P. GR Nieuwe Abonné's Gemengd Nieuws. 9 MAAT- en REPARATKÊWtRK. Sint Maartensbrug. FORENRENBELASTING. Men schrijft aan hei Hdbld.t Bij do laatsto wijziging der Gemeentewet het vo- rigo jaar tot stand gekomen, hoeft do Minister van Financiën er zich over uitgelaten, dat de geheele materie der forensen grondig, zal moeten worden horzien, vooral wegens den grooten administratie- ven rompslomp; dien de uityoering in de practijk met zich brengt. Wie achter de schermen kijkt zal het niet anders dan loven in den Minister dat hij aan den tegenwoordigen toestand spoedig een einde wil maken. Ik zal niet precies vertellen op welke omslachtige wijze thans een forensenaanslag onher roepelijk komt vast te staan. Alleen één feit zal ik modedeolen, waaruit blijkt hoe slecht die geheele stof administratief geregeld is. De gemeentebesturen zullen nl. zooveel mogelijk in Mei van het belastingjaar aan den inspecteur der dir, hel. opgaaf verstrekken van de werk- en woon forensen. Nu zijn de meeste werkforensen personen, die buiten de gemeente van hun hoofdverblijf meer dan 90 dagen van het belastingjaar (1 Mei~l Mei) in een andore gemeente aanwezig zijn tot uitoefening van een beroep of bedrijf of tot vervulling van een betrekking. Vóór dat dus in een belastingjaar een persoon in een gemeente (niet zijn hoofdverblijf) 90 dagen aanwezig is geweest tot uitoefening van een beroep enz., kan onmogelijk verklaard worden, dat hij forens is; óf dus de gemeente geeft de vermoede lijke forensen op óf zij wacht tot omtrent het al of niet forens zijn zekerheid is verkregen. In het eerste geval, zullen massa's aanslagen onjuist worden vastgesteld en in het tweede geval zal of de inspec teur den aanslag 'reeds en dus onjuist hebben vast- gostold of hij heeft gewacht, waardoor de aanslag- regeling weder met eenige maanden is vertraagd, ten nadeele van het rijk. gemeente en belastingschul dige. En dit betreft niet enkele aanslagen, neen, dui zenden. Want niet zoóals vóór jaren zijn er slechts weim ge forensen, noen duizende arbeiders vallen tegen woordig onder de omschrijving van forens in de gemeentewet. Een arbeider, die in de plaats, waar hij werk heeft geen woning kan krijgen en zich een onderdak heeft voroverd in de nabuurtschap is fo rens. Doch ook is forens de arbeider die ontslagen wegens inkrimping of stopzetting van een bedrijf met moeite elders, dikwijls ver weg, tijdelijk werk heeft gevonden, en zijn gezin heoft achtergelaten, die door omstandigheden dus, onafhankelijk van zijn wil. op een dure en onprettige wijze zijn bestaan moet ver overen. Ik zwijg van de vele grensgevallen, waarin nog geen beslissing is genomen, of waar de beslis singen van Gedeputeerden in de verschillende pro vincies tegenstrijdig zijn. zooals: postboden, die in de verschillende gemeenten bestellingen verrichten, ambtonaren van de belastingen, die hun werkzaam heden regelmatig in verschillende gemoenten moe ten uitoefenen, spoorwegbeambten, enz. Do gevallen waarin het forens zijn aan geen twijfel onderhevig is. geven reeds genoeg stof tot ergernis. Want welke reden kan er zün, dat de noodgedwongen arbeids- forensen, menschen dus die woninggebrek' of werkloos heid verplicht zijh elders dan in hun woonplaats hun beroep int te oefenen vier-derde k'ec rde belasting moeten betalen, die een ander mens oh betaalt. Toen geen enkele. Er zou zelfs aanleiding zijn *iie menschen iets minder te laten betalen, want met heel wat meer moeite dan een ander moeten zij zich een bestaan verwerven. Uit het bovenstaande volgt dat de regeling der forsenemnaterie in vele gevallen zeer onbillijk is en daarenboven zoo remmend werkt op de aanslags regeling en zooveel' tijdlkost aan dc verschillende admi nistraties, dat de hoogere opbrengst alleen daardoor voor een 'groot deel al1 teloor gaat. En misschien gaat en nog meer teloor door den grooteren tegenzin ih betalen van de forensen die zeer begrijpelijk de bil lijkheid van hun hoogeren aanslag i\iet Inzien en waarop in vele gevallen juist door een derzeifdo oorzaken van hun verhoogden aanslag ni. werkloosheid niet ie verhalen valt. De vraug doet zich voor hoe 't mogelijk is dat een* dergelijke toestand jaren heeft kunnen bestaan. Dai komt omdat door het groolo aantal forensen de fouten thans sterker aan het Jicht treden; maar voornamelijk omdat godeeltelijk eerst sedert 't vorige jaar en voor de rest scclert dit jaar do regeling aan de Rijksadministratie is opgedragen, die do voorschriften, zooals zij gegeven zijn. toepast, terwijl voordien vele gemeente^ vooral dc kleinere, zich van de forerisenbepalingen niets aan trokken. Nog op een categorie forensen wil ik de aandacht vestigen, n.1. op fle buitenlanders, die !in een gemeente hier te lande op meer dan 90 dagen over een vasto inrichting beschikken tot persoonlijke uit oefening van een betrekking, beroep of bedrijf of er op meer dan 90 dagen aanwezig zijn tot uitoefening van een beroep of bedrijf. LMe forensen worden niet aange slagen naar het inkomen, dat zij zich in die gemeente verwerven, neen zij mogen een aanslag betalen berekend over hun volle inkomen, waar ook verworven, ten bedrage van keer van een aanslag waaró&n een inwoner moet voldoen. Afgescheiden van de onbillijkheid van een derge- lij'kcn aanslag is het toch begrijpelijk dat het zoo goed als onmogelijk zal zijn het inkomen van dien buitenr lander vast te stellen,* zoolang geen tractaten bestaan, waarbij de mogelijkheid in international© fiscale in lichtingen zijn geregeld. Het voornemen van de Regeering wijziging te brengen in de voorschriften betreffende de forensen kan zooals uit het vorenstaande blijkt .worden toegejuicht; alleen zou er nog meer reden tot verheugenis-zijn, indien het niet bij een voornemen bleef, doch ook tot liefst spoedige uitvoering kwam. De staatsmachine werkt langzaam, vooral indien zooals in dit geval er meer dan ééA departement bij betrokken is, doch, zooals thans de voorschriften juiden kan het niet meer blijven, zonder groot nadeel aan Riik en Gemeenten te veroorzaken. Mocht echter de behandeling dezer materie zoo njpel- lijk zijn, dat het nog langen tyd zal duren voor een' nieuwe regeling kan worden verwacht, dan zou al vee gewonnen zyn met voorloopig te bepalen, dat nie mand hier te lande wonend als forens wordt aangesla- gen die niet een zuiver inkomen van minstens r 2000 eert. Nadeel behoeft van dezen maatregel voor de gemeente kassen niet te worden gevreesd en het fiscale rader werk zal daardoor al heel wat sneller en gomakkeljker loopen. TEGEN DE SOCIAAL-DEMOCRATEN. Te Wormerveer is opgericht oen algemeene kies- vereeniging, bestaande üit alle groepen in den raad vertegenwoordigd, buiten de S.D.A.P. De bedoeling ie een bloc te vormen tegen de soc.-dem., die wel in 1919 de meerderheid behaalden, doch thans 5 van de 13 zetels bezetten, waarbij de twee wethouders zetels. Bij de verkiezingen van 16 Mei zullen de ver bonden groepen met eene lijst uitkomen. NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Dijkgraaf en Heemraden van het hoogheemraad schap Noord-Hollands Noorderkwartier zijn er in goslaagd de begrooting sluitend te maken, zonder dat vorhooging der lasten noodig is. De balans sluit in ontvangsten en uitgaven met f 1.443.680. Voor de op 28 dezer te Alkmaar to houden alge- meono vergadering stellen dijkgraaf en hoogheem raden onder «meer voor: het aankoopen van een dienstwoning voor den tochnischen ambtenaar te Monnikendam, uitbreiding van het aantal ambte naren en het sluiten van eon overeenkomst met de gemeente Callantsoog tot het onderhouden van een Ïedeolte van don weg Koegras—Grooto Keeten-- ;ailant8oog. OVERVLOED. Voor do vacante betrekking van gemeente-archi. tect te Bameveld hebben zich 180 sollicitanten aan gemeld, onder wie zich een aantal ingenieurs be vinden, ROOVERS. Een winkelier kreeg Woensdagavond in zijn goud smidszaak op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam bezoek van drie mannen, van wie er oen te kennen gaf. een gouden ring te willen koop/m. Het liep to gen 9 uur, het uur van sluiting, en de winkelier ging terwijl er vorder gepraat word over eon ring. naar zijn winkeldeur om de knip or op to doen. Twee van de mannen hebben hem toen beet gegrepen en in 'zijn winkel tegen den grond geslagen; do derde liet inmiddels het rolluik zakken. Op het hulpgeroep van ,icn goud- en zilversmid, kwamen zijn broer en ziln tante, die zich in de achter der. winkel gelogen wo ning bevonden, naar voren geloopen, waarna bet driélal ijlings den winkel verliet. Zij werden öp straat nagezet, maar nabij de Passereïstraat verloor :n.en nen uU hot oog. De gelegenheid om te stelen heeft hun ontbroken. NEDERLAND EN DE ROER. Het Departement van Buitenlan.dsche Zaken maakt bekend, dat, volgens ontvangen bericht, door de betrokken regeoeringen in beginsel besloten is, dat door de bezettingsautori leiten het uitvoerrecht van 10 pc. niet zal worden geheven van goederen, kcmende uit het bezette gebied, mits de desbetref fende contracten geslot enzijn vóór de inwerking treding van die regeling. Voor deze goederen kar. de uitvoervergunning door den kooper aangevraagd worden. Zoodra nadere bijzonderheden vernomen worden, zullen deze worden medegedeeld. Mee is bericht ontvangen, at de 90.000 ton steen kool, 's maands, die uit hoofde van het verdrag met Duitschland in zake de verleening van credtet, en d enuitvoer van steenkool geleverd worden, zonder belastingheffing vanwege de bezettingsoverheid naar Nederland zullen kunnen worden uitgevoerd. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en mpt, 15 Maart 1923. Geboren: Maria Martha, dochter van Adrianus Jo- hunnes van Diepen en van Neeltje Klaver. Overleden: Cornelis SUjksteeg, ongehuwd, oud 64 jaren. Ondertrouwd: Jaeoh Tensen. van Andijk. oud 22 jaren met Aaltje de Wit, van Hoogwoud, oud 21 j. Getrouwd: Dezelfden. V O l<: T H A L. WESTFRIESCHE VOETBALBOND. De competitiestand op heden luidt als volgt- Eerste Klasse, gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gein. N.V.V. 14 12 1 1 26 49-12 1.78 Stormvogels 13 8 1 4 17 35—12 130 Dcsko 14 7 4 3 18 19-13 128 V.V.V. 15 6 b 4 17 25-18 1 13 Excelsior 16 6 5 5 17 17-14 1 06 Voorwaarts 15 6 9 12 22-38 080 H.F.C. 14 3 3 8 9 20-40 0.64 B.V.V. 13 2 3 8 7 19-35 0 54 L.W.V.C. 14 2 2 10 6 13-37 050 Sp'arta IÏT W.F.C D"BkO IT Duosego II Excelsior II Sparta IV Excelsior III d.f.c. K.F.C. I N.V.V. II Stormvogels II B.V.V. II V.V.V. II Voorwaarts II K.F.C. IT L.W.V.C. II Tweede Klasse A: gesp. gew. gel. verl. pt. 17 14 15 13 10 10 11 12. 12 11 11 11 3 8 Tweede Klasse B: gesp. gew. gel. verl. pt. 13 12 16 11 15 8 15 8 10 3 15 6 15 15 15 v. t. 40 —9 33-18 2113 39—15 21-16 25—27 2—88 v. t. 54- -4 42-16 39—20 37-19 20-22 31—11 31—35 11-62 7—87 gom 170 1.27 1 25 108 0.91 0.82 gem. 1 92 150 127 127 0.90 1.13 0.73 0.27 0.13 op dit blad ontvangen de nummers die nog voor 1 April verschijnen, GRATIS. DE UITG. TOENEMENDE TEGENSTAND IN DUITSCHLAND? Uit Malos, 14 'Maart, Uit Dtisseldon wordt gemeld: Het schijnt, dat men in het Ruhrgcbied sedert een tiental dagen tegenover een verscherpingen oen'nieuwen vorm van tegenstand staat. Een ganseho reeks van plaatse lijke incidenten heeft hijkans 'gelijktijdig plaats geluid, De dubbele moord te Buer ging vergezeld van en werd gevolgd door verschillende daden van geweld, o.a. wer den soluaten aangevallen in Dortmund, in Muhlheim ontplofte een bom, bij Kettwig werd een rails mat dynamiet opgeblazen. Doch "de Duitichers, die zich haasten om de incidenten in h?t buitenland kenbaar ie maken om de verantwoordelijkheid er voor op den bezette;.- te laten neerkomen, verbergen ze voor de plaat selijke bevolking. Tot dusver schijnen de daden van geweld het werk van op zichzelf staande individuen en de Fransche autoriteiten weigeren óp het oogenbllk gemeenschappelijke sancties te nemen. DE DUITSCHE ARBEIDERS HOUDEN VOL. Het orgaan van den (soc.) cuden mynwcikersbond de uBfcrgarbeiterz'wijst op het nuttelooze van de door Frankrijk toegepaste dwangmethode, waardoor de el- Lende en de nood van honderden hongerlijdende men schen wordt vergroot. Wij1 weten niet, schrijft het blad, tot welke proefnemingen de Franschen pog zuilen ko- mea maar dit eene weten we wel; vrijwillg buigen wij voor geen geweld; do arbeiders willen een schik king, maar geen slavernij. BELANGWEKKEND. Uit Napels wordt gemeld, dat de gebouwen, welke bij de jongste uitgraving^n in Pompeil gevonden zijn en welke verscheidene goed bewaardo huizen omvatten binnenkort voor het pulbiek wederom toegankelijk zullen worden gesteld. Het interessante daarbij zal zijn, dat alle voorwerpen, welke in de verschillende huizen en tuinen zijn gevonden, op hun origineele plaatsen zullen worden gerang schikt. De tuinen zullen opnieuw worden aangelegd, de fonteinen zullen haar water weer geven. DRIE DUITSCHER8 GEDOOD. Uit Dusseldorf, 15 Maart. Drie Duitschers de den, in weerwil van een sommatie der schildwach ten, een poging om zich toegang te verschaffen tot een machinedepot te Recklinghausen. De schild wachten maakten gebruik van hun vuurwapens en doodden de drie Duitschei*. GEHEIMZINNIGE KISTEN. Gisteren zijn volgens de „Daily Mail" 88 geheim zinnige kisten uit Rusland in Engeland aangekomen Het geheel vormt een militair transport uit Con- stantinopel, waar de kisten 2>t jaar geleden werden opgehouden. Op bevel van het hoogste Engelsche ge rechtshof aldaar zal de Inhoud nu publiek te Lon den worden verkocht. Niemand weet, volgens het blad, wat de kisten bevatten. Men vormoedt, dat het waardevolle goederen zijn, maar omtrent den Juis- ten aard tast men in 't duister. Bij edprocess^a in Conataniinopel omtrent het eigendomsrecht van deze goederen besliste het ge rechtshof, dat de kisten ongeopend naar Engeland zouden worden overgebracht, wsehalve niemand ge legenheid had, om den inhoud te onderzoeken. EEN GRAFELIJK VERBLIJF VOOR DB SOOIA^ LISTEN. Naar uit Dunmow (Essex) wordt gemeld, heeft de gravin van Warwick haar buitenverblijf Easton Lodge aan de arbeiderspartij ten geschenke gegeven. Het gebouw is gelogen in een groot park en temid den van tuinen, waaraan heele geslachten van tuin lieden hun zórgen besteed hebben. Het aanbod, door do gravin gedaan, heeft in la- bourkringen natuurlijk heel wat enthousiasme ge wekt. De partijleiders Ramsay Mac Donald, Hender SOti, Clynes en Sidney Webb. zullen het geschenk einde dezer week officieel gaan bezichtigen en den Zondag in het nieuwe „home" der partij gaan door brengen. De behoefte aan zulk een landelijk verblijf ten ge- bruike van de arbeiderspartij en haar leidors was volgens de Engelsche bladen raeeds lang gevoeld. Het verblijf zal vooral dienen voor conferenties en df ontvangst van buitenlandsche gedelegeerden e:i bezoekers, behoorende tot de partijgenooten. rOGINGEN TOT HET REDDEN VAN HET LE- VIN DER GEVANGEN GENOMEN RUSSISCHE GLISTI LIJKEN. Mac Neiii deelde in het Engelsche Lagerhuis mede, dat alh mogelijke pogingen worden gedaan om hel leven te redden van den katholieken aartsbisschop van Petrograd en veertien priesters, die te Moskou gevangen zittea, omdat zij geweigerd hadden, de eigendommen der kerk aar den staat over te geven. De vertegenwoor diger van Groot-Britannië te Moskou heeft officieuze vertoogen tot de Sovjet-regeering gericht, terwijl dt regeering den Russischen handelsverlegenwoordiger te Londen od vriendschappelijke wijze had gevraagd, om al het mogelijke te aoen om een noodlottig vonnis te voorkomen. Met het oog op de actieve belangstelling den den paus in deze zaak heeft de regeering ook een telegram 'gezonden aan den Britsdien gezant bij net Vaticaasi ont er bij hem op aan te dringen, de voort durende sympathie en steun van den paus te winndn. OOGSTVOORUITZICHTEN IN RUSLAND. y Men schrijft uit Helsingfors Een lid van het landbouw-comité heeft aan de „Krassn. Gaz." de volgende mededeelingen over de ooflslvooruitzichten gegeven Het koren, dat in den herfst ns uitgezaaid, is goed opgekomen. Slechts in enkele districten is de dooi in December en Januari van slechten invloed geweest. Een groot gevaar is echter de muizen- en sprinkhanen- I plaag, terwijl ook een heele staf deskundigen bezig is om rupsen en wormen uit te roeien. HET STATION VAN GÖTEBORO AFGEBRAND Volgens een draadloos bericht is het centraalstation van Göteborg met alle bijgebouwen gisteren afgebrand. De schade- bedraagt ruim een millioen Zweedscne kro nen. H.d.bkd* HET LEOEH DES HEILS. Ilenry Taft, de zeer gefortuneerde broeder van den voormaligen president der Ver. Staten W. II. Taft, heeft zich op treffend prijzende wijze uitgelaten over het Leger des Heils. II. Taft heeft zich aan het hóófd geplaatBt van eon propaganda om voor de financiön van het Leger des Heils in New York (stad) 500.000 te collecteoren. HIJ verklaart in zijn. oproep o.m. hot volgende: „In dien do gemiddelde Amerikannsche zakenman, of wetenschappelijk onderlegde werkor met een dollar maar half zooveel konden doen als het Leger des Heils, dan zouden de meeste firiancioele en econo mische moeilijkheden dos lands verdwijnen." Volgens Taft is het grooto succes van het Leger des Heils in de V. St. en in Engeland in hooge mate to danken aan den opofferenden geest van officieren en manschappen. BB QODQOQÖÜQDÜQQOQQQÖ D DQ000DDÖ0000BB I C3 Klectriscrn* Schoenmakerij eu Schoenhandel. b speciaal adres voor jg Mooi dl Solicd SCHÜEINWtiKK. j=3 le Klas Inrichting tot het vervaardigen van fcfi QQOQüQÖDDOQQDÖOQQODDQQQQÖQOOQDO BS DL MLLST BESPROKEN VROUW. Mej. Evelyn Lyons te Escanaba in Michigan is een ygedJplomeerde verpleegster cn zij is teveus drie weken lang de meest besproken vrouw van de Ver. Staten geweest. Zij was het slachtoffer geweest van een ahto- i ongeluk en kreeg in het ziekenhuis verhooging die zich ernstig liet aanzien, echter een volkomen normale en mogelijke verhooging. Doch spoedig veranderde dit en constateerden de doktoren want er zijn niet minder dun 12 medici aan het geval te pas gekomen inet I hun fcoortsthermometer temperaturen van 114 tot 120 gr. F.: dat Zijn dus temperaturen waarbij anders geen I mensch in leven 'kan blijven. Mej. Evelyn Lyons had zóó hooge koorts en bleef wèl leven. Heel Amerika' sprak over het geval en de medici zaten voor zoover j zij niet kaal waren met de handen in het haaF I totdat dr. Morris Fishbeen, die door de Ameri,can Medi- cal Assbciation, op onderzoek was uitgezonden en die dc zieke verpleegster ervan verdacht een mystificatie te hebben op touw gezet, haar ook wcrkelyk betrapte, j De thermometers, die ue verpleegster in den mond i kreeg, wist zij onder het simuieeren van een hoestbui, in haa rhand te krijgen en onder het dek te brengen^ waar zij een klein heetwaterkruikje had; zij hield dan do thermometer daar tegen aan en bracht die even later weer behendig in naar mond terug. Wekenlang wist zij dit spelletje vol te houden, tot .eindelijk <lr. Fishbeen-een gat liet boren in de kamerdeur en haar van achter de deur onder observatie hield. Toen kwam het bedrog dit De emoties van de voortdurende comedie en ook wed het auto-ongeval zelf hebben bet meisje erg aangepakt. Zij blijkt nu achteraf werkelijk hooge koorts te hebben en de doktoren zijn er niet zeker van dat zij het er door zal halen. GEEN SLECHT BEROEP. De politiek in de Ver. Staten is voor knappe en kundige partijpolitici nog niet zoo'n slecht beroep (want in de Unie wordt de politiek veelal bepaalde lijk als beroep opgevat). Lieden als Croker de boss van Tammany Hall e. d. wisten een groot fortuin bijeen te garen, en ook het dezer dagen gestorven lid van het Huis van Afgevaardigden, Bourke Cor- kran, de bekende Iersch-Araerikaan9che advocaat, redenaar en politicus, heeft, „lang niet slecht ge boerd'.. De nalatenschap blijkt omstreeks 500.000 te bedragen. De weduwe erft alles. Corkran was zoo als de meeste rijk gestorven. Iersch-Amerikanen in de Unie als weinig vermogend man carrière begon nen, DE ZOMERTIJD IN FRANKRIJK. De correspondent der N.R.Crt. te Parijs schrijft d.d. 14 Maart: Ook hi6r wordt horstel van den zomertijd met een beroep op de noodzaak, de oogen der scholieren te sparen, verdedigd. Bijna 44 procent der kinderen op de gemeentelijke scholen hier sukkelen met de oogen Het raadslid Joly constateert het in een rapport. In de meeste gevallen betreft het niet ernsige bijziend heid. In Engeland en Duischland, aldus wordt in ver band hiermee opgemerkt, «ijn veel meer kinderen met zwakke oogen. En in Noderlnad. nog er veilig bij. Men lette op het aantal brillen ton Onzent, verge leken met hier. In Italië en Spanje, is dat percen tage veel geringer.wat daaraan wordt toegeschre ven. dat er meer niet daglicht geworkt worut. DE BEMIDDELINGSGERUCHTEN. Uit Parijs en uit Londen melden de corresixmden- ten van Borlijnsche 'bladen, dat in deze hoofdsteden allerlei geruchten over nieuwe interventieplannen de ronde doen. Ook is er opnieuw sprake van het bij eenroepen v£.n een internationale oeconomische con ferentie, waartoe ook vertegenwoordigers van Duitschland zouden worden toegelaten. De New York Herald en de F.vening Standard beweren zelfs, dat het Engelsche kabinet, zich rekenschap gevend van den ernst van den tegenwoordigen toestand, giste ren besloten heeft de vraag tot de regeering te Ber lijn te richten of Duitschland bereid is deel te nemen, aan een internationale oeconomische conferentie, die de Engelsch-Amerikaansche voorstellen voor het her stel tot basis zou hebben. Duitschland zou op deze conferentie rechten als alle andere deelnemers ge nieten. Volgens den correspondent van het Acht Uhr Abendblatt te Londen meent men aldaar, dat Frank rijk op de jongste bijeenkomst te Brussel wél dege lijk zou te kennen hebben gesreven er riiet aan te denken het verdrag van Versailles te schenden bij het vaststellen van zijn Oostelijke grenzen. Zelfs zou er te Brussel over een mogelijke ontruiming van het Roergebied zijn gesproken. Men hoopt te Londen ver der, dat Duitschland in staat, zal zijn nader te tre den in 'de Engelsch-Amerikaansche voorstellen, of met een nieuw plan. dat met den veranderden po- litieken toestand rekening houdt, voor den dag zal komen. Na de bijeenkomst van Brussel lij'kt het weer mogelijk door een nieuwe regeling van het vraagstuk van het herstel een oplossing aan het vraagstuk van het Roergebied te geven.. In Berlijnsche regeeringskringen4 had men van middag een dergelijke vraag uit Londen nog niet ontvangen. De particuliere berichten, die men om trent deze Engelsche stappen verkreeg, szijn ook nog niet bevestigd. Ook van diplomatieke zijde is de Duitsche rijksregeering nóg niet geraadpleegd, het geen, aldus het Acht Uhr Abendblatt, nog niet be wijst dat er geen diplomatieko actie op touw is ge zet. Het blad voegt er aan toe. dat het standpunt der Duitsche regeering ten opzichte van mogelijke on derhandelingen door den rijkskanselier in zijn jongste rode duidelijk genoeg is omschreven. De Duitsch-nationnle Tag waarschuwt voor deze geruchten, die hoofdzakelijk van Franschen oor sprong zijn, To Parijs zitten immers de heerori, dio er belang bij hebben op de oen of andere wijze mot Duitschland te onderiiandolon over de liquidatie Van het avontuur in hot Roergebied, dat zij reeds lang betreuren. Het is ndtuurlljk de plicht van de regee ring elk voorstel tot bemiddeling ernstig te onderzoe ken en na to gaan of het rekening houdt met de eer en de levensbehoeften van het Duitsche volk.. Hot blad meent verder, dat do plannon die dezer dagen te Brussel werden gesmeed, een dergelijken grond slag tot onderhandelen niet bieden, aangezien zij do afscheiding van hot Rijnland on do blijvende con trole over de productie van het Roergebieddieoogen on dus een verscherping van het verdrag van Versail les beteekenen. Het zou eon misdaad zijn thans to trachten do Duitsche regeering te bewegen een over haaste tegemoetkomende houding aan te nemen. De eveneens Duitsch-nationalo Lokal Anzeigor schrijft, dat al deze berichten aaritoonen, dat het vij andelijke front aan het wankelen is. Eon misdaad zou het echter zijn een wapenstilstand te sluiten met hen, die Duitschland bij den waponstilstand van 11 November 1918 hebben bedrogen. Voordat Duitsch land deelneemt aan mondelinge of schriftelijke on derhandelingen met Frankrijk of Belglië moet het ge dane onrecht zijn hersteld, moet de laatste vijande lijke soldaat het Roergebied hebben verlaten, on moet Duitschland de noodige panden bezitten al» vorgoe-« ding voor d:e berokkende schade. N-R.Ct, DE ARBEIDERSPARTIJ IN ENGELAND. Naar aanleiding van hot diner ton hóve, waarbij ook leden dor arbeiderspartij zullen aanzitten, bob ben 22 Schotsche parlementsleden, die tot do arboi- dorspartij behooren, eon verklaring gepubliceerd in hot Glas'gowsche socialistische orgaan de „Fpr- ward", waai'in zij tegenspreken dat, de arbeidersjei- dorB. die deftige diners bezoeken, of invitaties ten paleize aannemen, daartoe de toestemming hunner parlementaire groep hebben verkregen. Wij voor ons hebben geen lust ons te mengen in of censuur te oefenen op de invitaties, door onze collega's aan genomen. doch evenmin bobben wij plan of lust zoJf daaraan deel te nomen. Een hunner, Kirkwood, zei - de d euitnoodiging te hebben afgeslagen, niet uit on beleefdheid doch omdat de koning hot top-ornament is van het systeem, dat wij juist willen vernietigen, nl. het kapitalisme. Wij kunnen dat systeem, dat hij vertegenwoordigt, niet bestrijden, en torzei f der tijd aan zijn disch aanziten. Robertsen ,de leider van de Scbotscho groep, had or geen bezwaar tegen, dat McDonald officieol als leider der oppositie aan het diner deelneemt doch maakt bezwaar, dat de arbei ders zich op feesten der aristocratie als zoodanig vortoonen. Gaan zij er heen. dan moeten zij dit als particulier en niet als partijvertegenwoordiger doen. EEN INTERNATIONALE OPLICHTER. Men meldt uit Praag: In Moravisch Ostrau heeft de politie een man aangehouden, die aangeeft Nissim Barrasch te hee- en die in het bezit is gevonden van een uatital fcio- raden ter waarde van duizenden kronen. Bij zijn verhoor deelde hij mede. de voorwerpen gekocht te hebben op de dirtmantclub te Amsterdam. Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat do arres tant in Decomber jl. te Wecnen wegens zakkenrol lerij heeft terechtgestaan. Hij kon, bij gobrek aan be wijs niet worden veroordeeld, maar werd voor vijf jaar uit Oostenrijk uitgewezen. Gebleken is vorder, dat hij bij de Nederlandache en de Duitsche politie als een internationaal oplichter te boek staat. Reclames. SLEEPT GIJ U iederen dag naar uw werk, afgemat en uitgeput door pijn in den rug? By duizenden js dit het geval. En het is zoo vaak onooodig, want mees tent ijjds is de eor/aak een nierkwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen^ maar worden zoo dikwijls verwaarloosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen^ zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kun nen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, vol doende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdut- rendo rugpijn is een waarschuwing van mei-zwakte, evenals pijnlijke, ongeregelde uriiuloozing en abnor maal uitziende urine. En als gij tevens lasl hebt van rheumatische pfjnen hoofdpijn, vermoeidheid, zenuw achtigheid en duizeligheid, rlecm dan uw maatregelen, in het begin zijn nieraandoehingen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om dc zwak- ko nieren op te wekken, te verzachten, 16 versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op do maag, lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen' en zeker op de nieren en blaas werken,, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Verkrijgbaar Sn apotheken en drogistzaken f 1.73 per doos.

Schager Courant | 1923 | | pagina 10