LET OP! LET OP! Opheffing afsluiting overwegen. - BARSXNGERHORN. winkel. WAARLAND. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Reclames. Marktberichten. VOETBA L. NOORDSCHARWOUDE meer, vee) mee? belaiustellesjden komen Jammer Hei symphonievgezeKchap alhier heeft een uitnoodiging voor de mtBikMitvn die kMlfllSlodi hou tijd en moei» om op 12 Juni een concert tè geven in dc Groote te er voor geven, doch ook 'jammer vnor de wegbüj» Kerk te Alkmaar. vers, want die hebben iet» gemist, LANGENDIJK. I Toch heeft Winkels Harmonie ook baar vereer- Verschiilcnde arbeiders zijn hier weer zonder werk 1 ders. want ten zeerste waren zij verrast toen Zon- Aan het spoor is er weinig meer te doen, terwij! ve'e dagmiddag hun muziektent met bloeiende tulpen tuinbouwafbeiders „los' gebleven zijn, daar de bouwers geen vaste arbeiders aannamen. Nu het werk thans weer slap is, geven, zij hun arbeiders voonoopig weer gedaan. Voor deze is dil wel een treurige toestand. De malaise treft de limgendijker ingezetenen wel zwaar. Want alle categorieën, vooral ook de middenstand, ondervinden er de nadeel igc gevolgen van- i>© heer J. de Groot, vroeger alhier woonachtig, leeraar aan de Zeevaartschool te Delfzijl, is benoemd tot l)i rectcur aan de Zeevaartschool te Schiermonnikoog. ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond vierden de afdeelingen „Anna Pau- lowna" der Sociaal-Democratische Arbeiderspartij en van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-. Tuin bouw- en Zuivelbedrijf haar jaarlijksch Meifeest in Veerburg. De zaal was tjokvol. De voorzitter, de heer K. Keuring heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan den heer W. van de Vall, die de feestre de zou houden. De heer Van de Vall. wiens rede wij kort zullen sa menvatten, begon met in breede trekken te schetsen het jonge, heerlijke leven der pas ontwakende na" tuur; want thans was het, waarlijk zomer geworden, maar winter waa het in de harlen van zoovel* men- schen. Er werd gezaaid, maar met angst voor de naaste toekomst; de midder.st.ind loefde in voortdu rende zorg en kommer tot zoolang het gevreesde fail lissoment zich tenslotte voltrok, de arbeider voelt, zich voortdurend bedreigd door het spook der werkeloos heid of vermindering van loon. Er heerscht gedrukt heid alom en zelfs van wakkere strijders in de so ciaal democratische arbeiderspartij heeft moedelooze lauwheid zich meester gemaakt. De vijand juicht, omdat een paar duizend aangeslo tenen onze gelederen verlaten hebben, En dat verlies blijft zeer zeker te betreuren. Maar is er, vraagt spre ker. nu waarlijk zooveel reden om wanhopig te zijn? Immers neen! Want wat was de toestand van den arbeider een dortig jaar geleden? Spreker vindt in een uitvoerige vergelijking van het toenmaals met het. heder. aanleiding om te wijzen op het vele dat al strijdende door de arbeiders verkregen is. Te midden uv.w, v Ken Limmermanswerapiaais mtn panuui der algemeen© malaise, de diepe inzinking, steekt dererf 2 snees. Opgehouden voor f3900. reactie thans driestor dan, ooit het hoofd omhoog, en tracht stuk voor stuk ons weer te ontnemen, wat wij in onze jongo jaren door mooizamen arbeid en hard nekkigen strijd ons voor en' na hadden verworven. Thans, nu onze haren beginnen te grijzen, rust voor al op u de plicht. joDg8 mannen en vrouwen, om den slappen geest en de moedelooze stemming bij de on zen te vei-bannen, om te propageeren en te strijden met denzelfden vurigen jongen, moed, die ons ln jeugdiger jaren bezielde en gelukkig nog niet bij ons allen is uitgebluscht. Wij bekampen den oorlog om de mateiooze ellende die hij' over do menschheid brengt en' onze kinderen voeden wij op in haat tegen het militairisme. Ont wapening is dus onza leus! Maar om voor ons zelf en onzo nakomelingschap tot menschwaardiger en geluk kiger levensvoorwaarden te komen, dan ons ten deel kunnen worden onder het huldig kapitalistisch sys teem, dienen wij ons de bedrijfsorganisatie te ver overen. Socialisatie is alzoo onze tweede leuze. En laat vrij de tegenstander daarom lachen e» zeg gen: „Daarvan komt niemendal te recht". Want heef* hij niet evenzeer onze leus betreffende den 8-uren- dag en het algemeen kiesrecht met lachenden spot bejegend? Neen, er is geen roden om moedeloos noor te.zitten. Bovendien, het ligt nu eenmaal in on" ze natuur, dat wij te meer van ons afslaan, naarmate wij krachtiger worden- aangevallen. Een luid en langdurig applaus getuigde, dat spre' kers rede had ingeslagen. Na de feestrede van den heer Van de Vall weid tot de opvoering van Iïoijormans „Op Hoop van Ze gen" overgegaan, een stuk dat te bekend is, om hier een overzicht van den1 inhoud te geven. Nu, de greep was ditmaal waarlijk wel wat hoog en wij vreesden dan ook. eerlijk gezegd, dat er bitter weinig van zon te recht komen. Maar even eerlijk dienen wij thans «e bekennen, dat de opvoering ons heel erg is mee gevallen. In aanmerking genomen, dat de spelers slechts dilettanten waren, die maar een enkele maal op de planken komen, kan niet anders getuigd wór den, dan dat zij het er hooi aardig hebben afge bracht en aan het einde werden zij dan ook een paar malen teruggeroepen. Het was reeds eon half uur na middernacht, toen de vergadering met eon woord van dank aan spre ker en spelers en een opwekking tot eensgezindheid bij de aanstaande raadsverkiezing word gesloten. In oen buitengewone vergadering van stemge rechtigde Ingelanden van den Weerepol der. op 5 Mei Jl. werd op feostelijko wijze herdacht het 40-Ja rig jubileum van den heer S. Over., socretarls-pen- niugmeester van dien polder, en niet alleen stem gerechtigde Ingelanden, doch ook anderen, die ?n eenig verband tot dien polder staan, of zich als col lega secretaris-penningmeester van andere polders geroepen gevoelden den jubilaris geluk te wen- 9chen. waren welk urn niet te verwonderen, dat het getal bezoekers dus grooter was dan bij gewone vergadering. De voorzitter spreekt den jubilaris op waardeeren- de wijze toe voor hetgeen gedaan is in al die Jaren en hoopt, voor het vervolg, nog eenige jaren den heer Over ftls secretaris-penningmeester te mogen behouden. Als dan voorlezing heeft plaats van de notulen der vergaderiDg van 5 Mei 1888, waaruit do benoeming blijkt, wordt een overzicht gegeven van wat er al zco voor belangrijks in die jaren is gebeurd. Voorzitters en molenmeesters, ze hebben elkander afgewisseld en opgevolgd en ach ter menigen naam klinkt bet onherroepelijk einde „overleden". In die 40 jaren heeft de jubilaris ver" scheidene zien gaan en komen. Voorts meermalen medegemaakt den strijd tusschen het oude en nieu we, wind- of stoombemaling, zijn meermalen op het tapijt geweest. Ruim 280 vergaderingen zijn er in die 40 jaren ge houden en nimmer ontbrak daar de secretaris-pen- uingmeester, de heer Over. Ais blijk van waardeering voor die vele diensten biedt hot polderbestuur den jubilaris een fauteuil aan, benevens een vulpen. De jubilaris dankt allereerst het polderbestuur voor de wijze waarop zijn jubileum is herdacht en voor de cadeaux hem gegeven en voorts alle belang stellenden voor hun gelukwenschen end hoopt nog. eenige jaren zijn functie te vervullen in het belang van den polder. Nog menig woordje is daarna in een gezellig on der elkaar zijn gesproken, zoo door Ingelanden, oud-inolenmoesters, molenmeesters en collega,, waar voor de jubilaris wederkeert# zijn daük betuigde. WINKEL. Zondag 6 Mei jl. herdacht de hoer C. Jes het feit. dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de familie Waiboer. Als blijk van sympathie verraste Winkels Harmonie (waarbij hij van af de oprichting van dat corps reeds vaandeldrager is) hom rnet. een cadeau. Zeer zeker zal het den Jubilaris, die in al d'e ja ren met ijver en eerlijke plichtsbetrachting zijn taak vervulde, van de zijde der familie vV&iboer niet aan blijken van waardeering en erkentelijk heid hebben ontbroken. WINKEL. Zondagmiddag gaf Winkels Harmonie in den tuin van den heer P. Bakker een goed geriazgd matinee. Begunstigd door mooi zomerweer waa ar aardig wat belangstelling y.u met genoegen werden de gege ven nuiwmars en 't lp jjssunor, dat nog niet was versierd. Een aardige attentie van een oud-lid der vereeniging. Voor 4 jaar terug is de kaasfabriek alhier opge heven. Na dien tijd ging de melk naar „Vita Nova" te ileerhugowaard, doch daar de fabriek nu genoeg melk uit zijn eigen omgeving kan krijgen, kan de meik van Waarland thans best. gemist, worden Nu is dror dc heeren Nieuwboer en Kuijs het ini tiatief genomen om hier weer een fabriek op rtch- ten. Over 14 dagen zal men beginne'n te kazen. Vior- locpig zal dat gebeuren in het oude huis van P. Nieuwboer. Bij uitbreiding zal naar een beter pand worden omgezien De heer Kuijs zal de functie van kaasma ker vervullen. WIE RIN GEN. De verjaardag van den Ex-Kroonprins. Zondag 6 Mei vierde de voormalige Duitsche Kroonprins in de pastorie der Ned. Horv. Gemeonte te Ooaterland zijn verjaardag. Vele, zeer vele cadeaux en bloem stukken zoowel van hier ais van buiten, waren inge komen en versierden 't verblijf van den Kroonprius, terwijl een stroom van brieven, kaartjes en tele grammen uit alle doelen der wereld binnenkwamen Hun aantal bedroeg ruim 1700 stuks. Van de gelegen heid om den Kroonprins persoonlijk geluk te wen schen maakten vele Wieringers gebruik, waarbij wij opmerkten burgemeester en mevr. Kolff, notaris Obreen, postschipper Bais, enz enz. Bezoek van bui ten is er niet geweest. Ter hernnering aan den verjaardag schonk de Kroonprins aan dezen en genen foto's, craijonteeke- ningen en andere souvenirs, W2ERINGEN. Ten overslaan van notaris Obreen had 1.1. Zp.1 er- dagavond in 't café van den heer Jb. Bruul en ten verzoeke van den heer G. Timmerman de openbare vrijwillige verkooping plaats van: Een woon- en winkelhuis ito Hollebalg., groot met aanbehoorende bergplaats, en tuin, 8 snees, opge houden voor f 81)00. Een timmermanswerkplaats met pakhuis, boet en WIFMN«EN, De candidalenlijst voor loden van den gemeente raad, welke allen zijn geldig verklaard, zijn genum merd als volgt: 1. Roomsch-Katholleke KI cover.; 2. Vieschersvereeniging D.E.T.V.; 3. Vrijzinnige Kies vereniging; 4. S.D.A.P, id; 5 Groep kiezers van Stroe; 8. Antirevolutionnalre Kiesve reeniging De stemming is bepaald op 23 Mei a.a Groot, k.oxs, 1*8* prljra», k.sg. kwaUt.it- Don goed. alg.nsohagpan, dia kt) kat aaakoopan var. een UIJWIEL ui ONDERDEELEN gawenackt zijn, vindt U in d. Rijwielzaak van 6. ANHÏ.VELDT, Laas, Dorpen. Sckagan. 10 procent benaden olka concurrentie. WIER IN GEN. Zondag wa» Jt voor onzen gcachten Doopsgezinden predikant D« J. M. Leendertz een feestdag, we ke «log echter voor .velen geheim was gehouden, daar slechts weinigen wisAn, 'dat L>». Lecndertz rijn ]2i/s-jerig pre dikantsambt, dien dag herdacht. De morgen-godsdienst oefening wees uit, dat er toch nog meerderen waren, die wisten 'hit dorniné jubileerde, als dat wij gedacht luidden. De bijeenkomst was dan ook door een res pectabel gétal belangstellenden bezocht. liet speet ons echter van dat jubileum niets af te weten, uaar an ders één onzer ook present had geweest, doch van een zeer goéRe kennis, welkt: dc plechtigheid had bijge woond, werd ons het volgende medegedeeldVa nut den kansel deelde ZijnEcrw. mede, dat door hem een pcrocp was ontvangen naar de D-oopsgcz. gemeente tc Koog aan de Zaan, welk beroep in zee rernstige over weging wordt genomen. Daarna oegon dominé zijn preek waarin hij zijn 12y«-jarige ambtsvervulling herdacht, terwijl iiitusscnon doo rhet doopsgezinde zangkoor hem een (vaar liederen werden toegezongen en de hei.r C. .1. ilosker namens dat koor enkele hartelijke woorden lot don predikant sprak en do gemeente verzocht slaande den predikant het 10e vers van i>sa!m,''68 toe te zingen. Na afloop der bijéénkomst bestond in de pastorie gelegenheid den jubilaris en diens cchlgenoote te feli- citecrcn, waarvan door den kerkerend en de leden «an het zangkoor gebruik werd gemna'ct. Vanwege den kerkeraad werd dominéé een prachtige eicctriscne bu reaulamp aai g boden en waren ook nog bloemstukken van deze en gene in de pastorie gebracht. Hieruit biijkl dus, dat de weinigen die het wisten, hun gcachten predikant niet vergaten en hem op dien schoenen Zondagmorgen alt» eer aaudcdeu, die ncm a'is predikant en ook als burger toekomt. WIERINOEN. Zondag 5 Mei J.l, gat bij1 den hoer K. Iiatfweeg to de Hauikes voor le-t-n goed bezette zaal, do Mandoline-club Oefening kweekt kunst", met medewerking van eenige dames en hceren ven llippolytushoef, onder leiding van ucn heer P. Jongkind, een goed geslaagde uitvoering'ter gelegenheid van haar één-jarig bestaan. Achtereenvolgens kregen wij te hoeren: le. 3 muzieknummers door de Club; 2. Cabaretliedjes door mcj. Van Wachendorft van 'Rijn—Pool; 3. :,Wit en Zwart," voordracht, 'door mej. Swan en de liesren J. Bosker en II. Dijkshoorn; den heer J. bosker; 6. „MooiTaevertjezang, door de jonge dames Trijntje Kooij en Jeanette Ba ijs; 7. „Twee Kuilende heeren eri twee lachende daraestinéén hemd", door mej. E. de Wit, mej. Swan, en de heeren J. Bosker en II. Dijkshoorn; 8. 2 Cabaretliedjes, door mej. van Wacliendorff van Rijn—Pool; 9. ,,Scotje en Lotje'L door mej. M. Jongkind van Savoijen en dep neer J. Bosker; 10. „Hans met zijn Grootje", comischo voordracht met zang, door mej. Van .Wachendorff van Rijn—Pool en den heer H. Dijkshoorn. Zoowel muziek, zang als voordrachten, werden op zeer verdienstelijke wijze weergegeven. Toen het pro gramma was afgewerkt, dankte de heer J. Bosker, den neer Jongkind voor het vele wat hij' voor de Club deed. Waarna de heer Jongkind met een toepasselijk woord den feestavond s'oot. Een dansje tot slot. EEN VERGISSING. Het parket te Haarlem heeft een monteur van het circus Ilermann Althoff, die electrischen stroom zette op het prikkeldraad, waardoor veel kinderen brandwonden aan do handen kregen, verhoord. Hij zal worden vervolgd. Er werden evenwel geen ter men gevonden, om hem ih verzekerde bewaring te houden, want uit het onderzoek is gebleken,, dat de man het niet met opeet gedaan heeft. Hot gebeurde is aan een vergissing te wijten. EEN VOSSENNEST. Tn de Kootwijkscho zandduinen hebben eenige ar beiders met heel veel moeite een viertal jonge vos sen uit den grond gegraven. De diertjes, die onge veer de grootte van een volwassen poes hebben be reikt, zijn thans door de eigenaars a&n een ketting gelegd, mot het doel ze verder op te fokken. AUTO-ON GELUIL In den nacht van Zaterdag op Zondag ontdekten surveiHoerende agenten van politio, dat een auto aan den Hooge-Rijndiik te Leiden, nabij de Wilhelmina- brirg, vrijwel vernield aan den walkant lag, terwijl een paar boomon aan den weg erg beschadigd wa ren. Ongeveer acht M, verde* vowhiï? w* ma» liggen in h&lf-bewuttlelooasn toestand. De Eerats Hulpdienst bij Ongelukken voerde den man naar hei Acade- ralsch Ziekenhui». Hij. bleek een zijner beenen te hebben gebroken. De man verklaarde te zijn Mon- chen, rentenier te 's-Gravenhage. Volgens zijn ver klaring had hij met eigen auto een vriend naar Bilt- hoven gebracht Plotseling was op den terugweg het stuur onjtlaar geworden en sloeg het voertuig van den ecnen boom naar den anderen. Hij zelf trachtte zich te redden door eruit te springen met bovenge noemd gevolg. GEMEENTFREXENINGEN. Het Prov. Bestuur van .Noord-Holland heeft aan de gemeentebesturen eenigen tijd geleden nieuwe voorschrif ten toegezonden betreffende de inrichting der begroeting en der rekening van inkomsten en uitgaven van de gemeenten .in deze "provincie. Het volledig voldoen aan die vqorschriften, pie voor het eerst toepassing zullen vinden ten aanzien van degemeentebegrooting voor 1925 als van de laatftvastgestelde rekening, daar toch. volgens het model der begrooting, de raming voor 1923 en de ontvangst of uitgaaf volgens de rekening 1922 bij eiken post ziin te vermelden. Met net oog op de vele werkzaamheden, die dit voor de gemeentebesturen zou medebrengen, "hebben Ged. Staten er geen 'bezwaar tegen, zooals zij aan de gemeente besturen mededeel de n} dat de invulling der kolommen betreffende de begrooting 1923 en 'de rekening 1922 voor de begrooting 1924 achterwege blijven, mits in de toelichting zooveel mogelijk aan de hand van de ont vangsten en uitgaven 1922 en de raming voor 1923 de posten worden omschreven. Voor 1926 wordt dan het model voor de eente maal. volledig gevolgd. NIEUWE NIEDORP. Zaterdagavond 5 Mei hield de Coöperatieve Boeren leenbank alhier een algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer G. Groot. De Voorzitter opent deze door 97 leden bezochte ver gadering en geeft meteen een korte toelichting aangaande ae geringe winst, die is gemaakt geworden. Het aantal leden is 223. Er zjj'n thans in omloop: 435 spaarboekjes, 195 voorschotbockjes en 18 boekjes in loopende rekening. Nadat rekening en balans die door eene commissie rijn toegelicht, ter tafel zijn gebracht, worden deze goodgekeurd, ae rekening in eindcijfer op f 577.702.95 m ontvangst en uitgaaf, de balans sluitende in totoa] o|p f 431.439.47 actief en even zooveel passief. De winst heeft f 323.50 bedragen. Het kassiers salaris blijft onveranderd. Als lid van het Bestuur wordt herkozen de heer P. Koopman; als lid van den Raad van Toezicht fde<hee rP. Blokker Jbz. De heer IJ. Meijer wordt benoemd tot lid der commissie voor het nazien van rekening enVbaiana (dtonstjaar 1923, Er is geen rapport van den Inspecteur en volgt thans mededecling, dat 608 afdeelingen bij de organisatie te Utrecht rijnpangesioten. Met eenige welgekozene woorden wordt de vergadering daarna door Voorzitter gesloten. NIEUWS BRIEVENBUSSEN. Indertijd heeft he«t hoofdbestuur der posterijen en telegrafie eon prijevuaap uitgeschreven betreffende het. ontwerp van'een nieuwe brievenbus. Thana ia opdracht gegeven, hot bekroonde ontwerp uit te voeren. DE 2« KAMER VOORLOOPI* NO» BIJEEN. 's Gravenhage, 7 Mei. Naar wij vernemen, ligt het niet gelijk in sommigo bladon verondersteld werd' in het voornemen de Tweede Kamer reeds aan het einde der volgende week te doen uiteen gaan. Wel wordt, naar ons ter oore komt, overwogen, een mogelijk conflict tusachen de Tweede Kamer on den minister van Koloniön te vermijden door de In dische belastingvoorstellen en zelfs eon' suppletoire begrooting niet meer op de agenda te plaatsen. Tel. BRAND TE ELK Uit Roermond, 6 Mei. Gisteravond brak een brand uit in de boerderij, en de atallon van den land" bouwer J. te Ell (Hunsol) Limburg. De 27-jarige dochter, die eenige sieraden wilde redden, werd levenloos uit de vlammen gehaald. Twöe broeder», die haar wilden redden, werden be wusteloos naar buiten godragen. De materieele schade ia aanzienlijk. B. VLIEGER, f Te Amsterdam is plotseling overleden, 62 Jaren oud, de heer G. S. Vlieger, inspecteur voor de Bln- nenschipperij, secretaris der Schippersvereniging „Schuttevaer" on rodactour van het schippersblad „Schuttevacr", eene in de kringen der binnenland- sche vrachtvaart zeer bekende pen&oonlljkheid. DRIE KINDEREN GESTIKT. Zaterdagavond te ongeveer half elf heeft in eon woning aan de Molenstraat te Helmond een kleino binnenbrand gewoed, welke aan drie kinderen het leven hoeft gekost. In de woning van den spoorwegarbeider Van der Kruif, geraakte, toen van der K. naar zijn work was en zijn echtgenoot© boodschappon was doen», oen gaskooktoestel inl brand. Dit toestel stond ln de keuken op eon kist met brandstoffen. Deze kist be gon vlam te vatten en verspreidde veel rook. Ton- revolge hiervan zijn de drie kinderen van Van dor Kruif, waarvan een in de kouken en twee in de aan grenzende kamer lagon te slapen, gestikt. Voorbij gangers merkten, dat, er rook uit het huls kwam en sloegen de ruiten in. Van der K. -die Juist thuis kwam, snelde naar binnen en baalde een der kin deren naar buiten; de beide anderen werden door de voorbijgangers uit het huls gehaald. Hoewol de onraiddalüjk ontboden gepoeshooi- nog geruimen tijd trachtte met een zuurstofapparaat da levensgeesten der kinderen, die van anderhalf tot drie-en-een-half jaar oud z^n, op te wekken, i» hij daar niet in geslaagd. FOEI, GORDIJNEN! De doopsgezinde gemeente in Twiak heeft in haar kerkgebouw een eenvoudige vloerbedekking van co- cosloopers gekregen. Ook de kerkoraadskamer heoft een passenden aanblik gekregen door een vast cocos- 1 kleed en gordijnen voor de ramen. Intusschen-, niet alle leden der gemeente achten dit, naar wij in de Zondagabode lezen, een verbetering. Enkelen vinden gordijnen voor een kerkekamer ,,in strijd met den Doopsgezinden eenvoud". Menno- op zijn smalst. NIEUWE INDISCHE LEENING. Ingediend is een wetsontwerp tot het aangaan van een nieuwe Indische leening van f400 millioen ter dekking van vlottende schuld van f315 millioen en een vermoedelijk tekort over den geheel en ïnd. dienst 1924 van f85 millioen. De bedoeling is naar gelang der omstandigheden, hetzij in Nederland en Ned.-Indië, hetzij in het buitenland dan wal in bei de, successievelijk tot plaatsing van gedeelten van het geheel e bedrag wordt overgegaan. TRAGISCH. Dezer dagen ontstond te Breda brand in een werk plaats van een thuiswerkende sigarenmaker. De brand was spoedig gebluscbt. Tragisch was echter dat de bewoner beneden stervende lag en onder over brenging naar een ander pand iden geest gaf. GEMEENTE WIERINGERWAARD. Ingeschreven gedurende de maand April 1923. Geboren; Mathijs, z. v. E. v. Rooij en L. Bijkerk. Gehuwd: K. Leeuw en J. Breed. J. Blaauboer Vries en W. van Kuil. H. Kort en D. Haverkorn. Overleden: Ch. Kaan, oud 70 jaar, wed. v. J. Rezel- maji. T. Kleen, oud 81 jaren. wed. van R. Visscher. SCHAGEN. 7 Mei 1933. Op de heaen gehouden paardenmarkt waren aange- voerd 144 stuks: veulens f 85 tot f 175, 1-jarige paarden f 100 tot f 225, 2-jarige paarden f 175 tot 300, 3-iarige paarden f 200 tot f 325, rijtuigpaarden f375 tot f 600. werkpaarden 300 lot f 500, slachtpaarden f 125 tot f 275, hitten f 100 tot f 450. Over den handel viel niet te roemen, alles per 100 Kg. Aanvoer op| 5 M)ri: 2000 Kg. aardappeleln, 22840 Kg. uien, 7375 Kg. poen, 17300 Kg. roode kooi. 115 Kg. gele kool, 83325 hg. Deensche witte. ALKMAAR, 7 Mei 1923. Asperges, dÜkwit f 0.63 a 0.69. Idem, dikbl. f 0.35 a 0.48 per 100 bos. Bloemkbol f 10 a 29 per 100 stuks. Rabarber f 3.80 8 6.20. Raapstelen f 020 a 1.40. Wor telen f 7.70 a 16.40 per 100 bos.. Uien f 1 a 1.50. Spinazie f 5.10 a 14.80, per 100 |Kg. Kropsla f 4.20 a 7.80 per 100 stuk's. Witlof le soort t 13 a 20. Idem, 2e soort f 5 a 10 oer 100 Kg. ALKMAAR, 5 Mei 1923. 28 paarden f 175 tot f 550, 127 koeien en ossen f 200 tot f 525, 209 nuchtere kalveren f 12 tot f 28 261 vette schapen f 36 tot f 54, 402 lammeren f 14 tot f 28, 2 vette varkens f 98 tot f 105, 35 magere f 45 tot f 63, 281 biggen 10 w. f 25 tot f 38, 42 nokken en geiten f 6 tot f 18, kleine bokjes f 125 tot f 1.75. Boterpriis on 5 Mei 1923: hoogste maikt f 0.95, mid- delmarkt f 0.90, laagste markt f 0.85. Aanvoer 2531 kopi Kipeieren f 4.50 tot f 5.50 eendcieren f5. WARMENHUIZEN, 5 Mei. Uien t0.30 a 050, driel. f0.20 a 0.4a. Aangevoerd: 4875 Kg. uiem ALKMAAR, 7 Mei 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 4 koeien en ossen f 325 tot f 500, 10 vette kalveren f60 tot f180, p. Ned. pond f 1.20 tot f 1.70, 92 nuchtere kalveren per stuk f 100 tot f 28, 296 vöttq varkens p. Ned. pond 84 tot 96 cent. AMSTERDAM, 7 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 446 vette koeien le kw. f 1.30 tot f 1.40, 2e k\v. f 1.10 tot f 1.20, 3e fcwi. I 0.90 por Kg., 50 molk- en geldekoeienl f 350 'tot f 500 per stuk, 64 vette kalveren f £0 tot f 97 per Kg., handel traag, 151 nuchtere kalveren f 10 tot f 18 per stuk, 44 schapen f 40 tot f 50 per stuk, 291 lammeren f 16 tot f 22 j>er stuk, 458 vette varkens lo kw. f 1.10 tot f l.12, 2o eu 3e kw. f 1.04 tot f 1.08 per Kg., 20 paarden. PURMEREND, 7 Mei 1923. Voorjaarsrundcren- tmarkt. Aanvoer 1982 stuks, Do prijzen waren als volgtmelkkoeien f 225 tot f 500, gelde kooienf f 180. tot f 450, pinken f125 tot f 00. Handel prijshoudend. Vorig jaar was de aanvoer 2278 stukls. HEMELVAARTSDAG, NED. HERV. GEKRENTE tas Herhugowftfti'd, vooral, half tien, I)s. Broek oma. DOOP8GEZ. GEMEENTE t®s Iiippolytushoef, voorm. halfelf, Ds. Leendertz. eni Ds. Keuter van Twisk. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Oudesluia, nam. 7 uur, Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de neer Posthuma. WITTE KRUIS. Maandagavond hiold de afdeeling van hot Witte Kryis wederom een algemeene vergadering onder leiding van den heer C. L. v. d. Borgh. Deze vergadering was in hoofdzaak gewijd aan do wijziging der Statuten'. Hot concept word na enkoio wijzigingen goedgekeurd en zoodoende werd bostrij- ding der t.b.c. een nieuwo taak der afdeeling. Vorder word besloton om de ijshut aan de ge meente gratis aan te bieden. Onderhandelingen zullen worden gevoerd mot den tegenwoordlgen magazijnmeester over de mogelijk heid van het toezichthonden der wijkzuster over de vorplogingsmiiddüleru Blijkt een gehoopte en go- wenschte oplossing niet te vinden, dan zal# gepoogd worden het verplogingsariikelenmagazljn in de boer derij Vreeburg der gemeente gevostjgd te krijgen. Hierna sluiting. OOEDKOOPE MELK. Een dor molkboeron in onze gemeente heeft de melk op 12 centen gebracht. HUIS VERKOCHT. Het woonhuis van den heer Snel op do Loet alhier, is in eigendom overgegaan aan den heor Jn. Rogge veen, op do Loet, die er een zaak zal vestigen, waar schijnlijk in sigaren, koffie .en thee. BENOEMD. De heer J. v. d. Pruik is benoemd tot koster bij de Evangelisatie in de Landbouwstrant alhier. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis, dat met Ingang van 8 Mei a.s. de afsluiting dor navolgende overwegen zal wor den opgeheven: Keinsmenveg, Nesdijk, Muggenburgerweg, Bonke- laarsdijk en Tolkerdijk. Schagen, 1 Mei 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. HOPMAN, lo.-B. De Secretaris, ROGGEVEEN. Het zekerste en eenvoudigste geneesmiddel tegen gal zucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zij rijn het .zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu e ndan behoefto heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs pér flacon van vijftig ver- suikerde pi'len f 065; in apotheken en drogst'aken. LANGEDITKER GROENTENVEILING, Br. op L. 7 IMei 1923. Losse wortelen f 0.10. Bieten f 0.40 a 0.90. Uien, lo soort f 0.90 a 1.20. Drielingen f 0.76 a 0.90, allee per 100 Kg. Aanvoer: 2325 Kg. wortelen, 2938 Kg. uienf, 5900 Kg. bieten. NööRDERMARXTBOND, Norod-Scharwoude. 7 Mei 1923. Grove uien f 0.30 a 0.50. Drielingen f 0.70 a 1.10. Nep f 1.30. Peen f 0.10 a 0.70. Roode leool t 3.50 a 5,50. Deensche witte f 2.10 a 3.50, Sparta 2Qnosego I (00(. Zondag jl. is bovenstaande wedstrijd» gespeeld ge worden en al doet de uitslag aan een spannenden wedstrijd denken, dit was geenerlei het geval. Sparta heeft een slechte wedstrijd gespeeld, Quosego heeft uitstekend gewerkt, vooral voor rust. Het geheelc sei zoen heeft de Sparta-voorhoede niet zoo geprutst als juist in deze plaatselijke 'derby, de Quosego-achter- hoede heeft gewelidig, bijna wanhopig verdedigd. Als de Sparta-voorhoede eens gewoon gespeeld had, nog daargelaten bijzonder goed, dan was het na rust een doolpuntenregen gewonden. Steeds meer stuwde de middenlinie ten aanval en herhaaldelijk werd keurig naar do wenken geplaatst, maar de voorhoede faalde jammerlijk. De Sparta-acbterhoede liot zich niet door het si echte spel der voorhoede intimideeren, terwijl ook de keeper goed opidtreef was; de Quosoge-voorhoo- de kreeg geen schijn van kan9, De middelmatige ver tooning werd door den heer Prinszo uit Zaandam op onberispelijke wijze en naar beider genoegen geleid. Als te ruim 2 uur de elftallen in 't veld gefloten worden, biedt Quosego's aanvoerder den captain van Sparta een bouquet aan versiert mot gfoen-wltte lin ten, ten bewijze der vriendschappelijke houding die tusschen de clubs bestaat. Direct na den aftrap volgen een paar venijnige aan vallen van Quosego waaruit. 2 h:ekschoppen geen suc ces opleveren. Het spel verplaatst zich nu, het warme weer in aanmerking genomen, vrij vlug over het ge- hoele veld en beurtelings moeten de keepers optreden, wat hun uitstekend aiguat. Na een half uur spelen» wordt in een ontstane schermutseling voor het Q.-doel door Spariia gedoelpunt, maar terecht wegens bui tenspel geannuleerd, rust konmt met blanco stand. Na rust is Sparta, welke het partij veel te licht op gevat had, voel heter in vorm. Sparta neemt nu bet

Schager Courant | 1923 | | pagina 2