m Middelbeek, Laiigedijker liroenie-Cenlrale. KAKEL I RIJWIELEN iDË BESTE. Loet E 62 Telef. 89. Zntcrdng 17 Manrt 1923, Alltltil Nisiws- 66stft Janrgnng, N<>, 7198. lllïflilfl. Uit bla«l verschijnt viermaal po»' week: Dmudag, Woensdnij, Donder dag hu Zaturdag. BIJ lnzomdiag tot 'o mor^ous 8 uur, worden Adver- tiuiMAn nog zooveel mogelijk bi bot oorstiili komend nummer geplaatst. UitgeversN.V, v.li. TRAPMAN Co., Schip POSTREKENINQ No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prlja por 0 maanden 11.85. Loobo nummoro 1 cont. ADVffiRTüN- TiaN van 1 tot 5 rogela 11.10, iodoro roffel moe? 20 cont (howyano. ihtH'i/ropon). Grooto lotto ra wordon naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT 5 BLADEN. EERSTE BLAD. Vervolg. Aan de orde werd daarna gesteld eer» voorstel yan de vereen, „ue Toekomst te Zuidscharwoude luidende „De vereeniging draagt de L.G.C. op, zoo sterk, moge- lijkk actie te voeren en wijzigingen in de Invaliditeits wet te verkrijgen, opdat ten spoedigste tuinders met minder dan t' 1501) inkomen, worden vrijgesteld van liet zegellakken, waarbij als toelichting was gevoegd: Het product der tuinders is geen artikel, hetwelk déze extrabelasting kan dragen. „Groentecultuur' te Broek ontraadde aanneming van een dergoj ijk punt op de agenda, in het belang der eenheid, omdat er eèn politiek kantje aan zat. De heer Zeeman, De Toekomst", bestreed deze meening, aangezien hier alleen sprake was van een tuindersbelang. Hij was van meening, dat er niemand der aanwezigen vóór hel zegeltjesplakken was en trachtte te bewijzen, dat het tuinbouwproduct een axnikei was, dat deze belasting niet'kon dragen. Hij stelde dit streven tot afschaffing van liet plakken op één lijn met de actie voor de afschaffing van het V» pet. registratierecht en de handhuving van den ouden tijd. Hij beschouwt den toestand van het platteland meer en ^neer als onhoudbaar en staat men, niettegenstaande de inge treden verbetering, voor tekorten. Aangezien het zegels- plukken een bedrijfsbelasting is, en hij wil trachten deze belasting afgeschaft te krijgen, meent hij op het terrein van de tuinbouwvereeniging te zijn gebleven. Hij zou het 'zelfs wel uitvoerbaar achten, uen tuinbouwers, wier inkomen minder dan f iÖOÖ had bedragen, de premie terug te betalen, „De Tuinbouw" te St. Pancras kan met hel voorstel van De Toekomst" meegaan, doch maakte zich los van de toelichting door Z. cr aan gegeven, die zijn politieke vrienden in de 2e Kamer natuurlijk moest ophemelen. De voorzitter meende, dat het voorstel wei sympa thiek was. doch onuitvoerbaar zou blijken; immers er .zou toen voor de menschen moeten worden geplakt, zoolang geen andere regeling was ingevoerd. Met Broek op Langeniiijk tegen, werd het voorstel aangenomen. Behandeld werd daarna een voorstel van „De Toe komst" De L.G C. stelle pogingen in het werk om financieel* plannen te steunen, om door proefzendingen onze producten naar overzecsche gebieden te exportee ren, wjfarbij als toelichtingGezien en gelezen, wat reeds in het Westland in deze is verkregen, meent „De Toekomst" dat uitbreiding onzer bloemkool teelt en mo gelijk andere culturen ten nauwste zijn verbonden aan actief optreden in deze riehtihgv De voorzitter lichtte hierbij toe* dat men hierbij vooral Amerika op het oog had. waarheen groote guanta kunnen worden gezonden. De kooplieden loopen bij het zoeken van nieuwe afzetgebieden heel wat risico, waar om het cewcnscht is den Koophandel te steunen. De afd. Koedijk meende uit het artikel van den heer Wagenaar, Jn de kranten verschenen dat 4® handel in dezen voldoende actief optreedt, zooaat hij-het niet noodzakelijk achtte daarin voor een financieels ibijdrage te offeren, tenzij deze uit dc gewone raidde- ,ien Jjon \vordcn bestreden. Na nog eenigc besprekingen, waarbij werd getracht 'duidelijk te maken, dat de pogingen om nieuw afzet gebied le krijgen, moeten worden gesteund in het belang van den tuinbouw, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De vraag kwam nu naar voren, hoeveel zou wor den genoteerd. Do heer Hoog'and (St. Pancras) .stelde voor om oor d!t doel f 1000 te reserveeren. De heer Wag naar (Koop.handel) achtte dt bedrag veel te iaag 1 n een paar proefzendingen slecht uit, dan is de f 1000 reeds weg. Als men niet moer geeft, doe men liever niets. Doet hij zulks als koop- mar., dan draagt hij zelf de risico, doch hij houdt ook de winst voor zich. De L.G.C. doe dit ook. De heer Kramer, „De Toekomst", zou er het pet. registratierecht, als dit vrijkomt, voor willen bestemmen. De voorzitter meende, dat het goed was, zich m dezen met den Vierbond te verstaan, opdat ieder f 1000 zou geven, waarbij dan verwacht mag worden, dat het Centraal Bureau B0 pet. zou toestaan, wat samen f 6000 maakt De heer Kramer hield vast aan het i/g pet. en tevens om zich mede tot Koophandel te wenden. De heer Wagenaar merkte op, dat, ook al droeg Koophandel iels bij, dit toch per saldo door de bou wers zou worden betaald. Het voorstel IIocg and werd hierop verworpen, mede als gevo'g van het tegenstemmen door „De Toekomst". Daardoor bleek een nieuwe stemming noodig, waarbij het voorstel met de stemmen van Groentecultuur en De West (Koedijk) werd aangenomen. Het voorstel „Schermer", te N. en Z.-Schermer: „dal de L.G.C, al haar invloed aanwende, in samen werking met andere organisaties, om meerdere koel ruimte te verkrijgen, in de schenen, met het oog op den groente-export naar Amerika"., werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een voorstel, dat de L.G.C. besluite, aan de leden, die het wenschen, tegen verlaagd tarief „De Tuinbouw* te versterkken, werd in dien zin aangenomen, dat getracht wordt het blad gezamenlijk te lezen. De heer Sjot, oud-voorzitter lichtte nog toe dat bij afname van 500 of 1000 exemplaren het mogelijk is, een verlaging van f 1 per exemplaar te verkrijgen. De oud-voorzitter, de heer S'.ot? dankte den voorzitter voor dc vriendelijke woorden, bij de opening tot hem iwriflif t\r> v.nni. 1i ,lJnj.._ i i RIJWIELEN 1 Ayiml voor Schagi:ni G. ANNLVELUT. A. Slot gericht, die door het gure weer, gezien zijn hoogen leeftijd, niet op deze bijeenkomst aanwezig kon zijn. doch nog zoodanig met de vereeniging mee leefde, dat hij in gedachten 'hier aanwezig was. Van de vereeniging „De Toekomst" kwam het voor stel De L.G.C. richte aan Koophandel het verzoek óm direct na, of tijdens de veiling met het iaden te beginnen, indien wagens of schuiten hiervoor disponibel zijn en neme maatregelen tegen de' kooplieden, die dit met nakomen. In den zin der volgende toelichting werd dit nader aanbevolen: Toen nog geen g eorganiseerde trans port bestond, werd er veel direct na en tijdens de veiling geladen, omdat er toen het voordeel voor den kooper aan verbonden was, dat er door één lader 2 of 3 wagons konden worden geladen en het nu evenveel laadloon kost of vroeg dan wel laat wordt geladen. Door de aanvoerders gaat hierdoor onte genzeggelijk veel tijd noodeloos verloren. De vereeni ging1 „Hugowaard" te H.-waard stelde voor, de ver kochte producten aan de veiling voortaan te leveren franco in de wagon of in het schip. De heer Wagenaar lichtte dit toe, met te bctoogen dat in geval van aanneming van het voorstel het lossen vlugger zal gaan, het lange wachten daardoor zal worden verminderd en de verkoopprijs zal er door worden verhoogd. Na een vrij verwarde discussie wordt besloten om trent dit punt overleg te plegen met Kooohandel" en de vereenigingen van Transportarbeiders. Aangenomen werd: De vereeniging „Ons Begin" te Oterleek ziet in het Hoogheemraadschap „Noord- Hollands Noorderkwartier" een grievende onbillijk heid, te weten: dat Amsterdam, Haarlem enz. zijn vrijgesteld van deze belasting, wenschende, dat de leden der L.G.C. schouder aan schouder zullen gaan, hierin verbetering te brengen. De heer Bouwens, uit Broek, die zitting heeft in het comité om de onbillijkheid te bestrijden, deelde den loop van de gevoerde actie mee, terwijl de heer P. Zeeman, als plaatsverv. lid van het Hoogheem raadschap, niet mocht nalaten te zeggen, dat ook dit werkte om de onbillijkheden weg te krijgen. Bij de nu gevoerde discussies over de vereeniging van de functies van keurmeester en veilingleider, waren de meeningen verdeeld. De afgevaardigde van St. Pancras, de heer Kloosterboer, betoogde, dat het werk van beide beambten gerust door éen persoon kan worden verricht, terwijl de heër Glas, van Groentencultuur het tegendeel betoogde. De voorzitter was van oordeel, dat er beslist 2 per sonen noodig waren uit den aard van het verschil in werkkring dor boide functionnarissen. Op de vraag, welke werkzaamheden er nu eigenlijk aan het ambt van veilingleider zijn verbonden (de voorzitter is zelf voilingleider) kon hij goon antwoord geven, omdat hij anders wel een statistiek zou moeten aanleggen. Ten slotte werd het voorstel met groote meerder heid verworpen. St. Pancras stelde voor, om de opgaaf van ontvang sten, noodig vooi de belasting, gratis te verstrokken. De betaalmeester betoogde tegenover de toelichting vtn St. Pancras, dat aan het overzichtelijk houden van een en ander heel wat moeite is verbonden, zoo dat een kleine vergoeding alleszins rechtvaardig is. Ten slotte werd goedgevonden, een bepaalden dag te stellen, waarop de bedoelde opgaven kunnen, worden vorkregen. Langdurig werd beraadslaagd over het voorstel van St. Pancras: Handhaven van 't veilen van alle groenten. De afgevaardigde betoogde ter toelichting, dat het stelsel van verkoop op permissiebriefjes het verplicht veilen in gevaar brengt en daarom moet worden veroordeeld. Van de zijde van Koophandel werd ook in 't, groote belang der tuinders, gepleit voor de noodzakelijk heid van het verleenen van bonnen voor uit-de-hand verkoop, aangezien dit de mogelijkheid schept dat de koopman zich kan voorzien van die groente, waar naar hij aanvraag heeft. Van verschillende zijden werd, hoezeer het stelsel ''an verplicht veilen in principe verdedigend, tot aan. passing aan den toestand opgewekt. Eind van de discussies was, dat het verplicht veilen zooveel mo gelijk moet worden gehandhaafd, doch de wijheid moet blijven bestaan op permissies-bonnen uit de hand te verkoopen. De Tuinbouw te St. Pancras stemde tegen. Venvorpen werd een voorstel van St. Pancras: Afslaan der groenten beneden den gulden geschiedt por 5 cent, op grond van de overweging, dat het voor de tuinbouwers eer na- dan voordeel zou opleveren. Bij het punt beteugeling van den stullenbouw werd de nadruk gelegd op de fraude die verleden zomer gepleegd is, willens of onwillens, waardoor 2200 snees land niets hebben afgeleverd door de le vering van slecht zaad. Wanneer stullenbouw verbo den is. zal zulks niet meer kunnen voorkomen. Ingetrokken werd het voorstel St. Pancras: Trans portarbeiders die bij het laden fraude plegen, worden geschorst. De afgevaardigde van St. Pancras bepleit te. algemeene solidariteit der tuinbouwers. Hij wees er op, dat verschillende groepen van arbeiders hun grootste kracht putten uit de solidariteit, welke die arbeiders elkaar betoonen. Gezien den slechten toe stand der tuinders, wekte hij dezen op, zich ook so lidair te toonen, om een bestaan te veroveren. Onder applaus der vergadering werd goedgevon den aan den beambte Van Gulik een pensioen van f700 's jaars toe te kennen, wegens hoogen leeftijd; mocht de levensstandaard lager worden, kaiv T pen sioen ook verlaagd worden. De Betaalmeester deelde mee, dat er van de ruim 2400 wagons, groenten, die er volgens inventarisatie met Januari nog moesten aanwezig zijn, er thans ongeveer 1700 zijn verkocht, zonde,t sr nu nog pl.ra, 700 in voorraad moeten xütï, Voorzitter hoopt, dat er nog veel van terecht mo ge komen. De beer Kramer bepleit nog de wenscholijkheid, dat niet langer aan Koophandel het 1/4 pet. worde toegekend van het geveilde, daar de tuinbouwers verschillende uitgaven doen voor- zaken, die mede in het belang der kooplieden zijn. Met de gewone plechtigheden werd de vergadering alsnu gesloten, öuuaejalandstix Miauw». N.V VAN HASSELT S CONFECTIEMAGAZIJNEN. Ter plaatse waar vroeger de kantoren gevestigd waren van de „Algemeene Mij. voor Levensverzekering" a.d. Nieuwenuijk, hoek Beurspassage No. 197201 te Am sterdam, zuLen van 1/ Maart af de Hoofdmagazijnen van bovengenoemde firma speciaal 'Dames- en Kin- deroonfectie gezeteld zijn. L/e „A-gemeene 1 van voorheen, heeft haar plaats inge ruimd aan een moderne „Algemeene". iyat ueze zeer belangrijke uitbreidmg van haar Maga zijnen noodzakelijk was, is ai voldoenue bewijsvan de gezonde kern en de groote omvang dezer zoo gunstig bekend staande Dames- en Kinder-Gonfectiezaak. En Tiie goede reputatie dagteekent niet van vandaag of gistere al heeus in 1804 werd het eerste zaadje op denzeifden plek gezaaid, waaruit later de bij alle Amsterdammers en honderdduizenden provincialen bekende zaak van de fa. Brüning en Mllhren uitgroeide, die hoofdzakelijk ,door haar zaak in „Witte Goederen" haa rberoemdheid verwierf. Het was in 1912 dat ook de Dames-Confectie een plaatsje kreeg in deze magazijnen en ook in deze bran che nam de firma zulk een verbazingwekkenden vlucht, dat behalve jde panden Nieuwendijk 154158 ook de panden Nieuwendyk 197201 in gebruik genomen moesten worden. Maar ook deze geweldige uitbreiding bleek tenslotte niet toereikend, zoodat thans met de "enorme uitbreiding van pl.m. 1400 M2. ,(de genoemde kantoren van de Algemeene) de firma beschikt over een voor den ver- ko< p bestemde ruimte van c.a. 2000 M2., waardoor „Van Hasselt" thans een der grootste confectie-maga- zijnen van geheel .Nederland geworden is. Het waren do opvolgers van de fa. Brüning en Mü- bren, de heer F. 1. J. Laubuhr, eerste directeur en de thans overleden heer E. M. Z. Laubuhr, die als grondleggers van het confectiebedrijf, zulk een respec tabelen stoot gaven aan de sinds meer dan een eeuw bestaande zaak. Hieraan was echter ook niet vreemd, de 2e directeur, de heer H. A. Bartels, die met on overtroffen energie en feillooze koopmansschap onge twijfeld de stuwkracht ,vaa de zaak genoemd mag worden. Ook de algemeene procuratiehouder de heer N. C. Woortman, draagt het zijne er toe bij, om het bloed dezer zaak krachtig door de aderen te doen vloeien. De nieuw in .gebruik genomen ruimten zijn, onder beheer van den architect Mastenbroek, geheel ingericht voor verkoopsruimte, paskamers, privé- en andere kan- j toren, ateliers voor het uitgebreide personeel, deze l iiieuwe inrichting is vanuit de bestaande benedenmaga- en daarbij kost- te bereiken, ijke tijden genoodzaakt j wordt tot zulk een belangrijke uitbreiding, is wèl een bewijs, dat haar artikelen, bij het publick zeer gewild zijn cn zeer zeker mag de ondernemende Directie oen woord van hulde niet onthouden worden, dat zij, on- j danks de twijfelachtige tiidsomslandighedcn, den moed cn vooral de energie haa, om zulk een geweldige uit- i brciding aan haar reeds zoo omvangrijke zaak te geven, i Het is een voorbeeld voor allen, wier zakenblik door een minder gunstige atmosfeer vertroebeld dreigt 'te worden. Bij „Van j-Iasselt" is dit gelukkig allerminst het geval; in deze firma woont nog altijd de krachtige ondernemingsgeest van onze voorouders, die ons land groot en bloeiend heeft gemaakt Probatum- en Bato-Rijwielen Het neusje van den Zalm. Sterk als de Batavieren, Goedkoop als hun kleeding- G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. ENGELSCH SCHIP GEZONKEN. Uit Vlissingen, 15 Maart. Het Engelsche stoom schip ,;Mclville" op weg naar Gent en komende van Goole, is bij de Steenbank voor den mond der Ooster- Schelde gezonken. Twaalf leden der bemanning zijn verdronken. Twee werden door het Noorsche stoomschip „Frithofheide" gered. De ramo met net stoomschip had plaats op 20 mijlen in zee midden van Steenbankboci. Door den consulaireo agent te Vlissingen "wordt medegedeeld, dat zich negen tien man aan boord zouden bevinden. De namen van dc twee geredden zijn J. R. Hall^ matroos en Wj. Woodby, donkeyman. Deze beiden zijn met 'het Noor sche stoomschip „Frithofmedegevaren naar Antwerpen. TYPHUSGEVAAR. In de laatste twee maanden zijn een wat grooter aantal typhusgevallen te Amsterdam dan in de overeen komstige periode van het vorige jaar voorgekomen. Dit is geen bijzonder verschijnsel, daar de typhus meest al periodiek in verbreiding toe- of afneemt. Het aantal lyphusgcvallen in dc laatste twee maan' hoeft dus geen aanleiding te zijn om bijzondere maat regelen te treffen. Dit neemt echter niet weg, dat de mogelijkheid van toeneming van het aantal gevallen steeds gevreesd moet worden; het publiek zij daarom -gewaarschuwd geen Ongekookte melk te gebruiken. Al leen verwarmen is onvoldoende, de melk moet even gekookt hebben. Bovendien wordt er de aandacht op gevestigd, dat j de grootst mogelijke reinheid in het huisgezin en bij de nereiding van het Voedsel moet worden in acht ge nomen; dat in het bijzonder het wasschen der handen voor het gebruik der maaltijden en na het verlaten j van het privaat aanbeveling verdient. LANGINDIJK. De Langendijker bakkers krijgen concurrentie uit Schagen. De broodfabriek „Do Zeeuw" aldaar laat hier brood uitventen tegen prijzen, aanmerkelijk la ger dan bij onze particuliere bakkers en cooperatio- v« bakkerij. :t grooter nden be- - BROEK OP LANGENDIJK. Nu de candidaatstelling voor leden van den gemeente raad is geschied, blijkt er vrij wat ontevredenheid te heerschen onder de leden der anti-revolutionnaire kies- verccniging. Er gaan ernstige geruchten, als zou er 'door middel van onderlingo afspraak 'als anderszins invloed op de leden zijn uitgeoefend, waardoor een uitslag is verkregen, dien velen niet hadden yerwacht - ZUIDSCHARWOUDE. Onder de R.K. is „men niet tevreden over de hou ding, die de R.K. over de „d is door de malcontenten gesteld - BROEK OP LANGENDIJK. De heer G. Slot zal Zich bij de e.kf. ndid verkiezingen niet meer als canaidaat bescl ZUIDSCHARWOUDE. De heer C. de Jong, raadslid alhier, heeft meegedeeld, er Geen prijs meer op te stellen, als zoodanig te worden herkozen. BARSINGERHORN. De Vrijzinnige Kiesvereeniging BarsingerhornHa ringbuizen, hield vergadering van hare leden op Woensdagavond j.1. ten huize van den heer Jb. van Stipriaan. Aanwezig waren 5 dames en 5 heeren. Na de gewone eerste werkzaamheden werd de re kening van den penningmeester nagezien en gecon troleerd door mej. Aafjes en den heer C. Smit Gz. Deze rekening sloot met een nadeelig saldo van f 1.27 H. Als lid van het Bestuur, in de plaats van hot af tredend niet herkiesbaar lid, den heer J. C. Visser, werd gekozen de heer C. v. d. Oord Wz. Vervolgens opende voorzitter do gedachten wisse ling. over de aanstaande gemeenteraadsverkiezing. Besloten werd om samen, te werken met de vrijzin nige Kiesvereeniging te Kolhorn on aan het bestuur werd opgedragen om in overleg te treden met dat van Kolhorn, ten einde, zoo mogelijk, op billijke wijze te komen tot eene verkiezing van candidaten, in de verschillende deelen der gemeente wonende. Met het oog op het belang der zaak werd het wen- schelijk geacht, dat meerderen tot het lidmaatschap der Kiesvereeniging toetreden. DIRKSHORN. Den len April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Homan alhier tot gemeenteveldwachter te Avenhorn werd benoemd. Stellig zal die dag niet on gemerkt voor hem voorbijgaan. WINKEL. De boerenwoning met erf en een perceel grasland, behoorende aan den heer P. Strijker alhier, is onder hands verkocht aan de firma J. Kamp alhier. SCHOORL. Zondag 11 Maart speelden de hiljartclutbs Schoorl en Schoorldam, 2e klasse, vriendschappelijk hare eindmatch, in het café van mej. wed. Den Das. Ge- speeldi werd door'Schoorl in totaal 1587 punten, Schoorldam 1624 punten, zoodat Schoorldam won met 37 punten. SCHOORL. Woensdagavond vergaderde de Vrijz.-Dem. Kiesver eeniging in de zaal van den heer Kroon, waar de heer Schermer een uitleg gaf van de Kieswet, die thans geldend is. Voornamelijk was dit meer voor de vrouwelijke leden, daar deze vanzelfsprekend nog vreemd tegenover staan, doch ook voor de man nen was dit wel aan te hooren, De opkomst was niet groot. SCHAGERBRUG. De houw van het electrisch net alhier is reeds ge reed, terwijl ihet aantal huisaansluitingen en -instal laties reeds van dien aard is, dat het net nu spoedig onder stroom gebracht zal worden. Vermoedelijk zal dit a.s. Donderdagavond plaats vinden. ZIJPE. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van het Gemeentebestuur de stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad na 15 Mei a.a. te houden, zoodat volgens de nieuwe kiezerslijst ge stemd zal worden. ZIJPE. In verband mot de aftreding van den heer J. de Boor als Hoofdingeland van het Waterschap Zijpe en Hazepolder in April a.s. zal tevens een vacature ontstaan in het College van Regenten van het Al gemeen Weeshuis alhier, waarvan de heer de Boer lid en tevens voorzitter is. BURGERBRUG. Wegens vertrek van mevr. Vlam-Colpa is met in gang van 1 April a.s. benoemd tot tijdelijk onder wijzeres aan de O. L. school 'alhier mej. B. M. Bok, te Alkmaar. VAN EWIJCKSLUIS. Voor de aannemersmij. Van der Velden en Cos., aannemers yan Zuiderzeewerken, wordt hier veel materiaal aangevoerd. Een moddormolen is thans bezig zich een weg te banen naar do plaats waar een aanvang mot kanaal'en dijk gemaakt zal worden. Een grooto molen komt de volgende week een hand je helpen, daar naast wordt verwacht een flinke zandzuiger; ook zal een elevator op het tooneel ver schijnen. Zoo het een met het ander brengt dat aar dig wat dnikte. Met het werk van den hoer Kooi man schiet het aardig op. Een, dam is door het Balg kanaal heen gelegd; over ongeveer 100 meter ligt het Balgkanaal droog, wat een vreemd gpzichl ople vert. Thans wordt een begin gemaakt met den twee den dam, wat wel gemakkelijker zal gaan daar het water hu geen last meer veroorzaakt. Op het werk van den aannemer Bakker aan de Kooi, is ook veel bedrijvigheid en wordt voor een groot deel electri- citeit aanelegd. VLEKTYPHUS. In de gemeente Katwijk 'hebben zich enkele gevai- ien van vlektyphus voorgedaan. 2?E GAAN DOOR. De correspondent van het Ildbl. te Noordwijk meklt,, dat bij den Gemeenteraad is ingekomen eèn verzoek van het hoofdbestuur der Vereeniging „Voor Eer en Deugd" in het Bisdom Haarlem om het .pootjoshaden" voor personen boven de dertien jaar te verbieden ev*u«l" de gemengde boden en het uitkleeden op het strand voor de badplaats. ST MAAFTFNSVT.OTBRTtn In een gehouden bestuursvergadering van „Nut cn Genoegen" alhier, werd in de plaats van den heer D. Kramer, die zich elders gaat vestigen, als bibliothecaris benoemd de heer A. Heerschap, welke deze functie aan nam. Den heer Kramer werd dank gebracht voor wat hij als bibliothecaris en als commisaris voor de vereeni ging had. gedaan.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1