de Trov. Staten ten raadhuiz» alhier aangeboden. Den persoon, met de inlevering belast, werd te kennen gegeven dat deze lijst niet meer kan worden geaccepteerd. WINKEL. Van do gelegenheid om vóór 1 Maart, ontheffing te vragen van de verplichting tot aansluiting aan de waterleiding is door niemand gebruik gemaakt. IN ZAANDAM SCHIJNT ALLES MOGELIJK ln de dezer dagen gehouden raadsvergadering heeft de heer Kruijver (A. R.) een interpellatie gehouden, welke tot resultaat had, dat B. en W. een daad van het college zelf moesien afkeuren qn aan den raad deswege excuses moesten vragen. De quaestie kwam hierop neor: In de vergadering van 27 October 1922 werd door li en W. een mondeling voorstel buiten do agen da van dien avond om - gedaan, om over te gaan :ot demping van de sloot aan het Smidspad. Dit voorstel werd aangenomen en aan li. en W. werd een crediet verleend van f4300. In hot algemeen meende de interpellant dat het geen aanbeveling verdient voorstellen, van welker inhoud de leden te voren geer kennis hebben kun nen namen, te behandelen. Hij meende dan ook, dat wanneer de Raad de om standigheden had gekend, waaronder deze voor dracht tot slootdemping was behandeld, de goedkeu ring daaraan zeker was onthouden. Bij onderzoek was hem namelijk gebleken, dat het werk onderhands was opgedragen aan de firma Spits en Douma om deze schadeloos to stellen voor een vorlios, dal zij op een ander gemeentewerk had ge loden en dat het werk door den dienst van Openbare Werken was begroot op f3500. terwijl een crediet werd aangevraagd van f 4800. De heer Kruijver stelde na deze korte toolichiing vijf vragen over doze geschiedenis. De wethouder Brinkman, die namens B. en W. den interpellant beantwoordde, zeidc op alle "- ragen een toestemmend antwoord te moeten geven Hij erkende dat B. en W. een verzuim hadden, gepleegd, door den Raad niet volledig op de hoogte te hebben gehouden en bood daarvoor aan deii Raad zijn excuses aan. De interpellant verklaarde hiermede genoegen to uemen, waarna de interpellatie gesloten werd, zon der dat over de zaak zelf van gedachten was gewis seld of de andere loden hun meening haddon ken baar gemaakt. Bij het begin van de vergadering legde de heer K. Prins (S. D.) een verklaring af, dat hij niet meer be hoort tot de S.D.A.P, en bij zijn mandaat ter beschik king van de partij zal stellen zoodra een door hem eenigen tijd geleden ingediend voorstel betreffende den geneeskundigen dienst is behandeld. Niet later maar ook niet eerder, zeide de heer Prins. In de Roodo Zaandamsche meerderheid rommelt het dus ook danigl GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Wij nornemen, dat de stemming voor don Gemeen teraad alhior zal plaats hebben den 13 Mei a.s. De eandidaatstelling ls den 10 April. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. In de Woensdagmiddag gehouden zitting werd be- eedigd en geinstal leerd de nieuwbenoemde gemeente secretaris, de heer A. Koelma, als opvolger van den heer C. D. Donath, die in deze zitting voor do laat ste zitting voor de laartste maal als secretaris fun geerde. Goedgekeurd werd het voorstel om aan de R.-Kath. bouwvereeniging „Goed; Wonen" een voorschot te geven van f50.000 op het aangevraagde suppletoir crediet ten behoeve van den bouw harer woningen aan den Baansingel. Besloten werd f59.000 te voteeren voor hot maken van een nieuwen w&lmuur aan. do Bierkade, het ma ken van nieuwe steigers en bestrating. Na een langdruig debet werd aangenomen het OUDKARSPEL haar invloed zal aanwenden, om meerdere koelruimte te Woensdagavond hield de af<L van den Bond voor .verkrijgen in de schepen, met het oog op de groent er Staatsponsionneering haar jaarvergadering in 't lo kaal van den heer P. Kuilman. 18 Leden waren aan wezig. De secretaris, de heer J. Schenk bracht het jaar verslag uit, en ontving voor de mcoie en uitgebreide samenstelling den dank van voorzitter en vergade ring. De heer Jn. v. Exter maakt over het jaarverslag een opmerking, omdat daarin voorkomt een zinsne de, dat men van de Christelijke regeering als deze export naaf Amerika. Het jaarverslag klaagt over de uiterst ongunstige toestanden in den tuinbouw, als gevolg van de lage valuta, deri zachten winter, de bezetting in het Ruhr- gebied en over den weinigen steun van de regeering, Gemeend wordt, dat het verzoek öm toeslag der regeering voor stapelgroenten geen kans van slagen heeft, omdat de inwilliging er van de deur zou openzetten voor 'vele in moeilijkheid verkeerer.de bedrijven. Geklaagd wordt mede over "dc critiek, die de „voormannen" in den tuinbouw geen medewerking in het belang van do ouden van 1 ondervinden, ais zouden zij niet genoeg voor de tuinders terieel. voorstel van B. en W. om;, nu de Minister aan "do Hierna sluit de voorritter m Wu de subsldieerin« ven het «emeenteiijk gymnaeium do roor dc aangename besprekingen de^erpadcnng \/asde voorwaftrdo heeft verhonden, dat op hot aan die ln- vergadering, als gewoonlijk, niet druk nazocht, d richting werkzame personeel zal worden toegepast de regeling welke ten aanzien van de heffing van bij dragen voor eigen weduwen- en weezenfond» ia vast gesteld voor het personeel der R.H.B.S., deze voor waarden te aanvaarden. Aan het einde der vergadering sprak de burge meester den scheidenden secretaris op bijzonder han- tolijke wijze toe en herinnerdo aan den ttjd waarin h'J zijn positie alhier steen voor steen heeft moeten opbouwen, hetgeen hem schitterend i9 gelukt. Namens den Raad «prak de heer G. Th. v. d. Bosch als oudste lid en als eenlge hier aanwezig dio zijn stom indertijd op hem als secretaris had, uitgebracht, nog eenige hartelijke woorden. liteit vergoedt soms" de kwantiteit. SCHAGERBRUG, Ds. H. Buiskool hoopt op Woensdag 7 Maart, 's avonds 7 uur, in do Hervormde Kerk alhier, zijn 25-jarige ambtsvervulling te herdenken. LEEFTIJDSGRENS BE8TUURSLEDEN VAN WA- TERSCHAPPEN. Artikel 15 der Wet van 10 November 1900 (Staats blad no. 176), houdende algemeene regels omtrent het waterstaatsbestuur, draagt de benoeming der voor zitters en leden van dagolijkscho besturen van wa terschappen, welke belast zijn met verdediging tegen zeewater of opperwater der groote rivieren, op aan de Koningin. BIJ wet van 15 October 1921 (St.-bl. no. 1125) is aan dit artikel toegevoegd, dat hij, dio bij den aanvang van het tijdvak, gedurende hetwelk hij zitting zoude hebben, den leeftijd van 65 jaar zoude hebben bereikt voor een benoeming niet in aanmerking komt, be houdens dat hij, die voorzitter of lid van het daee- lijksch bestuur is, herbenoemd kan worden, Indien hij bij den aanvang van het tijdvak, gedurende het welk hij wederom zitting zal hebben, don leeftijd van zeventig jaren nog niet zal hebben bereikt. Aan een voorzitter of een lid van het dagelijksch bestuur wordt met hot, einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar oud is geworden, ontslag verleend. De vraag is gerezen naar de Minister van Water staat aan Gedeputeerde Staten, der provinciën heeft medegedeeld, of deze bepalingen ook toepasselijk zijn ten aanzien van die voorzitters en leden van dage- lijksche besturen van waterschappen, die niet belast zijn mot do verdediging tegen zeewater of opperwa ter der groote rivieren, maar wier benoeming, schor sing en ontslag volgens artikel 17 van eerstgenoem de wet aan de Kroon werd opgedragen. Hbt komt den Minister van Waterstaat voor, dat deze ontkennend moet worden beantwoord, doch dat ten aanzien van die functionarissen in het algemeen worde gehandeld in den geest van do genoemde be palingen. In verband hiermede doelt, do Minister mede, dat do vroegere regeling betroffonde de leeftijdsgrens voor benoombaarhoid in waterschapsbesturen, in zijn geheel, dus niet alleen voor zooveel betreft de in artikel 15 dor genoemde wet bedoelde waterschap- dagen moet verwachten. Volgens spr. hoort dit in een verslag van een voreeniging als «leze niet thuis. De voorzitter is er in tegendeel van overtuigd, dat bedoelde zinsnede zeer goed op zijn plaats i«. In te genstelling met verschillende der linksche partijen is het, steeds tegenwerking die van de christelijk» re- geeringen wordt ondervonden. Voorzitter hoopt, dat nu de regoering schijnt te zwenken door crediet aan de tuinders, dus de jon geren te verstrekken, zij ook eens zullen gaan den ken aan de oudjes, die de steun niet minder noodig hebben. Uit het verslag van den penningmeester blijkt een ontvangst van f 338.18^, de uitgaven f275.42sal do f 62.78. Do rekening wordt nagezien door do hee ren H. Bakker en Jn. Bruin en in volkomen orde bevonden. Wogen9 bedanken van den heer Paarlberg als zoo danig. volgt, hierna benoeming van bode. Gekozen wordt de heer N. Carnas met 11 stommon tegen 7 op den heer Mosk. Do voorzitter zegt den heer Paarlberg dank voor hetgeen hij vanaf de oprichting eerst als secretaris en later als bode voor de vereenignng gedaan heeft. Met bijna algemeene stemmen worden ais leden van hot bestuur herkozen de hoeren L. de Wit on J. Schenk, die bolden hunne benoeming weer aanne men. Bij de rondvraag vraagt de heer Bakker of de be schrijvingsbrief door het bestuur behandeld wordt, welke conclusie hij trekt, omdat dit niet in dez» en ook niet in de vorige vergadering heeft plaats gehad. Verder merkt hij op, dat Ds. Spaargaren ln de laat ste vergadering waarschuwde tegen den Vrijheids bond en toten de S.D.A.P., wat niet te pas komt in een spreekbeurt voor een vereeniging die er geen po üt.ieke richting op na houdt. Hij wijst verder op do hoog» kosten, die door Ds. Spaargaren voor oen spreekbeurt, in rekening wor den gebracht, en merkt op, dat de meeting te Schagen toch niet goed geslaagd kan lieoten, zooals het jaar verslag zegt, als de volle reserve er door wordt inge slikt. Is die meeting misschien te groot opgezet? Voorzitter antwoordt, "dat de beschrijvingsbrief als verrel door de lodei. behandeld wordt. Om do S.D..AP. omlaag to halen is alle redonj voor. Er riln er onder boa, dio we duchtig hebben to bestrijden. Voor v. d. Valle van Heifoo b.v. is geen woord te hard. Voor een spreekavond 15 gulden plus dc kosten rekenen k niet onbillijk cn de meeting te Schageii is niet te groot opgezet. Uit de hierop volgende discussies blijkt wel, dat ook andere leden de kosten voor Ds. Spaargaren te hoog achten. Tegenover elkaar wordt gesteld de opoffering aan kosten, die een 2-tal leden zich hebben getroost bij do voorbereiding van de moeting ie Schagen, en de eischen van Ds. Spaargaren voor een spreekbeurt. ln die richtingliepen de besprekingen soms scher per" dan wij ze op papier stellen, totdat de voorzitter, die liet ffiet de opmerkers niet eens is, een einde aan de besprokingen maakt. Nadat nog Desloten wordt te trachten een propaganda- club op te richten, wordt de vergadering met dank voor de génoegelijke bespreking door den voorzitter gesloten. CAJffDXD ATENLIJ8TEN TER VERKIEZING VAN LEDEN VAN DE PROVINCIALE STATEN. Kieskring IX Helder. Candldaatstelling 27 Februari 1923. Stemming 11 April 1923. Rocunaak-KatholieksB: 1. Burger J., Harenkarspei; Z. Nijpeis H. C. M., Helder; 3. Kramer C., Zuidschar- woude; 4. Meulen van der J. J., Heerhugowaard; 5. Groen J., Zuidscharwoude; 6. Nuland van H. F., Schagen; 7. Graaf de M. W., Texel. Chrlsten-Deaaoezaten: 1. Staalman J. H., Helder; 2. Hak voort A., Urk; 3. Bot C., Helder; 4. de Vries Jb., Texel; 5. Wijker Gz. K., Egmond aan Zee. Vrijzinuiy-Tkmiocratea (Plattelandslijst)1. Trap man P., Schagen; 2. Met lac., Heerhugowaard; 3. Koolman D., Purmerend; 4. Koster J., Callanrtsoog; 5. Aukes geb. Timmers A., Castricum; 0. Ootjers Az. J.. Noordscharwoude; 7. Wljdenes-Spaana Jr. C., Anna Paulowna; 8. Koster Kz. H., Wieringerwaard; 8. Wil- ken J. B., Nieuwe Niedorp. Antirevolutionnatren: 1. Gravestein A., Urk; 2. Ver burg P.„ Noordscharwoude; 3. Brug K., Marken; 4. Slot A.Pz. P., Broek op Langendljk: 5. Verbeek Lz. P.,- Hoorn; 6. Adriaans» C., Helder; 7. Prins Jbzn. G.. Andijk (West 205); 2. Gootjes P„ St. Pankras; 9. Deure van der J., Enkhuizen; 10. Wagenaar S., Broek op Langend ijk. Vrijzinnig-Democraten (Stad Helder): 1. Grunwald D. II,. Helder: 2. van der Haagen-geb. Fredoriks B. M.. Heider; 3. Maters J. C., Helder; 4. Loo van L. F., Helder. Democraten (partij Heeres): 1. B ree baart Dan. K., Kolhoru; 2. Berkbout Pzn. P., Zuidscharwoude; 3. F.riks II. S., Petten; 4. Harting D. P., Amsterdam; 5. Jong de Htn. M., Amsterdam, Platteiandsbond en Partij Teenstra: 1. Bonselaar |D., Helder; 2. Kaan K. A., wieringerwaard; 3. Mantje Kz. D., Texel: 4. Teunissen P., Amsterdam; 5. Wai- jboer A. J., Winkel; 0. Wolmerstett C., Amsterdam; 7. Slagter KI., Hoogwoud'; 8. Vljn W„ Hoogwoud; 9. Barendregt J., Amsterdam; 10. do Vries KI, Am- doen. 9 Hef, aantal aangesloten vereenigingen bedraagt 11 met 1206 leden. De rekening van den penningmeester sluit in ont vangsten en uitgaven met een bedrag van f 46.019.92. HOE EEN JONGMENSCH EEN OORLOG VOOR KWAM. Een vermakelijke oorlogsepisode is ons onlangs cloor 'Sir Tom Bridges, den gouverneur van Zuid-Australië, in herinnering gebracht in een rede. die voor een jon genskostschool gehouden werd en die voor de Engelscho groote bladen aanleiding was, op oen heldhaftigen jon gen Engelschmau jacht te maken. Het schijnt, dat Sir Tom in 1919 ia Tiüis vertoefde met de opdracht, zoo goed mogelijk den vrede in den Kaukasus en om streken te bewaren. Op een goeden dag kreeg hij be richt, dat er een oorlog was uitgebroken tusschen» Georgië en Armenië, een tweetal pas geboren staten, die beiden, brooddronken zuiver door het feit van hun jonge bestaan, „hun grondgebied wenschten uit te brei den mei oen breede strook vruchtbaar en welvarend land, dio hun geen van beiden toebehoorde". Er was echter een Engeische miiilairo macht ter plaatse ter beschikking, beslaande uil een officier van ue militaire administratie, een tolk, een oppasser en een vlag. Onz6 officier was met deze zelfstandige functie belast van wege zijn voigende gunstige conduite: hij was Jong, pas uitgekomen uit lingeiand, en hij had zich een niet onverdienstelijk voetbaüer en dito cricketter getoond in de matches te Eton en Sandhurst. Sir Tom Bridges telegrafeerde deze troepenmacht, den oorlog te ver hinderen en een neutrale zone tusschen de strljdvoerende partijen vast te stellen en bezet to houden. Óase adminisIr atie-offifeicr marcheerue met zijn volle sterkte naar de vuurlijn, en de internationale vijande lijkheden werden onderbroken door de verschijning van een jongeman op een muilezel, met de Union Jack, een oppasser en een tolk. Onze jongeman comman deerde beide legers in naam van het Britsche rijk, het vuren te slaken, gal bevelen voor een wederzijüschen terugtocht van 15 K.M. elk, sommeerde de bevelheb bers en ging vervolgens over tot hel uitzetten van eeq neutrale zone „ongeveer zoo groot ais Yorksfiire. (Hali zoo groot ula Nederland.) Hij benoemde zichzelf tot gouverneur van dezen bufferstaat en voorzag dien van de noodige ambtenaren, een politiemacht en andere gebruikelijkke regecringsbenoodigdheden. Gedurende ^en hair jaar regeerde dc jeugdige dictator naar atler wensch, en eerst toen een herziening van dc plaatselijke huwe lijkswetgeving aan de orde kwam, bleek het wenscheiijk, een „functionaris van rijpere ervaring te zenden en werd hij vervangen. De bladen hadden de noodige moeite, dezen schoot- jongenregeerder" op te sporen en vast te stellen, dat nij kapitein Archibald Sholte Douglas heette, wanjt vriend Douglas had dit wapenfeit nooit van voldoende belang geacht om er met zijn kennissen over te spreken. ZWARE STORMEN. SCHEPEN IN NOOD. Uit Londen, 28 Febr. Zware stormen teisterden de laatste dagen de Britsche kunst aan den Atlan tische Oceaan en brachten aanzienlijke schade toe aan de scheepvaart, liet groote stoomschip -„Beren- garia" van de Cunardlijn, was gisteren niet in suua Southampton binnen te varen. De passagiers en de post werd door middel van een stoombootje, dat als een kurk op de golven danste, aan land gebracht. Gedurende de terugreis van New York ving de „Be- rengaria" acht dra&dlooze noodsignalen op, maar de afzenders waren te ver weg tot hot brengen van hulp. De „Berengaria" beantwoordde Maandag de roep van een Franschen treiler, maar toen de „Berenga ria" aankwam, gtonden reeds andere schepen den treiler bij. KKUITONTPLOFFING NABIJ PITTSBURG. Uit Pittsburg, 27 Febr. Het mijnwerkersdorp Ro- eellton, op ongeveer 30 K.M. afstand van Pittsburg, werd heden opgeschrikt door een ontzettende ont ploffing. Het kruitmagazijn van de Superior mijn No. 1 der Superior Fuel Company was in do lucht govlogen. Meer dan honderd buizen waren bescha digd. Twee personen werden gewond. Woensdag heeft in Den Haag de conferentie plaats vi gehad van de heeren Van Slooten, Kronenburg en sterdam. Burger, respectievelijk burgemeestera van Heerhugo- 1 Communisten: 1. Ceton J. C., Amsterd'am; 2. Var waard, St. Pancras cn Harenkarspei, met den Mi- d" f' Wo.esP: 3-van Zelm geb. van den Berg H„ 1 T 1 Amsterdam; 4. van der Glas II.. Hilversum; 5. Peper mater van Finanüën over den noodtoestand derij,. Haarlem; 6. Tljssen K., Beverwijk: 7. Doornbusch Tuinders. J., Amsterdam; 8. Goubitz J., Hilversum; 9. Bolhoeve De Minister van Finantiën zelf kon niet bij de H. G., Zaandam; 10. Seogers L., Amsterdam, conferentie tegenwoordig rijn. J Soe.-DemoCTaten: 1. Michels, A W., Helder; n v a i. a i -i Westerhof. J., Alkmaar; 3. de Vries Jbz., Jb., Purme- Over het resultaat kunnen wij meedeelen, dat de - - commissie van oordeel is, dat deze conferentie niet geleid heeft tot het resultaat dat verwachtingen om trent toekenning van toeslagen mogen worden opge wekt. Inzake crediet verleening werd wel gesproken, doch daaromtrent kunnen,geen verdere mededeelingen f, worden gedaan. e De commissie zal in de eerstvolgende dagen over wegen welke stappen zij verder zal doen. ANNA PAULWNA. Do 'Vcreenicing „T.A.G.O." bracht reeds Jn 't vorige jaar meermalen op haar ledenvergaderingen de wen- scho lijkheid ter sprake, om een poging aan te wenden, lust en liefde tot 'het opkWeeken van planten en bloe men bij de jeugd op te wekken. -- - c Bi) toldoenae deelname zat zij thans zoo spoedig pen. als vervallen dient te worden beschouwd on dat j mogelijk van 4 tot 5 stekken met pot tegen een matigen hij zich voorstelt te bevorderen, dat in het algemeen 1 prijs voor schoolkinderen ter beschikking stellen, n.f. ook met betrekking tot da bovenvermelde functio-1 geranium, fuchsia, begonia, balsemino en petunia. We- narissen de laatstelijk aan artikel 15 dier wot toege- voegde bepalingen worden toegepast. Mocht echter het geval zich voordoen, dat door de ze wijze van handelen strijd zoude ontstaan met voor schriften, ter zake voorkomende in het reglement der be'rakken Instelling, dan zal voor dat geval voren bedoelde gedragslijn uiteraard niet kunnen worden gevolgd. Gedeputeerde Staten zouden wellicht geen bezwaar hebben in zoodanig geval er toe mede te werk n, dat het betrekkelijk reglement, voor zooveol noodig, gewijzigd worde ns do groote afstanden in onze gemeente 2ulleii lozo stokken aan huis bezogd worden. Men verplicht :..u 1 rend; 4. Slooten geh. Smit, N., Groot-Schermer; 5. Zeeman. P Zuidscharwoude; 6. Gaijaard. G., Nieuwe Niedorp; 7. Veldhuijsen, G„ Hoorn; 8. Edel, G. Pur merend; 9. Tromp, Jb., Graft; 10. Wiarda, R., Purme rend. Vrijheidsbond: 1. Breebaart Jzn., K., Winkel; 2. Dekker, geb. Klik, A. W., Helder; 3. Kaan. Rutger, Wieringerwaard; 4. Boswijk, D. E. W. C„ den Burg; 5. de Lange, P. A„ Heilo; 6. bok, E. J.,' Helder; 7. Prins, S., Grootobroek: 8. Groot Jzn.. P., Andijk; 9. Pijper ÏJzn., Jacob, Opperdoes; 10. Kooij Hzn., C., Schagen. ChrisL-Histoiischeii: 1. Kernkamp, W. JM Edam; 2. Kroonenhurg, J., St. Pancras; 3. Bets Pzn., R., Zaan dijk; 4. Ringers. J., Alkmaar; 5. De Vos, G. P., Enk- huizen; 6. Schokking, J. C. S.„ den Helder; 7. Metze- laar, C. P., Hoorn; 8. Visser Jzn., P., Marken; 9. De Bniijn. H.. Purmerend; 10. Schuit, S., Zaandam. Christen-Socialisten: 1. Voet G., Velsen; 2. Root Jr., J. D., Amsterdam; 3. B-ois du, J., Amsterdam; 4. Baars, T. A. J., Amsterdam; 5. Bloem, C., Terschel ling: 6. Linde van der, L. H., Beverwijk; 7. TeunisseD, D. Mej., Hilversum: de Vries, J. C.. Haarlem. DE LANGENDIJKER GROENTE CENTRALE. Langendijk, 28 Februari. Thans is het zich daarbij, ze in het najaar of wellicht vroeger, voor van de Langendijfeer Groenten Centrale verschenen als- deelneming van een tentoonstelling af 'te staan, waar- mede de agenda voor de 9lg. verg. Tal Van voorstellers voor prijzen voor de best opgekweekte exemplaren/ willen bezuinigen op de tra elementen der ambtenarc en zullen beschikbaar worden gesteld. Ook "voor die ten- bestuursleden. Het bestuur preadviseert daarop, dat deze toonstelling zullen de planten afgehaald en na afloop voorstellen niet kunnen worden behandeld als vallende weer aan huis terug bezorgd worden. buiten de competentie van de alg. verg. Het bestuur doet Het is maar tc hopen, dat "het getal aanvragen om echter de toezegging öe salarissen te herzien, stekken groot genoeg zal blijken, om het plan van Behandeld zal 'worden een voorstal „Schermer", T.A.G.O. te doen slagen. waarbij «r op aangedrongen wordt, 'dat de L.G.G. al Men seint uit Frankfort a. d. Mftin, dat aldaar telegrafisch bericht is ontvangen, dat de Fransche douane in de Rijnsteden opdracht heeft ontvangen schepen met lading uit Nederland!, bestemd voor het onbezette gebied, naar Ludwigshafen te zenden, waar de goederen gelost moeten worden. Verdere verscheping is pas toegestaan als te Ko- blentz invoervergunning voor het onbezette gebied en uitvoervergunning uit het bezette gebied in het onbezette gebied is verleend- De kosten van deze vergunningen zijn nog niet bepaald. De opdracht moet ook gelden voor goederen, welke tot dusver vjrij waren van douaneheffing, zoo als graan- Men meldt uit Zevenaar: Naa<i' ons heden bij' informatie te Elten bleek is daar geen enkele steenkolontrein voor Nederland ge passeerd Er loopt aan die grens een hardnekkig ge rucht. dat het station te Elten ook spoedig zal wor den bezet. Sommige inwoners van die plaats maken reeds aanstalten om hun bezit over de grens in vei ligheid te brengen. De vraag in Geldersche grensplaatsen naar goed koop© oliën, vetten, meel en brood van Düitschers is zóó groot, dat sommige winkeliers o.a. te Gendringen deze artikelen geheei hebben uitverkocht. Over de grens zijn de prijzen belangrijk hooger dan hier. De mijndirecties hebben geweigerd, de 10 invoer rechten op mijnhout te betalen en tegelijkertijd er op gewezen, dat niet alleen door het uitblijven van mijn- hout of de sterke vermindertng daarvan het tech nisch bedrijf buitengewoon wordt bemoeilijkt, maar dat ook gevaren in den mijnbouw daardoor aanzien lijk toenemen. In het Ruhrgebied' zijn de houtvoorra- den qualitatief en quantitatief zoo gering, dat zij zelfs niet voor een klein percentage in do behoefte kun nen voorzien. De mijnen zullen, indiien deze toestand voortduurt, er toe moeten overgaan, lalleen reeds om redenen van bedrijfszekerheid, de productie aan zienlijk te beperken. Ook die controle van het personenverkeer wordt steeds strenger gehandhaafd. Towijl tot, voor enkele dagen 'bij' die controle der bagage slechts hier en daar steekproeven werden genomen, moeten thans de trei nen aan de grens van het onbezette en bezette ge bied uren lang wachten, omdat de bagage en zelfs de portefeuilles der reizigers nauwkeurig worden onder zocht. Er wordt hierbij geen onderscheid gemaakt tus schen Düitschers en vreemdelingen. PREMIEKEURING. Woensdag had alhier de premiekeuring plaats van 3-jarige en oudere hengsten Een premie van f 200 werd toegekend aan Wodan van den heer C. v. d. Sluis, St. Maart.ensvlotbrug en Diamant, van den. heer G. W. Waihoer, Anna Paulowna. Een premie

Schager Courant | 1923 | | pagina 2