Werkster gevraagd, bij ,,'t Groene Kruis", Zelf Schilderen. Scha gen. VOETBAL Plaatselijk Nieuws. Herfslroode en gele Kool- planten en Kapenplanten. Me en Gele Koolpanten, T«a.lljk«rtljd Tonden zeebevingen en «prlngvloeden plaats. EEN BOMAANSLAG OP HET STATION TB WIES- BADEN. De Ullsteindienst meldt uit Frankfort a. d. Main: Gisterochtend heeft in het centraal-station te Wies- baden een bomaanslag plaats gehad, waardoor 12 Duitschers zijn gewond en groote materieele schade is aangericht. Tegen 5 uur in den morgen, kort vóór het vertrek van de vroege treinen, op een oogenblik, dat het aan de loketten zeer druk was, ontplofte een bom. De ingang werd daardoor zóó zwaar beschadigd, dat men het. station nog slechts door een zij-ingang kan be reiken. Alle ruiten van het stationsgebouw sprongen Naar verluidt. ?ou één persoon gedood zijn. Nadere bijzonderheden zijn echtïr niet te verkrijgen. Onmid dellijk na de ramp werd de plaats des onheils afgezet, De bezettingsautoriteiten te Wiesbaden hebban elk verkrer na half negen 's avonds verboden. Omtrent de daders is nog niets bekend. HET TREINONGELUK TE NEW YORK. (Zie no. van gister.) Volgens de heden ontvangen berichten, aldus de Telegraaf, zijn bij het treinongeluk te New York vijf vrouwen, twee meisjes en een bejaarde man gedood en zijn er in het geheel 83 personen gewond, ook meerendeel9 vrouwen en kinderen, van wie sommi gen er het leven waarschijnlijk niet zullen afbren gen. Het was een ontzettend drama. De luchtspoorweg loopt boven de straten van New York ter hoogte van 6 ot 12 meter. Het ongeluk geschiedde op het hoog ste punt in een drukke winkelstraat van Brooklijn op den hoek van d,e Atlantic en Flat BuSh Avenues, ten aanschouw e van ettelijke honderden verschrik te voorbijgangers, terwijl er op het oogeniblik talrijke auto's passeerden. Het New Yorksche publiek is zoo zeer aan den spoorweg gewend, dat het zelden om hoog kijkt naar de electrische treinen, die overdag elke twee minuten passeeren, maar ditmaal werd de opmerkzaamheid van talrijke voorbijgangers ge trokken door het krassen en kraken van de raderen dor ontspoorde wagens. Het geraas waarschuwde het publiek nog tijdig voor het dreigende gevaar, zoodat iedereen zoo snel mo gelijk een heenkomen zocht. Omkijkende zag, men cie wagons omkantelen en door het traliewerk van d^ brug van een hoogte van 12 Meter op de straat stenen neerploffen. De passeerende auto's (konden uilen nog op tijd wegkomen, behalve een, waarvan het voorste gedeelte door dén neerstortenden wagon word verpletterd. Of de chauffeur er ongedeerd af kwam wordt niet gemeld, doch het is moeilijk aan to nemen, dat hij niet gewond zou zijn. Een net werk van electrische draden werd mede op straat ge sleurd en te midden der verwoesting sprongen de brandende vonken van de eene draad op de andere over. Vreeselijk was het gekerm der gewonde passagiers, die tusschen het houtwerl^der neergestorte wagons bekneld zaten. De toegestroomd^,menigtef hinderde aanvankelijk de hulpbrigade bij har.en arbeid, doch spoedig werd' door de opgeroepen brandweer-brigade de baan vrij gemaakt, zoodat het reddingswerk met groote energie ter hand kon worden genomen. Enkele uren later worden reeds de laatste dooden en gewon den uit hun benarde positie bevrijd'. De oorzaak van de ramp is nog onbekend. Volgens de laatste berichten wordt de ramp eensdeels toe geschreven aan een defecte rail, anderdeels aan een verkeerd gestelden wissel. Tevens wordt gemeld, dat een der bestuurders van den trein, die er het leven afbracht, werd gearresteerd onder verdenking schul dig te zijn aan de ramp. IFTS RUSSISCH. De „Besboznik" (de g-oddelooze) publiceert een de creet der sovjetregeerlng. volgens hetwelk elke kerk ganger een bowijs moet, toonen, dat hij kerkbezoeks- belasiing van een millioen Rb. betaald heeft. Dege nen, die zich aan deze verordening onttrekken stel len zich aan gevangenisstraffen en geldboeten bloot. HET SPOORWEGONGELUK TE NEW YORK Bij het ongeluk van de luchtspoor te New York, waarvan in ons vorig nummer melding werd ge maakt, werden blijkens een nader Reutor-bericht, acht personen gedood en 83 gewond. DIEFSTAL VAN GOUD. Uit Cattaro melden de bladen, dat aldaar de goud schat van de Petersburgsche Lombardbank is gesto len, Het bezit van do bank was kort na de revolutie eerst naar Frankrijk en vandaar naar Cattaro over gebracht, waar, naar men meende, het moerendeel van de belanghebbenden zich in de buurt ihadi geves tigd. Thans is gebleken dat goud in een hoeveelheid van 22 Kg. en eenig zakken diamanten, zijn ont vreemd. Men vermoedt, (fat militairen den diefstal oogluikend hebben toegelaten. DUITSCHE METAAL-STUKKEN. Naar men uit Berlijn meldJt, is het onjuist, dat wel dra metalen geldstukken van 100 000 mark in omloop zullen worden gebracht. Wel worden stukken van 1000 mark geslagen die in een tweetal weken zullen worden uitgegeven. Begin Juli worden bankbiljetten van 500.000 mark in omloop gebracht. IN VROOLIJKE STEMMING. Men meldt uit Berlijn: In den Ratskeller van het stadje Wftteniberge wa ren gisteravond een aantal leden van den gemeente raad in vroolijke stemming bijeen. Niemandi dacht eraan het sluitingsuur te eerbiedigen. Een politie agent, die ter plaatse verscheen, werd uitgenoodigd een glas mede te drinken,. De burgemeester der stad, die mee aan tafel zat, wilde den revolver van den agent bekijken, hanteerde het wapen echter op zoo'n onhandige wijze, dat een 9chot afging en een der aanwezige raadsleden doodde. GOEDE HANEN EN VEEL EIEREN. Zoowel voor de veehouders als voor de paarden fokkers is het overbodig, te wijzen op de waarde van goed mannelijk fokmateriaal: overal waar vee houderij en paardenfokkerij op peil staan, besteedt men zeer hooge bedragen voor goede stieren en hengsten, orti zoo fokproducten te verkrijgen, die in ieder opzicht uitsteken boven voorafgegane genera ties. In de pluimveehouderij is men echter nog niet zoo ver: wel zorgen pluimveehouders, die op oordeel kundige wijze hun bedrijf beoefenen, dat ze alleen maar eieren, afkomstig van zeer productieve kippen tot broedeieren bestemmen; maar ze vragen zich niet af of die eieren ook bevrucht zijn door een haan, afkomstig uit een productie geslacht, m, a. w.: ze zorgen er niet stelselmatig voor, dat er kuikens ge boren worden, waarvan de productiviteit zoowel van moeders^ als van vaderszijde gewaarborgd is en waarvan dus met stelligheid kan worden aangeno men, dat ze op hun beurt óók weer veel eieren zul len geven. Van hoeveel belang het is, om daarop nauwkeurig te gaan, blijkt op frappante wijze uit onderzoekin gen, gedurende een reeks van jaren genomen aan het proefstation van Zuid-Carolina. Om na te gaan of een haan, afkomstig uit een pro ductief geslacht, invloed had op de productiviteit van zijn nakomelingen, en zoo ja, hoe groot die invloed was, ging men uit van een toom hennen, die gemid deld ieder slechts tachtig eieren per jaar legden en dus bi,j wijze van spreken haar voer niet waard wa ren. Immers een goede kip behoort het tegenwoordig minstens tot 180 a 190 eieren per jaar te brengen. Bij deze toom slecht loggende hennen werden ha nen gevoegd, waarvan de moeder en do grootmoeder •zoowol van moeders- als van vaderszijde gemiddeld ongeveer 200 eieren per jaar hadden gegeven zoodat ze afkomstig waren uit een geslacht van flinke pro ductiviteit. De resultaten waren reeds bij do eerste generatie een bewijs voor de stelling, dat er nauwkeurig op de afkomst der hanen dient te worden gelet: de na komelingen van de gemiddeld «lcht» 80 eieren per jaar gevende hennen en van de hanen, afkomstig uit een productief geslacht, gaven gemiddeld per jaar en per stuk reeds 135 eieren, dus 40 pet. meer dan de stammoeders. Deze nakomelingen liet men weer pa ren met uit een andere combinatie geboren hanen en zeer duidelijk bleek gedurende de jaren, dat de proefneming werd voortgezet, de groote invloed van het mannelijk fokmateriaal uit op de productiviteit van het nageslacht Het is daarom voor onze adviseurs op pluimveege- bied zaak om, met deze voorbeelden voor oogen, onze pluimveehouders veelal nog menschen van gerin ge ontwikkeling die op weinig oordeelkundige wijze te werk gaan aan te sporen, niet enkel te zorgen, dat ze hroedeieren krijgen van veel leggende hennen, doch dat er eveneens garanties gegeven wordt voor de productiviteit van den vader. Wellicht zou het op-, richten van stamboeken voor de hier te lande ge houden wordende kippenrassen kunnen worden overwogen. Hbld EEN VROUWELIJK ZEEKAPITEIN. Uit Brussel, 26 Juni. Binnenkort wordt in de ha ven van Gent een zeeschip „de Flaine", verwacht, dat zooals behoorlijk is. een mannelijke equipage heeft, doch iets buitengewoons een vrouwelijken kapitein.' Zij heet miss H. Dick, is een Engelsche juffer, en bekleedt reeds 8 maanden lang deze func- tie. Het schip komt van Calaas en heeft een lading grint in voor Gent. EEN SCHEEPSRAMP BIJ DE BERMUDA-EILAN DEN, Uit Hamilton (Bermuda-eilanden), 25 Juni. Het s.s. „Caraquet" van die Royal Mail Steaïnship Com- pany, komende van Halifax, is 12 mijl benoorden de Bermuda-groep overdag op een rots geloopen. Naar verluidt, breekt het schip in tweeën. Alle beschikbare oceaan-sieepbooten zijn, uitgezon- I den omi de passagiers' te redden. EEN VREESELIJKE MOORD IN MECKLENBURG. De „Matin" verneemt uit Berlijn: In Mecklenburg is het lijk gevonden van een jongen man, Kadow geheeten, die lid' was van de Rossbach-organisatie. Alles wees er op, dat hij vermoord was door eenige partijigenooten, waarschijnlijk omdat men hem van verraad van de partij verdaent. Er hebben reeds ze ven arrestaties plaats gehad. De politie gelooft hier met een nieuw nationalistisch complot te doen te hebben. De „Vorwarte" heeft, ten einde een onderzoek in zake den echtradicalen „veem-moord1" in Mecklen- bunrg in te stellen, *n bijzonderen correspondent daar heen gezonden. Deze meldt o.a. nog het volgende: Nadat men Kadow stomdronken had gemaakt, zette men hem in een kar. In de frissche lucht kwam hij weder tot bezinning. Hij zag onmiddellijk in, dat hij in gevaar verkeerde en bood1 hevigen tegenstand. Door middel van. een revolver, welke op hem werd gericht, werd hij echter spoedig tot onderwerping gebracht. Vier k vijf kilometer achter de stad werd het slachtoffer uit de kar gezet en met gummi-stok ken en afgebroken takken deerlijk mishandeld. Ba dende in zijn bloedi, trachtte hij nog tegenstand te bieden. Ten slotte sleepten de moordenaars het slachtoffer weder in de kar en brachten hem nog een honderd tal meters verder in het kreupelhout. Hier wierpen zij hem uit de kar en bewerkten zijn gezicht met de schoenen. Een der beulen snelde vervolgens op hem toe en sneed, hem met een jachtmes dé keel door. Twee andere onverlaten), voormalige vaandrigs, gaven hem ddarom eenige „genadeschoten" door het hoofd. Zóó liet men den op zoo gruwelijke wijze vermoor de in het kreupelhout liggen. Den volgenden ochtend begaven twee moordenaars zich naar de plek van, den moord' en begroeven het lijk. Ten einde zijn spoor uit te wisschen, verbreidden de moordenaars het gerucht, dat Kadow zich naar het Roergebied had begeven. DE GEALLIEERDEN EN DUITSCHLAND. Volgens den Parljschen correspondent van de Ti mes. begint men in Frankrijk nu bang te worden voor een ineenstorting van Duitschland' en tracht men daarvani de schuld vast vooraf op Engeland te werpen. Engeland' namelijk zou door zijn langdurige onderhandelingen in de hand werken dat Duitsch- lond zijn besluit tot staking van het lijdelijk verzet uitstelt, waartoe het volgens de Franschen andors zeer spoedig zou overgaan. Zoolang Engeland en Frankrijk niet tot overeenstemming geraken kun nen. zal Cuno hopen te ontsnappen en daarom moet Engeland dan ook toegeven, want Frankrijk kan dat natuurlijk niet doen. Wacht men nog langer dan zal tegen den tijd dat overeenstemming bereikt is, Duitschland een chaos zijn. Van andere zijde beweert men dat Frankrijk zelf de oplossing opzettelijk ver traagt izu de hoop dat dit Duitschland aan den rand van den, ondergang brengen zal. De Parijsche correspondent echter meent dat het er Poincaré om te doen is, alles te voorkomen, dat tot een breuk met Engeland leiden kan. De vertraging van het antwoord ligt ookj niet aan Poincaré. Volgens hpm. had deze het reeds op den dag vam ontvangst van de vragenlijst gereed. Met spanning ziet imen te Londen den uitslag van de Belgische crisis tegemoet. Velen meenenr, dat die voor "den afloop der onderhandelingen met Frankrijk beslissend zal zijn. Men redeneert aldus: wanneer Theunis terugkomt met een kabinet tegen de voort zetting van de Roeractie, dan kan Frankrijk niet al leen voortgaan en< is het gedaan niet de bezetting van het Roergebied. De Brusselsche correspondent van de Times stelt het voor, óf het Belgische volk I met deze crisis weinig te maken heeft. Dat zou al- 1 leen aan de buitenlandsche moeilijkheid denken. De crisis zou zuiver een strijd van politieke groepen zijn, die de minder belangrijke interne kwesties, waarvoor de meerderheid van het volk onverschillig is, op den voorgrond stellen. NA DE UITBARSTING VAN DE „ETNA". Mussolini heeft aan de pers verzocht den ernst van de ramp, welke door de uitbarsting van de „Et- na" is veroorzaakt, niet te overdrijven. Dit verzoek schijnt inderdaad; noodig te zijn, daar die •'berichten, die de vorige week over de vuurspuwende kraters de wereld zijn'doorgezonden, achteraf sterk overdre ven bleken te zijn te zijn geweest. Ongetwijfeld is het gebied aan de voet van de „Etna" hevig geteis terd en. is bet- dorpje Catania onder den asch bedol ven, maar is geen menschenleven verloren gegaan en de omvang van de verwoeste streek is vrij1 be perkt. De correspondent van de „Times", die Linguaglos- 8a heeft bezocht, vertelt dat deze plaats geheel be woond is en dat het leven er zijn gewonen gang gaat. Slechts een paar huizen aan het bovengedeelte der stad zijn ontruimd, en deze huizen zijn volko men onttakeld: deuren, ramen, dakpannen, alles is meegenomen. De lavastroom staat feitelijk stil. Alle berichten over de vlucht der bevolking uit de verwoeste gebie den zijn overdreven, aldus de correspondent, daar er in het geheel misschien maar honderd huizen zijn verwoest. De meeste lieden zijn reeds naar hun haardsteden teruggekeerd, na den eersten dag in pa niek te zijn gevlucht. Daarentegen is op landbouw gebied de schade zeer groot. Een grooto uitgestrekt heid is voor honderden jaren onbruikbaar geworden. De lava heeft een dikke, zwarte korst gevormd, wel ke nog een groote hitte uitstraalt. ONTVREEMDEN VAN VREEMD GELD. Te Munchen heeft gisteren de postcommies Mi- ohael Pfaffinger terecht gestaan wegens H ont vreemden van buitenlandsch geld' uit brieven. De beklaagde, die jaren lang tal van buitenlandsche brieven en postzakken hoeft verdonkeremaand, ver telde dat hij als hartstochtelijk postzege 1-Jiofhebber tot de diefstallen is gekomen. Hij nam, om zich van de postzegels meester te maken, buitenlandsche brieven weg en toen hij in een «rvan Amerikaansche bankbiljetten vond, begon hij geregeld op roof uit te gaan. Bij de huiszoeking zijn in bekl/s woning in beslag genotmuin: 1717 dollar. 5CS Zwitserwche francs, 104 Pransche francs, 2 Belgische francs, 109 ley, 197 lire, 175 peaetas, 5 £t 5 Tsjechische kronen, 219 Oos- tenrijksche kronen en 2^ millioen mark. Op het oogenblik van de huiszoeking veregenwoordigde de ze buit een waarde van 70 millioen mark. Na de behandeling der zaak (gedeeltelijk met ge sloten deuren) is P. tot 6 jaar tuchthuis, 100.000 mark boete en 10 jaar verlies der burgeerlijke rech ten veroordeeld. DE AMBTENAREN IN OOSTENRIJK Da correspondent van het Hdbld. te Weenem schrijft d.d. 20 Juni Dr. Kienboeckj minister van financiën, heeft g-steren in een vergadering van kiezers interessante mededéé- lingen gedaan over het aantal menschen in Oostenrijk, die uit de openbare 'kas fworden gesalarieerd. In hél geheel zijn het 960.000 personen, dus bijna 1 millioetn, van de 61/2 millioen Oostenrijkers, t.w. 240.000 bonds- •ambtenaren, 53.000 provinciale- en gemeentelijke ambte naren en 53.000 werkzaam bij oen Zuiderspoorweg. Donmoeten nog 50.000 weduwen en 37.000 kinderen ondersteund worden en genieten een groot aant 1 man nen een pensi'x®, zoouat er in het gehee 136.000 ambtenaren en gepensioneerde ambt'naren zijn, 230.000 vrouwen en 274.000 kinderen. - De „Beamtenahbau" heeft niet veel verandering iin deze getalllen gebracht, omdat de meeste ontslagen ambtenaren toch ook weer pensioen krijgen, dus weer ten laste van de openbare kas komen. Zij krijgen alleen wat minder. Dat het aantal1 door de staat verzorgde personen zoo geweldig hoog is, k'omt voornamelijk hierdoor, dat Oostenrijk nog voor een groote menigte gepensioneer den, invaliden en weduwen uit de vroegere monarchie moet zorgen. All ien door het afsterven van deze perso nen, zal langzamerhand dit aaintal verminderen. De minister noemde deze cijfers, omdat juist in den laatsten tijd de ambtenaren om salarisverhooglng Hebben gevraagd. Maar. wanneer züji verhooging krijgen, moeten de inkomsten aer gepensioneerden ook naar verhouding verbeterd worden, wat een reeks financieel© gévolgcn teweeg zou kunnen brengen en ten slotte dc prijzén op zou drijven. De regeering wil vóór alles ae op heffing van het indexcijfer, volgens hetwelk alle open bare salarissen automatisch geregeld moeten worden. De positie der regeering is daarom zoo bijzonder lastig, omdat dit millioen gepensioneerden een kiezersmassa vertegenwoordigt, waarmee geen enkele partij gaarne in onmin zou leven. i DE REIS VAN PRESIDENT HARDING. Jïoewel de Amerikaansche president pas aan het begin is van zajn reis 5n het Westen, waarbij hij bijkans eiken avond in een andere stad in het openbaar het woord voeren moet, schijnt hij reeds de vermoeienis sen te bespeuren. Aan de „Times" wordt althans ge meld dat de president vriji vermoeid in Denver aankwam na vier dagen reizen en speechen bij een grooto hitte. In St. Louis en oostelijk van de Missouri heeft do bevolking met minder geestdrift naar zijn redevoeringen geluisterd dan meh had mogen verwachten. De vraag is of de president geholpen dan we! juist belenVmerd wordt in zijn actie door het feit dat hij 'zijn redevoeringen in een draadloos telefoon-ontvaingtoestel uitspreekt. Wel is waar worden ziji aldus door veel meer menschen ge hoord, maar de president is verplicht om op een bepaald punt op het podium te bleven staan, waardoor zijn betoog de kans loopt eentonig te worden. In Kansas en Colorado was de bevolking aain bijkans elk station te hoop geloopen om den president iin het voorbijgaan te zien. Eén stad in Colörado had om' twee uur 's .middags een vuurwerk georganiseerd ter eer)e van het voorbijrijden van den presidemtstréin. Maar Harding heeft echter niets van al het schoons gezien daar hii zich voor een Welverdiend slaapje in zijn compartiment had teruggetrokken. I elftzllwn woten fc* doelpunten. Door verlegging weten de Blauwen echter te winnen. Na afloop had de prijsuitdeeling plaats. 'De prijzen bestonden uit 22 herinnerings-medailles, ieder der spe lers kreeg neg een pakje gerookte paling en bovendien werden aan het winnende elftal nog extraprij'zen uitge reikt, bestaande uit verbandwatten, aspenne, eenvul pendoosje met een klaars, enz. De voorzitter zei o.a. nog, dat deze wedstrijd wél bedoeld was als een lolletje, doch wekte de aa nwezigén op om mede te werken aan het oprichten van een Veteranen-elftal, om dan de voetbalsport in ernst te beoefenen. Dne elftallen gecombineerd speelden te Oude Nie- aorp voor de seriewedstrijden een wedstrijd tegen Wie- ringerwaard 1 en wisten het tot een2—(^overwinning te brengen. JULIANADORP. Zondag was het weer een dag van volop voetbal voor J.V.C. 's Morgens om1 tien uur kwam' HoUandia van HeMer tegen J.V.G.^adspiranten spelen en verloor met Verder kwam om twee uur Geel Wit combinatie voor het tweede elftal. J.V.C. was slecht vertegenwoordigd vanwege de Sehager kermis, daarom moesten maar een paar Veteranen invallen, etn werkelijk wisten zij et p,og tot een gelijk' spel te brengen. Het 3e elftal was 's morgens om tien uur naar Excelsior getrokken, om daar tegen hun 3e elftal uit te komen, waar ziji een broekie kregen van 4—0. NIEUWE NIEDORP. In den, seriewedstrijd te Oude Niedorp speelde Zondag- j.1. N.V.V. II van Nieuwe Niedorp tegen D.O.S.K.O. II van OudesluiS, die het van de Nieuwe Niedorpers won met 21. NIEUWE NIEDORP. Alhier speelden Zondag D.F.C. I van Dirkshom en N.V.V eerste elftal, dat het mot 6—3 van Dirks hom won. NIEUWE NIEDORP. Zondagmorgen speelde N.V.V. III tegen W.F.G. I van Winkel, die met 2—0 de N.V.V.'ers klopte. SPARTA I—QUOSEGO I. Zondag is bovenstaande wedstrijd! gecostumeerd ge<- speeld geworden. Over den wedstrijd zelf is weinig te zeggen, daar hoewel er af en toe aardig gespeeld werd. niet een der elftallen den wedstrijd werkelijk trachtte te winnen. De costumeering was keurig en tot in de kleinste détails verzorgd, zoodat zelfs de regelmatige bezoe kt rs verschillende spelers niet herkennen konden, wel een bewijs dat hier groote zorg aan besteed was. Het is dan ook een uitstekend geslaagde middag geweest, welke door een zeer groot aantal personen bezocht is. OUDE NIEDORP. Uitslag sericwedstrijden V.V.V. li. a. V.V.V. II—Trekvogels II, 2—1 b. Qiuosego II—Voorwaarts II, 10. c. N.V.V. II—D O.S.K.O, II, 1—2, d. D.T.S. II-WF.C. I, 2—0. De volgende weet Zondag zal alzoo worden gespeeld tusschen a. V.V.V. II—Quosego II, 1 uui b. D.O.S.K.O. II—D.T.S II, half drie, c. Verliezer a—Verliezer b, half vier. d. Winnaar a—Winnaar b', half vijf. Voor deze wedstrijden z:in beschikbaar 2 mooie Inu we: lakken en 2 fraaie medailles. OUDKARSPEL. Het was voor D.T.S. Zondag een belangrijken dag. D.T.S. I speelde om half twee tegen Zeemeeuwen I uit Egmona om een medaille. Om half Vier hadden we een wedstrijd tusschen twee Veteranen-elftallen. Waarschijnlijk uitgelokt door het mooie weer, en 'door den buitengewone^, wedstrijd tusschen de Veteranen werd dezen dag, wat het pub i k betreft, het record behaald. Zeker 1000 menschen waren op het terrein aanwezig. De muziek van de Dekkers hield er de voolijke stemming in. Om half 'twee trapt D.T.S. af en onderneemt haar eersten aanval, doch de bal gaat retour en Z. brengt een bezoek aan het D.T.S.-doel. Al heel gauw weet Z. door een misverstand de leiding te nemen. Kort daarna weet D.T.S. den achterstand in te hafetn, en zelfs te vergrooten tot 2—1. Z. laat Jiet er niet bij zitten en komt geducht opzetten en weer weten zij' den D.T.S.-keeper tweemaal net nakijken te geven, 3—2. Voor de rust weet D.T.S. echter den gelijkmaker nog In het net te deponccren. Direct na do rust is Z. in de meerderheid en weert haar punten met 2 te verhoogen, 5—3. Er komt nu meer leven In de D.T.S.-voorhoede en verscheidené aanvallen worden ondernomen. Een penalty op hét Z.-doel wordt in een doelpunt omgezet, 5—4. Hard wordjt er nu aan beide kanten gewerkt. Z. weet bij' een van haar aanvallen nogmaals te doelpuntetn, 64. Met dezen stand komt het einde. In dezen wedstrijd heeft het aan spanning en aan doelpunten niet ontbroken. Om half vier komen de Veteranen met de muziek voorop in het veld. Voordat begonnen wordt, overhan digt de aanvoerder der Blauwen een bloemstuk aan dien der Witten. Daarna vangt de strijd aan. Vol vuur werpen beide elftallen zich in den strijd. Beide dooien zijn voortdurend in gevaar (en1 de keepers in angst) en beide JUBILEUMFEESTEN. Bij de hier te houden Jubileumfeesten- zal o.m. een cantate worden uitgevoerd. Een 100-tal dames en heeren zullen deze cantate onder leiding van den heer Pielage zingen. Deze cantate is gedicht door den heer M, Visser alhier,, terwijl dezelfde muziek ongeveer zal dienen als bij die van de Londlbouwfeesten en waarvan de heer Jao. Jansen de componist was. Wij laiten op verzoek hieronder de Jubileumcantate volgen: Koor: Wil'helmina van Nassauwe 't Zilver kroont Uw vorstlijk hoofd, 't Jubelt luid; in. Hollands gouwen: Heil U, heil! God zij geloofd. Dankbaar scharen Neerlands zonen Juichend zichi om Neerlands troon, Weer opnieuw hun trouw betoonend Aan Uw, aan Oranjes kroon. Vrou wou. Uw liefhebbend harte, Uw deelnemend woord, Hoe lenigde 't smarte Zoo vaak 't werd gehoord. Uw gaven, 'a lands Vrouwe, Geschonken, zoo mild, Ze hebben bij rouwe Voel klachten gesÜldJ. Mannen. Uw leidende handen. Uw inzicht en raad, Bewaarden voor stranden Het schip van den Staat. Uw richtig regeeren Met helder verstand, Deed immer vermeeren Het- aanzien van 'tland. Koor: Konlnginne, dank en hulde Brengt U daarvoor Neerlands volk. 't Juichend lied, U opgedragen, Zij daarvan de blijde tolk. Hulde en dank uit hart en monden Klinkt Vorstinne U ten groet. Heel Uw volk, Uw lof verkondend, Treedt U dankbaar tegemoet. Vrouwen. Eendracht en vrede, Zij heerschen in 'tland, In 't land' Uwer Vaadren, Bestuurd door Uw hand. Mannen. Welvaart door eendracht Hersteld en door vree, Welvaart keert weder In 't land' aan de zee. Koor: Eendracht en vrede, Uw zegen gedijt, In 't land door de hand Van. Oranje geleid. Koor: Wilhelmlna van Nassauwe Heil U, heill Aan allen kant Klinkt die bee van 'tU getrouwe, 't Vrije volk van Nederland. Met U, uit den stam gesproten, Die ons oude Neerland schiep, Wordt nu hechter weer gesloten 't Bondschap, clat ten feest ons riep. Zegen God U, hoos© Vrouwe, Uw Gemaal en Huisgezin, Blijv' e n schoone toekomst lichten Voor U, Hollands Koningin. Siert U thans het reine zilver, Eens het schitt'rend goud U kroon, Klinkt de bee van 't trouwe Neerland, Wdlhelmina, om Uw troon. M. VISSER. POLITIE. Verloren: Een taschje met inhoud; een bloedkra len ketting. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Margaretha Johanna Helena, dochter van Dirk Schuijt en Pieternella Maria Geevers. Overleden: Trijntje de Wit, oudi 44 jaren, weduwe van Pieter Dekker. Heden overleed onze lieve Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en rrootmoeder, GEERTJE KOORIN, in den ouderdom van 69 jaren. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J. BOSKER. Wieringen, 26 Juni 1923. TE KOOP: W. G O V E R S, Westerend, Sint Maarten. De van onds bekende pa. kwali teit grond- en glansverf van de N.V. verffabriek v.h. A. PLEGING Co. fabriek te Velsen is ver krijgbaar bij NIEROP SLOTHOUBER te Alkmaar. G. BUTTER Jz. te Winkel. A. TEN KLOOSTER te Den Helder. TE KOOP: bij G. BAKKER, Gevaarlijke Hoek, Dirkshorn.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3