Naar Indië. Raad Winkel. TWEEDE BLAD. N.V. „De Woensdag 23 Mei 1923. 66sfe Jaargang. No. 7233 Vervolg. Do Engel schen aan boord: denken er anders over. Al wart de kast voor dekspelen aan middlelen tot ver maak bevat is van hun gading, taai houden zij hun spel den heelen dag vol. Bouar Law ziet er al aanmerkelijk gezonder uit. Meest trekt hij zich bescheiden in een hoekje terug, neemt van niemand onder zijn landgenooten notitie en vermaakt zich met schaakspelen wanneer hij niet met een blik van „publiek ik veracht U" en een gezicht of alles aan boord hem tegenstaat, voor zich üitstaart. Z'n zoon is hem daarbij een getrouw com pagnon. 't Gerucht gaat, dat een zeker man aan boord, wiens spaarzame haren op onnavolgbare wijze tot een kunstige scheiding zijn gedrapeerd, een Engelsch detective moet zijn. i De openbare meening wil dat een Engelsch eersite Minister niet zonder detective reist. Voor de waar heid kunnen wij niet in staan. Veel meer lijkt 't ons dat gemelde persoon een doodgewoon kamerdienaar is, die zijn heer de thee serveert en diens schoenen met zorg en liefde poetst, hetgeen wel noodig is. om dat do zienswijze der Javaanscbe bedienden, die daar eigenlijk mee belast zijn, in dit opzicht wat eigenaardig blijkt. Zij vinden, opveen schip worden de schoenen niet vuil, en vuil of niet, zij behandelen ze met achteloosheid. 's Avonds wordt tot een danspartij besloten, waar bij gebrek aan danseressen ia Zoo amuseert men zich aan boord, men eet en drinkt en slaapt; de rust bouwwerk uit den voor-Franschen tijd. 't Inwendige De auto voert ons langs fraaie buitenverblijven van Oostersche vormen. De bloemenweelde in dit heerlijk klimaat is ongekend. Rozenhagen van on- gelijken omvang, anjera lathyrus en vele andere bloemen zijn er in overvloed. De huizen schijnen wel gedeeltelijk ingebouwd in de berghellingen, die belegd zijn met de prachtigste kleuren. De boomsoorten zijn hier al Oostersch en van een donker groene tint. Palimen, sdnaasappeliboomen en dadelpalmen groeien overal, evenals de cactussen, die hier van. reusachtige afmetingen zijn. Heerlijke valleien1 liggen in de diepte, vriendelijke witte huizen teekenen zich daarin af. Op een hoog punt staat een; groote naald dien men van binnen uit kan beklimmen Deze naald i© gewijd aan de gevallenen in den oorlog en ver vanuit zee zicht baar. Ook 't kerkhof ligt tegen een helling, waar talrijke gesluierde weduwvrouwen de graven be zoeken. Op aanzienlijke hoogte wordt gestopt. Het pano rama is er schitterend. De witte stad' ligt aan onze voeten, groene tuinen er om heen maken er een lustoord van. De terugtocht gaat met een brutaal durvend Fran- sche chauffeur in duizelingwekkende vaart Ang stige dames gillen wanneer een botsing onvermij1- delijk schijnt en we bijna een paard met rijtuig in den afgrond dringen. Dan gaat onze weg door de in- landsche wijk. Op een gegeven moment zien wij voor cds een golvende massa met gekleurde hoofddek sels; een hellende straat vol witte gewaden. Terzijde inlandsche winkels met kleurige kleeden en inland- sche vruchten en groenten in een bekoorlijke wan orde, lovend' en biedend in hun hardklinkenden tongval, verdringen zich daar de klanten. De zijstra ten zijn nauwe slapjes, Oostersche achterbuurtjes, zooals wij die in onze fantasie gekend hebben, traps gewijze geplaveid. Bedelaars en straatslijpers strekken zich uit in de koesterende zon, overal zitten en liggen de witte fi guren op den grond en op de hoeken der straten. Gesluierde vrouwen, 't gezicht bedekt met een doek die door een spleet alleen de oogen vrij laat, bewe gen zich met hun korf inkoopen voort. Boven de oogen is voor zoover zichtbaar, een kruisje geta- toueerd; bij ongesluierde vrouwen ziet men, dat ook de wangen en de beenen van teekeningen zijn voor zien. Door vele kronkelende straten komen we aan de Moskee, 't Mohammed aan sch gebedenbui, een oud heeft ten doel zich weet voor te bereiden volgend maal te eten en te drinken. Daar de maaitijden op vaste tijden zijn vastge steld, brengt vooral dat rusten meDigeen in gedrang. Men moet hierbij in 't oog houden dat de klok eiken van het heiligdom is met tapijten belegd, die de ongeloovige vreemdelingen niet met z'n geschoeide voeten mag betreden. In de overigens vrij kale ruimte staat een preekstoel en eenige geloovigen maken er den salaat, de reeks Mohammedaansche morgen tot zelfs 22 minuten wordt vooruit gezet, ritueele bewegingen, die de profeet z'n, volgelingen naarmate wij ons Oostwaarts verplaatsen, 't geenj vijf maal per dag als plicht voorschrijft, menigeen ontgaat en voor hen die te veel van zoetenEvenals de kleine oolijke Algerijnsche jochies rust genieten, tot minder prettige ervaringen leidt, Na langen tijd 't land uit het oog t,o hebben ver leren, daar dö mist 't gevaarlijk maakt dicht onder de kust te blijven, komt daarbij de teleurstelling van do Straat van Gibraltar bij: nacht te passeeren. De ontevredenheid over dien samenloop van om standigheden is algemeen. Gaarne zouden wij de rot sen aan weerszij van de nauwe straat eens bekeken hebben, maar toen wij wakker werden in den vroe gen morgen, was Gibraltar al eenige mijlen achter den rug en belemmerd1© daarenboven de mist 't uit zicht. De vaart door de Middellandsche Zee langs vraagt ook de bewaker, die den heiligen naam van Ibraham draagt, z'n aalmoes, die hem gaarne ge- gegeven wordt. Na de Moskee komt 't eeuwen oude paleis van den Bey van Algiers aan de beurt. Die Bey's, hoofd van de wreede, -ook onder de Hollanders gevreesde zee- roovers, waren machtige heeren. Nu is z'n paleis een bezienswaardigheid en men vertelt den bezoe ker welke hooge personen in 't eenvoudig Engelsch ledikant hebben overnacht. 't Gebcuw zelf vertoont een prach-tigen stijl. Ara besken zijn als versiering aangewend. Menschenfi- de fn ren mogen als zoodanig aan geen enkel Moham-1 omdat Moham-1 Zuidkust van Spanje levert niets bijzonders op. Ter medanscli bouwwerk voorkomen, hoogte van Malaga wordt onder een hoera t b©- m0d met i afbeelden van menschen ook t gevaar slaan van den wijn van dien naam stoffelijk her- van aanbidding daarvan voelde en daarmee terug- dacht, 't Water krijgt een meer blauwe kleur zondermeer van 't veelgodendom vreesde. Alleen wanneer nog aan de voorstelling die wij ons van de tint van' Ult 1 aanwenden blijkt, dat aanbidding van de fi-| de Middellandsche Zee gemaakt hebben, geheel te guur met de bedoeling ïs^ b.v. in een tapijt, waarop voldoen. Eenige eigenaardige vormen aan den stuuTboor- horizon veroorzaken wat discussie en weddenschap pen, die beslist moeten worden door informatie op den brug. Zijn 't. wolken of bergen daar in 't Zuidten 1 Degenen die er een gebergte in meenen te zien, blijken gelijk tei hebben, 't Bestek, 't vaarplan gemaakt op de commandobrug, geeft een lijn aan die flauw verloopend naar 't Zuiden bijna evenwijdig! is met de Noord-Afrikaansche kust. Daags daarop omstreeks 6 uur v.m. hoopt men Al giers te bereiken om er kolen te laden. 's Morgens pl.m. 5 uur maakt mijn vrouw mij; wak ker, Algiers is dan in zicht en voor onze oogen ont rolt zich een zeldzaam fraai toonoel. In dten vroegen morgen, beschenen door de och tendzon. die'hier reeds vrij hoog staat, ligt daar Al giers in witte blokjes uitgestrooid -tegen da borgen. Fraaie gebouwen van blanken steen vertoonen de koepelvorinen van Oostersche bouwwerken. Tot in den wonder schoonen hemel zijn de bergen begroeid met een heerlijk groen. Blauwe hoogten staan wa^ zig in 't verre verschiet. De kabbelende golfjes van de zee schijnen in deze ochtendstond1 overstrooid met stofgoud. Fijngespitste zeilen geven drijfkracht inen staat of gaat zitten, is 't geoorloofd. Maor zoo als met veel instellingen van den Islam wordt ookl hierin de wet niet overal stipt nagevolgd. Met een bezoek aan een koperwinkel vol vreemd bewerkt koper van eigenaardige schoonheid, wordt de interessante tocht btesloten. Reclames. Als gij' Last fcrijgt van. hoodfpdjn, gedruktheid en een ..onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele doses Foster's Maagnillen hebben een verrassende uitwerking. Zij' beteren leverstoornissen en genezen galzucht, verstopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; m apotheken en drogistzaken. Vergadering van den Raad op Dinsdag K Mei 1923, des morgens 10 uur. -- Afwezig zijn mevr. Houtkooper—Bol, met achrif- aan bootjes met mannen van een donker ras en ver- tel ijk e kennisgeving van verhindering en de heer levondigen dit heerlijk -tafreel. Kamp met mondelinge kennisgeving van verhin- Met een snelheid, voor een stedeling in den vroe- dering. grn ochtend onwaarschijnlijk, kleeden wij- ons aan, J Voorzitter de heer J. Koomen, Hz., burgemeester, om op 't dok meer van deze schoonheid te kunnensecretaris de heer A. de Ridder, genieten. In dien tijd Is't schip ctoor dte opening, die Na opening volgt lezing der notulen, die onveran- de twee den haven omsluitende pieren openlaten, ge varen en is 't op 't punt het anker uit te werpen. Een rijtje vlotten door een sleepbootje voortgetrokken en langs zij 't schip vastgelegd, vormt dte verbinding met den wal, wanneer na eenige commando's de an kerspil rateLt en het anker in ',t water plonst. Om 7Yi uur, men moet den tijd benutten, want *t oponthoud zal kort zijn, komen weer voor den zoo veel sten maal ook hier de auto's voor om ons de om streken van deze schoone Zuidelijke stad te toonen, 't Is Zondag, 't Europeesche deel der inwoners viert dien dag, de inboorlingen, de Algerijnen, zijn Mohammedanen en kennen dus den feestdag niet. De heele stad1 telt geen enkel gebouw van andere dan witte kleur, 't Is er sitoffig, ook in deze maan den, die toch de meest geschikte zijn voor Algiers te bezoeken, omdat straks warmte en droogheid 't ver blijf hier minder aangenaam maken. Met grooite snelheid' gaan de auto's met Nederland- sche vlag versiert, bergopwaarts. Onze gids die de tradi-tioneele Turksche Fez, de rood© muts met. zwar ten kwast, draagt en zich zoo wellicht 't uiterlijk tracht te geven van een inlander, heeft e©n voorko men, of z'n wieg in Parijs'of Nancy heeft gestaan, We rijden inlanders in Oostersche dracht voorbij en genieten de emoties van 't nieuwe, van 't Oosten, dart hier voor ons begint. In lange gewaden nonchalant omgeworpen, waar bij een deel 't hoofd moet bedekken, schrijden deze Arabieren statig voort. Waardig is veelal hun gang, rij gebruiken hun srtof met Oostersche deftigheid, de twijfelachtige tinten van hun kleed zijn meerendeels zeer vies. Hun bruine hoofden vol rimpels zijn soms bedekt met een tulband in oen kunstige wrong om den schedel gelegd. De kin is bedekt met een ring baardje, boven hun knevel flikkeren twee donkere oogen, die u fel aanzien. Die barvoeta gaande men schen zijn in hun Oostersche viesheid bijzonder schilderachtig en interessant; de witte figuren in de straten van witte huizen onder een blauwe Zuide lijke lucht in de felle zon, verplaatsen u ineens in een andore, sprookjesachtige wereld. Met. stokslagen drijven zij ezeltjes voort; over den rug van t dier hangen eigenaardige gevlochten manden, t Doei daarvan is zeer prozaïsch, er wordt nl. vuilnis in opgehaald'. Jammer genoog is 't ook hier weer dte Etiropeesche in vloed, die 't typische doet verdwijnen. Do jonge Arabieren-zonen gaan er toe over hun toilet te ma- derd worden vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van den uitslag der aanbesteding voor de levering, heit lossen en vervoer van 80.000 straatsteenen. De levering van zand en het straatwerk is aanbe steed, de prijs viel niet tegen, maar verdere mede- deelingen konden nog niet worden gedaan. De aan leg van de waterleiding in de gemeentegebouwen is aanbesteed. Het werk zal kosten f709.10. Door den heer J. Blom zullen 6 perceelen worden aangeslo ten, door de firma de Reus en Groenewoud 5 en door den heer P. Meuleveld 4 perceelen. Met ingang van 1 Mei zijn de huren der diverse gemeentegebouwen in verband met den aanleg der waterleiding, verhoogd, welke verhooging loopt van 70 cent tot 30 cent per week. De noodwoning is toegewezen geworden aan K. Smit. In comité-vergadering zal voorzitter hierop terugkomen. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een geldleening van f7000 voivr straatsteenen, dte verordening op de heffing van H. O., suppletoir© begrooting 1922, verordening keur- loonen. Verschillende leden van de commsisie tot wering van schoolverzuim zonden bericht in, dat zij die be noeming aannemen. Pro ces-verbaal van kasopname op 29 Maart wees aan dat de ontvangsten bedroegen f 348677.10, uitgaven f 333573.56H, zoodat in kas moest zijn en was fl5.103.53H. Ingekomen is het verslag der vergadering op 13 April van de Gascommissie. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. De heeren A. J. Waiboer en F. Smit vragen onthef fing van hondenbelasting. Waar de wet geen gedeel telijke ontheffing voor hondenbelasting kent, wordt op de verzoeken afwijzend beschikt. Van Ged. Staten is goedgekeurd terugontvangten de gemeentebegrooting, dienst 1923. Ged. Staten hebben evenwel den poist salaris gemeente-ontvan ger gebracht van f 800 op f 1100 eü den post on voorziene uitgaven' met f300 verminderd. Zooals be kend, hadden Ged. Staten vorig (maal den Raad ver zocht, het bedrag te bepalen op het door dit college vastgestelde bedrag, zijnde f1100, doch de Raad had aan dat verzoek geen gevolg gegeven. B. en W. merken op, dat artikel 239 beroep bij de Kroon openstelt bij niet-goedkeuring door Ged. Sta ten, doch Ged. Staten hebben in dit geval artikel rmJloSifrtTnfiTv 212 toegepast en zelf het bedrag op de bogrooting ge- 5' viesheid behouden,plaatst waarna ze de begrooting hebben1 toegepast. rïfTnJr.in jH^,n lu vESSi 0ud® ral'k®0 «x»*®1 Evenwel 1» ook ln dit geva.1 beroep op de Kroon al» lompen zijn hun ala kleeding van die nat voor den Raad niet uitgesloten. De teimijn binnen welken in beroep kan worden gegaan, la 25 Mei &a verstreken. Voorzitter zegt, dat zoo dus op 't oogenfclik de stand van zaken is. De heer Breebaart vraagt naar het advies van B. en W. 5 Voorzitter zegt, dat B. en W. geen advies hebben, omdat de zaak zeer gemakkelijk is te overzien. De zaak ligt geheel bloot, dte Raad heeft voldoende in zicht. In de gevoelens van B. en W. was eenig ver schil. Een paar leden willen in beroep gaan bij de Kroon, spr. echter heeft geen' idee de zaak tegen te werken. Z.i. moet de Raad niet het voorbeeld geven zich tegen de wet te verzetten. Het is algemeen be kend, dat, Gedl Staten willen een uniforme regeling afgescheiden van persoonlijke zaken, zij willen een uniforme regeling voor gelijksoortige betrekking in gelijksoortige gemeenten. En aan die uniforme rege ling willen ze vasthouden., totdat ze misschien zelf met een andere wijziging komen. Het bepalen dier salarissen is aan Ged. Staten, niet «tan den Raad. De heer Breebaart meent, dat er ten opzichte van het salaris van den ontvanger eenig verschil be staat. Blijkens de circulaire van Ged. Staten zijn zij zelf overtuigd dat de salarissen te hoog zijn, want zoodra een vacature ontstaat, kan worden vastge steld op welk bedrag het salaris zal worden be paald. Waar wij hier hebben een jonge ontvanger, kan dat nog jaren duren en waar de ontvanger nu zelf tevreden is met een lager salaris, is hier ^en uitzonderingsgeval. De gelijkheid van salarissen zal toch vervallen, nu hot mogelijk is, dat bij vacatures van de uniforme regeling wordt afgeweken, Spr. wijwt er op, dat mede in verband' met de wijziging der dienstregeling onze ontvanger tot volle medewer king bereid1 was. De Raad heeft nu a gezegd' en het gaat nu niet aan genoegen te nemen met het be sluit'van Ged. Staten. De Kroon moet. nu maar uit maken, wat er gebeuren moet, nadat er op gewezen is, dat met volle medewerking van onzen ontvanger deze regeling tot stand is gekomen, waarbij de ont vanger korter tijd zitting zou houden. Spr. stelt daarom voor, hij' de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van Ged. Staten. Voorzitter zegt, dat dan bij de Kroon gevraagd moet worden, om vernietiging van het besluit van Ged. Staten en om goedkeuring het salaris van den entvanger op f800 te mogen bepalen. Spr. lijkt het besluit van Ged. Staten wettig, zij zijn de beslissers en daarom denkt spr. niet. dat de Kroon ervan af zal wijken. De wet geeft Ged. Staten het recht De heer Breebaart herhaalt, dat Ged. Staten zelf begonnen zijn over de salarisregeling van de ont vangers. Alleen als de ontvanger stierf, zou wel mo gen wat nu niet mag. Sommige gemeenten zullen misschien al een andere regeling hebben. Spr. noemt het van den ontvanger een mooie, ruime op vatting en waarom zou de gemeente daarvan geen gebruik mogen maken en het salaris op f300 lager te stellen. Misschien gaat de Kroon wel niet met Ged. Staten mee, maar is zij van oordeel dat Ged. Staten een verkeerdo richting uitgaan. Do heer Kriek wil de «zaak ook in hoogste Instan tie uitgemaakt zien. Spr. zou daar niet zoo sterk voor zijn, als het niet betrof een bijzonder geval. Do gemeente-ontvanger heeft zelf dezen- weg gekozen. Was de Raad begonnen, dan zou beroep geen zin hebben. Misschien gaat het boroep wel niet op, om dat de zaak anders gcloopen is dan we dachten. Wo hadden verwacht, dat Ged. Staten de begrooting niet zouden goedkeuren. Spr. meent, dat we ons niet te gen de wet verzetten, waar de wet aangeeft, dat be roep open staat. Voorzitter gelooft niet, dat de wet beroep aangeeft maar in beroep gaan kan altijd. Het gaat hier tegen een wettig besluit van Ged. Staten. De heer Breebaart zegt, dat Ged. Staten misschien dezen weg gekozen hebben om het ons zoo moeilijk mogelijk te maken. Voorzitter zegt, dat ten opzichte van Hoogwoud enz. toch hetzelfde is gebeurd, waar het betrof het salaris van burgemeester en ook toen Ged. Staten ztlf den past hebben- verhoogd. Een uitzondering wordt dus niet gemaakt. Spr. beoordeelt niet of Ged. Staten een ander besluit hadden kunnen ne men, maar alleen of het een wettig besluit ie. De heer Breebaart zegt, dat het in Hoogwoud' be trof het salaris van den burgemeester en daarover hebben Ged. Staten nog niet geschreven. Wel is dat het geval met het salaris van dte ontvangers. Stel je eens voor, dat de ontvanger ontslag vroeg en we be noemden hem over 14 dagen weer, dan zou de ver laging wel mogen. De heer Kriek meent, dat óf Ged. Staten ons de pas ontnemen, om in beroep te gaan, óf de raad is in de vorige vergadering verkeerd ingelicht. Het ge voelen van den Raad was toch dat we in een volgen de vergadering het besluit zouden kunnen nemen om; in beroep te gaan. Voorzitter: Ik zeg niet, dat we niet in beroep kun nen gaan, maar volgehs de wet is het besluit van Ged. Staten wettig. De heer Breebaart wijst er op, dat de Kroon zelf begonnen- is de salarissen te wijzigen door 10 pot. pensioen te verhalen., waarom moeten Ged'. Staten dan zoo halsstarrig vasthouden.? Het is alleen maar stijf koppigheid van Ged. Staten. De heer Spaans acht de zaak voldoende bespro ken, maar hij wil er even op wijzen dat de zaak thans op een andere wijze wordt besproken dan verleden week, toen gezegd werd, dat onze ontvan ger als een onderkruiper in de ambtenaarswereld zou worden beschouwd'. Dat is echter geenszins dei bedoeling van den ontvanger geweest. Verandering van werkwijze, de practische kant heeft op ver mindering van salaris aangestuurd. De heer Kriek acht, waar de uitdrukking onder kruiper nogal inheemsch in zijne partij is, het ge- wenscht meer positieve personen te noemen. Voorzitter: Maar dat gaat niet op, de vergaderin gen van B. en W. zijn geheime vergaderingen. De heer Spaans: Ik zeg niet waar het besproken is. De heer Breebaart tot den voorzitter: U gaat nu zelf wel wat verder. De heer Breebaart wijst er nog op, hoe hij in de laatste Statenzititing Ged. Staten gevraagd heeft om van de gemeente Wormer de f 10000 terug te vorde ren, dte deze gemeente op onvolkomen gronden had gekregen, maar Ged. Staten toen gezegd hadden-, dat dit niet ging, omdat het Rijk- ook had bijgedra gen. Later hoorde spr. van dten heer K. Cz. de Boer dat Ged. Staten de f 10000 van Wormer terugvorde ren. Spr. wijst dus op de verandering van Ged. Sta ten, eerst zeggen -dlat het niet gaat en later blijkt het wel te kunnen. Het voorstel-Breebaart, om hijgde Kroon in beroep I te gaan, wordt aangenomen met 4 tegen 1 stem, die van den voorzitter. Waar door het Rijk aan de gemeente een flinke huur wordt betaald voor het post- en telegraafkan toor, stellen B. en W. voor, de kosten van aanleg voor de waterleiding voor rekening van de gemeen te te nemen en niet op het Rijk te verhalen door verhooging van huur en een overeenkomst met het Rijk aan te gaan, over het watergebruik. Goedge vonden. Eveneens wordt goedgevonden, de vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor het schoolgeld voor kinderen uit buitengemeenten. De gemeenten Barsingerhorn, Hoogwoud, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Heerhugowaard hebben de regeling goedgevonden. Volgt vaststelling van het vermenigvuldigingscij- fer voor de inkomstenbelasting 19231924. Met 'n ver menlgvuldigingscijfer van 0.9 was de opbrengst over 1922—1923 geraamd op f21887.42 er was verkregen f4122.58 minder. Voor 19231924 zal er vermoede lijk noodig zijn f26000 en wanneer rekening wordt gehouden dat het belastbaar inkomen lager zal zijn, denken B. en W. dat het vermenigvuldigingscijfer 1.1 moet zijn. Zeer waarschijnlijk zal dat cijfer de zaak dekken. TeekkJog «na 958 Notaris A. G. Mriifc Dinsdag 22 Mei 1923 Fr* vee f 1000 10694 16384 400 7663 8336 11603 200 5295 14285 20552 100 581 1817 2303 2908 4258 4378 5091 7737 12303 34503 17849 18547 19029 Prijzen van f 90.(eigen geld)» 43 1462 3577 6921 9549 12343 14554 17130 19110 82 1550 3611 69 9764 44 80 04 33 108 52 3874 7058 9867 12403 15223 17348 19468 35 78 3938 7169 9945 12809 34 70 19574 63 1613 88 7276 10154 41 94 17496 19824 73 6-4 4069 79 61 12903 15358 17580 92 241 97 4166 7450 78 18 81 17602 19978 44 1851 4217 84 10330 42 96 94 80 46 2021 4415 7503 10404 13005 15434 17766 20075 57 2149 04 7646 60 68 46 13941 20157 58 66 4517 93 94 84 15571 18020 58 73 2276 4716 7731 10626 13139 15756 37 20232 317 93 73 65 10811 13262 72 77 33 447 2347 90 79 45 13348 15800 18105 20301 82 2454 4813 789410952 72 10 85 4 538 2525 4917 8561 78 87 4418340 80 611 2723 5102 7511257 13456 49 89 20431 755 80 4 88 11329 56 16224 18510 2UÖJ0 98 2854 W 8632 11559 64 16314 2?3 48 958 2929 77 9125 11729 13746 16414 34 20811 88 67 5254 35 9313854 16523 81 29 1128 98 5794 926711949 85 16656 18703 20611 30 3079 5906 9385 87 13946 16727 56 61 62 3247 6363 94 12000 86 16835 18821 82 3397 6563 9444 50 14127 17092 18934 1440 3500 6746 96 721441317103 19068 Later aflosbaar. 5 2035 4318 6580 895211177 29 2133 62 6633 71 93 54 2221 4401 50 91 11224 75 68 9 64 9005 45 105 2315 t8 71 18 47 29 97 89 89 40 48 44 2440 92 6702 68 60 79 78 4605 66 9105 95 210 82 9 6850 1811368 27 97 18 61 27 83 29 2561 47 6962 9221 90 62 2575 60 7022 8811438 72 86 63 53 0346 60 305 91 4727 89 48 72 84 2610 28 7101 9406 97 413 41 53 98 1011526 50 57 95 7217 17 37 68 66 4834 42 52 79 84 49 67 5611637 84 2756 T2 89 0546 77 87 2807 77 7902 57 81706 510 39 4015 13 70 54 50 43 73 39 OT 80 78 40 89 7424 0605 88 616 2953 09 35 4611808 18 76 !»W 78 74 20 44 8014 5J0I 61 77 29 70 40 42 87 9722 60 75 86 5202 7905 61 92 735 88 37 47 8611921 45 3112 56 82 0835 40 62 15 07 2001 52 44 73 23 5355 29 71 62 fcOl 38 67 71 84 66 43 80 72 7740 93 94 82 3222 77 43 9954 12022 903 32 84 80 64 23 8 35 5422 99 10053 38 26 36 50 787210100 9* 34 67 80 7946 07 12110 1020 86 5595 72 71 19 45 3315 5006 78 74 23 60 37 29 8038 76 34 t>4 61 59 47 8012302 70 68 72 49 88 lü 1138 34te 90 56 10265 25 52 3581 5790 90 72 124^1 79 83 5809 8118 89 1252/ 1209 3626 26 32 10302 44 13 41 55 43 10 85 50 43 93 55 89 88 56 60 5946 6610410 12608 95 3741 02 8239 42 96 IJU6 59 0004 46 77 12758 II 60 16 55 84 09 32 3800 52 72 10521 12825 61 8341 74 28 63 89 83 40 60 8408 95 47 92 852310611 88 33 3512907 85 61 51 63 8606 1070713074 78 17 51 75 13695 16638 19030 13720 16723 19104 43 36 41 71 40 55 90 65 19206 13869 67 10 86 16820 25 13954 43 69 93 47 91 14011 81 19325 19169u7 34 43 10 69 91 15 77 14208 9 13 28 25 80 37 19429 59 60 86 94 39 87004 96 77 2519521 84360 88 46 07 94 79 09 17142 19631 14407 45 67 34 87 19709 47 17207 19816 14573 59 77 14602 94 90 20 6319900 74 I73S5 20022 7617472 77 95 67 20142 1470517506 49 10 76 14833 55 93 37 17606 2Q218 50 17 35 57 68 48 14909 90 68 72 17719 69 15099 96 71 15149 17871 73 8/ 9620306 85230 17906 14 39 89 23 15331 18003 27 15473 56 44 15576 69 64 15660 95 74 65 18100 20453 67 8 yi 15740 15828 15902 41 1403 14 8 27 12 54 29 78 52 3009 «14 1520 12 38 17 04 26 94 73 1002 4071 26 94 57 4117 ©46 2810606 82 44 17 13104 94 6013230 9910957 58 1748 23 50 8721 8013335 72 38 5420 5911023 92 77 63 30 880> 3413404 859 84 i>5 4207 30 11 33 40 77 ,71 79 83 42 50 53 63 23 67 12 3111111 41 50 21 13607 37 26 30 73 49 13601 69 34 73 91 8919 82 89 6623 41 orige tyst stond t 13615 nu. 18615*. 18970 vervak. 6669 nu. 6666. 12*00 2120524 33 54 62 09 68 30000 7b 18245 16 80 69 33 16049 1©14 64 55 65 72 58 9520700 60 98 24 88 18404 35 93 15 41 *6106 21 56 W 61 83 45 18537 20824 16288 40 44 16324 08 20925 59 80 27 16451 18613 29 55 73 75 99 18715 M504 48 29 18840 41 65 80 89 16622 18911 2J 56 3419008 waa6 £i.wliat er °,p' dat «anTankellJK k 84 vermeniKvuldl(ring-3cIjfer ba lansrijk hooger moest rijn, (1.7) en het is daarom -rim-assing, dat het verschil bij vo- "5, zoo groot bohoett te zijn. Spr. noemt H derotfniJ. ,meded06ling en hoopt, dat de veron- n van en w' iuist zijn. Spr. dankt het Dag. Bestuur voor dezen gunstigen toestand. cr ,op ^ho® moedl«k dot is dit vermenig vuldigmgscijfer to bepalen .terwijl men niets af- weet van de inkomens. Spr. veronderstelt, dat met de Raad meer zekerheid, dan moet hij 1.2 nemen, zooals door -een der leden van B en W. werd aanbevolen. Agemeen gaat de Raad accoord met het vaststel- lm op 1.1, Vocrzitter zal nog eens informeeren bij den Inspecteur en op voorstel van den heer Bree baart wordt aan B. en W. machtiging verleend, wanneer dat bij- verdere informatie noodig mocht blijken, het percentage op 1.2 te brengen. Ten aanzien van het verzoek om de malariabe- bestrijding bij gemeentelijke verordening te rege len, stellen B. en W. voor, hiertoe niet over te gaan, omdat controle op de naleving van een dergelijke verordening niet wel mogelijk zal zijn. Voorzitter meent, dat, waar het Rijk er blijkbaar niet aan denkt de burgers te gelasten die beesten te vernietigen, het niet op gaat dat de gemeente dat nu gaat doen. c» De heer Breebaart meent, dat gebleken is, dat al dat gespuit weinig resultaten heeft opgeleverd. Er blijven er altijd) nóg voldoende over om voor vol doende zaad te zorgen. Spr. gaat dan ook accoord met het voorstel van B. en W. Algemeen gaart de Raad met het advies van B. en W. mee. Volgt bespreking vernieuwing brug bij het Raad huis. Voorzitter deelt mede, dart bij onderzoek ge bleken is, dat vroeger het metselwerk onder de brug verbeterd is, dat verkeerd' is geweest daarbij sterke specie te gebruiken en dat toen in de plaats van, halve steenen, heele steenen zijn gebruikt. Do uitstekende halve steen zakt nu uit eni die steenen zullen opnieuw moeten worden- uitgehakt en inge metseld. De ijzeren balken zijn zeer door roest aan getast en uit betrouwbaarheids oogpunt niet meer te gebruiken. Met heit oog ode kracht van het ge regeld verkeer is het gewen-scht nieuwe ijzeren bal ken te nemen- op een afstand1 van 75 centimeter, daarover heen dik grenen hout met een rij voering van zeer hard hout. óp die wijze zal de brtig voor langen tijd voorzien zijn en voldoende sterk zijn. De kosten worden begroot op f 1000.

Schager Courant | 1923 | | pagina 5