Alfiniifn Nisits- GLASIRA's SCROENMAGAZIJN, lijwielen, Banden en finderdeelen IBATO RIJWIELEN Zaterdag 9 Juni 1923. 66ste Jaargang. No. 7243. EERSTE BLAD. Uit het hart van holland. Extra aanbieding HEEKEN HIJüBOlTlNES, Binnenlandsch Nieuws. Uw groolste sorfeering is Molenstraat C 10. Agent voor Schagen: G. ANNEVELDT. Reclames SLEKPT (JIJ U SCHADE! COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- IlifnPVPB'S NV V fo TIHAIMMM Sr iTfll! S! ff* tl 9181P ffl Pri^8 per maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- dag en Zaterdag. Bi^ inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- I ïyGVöBoi L\I.V| V*M. fl tta MA1 ïw uN» y TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20 inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. Koning Haakon..... Natuurlijk. Dien Haag is de laatste jaren zoo weinig aan vor stelijke praal, aan uniformgeschitter en hofrijtuigen ge wend, dat zelfs het korte bezoek van den Noorschen Koning een extra-gebeurtenis was, waarbij zelfs de opening van de nieuwe tramlijn naar Wassenaar in het niet verzonken is. Terwijl er weken en weken lang z!oo weinig mili tairen in Den Haag beschikbaar waren, dat de mariniers uit Rotterdam moesten zorgen, dat de twee paleizen en de hoofdwacht niet wegliepen of, gestolen werden, hadden we nu toch nog mannetjes over voor twee eerewachten en zelfs was er een huzaren-escorte dis ponibel en ook was er een heele batterij' van ,de veld in de Maliebaan, die een-en-vijftig saluutschoten afgaf. Er Zijn booze tongen, die beweren, dat er maar 49 klappen Zijn gevallen, doch dat is Vuige laster. Koning Haakon heeft de een-en-1 DÜoeferds gehad, waarop hij1 recht heeft. Voorts is Hij gelukkig gemaakt met bui gingen van vele hoogwaardigheidsbekleeders, het ge zicht op schilderijen van doode Nederlandsche schil ders, met het aanhooren van een redevoering van Wet houder Van Vuuren en een concert, waarop om Haakon niet al te zeer heimwee 'te doen krijgen, eenige lié- deren van Grieg werden gezongen plus werken van Nederlandsche componisten werden uitgevoerd. Wie zal na dat 'programma durven zeggen, dat ons Volk geen fantaisie heeft, zooals die snood© Amsterdamsohe burge meester destijds tot Haakon's Zweedschen collega be weerde'/ Het publiek heeft aan het bezoek weinig gehad, dan het gezicht op wat uniformen, wat paarden en het hooren van het vrijwel onbekende Noorscihe volkslied. Hel 'publiek heeft er dan ook' feitelijk1" geeneried aanspraak op iets te zien, aangezien het bezoek een particuliere beleefdheid aan onze "Koningin is, dat dus buiten het publiek omgaat. Maar of Koning Haakon het nu thuis zoo volhandig heeft, dat hij! nog haas- MOLENSTR iAT SCttAGtN. Goedkoopst en meest gesorteerd magazijn voor luxe- en burgerschoenwerk van erkend degelijk Noord-Brabantsch fabrikaat. nieuwste model, alles leder, f 5,59. Zie de Etalage. Zondags niet gesloten. Deze onderscheiding bleef den Hagenaar voorbehouden en "het zal dan. ook een akelige dag voor hem zijn ais da gemeente, desnoods na den rechter, een einde maakt I aan de stelselmatige overbelasting van de trams. Immers, eindelijk is de gemeente ook gaan bespeuren, dat haar concessionaris sedert een jaar of acht, niet bijl uitzondering,, doch als systeem, aan het publiek wel plaatsbewijzen verkoopt, doch in gebreke blijft plaats te verschaffen. Integendeel, de reizigers blootstelt aan I een alleronaangenaamst en in vele gevallen hoogst onge zond oponthoud in een daarvoor ongeschikte, veel te kleine ruimte. Natuurlijk is er geen het minste bezwaar als er eens iemand ipoet staan ais een tram1 onvoorziens, zeg biji een onweersbui of iets dergelijks te vol loopit, of als het aantal reizigers uit den voorlaatsten trein j (want op den laatsten hebben wij' geen correspondentie, zoo min als op den eersten) grooter is dan de wagen kan vervoeren. Dit is noodwerk en niemand zal1 dan klagen I als hij' zich met een Wat nauw plaatsje moet tevreden I stellen. Doch ongehoord is, dat dagelijks op vaste uren en bepaalde lijnen plaatsgebrek heerscht en dat men daar aan tegemoet komt, door maar voort te lladen zonder bellen of meten, zoolang de wanden van dein wagen het I rniaar uithouden. En dit bovenal! de conducteur nog maar kan passeeren om geld op te halen, j Hoe een passagier van lijn 3 of lijn A zich voortaan zal gevoelen op de drukke uren als hiji mee &an en als hij' een zitplaats kan vinden zonder te dien eiinde naar het eindpunt te zijn gewandeld, zou ik wel eens willen i weten. Heeliemaal uit zijn gewonen doenals een Scheveningsch caféhouder op een dag dat het niet I regent, doch ik... A. hij Nederland kent, betwijfelen. Zoo'n stumper die met een Baedeker eneén boekje Cookscoupons op ons land wordt lósgelaten, krijgt er tenminste nog vier volle dagen tijd voor en behoeft geen redevoeringen aan te hooren, oie hij thuis op Zijn gemak kan lezen (gesteld, dat hij daar zin in zou nebben) en in elk geval geen liedéren te .hooren kwee'en van Zij'n eigen componisten. Gelukkig, dat hij tenminste met goed weer het beste van Rot terdam heeft gezien, wat tenslotte voor een vreemde'ing toch nog steeds de interessantste stad is van de drie, waar hij door werd gejaagd. Neen. dan een Hagenaar op een ontdekkingsreis. Op tocht naar een van die onbekende oorden onder den rook van de hofstad. Dot is' een heel1 ander gezicht, dies even plechtig wat er aan is, als het er op aan komt een nieuwe onderhoorigheia van "Den Haag in oogenschouw te .gaan nemen. Sedert we Loosduinen annexeerden is het 'eigenlijk nog geen goed weer ge weest en zoodoende was het Zondag voor menig Hage naar een groote kwestie waarheen hij zich zou llaten transporteerennaar Loosduinen of Wascenaar. Daar de verbinding met ons nieuwe gebied niet bij'zonder goed is en véle mijner stadgenooten 'een beelen tijd kwijt Zijn voor zij de plaats van vertrek van den stoomtram, alias den Westlandschen moorde naar hebben gevonden, tfon Wassenaar het ditmaal. Wat verstandig is, aangezien er in Loosduinen niet meer dan vijftig cafêstoelen zijn en onze theedorst dus niet in voldoende mate zou kunnen worden bevredigd. Ook is er bij mijn weten nog geen enkele plek in het nieuwe Haagje, waar een thé complet, dat is met een koekje, een taartje, een stukje geroosterd brood en een foxtrot wordt geserveerd. Terwijl er in Wassenaar eri vooral in de plekken Waar de deftige Hagenaar thuis hoort, zeeën van 'thee en oceanen van muziek dis ponibel Zij!n. Benevens stank van auto's en van parfum en moderne toiletten en leege doosjes van Miss Blan- chesigaretten en andere feekenen van beschaving, op grond waarvan men zich ontslagen kan rekenen van de taak iets van boom-en- of landschap te zien. Dit is jammer, want het landschap rondom' Wasse naar is mooi, zooals trouwens de gehee e weg van Den Haag daarheen mooi is. Wel heeft natuurlijk de nieuw aangelegde open strook waaróver de tram rijdt een leelijke voor getrokken door het landschap, doch wie daarop kijkt is een kniesoor. Bovendien kan de Ha genaar, die beenen heeft die niet uits.uitend dien Li om zijden kousen om te spannen of er een scherpe^ broekvouw om tentoon te stellen, gemakkelijk een weg vinnen waar hij van de trams zoo goed als niets merkt en waar hij! zich op wat auto's en motors na buiten kan Wanen. Maar de meeste Hagenaars kunnen niet lóopen e|n moeten dus wel van 'n tram of dergelijk vehikel gebruik maken, als zij' ergens noodig moeten zijn. Zooals in dit geval1: als de thee-met-muziek hen roept. Den Haag heeft een nieuw ontspanningsoord gekregen ook voor hen, die ,geen auto of fiets berijden en de heerem en dames van de landgoederen en buitenhuizen op Oud- Wassenaar de Kievit en hoe die villaparken nog meer heeten, zullen voortaan gemakkelijker dienstboden kun nen krijgen, nu het in betrekking zijin ia een villa aldaar niet meer gelijk staat met een veroordeeling tot bioscoopverbod of onthouding van slenteren in de Spuistraat op een vrijen avond. Dat was n.L zoo'n ontbering, dat dienstmeisjes er niet meer te houden waren, zoodra het tegen het najaar ging loopen en dat de loonen er aan het fabelachtige gingen grenzen. Tot natuurlijk de Duitsche meisjes ook daar nulp in den n°AT jt1 *n rïe huishouding brachten. Al' die heerlijkheden mogen de Hagenaars voortaan gaan aanschouwen k raison van 30 cent nacht en het zalig vooruitzicht tweemaal een half uur te zijn opge sloten in een "tramrijtuig met het dubbele toelaatbare aantal passagiers. Dit n.1. is een onzer grootste amu sementen: aan de lus hangen en samengepakt worden in .een kleine benauwde ruimte. Haringen en sardines zijn ook behept met dien drang tot gezelligheid, doch -20°n visch is nooit verweten, dat hij zich uit liefhebberij liet 'verpakken en zelfs toebetaal'de ter meerdere wmste voor den aandeelhouder in die pakkerij. BROEK OP LANGENBIJK. De Commissie van Toezicht op het Laigier Onder wijs alhier heeft een vergadering, gehouden ter in stallatie van het nieuwe lid, den heer Buyze, hoofd der bijz. school, en tot het verkiezen van een voor zitter, waartoe benoemd werd de heer C. Ooijevaar. Verder werd1 een langdurige bespreking gehouden over, het Vervolgonderwijls in den aanstaanden! win ter. ZIJPE. Door de vdle regens gedurende de laatste weken is in den polder H, nabij Schagerbrug, (achter de hui zen aan de Groote Sloot aldaar) een onhoudbaren toestand ontstaan, doordat die tuinen, gelegen achter die huizen, reeds geruimen tijd onder water staan. Door de Molenmeesters van dien polder en belang hebbenden is een beroep gedaan op het Gemeente Electriciteitsbedrijf alhier, om aan dezen oruge- wenschten toestand! een einde te maken. B. en W. hebben daarop aan den Administrateur van dit bedrijf opdracht gegeven met allen spoed een centrifugaalpomp in werking te doen stellen, ten einde het overtollige water te doen verwijderen. Aap- gezien het een noodtoestand is, zal reeds Zondagmor gen a.s. de installatie, welke het eigendom- is van het Installatiebureau v.h. Vrede en Bais te IJmui- den, in werking gesteld worden, en wel op het erf van mevr. de wed. W. Rampen te Schagerbrug. VEEUITVOER. In de Meimand werden uit ons Iland de volgende aantalen runderen uitgevoerdnaar Italië 259, Tsjecho Slowakije 167, Zwitserland 101, België 2108, Spanje 239, Oost-Indië 129, Frankrijk 102, totaal! 3105. BROEK OP LANGENDIJK. Ondanks het besluit op de Algemeen© Vergadering der Langendijlcer Groenten Centrale, om, al zou den nieuwen tijd worden ingevoerd, toch den ouden tijd te handhaven, "heeft het Bestuur der L.G.C. besloten met den nieuwen tijd mee fe gaan. HET SLECHTE WEER IN DE MAAND MEI. Het menschdom in Nederland is zoo langzamerhand sceptisch gestemd geworden ten aanzien van het weer. In het 'vroege voorjaar hebben we eenige pracht'ge dagen gehad, in Mei zegge en schrijve één, en daarna regen, regen und kein Etnde. En dat (niet alleen, maar algemeen vindt men dé temperatuur voor den tijd van het jaar niet bijzonder hoog. Maar wat dit punt betreft zullen we wel wat verwend zijn door de Meimaand van het Vorige jaar. Een onderhoud aldus schrijft het „Utrechtsch Dagblad" yan Dinsdag dat ons vandaag zeer wel willend werd_ toegestaan door den hoofdredacteur van het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bildt, Pr°L Van Everdingen, heeft ons géleerd, dat we niet 'al te sceptisch moeten Zijn, want er is nog hoop op bet-er weer. 1 Een gelukkige tijding al-Zoo want de grootste pessimis ten verwachten al, dat het 't 'heele jaar zoo blijven zou. Prof. Van Everdingen dan vestigde allereerst onze aandacht ier op, dat de Meimaand wat temperatuur ■betreft, geen record is. Dit jaar is de gemiddelde dag temperatuur in Mei ongeveer 12 graden geweest, terwijl uit de archieven van het Instituut blijkt, dat de laagste gemiddelde dagtemperatuur in Mei 'was 10.6 graden. In de afgeloopeu 70 jaar is het 8 maal kouder geweest in Mei dan thans het geval' is geweest. In dit verband moet men ook niet vergeten, dat het karakter van ons voorjaar m ueenmaal koud en nat is, en dat een warme lente slechts geregeld bestaat in de gedachte van de poëten, en in werkelijkheid een uitzondering is. Reeds eerder is gepubliceerd in een comminiqué van het Instituut, dat de maand Mei wat regen betreft, wel ©en record is geweest. Een andere quaestie is, dat de Ilage temperatuur thans, in Juni, nog voortduurt. Het is echter te hopen, dat'het in deze maand niet zoo koud zal worden als iin 1916, toen er een gemiddelde dagtemperatuur was van 13.o gr. In den nacht van den 4e,n Juni werd toen zelfs een .temperatuur bereikt van 3 graden boven nul. In dat jaar was Juni dus nog konder dan nu Mei is geweest. Wij' Zeiden reeds, dat 'het algemeen karakter van ons voorjaar is koua en vochtig. Dlit vindt zijn oorzaak in het feit, dat er omstreeks dezen tijd van het jaar steeds in het Oostelijk deel van den Atlantischen Ooeaap. een gebied ligt met hoogen luchtdruk, dat in onze streken aanhoudende Noordelijke winden veroorzaakt. Maar nu doet zich, als !men een onderzoek instelt naar de vermoedelijke oorzaken van het slechte weer, on middellijk weer de vraag voor: waarom Wordt die hoog© luchtdruk dan niet onderbroken door depressies? Nu is er juist óver dit punt verschil van tneening in weerkundige kringen. Prof. Van Everdingen was echter zoo welwillend, om ons Zijti standpunt daarover uiteen, te zetten. Hij wees ons er op, dat in de tropische streken optreedt een voortdurende luchtstrooming in boven- waartsche richting. Dat is een Vaststaand feit. Nu ver wekken de luichtstroomingen op een hoogte van onge veer 10 K.M. een hevige koude en nu is prof. Van Everdingen van meening, dat deze koude afhankelijk is van 'de sterkte der zonnestraling; de koude wordt namelijk grooter, naarmate de straling der zon sterker is. Dat klinkt ©enigszins paradoxaal, maar het is zoo. Warineer er een sterke daling is. aldus is de theoriq van den professor, dan breidt ook het koudegebied op die hoogte zich uit. en dat oefent zijn 'invloed uit op de handhaving van net hooge drukgebied. Eenige invloed daarop wordt ook uitgeoefend door de temperatuur van- het wat-er in den Atlantischen Oceaan. Die handhaving van den hoogen druk vindt aldus haar oorzaak in een restant sterke zonnestraling en een lage temperatuur van het Oceaanwater. „Bestaat er nu eenig uitzicht^ dat het weer beter zal worden?" zoo vroegen wijl. Des professors antwoord op deze vraag luidde, dat na 21 Juni de kans op goed Weer zeer toeneemt, in. verband met het feit, dat de zon haar gang naar het Noordelijk deel van onzen aardbol beëindigt, en weer naar 'het Zuiden terugloopt. Het Oceaanwater wordt dan weer warmer en de Invloed van deizen factor op den hoogen druk neemt dan dus af. Het gevolg is dus, itet het hooge-drukgebied verslapt en depressies kans krijgen om door te dringen. Een frap pant voorbeeld hiervan geeft de maand Juni van het hierboven genoemde iaar 1916. Van 3 Juni tot 21 Juni was de gemiddelde dagtemperatuur toen niet meer geweest dan ongeveer 12 graden. Op 22 Juni was het gemiddelde al 15 graden, öp 23 Juni 20.6 graden met veen maxmurn van 27.o graden. Het is inderdaad te hopen, dat professor Van Ever- dingen's voorspelling zal uitkomen, éa dat wij! dus bij het begin van den zomer wat beter weer krijgen, als niet eerder door een andere oorzaak (wat ook mogelijk is, maar nooit vooruit te voorspellen) het weer omslaat, doordat het hoogdrukgebied verslapt en meer- Zuid- Westen vinden gaan optreden. Maar op het oogeublik ziet het daar nog niet naar uit. tegen scherp concurreerende prijzen, Beleefd aanbevelend, N. SNAAS. EEN DURE UITGAVE. De kosten voor 1924 voor bet samenstellen en uit geven van het Kort Verslag der Tweede Kamer is geraamd op pl.m. f 100.000 en dat voornog geen vijf duizend abonnés. Geen wonder, dat sommige leden als hun mee ning te kennen geven, dat de kosten niet opwegen tegen de voordeelen en op afschaffing aandringen. „Centrum". DE KONINGIN NAAR ENGELAND. Het Vad. verneemt dat de Koningin en Prins Hen drik op 26 dezer in Engeland worden verwacht. Naar reeds- gemeld werd, zal incognito worden gereisd en zullen de Koninklijke bezoekers zich rechtstreeks naar Ry-dal Hall, Ombleside begeven, het landgoed van majoor Stanley le Fleming. STEENKOOL IN DEN ACHTERHOEK. Bij Gedeputeerde Staten van Gelderland is een aanvrage om concessie voor de ontginning van steen kolen in een mijnveld van 3000 H.A., gelegen in de gemeenten Winterswijk en Lichtenvoorde, ingeko men van de N.V. Nederl. Mij. tot het verrichten van Mijnbouwkundige Werken te Haarlem. VLOEKVERBOD. De Raad der gemeente Wymbritseradëel heeft aan de Koningin verzocht het daarheen te willen leiden, dat openlijke godslastering strafbaar wordt gesteld in het wetboek van strafrecht en aan de gemeente iaden in Nederland gevraagd aan dit verzoek ad haesie te betuigen. ZAANDAM. Gisteren is voor de losse arbeiders de staking in het houtbedrijf geproclameerd, die vandaag ingaat. Dat heeft tot gevolg, dat overal, waar losse arbei ders op 'n loon van 70 ct. per uur worden gevraagd, zich niemand za aanmelden, terwijl aan de wer ven, waaraan losse arbeiders werkzaam zijn, de ar beid zal worden neergelegd. De vaste werklieden, die ihet contract reeds geteekend hebben, blijven aan •het werk. Onder de arbeiders heerschte te dezen op zichte geen eenstemmigheid. De Federatie verklaar de zich, evenals de katholieke organisatie, voor staking, de Christel ij ken hadden te kennen gegeven, zich bij de meerderheid te zullen aansluiten, doch in den modernen bond stemden 77 leden voor en 53 te gen staking, zoodat de vereischte drie vierden van het aantal stemmen ontbraken. Het hoofdbestuur had geadviseerd het niet -tot een staking te laten komen. Nadat gisteren de 'hoofdbesturen der be trokken organisaties een bespreking hadden gehad, werd des avonds de staking uitgeroepen. DE INVOER VAN SCHOENWERK. De heer Fleskens, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat nog steeds groo te hoeveelheden schoenwerk, hoofdzakelijk uit lan den met lage valuta, in ons land worden ingevoerd? 2. Acht de minister het niet allernoodzakelijkst om ten spoedigste die maatregelen te nemen, welke tot de noodige invoerbeperking leiden? 3. Kan de minister de redenen meedeelen, waarom nog geen gebruik is gemaakt van de bevoegdheid, neergelegd in de Soboenenwet, om den invoer van schoenwerk te beperken? 4. Kan de minister toezeggen, dat /de daartoe noo dige maatregelen ten spoedigste in werking zullen treden? j1 M0ND- EN KLAUWZEER. De krachtige maatregelen die de regeering te Over- schie tegen het1 mond- en klauwzeer heeft genomen schijnen gunstige gevolgen te zullen hebben, althans in de laatste 8 dagen is uitbreiding voorkomen. De stand is thans in ons land: Friesland' 1 veebe- slag; Utrecht. 10 veebeslagen in 4 gemeenten, Noords bolland 1 veebeslag, Zuidholland 26 veebeslagen in 14 gemeenten, Limburg 4 veebeslagen in 3 gemeen ten. ANNA PAULOWNA De boerenplaats van de gebroeders ScMlpzand! te Hillegom, aan de Zandvaart te Anna 'Paulowna, ge kocht door A Govers c.s., Helder, is in eigendom overgegaan aan den heer S. 'Raven, Breezand. WESTERKAAG. De polder Westerkaag benoemde in zijne verga dering van Donderdag jl. den heer F. S. van der Vel de te Valkkoog, tot secr.-penningmeester. Daarmee is thans het bestuur compleet. WINKEL. I n de plaats van wijlen den heer J. van der, Stok Nieuwe Niedörp, is de heer G. J. van Leersum, nota ris te Winkel, benoemd tot lid van het Provinciaal College van Toezicht op het beheer der Kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Noordholland). BURGERBRUG. Het ^5-iarig jubieuflm der Koningin zal hier her dacht worden op 29 Augustus a.s. Er zullen dien dag volksfeesten gehouden worden etn het jaarlijksche. school feest zal' dan ook gevierd worden. Het programma voor de verschillende feesten zal in eep Vergadéring. in het begin van Augustus te houden, vastgesteld worden. DIRKSHORN. De he.er J. Koning te Schagerwaard had het geluk, m een pak Diattazeep, geleverd door .den heer Wi. Grin alhier, een bon voor 12 zilveren lepeltjes te vinden. DIRKSHORN. Toen Woensdagmorgen de jeugd veel vroeger wak ker werd dan gewoonlijk, was aat alleen om te be merken, dat .het al weder of eigenlijk nog regendej En dat op den schoolfeestdag. Gelukkig draaide weldra de wind naar 't Noordwesten en werd het droog, zoodat onder een frisschen bries "de rijtoer aanvaard werd. Ongeveer 11 Uur arriveerde de vroolijke schaar in den speeltuin van den heer Bruin te Bergen, waar het warempel niet koud was. Ook op het mooie Zandduin aldaar was het goed spelen. Na een wandeling Schoorl gereden. Daar de wind intusschen nog hooger was gedraaid, vonden we het daar niet lekker. Altijd maar kil in dit buitengewone voorjaar. Toch vermaakte jong en oud zich hier weder uitstekend, zoodat "het uur van vertrek nog onverwacht kwam. Met 'roode neuzen, maar evengoed zingende, reed de stoet te half 9 Dirkshorn binnen, opgewacht door vele ouders en belangstellenden1. WERKLOOSHEID IN DRENTE. In verband met de in Drente weer te verwachten groote .werkloosheid onder de veen- en landarbeiders hebben vertegenwoordigers van de moderne, christe'ij- ke, r.-k. en neutrale landarbeidersbonden Dinsdagmid dag een bespreking gehad met den 'heer Harders, administrateur van het departemerit van binmenland- sche zaken. Van arbeiderszijde werd aangedrongen op spoedige heropening van de werkverschaffing op groote schaal. De heer Harders deelde mede, dat de regeering ten opzichte der werkverruiming in Drente diligent was en de uilvoering van verschillende werken voor bereidde. Tot de invoering van een steunregeling zou in geen geval worden overgegaan. Bij' verdere tewerk stelling zou .bij overigens gelijke omstandigheden a in de georganiseerden de voorkeur worden gegeven. door het fraaie bosch werd naar iederen dag naar uw werk, afgemat en uitgeput door pijn in den rug Bij. (duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meestentijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Fosteris Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwjjls verwaarloosd, omclat zij zien zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch ae brood winner, noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende 'zwakte, evenals abnormaal uit- - an rheuinatische (pijnen, hoofdpijn, vermoeidheid, zenuwachtigheid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In net begin zijb nieraandoeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Fosteris Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij ziin over de geheel© wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lover of ingewanden. Juist het feit, dat zij al een en zeccr op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's. Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken 5 f 1.75 per doos.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1