ww garmndeeren Kinderwaijenbanden Marktberichte In den Goedkoepen ViessBh- en letnkel Gesmolten Koevel 50 ct. bij de 5 pond 45 ct. Gesmolten Reuzel 55 ct. bij oe 5 pond 50 cl. Prima Koevleesch 60 ct. Nieuw artikel: Corned Beef, J. DE aOYEK, HOOGZUDE16 - SCHAGEN. Hl G. J. KROL Co's hntathdd, groot Bal, Ittmztmmuzlek, bij S. Hossen, Contractteelt. Firma J. KAMP - Winkel. Groote HouMooping Club- en Privaatlessen H. DOUWSMA BHUIN1NG, 50100 X.G. BRAVO's, een Arbeider, een vast Trek- ol Waakhonden 50000 K.G. Aardappelen en een d.iejarig Paard, een Brood-, Beschuit en Koekbakkeri], een h handset] Kaasbak, liaversiroo, Flinke Jongen. LOONSVERLAGING. Met ingang van 15 April a.s. zal ook op de Con fectiefabrieken te Almelo loonsverlaging van 10 worden ingevoerd. EEN LASTIGE CONTROLE. Bij een bakker te Maasland werd' korten tijd gelo den door twee controleurs van do arbeidsinspectie overtreding geconstateerd. Toen men den bakker wil de verbaliseeren, weigerde deze de benoodigde in lichtingen te verschaffen. Ook zijn zoons waren daar toe gewiszins bereid. Toen de ambtenaren, na eerst zoo vriendelijk mo gelijk te zijn geweest, iets heftiger werden, begon een der zoons zijn vuisten te gebruiken. In een mi nimum van tijd waren do controleurs de deur uitge gooid, kwamen in oen slop terecht en werden daar danig afgeranseld. Op hot geroep „moord!!" kwamen eenige politiemannen ter plaatse, die proces-verbaai opmaakten. Vrijwel bewusteloos werden de twee slachtoffers buiten gebracht en moesten onder idokten behan deling worden gesteld. BUURTVERKEER OP DE SPOORWEGEN. Naar de „Msb." verneemt, zal ingaande 1 April a.s. op verscheidene baanvakken def* Nederlandache Spoorwegen het buurtverkeer worden ingevoerd, waarbij de prij3 van de reis heen en terug evenveel zal bedragen al3 IM maal de prijs van een enkele reis. MAXIMUM-PRIJZEN. Uit 's-Gravenhage 6 Maart. Door den Hoogen Raad is gisteren de I-Ieldersche melkslijter, die zich niet stoorde aan den door het gemeenlebestuur vast- gestelden prijs, veroordeeld tot één gulden boete, na dat hij door den Mkmaarschen kantonrechter zoo^ wel als door de rechtbank aldaar vrijgesproken was van de hein ten laste gelegde overschrijding van den, van gemeentewege vastgcstelden maximum melkprijs. Wij herinneren er aan, dat door den minister van Landbouw, den heer Van IJsselsteyn, iri den winter van 1920 aan de gemeentebesturen een circulaire werd gericht, waarbij gezegd werd, dat het stellen van maximumprijzen niet bepaald van den minister behoefde uit te gaan, doch gevoegelijk tot de compe tentie van de gemeentebesturen geacht kan worden te behooren zulks in verband met art. 135 der Ge meen te w^et. Het al of niet juiste van een dusdanig standpunt is reeds meerdere malen in twijfel getrokken; de Hooge Raad blijkt in dit geval aan de Heldersche verorde ning betreffende den maximalen melkprijs, bindende kracht toe te kennen. HOOG WATER. Uit Culemborg, 5 Maart. Tn de laatste dagen is het water van De Lek alhier, weer zoo sterk ge wassen, dat de havenkado is ondergeloopen. Uit Wageningen, 5 Maart. Het water van den Rijn is de laatste dagen weder sterk gewassen. De uiterwaarden en steenfabrieken, staan onder water, het water staat van dijk tot dijk. Te Renkum is de aanlegkade der pont overstroomd, zoodat de ipont opgebroken is. Uit Keulen werd van Zondag 33 c.M. was gemeld. Tel. HUURPRIJS EN VERWAARLOOZING. Uit 's-Gravenhage, 6 Maart. Bij den aanvang der hedenmiddag geopende Kamerzitting is met 44 togen 16 stemmen aangenomen een amendement- Oud, krachtens welks toepassing do huurcommissies de bevoegdheid ontvangen een lageren huurprijs te bepalen dan de verhuurilers vaststelden, indien de staat van onderhoud zulks wettigt. Met de vrijzinnig- democraten en de sociaal-democraten, stomden de meeste roomsch'-kajtholieken en anti-revolutionnai- ron voor. De christclijk-histarischon stemden tegen, behalve mej. Katz. en eveneens eenige liberalen. WINKEL. De heer Mr. Oud, Vrijz.-Damocratisch Kamerlid, zal Woensdag 14 Maart a.s. een politieke lezing houden. De heer P. Trapman, Vrijz.-Uern. Statenlid, zal dan tevens het een en ander vertellen over de Provinciale politiek. worden uit voorraad in alle maten geleverd. G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagcn DE RIJNVAART Men schrijft uit Frankfort a. d. M. aan de N.H.Lt.. De Fransehen en Belgen hebben aan onze regeo- ring plechtig verklaard, dat ze de belangen van Ne derland op den Rijn in allo opzichten zouden behar tigen. Men merkt daar ochtor al bitter weinig van. Integendeel, de maatregelen welke zij in den laatsten tijd genomen hebben, schijnen veel eerder ten doel te hebben de Noderlandscho belangen op den Hijn zooveel mogelijk te benadoolen. Van 't bestaan eener Rijnvaart acte schijnon de Franschon en Belgon zich ai heel weinig aan te trokken. Het is volstrekt in strijd met de Rijnvaartacte. als do Franschen Nederlandsche sioombooton, die in het onbezette Duitschland stukgoederen geladen nebben, welke volgens de Duitsche wetten en bepalingen uit gevoerd kunnen worden, vasthouden en van deze goe deren nog eens een uitvoerpremio van 10 pet. eiscpen of verlangen, dat dergelijke goederen gelost worden: dingen, die men in den laatsten tijd ieder oogenblik in de couranten kan lezen. Hot mooiste is nog. dat bijna uitsluitend fle bulten- landsche eigenaars der goederen de dupe van deze Fransche maatregelen zijn, omdat sinds jaren de Duitsche fabrikanten slechts leveren onder voor waarde, dat de te leveren goederen bij het verlaten der fabriek betaald worden. Bij aflevering der goe deren aan den expediteur is dan iedere twijfel, aan wien de goederen behooren, buitengesloten, De ont vanger is dan eigenaar. Dat beteekent onder de te genwoordige omstandigheden dus, dat alle heffin gen, die de franschen nu verlangen, voor de ontvan gers der goederen, dus bijna uitsluitend Nederlan dere, F.ngelschen, en alle diegenen zijn, die Duitsche goederen over den Rijn via Nederland onderweegs hebben. De maatregelen der Franschen hebben ten doel de Duitsche nijverheid schade te berokkenen. Bij de tegenwoordige zeer hooge Duitsche spoorwegtarie ven was hot transport over den Rijn veel en veel goedkooper dan per spoor. De kosten voor het ver voor por schip naar Zuid-Duitschland zijn op het oogenblik ongeveer 5 maal goedkooper dan wanneer men dezelfde goederen van Rotterdam per spoor naar Zuid-Duitschland stuurt. Slaat men dus 't ver keer over den Rijn lam, dan drijft men daardoor de geheele groote Zuid-Duitsche industrie op veel hoogero kosten, vermindort dus de concurrentie- mogelijkheid. -Omgekeerd van Zuid-Duitschland naar Rotterdam is de toestand natuurlijk precies hetzelfde; wel moet hier do ontvanger der goederen de veel hooge^e spcorvrachten betalen, maar dat neemt niet weg. dat men bij bestelling met dezen factor rekening houdt hetgeen dus ook alweer de concurrentie voor de Duitschers moeilijker maakt. Dit schijnt voorlooplg de bedoeling der Franschen to zijn. Maar het heeft tengevolge dat onze geheele Rijnsoheopvaart, practtsch gesproken, stil ligt. De Nederlandsche Rijnscheepvaurtondernemingen ont vangen van hun vertegenwoordigers in Duitschland telegrammen, waarin zo verzoeken geen goederen moer voor Duitschland over den Rijn aan te nemen. En dit. alleen, omdat do Franschen den toevoer naar Zuid-Duitschland, om van het bezette gebied maar te zwijgen, willen verhinderen! - JULIANADORP. Vrijdagavond j.1. hield de Begrafenisvereeniging „De Lnriste Eer -gevestigd te Koegras, hare gewone jaar- lijksche algemeene ledenvergadering in het café „Blauwe .Keet" van den heer J. Marees Dz. Na het teekenen der presentielijst blijkt, dat er slechts 14 leden aan hunne uitüoddiging gehoor hebben gegeven. Te ongeveer half acht neemt de voorzatter, de heer J. Rossen, het woord, roept de aanwezigen het welkom joe, memoreert in het kort eenige werkzaamheden die in het afgeloopen jaar hebben plaatsgehad, roepi' de mede werking der vergadering in en verklaart deze voor geopend. Daarna .voidl mei het afwerken <lcr agenda negomon en verkrijgt de waarnemende secretaris, de heer J. J. Gaakeer het woord en begint met de notüien van de laaiste algemeene vergadering te lezen, weke zonder op- of aanmerkingen onveranderd voor gezien worden geteekend. Onmiddellijk daarna volgt het jaarverslag £>ver 1922 van den secretaris, cu waaruit wij het volgende vermelden; dat er onder de leden slechts één sterfgeval heeft plaatsgehad, dat zij si gehouden I mtfrrtmnc, buitengewone algemeene, 1 bestuur*- en J .bestuursver gadering in combinatie mot het personeel; dat er in'het personeel weer eenige veranderingen kwamen en dat héi steeds moeilijker wordt, de vacante plaatsten door ge schikte personen tc doen innemen. Tot voorfooper werd in den mop van da; jaar aangesteld de heer H. de Vries. De administrateur werd uit bezuiiiigingsovenvegingcn afgeschaft. In het Bestuur kwam geen verandering^ alleen werden de functies wat van aen één naar den ander verwisseld. Het personeel heeft een groot voorrecht gekregen bij voorgaande jaren daar cr nu slechts op den heenreis naar de begraafplaats geJoopen moet wor gden. In het afgeloopen jaar werd als onderdeel der Vereeniging opgericht een Begrafenisfonds, waaruit de leden en hunne verdere gezinsleden tegen betaling van contributie, (d.w.z. voor zoover net cfo Vereeniging betreft) worden ter aarde besteld. De contributie daar voor bedroeg in 1922, voor het le lid f 2.50, het 2e lid f L lh et 3e lid f 0.75, bet vierde lid f 0.50, het vijfde lid f 0.25 en meerdere leden in één gezin vrij van contributiebetalen. Op 1 Juli 1922 is dat fonds in werUmg getreden. Door de oprichting van het Begrafe nisfonds is de Commissie van Bijstand, evenals de vroe gere klasseindeeling komen te vervallen. Op 1 'Januari 1922 waren cr 127 leden die één of meer obligatiën hadden, in den loop van het jaar werden er 11 nieuwe bijgeschreven, zoodat er op 1 Januari 1923 een ledental' was van 138. Bij het Begrafenisfonds zijn aangesloten 74 huisge zinnen met 260 conlribueerenae leden. Uit dit fonds hceit in 1822 één begrafenis plaats gehad. Tenslotte eindigt dit verslag met de leden aan te sporen, dat een ieder op zijn wijze propaganda zal maken voor deze zoo mooie instelling in onze omgeving, en dat 'het den leden in het komende jaar wei moge gaan. De voorzitter was nu de tolk der vergadering er. bracht den seeretaris een woord van dank voor de uitgebreide en keurige weergave der werkzaamheden in 1922, in zijn verslag opgenomen; Nu volgt rekening en verantwoording over 1922, en de commissie belast mét het nazien der boeken en bescheiden, deelt bij monde van den heer H. J Span jaard mede, dat alles in da beste ord» en conform de bescheiden is bevonden. De ^penningmeester doet daarna nog eenige mede- deelingen aan de vergadering en wel, dat ae Balans sluit iti actief en passief met'een bedrug van f 967. De exploitatierekening in ontvangsten en uitgaven op f 991.16, waaronder een nadeelig saldo van 1813.501, en dat (ér bij den Boerenleenbank uog moet worden afgelost een bedrag van f 3250. Niemand verlangt het woord over deze gegevens, en wordt den pennning- meester decharge verleend voor dit boekjaar en dank ge bracht voor net en accuraat beheer, en de Commissie voor de gehouden conlrole. Volgt het benoemen van een commissie tot nazien der rekening voor 1923. Op voorstel van den penningmeester den heer D. Sleutel, wordt dit punt geschorst^ daar het doeltreffender is, een commissie aan te wijzen even voor dat. de vergadering begint, daar er van de personen, reeds een jaar tevoren benoemd, meestaf niet uilen present zijn. Wordt goedgevonden. Aan de orde is verder de contributie voor het fonds in 1923. Eén der aanwezigen vraagt nog nadere in lichtingen omtrent dit fonds, welke hem op afdoende wijze worden verstrekt. Een aandeelhouder laat zich, staande de vergadering, als lid van het fonds inschrij ven. Na weinig discussie wordt de contributie vastge- steid op dezelfde bedragen als in 1922. Volgt Bestuursverkiezing. Aan de beurt vuil aftreden was voor dit jaar de hoer P. Bregmon, doch direct lier- kiesbaar* en wordt deze dan ook met op één uu algemeene stemmen herkozen, en laat zich die benoeming welgevallen. Door het bedanken van den heer K. Breg- m&n was* een tusschentijdsehe verkiezing noodzakelijk, en wordt met 'meerderheid van stemmen hiervoor ge- Kozen de heer J. de Graaf, die ook zijn benoeming aanneemt. Bij do rondvraag zegt. de heer H. de Vries, dat het doen van aangifte bij den burgerlijken stand en de verdere werkzaamheden aan een sterfgeval verbonden geen één-mans werk is. Hij wil van kyn eigen loon f 2.50 per koer laten vallen, als liet Bestuur hem garandeert, dat er een persoon hem steeds ter zijde staat. Wanneer do kas er dan f 1 bij dost, heeft die persoon evenveel' als de dragers. Dit -voorstel wordt gunstig door do vergade ring ontvangen en goedgekeurd, en stelt dc hoer Gaa keer zich beschikbaar om den voorJoopcr te helpen* Verder wil hij het loon dor paarden van f 5 per keef op f 4 gebracht zien. Hierover kan geen geheele beslissing genomen worden, daar er maar één van de twee be langhebbenden aanwezig is. Verder doet de heer P. Bregman eenige mededee- lingen wal betreft het materieel der vereeniging, en dat er weer eens inspectie moet plaat* hebben. Verder niets meer te behandelen zijnde, dankte de voorzitter de aanwezigen voor hunne goede samenwer king dezen avond, hoopt dat het komende jaar voor leden en vereeniging ren gunstig jaar moge zijn, en sluit met deze woorden de vergadering. EEN EIGENAARDIGE K1PPENZIEXTE. Dr. A. Klarenbeek schrijft in „Onze Tuinen" over een eigenaardige kippenziekte, die omschreven wordt in onderstaande vraag van ecu der lezers: ,Een van mijn kippen kan plotseling sinds enkele dagen niet meer loopen. Het dier. dat kort te voren nog geheel normaal liep en er kerngezond uitzag, scheen in eens de macht over zijn pooten te hebben verloren en kan zich nu slechts mot moeite en met behulp van vleugels en staartveeren een weinig ver plaatsen. Voor het overige bemerk ik weinig aan haar." Dit ziektebeeld, zegt de schrijver, komt juist nu weer veelvuldig voor. Men betitelt het met den naam „Avitaminose" omdat men bij dc aangetaste dieren door het toevoegen van voedsel of medicamenten, die rijk zijn aan levensstoffen (vitaminen) genezing kan verkrijgen. En aangezien de ziekte gepaard gaat met een degeneratie van zenuwbanen, spreekt men ook van „Polynouritis gallinarum". liet best is de aandoening te vergelijken met de in de tropen vroeger vooral veel voorkomende beri- beri, bij den mensch, een ziekte, die bleek te worden veroorzaakt, door het uitsluitend eten van gepelde (dat is van het zilvervliesje ontdane) rijst. De aan doening werd in Nederlandsch-Indië waargenomen, later ook in ons land en ook een enkelen keer in Duitschland. Daarbij kon vaak worden aangetoond dat de dieren, kippen en duiven^ uitsluitend met ge pelde rijst of boekweit worden gevoederd. Tevens bleek echter, dat ook andore dlöetfouten meermalen de oorzaak waren van hot ontstaan der avitaminose, Vooral die dieren die door een gedwongen verblijf in een te nauwe omgeving de gelegenheid misten, de noodige hoeveelheid insecten, wormen en groenvoer tot zich te nemen, zag men percentsgewijze het moest aangetast. Vooral jonge legkippen zijn vatbaar voor deze ziekte, omdat bij deze dieren een naar verhouding voel krachtiger stofwisseling noodig is en dus ook veel hoogero eischen gesteld dienen te worden aan d" \oeding. De zioktc boginl meestal met een wankelenden gang; de dieren zakken diep door in de gewrichten, durven zich moeilijk te verplaatsen, kunnen klaar blijkelijk niet goed hun evenwicht houden cn blij ven daarom liever rustig zitten. Wanneer do verlam ming verder voortschrijdt, raken ook de vleugels, de hals eri de verdere spiergroepen van het lichaam bij het proces betrokken, zoodat vaak de vleugels en de staart neerhangen en de kop met den staart slap op den bodem rusten of terzijde krachteloos neer hangen. Vallen de dieren soms terzijde, dan hebben zij niet de kracht zich op te richten. Het dier verma gert daarbij zienderoogen, zoodat do dood betrekke lijk snol door uitputting intreedt.. Niet steeds heeft, de riekte echter het verloop, zoo- a's hierboven beschreven. Soms missen de dieren wel plotseling 't gebruik hunner achterpooten, maar blijven daarbij toch gezond en eten, dat het een lust is. Op het eerste gezicht zou mar. genaigd zijn hier aan een andere ziekte-oorzaak te denken. Nu is voldoende bekend, dat ook op anderen aethoiogischon grondslag symptomen kunnen worden verklaard, die in meer of mindere mate aan deze vogel «beri-teri doen denken. De schrijver noemt hiervan slechts kneuzingen of fracturen van de extremiteiten, die met ernstige bewegingsstoonrissen gepaard kunnen gaan; verder kalkpooten (veroorzaakt door gchurft- mijten); aan jtcht; ten slotte aau de tijdelijke ze nuw verlamming, die vooral bij kippen van den eer sten leg optreden kan en waarbij fouten in dn eier- productie als windeieren of te groote eieren de oor zaken zijn. Vooral de laatste afwijking is lastig van de avitaminose te onderscheiden. Men stelt, alvorens men tot behandeling der min of meer vorlamde kippeu overgaat, voorop dat men geen dieren behandelt, reeds lang ziek zijn, want men kan daarbij geen behoorlijk resultaat verwach ten. Men begint het dieet aan een nauwkeurige in spectie te onderwerpen. Nóch versch plantaardig voedsel, nóch rauwe dierlijke bestanddeelen. vooral versch, mogen daarin ontbreken. Zeer werkzaam is verder do gewone gist. Ook deze stof bevat veel vitaminen. Men geve daarvan dagelijks 1 èi 2 gram. Verder is vrije beweging liefst op een stuk land, waar dc dieren flink scharrelen kunnen, zeer nut tig en zelfs bijna een vereischte. Ze hebben daar de gelegenheid veel versch dierlijk eiwit tot zich te ne men in den vorm van wormpjes of insecten en bo vendien kunnen ze zich aan het groenvoer te goed clcen. Volgt men deze raadgevingen op, dan zal me nig dier spoedig kunnen herstellen. Ziet men na een week behandeling echter geen verbetering: intre den, dan kiest men de wijste partij, men ruime het dier op. EEN RARE GESCHIEDENIS. Gisteravond half zeven liep de 16-jarige M. van L. te Haarlem op den Kleinen Houtweg aldaar; zij was op weg naar de R.-K. huishoudschool. Uit de rich ting van de Kleine Houtbrug naderde een auto. Toen leze bij het meisje gekomen was, stopte de chauffeur, een man sprong uit de auto, nam het mèisje op en droeg haar In de auto, die daarop wegreed. Het meisje werd geblinddoekt en haar polsen werden vastgebonden, waarna haar een gedeelte van het haar werd afgeknipt. Hot meisje schreeuwde om hulp. de chauffeur reed door. Tien minuten later werd het meisje uit de auto gezet; zij was toen op den Hoeren weg bij de Koedicfslaan. Per tram is zij aar huls teruggekeerd. Het meisje kon niet het signalement van den man opgeven, ook niet het nummer van de auto. INBRAAK. Gisternacht is bij Winterswijk weer een brutale inbraak gepleegd. Bij den landbouwer L. Op Hel ders in de buurtschap Huppel, werd de deur met eweld verbrijzeld, en een paar gemaskerde kerels kwamen binnen. De boer wist z/cb aanvankelijk tegen ben te verweren, doch toon er een derde ke f-ei kwam, die hom een dolkmes op ue borst zette, af hij het op; De boer cn zijn huisgenooten werden "bonden, de kasten werden opengebroken, en all6 eld (ongevoor f400) werd daaruit gehaald!. Ook werden er fietsen moegenomen. Waarschijnlijk had- Ier. de indringers buiten nog helpers staan; men zag om de woning herhaaldelijk het licht van die venlantaarns schemeren. DE ZOMERTIJD. In Rotterdam bestaat, naar wij vernomen, in ha-n- j delskringen veel belangstelling voor het in het le- Iven roepen van een nationale beweging om alsnog te trachten do aanneming van het voorstel-Btraat tot afschaffing van den zomertijd door de Eerste Ka mer te voorkomen. Men heeft contact gezocht met het Amsterdamsche comité. UIT HET DRUKKERSBEDRïJF. i De secretaris van liet hoofdbestuur van den Algem. Nederl. Typografenbond bericht, dat, nadat het con tact met de patroonsorganisatie was hersteld, ver schillende afdeelingen alsnog iverzocht hebben, tot teekenen van het collectieve contract over te gaan. Het hoofdbestuur besloot, een nieuw referendum uit te schrijven met advies tot teekenon van het con tract. en in verschillende vergaderingen word dit advies door leden van het hoofdbestuur verdedigd. De gisteren vastgestelde uitslag van de gehouden stemming gaf aan. dat waren uitgebracht 4171 stem men, waarvan 3512 voor, 561 tegen en 98 stemm.en blanco of van onwaard». I Do vorige stemming gaf een totaal van 6554 stem men. waarvan 2860 voor, 3501 tegen en 193 blanco of vanonwaarde. Er la dezen keer dut minder druk gestemd, doch met overgToote meerderheid is het hoofdbestuur machtiging gegeven tot teekenen van het contract, waarvan aan het algemeen hoofdbestuur van do pa troonsbonden is kennis gegeven. Is* WARMENHUIZEN, 6 Maart 1923. Roode kool f 4,30 a f 6. 2e soort f 2.35 a I 5.25., Gele kool f 3 a f 4.05. 2e soort f 1.80 a f 3.25. Deensche witte kool f 255 a 3.35. 2c soort f 1.75 a f 2.95. Uien f 1.70 a f 2.10. Drielingen f 1.20 a f 1.50. Peen f 1.15 a f 1.30. Uitschot roode kool f 2.10 a f 3.70. Aanvoer: 11770 Kg. roode kool, 10110 Kg. gele kool, 21630 Kg. witte kool, 9330 Kg. uien, 532o K g. peen.! NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude 6 Maart 1923. Grove uien f 1.30 a t 2.20. Drielin gen f 1.10 a 1.80. Nep f 2.30 a 2.50. Peen f 1.30 a tl .50. Roode kool f 1.60 a f 0. Doorschot f J a f 5.30. Gele kooi f 3 a f I. Doorschot f 2.70 a t 3.80. Deensche witte f 2.70 a f 3.80. Doorschot f 2,20 a 1 3.50. Kroten 1.40. Aanvoer op 5 Maart; 20955 Kg. uien, 7l5o Kg. peen, 103200 Kg. roode kooi, 44075 Kg. gele kool, 76150 Kg Deensche witte kool. LANGEDIJKER GROENTEN VEILING, Br. op L. 6 Maart 1923. Roode kool, le soort f 4 a f 6.20. Idem, 2e soort T 3.10 a f 3.90. Gele kool, le soort f 2.80 a f 4. Gele kool. 2e. soort f '2 a f 2.70. Deensche witifc kool le soort f 2.40 a f 3.60. Witlof, K soort f 9.20 a f ÏÖ.80. Idem, 2e soort f 2.80 a f 4.70. Uien, drie lingen f 1.20 a f 1.50. Uien, le soort f 1.20 a f 2.30. hpruitkool f 7.90. Losse wortelen f 1.40 n T 1.50, alles per 100 Kg. Aanvoer; 61000 Kg. roode koot, 66501 kg. witte kool, 81000 Kg. gele kool, 10550 Kg losset wortelen, 34775 Kg. uien, 650 Kg. witlof, 75 Kg. spruiten. PURMEREND, 6 Maart 1923. Aanvoer en prijzen waren oi> de hoden gehouden weekmarkt als volgt: Kaas: 8 stapels, fabrlekekaas f62.50; met Rijks- merk f 65; 3 stapels boerenkaas f61, met Rijksmerk f65; S46 K.G. boter f2.80 tot f2.90; 532 runderen, w.o. 225 vette, f 0.70 tot f 1.20; 297 melk- én gel de- koeien f150 tot f475, handel stug; 50 vette kalve ren f 1.25 tot f 1.75 per K.G., handel matig; 1380 nuch tere kalveren, slachtkalveren f 10 lot f^>; fokkalve- ren f8 tot, f32., handel matig; 238 vette varkens: zouterij f0.86 tot f0.92, slacht fü.02 tot 0.96. handel vlug; 66* magere varkens f80 tot f55, handel vlug; 100 biggen f20 tot f34, handel vlug; 389 schapen f 35 tot f48, handel matig, kipeieren. f5.50 tot f 6.50 per 100 stuks; eendeieren f7 per 100 siuks; 28 bok ken. A (Irrrlenti'&n vyordi alSSeds dc omzel in jfesmol teu KOEVKT tft VARKENS KEUZEI, grooter. Waart.m Omdiit de smaak zuiver is. de kwaliteit prima en de prijs goed- kqop. Per pond per bus, inhoud circa 5'/* pond, f 2 25. Aanbevelend, iu fiifl korrelig gemalen ClfliLISALPtTtN 15.75 p CI Slihaluf. Tal van analyse's ter inzage. Laat steeds Uw meststoffen onderzoeken, onverschillig r/k~Uw leverancier isI Gij kunt daarbij ervaren, dut z.g.n. „goedkoop" vaak. „duurkoop" is I Wij leveren alle M KSTNTOFFEN w.o. NORCiE SALPETER. Zwavelt. Ammoniak, SUPERFOSFAAT. KALIZOUTEN en alle „Mengsels" onder vaste garanties en steeds stilzwijgend onder A.H V. Aanbevelend, v.h. Fa. Joh. F. MOKKA. ALKMAAK. Zoudag 11 Maart Sint Maartensbrug. per 100 KG. Spinaziezaad, vroegrond f 25.— Radijszaad, f 50.- per K.G O.I Kerszaad, hooge gem. f 65.— lage f 70.- Oudesluis. Vrijdag 9 Maart 10 uur v.m. bij het Café van SLUIS. Zegt hel voort. Geen opgeld! in Knippen, Naaien, nulliye en fraaie Handwerken. fti'dipl. Leerares Schngen, TE KOOP: f 15.— per 1000 K.G. af huis en 3 H L. Mansholt's kleine groenen, bij A. ROT, Wieringerwaard. GEVRAAGD: P.G., met Mei of eerder, voor ge mengd bedriif, liefst waar vrouw ot dochter behulpzaam wil zijn in de huishouding, won mg beschik baar, bij M. COUWBNHOVEN. Oterleek. GEVRAAGD, met 1 Mei goed ploegen en rijden vereischte, voor de plaats in den Groetpolder. C.J.BLAAUBOER, Barsingerweg Wieringerwaard Twee groote te koop, een zwarte reu en gele teef. net één jaar oud bij C. Kluft, Omval 51, Alkmaar, post Stompe toren. TE KOOP, voor elk aannemelijk bod; zwarte merrie, bij P. SAAI., Bar singerweg, Wieringerwaard. TS KOOP AANGEBODEN Aanraarding 1 Mei. Brieven onder leit. M X, aan hei bureau van dit blad. TE KOOP: inhoud pl.m. 2700 Liter. Te bevragenv. d. WOUDtt- STRAAT 63, Alkmaar. Te koop: een partijtje bij C. GUTKER, Hoekje, Sint Maartensbrug. N V. „de Zeeuw" v.h. B. HUS, vraagt een fiirtke Jongen, voor Broodbezorging en Hakkerijwerk. TE KOOP: ongeveer 20.000 K.G. witte Jaapjespeen, ook in gedeelten, bij J VAN DER BUSSE, Zuid-Scharwoude.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2