Autodienst. Naar de Stembus! een VROUW Mevr. G. DE BOER-deMoor, LIJST 3, LIJST 3, P- TRAPMAN- Ten gerieve van Vrouwen- de Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws mot sympathie ontvangen. Te Breezand wilde men echter vrij blijven in de keuze van datgene, waarin onderricht zou worden gegeven. Na bespreking werd besloten, een vereengiing op te richten, die zich ten doel stolt, het aanbrengen van algemeens lichamelijke en geestelijke ontwikkkcling bij jeugdige portonen, Begonnen zal worden met hst geven van onderricht in huisvlijt aan jongens en onderricht in naaien, knip pen, verstellen, enz. aan oudere meisjes. Zoo mogelijk zullen deze cursussen worden opgericht te Kleine Sluis Breezand en Oost-Polder. Voor verdere uitbreiding zal binnen korten tijd een vergadering plaats hebben, waarop worden uitgenoodigd de leden- van 't Nut met hunnjj echtgenooten, de oudercommissies in deze gemeente, het onderwijzend personeel, het bestuur der S.B.A.P. en nog eenige dames en heeren. Hierop sluit voorzitter de vergadering, met den wensch dat de nieuw opgerichte vereoniging veel nut in -de gemeente moge stichten. PETTEN. Het electrisch net en de huisaansluitingen alhier zijn gereed. Zooals men weet is dit net een onderdeel van net electrisch net te Zijpe. Men hoopt het nu spoedig onder stroom te kunnen brengen. Het aantal aansluitin gen bedraagt niet minder dan 80. ZIJPE. In verband met de op Woensdag a.s. te houden stemming voor den Gemeenteraad, willen we de lezers nog mededeelen, dat het aantal kiezers in deze ge meente 2410 bedraagt en wel in stcmdistrict 1 (Schager- brug) 628, in stemdistrict 2 (St. Maartensbrug) 428. in stemdistrict 3 (Burgerbrug) 526, in stemdistrict 4 ('t Zand) 503 en in stemdistrict 5 (Oudesluis) 325. OUDESLUIS. Op Woensdag 16 Mei a.s., des namiddags te 2 uur. zal in de O. L. school alnicr wederom1 gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en hermetmg. INBRAAK TE BERGEN. Bij den heer H. Schoonhoven, goudsmid aan de Oldenburglaan alhier, is gisternacht na 1 uur in- gebtoken, terwijl de bewoners te bed waren. Het paneel van de voordeur is uitgezaagd. In de toonbank is een bedrag van circa f 100 onaangeroerd gelaten. De dieven zijn waarschijnlijk gestoord. Voor f 4000 is er aan gouden en zilveren voor worpen ontvreemd. De politie te Alkmaar, Haarlem en Amsterdam is met een en ander in kennis gesteld, evenals de rijksveldwacht. Het Parket uit Alkmaar kwam om half drie ter onderzoek. Nader vernemen wij dat de heer Schoonhoven zich om half één ter ruste had begeven en om drie uur even was opgestaan om zijn kind, dat huilde, te helpen. Tijdens deze bezigheid draaide hij het licht aan en de dief moet zich tengevolge daarvan niet meer zeker hebben gevoeld. Eenige voor het uitgesneden perceel liggende voorwerpen wijzen althans op een haastig vertrek. De waarde van het ontvreemde bedraagt een f4000 ft f5000. De dief moet op kalme wijze hebben gewerkt. Alle geëtaleerde gouden ringen zijn uit de étui's gehaald, terwijl ook de geëtaleerde gouden en zil veren horloges zijn mede genomen. De dief moet te voren den toestand nauwkeurig hebben opgenomen. De in een hoek geétaileerde gouden arlmbanden en potlooden zijn althans medegenomen, terwijl de er onder hangende doublé-armbanden onaangeroerd zijn gebleven. Blijkbaar is de dief in zijn bezigheid gestaakt toen hij poogde de gouden voorwerpen uit een op de toonbank staande vitrine te ontvreemden. Het deurtje van deze vitrine stond althans open en eenige voorwerpen lagen voor de deur. De hoofdinspecteur van politie te Alkmaar die met den burgemeester, geassisteerd door gemeente en rijkspolitie, een onderzoek instelde, vond nog een paar aanwijzingen, die van groote waarde kunnen zijn. Voor den heer Schoonhoven is deze diefstal een zwaren slag, aangezien hij niet tegen inbraak is verzekerd, omdat do^winkel niet aan de daarvoor door de maatschappijen te stellen voorwaarden vol- zij besloot haar zoon, met wien zij nooit iets te ma- dcet. j ken had willen hebben, niet van haar fortuin te la- Kiezeressen en Kiezers van Schagen, die In onzen Gemeenteraad gewenscht achten, brengen met ons hun stem uit op zevende plaats op die wij warm bij U aanbevelen. M. BLAAUBOER—KOOIJMAN. A. H. SCHOORL—HAGEDOORN. G. KESTELOO—TUINMAN. M, H. SCHENE. C. ROGGEVEEN—DE VRIES. N. KERKMEER—NIEMAN. A. SCHENK. M. ZIJDEWIND—VAN DER HORST. H. TUINMAN—VEERMAN. M. VADER—GOVERS. verborgenheden en 't geheimzinnige gedoe, dat dé vreugde was van een klein zielde als Laura 'Highford, waren mijlenver beneden haar. Had zij maar de flauwste idoe gehad, dat eenige twijfel over haar Tristam verdriet bracht, zij zou hem eenvoudig de heele geschiedenis wcrtclu hebben, ongeacht de boosheid van haar oom Maar het kwam niet in haar op. Zij vvist alleen dat Tristam stijf en koel was en haar minachtend behandel de. hoewel zij zoo haa rbest gedaan had om' lief te zijn en hom zóó terug te winnen. Zijn ijskoude verachting tegenover haar aan het diner beschouwde zij als een protest togen haar tranen dien dag. De maaltijd was ai'gcloopen, en toen de 'koffie werd gebracht, slikte hij deze gauw in, om weg te kunnen fian hij kon geen oogenblik alleen met haar blijven. ij was zoo mooi, zoo zacht, zoo tragisch. Hij kón do verschil lende aandoeningen, die in hem woelden, niet langer dragen zonder krankzinnig te worden. Hij zei dus zoo, beleefd hij kon: Ik heb enkele gewichtige documenten door te zien, en zeg je dus goeden nacht, en snelde naar zijn zitkamer in het andere gedeelte van het huis. Maar Zara, overstelpt van angst en zorg over Mirko en diep ongelukkig onder de behandeling van Tristam, ging weer naar haar eenzame fcamcr. Hier stuurde zij naar kamenier weg en bleef in den nacht uit zitten staren. De mist was verdwenen en enkele heldere ster ren schitterden. Was mama daarboven en zou Mirko spoedig naar haar toegaanV uit deze vreeselijke wereld van zorg en ellende en, zooals hij eens gezegd had, „dóór zou zéker plaats zijn voor hen beiden". Maar Zara was geen ziekelijk, sentimentcel persoontje; het sterke, warme bloed vloeide doo rhaar aderen, en zij wist dat zij het leven in de oogen' moest zien en wéér tegenover zichzelf zijn, wat er ook mocht gebeuren. Na een tijdje kalmeerde de nachtlucht haar, zij deed haar gebed en ging slapen. Maar Tristam, haar man, liep in zijn kamer op en noer, haast tot den dageraad. De volgende dag ging op dezelfde manier voor bij, alleen waren er nu meer publieke feestelijkhe den en beiden waren nu volleerde acteurs geworden die hun spe) uitmuntend speelden; en slechte één De heer Schoonhovon zou juist binnen enkele da gen een perceel nuast het vroeger door hem bewoon de In de Stationsstraat betrekken. Het gebeurde werd gistermorgen ontdekt door voorbijgangers die den heer Schoonhoven wekte. BURGERBRUG. Vrijdag jl. vergaderde de afd. Burgerbrug van „Volksonderwijs". Het huishoudelijk reglement der pas opgerichte vereeniging werd opgemaakt en zal ter goedkeuring aan het Hoofdbestuur gezonden wor den. De contributie werd: gesteld op f 1. De bestuurs leden kozen tot voorzitter-secretaris den heer J. P. v. d. Ploeg, itot penningmeester den heer G. Boontjes en tot vice-voorzitter den heer K. Bos Jr. HEERHUOOWAARD. Don dag voor Hemelvaartsdag was het, gemeente lijk sportterrein gereed gemaakt, om op Hemel vaartsdag officieel te worden geopend. Door de on gunstige weersgesteldheid viel dit plan echter in duigen-, zoodiat de opening is uitgesteld. HEERHUOOWAARD. Het bestuur der Coöperatieve Maalderij alhier be noemde itot chef dezer zaak de hoor J. Biersteker te Broek op Langendijk. WIERINGEN. Ds. J. M. Leendertz, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, heeft, het beroep als zoodanig naar Koog aan de Zaan aangenomen. WIERINGEN. De handel in lammeren Is alhier in voUan gang en trekken vele kooplieden dagelijks' den hoor op om de viervoeters op te koopen, De prijzen varieerden reeds van f20 tot f25 per situk, dus bijna 3 maal zoo veel als verleden jaar. WIERINGEN. Van vvege do vereeniging „Omhoog", afdëeling van den bond tot afschaffing van sterken drank, zal met de Pinksterdagen alhier in 't hotel van den heer M. de Haan een huisvlijtitentoonstelling worden gehou den. LANGENDIJK. De verkoop van de Blauwe bloempjes voor do ge- heelonthoudersbewoging heeft hier ongeveer f 11 op gebracht. Het weer was dan ook zeer slecht; zoodat de opbrengst minder was dan op andere jaren. ZUID6CHARWOUDR. Het fanfarecorps „Kunst na Aitbeid" gaf Zondag een matinée in de kolfbaan van den heer Kramer. Vanwege het slechte weer kon hot concert niet in de openlucht worden gegeven. Niettemin was de zaal goed bezet, ook met belangstellenden uit andere ge meenten. Behalve 6 andere nummers werden ook ge speeld het verplichte nummer voor de concoursen te Twisk en Koog a. <L Zaan, alsmede het vrije num mer voor die concoursen. Wij kunnen niet anders zeggen, dhn dat de vertolking blijk geeft van een uitmuntende studie onder kranige leiding, die van de sterke krachten, die dit corps in groot aantal be zit, de juiste partij weet te trekken, zoodat het re sultaat, dat we Zondag te hooren kregen, boven onze verwachting cn. lof was. Met onverdeelde aandacht luisterde het publiek naar de verschillende nummers en als de teekenen niet. bedriegen, zullen de uitsla gen van de concoursen d'e kroon zetten op een studio en ijiver, die goede resultaten in zich dragen. WINKEL. Tot lid' van het Provinciaal College van toezicht op Kerkelijke goederen in Nohrdiholland is benoemd de heer G. J. van Leersum, notaris alhier, in de plaats van wijlen) den heer Jb. van der Stoki ie Niouwe Nie- dorp. BARSINGERHORN. Bij het onweder van jongstleden Zondagmorgen is de bliksem ingeslagen in het hoogspanningsnet der electrische verlichting, waarbij een der hooge palen in het land van den heer P. Stins alhier gedeeltelijk vernield werd en er voor eenige uren geen stroom was; anders geen1 beschadiging. Men heeft opgemerkt, dat er, hier althans, minder gevallen voorkomen, dat er vee-in de weide door het onweer gedood wordt, dan vroeger. Of dat ook elders zoo is? ten genieten, Zij gaf daarom alles aan Weldadigheid uit met uitzondering1 van stn klsin kapitaal!iw om zelf in hei leven is blilv-n. Toon zij ten elotis, vijiiiön jaar s-eledeti, diïtfri, deed haar zoon, allo pogingen om ds vo!» giften, die zij hier en daar kwistig had uitgedeeld, weer ierug' te krijgen. Al die jaren is hij or moo doende en hij is thans 800.000 fres. op het spoor. Hij doot pogingen om het geld terug te krijgen en in dit verband zijn een aantal processen aanhangig gemaakt. Maar het oor spronkelijke fortuin is in den loop der jaren zóó ver snipperd, dat er weinig kans. is dat hij het bedrag te rug zal krijgen. STIERENGEVECHTEN IN ITALI& Voor de eerste maal hooft do vorige week Vrijdag ito Rome In tegenwoordigheid van een reusachtige volksmenigte oen echt Spaansch stierengevecht plaats gehad. Nadat, de torero, onder luide toejuichingen don stier gedood had .begaf hij zich naar de loge van Musftolinl, wien hij zijn met goud bestikton mantel en een kostbaar Arabisch pistool ten geschenke aan bood. Mussolini, die de behendigheid van den torero bewonderd had, bood dezen een gouden cigarett,en- etui aan. De stierenvechters zullen de eerstvolgende weken oen rondreis door de groote Italiaansche steden ma ken. EEN PROCES OM EEN FORTUIN. Voor de Tweede Kamer van do Parijsche recht bank dient thans een merkwaardig proces, waarvan het onderworp meer op dat eener sensationeele no velle dan op een feit uit het dagelijksch leven ge lijkt. In 1867 richtte een zekere dokter Emile Preter- re een tandheelkundige inrichting op, die hem een groot fortuin opbracht. Hij maakte kennis met een Engelsch meisje, dat te Parijs woonde, huwde dit en EEN GEWELDIGE BUI. In den nacht van Zaterdag op Zondag is onze ge meente en een deel der omgeving door een gewel dige onweersbui, gepaard gaande met hagelsteenslag. geteisterd. Het was ongeveer half vier in den nacht dat deze bui op Schagen neersloeg. De bliksem was niet van de lucht, en de donder kraakte onophoudelijk. En weldra geeselde een hagelbui de aarde. Het was een oordeels leven en de brokkèn ijs bom den met geweld neer. Dakvensters konden deze kracht niet weerstaan en menig ruit daarom vernielde. Erger was het echter op tuin en veld. Boompjes werden als van hun groen ontritsd. Bloemen en planten werden stuk gerafeld, bloesems afgerukt, zoodat tuin en straten in onze gemeente als met een groen laken waren overdekt. Het was een droevig gezicht! De velden in een deel onzer omgeving hebben ook ontzettend geleden. Wijt zagen een aardappelveld, waar het groen als tot moes was geslagen. Wij hoor den van karwijvelden die in vollen bloed, tortaai kapot gehageld zijn. Het zal voor verschillende per sonen een groote schade zijn. NATIONAAL HULDEBLIJK. Onze plaatselijke commissie voor het Nationaal huldeblijk, bestaande uiit de heeren Cornelissen, Bur gemeester, deken Van Heoswijk, Da Boeke, G. Dor- beck en M. Visser, vergaderde Maandagavond ten raadhuize tor bespreking van de middelen door de commissie aan te wenden om ook in onze gemeente gelden to verzamelen voor het Nationaal Huldeblijk, dat zooals men woort in hoofdzaak zal bestaan in het restaureeren van het koor der Nieuwe Kerk te Delft, waar zich de grafkelder bevindt van vele le den van ons Oranjehuis. Besloten werd «rijk en arm in de gelegenheid te stellen zijne bedrage, grooit dan of klein, aan het huldeblijkfonds te schenken door in deh kom der gemeente zoowel als in de buiten wijken lijsten ter inteekening aan te bieden. Burge meester gaf ter inleiding van de vergadering, eenj overzicht van hetgeen reeds in ons land geschiedt om het 25-jarig regeerings jubi 1 eum van onze Konin gin door dit huldoblijk waardig te gedenken, theater royal. Over de voorstelling „de Hofslachter" Vrijdag 18! Mei a.s. lezen we nog de volgende resencoe: Het Vaderland schrijft: De slagerij van Frits Rommel, hofslachter, zal wel-1 haast haar 25-jarig jubilé vieren. Dat is haar hier en worden op stemmingsdag a.S. Woensdag, daar «el aan te zien, ook al heeft de tegenwoordige eenlflé autoritten vanuit de buitenwijken eigenaar er Iets aan gemoderniseerd. Maar och, het J." zaakje gaat toch nog zoo goed en het is populair als onzer gemeente naar.de stembus gemaakt, een harer producten, de leverworst. De vrouwen die daarvan gebruik wenschen Wat een kostelijk type is trouwens Hubert la Ro- te naken, verzoeken wij beleefd, van onder- che als Frits Rommel. Er is niet gelachen om hem glaande tliden goede nota te nemen, en ge- gisteravond, er is geschaterd. La Roche jongleert u reet zoo'n rol. Hij laat zich telkens tot nieuwe bra- *8ed te Staan. vourstukjes verleiden en het succes is verzekord. Het geschiedt gratis en men wordt ook Morgen, Woensdag, stemming voor onzen nieuwen Gemeenteraad. Wien zullen wij stemmen? Bij deze vraag alleen en boven alles gelet op het algemeen belang dor gemeente. Geen algevaardigden die alleen en boven alles letten op séctftrlsche belangen, zooals de Roomschen en S.D.A.P.crs; en die daar aan zelis het belang van velen durven op- ofleren. Wij moeten In Schagen hebben mannen en vrouwen, die ruim genoeg van blik zijn om het belang van Schagen ln zijn geheel te bezien. Wij moeten mannen en vrouwon hebben, dio getoond en bewezen hebben capaciteiten te bezitten, dat zij een gemeente kunnen be sturen. Wij moeten ln Schagen mannen en vrou wen hebben, die aan onze gemeentepolitiek, leiding en richting kunnen geven. Wij n.oeten mannen en vrouwen hebben, waaruit wbthouders kunnen worden aango- wezen, bekwaam en zelfstandig genoeg om aan bet hootd onzer Gemeente te staan. Wij moeten mannen en vrouwen hebben die beseffen dat onze gemeente moet bloeien en groeien, maar deze toch econo misch en zuinig weten te besturen. Wij moeten mannen en vrouwen hebben die warm voelen voor ons onderwijs, juist ln de komende jaren, nu de regeering de zorg daarvoor zoozeer verwaarloost. 1 Welnu, als deze overwegingen bij u, kie zers en kiozeressen, den doorslag geven, stemt dan met ons op waarvan de eerste naam Is die van O Niet meer dan één hokje mag men rood maken. Als men meer dan één hokje rood maakt is het biljet ongeldig. nam haar natuurlijk kind als het zijne aan. Eenige! Maar hij is kunstenaar genoeg om de grens van de weer thuis gebracht. jaren later echter kreeg het jonge vrouwtje een fi-charge hiet te overschrijden: Zoo komt er ten slotte nancter lief. Zij verborg deze liefde voor haar man, I een levenswaar type voor u te slaan, waarin alleen totdat deze een kapitaaltje van 200.000 fres. op haar; de kaïaktereigenschappen wat sterk zijn aangezet, had vastgezet. Daarna verdween zij met haar min-Hot heele stuk vraagt dat trouwens, naar cn liet zich van hem scheiden. Toen PreterreMagda Janssens, speelde weer Gusti en hel was stierf liet hij drie millioen fres. aan „zijn teer bemin- gaaf en echt. Jancques Reule was de boemelstudent de vrouw" achter, hetgeen nadrukkelijk in het te sla- Hudolf, die ten slotte Frits Rommel de baas wordt, ment stond vermeid. Julia Cuypers, zijn vrouw, lfcnri Eerene hun zoon, Na langdurige gerechtelijke debatten, waarin de enz. Het samenspel vertoonde geen wanklank. Dat Langs Nesdl'k, gedeelte Nes, Lasschoter- weg om 9 uur aan de Keins, 9.15 Lagedljk naar Schagen. Langs verder deel van de Nes, naar Wad, 10.3P; terug langs de Nes en Lange Snevert naar Schagen. Langs Korte Snevert langs Haringhulzen raadsman van Pretorre's familie er op aandrong het is niet alleen een pluim op den hoed van den regls- naar Grootewal hall 12 naar Schagen. testament nietig te verklaren, kwam de gescheiden j sour la Roche, maar ook op dien van de schrijvers Qm hall 1 Op TJallewal en om hall 2 aan vrouw toch in hot bezit van het geheele fortuin. Haar! van de Hofslachter, die zoo'n goed speelstuk lever- m-u,.- 1 c.vi odVitnM Raolo rv atv on ïtnvonil/lo bof don S. 1 minnaar legde er echter beslag op, en verspilde het i den. S. aan liefdadige giften, terwijl hij zijn gezellin zeer krap hield. Toen hij stierf legateerde hij' 2.500.000, BEVORDERD. fres. aan het Pasteur-Instituut. I De heer J. H. Stins aan het postkantoor alhier, is Mevrouw Preterre wist echter te bewerken, dart de'geslaagd voor het aanvullingsexamen Fransen, Duils.h laatste wil van haar vriend ongeldig werd' verklaard en Engelsch, vereischt voor rangbevordering kantoor- en het Pasteur-Instituut betaalde het legaat terug. personeel. De heer Süns ontving zijne opleiding doof Op dat oogenblik was mevr. Preterre zeer rijk. En den heer A. Koning. voorval verschilde met de voorvallen van andere da gen. Het was in het schoolgebouw van Wrayth, waar de vroolijke onderwijzeres, het vorige jaar getrouwd, haar eerstgeboren zoon liet zien, want hij was juist op hun trouwdag geboren. Juist veertien dagen gele den. Zij was bleek en. betrokken, maar zóó trotsch en verrukt, dat Tristam opeens zeide, dat hij en Zara peet moesten zijn over dit kind en Zara hield het vnurroode, schrompelig wezentje een oogenblik vast1 en toen zij opkeek, ontmoetten haar oogen die van haar echtgenoot cn zag zij, dat die vol tranen ston den. Zij gaf het kindje weer aan de moeder terug, maar kon een oogenblik niet spreken. Tenslotte kwamen zij weer thuis op Wrayth en op dè gansche wereld leefde geen ongelukkiger paar. Zara kon haast haar ongeduld niet bedwingen om te zien of er in haar afwezigheid gen telegram van Mimo was gekomen. Tristam zag haar angstige blik ken, en glimlachte. Zij zou dien dag geen antwoord van haar minnaar ontvangen. Doodmoe van alles, vroeg Zara hem, of het goed was dart zij, naar bed ging, en niet vóór het diner beneden behoefde te komen. - Ik zal het niet doen als hot niet in mijn rol past, zeide zij waarop hij, kort antwoordde: De voorstel ling is vanavond afgeloopen, doe, als je goeddunkt. Zij ging dus treurig weg en zag hem niet weer, vóór den volgenden morgen, toen zij klaarstonden, om to vertrekken, den Vrijdagmorgen, dien Tristam noemde „iiet begin van het einde." Hij had beslist dat zij per trein zouden gaan en .niet per auto, zooals gewoonlijk, omdat hij van autorij den hield; maar de ellende van zóó dicht naast haar te moeten zitten, nu hij haar wilde verachten en ver vloeken, was een te groot waagstuk. Zij' vertrokken dus al spoedig na de lunch, en zouden om vijf uur in Park Lane zijn. Geen telegram was voor Zara gekomen. Mimo moest weg zijn, maar in elk geval bewees het, dat or niets buitengewoons was gebeurd, .tenzij hij door Mirko zelf onverwacht naar Bournemouth was geroepen, en in haast vertrokken was. Dit denkbeeld kwelde haar zóó dat zij 't niet uit kon houden en voelde, dat zij naar Neville Straat moest gaan om te kijken. Doch hce weg te komen? Francis Markrute wachrtte hen in de biblotbeek op en scheen zoo overvol van geluk, dat zij niet weg kon komen vóór zij een zeer langdurige „thee" geno ten had. De verandering bij dezen afgetrokken man trof hen beiden; hij scheen jaren jonger en vol menschenlief de. En Tristam dacht eraan hoe hij zelf, op den dag toen zij van Parijs was gekomen, naar Victoria was gegaan om Zara te ontmoeten, zóó vol vreugde in 't leven, dat hij een bedelaar een halve soverein gege ven had. De wijn en het. geluk openen het menschenhart Hij wilde niet vóór morgen trachten met hem over zijn eigen narigheden te spreken; en hem niet lastig vallen tot na het diner op Glastonbury House. Eindelijk kon Zara wegsluipen. Zij wachtte haar kans af en toen zij de hall een oogenblik leeg vond, glipte zij de voordeur uit; het was echter al over half zeven en het diner op Glastonbury House in St. Ja mes' Square begon ite acht. Ze sprong snel in een ta xi, die zij in de Grosvenorstraat oppikte ze dorst in Park Lane nie te wachten uit angst te worden op gemerkt en ten slotte bereikte zij het kosthuis in Novillestraat, en trok aan de bel. Het morsige dienstmeisje vertelde, dat mijnheer uit was, maar of de lady niet binnen wil(le komen om to wachten: hij zou niet lang uitblijven en had gezegd alleen maar een- telegram weg to moeten brengen. Zara kwam hu naar binnen. Een telegram -- mis schien voor haar ja, zeker voor haar. Zij wist dat er niemand anders was, die Mimo zou kunnen tele- grapheeren. Zij ging naar 't t duistere atelier. Het vuur was bijna uit, eni het meisje stak een kaars aan, die zij op de tafel zette. Het was erg koud op dezen mistigen Novemberdag. Wat was het hier toch er barmelijk armoedig, na de weelde, waaruit zij kwam. Lieve, dwaze, edelmoedige Mimo! Zij moest iets voor hem doen, en overlegde hoe. De kamer zag er pijnlijk netjes uit, als trouwens alles wat hem toebehoorde, en daar stond „De Apache" op haa»' te wachten om Om hal! 2 over Burgborn. door Nieuwe- weg, St. Maarten, langs Valkkoogerdijk. J3 Het gaat preeies dus als vorig jaar. Het Bestuur der Vr,;z. Dem. Kiesvereeniging. in een nieuwe, gouden lijst te worden weggedragen, i en de Londensche mist" dio ook verder geacheverd leek. Klaarblijkelijk had hij er nog kortgeleden aan gewerkt want zijn palet en pensee'en laeen nog nat i op een kist naast hem en op een stoel lag zijn vj00J- i Hij was geen geboren musicus, zooals Mirko, doch speelde heel goed Palet en penseelen lagen er. alsof hij ze in grodte haast neer had gegooid. Waarom? Was er een boodschap voor hem gekomen? Had hij nieuws gehoord? Een koude greep haar om het hart. Zij zag rond. of Mirko soms een brief of een zijner koddige kaarten geschreven kon hebben. Neen. daar I was niets, dat zij niet reeds gezien had. behalve dit ééne op een ansicht van de stad. Slechts een paar woorden: ..Dank Chérisette voor haar brief. Agatha is trés jolie. maar heeft geen verstand van de viool en I wil er zelf op spelen maar, hemel, dat geluid. 1 Hoe hij het klaarspeelde om deze kaarten gepost te kriigen, was altijd een raadsel; men kon er aan zien, dat hij ze ergens verborg en ze denkelijk in een brie venbus stopte als hij ging wandelen Deze was twee dagen geleden gedateerd. Kon er sinds dien tijd leta gebeurd zijn? Zij brandde van dngeuld. dat Mimo kwam. Een klokje sloeg zeven uur. Waar kon hij zijn? De minuten werden tot een' eeuwigheid. Alle mogelijkheden kwamen haar in gedachten tot zy zichzelf weer beheerschte en kalm werd. Op do schoorsteenmantel stond, in een zilver i^st, een groot portret van haar moeder, door Mimo ge kleurd. Zij staarde er steeds weer op en fluisterde hardop in de duistere kamer: „Maman adorée. zorg nu voor je kleintje, zelfs als hij gauw bij u mocht komen." Daarnaast stond een ander portre van Mimo. terzelfder tijd genomen, toen Zara en haar moeder naar het paleis van den keizer waren ge gaan. in dat verre landHoe knap was hij toen. was hij nóg; en wat stond dat onbekommerde air hem goed en die schitterende wit- en gouden uni form. Mimo was altijd ©en gentleman, zelfs in zijn schunnigste kleeren. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2