Alieitci Itinis- COURANT. DE mi I DE MODMZ, Donderdag 14 Juni 1923. 66ste Jaargang. No. 7246. Uitgevers i N.V, v.li. ïkaPMAN CoSchagen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Polder Callantsoog. Credleten voor landbouw en handel. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Zitting van Maandag 11 Juni 1923. VOOR DEN POLITIERECHTER. MELKVERVALSGHING. Vandaag was nummer één 't boerinnetje Maartje Oudt. Haar zaakje was eigenlijk ook al oua, want ze was al meer voor geweest voor 't zelfde gevalletje^ waarover het heden ging, n.I. vervalsching van melk die ze zuiver en ongerept had moeten afleveren en waardoor toch water had vermengd, door welke handelwijze de waarde en bruikbaarheid bij aflevering verminderd was. .Maartje is gehuwd met N. P. Koning en woont te Wog- num. Er was nog eens opnieuw onderzoek in de tegen haar ingestelde strafzaak gedaan en thans werd haar een vonnis van een maand gevangenisstraf opgelegd. THANS VOLDOENDE ONDERZOCHT. Jan Snijders uit Harenkarspèl stond onlangs terecht wegens wederspannigheid tegen de politie en ook In dit geval was nog nader onderzoek gedaan, terwijl het vonnis, dat tegen Jan nu werd uitgesproken, luidde'2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proef jaren. TOCH NIET LINK GENOEG. Geert de Jager van Enkhuizen, een nogaf gocheme vischventer, had onlangs een moedertje uit Andyk, 'n weduwvrouwtje, toet allerlei verzinsels, listiglijke en bedriegelijke voorwendsels en praatjes voor eventjes f 178 en eenige centen weten op te lichten. De O.v.J. was daarover niet best te spreken, en vorderde 5 maanden gev. De Politierechter legde 5 maanden gev., voorwaardelijk, op. VAN DE ENGELSCHE KRUISER. De Engelsche kruiser, die tusschen Kamp en Petten in de Noorazee al geruimen tijd aan den grand zit, had de bijzondere belangs'.e ling g trol ken van Lourens Ku'per uit Petten, die er verscheidene kilogrammen koper wederrechtelijk van meenam, doch bij het vervoeren daarvan door de rij' a veld wacht werd gesnapt en gever baliseerd. Luidde de eisch van den neer Officier f 60 60 dagen hechtenis, de eisch was f 50 of "50 dagen hechtenis. HANDEN THUIS. Pieter Ligthart, vroeger kastelein, thans groenten- koopman in Bovenka r spel, was in de vorige maand in het gerechtsgebouw te Alkmaar, teneinde in een geding in ae rubriek Burgerlijk recht te worden g moord. Daarin moest ook worden gehoord L'gthart's dorpsge noot Piet de Jong, van wien Pieter Ligthart beleedigende woorden ikreeg te hoeren. En dat liep al gauw fout. Daar jkdnhen we Ligthart wel voor, dat hij kich maar niet zeggen Iaat, wat voor den mond komt. En hij trommelde er handig op los, niet zahtjes. Daarvan kwam vèrbaal en Ligthart werd opgeknapt met een vonnis tot f 15 of 15 dagen hechtenis. N DURE DAG G. M. de Schepper, een Zeeuwsch werkman uit Schermerhorn, had aldaar vernieling gepleegd op eeme boerderij van den heer P. Verburg. Vele glasruiten sneuvelden, toen de Schepper in ontstemming met 'n ierschepper er op in trommelde, 't Ging wel wat hard en de O. v. J. eischte drie weken gevang. De Politie rechter legde f 40 boete of 40 dagen hechtenis op. DELEEDIGING. Grietje Riets van Avenhorn, had hare nicht Trijn Riets, huisvrouw ten Ha ge grovelijk beleedigd Dat laat 'n fflink wijfje zich toch maar niet 'ongestraft zeggen en Trijntje deed een klacht. Grietje's vonnis was nu f 10 boete of 10 dagen zitten. AL TE HANDIG. Jacobus Dekker te Werveishoof oefent in de -Groote en Kleine Vliet, de Zijdwerksloot en meer vischrijke wateren in die omgeving met goed gevolg het eerzame visschersbedrijf uit. Maar in een mooien Maartschejn i nacht tippelde hij er stikum met oen paar^schakelnetteh I van 'n ander van door. En dat was mis. Nu was zijn 1 vonnis f 25 boete of 25 dagen zdtteta. HOMMELES. Simon Suiker? landman in Obdam!, volgde nu. Hij had op 13 Mei j.1'. den 18-jarigen Kees van der Meulen geslagen. Kees had per fiets Simon's dochtertje aange- reden en zoodoende diens vaderlijke gramschap gewekt. Suiker werd nu opgeknapt met een vonnis tot f 15 boete of 15 dagen ae doos in. i ONCOLLEGIAAL Teunis van Dam dit Enkhuizett, was werkzaam te Nibbixwoud, waar hij van N. Blom, werkman, evenals i hijzelve, een steekspade had ontvreemd, waarvan hij opzettelijk het op den steel aangebrachte merk "had verwijderd om zich - die spa wederrechtelijk toe te eigenen. Teun's vonnis was f 15 of 15 dagen hechtenis. EEN GOEIE KANS ZEKER. Nicolaas H. Sonjée, meubelmakersknecht te Uitgeest heeft te Limmen uit een stalling bij e«n .üaré 'n andermans rijwiel' wederrechtelijk meegenomen. Dat kar retje was van R. Groot die het in goed vertrouwen in den stal had neergezet. Het vonnis voor Sonjée .luidde 3 maanden gevangenisstraf Voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaren. Hiema was de zittipg ten eifade. Vergadering van Bestuur en stemgerechtigde In gelanden op Woensdag 13 Juni 1923, des morgena 10 uur, in. het café van den heer Kos te Callantsoog. Voorzitter de heer H. Kruisveld, Dijkgraaf, secre taris de heer A. L. Zuidscherwoude.. Behalve de heemraden, de heeren W. Govers, Van der Plas en J. Vos, zijn een achttal ingelanden aan wezig, terwijl naderhand ook de heer A. Baken, pen ningmeester. ter vergadering verscheen. Na opening volgt lezing der notulen, die onveran derd worden vastgesteld. In behandeling komt het rapport van de commissie belast het .het nazien der rekening over 1922. De secretaris deelt mede, dat de commissie gewe zen had op een verschil van f 56.50 in de uitgaven, waardoor het voordeelig saldo met dat bedrag zak te. Verder had de Commissie opgemerkt, dat waar in rekening was verm©Id een post rente kasgeld f120, er was uitbetaald geworden f 120 33. De oorzaak hiervan is, dat de rente een paar dagen te laat be taald geworden was en de secretaris had nu die 33 cent op een anderen post verantwoord. Na deze mededeelingen over het rapport begint de secretaris met voorlezing van de rekenihg. Ze vangt aan met een batig saldo over 1921 van f 1271.12 en sluit in totaal met .een ontvangst van f 13454.49. Ook de uitgaven worden door den secretaris'opge somd.: salaris Dijkgraaf f150, salaris Heemraden f 50, gezamenlijk, salaris secretaris slechts f 175, salaris penningmeester slechts f 60. De heer J. Koster vraagt of dat zoo in de rekening staat en waar dat niet het geval blijkt te zijn, meent spr. dat die opmerking dan niet te pas komt De secretaris: Dank u. De secretaris deelt verder ook- mede, hoe het ver schil is ontstaan van f56.50. waarover de rekening commissie een opmerking maakt De totale uitga ven zijn f 12462.97, het batig slot is dus f 991.52. De heer P. C. Ottervanger vraagt, wie het bijhou den van den legger doet De secretaris zegt, dat hij dat doet en spr. ver bindt er de opmerking aan, dat men aan de hand van de keur verplicht is, mededeelingen te doen van ver koop enz. Door spr. is steeds voortgebouwd op den legger van den vorigen secretaris. Herhaaldelijk ble ken fouten aanwezig te zijn, wat met het opmaken van het kohier en met de invulling der aanslagbil jetten zeer lastig was. De heer Ottervanger stelt die vraag, omdat op de rekening voorkomt een post behouden legger van f 188.75. Straks heeft de secretaris opgemerkt, dat zijn salaris slechts f175 is, waar de heer Koster terecht Aanmerking maakte, maar spr. wil een en ander even in verband brengen. De secretaris licht toe, dat hij voor het bijhouden van den legger een jaarlijksche vergoeding krijgt van f 10. De meerdere kosten zijn uitgegeven aan het kadaster voor een nieuwen legger. Spr. toont uitvoe rig aan, hoe noodig het was, dat een goede legger aanwezig is, opdat men niet steeds zijn aanslagbil jetten. terugzendt. De heer Van der Plas peenit, dat wanneer het Be stuur zijn zaken goed wil behartigen, het reglement gehandhaafd moet worden en de ménschen dan bij verandering kennis daarvan moeten geven. De heer J. Vos merkt evenwel op, dat er geen boete bepaald wordt in de keur, als men dat niet doet. Spr. zegt, dat T. Hoek aan den secretaris mede- deeling van verandering iheeft opgegeven, maar met de verkiezing werd hij nog opgeroepen en G. Hoogvorst niet. De secretaris: Maar arme vriend, dat moet, dat komt volgens de kiezerslijst. Hoogvorst krijgt echter ^traks zijn aanslagbiljet. Overigens heeft de polder niet met verkoopvoorwaarden noodig. Voorzitter zegt, dat zoolang hij voorzitter is .ge weest, dat is 20 jaar, er gemarteld is met dat oude ding (legger) en spr. hoopt, dat het nu uit ia De heer Van der Pias zegt, dat als het nu goed is, die groote uitgaaf niet meer komt. In 't Bestuur is er genoeg over gekankerd, dat weet de secretaris ook wel. Voorzitter zegt, al meer tot den secretaris gezegd te hebben, kom met dat ding bij mij, ik weet vrijwel hoe de toestand is, terwijl de secretaris op Petten dat niet weet. De heer Ottervangr vraagt, of belanghebbenden weten, dat zij verplicht zijn aan den polder kennis te geven van verandering. Secretaris zegt, dat een ieder een keur heeft ont vangen. Spr. vraagt nu regelmatig de wijzigingen aan het kadaster aan en dat kost niet zooveel. De heer T. Rampen wijst op de polderlasten, die nog niet#binnen zijn. De heer Oottervanger: Ja, dat is nogal wat. De secretaris zegt van bijna f 1200, bij het opmaken van de rekening. Voorzitter deelt mee, dat de penningmeester be loofd had, hem een briefje ter hand te stellen van wat op het oogenblik achterstallig is. Maar de pen-| ningmeester is er niet. De heer Van der Plas zegt, dat thans het achter stallige ongeveer f700 bedraagt. De heer J. Koster constateert, dat het dus heel wat minder is als vorig jaar. De heer Ottervanger noemt het toch meer dan vreeselijk en door de kosten van een kasgeldleening zijn de anderen er de dupe van. Voorzitter zegt, dat hij zich er zoo goed mogelijk doorheen tracht te shgan. Onlangs kreeg spr. ook iemand bij zich die vroeg maandelijks 1 rijksdaal der te mogen betalen. Spr. zag daar een goede wil in, maar er is één rijksdaalder betaald en de rest blijft weg. De heer Ottervanger vindt bet mooi van den Dijk graaf, dat hij wil helpen als hij ziet dat het noodig is, maar wanneer de dijkgraaf de overtuiging heeft dat de nalatige wel heeft, vertrouwt spr. dat de dijk graaf er achterheen zit. Voorzitter meent, dat moeilijk is na te gaan waar wel en waar niet is. De rekening wordt goedgekeurd. In behandeling komt de begrooting over 1923, waarover geen op- of aanmerkingen zijn ingekomen In deze begrooting komen de volgende posten voor aangevende de nog te betalen lasten vorige dienstja ren: lasten over 1921 f 200.96, restant zeewering f 9.74, lasten over 1922 f 904.78, zeewering f 49.46 en erfpach ten f2. De heer J. Kostelijk vraagt, of tegenover die postij niet staat, in de uitgaven, een post „waarschijnlijk oninbaar". Het bestuur constateert wel, dat die pos ten een bezit vormen, maar het zal toch ook wel over tuigd zijn, dat bet totale 'bedrag nie binnen komt. Voorzitter durft een dergelijken post wel te plaat sen voor grasverpachting en erfpacht, doch ten op zichte van de lasten durft hij dat niet te doen. Spr. meent, dat het wel degelijk als een bezit moet wor den gerekend. De heer T. Rampen heeft bij den penningmeester wel gezien, dat er onwilligen zijn onder die perso nen, die nog niet hebben betaald. De secretaris veronderstelt dat er ongeveer een f 30 oninbaar zal wezen, door abuizen in den legger, b.v. Bij de ontvangsten leest de secretaris verder voor bijdrage polder t Hoekje, gemeente Callantsoog en Hoogheemraadschap, verbetering doorvaart Sluisje f500. De heer Koster vraagt, of voorzitter hierover nade re mededeelingen wil doen, want spr. gelooft niet, dat deze post den toestand juist weergeeft. Voorzitter deelt dan mede, dat de kosten van het Sluisje door den heer Bot torna waren.begroot op f3000 door den heer Mann op f 1000. Waar do gemeente be lang had bij de verbetering was om een bijdrage ge vraagd en het gemeentebestuur heeft zich genegen verklaard, 1/3 in de kosten te betalen, tot een maxi mum van f500. Wat de polder 't Hoekje wil, daar uit kan spr. nog niet best wijs worden. Het Hoog heemraadschap heeft tot nu gezwegen. We weten nu dat de kosten hebben bedragen f 807.61 en daarvan is mededeeling gedaan aan het Hoogheemraadschapi In de begrooting staat nu als ontvangst f500 voor bijdragen en als uitgaaf f 1000, zijnde het geraamde bedrag door den heer Mann. De heer Koster meent, dat waar nu de kosten van het werk bekend zijn, In de uitgaaf een post van zeg f 900 kan worden geplaatst Ook is bekend wat de ge meente zal bijdragen, nL 1/3 deel. Van polder t Hoekje en het Hoogheemraadschap is het nog niet bekend, maar spr. geeft in overwe ging, als bijdragen bij de ontvangsten te boeken f400. Aldus wordt besloten. Bij de uitgaven! komt als memorlepost voor de pensionneering van de ambtenaren. De heer Koster acht het gevaarlijk deze zaak als memorlepost op de begroeting te plaatsen. Bekend is, dat 15 X pet. van de salarissen moet worden ge stort en bovendien krijgt men den inkoop Verder is het de vraag o! de polder van pLan is de ambte naren vrij pensioen te geven of dat er bijdrage ge vraagd zal' worden. Voorzitter zegt, dat het Bestuur van oordeel is, dat d® ambtenaren hun deeli moeten bijdragen. De heer *Van der Plas zegt, dat daartoe door het Bestuur is besloten, ook al omdat ook op) andere wijze reeds voor enkele ambtenaren is gezorgd. De secretaris berekent, dat de inkoop ongeveer 1800 zal bedragen, welk bedrag in 10 jaar mag worden betaald. In verband met de opmerking van den heer Koster wordt tenslotte besloten, voor inkoop een memorie- post te plaatsen van f 1, voor pensioenkosten f 250. De vraag komt nu naar voren, welk percentage op de ambtenaren zal worden verhaald Het Bestuur wil het maximum, zijnde 81/2 pet. De heer Ottervanger wil 6 pet. Door den secretaris wordt meegedeeld, dat fle polder voor Langerijs en Bregman reeas een levens verzeké- ring heeft gesloten, en op 65-jarigen leeftijd o| bij over lijden zullen zij daardoor een wekelijksche rente van f 4 f 5 genieten. In verband daarmee wil' het "Bestuur het 013x11011101 verhalen. Goedgevonden het verhaal oö 81/* fict. te stellen. Op voorstel van den hoer Koster krijgt het Bestuur vrij mandaat wat betreft betaling van ae inkoopsom, in 5 of in 10 jaar. De post aankoop grint, enz., f 500, vindt Voorzitter te laag, hij wordt gebracht op f 750. Bij' den post onderhoud schoeiXngem, duikers, enz., f 500. vragen do heeren Kater en Ottervanger voortaan publieke aanbesteding. Door den Voorzitter wordt gewezen op de bezwaren, het zijn posten van f 70, f 80 enz., de heer Vos kan over zoon aanbesteding wed! het een. en ander mee deden. Dan is den duiker scheef, dan te kort, enz. Als bezwaar noemt de heer Vos verder. dat de polder J "jksch opzichter heeft en het Bestuur is geen coen dagelijt deskundige. De heer Ottervanger wijst er op, dat andere lichamen polders en gemeentebesturen, die werken wel aanbé- steden èn spr. kan zich niet voorstellen, dat het nu hier niet kan. Spr. wijst er op, dat volgens liet reglement het Bestuur verplicht is tot publieke aanbe steding van werken boven de f 100. De neer Van der Plas meent, dat het Bestuur in dat opzicht "öok niet buiten zijn boekje is gegaan. Het is wel een totaal-post van f 500, maar er is slechts eenmaal een werk boven f 100 uitgevoerd. De secretaris gelooft niet, dat de polder goedkooper klaar zal wezen Dij publieke aanbesteding en bovendien zil bij 't Bestuur voor, dat het werk in de gemeente blijft. De heer Ottervanger meent, dat door concurrentie wrijving komt en aus is aanbesteding in 't voordeel van den polder. Voorzitter zegt dat als die meening wordt gehandhaafd, hij ook tot publieke aanbesteding zou moeten overgaan, wanneer werk wordt uitgevoerd in verband met de werkloosheid. De heer OttervangerDat kan ook in het voordeel van den polder wezen. Na eenige discussie meent de heer Koster dat aan het Bestuur kan worden gevraagd voor werken boven f100, piiis bij een paar menschen te vragen. De heer Van der PlasDie weg is altijd gevolgd. De heer Koster: Dat voel ik wel. Tenslotte meent de heer Van der Plas, dat nu maar ALKMAAR. Ao. 1804. DONDERDAOS te SCHA6EN HOte! „Vredelnst". rijden van kunstmest, enz. Naar aanleiding van het voorstel-Koster wordt nu ter sprak o gebracht de verlaging van de polder- lasten. Het Bestuur wilde de lasten verlagen van f 11 op f 9. maar nu door het voorstel-Koster komt de vraag naar voren of het saldo voldoende blijft. De secretaris wijst er op, dat do begrooting wel aangeeft een vermoedelijk saldo van f 1300, maar in het begin van 't jaar moeten de betalingen gebeuren terwijl nog geen lasten ontvangen worden. Feitelijk moot gerekend worden op een uitgaaf voor ander half jaar. De heer Koster meent, dat dan de begrooting niet deugt. Een gezonde begrooting zorgt, dat de op te brengen lasten de uitgaven dekken, en wanneer een zeker tijdvak geen gelden genoeg aanwezig zijn, kan dat gevonden worden met een kasgeldleening en daarvoor moet de rente dan in de begrooting wor-^ den opgenomen.. Waar de begrooting nu aangeeft een post onvoorzien van f 800, een post vermoedelijk saldo van f1331, wil spr. do polderlasten met nog oen gulden verlagen. Spr. wil dat zoeken door ver mindering van bot batig saldo en het overschietend bedrag van het batig saldo overbrengen op den post onvoorzien. Na eenige bespreking gaat de vergadering daarmee accoord. De polaerlasten worden dus verminderd van f 11 op f S, en de bcgrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f 13361, met een post onvoorzien van f650. Hierna volgt nog een huishoudelijk praatje over de achterstallige lasten. De penningmeester wijSt daarbij op het feit, dat hot altijd dezelfde menschen zijn, die zoo nalatig zijn, Spr. zoind waarschuwingen rond en in oeh week ontving hij 23 cqnt lasten'. Spr. geeft tenslotte do zaak in handen, van den deurwaarder, maar die doet er ook biets aan. Besloten wordt dai deze zaak nóg eens ernstig onder hot oog zal worden gezien ©n men ook 'nog eens met den deurwaarder, over de kwestie zal spreken. Als sterk staaltje van onwil werd iemand genoemd die f 1000 mnlkgold ontvangt, maar zjtfm polderlasten niet betaalt. Bij de rondvraag brengt de heer Kater ter sprake de noodzakelijkheia van uitdiepen van do sloot van den OoSterweg 'naar den molen. Voorzitter zegt, dat a.s. herfst de sloot zal worden opgeknapt. De heer W. Zeeman klaagt over te veel 'water. Als een ander het water kwijt is, hoeft hij nog te véél. Voorzitter zegt, dat Zeeman dan voor den goeden gang van zaken aan spr. of aan Bregman moet vra gen of er wator geloosd kan worden. In dezen tijd van 't jaar Is dat vragen noodzakelijk. Tenslotte deelt voorzitter nog medo, dat de heer Appel weer in proces is gegaan. Hierna sluiting. gestemd moet worden, doch de vergadering vindt goed de oplossing, door den heer Koster aan de hand gedaan. De heer A. Baken: Nu zijn we even ver als straks. De heer OttervangerHet is in het belang van den polder. i De heer A. BakenOch, lui niet. De heer Ottervanger: Baken is de man die het weet. De heer BakenZeker zoo goed als jij. Als onvoorzien komt op de begrooting vóór een post van f 300 en bovendien f 1331 als vermoedelijk batig saldo. De heer Koster zegt, vorig jaar ter sprak o te heb ben gebracht de verbreeding van den Abbesteeder- weg er Oosterweg, mede in verband met de werk loosheid. Met dien arbeid is een goed werk gedaan en de uitgaaf daarvoor zal zeker door geen enkel in- gezetene worden betreurd. Spr. betuigt zijn dank aan den dijkgraaf voor de medewerking om aan de werkloosheid zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. I De dijkgraaf beeft die medewerking altijd zeer se-1 rieus verleend, en daarbij steeds in 't oog houdende, het belang van don polder. Spr. vraagt, of de polder nu weer f300 beschik-1 baar wil stellen, om bij eventueel© moeilijkheden I de gemeente te steunen in de werkvoorziening, zoo' mogelijk met steun van de gemeente. Een dergelijke steun van den polder is voor de gemeente een be langrijke ruggesteun, en een voorname factor bij het vragen van steun elders. Voorzitter kan zich met dit idee van den heer Kos ter heel goed vereenigen, hoewel hij nog niet weet welke werken zijn uit te voeren. Bij gezamenlijke uitvoering vindt men echter wellicht werk De heer T. Rampen noemt het maken van een los plaats bij de Zandtemerkluft. Voorzitter zegt, dat Algemeen Belang te Groote Koeten een dergelijk verzoek reeds heeft gericht tot het Hoogheemraadschap. De heer Baken: Ja maar, er scheen maar één be langhebbende te zijn, G. Dekker. De heer Rampen meent, dat in de toekomst wel meer belanghebbenden zullen komon en noemt het HET REGEERENGSJUBILé VAN H. M. DE KO NINGEN. Te Haarlem is oen vergadering gehouden van het provinciaal comité voor Noord-Holland voor de hul- debetooging aan H. M. de Koningin te Amsterdam welke vergadering werd bijgewoond door verschil lende personen, die waren uitgenoodigd om in bet comité zitting te nemen en jhr. ir. A. C. v. Weiier, lid van het dagelijksch bestuur van het Centraal Huidi- gingscomité. De vergadering werd geleid door den hoor Joh. d© Breuk, die, na allen het welkom te hebben toegeroe pen ©n te-hebbdn medegedeeld dat de samenkomst diende om do nadere plannen te bespreken, het* woord gaf aan den voorloopigen secretaris mr. P. Fuhri Snethlage. Mr. P. Fuhri Snethlage deelde o.m. mede, dat *t provinciaal comité zoo is samengesteld uit personen wonende in de verschillende gemeenten, dat alle richtingen en lagen der maatschappij er in zijn ver tegenwoordigd; de steun is ingeroepen van den Com missaris der Koningin en de medewerking van den mede'* burgemeester van Haarlem. Hot comité is aldus samengesteld: Joh. de Breuk, Haarlemmr. J. P. Bosman, Alkmaar; G. Smit9. Hei- lo; H. A. Peet, Hilversum; K. Hos Bzn., Uitgeest; H. P. Geerke, Alkmaar; H. H. Keesom Sr., Den Burg; B. van Rooy, Wieringen; mevr. S. C. C. Bronsveld— Vitringa, Hoorn; mr. A. Leesberg, Alkmaar; N. Dek ker, Obdam; W. Boon Jr., Krommenie; W. J. van Dam, Ouderkerk a, d. Amstel; C. Adriaanse, Helder; A. Colijn, Nieuwer-Amstel; K. Brug. Marken; A. Gra- vostoin, Urk; mr. H. Slob, Haarlemmermeer; L. Harms' Jr., Zaandam; Jos. de Lobol, Haarlem; H. Souvoroin, Haarlem; F. H. Smit, Haarlem; mr. P. Fuhri Snethlage, Heemstede; mr. W. C. Wendelaar, Alkmaar; G. H. Beker, Enkhuizen; P. J. Daki, Hil versum en Angenent, Helder. Daarna deed Jhr. von Weiier mededeelingen aan gaande de organisatie van de betooging. Vervolgens hadden oenfgo besprekingen plaats. Daarbij werd opgemerkt, dat de leden van het pro vinciaal comité verdeeld zijn over hoofdplaatsen in een bepaald gedeelte van de provincie en dat de be doeling is. dat dan een persoon uit een centrum van een district dat 'geheelo district zal bewerken. Ge zorgd dient te worden dat do secretaris van het pro vinciaal comité tijdig weet welke vereenigingen zul len deelnemen. De raad werd gegeven plaatselijk op een vergadering de vereenigingen op to roepen en in de plaatselijke pers propaganda te maken. Besloten werd verdor dat do zetel van het dage lijksch bestuur van het provinciaal comité te Haar lem zal zijn gevestigd. Benoemd werden ajs voor zifter de heer Joh. do Breuk en als secretaris-pen ningmeester mr. P. Fuhri Snethlage. Deze heeren zullen zich een tweeden secretaris kunnen toevoegen Benoemd werden als afgevaardigden in het Cen-

Schager Courant | 1923 | | pagina 1