Alpnm Kiens- Mmuniii- LuiiiivUil DE LANDE DE Donderdag 15 MaBrt 1923 Jaargang. No. ?19T. Uitgevers i N.V, v.h. TRAPMAN Co., Scbagen Nieuwe Abonné's Raad Barsingerhorn. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar Binnenlandsch Nieuws. SCHA K>it blad verschijnt viermaal ï>om weok: Dineda#, Woensdfij*, Donder- dag en Zaterdag. BIJ inzending tot morgens 8 uur, wogden Adver- tentlön nog zooveel mogelijk ln het oerstultkomend nummer geplaatst. INT. TELEF. no. 20 POSTREKEN1NO No. 23330. I Prijs per 3 maanden f 1.IW5. Looae nammeics 8 conti, ADV18IRTBN- TIëN van 1 tot 5 rogolo £1.10, ledore rogol meoa 80 cent (bewijtsno. I inbegrepen). GEooto letters worden naar plaatsruimte berekend. op dit blad ontvangen de nummers die nog voor 1 April verschijnen, GRATIS DE UITG. Vegadering van den Raad op Dinsdag 13 Maart 1923, des middags 2 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer P. Bronder. Voorzitter heet de leden welkom op deze eerste ver gadering in 1923, en spreekt de wensch uit dat de handelingen en besluiten in aangenarnen geest mogen worden genomen en dat het de leden en de hunnen goed moge gaan. 1923 is niet best ingegaan, er heerscht nogal ziekte onder de ambtenaren en apr. hoopt dat ze spoedig hersteld mogen wezen. Spr. opent hierop de vergadering. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. God. Staten hebben goedgekeurd do gemeentebe- grooting 1923, gemeenterekening 1921, Proces-verbaal is ingekomen van de kasopname, in kas moest zijn en was f11699.95 H. Mevrouw O. Geortsema-Dijkhuis 'berichtte dat zij hare herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur heeft aangenomen. De heer H. H. Dubbelman accepteerde zijn benoe ming tot secretaris-penningmeester van het Burger lijk Armbestuur. Gelezen wordt het adres van de Kamers van Koop handel te Alkmaar, Hoorn en Zaandam, waarin aan gedrongen wordt bij Ged. Staten om een billijker re geling van de belasting voor het Hoogheemraadschap, door de lasten door de gehee-le provincie te doen dra gen. Waar een zoo good als gelijkluidend adres van de Vereeniging van Burgemeesters, Secretarissen is ge zonden aan God. Staten, stellen B. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. doen dat voorstel niet omdat zij niet er mee sympathisee- ren. De heer Blaauboer zou toch willen dat do giemeento adhaesie aan het adres betuigde. Ook andere leden verklaren zich voor adhaesie betuiging en daartoe wordt dan ook besloten. Gelezen wordt het verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim. Ged. Staten zonden de goedkeuring, int op het be sluit tot het leveren van electrischen stroom aan de gemeente Winkel, en wel wat betreft de Strook. Voorzitter deelt mede, dat 1 Februari de Strook onder stroom is gebracht, enkele aansluitingen zijn erbij gekomen^ terwijl wellicht nog enkele zuilen vol gen. Van den Bond tegen het schenden en vloeken van God9 heiligen naam. is een verzoek ingekomen een re geling te treffen tegen het vloeken en ijdel gebruiken van Gods heiligen naam. B. en W. zijn van oordeel, dat hier betrekkelijk wei nig wordt gevloekt en adviseeren een verbod daarte gen niet bij verordening vast te leggen. Mevr. Bergman—Gons meent, dat de heeren er zoo aan gewend zijn geraakt, dat ze het niet meer hooren. Toen spreekster voor 6 jaar hier kwam, vond zij het verschrikkelijk zóoals hier gevloekt werd, nu valt het haar ook niet meer zoo op, niet, omdat er minder ge vloekt wordt, maar omdat ook haar oor ar aan ge wend geraakt is. Maar we krijgen dat niet anders rloor het stellen van wetten. Voorzitter zegt dat daarom B. en W. het niet in m verordening willen vastleggen. Goedgevonden. Van den heer J. Schoorl Pz.. accountant te Scha- gen, is rapport ingekomen over (le administratie va?, het electrlsch bedrijf. Blijkens de verlies- en winst rekening bedroog de winst over 1922 f1048.85, ter wijl werd afgeschreven voor f3074. Voorzitter zegt dat aan den administrateur zeer zeker dank kan worden gebracht voor zijn beheer. Spr. wijst or op dat de zaak er niet 9lecht voor staat. Ingekomen is het verslag der Gezondheidscommis sie te Schagen over 1922. Van den Raad te Grootebroek is bericht ingeko men, dat hij zich tot Ged. Staten heeft gewend met 't verzoek over te gaan tot een billijke herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Adressant verzoekt onzen Raad met dit schrijven instemming te betuigen. Waar dit schrijven gisteren is ingekomen, wordt besloten het adres in handen van B. en W. te stellen om advies. Besloten wordt tot onderhandschen verhuur van een perceeltje aan den heer R. Noot, voor f 1.per jaar welk perceeltje aan den openbaren dienst is ont trokken. B. en W. stellen thans voor de gemeente gebouwen aan te sluiten aan de waterleiding, B. en W. zijn rond geweest om de werken op te-nemen, maar door de ongesteldheid van den opzichter is het niet mo gelijk een opgaaf van de kosten te verstrekken Evenwel meenen B. en W. dat de kosten niet de f 500 te boven zullen gaan, al zal dat bedrag vrijwel noo- dig zijn. Waar evenwel de Raad eenmaal besloten heeft tot aansluiting aan het waterleidingbedrijf, stel len B. en W. voor de gemeentegebouwen aan te slui ten. D° heer Spaans vraagt of het werk aanbesteed wordt. Voorzitter antwoordt bevestigend, terwijl het in de bedoeling.ligt. het grondwerk dat er bij uit te voeren is. door werkloozen te doen uitvoeren. Algemeen goedgevonden. Aan de orde is een verzoek van de heeren C. Bakker Az. e.a. om uitbreiding van het G.E.B. door de Kreil aan te sluiten aan het laagspanningsnet. Voorzitter zegt dat cle leden wel zullen denken er liegen overal reeds palen, dit is niet gebeurd om pres sie op den Raad uit te oefenen, maar die palen kon den voor een schijntje worden gekocht. De kosten van de uitbreiding bedragen f6000 en uit de bijge voegde rentabiliteitsrekening bliikt, dat dé ontvang sten worden begroot op f102260. de uitgaven op f1065. zoodat er een klein nadeelig slot is. Algemeen wordt de uitbreiding goedgekeurd, de ge riefelijkheid van hei hebben v&n electrisch licht is groot, doch gewezen wordt op het bezwaar van de te hooge kosten van vaste rechten. Voorzitter zegt., dat B. cn W. daarover reeds heb ben gesproken en van. den herfst zullen er wel voor stellen komen. Hoe die voorstellen zullen worden is neg niet te zeggen, maar de bedoeling is wel om de vaste kosten te verlagen. Het reglement van het Gem. Electrisch Bedrijf wordt zoodanig gewijzigd, dat voor bijzondere verlichting van tooneel, kerk enz. 22 cent per K.W. U. zal worden betaald en dat de maximale belasting, indien die wordt overschreden, apart wordt gemeten en in rekening gebracht. Van den Minister van Blnnenlandsche Zaken was bericht ingekomen, dat als bijslag op de haringvis- scherij f 60.000 beschikbaar zou worden gesteld, mits de daarbij betrokken gemeentebesturen voor 10 pet. van dat bedrag zouden bijdragen. In verband hier mee was van de vereeniging Visschersbelangen het verzoek ingekomen in die 10 pet. bij te dragen. B. en W. wilden op dat verzoek goedgunstig beschikken, doch naderhand kwam er van den Minister van Bin nenlandsche Zaken bericht dat aan de gemeentebe sturen niet om 10 pet. gevraagd zal worden. i Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op £331.—. Een suppletoire bcgrooting, dienst 1922, wordt vast gesteld op f 1047.85. Goedgekeurd worden betalingen uit den post on voorziene uitgaven en het doen van af- en over schrijvingen, alles dienst 1922. De begrooting van den vleeschkeuringsdienst wordt zóó gewijzigd, dat de post „onvoorzien" met f 150 wordt verlaagd, doch tot dat bedrag een post wordt geplaatst voor vergader- en reiskosten. De heer D. J. Waiboer vraagt, tegen 1 Maart 1923 eervol ontslag als hulpkeurmeester, wegens zijn be noeming tot adjunct-inspecteur te Haarlem. Voorzitter zegt, den beer Waiboer gezegd te heb ben, dat dit ontslag niet eerder dan tegen 15 Maart a.s. zal kunnen worden gegeven. Tegen dien datum wordt het ontslag eervol verleend. Voor de benoeming van een anderen hulpkeur meester gaat de Raad een poosje in comité. Na heropening wordt meegedeeld, dat de voor dracht luidt: 1. J. Kooij, Barsingerhorn, 2. L. Wur- kum, te Winkel. De heer Kooij verkrijgt 3 stemmen, de heer Wur- kum 4 stemmen, zoodat de heer Wurkum is benoemd De heer Wurkum nam reeds tijdelijk de functie wak;* Het hoofdstembureau en de stembureaux worden als volgt samengesteld. Hoofdstembureau: K. Breebaart Dz., voorzitter; C. Smit Gz., J. J. Engel, W. Kooijman Jr. en J. Blaau boer Gz., leden. Mevr. Bergman-Gons, de heeren K. Burger en S. Spaans Cz., plaatsverv. leden. Stombureau I: K. Breebaart Dz., voorzitter; C. Smit Gz. en S. Spaans, leden. Mevr. Kossen-Kater en do heer P. Bronder, plaatsverv. leden. Stembureau II: W. Kooijman Jr., voorzitter; G. Grootes en Jb. Waiboer, leden. D. D. P. Westenberg en Mevr. G. Waiboer-Jonker, plaatsverv. leden. Stembureau III: J. J. Engel, voorzitter; J. Blaau boer Gz. en mevr. Bergman-Gons, leden; K. Burger en mevr. D. Breebaart-Stins, plaatsverv. leden. Voorzitter deelt nog mede, dat de stemming voor den gemeenteraad zal plaats hebben op 22 Mei. Tot !leden van de Commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling, worden benoemd: als leden- werkgevers de heeren A. Vis en J. Waiboer, als leden werknemers de heeren A. Liefhebber en L. de Graaf, terwijl als voorzitter wordt benoemd de heer Dr. Bee- ker. Tot lid van de Commissie tot wering van school verzuim, vacature—Dikstaal, wordt benoemd de heer C. Wardenaar. Do heeren K. Breebaart Dz., Jb. Kistemaker, J. Jim- mink en P. Bronder worden herbenoemd als leden van de schattingscommissie. Rondvraag: Mevr. Bergman—Gons had bij de in- 1 gezonden stukken verwacht een adres van de Com missie van Toezicht op het onderwijs. Nu dit niet het geval is, is spreekster verplicht enkele dingen naar voren te brengen. In de school te Kolhom staan in de hal enkele kasten die evenwel voor berging onbruikbaar zijn doordat ze zoo vochtig zijn. Dat is zonde, het zijn mooie kasten en spreekster geeft in overweging door het maken van een luchtrooster of i door de kasten te beschieten, verandering! aan te brengen. Voorzitter belooft dat het zal worden nagegaan. Mevr. Bergman—Gons wijst verder op een klein 1 hokje in het lokaal van mej. Plooijer, waarin geen zolder is, met als gevolg dat het daar zoo tocht. Voorzitter zal ook dit in overweging nemen. Mevr. Bergman-Gons wijst ook op een raam in het lokaal van den heer Bax, dat slecht past, ter- wijil ook op den vloer maar een stuk is opgeslagen en en men daarover stroffelt. Voorzitter zegt dat ook een paar gaten zijn ont dekt. Spr. zal het een en ander doen nazien. Voorts vraagt; mevr. Bergman—Gons, of B. en W. eens met het Armbestuur willen praten, dat men- schen die eigenlijk voortdurend ondersteuning van het Armbestuur krijgen, een kleinen handel begin nen, een soort bedelarij eigenlijk. Het is zoo pijn lijk dat aan te zien en spreekster vraagt zich af of 'lit geschiedt met kennis van het Armbestuur. Voorzitter zegt, dat het de vraag is, welke handel het is. De heer Engel: Schoensmeer enz. Mevr. Bergman-Gons: Schoensmeer en naalden en ik denk dat ze het ook goed vinden als hun iets in 1e hand gedrukt wordt, me dunkt dat is toch een soort bedelarij. Voorzitter: Het heeft or wel wat van. Mevrouw Bergman-Gons zegt verder, dat bij het Armbestuur i9 aangeboden een quitantie van een auto-verhuurder voor het vervoer van een patiënt naar Alkmaar, maar dat die quitantie door het Arm- bestuur is teruggezonden, omdat degene die de auto besteld heeft, de kosten van het vervoer moest be talen. Door den dokter nu is de auto besteld, maar spreekster zou het niet goed vinden als de dokter nu de auto moest betalen, wanneer hij, indien hij vervoer noodig oordeelt, een auto bestelt. Dan zou het wel kunnen wezen, dat de dokter zou zeggen, ik zal wat kalmer worden, En nu zijn er wel. die zeg gen, dat het, wel goed zou zijn ais de dokter wat 'talmer werd, maar spreekster meent, dat het goed is, dat eens wordt ingegrepen. En de auto-verhuurder mag de dupe niai worden. i ALKMAAR - Ao. 1804. DONDERDAGS te SCHAGEN Hfitel „Vredeluet". Opent Rekening-Courant. Zeer voordeelige condities. Voorzitter denkt wel. dat het Armbestuur er reden voor gehad »a) hebben, maaa* hij wil er wel naar ln- formeeren, Mevr. Bergman-Gons meent, dat het dan toch wel een bijzondere reden geweest moet zijn, want het gaat toch niet om te zeggen, dat de dokter de auto moet betalen. De heer Engel zegt dat het de vraag is of het Arm bestuur niet eerder met het huren van een auto in kennis kwam, dan met het aanbieden van, de quitan tie. Mevr. BergmanGons zegt, dat het Armbestuur toch zelf gezegd heeft dat het. goed was dat ingegre pen werd, wanneer het noodig was. De heer Engel zegt dat het ook zijn bedoeling niet. was dat het Armbestuur alles moest weten. Voorzitter zegt, dat elk lid van het Armbestuur, over dergelijke zaken kan beslissen. Mevr. Bergman—Gons: Dat moet ook me *ijfi. Voorzitter: Dat Is ook zoo en de leden asijn over alle wijken dor gemeente verdeeld. De heer Engel meent dat er gevallen zijn, die voor uit niet zijn te bepalen. Er zijn menschen die niet graag naar 't Armbestuur gaan maar wanneer 't dan tenslotte boven hun krachten: blijkt tel gaan, kam plot seling hulp noodig zijn. De heer Spaans meent dat dit krakeel kan worden voorkomen, door eerst naar een lid van het Armbe stuur te gaan. Dat ia toch niet zoo erg> Spreker heeft verder niet begrepen waar Mevr. Bergman-Gons op doelde, toen zij zei, dat ingegrepen moest worden. De heer Engel heeft begrepen, dat mevr. Bergman- Gons wilde, dat de doktor bet niet op zich laat ko men. De heer Spaans meent, dat mevr. Bergman-Gons op een andere toon sprak en spr. dacht, dat zij een bepaald persoon op het oog had. Mevr. Bergman-Gons: Neen, absoluut niet. De heer Spaans: Goed, goed. Hierna sluiting. Voor don Politierechter, Zit tin o van Maandag 12 Maart 1923. Niet heelemaal „afgeladen". De 24-jarige Alkmaarsche werkman Joh. Klaver was op den 15den Februari jl. dronken. In dien lod» derigen toestand was hij nog „kwiek" genoeg om zich tegen een paar politie-agenten te verzetten, wat hem thans een eisch tot een maand gevangenisstra? op den hals haalde. De uitspraak werd eenige weken aangehouden en zal eer9t op 14 Mei plaatsvinden. Zokor qodroomdv Gerardus Abbo, een 24-jarig ingezetene van Eg- mond Binnen, had zich op 14 Januari schuldig ge maakt aan valsche aangifte van berooving, 'n Ver zinsel van je wel stel Want er was geen woord van waar. Geëischt werd veertien dagen gevangenisstraf. Het vonnis was een maand voorwaardelijk met oen proeftijd van 1 jaar. Do kluts kwijt. Bernardus van .Wester, een 23-jarig arbeider te Zwaag, had na voor den heer Briefjes een vrij Aardig bedrag aan geld te hebben geind, te weinig gelden aan dezen tijdelijken patroon afgedragen. Maar de ten laste legging van zoodanig feit stond zeker niet heel vast, althans er werd vrijspraak gerequireerd* terwijl over 8 dagen vonniswijzing zal geschieden. Niet gentlomanlike. Een Egmondsch visscher, Jacob Zwart genaamd, heeft aldaar de orde verstoord, een meisje bedreigd en zich ook nog tegen de politie verzet. Eisch en von nis f 30 of 30 dagen hechtenis. Fieberhaft? Gerardus Hendrikus Meijer, machinist te Helder, had zich wederrechtelijk eenige kruiken met quinine toegeëigend, wat hem een eisch tot f 30 boete of 30 dagen zitten op den hals haalde, 't Vonnis was f20 of 20 dagen hechtenis. Fine. Op de zitting van Dinsdag 13 Maart waren er al leen enkele uitspraken te doen, doch er waren geen nieuwe zaken te behandelen en dus is er ook geen nieuws meer te melden. WILD-WESTEN METHODEN. Een der correspondenten van het Hbld. in Fries land schrijft: 't Is gebeurd in Parregai Woensdag jl. U weet niet waar Parrega ligt? Neen, niet in de binnenlanden van Afrika, ook niet in „the Wild-West". Parrega Jigt in ons „Noorden", 't Is een klein dorpje met neg geen 600 inwoners en behoort tot de gemeente Wonseradeel in Friesland, Van Bolsward af een goed haif uur fietsen. Welnu, in dat dorp woont iemand w lens vrouw sinds eenige weken in een krankzinnigengesticht wordt verpleegd. Krankzinnig geworden tengevolge van gebeurtenissen die de woede en den haal van vole ïarregttsters tengevolge hiervan hebben opge wekt. De man neemt het ten opzichte van huwelijks trouw niet zoo erg. Dat is op zichzelf niets bijzonders en komt meer voor. Jn Parrega woont o.a. ook een vrouw die graag uit logeeren gaat. Ook niets buitengewoons. „Ut ten- huus" noemt men dat hier. Deze vrouw ging echter niet \er van huis, alhoewel haar echtgenoot in dé veronderstelling leefde, dat zijn liefhebbend vrouw tje werkelijk bet dorp verlaten had en bij familie toefde. Deze Parregaster schoone nam het evenmin erg nauw wat huwelijkstrouw betreft. Dat komt ook meer voor. In Parrega was het nu al lang bekend, dat tus- schen deze beide „ontrouwen" een versstandhouding bestond, die de buren niet langer konden dulden. De brave man, die zijn vrouw wel een uitstapje gunde, werd er mede in kennis gesteld, dat zijn vrouw niet zoo ver van huis was, doch bij den bewusten ontrou wen echtgenoot onderdak had gekozen. Dat kon niet waar zijn. Welnu, ga dan met ons mede. En zoo togen een twintigtal Parregaster jenge mannen met den bedrogen echtgenoot en zijn familie naar het huis van den ander. Zij allen waren met knuppels gewapend. Men klopte aan en de vrouw werd opgeëischt. Men drong naar binnen en vond „haar" in nachtgewaad in den aardappelkelder. Zij werd uit het huis gesleurd en aan haar ma noverge- leverd. „Hij", de veroveraar, werd in zijn onderkleeding naar buiten gejaagd en gedwongen op een mede ge voerde wagen plaats te nemen, waaraan hij stevig werd vastgebonden. Van een der in de nabijheid lig gende stoombooten was een groote bel buitgemaakt die aan den wagen werd bevestigd. Vervolgen» ging het in optocht een uur lang door het dorp. De scheepshol werd flink geluid, voorop gingen een paar mannen toeterend op groote mist hoorns, de wagen met den ontkl6eden man er op, omgeven door een met knuppels gewapende, als wil den schreeuwende menigte. De gehoele Parregaster bevolking was natuurlijk op de been om het stichtelijk schouwspel gade te slaan en de straf op dezen Parregaster zondaar te zien toegepast. Nadat deze marteling een uur lang had geduurd, moest de man aan de Parregaster zede apostelen beterschap beloven en was om half twee de rust weergekeerd. In de Wild-West is men in zijn strafplegingen mis schien wat ruwer. Daar wordt het slechtoffer uitge kleed, met teer ingesmeerd, in een ton met veeren gerold en dan in de straten losgelaten, waar dan de in haar moreele gevoelens gekwetste bevolking zich in den aanblik van den gesnapten zondaar verlus tigt. De Parregaster bevolking heeft echter de boven beschreven methode uitgevonden, waarschijnlijk on bekend met de Wild-West-msthode, andera was die wel toegepast. In ruwheid is er echter weinig verschil. Stel je voor, dat dit in de steden werd toegepast. Men had geen uur rust. NEDERLANDSCH VEE IN OOSTENRIJK. Omtrent de ongeveer 250 Nederlandsche melkkoeien zwartbonte en roodbonte in 't najaar van 1920 uit ons land geëxporteerd naar Oostenrijk, werden, wat de melkopbrengsten betreft, in een der laatste nummers van het Algem. Nederl. Landbouwweek blad cijfers gepubliceerd, die doen zien, dat over 't algemeen dit veo zich in de nieuwe omgeving en aan 't nieuwe klimaat op bevredigende wijze heeft aan gepast. Immers, was over het jaar Mei 1921 tot Mei 1922 in onze provincie Friesland de opbrengst per melkkoe gemiddeld bijna 3700 K.G., de naar Oosten rijk uitgevoerde zwartbonten, waaromtrent cijfers worden gegeven, brachten in hot jaar 1 Sept. '21—3 Oct. '22 gemiddeld 3537 L. op en de roodbonten op drie bedrijven resp. 2276, 2358 en 2740 L. Gemiddeld moet bij deze cijfers, om de werkelijke opbrengst te be naderen, eqn niet onbelangrijk bedrag worden opge teld, daar zieke én droogstaande koeien bij de bere kening zijn meegeteld en er geen rekening gehouden is met de hoeveelheden melk gebruikt op de boerde rijen en voor het opfokken van kalveren. CALLANTSOOG. Vrijdag 9 Maart jl. werd een Nutsavond gehouden in hotel Duinzicht. De voorzitter, de heer F. A. Fran- ce, opende de bijeenkomst en sprak den wensch uit dat alles vlot van stapel mocht loopen. Verschillen de stukjes werden ten beste gegeven, waarvan som mige erg in den smaak vielen. Aan het einde geko men dankte de heer France voor de opkomst en de medewrkenden voor de moeite welke zij zich had den getroost om den avond te doen slagen. CALLANTSOOG. In de vergadering van 13 Maart jl. besloot de Raad tot stichting van een gemeentelijk electrisch bedrijf, zoodat ook thans onze gemeente van electrisch licht zal worden voorzien. WAARLAND. Dinsdagmiddag werd hier een demonstratie gehou den met de Siemens Spitmachine 3 P.K. Wij moeten, erkennen, deze machine maakt de grond prachtig zaai- ktaar. De kruimelstructuur is over de geheele bewerkte laag gelijk op een diepte van ongeveer 25 c.M. Lr was tamelijk veel belangstelling. De algemeene opinie was, dat deze machine hier toch niet gauw ingeburgerd zal zijn. Zij is niet altijd te gebruiken, zooals bijvoorbeeld op stoppelveld, veld met koolstruiken er op, enz i WAARLAND. Pnze plaatsgenoot de heer P. Oudt, spoorwegarbeider bij de If.S.M., wordt op 29 (April a.s. overgeplaatst naar Hecrhugowaard bij den Hasselaarsweg. De oorzaak hier van is, dat de overweg, welke Mej. OudtGelder alhier bediende, wordt opgeheven. De overweg waar ze nu komen, zal wel bewaakt blijven. OUDE NIEDORP. Door B. en Wt is do dag van slemming voor den gemeenteraad vastgesteld op 16 Mei a.s. ZIJPE. Woensdag j.11. had in ,Het wapen van de Zijpe' te Schagerbruc een stemming plaats ter veikiezing van twee Hoofdingelanden van het Waterschap Zijpe en Hazenoldcr, n.1. één Hoofdingeland wegens periodieke aftreding van den heer J. de Boer en één Hoofdingeland wegens benoeming van den hoer W. Nieman tot Heem raad. De heer J. de Boer wenschte niet meer voor een. oenoeming in aanmerking te komen. Door de Vereen, van Eigenaren van Contribuabele JLanden waren candidaat gesteld de heeren P. de Boer Ez. te Zuid-Zijpe en J. van der Oord te Schagerbrug, terwijl door de. Vereen, van Efialements- en Nollen- landen candidaat gesteld waren ae heeren G. Hooij en Jb, Groot, beiden te 't Zand. Uitgebracht weiden op den heer P. de Boer Ez. 296 stemmen, J van der Oord 286 stemmen, C. Hooij 311 stemmen, Jb. Groot 287 stemmen en J. de Boer 1 stem, terwijl 2 blanco stemmen waren uitgebracht. Gekozen zijn alzoo de heeren G. Hooij te 't Zand en P de Roer Ezr Zuid Zijpe,

Schager Courant | 1923 | | pagina 1