DERDE BLAD.- Raad Ho°9wouci' Gemengd Nieuwa Zaterdag 5 Mei 1923. 66sle Jaargang. No. 7225. Vftriraderlnu van den Raad dor b'fimeente HooB" woui gehouden op Vrijdag i Mei 1023, doe voor- middags ten 10 uur. Voorzitter Burgemeester Breebaart. DeWtooraUtehreeorpentSde vergadering met het ga- iifAliike welkom, en drukt daarbij zijn spijt uit, dat de heer Glas nog niet is hersteld en thans weder "ile'noSden6worden geleien en goedgekeurd. De heer Hartog vraagt naar aanleiding an de notulen of er reeds bericht is ingekomen aangaan- de de brandspuit voor Aartswoud. de zPegt dat daaromtrent hier nog niets s fivmd van Rpraren uit .Midwolda is Voorzitter vernomen. De firma van Bergen uit JMhlwolda wel van plan, de spuit met spoed le eenden en lal het arrivement wel gauw rijn te verwachten. Het werk aan den toren te Hoogwoud, is zooaJB voorzitter verder mededeelt, gedeeltelijk reed' orde gemaakt. De afvoerpijpen zijn gereed. Nu is het werkvolk liezig met het leidekken. Dat ie een heel work. Men moet tot de spits zijn. Het sportterrein is 22 April j.1. in gebruik geno men. Dom was huurder cn heeft afstand van huur gedaan. Nu is het in huur overgegaan aan Modder ™Mei d"'borgstelling van den heef De nistrateur van het G.E.B, 1* het in orde. P draagt f2000.—. De tegenwoordige borg kan dus van zijne verplichting worden ontheven. In verbund met eene opmerking van den heer Bos sen, gedaan in do vorige vergadering, over Reuring van visch, deelt voorzitter mede, een gesprek te heb ben gehad met iemand van den keuringsdienst, die zei, dat de visch'op plaats van afzending werd ge keurd De heer Bossen zegt. dat als de viscb eventueel eens 'n vorkeerde bestemming zou krijgen cn niet. ae.n het juiste adres arriveerde, --- in welk geval het best een paar dagen kan duren, eer a,e het juiste adres bereikt dan de waarde ervan zou kunnen verloren gaan. Viscb toch bederft zoo spoe dig. Voorzitter oordeelt dat dit met vleesch ook zoo 19. De heer Vijn: Dan zal de geadresseerde die waar wel niet accepteren. De heer Bossen vindt, dat er groot verschil is tus- üchen visch en vleesch. Spreker zou een plaatselijke keuring voor visch, enz. hier wei wenschelijk ach ten. Voorzitter zou denken, dat daarmede nogal hooge kosten gepaard zouden gaan. Verschillende te verrichten herstellingen aan ge meentegebouwen zijn door den heer Vlaming, onze gemeenteopzichter opgenomen. Een .prijsopgaaf is van sommige dier herstellingen gedaan, van andere reeds opgevraagd eti zullen die dus wei inkomen. Aanschaffing landkaarten voor het schoolonder wijs in het vak aardrijkskunde was nog wat aange houden. Intusschen zal alle aandacht worden gege ven aan den toestand onzer scholen en het materiaal voor onderwijs. De heer Bossen vraagt of B. en W. bij onderzoek ook op de ramen in de school hebben gelet. De heer Vijn vindt, dat de heer Bossen ter vo rige vergadering heeft overdreven met zijne be schrijving over, het tochten en over den toestand der schoolramen. De heer Bossen bestrijdt dit. en blijft er bit, dat het geweldig tocht in de school. Voorzitter zegt, dat een en ander in onderzoek is en zegt verbetering toe. Sommige raadsleden achten het ook geen goede toestand, dat het onderwijzend personeel altijd zoo met open ramen moet zitten. Door het Roomsch-Kathoüek schoolbestuur is bet nog verschuldigde schoolgeld nu voldaan. De heer Btfrger aan de*^Langereis alhier, (die met nog 3 anderen was vrijgesteld geworden van de verplichting tot betaling van schoolgeld), had reeds schoolgeld betaald, terwijl de drie andere vrij gestelden det nog .niet hadden gedaan. Aan Burger zal het door hem betaalde alsnog worden .geresti tueerd. Voorzitter brengt ter sprake, dat in. de vorige ver gadering, was behandeld het idee om tot aankoop van eene veegmachine over te gaan ora daarmede do publieke straat schoon te houden. Van aanschaf fing wordt afgezien, waar de bepalingen onzer Po litieverordening in deze- zaak voldoende voorzien. Voorzitter bespreekt de ingekomen klachten over de postbestelling. B. en W. hebben daarover een adrós verzonden. Geantwoord werd, dat d« zaak ia onderzoek is. Van P. Groot is schrijven Ingekomen, dat hij fcijiie benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het Lag. Onderwijs aanneemt. Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd terugge zonden deverordening regelende kmirloonen voor de vleeschkeuring. Ook het raadsbesluit tot af- en overschrijving van een totaalbedrag ad f675.10 is goedgekeurd van dit college ingekomen. Verslag Malariabestrijding wordt tor visie gelegd. Van Dr. Aldershoff, inspecteur van den Genees kundigen Dienst te Utrecht is ingekomen een ver zoek om vast te stellen eene verordening, waarbij aan B. en W. do bevoegdheid wordt gegeven om dé inwoners te verplichten dat ze zeiven de bestrij ding der Mal aria vliegen ter hand moeten nemen. De heer Vijn: Er staat niet bij, hoe ze dat moer ten doen. Ze hebben het al 2 of 3 jaar gedaan en ik denk dat de Malariamug nog even weelderig tiert als vroeger. Voorzitter: B. en W, hobben reeds bericht gedaan, dat zij er niet voor voelen om eene zoodanige veror dening te maken. Voor kennisgeving aangenomen. Rekening en verantwoording van de Gezondheids commissie, gezeteld te Hoorn, over het dienstjaar 1922. Sluit in ontvangsten en uitgaven op een eind cijfer van f 1926.21)4. Het voordeelig saldo is f632.29. Voorzitter vindt, dat zij zuinig hebben huisgehou den. Wordt ter visie gelegd. Van den Overhaal te Medemblik zijn nu twee be wijzen van aandeel ontvangen. Voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter xegt, dat verschillende bescheiden zijn ingekomen betreffende het huldeblijk aan de Konin gin, met het oog op haar aanstaand 25-jarig re* geeringsjubileum in September dezes jaars. Voorzitter wil eenige jonge dames uitnoodigen om hiervoor met een lijst rond te gaan om gelden bijeen te krijgen. Dit idee van voorzitter wordt algemeen goedge vonden. Schrijven van Ged. Staten, betreffende inkoop van pensioenen voor de gemeente-ambtenaren, waarin wordt medegedeeld, dat B. en W. inlichtingen had den gevraagd en wordt nu geantwoord dai het be drag niet in 10 jaar behoeft te worden betaald, van ambtenaren dfo reeds voor 1913 bij de gemeente in functie v/arem Het inkoopbedrag heeft aUeen betrok- kisig op amfctoiiwzk össü vêsi Jakcé^ (tölfetuf her- Ittfeketewtt webriive*) tn? de tv'jrdeh S. ets W. jjcb.iclt dit verbaal van zoo luttel belang, dat rs dit niet wenschen toe te passen. De Raad kan zich volkomen met dit inricht ver eenigen. Schrijven van het gemeentebestuur van Winkel met ontwerp gemeenschappelijke regeling voor toe lating van leerlingen op inrichtingen van onderwijs aldaar. (Voor toelating bij het Lag. Onderwijs en bij het Uitgeb. Lag. Onderw.) In het ontwerp wordt gezegd: le. gelden dezelfde bepalingen( die gelden voor kinderen uit Winkel; 2e. ze moeten schriftelijk vergunning hebben van B. en W. der gemeente hunner inwoning, om de scholen te Winkel te mogen bezoeken. Jaarlijks wordt per leerling berekend: voor Lag. Onderwijs f 7.50 en voor toelating bij het Uitgebr. Lag. Onderw. 1 f 10.—. De overeenkomst die 2 jaren duurt, loopt van 1 Mei 1923--1 Mei 1925 en wordt geacht, stilzwijgend te worden verlengd voor een jaar, indien niet tijdig bezwaren tegen verlenging van overeenkomst wor den ingebracht. B. en W. achten de regeling billijk en zouden er op willen ingaan. Hier is een leerling uit Winkel en B. en W. stellen zich voor, dezelfde bepalingen daarvoor toe te passen. Zonder discussie wordt dit algemeen goedgevon den. Van Dam, eigenaar der noodslachtplaats te Hoog woud, zijn bezwaren ingekomen, die hij tegen voor zitter heeft geopperd. Hij had er op tegen dat nu wel 4 noodslachtplaatser in'onze gemeente komen. Hij heeft nu zelf onkosten gemaakt en zou het bil lijk achten, indien hij vergoeding van gemaakte on kosten mocht genieten. Op aanraden van voorzitter heeft hij een adres ingediend waaruit blijkt dat de totale kosten door hem gemaakt, f68.90 bedroegen. Voorzitter meent dat het gemeentebestuur de zaak voor eigen rekening kan nemen. De hoer Vijn zou graag vooraf will6n vragen bij Dam, welk bedrag deze wil hebben vergoöd, ala hij het in eigendom houdt. Wordt gesteldi in handen van B. en W. om prae- advies. Brief van Ged, Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat Hoogwoud aan de gemeente Alkmaar is ver schuldigd f 211.50 Bij besluit' van Gedeputeerde Staten, is goedgekeurd dat voor het tijdvak 1 September 1922—31 December 1922, dus voor 4 maanden f7.50 per leerling is ver schuldigd. Hoogwoud heeft dus voor 3 leerlingen in totaal f211.50 te betalen (2 kinderen van Dr. Pool en 1 van notaris H. de Boer). Eventueel beroep binnen 30 dagen in te stellen. De heer Bossen: Het wordt een heel bedrag. De heer Vijn: In een Jaar zou het dus f 634.50 wor den. De heer Hartog vraagt of de gemeente dat ento^- genzeggelijk verschuldigd is. Voorzitter zegt van wel en verwiist naar de des betreffende artikelen der bepalingen. Berekening wordt gemaakt, naar het aantal leer lingen, dat op 15 September in het afgeloopen jaar werd toegelaten. De heer Bossen: Het is ten voordeele van de be langhebbenden en ten nadeele van de belastingbe talers. De gemeente legt het er en indirect betaalt j iedereen er. aan. Voorzitter licht nog toe, dat het niet is te ver- halen op ouders der leerlingen. 1 De heer Vijn: Als alle kinderen van Hoogwoud .nu eens naar het gymnasium gingen. Voorzitter: Dan hier zelf een gymnasium stich ten. De heer Vijn: U zeurtl Voorzitter: NeeU zeurt!met alle kinderen van Hoogwoud naar een gymnasium. De heor Schilder: Ik vind de bepalingen Wel goed, maar dan moest er in staan, dat zij die wel kunnen j terugbetalen, dat ook moeten doen. De heer Vijn: De helft wordt ambtenaren en de helft gaat het bouwland in. Voorzitter: Het is wet. Je kunt er niets^ aan doen. De heer Bossen: Ik acht die wet niet goed. De voorzitter: Wij hebben hem niet gemaakt. De heer Bossen: Het gaat net zoo lang als alles op is, dan krijg Je toestanden als in Duitschland en in Rusland. Voorzitter leest de artikelen voor, waarin de be paling is vervat, dat het de gemeente niet geoorloofd is, om het te betalen schoolgeld op ouders, voog den, ötc. te verhalen. De heer Vijn: Ik zou willen protesteoren. Voorzitter zou er wel voor gevoelen om bij de Ver- eeniging van Burgemeesters en Secretarissen om advies aan te kloppen. De heer Vijn: Zo maken in Den Haag maar wet ten. Voorzittör: De volksvertegenwoordigers doen het. De heer Bossen: De volksverknooiera De heer Schildor: Ala er veel kinderen hier ge bruik van gingen maken, ruïneerde dat de gemeente. De heer Vijn: Ja zeker. Voorzitter: Ik keek er van op, dat wij het genoem de bedrag van ruim f200 moesten voldoen. Denkelijk zal nu ook de Hooge re Burgerschool wel komen. Do heer Vijn: Ik ben er voor om te protesteeren. Do hoer Deken vindt wel goed oin de vereenigiug van Burg •meetors en. Secretarissen om raad te rra~ gen. Voorzitter voorziei dat dio vereeniging spoedig zal bijeenkomen en dat er wel meer gemeenten bezwa- r<:u zullen opperen. Maar spr. vreest, dat het toch niet zal geven- De heer Vijn: Dan moet de wet maar veranderd. Goedgevonden wordt, om de zaak in de vereen, van Burgemeesters en Secretarissen aanhangig te maken. Voorzitter zegt. nog: AI was er verhaal op de ouders zij moeten zelf misschien hoog schoolgeld) betalen. Voorzitter stelt' aan de orde opneming van ver bodsbepaling tegen vloeken. Bij stemming om daar mede de politieverordening aan te vullen, staken nu •evenals ter vorige vergadering de stemmen (3—3). Voor opname: Portegies, Deken en Schilder. Er te gen: Hartog, Vijn en Bossen. Nu is het idee van op name in de politieverordening verworpen. Als leden schattingscommissie worden herbenoemd de als zoodanig aftredende leden de heeren J. Bree baart Dz., C. Schilder en Jb. Hartog. Deze herbenoe ming geschiedt voor den tijd van 4 jaren. Vaststelling van de jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand: In overeenstemming mot het raadsbesluit, van 12 April 1921 stellen B. en W. voor, de jaarwedden als volgt te bepalen: Voor J. Breebaart Dz. van f 125 op f 150, van W. Vijn van ni hil op f 10, van C. IJ. Bood van f25 op f 40 totaal f 200. Voorzitter wijst er op, dat in 1921 al raadsbesluit tot de nu voorgestelde cijfers is genomen. Ziekte van een Hoofdambtenaar bij Gedeputeerden is oorzaak der groote vertraging. Nu wordt op de zaak terug gekomen. De heer Vijn: In vergadering van B. en W. is met algemeene stemmen besloten, om de regeling zooals die nu wordt voorgesteld, te treffen. Toch ben ik na derhand nog tot andere gedachten gekomen, al is dit voorstel nu gedaan. Die f 10 als bezoldiging voor mij die accepteer ik in geen geval. ïk'wil bij ziekte wel tor vervanging van den ambtenaar optreden, doch gra tis. Ik wensch daarvoor geen f 10 te ontvangen. Dat kan worden geschrapt. De heer Bossen vindt het vreemd, dat het nu pas inkomt. Wij zijn nu echter in dalende richting en ik kan mij er niet mee vereenigen dat er nu in totaal nog 'n vijftig gulden bijkomt, nu het geheel f200 wordt. Alles gaat zakken. Ik ben er niet voor om hoo- ger te gaan. Voorz.: U spreekt van dalende richting. Maar de werkzaamheden van den Burgerlijken. Stand zijn an ders to stijgend© richting* Er komt eteeda hèêf Botsen dacht, dat het in pla-iielaaidage- meenten bast ie doen wac door bv. Burgemeester en secretaris. Daar is het er zoo cLruk niet mee. Voorzitter: Dat zou niet gaan, daar het een aparte betrekking is. De heer Bomans stelde zelfs voor, het den Priesters op te dragen. Als het zoo wordt, dat de Priesters de huwelijken behandelen, dan kun nen ze alles wel krijgen dan zou er voor Burgemees ters en secretarissen ook al niet voel aan! te doen zijn De heer Vijn: Vroeger was presentiegeld raadsleden f4. Nu f 2.50, 't werd direct goedgekeurd door Ged. Staten. Die verlaging vond dus wel goedkeuring. Voorzitter: Met raadsleden, dat is heel wat anders als ambtenaren. Verlaging voor ambtenaren wordt lang niet zoo gauw. goedgekeurd!. De heer Vijn: Maar voor de raadsleden, dat werd toch goedgekeurd. Als u mijnheer de voorzitter, zegt, met de 100 daalders tevreden te zijn.... Voorzitter: Maar daar ben ik mee tevreden De heer Vijn: Nu Ja, ik bedoel de f125, waarvan het verhoogd zou worden tot het voorgestelde bedrag van f 150. Voorzitter: Het steeds terugnemen van raadsbeslui ten lijkt me niet consequent. De heer Bossen: Ik vind het niet consequent van Ged. Staten ook. De heer Portegies: Verhoogen van salaris daar ben ik ook niet voor. De heer Schilder: Het raadsbesluit tot verhooging dateert van 1921 en is toen genomen, doch niet uitge- veord door ziekte van en Hoofdambtenaar. Maar 't besluit moet toch worden uitgevoerd. De heer Portegies.: Maar het is gebeurd, waar ik niet hij was... Ik zou nu willen voorstellen om niet die verhooging te doen. 'De heer Bossen: Gedep. Staten negeeren onze be sluiten. Nu negeer ik dit ook. De heer Schilder: Maar dan komen we in conflic* met ons zelf. Voorzitter: Het is besloten in 1921, De heer Vijn: 't Kan nog wel 6 jaren duren. Voorzitter: Dat kunnen wij niet helpen. Het. is reeds genoeg besproken. Bij stemming staken de stemmen en zal volgende vergadering nog eens moeten worden gestemd. Voor waren (mot kleine wijziging natuurlijk, dat de f 10 Ï>B DAN8W0EUB m AMERIKA. De New York'sche correspondent van het Hdbldt schrijft in een correspondentie het een en ander over de danswoede, die tegenwoordig iun Amerika heerscht. Wit ontleenen daaraan het volgende: Deze laatste twee weken hebben we een verhaal in de pen gehad over den nieuwsten vorm van sportief idealisme in de republiek der Vereenigde Staten: de non-stopi-dans. Eiken morgen meepden we (tromphan- telijk) te kunnen rapportoeren dat het wereldrecord was geslagen. En eiken morgen kwam langs de telegraaf lijnen het bericht, dat ergens in Amerika een ander paar bezig was om het een etmaal langer uit te houden. Het begon met een bescheiden kampioenschap van zestien uur onafgebroken jazz. Toen 25. 30.43,52, 69, 71 uur. En vandaag komt uit do hoofdstad, Washington, het Verbijsterende nieuws, dat Elsie Weber en William Farrcll bij het afzenden van het telegram 91 uur aan een stuk door hadden gedanst en oen moed nog niet hadden opgegeven. Wij hebben gemeend nu niet langer te moeten wach ten. Er is geen reden om aan te nemen, dat een dans- lustig paar er nu nieit in zal slagen om' een week' door te dansen, regelrecht in de klauwen van een hartver lamming. Bovendien, de problemen aan den langdurig- heidsdans verbonden en die ons belang inboezemden, hebben zich nu tocty reeds allen voorgedaan. Wij hebben gezien, dat de overheid inderdaad machteloos is om georgapiscerden waanzin onder het souvereine volk tegen te gaan. De staatkundige samenstelling van de Amerikaansche republiek is daarvoor ten deele verant woordelijk. Een eerzuchtig menschenpaar wilde New SYorft de eer bewijzen om een wereldrecord binnen zijn muren, te verslaan. Maar na een dag of anderhalf ver kondigde de politie beleefd doch dringend, dat, wat New York State betrof, de kampl over een paar luttele uren moest worden afgelast op algemeen menschelijke en verstandelijke gronden. Het paar gaf teekenen van rhythraischc radeloosheid. Jazzende ko.ppen werden bijeen gestoken. Uit de terpsichorcaansdie de votie werd een kapitaal denkbeeld geboren. Een ver huiswagen reed voor. Het dansende menschenpaar danste de trappen af, het trottoir over, oen ladder op, den wagen in, waar een gramophoon het meubilair verving. De wagen rolde voort in de richting van de ferrybooten naar New Jersey., aan de overzij van de Hudson. De voor W. Vijn vervalt en alzoo 't totaal van f290 nu ^£*6 vooStclüng der cSnspassen werd z^r ae- Ha£0g' Dck0n' Te- «JlSd tor erg w"d gT^ge fai, 4 trott, gestopt, ge-bostond, en in het algemeen geïmpro- Verzoek van E. OU inzake noodslachtplaats aan de vise^ï volgen? de curvw van New Yorks cross-town- Langereis. Algemeen wordt goedgevonden de slacht- bestrating. ntanfn vort oloo-ar T?, fW:4 oW^inr Ho nooHiffa ho. pïaa+s van slager E. Ott aldaar onder de noodige be palingen als ïioodslachtplflais aan te wijzen. Goedgevonden worejt, v oorgestelde af- en overschrij ving tot- f 45.86)4, dienst 1922. Voetbalterrein. Kosten van het hek waren f 149.85 En Jersey ontving het menschenpaar met open armen. Tot er wederom een zon was ondergegaan en een mannelijk partner was uitgevallen, en <een versche cavalier in de armenrustte van het onverstoorbare juffertje, dat voortschuifelde en wellicht, tot den nieuwen (zullen door „do jongens' worden gerestitueerd). Degezel de opmerking maakte: „Laat ze nu de muziek brug kostte f 49.32. De palen „verboden toegang" nag eens spelen van eergisteren." f2.20. Het totaal is dus f 201.37. Goedgevonden uit j Maar ook de gezaghebbers van New Jersey bleken „onvoorzien" te bestrijden. onvoldoende geïnteresseerd te wezen in de nieuwe sport- Voorzltter brengt ter sprake ontsmetting van par- j lauweren, welke twee jonge menschen bezig waren in de ticuliere gebouwen na het daarin heersehen van bo-1 haren van „Dam© Liberty" te vlechten. Wederom tnoesl smet.tolijne ziekten. Er is nog niet besloten om van de verhuiswagen worden voorgereden, wederom 'staken zoodanige kosten een gedeelte voor rekening van do do bannelingen in onafgebroken rhythmiek de rivier gemeente te nemen. Roodvonk en dyphterttus hebben over terug naar New York. Wederom kwam de politie in Aartswoud onlangs geheerscht. Ontsmetting kost tusschenbeide. Nieuwe migratie, ditmaal naar den staat per woning ongeveer f 16. Sommige menschen hébben Connocticut. En daar, na 69 uren zonder ophouden te tegen betaling van zoo'n bedrag wel wat bezwaar hebben gedanst, kwam hot einde, onidat de politie op- Ontsmetting ls echter een algemeen belang. Er zou nieuw dreigde de zaal te sluiten en omdat alle records een ontsmettingsdienst kunnen worden ingericht. Of met 'glans waren geslagen. wel: we zouden ons kunnon aansluiten bij Alkmaar, Voor één dag. Want een etmaal later had iemand het zegt voorzitter. elders al weer wat langer uitgehouden. De heer Vijn, levendig: Ik ben bang voor Alkmaar! Er zijn natuurlijk nog andere moeilijkheden aan Voorzitter: Of anders zouden we kunnen zien, watdeze danswoede verbonden. Men is er in geslaagd om er met het Witte Kruis aan is te doen. Ik heb iemand den dansers voedsel toe te dienen en zelfs om de bij me gehad, die het onbillijk vond; om te moeten mannelijke partners na 24 uur le scheren, zonder de betalen. Als het ontsmet is, is er wel eens bezwaar bij voeten een seconde te laten stilstaan. Maar er bestaan de betrokken menschen om de kosten te betalen, andere levensbehoeften van zeer particulieren aard. Het zou in B. en W. nog eens overwogen kunnen wor- waarbij rhythmiek en muziek op zijn minst geno den eene regeling te treffen in overleg met het Witte men overbodig zijn. En daaromtrent zwijgen de kran- Kroi3' tenverslagen met oer-Angelsaksische prèutschheid. De heer Hartog zou het billijk achten als de go- i meenie in do kosten bijdroog. „Marathon dancing" is de technische term voor de- Algemeen wordt goedgevonden, dat B. en W. met ze nieuwste methode van gracieuzon zelfmoord. Vol- het Witte Kruis in overleg zullen treden. gens de avondbladen van heden zijn op dit moment Uitbreiding electriciteitsnet. Goedgevonden wordt, dertig mannon en meisjes in verschillende doelen des om een aantal palen die te Oosthuizen tegen billijke lands bezig om hot record van 91 uur te slaan. Twin- condltiën f 8 per stukvervoerkosten inbegrepen, tig meisjes en tien. mannen, een verhouding die aan waarbij dan nog iets komt voor isolatoren etc.) te vrouwenhaters een rekenkundige formule aan de koop zijn en in zeer goeden staat verkeeren, over te hand doet voor de verstand»-superioriteit van het nemen. sterke geslacht. Het is intusschen een merkwaardig Rondvraag. De heer Schilder: Alle dagen passee-1 verschijnsel, dat bij vrijwel alle langdurigheids-dan- ren hier zeer zware auto's voor melkvervoer naar de sen de meisjes het tot dusver beter èn langer uit- melkfabiek. Ze rijden hard, bijna even snel als per-hielden dan de mannen. De dokters die aanwezig wa- sonenautomobielen. Aanbevelenswaardig zou het spr. rQn om nu en dan temperatuur op te nemen en pol lijken, indien dien chauffeur op het hart kon worden aen-te voelen (want we behandelen deze uitbreking gedrukt, zijn gang te matigen. Nu woon ik nog nie yan sportsverbijstering met den. grootstcn ernst), heb- eens vlak aan den weg en toch rammelt het al bij ben dat overal kunnen constatoeren. De jongedame, mij in huis als dat zware voertuig voorbijgaat. Dicht die na 69 uur groote gaten in de zolen van haar aan den weg slaande gebouwen zouden zoodoende schoentjes gestept had, gevoelde zich volgens hot me- heel licht gescheiirde muren kunnen bekomen. Er dische bulletin „©enigszins vermoeid, doch volkomen zou wel eens over geschreven kunnen worden, normaal", terwijl daarentogen een harer laatste part- Algemeen goedgevonden, dat Burgemeester aan deners op een gegeven oogenblik eensklaps als een Directie der betrokken melkfabriek er over zal schrij slaapwandelaar door de zaal tolde en als een zout- ven- v zak in elkaar viel, om een half etmaal te blijven lig- De heer Portegies brengt neg eens de misère met j gen en verschillende anderen al veel eerder waren de postbestellingen, speciaal voor de Weere, in be-1 afgedropen. spreking, en geeft aan, dat heit er treurig mee is ge-1 Verschillende stadsbesturen hebben het marathon- steld. Zooa^s uit de omschrijving die hij bij zijn dansen in huqne gemeenten verboden. Daarentegeu klacht, o-pftff. nok w«l rtuidfiiiik hHikt. imr-ir,4r,-t Ar. r-v,: klacht geeft, ook wel duidelijk blijkt. Voorzittèr geeft toe dat het droevig gesteld is Het doel kan wel zijn, de post weg te hebben de heole post maar weg. Niet correspondeeren meer, niet l9zen, heeleroaal geen post. meer, zoo werken ze misschien, 't Is treurig, doodgewoon. De heer Portegies geeft nog eenige illustratie over verkondigt de chef van den gezondheidsdienst in Chi- cago openlijk dat „Chicago's health authorities wil! not interfere with anyone who wishes to dance him- self to death." Intusschen behoeft men niet voor het allerergste te vreezen. De marathon-dans heeft ver schillende andere, gevolgen. Zoo verloor een meisje - lustratio over iD Cleveland gedurende 52 uur dansen 24 pond aan den ongewenschten huldigen toestand ten opzichte lichaamsgewicht. Een ander zag zich bij het einde toe van de postbestellingen. Algemeen wordt goedgevonden om nog eens 'n ver zoek tot verbetering in deze in te dienen. De heer Bossen bespreekt den zomertijd Vorig jaar is die in 't laatst van Maart ingevoerd. Nu was ze in de Tweede Kamer der Staten-Generaal afgeschaft. De Eerste Kamer echter nam hem echter aan. 1 Juni zal de nieuwe tijd dus in werking treden. Spr. zou voor de schooltijden den ouden tijd willen invoeren. Voorzitter zegt, wat het bij invoering van den nieu wen tijd verzetten van onze klokken betreft, als ik aanschrijving krijg dan geef ik last om de gemeente- klokken overeenkomstig den nieuwen tijd wanneer I die ingevoerd zal zijn, gelijk ito zetten. Wanneer an deren zich daarnaar met hunne huisklokken niet wenschen te storen dat is hun zaak. Maar ik geef er gevolg aan, wanneer ik aanschrijving krijg. I De heer Bossen is van oordeel dat volgens nieu wen tijd, dan wordt het te vroeg voor de schoolkin deren. Do heer Vijn vindt het 't meest radicaal om zich heeleroaal niet aan den nieuwen tijd to storen. Adres- I seeren geeft je toch niet. De heor Bossen: De nieuwe tijd vind ik een akelige tijd voor het platteland. De heor Vijn: De schooltijd die moest op den ouden tijd, dat is de kwestio! Voorzitter: Nu, dat kunnen we dan probeoren De heer Vijn: Nee, niet probeeren, maar doen.... Daarvoor neem ik de verantwoordelijkheid op mei De heer Bossen: En ik ook! Voorzitter: Jelui neemt overal de verantwoordelijk heid voor op je. Maar de wetten wil jelui zelf niet naleven. De heer Hartog vraagt: Is het te moeten om dion nieuwen tijd in te voeren? Voorzitter: Ja, het is wetl Als er bericht komt, om de klokken te verzetten, geef ik order om ze to ver zetten, tenzij de Raad besluit om ze niet te verzet ten, want in dat laatste geval zou ik van dat raadsbe sluit bericht doen. Hierna wordt de vergadering door voorzitter onder dack gérust met enkels van dubbelde normale afmetingen. Een jongmensch in Baltimore verloor van pure uit putting gedurende een- paar uur zijn verstand en ver liet plotseling zijn danseuse om in een pilaar te klim men en vermoedelijk in vertikale richting afwisse ling te zoeken. In Houston (Texas) werd de winster van een 65 uur-record in triomph per auto naar een Turksch bad gereden, terwijl honderden menschen de straat vulden cn haar stormachtig toejuichten. Als een besmettelijke ziekte waart de dans-opidemie zoo over het land. Hot laatste snufje in populaire massa-hysterie. STIJGENDE PRIJZEN. De Weensche correspondent der N.R.Crt schrijft dd. 27 April: Alle prijzen stijgen. .Een klein wittebrood kost te genwoordig 6780 kr. Vleesch is zoo duur geworden, dat de moeste menschen er niet meer aan kunnen denken het te koopen; voor varkensvleesch wordt 42.000 kr., voor rundvleesch 35.000 kr., en voor kalfs- vleesch 45.000 kr. betaald. Voor nieuwe aardappelen verlangt men 11.000 kr., voor boter 73.000 kr., voor meel 6700 kr. en voor rijst 8000 kr. Een tramkaartje waarvoor wij nu 1500 kr. betalen kost van 1 Mei af 1700 kr. Dan geven ook do overdreven huurprijzen voor zomerverblijven veel ergernis, daar zij zoo hoog zijn, dat niet alleen de Weener die van ouds her gewend is eiken zomer naar huiten te gaan, ze niet kan betalen, doch ook de buitenlander in de toekomst. Oostenrijk zal mijden. In do omgeving van Woenen, in Baden, Voslau, of Hintorbruhl verlangt men voor een eenvoudige kamer 4 tot 5 millioen per maand, voor beter gemeubelde of mooi gelegen ka mers nog veel meer. Zonder uitzondering prijzen, die hier tot heden onbekend waren. Sedert de storke daling van de kroon in de maand September van hot vorig jaar, bloven de prijzen in Weenen vrijwel onveranderd, in hot begin van het loopend jaar daalden zij zelfs ietwat, terwijl nu plot seling deze hooge prijzen worden verlangd, niettegen staande de waaide van de kroon nu al sedert maan den gestabiliseerd is. Dit verschijnsel baart voel*zorg. D© opbrengst vcua. do buitenlandsehe leeningen zou

Schager Courant | 1923 | | pagina 9