Altllttl ïitus- Vraagt stalen bij B. LEÜGHAUS, Centrale VeLiiigsvereeniginy „Warmenhnlzen en Omstreken". 'n Gratis Dag ofCadcaux Uitgevers» N.V, v.h. THAPMAN Co., Schagen EERSTE BLAD. kunnen wij U niet nbleden maar wel PHlMiKLttlllNO tegen de LAAGSTE PKIJZEN WINKEL. VAN RSJSWIJK's Schoenhandel - Schoenmakerij. Vertrouwd adres*voor luxe en gewone Schoenen tegen uitersten prijs. Raad Harenkarspel. Zaterdag 19 M<-i 1923. SCHAEER 66ste Jaargang. No. 7232. CODEANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 'a morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20 I j-Prije per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 6 eent. ADVERTEN- I TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijano. inbegrepen). Groote letter» worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. Wegens Pinksteren verschijnt, er a.s Dinsdag geen nummer van dit blad. deuitg Algiemeene Vergadering op Donderdag 17 Mei 1923, des middags 2 uur, in het Veilingskoffiehuis te War- menhuizen. Voorzitter de heer P. Slot?J secretaris de heer P. Klant. Aanwezig zijn: „de Noord-West", Eenigenburg. „West-Friesland" van Krabbendam, „de Noord". War- menhuizen, .Ons Belang", Stroet, .Groenteteelt, St. Maarten en „Samenwerking" van Harenikarspel. Voorzitter heet Bestuur en afgevaardigden, bene vens den heer Balk, secretaris der Provinciale Com missie, den heer Van der Laan, die in d'e plaats van den Rijkstuinbouwleeraar den heer Hazeloop; aanwe zig is, de pers en „Koophandel", welkom. Spr. acht het minde/ge wenscht een blik in de toekomst te wer pen, terwijl de dingen die achter ons liggen niet een prettigen indruk hebben achtergelaten. De exploitatie rekening over het afgeloopen jaar zal wel voor iede- -ren bouwer een verlies op de balans aanwijzen. We zullen hopen dat de toekomst verbetering zal bren gen, en spr. spreekt ook de hoop uit dat we zullen vergaderen in eensgezindheid, niet om af te breken, maar om op te bouwen en verbeteringen aan te bren gen waar die noodzakelijk zijn. Met den wensch dat de besprekingen zakelijk zullen worden gehouden en verklaart spr. de vergadering voor geopend. De uitvoerige notulen worden gelezen, ze worden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Medegedeeld! wordt/, dat het aantal leden op 1 .Tan. 1923 bedroeg 628, tegen 619 vorig jaar. Van het Yi rt gistratierecht zullen we binnenkort wel verlost zijn, waarschijnlijk bij den aanvang van de nieuwe cam pagne. Het wetsontwerp is thans door de beide Ka mers goedgekeurd. 1 Voor de Aardappelkeuring heeft de vereeniging zich aangesloten bij de Nederlandsche Maatschappij van Plantkunde. Voor goedgekeurde aardappelen zullen door die Maatsch. certificaten worden verstrekt/ De gelege-nlheid tot aéngiïte voor deelneming aan die keuring is thans verlengd van 12 Mei tot 23 Mei. Het veilingskoffiehuis is weer voor 2 jaar verpacht aan den heer K. Wit voor f700 per jaar. Voorzitter deelt mee dat voor de aardappel keurin gen een commissie voor Noordholland is samenge steld/ bestaande uit de heeren J. G. Hazeloop, Alk maar, P. Band, Nieuwe Niedorp. Groen( Zuidschar- 't-oude, Bakker, Enkhuizen., en P. Slot, Warmenhui- en. In de vergadering van den Vierbond is door Oud- karspel in bespreking gebracht de rattenverdelgang. Thans is de serum daarvoor verkrijgbaar van de Rijksseruminrichting te Rotterdam, waardoor de kosten dezer verdelging in1 tegenstelling van vroeger heel wat minder zijn en oede resultaten zijn te ver wachten. Voor het verkrii.oni van goede resultaten is evenwel een algemeen© medewerking der aangeslo ten vereeni gingen noodigj. Voorzitter doet een beroep op die medewerking. Voor serum kan men iich wen den tot den heer Swatner te Oudkarspel, iroo h®handellng komt hel finmitioel verslag over 1&2~. Het geelt aan ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f9592.35H, met een saldo van f6.12tf. Do balans sluit met een activa en nnssiva van f 13023.74®. waarbiji het saldo verlies f365.29V6 bedTaagt, overeen komstig de verlies- en winstrekening over 1922. De heer Hopman, „de Noord", adviseert namens de commissie tot goedkeuring". Nadat enkele inlichtin gen die door de heeren Doekes en Boekei worden gevraagd, zijn verstrekt, wordt de rekening, balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd en voor zitter dankt den penningmeester voor zijn gehou den beheer. Volgt vaststelling van de begrooting over 1923, sluitende in ontvangst en 'uitgaaf op f 5770. De heer Doekes vraagt waarom geen specificatie van de algemeene onkosten wordt gegeven, doch voorzitter meent, dat die heer Doekes, als lid von het Centraal Bestuur, deze opmerking in dat bestuur had kunnen maken. Overigens is als basis genomen de onkosten van vorig jaar, die wel gesuecificeerd zijn. Ook de begrooting wordt, onveranderd vastgesteld. Door den secretaris wordt hierna het jaarverslag uitgebracht, waarin allereerst gewezen werd om den zeer slechten uitkomst voor den tuinbouw. In het af geloopen jaar werd 284 maal geveild. De keurmeester moest 94 maal optreden, vorig jaar 45 maal, doch 40 maal behoefde boete te worden toegepast. Aange voerd werden 2.803.790 K.G. aardappelen, 5361.685 K.G. roode kool, 364'z.uOÜ K.G. gewone witte kool, 2439 845 K.G. Deensche witte kool, 1552 830 K.G. gele kool, 1470.143 K.G. gewone uien, 19.292 K.G. zilveruien. 556 090 K.G. peen. 41.639 stuks bloemkool. De toename der wagon® waren voor aardappelen met 7, roode kool 192. gewone witte kool 37, gele kool 44, gewone uien 73, peen 29. Afgenomen is de aanvoer van Deensche witte met 20 wagons. De omzet bedroeg f616.143.74. De inventarisatie is vrij nauwkeurig geschied, ook het verplicht veilen is zeer goed uitgevoerd. Gememoreerd wordt dat voor onze vereeniging 1923 een jubileumjaar is. 13 Maart j.1. toch heeft onze vereeniging 10 jaar bestaan en 1 October a.s. zal onze veiling 10 jaar bestaan» hebben. Het verslag brengt in herinnering wat in dat 10- jarig tijdperk alzoo is voorgevallen, het is voor de leden geweest een tijdperk van» licht en duisternis. De rapporteur eindigt zi.vn verslag met dank te bremzen voor de ondervonden samenwerking, en uit dpn wensch dat dit in de toekomst zoo moge blijven in het belan? van o^ze vei' inavereeniring. fApnlaus) Voorzitter dankt den secretaris voor zijn uitstekend samengesteld jaarverslag. Voorstel van de Vereeniging „West-Friesland": De Centrale Veilingsvereeniging berame middelen om de verzending van minderwaardige producten naar Amerika te' voorkomen. Toelichting: „West-Friesland" meent dat het voor de verovering van een nieuw afzetgebied in de eerste plaats noodzakelijk is producten van prima kwaliteit te verzenden. De verzending van minderwaardige producten zal op den duur zeker nadeelig zijn voor de belangen der tuinders. Praeadvies: Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorstel volkomen vereenigingen, In aansluiting met de maatregelen die door het Centraal Bureau van de Veilingen zullen worden genomen door de instelling van een handelsmerk, zal ook het Centraal Bestuur alle pogingen aanwenden, die tot het door „West- Friesland" gewenschte doel kunnen leiden. Voorzitter geeft op dit praeadvies nadere toelich ting. I De heer WildeboerB „West-Friesland" zou willen j dat naar Amerika alleen le kwaliteit producten wor- don gezonden. Het is echter de vraag of dat is uit te j voeren. Voorzitter zegt dat het wel aanlokkelijk klinkt, maar we zitten hier met een massa 2e soort produc- ten. In herfst en voorjaar is niet altijd over voldoende le kwaliteit te beschikken. Spr. ziet er geen gevaar in dat mindere kwaliteit heen gaat. Als ze maar ge- j garandeerd is. De heer Wildeboer Jr. meent, dat in Amerika al- 1 lleen le kwaliteit wordt gevraagd, j Voorzitter meent dait we dan bok met het handels merk bereiken wat we willen. De heor Mosch, Koophandel, meent, dat de tuinbou wers nog niet de kooplui zoo aan banden kunnen leg gen door zo op te leggen alleen le kwaliteit te ver zenden. Spr. doet mededeeling dat een zending le kwaliteit slecht aankwam, een 2e kwaliteit daaren tegen in zeer goeden toestand. Veel hangt af van do koelruimte in de schepen. Voorzitter meent, dat overleg moet worden gepleegd met „Koophandel". Er moet geen kwestie zijn van afin banden leggen. Spr. beaamt dat er gebrek aan koel ruimte is op de schepen. In de vergadering van de Groep van Veilingen is deze» kwestie besproken en getracht za»l worden in dat gebrek te voorzien, in over leg, met scheepvaartkringen en met steun van de re- ge e ring,. De secre.taris acht het ook in het belang van Koop handel dat deze afzet naar het buitenland toeneemt. Wanneer men in het buitenland af kan op het han delsmerk, zullen de kooplieden in het buitenland vra gen naar de producten onder dat handelsmerk. Spr. meent ten aanzien van de opmerking van den heer Mosch, dat le kwaliteit toch langer goed zal blijven dan 2e kwaliteit. Ten opzichte van koelruimte z u een ombouwing van passagiersschepen noiiig zijn, iets wat een dure en een langdurige geschiedenis is. Niet alleen zal de regeering steun moeten verleenen,, maar ook ander export zal noodig zijn. Het eerste jaar zal het nog wel een tamelijk sukkelen zijn met Je verzonding naar Amerika, liet praeadvies van het Bestuur wordt daarna goed gekeurd. Confectie- en Maatkleermakerjj Overal le onlbiedeo. Voorstel van de Vereeniging: „De Noord-West": Het boetestelsel voor witte kool en uien, worde als volgt gewijzigd: 1. Voor randige witte kool wordt de eerste maal' geen boete en prijsvermindering toegepast. 2. Voor uien, waarin eene geringe hoeveelheid van onvoldoende kwaliteit voorkomt, wordt geenl boete geheven; de verkooper wordt slechts verplicht ze uit te zoeken. Praeadvies: Het Centraal Bestuur acht het niet noodig hiervoor het reglement te herzien. In de prac- tijk is in verschillende gievallen de door „De Noord- West" gewenschte regeling getroffen. Het Centraal Bestuur acht het evenwel niet gewenscht'deze rege ling voor toepassing in alle gevallen in het reglement ■vast te' stellen. De heer Pronk zegt, dat wel eens, spr. heeft dat zelf ondervonden, te ver is gegaan met de korting tot 15 in plaats van tot 10 en dat vindt hij bij de eerste maal wel wat schoftig. Voorzitter zegt dat de opmerking, dat het schoftig is, dat de heer Pronk beboet werd, vervalt, omdat hij de boete terugbetaald heeft gekregen. Nog nim mer is gebleken dat beboet is buiten het reglement om. Misschien wil de heer Pronk wel de cijfers noe men. De secretaris» zegt, dat hier verward wordt de boete met de prijsvermindering, In het reglement kan niet worden vastgelegd hoe het bedrag der prijsvermin dering zal zijn, omdat het afhangt van den dagprijs. Het bestuur heeft in bedoeld geval heel royaal ge handeld. (Teekenen van instemming.) De Noord-West trekt hierop haar voorstel in. Het Centraal Bestuur stelt voor het percentage der veilingskosten met Yk te verhoogen, en afgezien van de registratierechten te bron eren op Wk Toelichting: Het'Centraal Bestuur is van oordeel, dat de Betaalmeester een onvoldoende salaris geniet en wenscht zijn percentage tot f500.000.met Yk te verhoogen. Voorzitter wijst er in zijn toelichting op, dat het Bestuur niet zoo maar met dit voorstel is gekomen omdat 't heel goed voelt dat het thans nie de ijd is om salarissen te verhoogen. Doch de beste jaren heb ben geen aanleiding gegeven het salaris van den be taalmeester te verhoogen, doch uit den aard der zaak komt die behoefte pas in de slechte jaren naar voren». In d'e laatste 4 jaren heeft de betaalmeester zijn sala ris op f1268 per jaar geraamd. Het bestuur achtte de raming voor de onkosten wat te hoog! en kwam op een gemiddeld salaris van ruim f1400. Dat is een salaris dat niet voldoet aan de eiséhen die aan het ambt worden gesteld. Spr. wijst verder op de risico die de betaalmeester loopt, terwijl op andere plaatsen die risico voor rekening der vereenigingen is. Het bestuur stelt daarom voor tot een omzet van f500.000 het salaris met Yk te verhoogen, van de f500.000 tot 1 mil'lioen te laten op 0.50 en boven de mil lioen op 0.35 De beer Glas, Groenteteelt, vraagt of voor de risico de koopman geen borgen moet stellen. Voorzitter antwoordt, dat bet onmogelijk zal zijn dat de betaalmeester volkomen zekerheid weet te krijgen. De heer Glas zegt, dat in zijn vereeniging gewezen is op bet gevaar, dat wanneer de Noorder Marktbond het veilingspercentage niet verhoogt, er een vluchte ling naar den N.M.B. zou gaan. Spr. vraagt, of de hoogere salariskosten niet op een andere wijze zijn te vinden, want spr. zou het toejuichen als het vei lingspercentage, wanneer straks het H pet. registra tierecht niet meer wordt geheven, wordt verlaagd. Voorzitter zegt, dat het Centraal Bestuur dit wel degelijk onder de oogen heeft gezien, maar het zal niet anders mogelijk wezen, dan dat do tuinders de verhooging opbrengen en dan is beter het veilings percentage te verhoogen, dan de contributie te ver hoogen. In bet eerste geval toch zal er meer naar draagkracht worden bijgedragen. De beer Glas zegt, dat zijn vereeniging den betaal meester een goed salaris wil toekennen, maar liever zou 'zij dat langs andere wegen zien. De beer Hopman, „de Noord", ziet liever een. an der voorstel, nl. met een gegarandeerde omzet van 1 millioen een percentage van 0.50, met een heffings percentage van 0.75 pet., opdat het bruto-ealaris dan is f5000. Van dat salaris toch gaat af f2200 voor klerk en kantoorbenodigdheden, zoodat f2800 over blijft. Spr. zou dan de risico voor kwade posten op de vereeniging willen doen overgaan. Spr. wijst op het salaris te Noordseharwoude, waar bij een gega- randeerden omzet van 2 millioen hot voilingsper- centage 4/10 is met een bruto-inkomen van f 8000, de risico voor den Noordermarktbond en vrije kantoor benoodigdbeden. De heor Tesselaar, „de Noord", wijst op de f300, die de betaalmeester als eocretaris der vereeniging geniet. Wanneer nu het percentage voor de eerste half millioen met 1/4 pet. wordt verhoogd, zal het een gemiddeld salaris worden van f 2950. Wanneer de omzet 1 millioen wordt, acht het Bestuur dan het voorgestelde salaris noodig? Is het niet moge lijk dat tot een zeker bedrag het salaris door de Ver eeniging wordt gegarandeerd, en dat het daarboven dan ten goede, van de Vereeniging komt? Voorzitter is van oordeel, dat het hier gaat om het salaris van den betaalmeester en daji buiten» be schouwing kan blijven wat de heer Klant als secre taris en met privé-werkzaamheden verdient. Spr. vraagt, of de heer Tessolaar het ambt van betaal meester met f 2900 voldoende acht betaald. Waar do beer Tesselaar zijn bevreemding uitspreekt dat het salaris over de 4 laatste jaren geraamd wordt, zegt spr., dat het Bestuur accoord gaat met de gegevens die de betaalmeester heeft verstrekt- De hoer Kroon, „de Noord", meent, dat het ambt van betaalmeester en van secretaris niet gesplitst kunnen worden. Als de betaalmeester voor do be trokking van secretaris bedankte, zon dat moeilijk heden opleveren. De heer Tessolaar meont, dat in dat geval het nog vroeg genoeg is, om hot salaris te verhoogen: Spr. zou het voorstel-Hopman willen steunen, wanneer bij goede jaren een reservefonds wordt gevormd, dan zou in slechte jaren het 1/4 daaruit te betalen zijn Voorzitter gevoelt zelf wel voor het voorstel-Hop man, doch spr. wijst er op, dat in slechte jaren do vereoniging de risico niet kan loopen, uit een leege kas kan niet geput worden. Do heer Gutker, Centraal Bestuur, zegt, dat ook het voorstel-Hopman in de bestuursvergadering is besproken, maar er werd slechts een kleine minder heid voor gevonden. Do heer Hopman verdedigt nog eens zijn voorstel. We mogen niet willen dat de hfcer Klant voor een schamel loontje werkt en spr, denkt niot, dat de ri sico, die spr. op de vereeniging zou willen afwente len. zoo groot zal zijn. De heer K. Biersteker, Centraal Bestuur, acht het niet noodig, te wijzen op de noodzakelijkheid dat de betaalmeester een goed salaris geniet, Er wordt nu wel gesproken over een gegarandeerd salaris, maar ten opzichte van onze inkomens kan niets gegaran deerd worden. Spr. vraagt zich af, hoe het moet, wanneer er een paar duizend guldens te k'ort zou den zijn. De heer Klant heeft 10 jaar mei ons mee geleefd en deze zal met de regeling van het Centr. Bestuur wel tevreden wezen. Wordt de omzet meer dan een millioen, dan zal hij een best salaris heb ben. Spr. acht het veiliger het bestuursvoorstel aan te nemen De heer P. Swart is niet zoo bang voor den Noor der Marktbond. Spr. wijst er op, dat wij steeds een laag percentage hebben gehad en dat dienen de le den voor oogen te houden. Spr. voelt ook wel vvat voor het voorstel-Hopman, maar als in de slechte jaren door de vereeniging moet worden bijgepast, zal dat bezwaarlijk gaan., terwijl het salaris dan reeds is betaald. De heer Mink, „de Noord", zou het Bestuursvoor stel zoodanig willen wijzigen, dat het percentage bo ven een cn zet van 1 millioen blijft op 0.50 pet., in- plaats van op 0.35 pet. lenslotte wordt het voorstel-Hopman verworpen met 57 tegen 16 stemmen. Een voorstel-Mink, boven fl millioen ook 0.50 pet. wordt niet ondersteund en door den voorsteller teruggenomen., waarna het be stuursvooratel wordt aangenomen met 68 tegen 4 stemmen. De secretaris dankt de vergadering voor de wijze waarop deze besprekingen zijn gehouden. Niet alleen voor zichztelf, maar ook voor de tuinders hoopt hij, dat de omzet beter zal worden, daardoor toch zullen ook de inkomens der tuinbouwers verhoogon. Thans verkrijgt het woord de heer Van der Laan, leetraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Alk maar, die inplaats van den» heer Hazeloop, ook hier mededeeling doet van het regeeringsvoornemen om de Rijkstuinbouwwinterscholèn te Alkmaar en te Hoorn te doen samensmelten, terwijl dan het meeste gevaar bestaat, dat die te Alkmaar wordt opgehe ven. Ook nu, evenals in andere vergaderingen, wordt gewezen op de weinige deelname door de jongens van de tuinbouwers, op het nut van vakonderwijs, enz. De heeren Teensma en Molenaar meenen, dat in de eerste plaats de menschen wat meer doordrongen moeten zijn van het nut van het onderwijs. Na enkele bespreking wordt het gewenscht geacht dat deze kwestie door de plaatselijke veroerdgingon onder de oogen wordt gezien en deze streek meer van het nut, de rijkstuinbouwaohool te bezoeken, te overtuigen. Bij, de rondvraag brengt ook de heer Balk, secre taris der Provinciale Commissie, ter sprake, de uit voer onzer tuinbouwproducten, niet alleen naar Amerika, maar naar het buitenland in 't algemeen. Spr. wijst op den concurrentiestrijd die Holland met de overige uitvoerende landen 'zal hebben te strijden, op de noodzakelijkheid allo aandacht aan de kwaliteit dor producten te schonken, doch ook aan do vorzending, vorpakking en sorteering. Het buitenland moet de zekerheid hebben goede produc ten te ontvangen en daarom acht spr. het noodig dat er komt een keur- en handelsmerk. Het zal niet on- dors kunnen dan dat onzo tuinbouwers zich te doen opzichte aan banden» laten loggen, maar in de toe komst zullen we aan dien concurrentiestrijd1 op die wijze het hoofd moeten bieden. Bovendien zal meer reclame voor onze producton moeten worden ge maakt. Spr. noemt als zijn idee b.v. daartoe te ge bruiken de Yt pet. registratierecht, die straks zal vervallen. Spr. eindigt met een krachtige opwekking tot eendrachtige samenwerking tot verbetering van den afzet onzer producten naar hot buitenland. Ap plaus. Bij de rondvraag komt verder ojn. ter sprake de hooge waterstand te Warmonhuizen. Besloten wordt, bij Geestmorambacht aan te dringen op het „op peil houden" van het water en waar voorzitter hooft ge hoord, dat de watermachino niot in werking wordt gesteld, omdat men de kosten te hoog acht, die de in werking stelling zal vorderen, wordt besloten te gen een dergelijke opvatting te protosloeren. Vergadering van den Raad op Donderdag 17 Mei 1023, de® middags 3 uur. Voorzitter de heer J. Burger, secretaris de heer Jb. Dam. Na opening worden do notulen van de vorige ver gadering voorgelezen, cn algemeen goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de heer Warteuhorst aange steld is als gomecnteopzicliter. Van den neer do Vries, opzichter der openbare be graafplaats is een verzoek ingekomen om hem 125 toe te kennen voor extra werk, hieraan gedaan. Do meerderheid van B. en \V. staan hier afwijzend tegenover De heer Borst is van moening, dat de opzichter wist hoe of do toestand was toen hij naar dozo funeliu solliciteerde en is daarom dan ook tcgon het verzoek. Ook de heer De Groot "denkt hier zoo over. De lieer Bakker is er wel voor, temeer tiaar het hem door den Voorzitter ecnigszins is toegezegd. De andere leden vdn den raad .denken hier ook zoo over, zoodat het verzoek met do stommen van de beide Wethouders tegen, wordt aangenomen. Van don heor Jb. Ligthart is oen dankbetuiging ingekomen voor den aan hem "verleenden steun, voor do daar to werk gestelde wcrkeloozen. Do verordoning op de Vlecschkeuring is door God. Staten goedgekeurd. Door het Min, van Onderwijs is aan (le gomeenta JJT2jr>»3.33 toegezegd voor dc kosten botreffende het onderwijs. Van het Polderbestuur is een verzoek ingekomen om den tuin van de 6chool te Waarland in gebruik te mogen nemen. De voorzitter zegt, dat de grond voorloopig nog niet noodig is voor de school, maar dat dit in dc toekomst, we/ zoo kan worden. De heer Dekker zegt. dat het kerkbestuur hier tegen ook bezwaren heeft, zoodat hierop niet wordt ingegaan. De Voorzitter deelt nu een en ander mee over de oleetriciteitsaansiuiting in de Schggerwaard. Daar het aantal aansluitingen nog te gering zou zijn, bij even- tuecle aansluiting; kan hiervan niets komen, daar de kosten te hoog zijn. De gchcele raad kan zich hiermee vereemgen. De secretaris leest hierna verslagen voor van net vervolgonderwijs, schoolverzuim en het jaarverslag. Het vervolgonderwijs is op een enkele uitzondering na goed gevolgd, de commissie tot wering van school verzuim heeft ait jaar meer moeten vergaderen clan het vorige jaar, het meest le Kerkebuurt. Deze verslagen worden algemeen goedgekeurd. Plan bouw van een school te Waarland. Zoodra de goedkeuring van den Minister komt, zal' tot aanbesteding worden overgegaan. Het verslag volkshuisvesting vermeldt, dat er 8 nieuwe woningen zijn gebouwd. 2 herbouwd cn 3 verbouwd. Gewijzigd wordt de suppletoir© begrooting 1922. Het betreft hier het saldo f ol50 van dé school te Kerke buurt, welk bedrag Ged. Staten belegd wenschen te zien in de N.W.S. De raad zou dit geld gaarne be'egd zien bij de j Boerenleenbank en zal daarom dit Verzoek aan Ged. Staten doen. Eveneens sprak de raad zich uit over de f 3750 van de onderwijzerswoning tc Kerkebuurt zoo te beleggen en wel op de «uppletoire begrooting 1923. j Als laatste punt op de agenda was nu aan dc orde "het voorstel' van B. en'W.. om het vermenigvuldigings- rijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting te bepalen op 1.5. Dit was 1.05. De voorzitter zegt, dat dit voorstel noodzakelijk is, daar het kohier geraamd is op f 21000. terwijl er wel niet moer dan f 19.000 ontvangen zal worden. De heer De Vries vindt hri moepijk om 'dit 1e benalen en wil dan ook Jiadere gegevens hierover hebben. De heer Francis vraagt of het n:et mogriiik 'is, d:t a:«n te houden, daar h*j het te gek vindt om dit ej'or vist

Schager Courant | 1923 | | pagina 1