Staking geëindigd. VO E T B Li uemen^d Nieuws. Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws, Binnenlandsch Nieuws. DB WAKMTH. Bevangen door de warmte stortte gistermiddag een stroodekker te Aardeniburg van het dak eenier graan schuur, De man werd dood opgenomen. DE HITTE» Sinds het bestaan der Filiaal-Inrichting van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut *te Amsterdam werd gister de hoogste temperatuur in Juli afgelezen. Op deni toren werd afgelezen 32 gr. 1 C., was tot nu toe 31 gr. 8; beneden» 32 gr. 5. was tot nu toe 31 gr. 7 C. DE MOORD IN DE THALIA-BAR. Amsterdam, 11 Juli Omtrent den moord, die gisterenavond te Amsterdam werd gepleegd in de Thalia-Bar, vernemen wiji nog het volgende: De dader, de chauffeur Manraat, heeft, ongeveer het laatste half jaar niet, gewerkt en leefde1, naar hij vertelt, met de vermoorde. Deze is een 42-jarige gehuwde vrouw, moeder van 5 kinderen. Of hij van deze vrouw leefde, moet nog nader on derzocht worden. Hij ontkent dit. De wettige man van de vermoorde wist, dat zijn vrouw op het slechte pad was. In elk geval ging do dader met de vermoorde zeer intiem om. Naar hiji zegt, was hiji zeer jaloersch en dat is de drijfveer geweest van zijn daad. Hij vond haar in de Thalia-Bar met een anderen man. Zij dronk met hem een glas bier. Toen is zijn jalousie ten top gestegen en na eeniga 'heftige woorden greep hij een browning, welke hiji in den zak droeg en los te op haar niet minder dan zes schoten. Vij-f hebben er haar op verschillende plaatsen getroffen; oen was beslist doodelijk. De kogel ging haar door het hart. Een van de kogels miste haar en trof de tweede vrouw in den buik. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN TE HILVER SUM. Hot ondorzoek. in verband met de vergiftigingsver schijnselen te Hilversum heeft uitgemaakt, dat de vergiftiging inderdaad het gevolg is van het gebruik van taartjes, die oen knecht, van den bakker O. W. in de buurt van do Drift heeft verkocht. Zes kinderen van reep. 1 Yt, 2, 2—2K, 7 en 9 jaar worden» in de R.- K. Ziekendnrichting verpleegd; drie vrouwen worden thuis verpleegd». Hun toestand is redelijk wel en men hoopt allen ln hot leven te houden. De burgemeester heeft zich van den toestand: der patiënten persoon lijk op de hoogte gesteld. INBRAKEN. Dezer dagen heeft het parket uit Middelburg te St. Jansteeni een uitgebroid onderzoek ingesteld in verband met' de talrijke inbraken, die den laatsten tiid in het, zoogenaamde landi van Hulst .hebbon plaats gehad en waarvan de vermoedelijke dadors, hetzij! in Nederland, hetzij' in België in hechtenis zijn, behalve twee van de hoofddaders, die naar Frankrijk zijn uitgeweken. De aangehoudenen zijn lid van de beruchte Voddebende; in hun opslagplaats on bij verschillende handlangers van den troep, zijn kar- revrachten goed', verzameld op de nachtelijke roof tochten, in beslag genomen. Sodort de bende achter slot zit, hoort men1 aan de grens in die omgeving niets meer van inbraken IN DE BUIS. Tusschen Gruotebroek en Enkhuizen liggen thans, hier en daar lang3 den straatweg, de buizen voor de waterle'ding. Twee knaapjes trachtten door een buis te kruipen, maar in 't midden gekomen kon de eer ste noch voor-, noch achteruit. Don achterste trok mon aan de eentn er uit De tweede zat muurvast, zoo- 1 dat ae buis moest worden doorgezaagd. Bont en blauw kwam het knaapje weer te voorschijn. HEERHUGOWAARD. 10 Juli. De heer St., broodbakker te Koedijk, is door de hitte bezweken. BREEZAND. Dinsdagavond omstreeks 5 uur geraakte een hooi- klam op het erf van den heor T. van IJzendoorn, Meerweg, in brand. Na ondorzoek is gebleken, dat er kinderen in de nabijheid met lucifers hadden ge spoeld. Gelukkig was de wind van de woning, zoodat het bij het afbranden der hooiklamp gebleven is. "MAZELEN. Te Baexem (L.) is onder de schooljongens de ma zelen uitgebroken. x SLACHTOFFER VAN DE HITTE- Te Wognum is Dinsdagavond de hooier Jb. Veeken door een zonnesteek getroffen. Hij overleed spoedig daarna. EEN GEZONDE STAD» Hoezeer gezonde lucht en een rustige omgeving de menschen beïnvloedt bij hun dagelijksch leven, blijkt te Roermond, waar in een 'tijdsbestek van vijf maan den reeds zes gouden- en een diamantenbruiloft feestelijk werd herdacht. Daarenboven 7.al 30 Juli we derom oen 60-jarig huwelijksfeest gevierd worden en dienzelfden dag een halve-eeuw-verbintenis vreugde in een andere buurtschap brengen. OUDKARSPEL. Woonsdagmiddag reed de bierwagen van den bot telaar Kroon alhier te Noordseharwoude tegen een telefoonpaal met gevolg, dat de wagen omkantelde rr veel van de lading in scherven op de straat terecht kwam. Uit Noordscharwoude. Op het oogenblik dat we dit schrijven is ons omtrent de staking zooveel be kend, dat de transportarbeiders met het contract, waarvan we in ons nummer van Dinsdag sprake^ accoord gaan. Als de uitslag van de vergadering van Koophandel evenzoo is, is de staking opgeheven, doch daaromtrent is ons nog niet bekend. Van de zijde der Beurtbevrachting deelt men in verband met het geschrevene van Dinsdag mede, dat geen enkele hunner leden afgevallen is. Nader kunnen we meedeelen, dat in de vergadering van Koophandel welke door de markfcbesturen was bijgewoond en tot na middernacht geduurd heeft, met een zeer kleine meorderheid besloten is om behou dens enkele verschilpunten het contract eveneens te aanvaarden. Wat de verschilpunten betreft, daarover zal Don derdagmorgen door beide partijen een bijeenkomst plaats hebben, welke bijeenkomst dan vrij zeker be slissend zal zijn. De werkzaamheden worden dus niet op den ver wachten Donderdagmorgen hervat, doch er komt minstens nog een dagje bij. Latere berichten zeggen ons, dat ten slotte, geheel op het einde der vergadering, toen reeds enkelen vertrokken waren, ook de verschilpunten nog zijn opgelost, zoodat.de staking als geëindigd beschouwd kan worden. DOOR DE HITTEN Gistermiddag te half vijf is een vrouw in het tram huisje aan de Mauritskade te Amsterdam bewuste loos neergevallen. Zij is naar het O. Lieve Vrouwen- gasthuis vervoerd, waar zij in den avond is over leden', zonder dRt haar identiteit was vastgesteld. DE HOOGE TEMPERATUREN. De Bildt, 11 Juli. Aan een mededeoling van het Kon. Ned. Meteriologisch Instituut ontleenen wij het volgende: Ofschoon de hooge maximumtemperaturen van qp laatste dagen "bijna overal hier te lande nog'beneden de hoogste van 1911 blijven, beginnen zij deze toen te naderen. Terwijl te Delft in 1911 tien dagen lang (van 25 tot 3 Augustus) de maximumtemperatuur boven 25 gra den Celsius bleef en vier dagen achtereen boven w graden (30.7, 30.6, 32.1, 30.0), telt de reeks tot dusver slechts 7 dagen, waarbij (5 tot 11 Juli) tweemaal twee flagen boven de 30 graden, (27.1, 313, 30.8, 28.8, 28.o 32.7 en 34.8). Ook de vochtigheid der lucht is over het algemeen thans iets geringer, waardoor de warmte dus iets minder drukken 'is behalve op 8 en 9 Juli. Bijzonder, zeldzaam zijn echter de hooge nachttem- peratuTen der laatste dagen. Het minimum in den nacht van 9 op 10' Juli was 20.0 graden, van 10 op 11 Juli 19.4 graden, terwijl in 1911 eenmaal 19.7 gra den voorkwam, voorafgegaan en gevolgd door 17.9 en 18.2. SPORTFEEST TE ANNA PAULOWNA. Evenals vorig jaar zal te Anna Paulowna ook dit jaar een groot concours-hippique worden gehouden. De datum is bepaald op Dinsdag 24 Juli a.s. In ons volgend nummer geven wij nog enkele bijzonderhe den. ONGEVALLEN DOOR DE HITTE. Amsterdam. 11 Juli. In de Foeliestnaat is een vrouw, door de warmte bevangen. Twee hoog is zij van de trap gevallen en inwendig zwaar gekneusd. "Per auto-brancard ia zij naar het Binnengasthuis- vervoerd. Kampen, 11 Juli. Een boerenarbeider, wonende alhier, werd tijdens het hooien op het Kamper eiland door een zonnesteek getroffen. De ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. Nieuwkuik, 11 Juli. De 20-jarige knecht in den landbouw Snelders, uit Elshout, is bij' het hooirijden door de hitte bevangen en overleden. ST. PANCRAS. Bij een ^temperatuur van minstens 80 graden, werd de finale van de bekerwedstrijden gespeeld tusschen S.D.W. 1 van Zuid-eind St. Pancras en Vrone 1 van hier. Voor de rust was Vrone blijkbaar sterker en rpaakte 2 goals; S-.D.W. geen enkele; 20 voor Vrone Na de rust wist S.D.W. 1 doelpunt te veroveren, wat aan Vrone bij hard werken niet gelukte. De match eindigde mot 21 in het voordeel van Vrone, die daarmee den len prijs, een beker, benevens oen fraai medaille won. De 2e prijs, een tak, viel ten deel aan S.D.W., die ook een medaille verwierf. Beide medailles waren, uitgeloofd door den nieuwen kastelein, den heer Kronenburg, bij wien de prijzen werden uitgereikt. OUDKARSPEL. Do voetbalvereeniging D.T.S. zou Zondag een wed strijd gehad hebben tegen Heiloo, doch door bet niet opkomen van de laatste kon dezen wedstrijd niet doorgaan. Daardoor had een wedstrijd plaats tusschen D.T.S. 1 en een elftal van Holland te Noordscharwoude, welke door de eerste met 30 werd) gewonnen. ENGELAND EN FRANKRIJK. Uit Parijs, 11 Juli. De correspondent van de „Temps" te Londen geeft eendge aanvullende mede- doel ingen omtrent den waarschijnlijken inhoud van Baldwin's verklaringen morgen. 'Behalve een uiting van spijt, dat het Fransche ant- j woord op de Engelsche vraag het niet) heeft moge lijk gemaakt een collectief antwoord op het laatste Duitsche voorstel te geven, betgeen toch zoo wen- schelijk ware geweest, zou 'het positieve gedeelte van Baldwin's verklaringen op de vier voornaamste quaesties ongeveer als volgt zijn: lo. Een internationale bijeenkomst van deskundi gen ter bepaling van hot Duitsche betalingsvermo- gen zou niet in strijd zijn met het verdrag van Ver- sailles, omdat een dergelijke commissie de Commis sie van Herstel niet zou uitschakelen, maar haar voorlichten' evenals dit door de bijeenkomst van ban kiers het vorige jaar geschied is. Niettemin zal de Engelsche regeering niet de onmiddellijke bijeen roeping van een commissie voorstellen, hoewel ze dit met Amerika de eendge billijke en practische op- lossing acht. I 2o. De Engelsche regeering zou niet ongeneigd zijn van Duitschland het einde van den passieven tegen stand; te eischen op voorwaarde, dat dit land dan in ruil een deel van zijn administratieve en economi sche vrijheid in de 'bezette streken terugkreeg om opnieuw te kunnen beginnen te produceeren en be talen. I 3o. Engeland zou geen bezwaar hebben het vraag- stuk van Frankrijk's veiligheid opnieuw te behan delen en men spreekt in regeeringskringen van een onderling garantieverdrag tusschen de West-Euro- peesche mogendheden onder de auspiciën van d.en Volkenbond. Dit heeft echter geen haast en het vraagstuk behoeft dus slechts behandeld te worden voor zoover het de oplossing van bet schadevergoe- dingsvraagstuk 'belemmert. Robert Cècil komt wel- dra terug uit Genève en de regeering zou hem wen- schen te raadplegen omtrent het bezigen van den Volkenbond hetzij om het schadevergoedingsvraag- j stuk op te lossen, hetzij om den vrede te garandee- i ren. 4o. Do bijeeniroeping van een conferentie van ver schillende mogendheden met inbegrip van Duitsch land om de quaesties van de internationale betalin gen en de veiligheid; te behandelen, is van nog later zorg en Londen begrijpt heel goed, dat Frankrijk daar niet voor is. Toch merkt men op, dat de Engel sche regeering, indien zijl het initiatief daartoe zou 1 moeten nemen, precedenten zou hebben in de Fran sche Ruhrbezotting op eigen houtje en het Fransche i afzonderlijke antwoord op de eerste Duitsche nota van Mei. De correspondent meent verder, dat de Engelsche regeering haar ontwerp-antwoord op de Duitsche no ta van 7 Juni, die naar haar meening bruikbare denkbeelden bevat en verdient, bestudeerd) te wor den, wellicht aan de Fransche regeoring zal voorleg gen vóór de verzending. In ieder geval zal Baldwin een uiteenzetting geven van do moeilijkheden dor laatste zes maanden, en een rechtvaardiging van het initiatief, dat de Engelsche regeering in den meest I vriendschappelijken zin aan Frankrijk zal gaan voorstellen om een betere regeling van de geallieer de vordering op Duitschland te verzekeren. Hbld. GESTRAND. Uit Londen. Het Hollandsche stoomschip Mont- ferland van de Kon. Holl. Lloyd, op weg van Ham- buig via Antwerpen naar Buenos Ayres, is op de hoogte van Riverpaudo gestrand en verkeert in een gevaarlijke positie. Booten zijn ter aseistentie ver trokken. DE HITTE TE LONDEN. Uit Londen, 11 Juli. Het is in den afgeloopen nacht in de hoofdstad van het Britsche rijk drukken der dan ooit geweest in weerwil van den hevigen storm, waardoor Londen en omgeving werd geteis terd. Er hadden tal van ongevallen' plaats. Een twaalf jarige knaap werd door den bliksem gedood en een volwassen man ernstig gewond., terwijl de aange richte materieole schade vrij aanzienlijk is. Een ge deelte va.n het gebouw, waarin het vermaarde „Eton College" is gevestigd, werd ten gevolge van het in slaan van den bliksem door brand verwoest. Voorts sloeg de bliksem io talrijke andere gehouwen, ter wijl in het graafschap Surrey eenige koeien te velde werden gedood. Heden was de atmosfeer wederom zeer drukkend. In het Paleis van Justitie werden "dë advocaten bij hun oleidooien gehinderd door de pruiken, welke, volgens de Engelsche traditie, de rechters en advocaten steeds dragen. Sommige rechters gaven het goed voor beeld en zetten hun pruiken af. In een vergadering van een der Lagerhuiscommis sies trokken de leden hun jassen uit en debatteerden met opgestroopte 'hemdsmouwen. Tel. NOG EENS HET ONWEER BOVEN LONDEN. Gisteren heeft er een onweer boven Londen gewoed dat een der hevigste, sedert menschenheugenis be leefd. was. Het begon er gisteravond om half elf en duurde onafgebroken voort tot vanmogen half zes. De donderslagen waren verschrikkelijk en de bliksem bood een angstwekkend schouwspel. Tweemaal be reikte het onweer eon hoogtepunt en deskundigen hebben vastgesteld, dat daarbij telkens gemiddeld 50 fi 60 bliksemschichten van een schitterend blauwen o- violetten kleur per minuut voorkwamen. De regen viel in stroomen neder. 3000 Telefoonlijnen te Londen waren buiter. bedrijf gesteld en de telefonische en telegrafische gemeenschap met bet binnen- en buiten- land ondervond aanmerkelijke vertraging. Een groot aantal huizen in de hoofdstad werd getroffen en be schadigd en op talrijke plaatsen brak er brand uit. WERELDREIS. We hebben, aldus de N.R.Ct, gisteravond bezoek gehad van den heer Frederico Stanka en zijn echt- genoote Irene, die 16 Juli 1922 er, tengevolge van weddenschap op uitgetrokken rijn om een wereldreis te maken in 30 maanden, zonder andere geldmidde-, len dan verkregen worden uit den verkoop van eeri prentkaart met het portret van hen beiden. Zij heb ben, na haast een jaar, reeds achter den rug Zuid- Slavië. Italië, Tripolis, Tunis, Algiers, Marokko. Spanje, Frankrijk, Engeland, België en rijn nu eenige dagen in ons land. Een heele verzameling afstempe lingen en een plakboek met krantenknipsels strekken tot bewijs van dit zwervende leven, dat opgeluisterd wordt door sportieve prestaties, als daar zijn val- schermsprongen uit vliegmachines on meer. De heele *ocht is 128.000 K.M. lang. DE STORM IN ENGELAND. Volgens een radiogram uit Londen is de storm, die in den nacht van Maandag op Dinsdag over Enge- land heeft gewoed een. der hevigste sinds menschen- heugenis. Hij duurde onafgebroken voort van half elf 's avonds tot half zes 's morgens. Somtijds telde men 50 a 60 bliksemflitsen per minuut. Er werden 3000 telefoonlijnen gestoord, vele huizen' beschadigd en een aantal branden veroorzaakt. DE ALGEMEENE STAKING IN SPANJE. Behalve de transportarbeiders, die ten getale van 150 000 man den arbeid te Barcelona hebben neerge legd'. zijn, volgens een B.T.A.-beiïcht, thans ook de bakkers er» houtbewerkers in stakinsr «egaan. DE DUITSCHE SPOORWFGTAPIFVFN. Uit Keulen. 11 Juli. Naar de Koln. Ztg. meldt, heeft de rijksminister van verkeer den- spoorwegraad verzocht ten spoedigste een verhooging der spoor- wegtaievem, die uiterlijk 1 Aug. in werking zal tre den, te overwegen. Hij oppert een verdubbeling vnn de tarieven, die met 1 Juli zijn ingevoerd, en die voor het goederenverkeer met 200, voor het passa- giersverkeer met 300 pet. waren verhoogd. De reusachtige stijging der bedrijfskosten en de verkeersstremming in Rijnland! en Westfalen, welke in de millioenen schade loopt, maken de voorgestel de tariefsverhooging onvermijdielijk. UIT RUSLAND. De vakvereemiging in Rusland staat nog steeds voor een moeilijke taak en zulks nog temeer, omdat er alle reden is om te veronderstellen, dat de landbouw zich veel spoediger begint, te herstellen dan de mi- verheid. Eenige sowjet-bladen wezen hierop en maak ten den laatsten t.ijd: talrijke opmerkingen in dezen geest. De plaatselijke omstandigheden in Rusland zouden een voor het Russische proletariaat niet te aanvaarden toestand kunnen scheppen, waarbij in een paar jaren tijds de beteekenins van de boerenbe volking als klasse die van de arbeiders aanzienlijk zou overtreffen. Het' schijnt dat de regeering de^p om standigheden» begrijpt en hiermede rekening houdt bij het voeren harer belastingpolitiek, Ook voor de vakvereenigingen is echter in dezen een taak wegge legd, om met alle mogelijke middelen, waarover zij beschikt, het tempo van de ontwikkeling der nijver heid te versnellen. Sommige bladen merkten op, dat de vroegere politiek der Russische vakvereenigingen nog in scherpen, strijid is met den economischen toe stand van het oogenblik, zoodat de vakvereenigin gen nieuwe wegen voor hun politiek genoodzaakt zijn te zoeken» Nu. met de geleidelijke uitbreyiing van de nieuwe cenomische poliWek. die den, particu lieren loondienst herstelt, worden de vakvereenigin gen voor geheel nieuwe problemen gesteld. Van een vast stelsel van loonbepaling moet worden afgezien. Overgeenan moet worden tot een. stelsel ee^erzijdg van differentiatie', anderzijds van decentralisatie, waarbij den' afzonderlijken vakvereenigingen een zoo groot mogelijke mate van vrijheid, wordt geschonken hij het vaststellen der loonnormen. EEN GRANAAT ONTPLOFT. Uit Alton (Illinois), 11 Juli. Bij de ontploffing van een granaat in een kamer van de „Western Car- tridge Company" werden negen personen gedood, waarvan vier vrouwen, en 25 personen gewond. HET ONWEER TE LONDEN. De bladen geven nog allerlei bijzonderheden over het vreeselijke onweer dat Londen Maandagnacht van twaalf uur tot aan het aanbreken van den dag ge teisterd heeft. De ernstigste schade werd aangericht in het huis van rechter Rusell te Walton-on-the-Hill, dat geheel verwoest is. Het merkwaardige is echter dat tot gistermiddag geen enkel geval gemeld is, waarin iemand door den bliksem gedood was. In duizenden huizen waakte de heele familie als bij een bombardement uit de lucht in oorlogstijd- Er viel 5 c.M. regen en het water, heeft ook veel schade aangericht, Eigenaars van draadlooze installaties hadden in vele gevallen de draden afgesneden, om het inslaan van den bliksem te voorkomen. Toch zijn er nog een groot aantal van die installaties benevens tele- foonliinen vernield. DAT LOOPT ANDERS UIT. Naar het Holl. Nieuwsbureau uit Elberfeld ver neemt, beginnen de geruchten over een sensationeele wending in het onderzoek omtrent den aanslag op den spoorweg te Duisbrug thans een bepaalden vorm aan te nemen. Er zijn. lieden in hechtenis genomen, een Franschman en een Argentijn. Ook een dienst bode, die te Duisburg in een restaurant in betrekking was en op de 2 gearresteerde personen opmerkzaam had gemaakt, is aangehouden, doch weer vrijgelaten, daar zij haar alibi kon bewijzen -en ook kon aan- toonen, dat zij met de twee aangehoudenen niets uit staande had. De Argentijn was bij rijn aanhouding in het berit van een fleschje met morfine, waarmede hij ïicfc Tan kent wilde maken, indien hij gevan gen werd genomen» Dit voornemen kon echter nog Udlg v^rh.nderd worden. De gearresteerde Fransch man. een communist, moet reeds bekend" hebben. u j er V0rscheld8n geloofwaardige getuigen gehoord, wier getuigenis de verdenking tegen de twee gearresteerden doet toenemen. Reeds enkele dagen ereleden 1 iep het gerucht, dat de aanslag te Duis burg m verband moest worden gebracht met Fran sche communisten. Bij de volledige afsluiting van het bezette gebied was het niet mogelijk nadere ge gevens te krijgen. Er zijn thans echter aanwijzingen, dat. het aan Duitsche rechercheurs, die met de Bel gische bezettingsoverheid samenwerkten. gelukt is eenige opheldering te verschaffen, wat vermoedelijk nri dö ?eh?ele zaak ten gevolge zal hebben. Te Duisburg ajn intusschen toch nog 26 gij zelaars opgepakt. 1 Aan een Lid v. h. Comité van Actie tegen d© R--K. School te Burgerbrug. Aan mijn adres gericht ingezonden stuk, gevoel ik mij verplicht hierop even te antwoorden. R*v1? voor de van den sdhooïbouw nu voor heb gestemd, is de reden geweest, dat deze aan- ,dTr kerkb«stuur gedaan, bekrachtigd was a, handteekening van de ouders der schooI_ kinderen; n bewijs dat mijne partljgenooten het offer of bezwaren door mij genoemd in de raads vergadering van 19 December niet te zwaar zijn. Aangaande den verbouw aan onze school heb ik tegen gestemd, niet om genoemde school in een ge brekkige n toestand te laten, doch het even uit te ateUemin verpand met de hangende bijzondere school Als die er niet komt, zou 't mij ten zeerste bejam meren als die duizenden die zullen worden verbouwd (dit is toch zeker u wel niet bekend, de teekening en de geraamde kosten rijn ten minste in comité be handeld) niet goed werden besteed, zoodat men er later spijt van zou kunnen hebben. Ik verheug mij, dat u tenslotte dehzelfden wensch uit. om vrede en vriendschap te Burgerbrug te hou den, doch geachte inzender, mag ik u dan een raad geven, schrijf dan geen ingezonden stukken meer, want t lijdt geen twijfel, dat hierdoor de gemoederen worden ontstemd, doch laten wij persoonlijk, wat ik wensch, die zaak bespreken. Hoogachtend, JOH. C. BRUIN. Lid van den Raad der gemeente Zlipe. Burgerbrug, 10 Juli 1923. EEN ZONDERLINGE PLAATS. Gistermiddag tegen zessen streek een zwerm bijon neer op den schoorsteen van de woning bewoond door mej. S. in de Magnusstraat alhier. Spoedig had mon in de gaten dat de schoorsteen als hun woning zou worden beschouwd, waarom men er dra een korf op zette, en nu ziet men die bevolkt worden door deze nijvere diertjes. AUTO-ONGEVAL. De broodauto van den heer De R. alhier, op weg nuar Heerhugowaard, gereden door W, W., kwam op den Laanderweg aldaar te water, doordat geheel onverwachts uitgeweken mooit worden voor eon vrachtwagon, waarvan het paard schrok en plotse- l:ng dwars over den weg kwam. Zoodoende raakte de auto diep in den wal en in een geul van de wa terleiding, waardoor de wagen overzij sloeg en [e water raakte. Chauffeur en passagier, mevr. De R., kwamen me de in de sloot, maar kregen gelukkig weinig leisel. De auto was zwaar gehavónd en een deel van het hrcod ging verloren. ZCNTAO, 15 JUII NTD. Hl KV. G.'MJl'NTE t«ï Schapeu, voorin. 10 uur, Ds. van Dtjk. Zang van. lift Kerkkoor. Pe ten», voorin. 10 uur. Ds. France Afscho'd. C.allantsoog, ham. 2 uur. Ds France. Afscheid». Schagerbrug. voorin, halfelf, Ds. Buiskool. Doop. Geen Zondagsschool. Bu gerbtug. voorm. halfelf. Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. halfacht. Ds. Tinholt. Anna Paulowna. geen dierst. Eerigenburg. voorm. 10 uur, Dr. Snethlage. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekema. Wieringerwaard .voorm. halfelf, Ds. Groene veld. Kolhorn, geen dienst. Winkel, vojim. 10 uur. Ds. Schermerhorn. Barsingerhorn. geen dienst, vac. DOOPSGLZ. GFMEFNTE te: Burgervlotbiug. nam. kwart v. acht, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Barsingerhorn, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagcn, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Nam. 7 uur de heer Posthuma. GERFF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen. v» dK-ktbe* icftt w SCHAGEN, 12 Juli. 11 Paarden f150 a 400. 2 stieren f 170 a 220. 43 geldekoeien, mag. f 200 a 400, 61 idem, vette f275 a 525, 15 kalfkoeier. f200 a 475, 2 pinken f 180, 22 nucht. kalveren f 10 a 20, 72 lammeren f20 a 30. 37 Varkens, vette, per.K.G. f0.56 a 0.62; 72 biggen f10 a 15; 123 kippen f0.50 al, haantjes f035 a 0.60, 31 KG. boter, geen noteering; 6837 kipeieren f 4.50 a 5.50. 1784 eendeieren f 4 50. LANGENDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 11 Juli. Bloemkool, le soort f4.30 a 7.40, per 100 st. Wortelen f 4.30 a 6.40, per 100 bos. Schotsche mui zen f4 20 a 6.00, schoolmeesters f3.70 a 4.80, drielin gen f 2 50 a 3. kleine f 0.80 a 0.90, pêr 100 Kg. Aanvevoerd.: 7200 st. bloemkool, 1700 bos wortelen, 364^5 Kg. aardappelen. NOCFDI'F.MARKTBOND, Noordscharwtmde. 11 Juli. Schotsche muizen f430 a 5 20 drielingen f 2 a 2.60, kleine f 0.80, per 100 Kg. Boswortelen f 4 30 a 4.90 per 100 bos, bloemkool f3.30 a 7.60, 2e soort f 1.10, per 100 st Aangevoerd' op 10 Juli: 57717 Kg. aardappelen, 500 bo9 wortelen, 1685 st. bloemkool. W ARMENHUIZEN, 11 Juli. Schotsche muizen f4.30 a 6. drielingen f 1.90 a 2.40, Aanvoer: 17980 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 11 Juli. Heden werd besteed: Aardappelen f3.20 a 6.70. per 100 Kg. Bloemkool I f 3 a 9.80. per 100 siukfc. Aard beien f35 a 79. peulen f3 a 20, per 100 Kg. Wortelen f 2.90 a 6.40, uien f 3.30 a 5.40. per 100 bos. Doperw ten f 8 a 15, per 100 Kg. Kropsla f 0 60 a 2.90 per 100 stuks. Snijboonen f0.95 a 1.10, snercieboonen f 0.98 a 1, tuinboonen f 3.30 a 8.70, per 100 Kg. MEDEMBLIK, 11 Juli. Aardappelen: Groote muizen f215 a 2 35, kleme muizen f 1.50 a 1.80, koksche muizen f 2.10 a 2.25, groote ronde f 1.85 a 4, per 50 Kg AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 376 vette kalveren», le kw. f 0 680 74. 2e en 3e kw. f 0.52—0.64, per Kg.; 63 nuchtere kalveren f 10—17; 509 vette varkens, le kw. f 0 840.86, 2e en 3e kw. f 0.75—0.80 per Kg.; 28 paarden WINKEL. Tot voorzitter en Secretaris van da Commissie tot Wering van Schooh'erzuim te Winkel, veltjk 'benoemd de heeren Dekter Q hof.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2