BATO RIJWIELEN GE LIEFGE VAN EEN OUDEN MAN. Agent voor Schageni G. ANNEYELDT. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Eerste Kamer. Binnenlandsch Nieuws. Mark+bericftttsn» ie eeggvn, dat hit gwn namer» had genoemd en al len de wak unfair had genoemd. Voorzitter licht nog toe, dat de beer v. Nuland ge zinspeeld had speciaal op twee raadsleden, de hoe ren Helder en Trapman 'wat de heer v. N. beaam de), doch de heer Helder le reeds ©enige weken bui tenslands en de heer Trapman heeft vanaf den begin ne gezegd (wat leder kan weten), dat hl} wegen» zijn positie van wethouder aan deze beweging niet mee wilde doen. De Insinuatie van den heer v. N. raakt dus kant rfoch wal. Wat de andere raadsleden be treft, daar weet spr. niet van. Do heer v. Erp vindt het een vreemd verschijnsel dat do raadsleden hier niet zijn. Die menschen had den hier present moeten zijn. Voor meDSChen die zich zoo weinig intereseeeren* hadden de kiezers wel anderen mogen nemen. De heer C. Blaauboer heeft er versteld' van gestaan wat sommigen hier hebber durven zeggen, wij allen hier tezamen zitten ons uit te slooven voor ons al ler zelfde belang, daar zitten we hier voor en daar werken we voor. En dan moet men zooiets te hooren krilgen. Het Is ontstellend, dat men dergelijke men- schen, die zulken onzin uitkramen, lid van den Ge meenteraad heeft gemaakt. Dc heer Jb. Prins vraagt, waarom de raadsleden dan door afwezigheid schitteren. Hebben ziji niet het al gemeen belang to behartigen? De opmerkingen van den heer v. N. vindt hij volkomen adrem. Nadat van verschillende kanten hiertegen nog pro test is aangeteekend en de vergadering duidelijk heeft getoond, zakelijk te willen blijven, sluit de voorzitter hierover de discussies. Overgaande tot benoeming van commissieleden, wordt bij eerste stemming gekozen de heer J. K. Boontjes, die echter verklaart niet bereid te zijn. Voorzitter zegt uit te beireuren, en meent dat de heer Boontjes de aangewezen persoon was. De heer Boontjes echter weigert beslist, en ook de heer Igesz, die een flink aantal stemmen op zich vereenigd had, zegt niet in aanmerking te willen ko men. Er eraan stemmen op, dat het bestuur het maar uitvoeren moet. Van de bestuurstafel wordt opcremerkt, dat de leden het baantje blijkbaar graag afschuiven op het be stuur. maar dit vindt het feitelijk beter, dat de \rrsadering personen benoemt, temeer daar in het bot tuur nog twee gemeente-ambtenaren zitting heb ben. die het moeilijk tegenover den burgemeester kunnen doen. Het blijkt echter, dat een nieuwe stemming vrij wel nutteloos zal zijn, waarna de voorzitter voorstelt dat het bestuur wordt aangevuld met 1 of meer le- dtn uit de vergadering, die wel bereid zijn; dit dan te dien blijken door zitten en opstaan. Hiruit blijkt! dat buiten 't bestuur slechts 1 persoon bereid is even- tueel in de commissie zitting te nemen. n.1. de heer Berends. Deze verklaart, zich niet te willen onttrekken, I baar toch te moeten opmerken, dat 't door zijne per soonlijke verhoudingen met den Burgemeester niet i wenschelijk is, dat hij deel uitmaakt van de com missie. I Na deze minder aangename ervaring neemt het bestuur con amore de taak op zich, het besluit der vergadering uit to voeren. Er zal spoedig bij den Bur gemeester een onderhoud worden aangevraagd. Bij de rondvraag wordt op voorstel van den heer J. K. Boontjes besloten aan de Holl. Spoor extra r.mrkttreinen te vragen, die ongeveer 12 uur ver trekken richting Amsterdam en Helder. Eveneens wordt besloten een adres aan den Baad te richten om tusschenkomst inzake bet weigeren van vee na 9 uur. Mot een gepast woord sluit de Voorzitter de geani- moerde vergadering. Hot anonieme strooibiljet, waarvan in het voren staande herhaaldelijk gewag wordt gemaakt, is van den volgenden inhoud. Aan de BURGERS van SCHAGENt De veroeniging Algemeen Belang" heeft tegen a.s. Donderdagavond een vergadering belegd. Als eenig onderwerp op de agenda staat: „Bespreking Ambts vervulling van den Burgemeester en eventueel te voe ren actie". Wij vragen niot Uwe attentie voor deze vergadering, maar verzoeken U nauwlettend toe te zien, welke per sonen achter de schermen dit „heibeltje" met welbe hagen gadeslaan. De geheele actie is niets anders dan een persoonlijke kwestie, tusschen een paar menschen die meenen het „algemeen belang" te dienen, door den Burgemeester in een kwaad licht te zetten. Ziet toe en kijkt uitl Als de schermen eens ongehaaid werden, zou men kunnen zien, wie daar achter staan. Talrijke ingezetenen. MARKTFONDS. Het Schager Marktfonds, ter verzekering van afge keurd slachtvee, verzekerde in het 2e kwartaal 1923 822 runderen, waarvan in de openbare slachthuizen 5 geheel werden afgekeurd. De ontvangsten 'bedroegen f 4668,67, de uitgaven f 3924.80, zoodat Jiet batig saldo f743 97 bedroeg. WEGENS DE WARMTE- In onze gemeente waren Donderdagmiddag de scho len gesloten, terwijl op enkele werkplaatsen den ar- beid stil stond. DRINK WATERBEDRIJF. Bij het waterleidingsbedrijf zijn thans circa 750 huis"ezinnen aangesloten. GESLAAGD. Isa Meurs, leerlinge aan de U.L.O.-school alhier, Is toegelaten tot de eerste klasse van 't Gymnasium te Alkmaar. MARKTOVERZICHT. De handel in de vette koeien was Donderdag j.1. stug. Er waren wel koopers, maar men durfde niet best te koopen wegens de groote hitte. De prijzen lie pen van 50—65 ct. per pond. De kalf- en geldekoeien waren stug-duur. Pinken stug en de stieren slecht; die konden niet meer opbrengen dan 3035 ct. per pond. De nuchtere kalveren walden ze ook niet hebben, stugge handel. Vette schapen waren er niet aangevoerd, wat nog nooit is gebeurd om dezen tijd. Maar dat zal ook wel zijn oorzaak hebben gehad in de warmte en in de transportstaking in Engeland. Met de lammeren was het matig. De biggen haast onverkoopbaar, handel slecht. Met de vette varkens precies hetzelfde: hoogste prils die be9teed is was 31 ct. per pond. Dat zal wel wat te kort zijn. De handel ln kippen en haantje» had ook niet veel te beteekenen. De eieren gingen nogal van de hand, hoogste markt K ct. hooger. Èendeieren daar was eon ha ve ct. af. In boter geen noteering; ook al een gevolg van de warmte. Over het geheel genomen was het een zuinige marktdag. t POLITIE. Gevonden: een autobinnenband, een pifp, vul penhouder. Inlichtingen ter gem.-secretarie, GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Franciscus Hendrikus, zoon van Ester Josephus Berkvens en Petronella Jansen. Adriana Catharina, dochter van Roelof de Vree en Hermina Hagen. Emegonda, dochter van August Peter Jaco- bus Gerardus Maigret en Johanna Chriatina Eme gonda Biesboer. Ondertrouwd: Cornolis Christiaan Rollf, oud 24 Ja ren, koopman, wonende te Alkmaar en Ellsabeth Flnauboer, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Behagen. Getrouwd: Arte Kater en Maria Weeland. Overleden: Trijntje Dekker, oud 88 jaren, weduwe •van Jan Veu^ I DE HITTE IN HET BUITENLAND. Uit Berlijn, 13 Juli. De hittoporiode heeft heden haar hoogtepunt bereikt. Terwijl de maximumtem peratuur gisteren 32 gr. Celsius bedroeg, stond het kwikzilver reeds hedenmorgen op deze hoogte en wa s het te 2 uur 's middags tot 34 gr. C. gestegen. DE HITTE IN LONDEN. V\ r.ensdagnacht is het te Londen de heetste nacht geweest sedert 23 Jaar, gisteren js hot de heetste dag geweest sedert 12 Jaar. De temperatuur begon gisteren met 80 graden in de schaduw, steeg in een uur tijds met 4 graden en bereikte in den middag den stand van 90 graden. WAT WIJ TEGEN DE HITTE MOETEN DOEN. De bekende Engelsche zenuw-specialist, dr. Harry Campbell, heeft aan een vertegenwoordiger van de „Evening News" uiteengezet, wat hij bij ^le heer- schende hitte als een ideaalleven beschouwt, n.1. achterover liggen in de schaduw van een boom, ge kleed in een dunne pyjama en met linnen schoenen aan, met een fleschje citroensap en water bij de hand. Draag uw lichtste kleeren en zoo weinig moge lijk. Span u zoo min mogelijk in en blijf rustig* De ramen moeten tegen elkaar worden opengezet. Drink citroensap met gefrappeerd lagerbier. Doe niets, wat het transpireeren zou kunnen belem meren. Eet koude spijzen en vooral veel sla, maar gebruik geen zoete spijzen. Ergens elders lezen wij dat een probaat middel om de temperat,uur van een slaapkamer met eenige gra den te verlagen is: Span eenige lijnen in je slaap kamer en hang daaraan op natgemaakte handdoe ken. Ze mogen niet druipen. En plaats verder in waschkommen koud water. Dit zal zeer zeker de hitte afnemen. DE WARMTE. Ook in België, meldt de Brusselsche correspondent der N.R.Crt., gisteren, blijft de abnoramle warmte aanhouden. De maximum-temperaturr in de scha duw was heden 33.3 en de laagste nacht temperatuur 18.9. Naar sommige weerkundigen in de bladen we ten te melden, wordt nog een lichte stijging van de maximum-temperatuur verwacht. In de hoofdstad en in de provincie zijn reeds verscheidene personen door zonnesteek getroffen en overleden. De meeste slachtoffers zijn menschen op leeftijd. HET NOODWEER IN SPANJE. Uit Madrid,. Volgens berichten uit Saragossa hebben overstroomingen, die op onweders volgden, groote schade aangericht in heel Ar&gon. Er ia hulp heengezonden (Vervolg.) III. 't Was een- mooie historie. Maar nu hij zich terdege goed rekenschap van zijn gevoelens had gegeven, lachte hij er niet meer om. Hij werd stil. Bartels merkte het dien avond zeer goed op. Te droes, ouwe jongen ik geloof dat je 't te pakken hebt. Wat? Wel, wel Wind er geen doekjes otm! Nou, dat jeen zich voorover buigend fluister de hij: dat je verliefd bent. Verheijen glimlachte zuurzoet. Je bent mal! Je kan gelijk hébben, maar ik geloof dat ik déarin gelijk heb. Als 't waar was, zou 't wezenlijk niet zijn om, mee te spotten Maar ik spot er ook niet mee! Je begrijpt toch ook niet wat het zegt verliefd te wezen Nou, zoo'n meetjeIk ben ook wel eens ver liefd geweest, of dacht je dat ik van perkament was? Er is verschiler bestaat een reuzig verschil tusschen een verliefdheid]e, als jij (bedoelt, en liefde. Maar je let niet op je spel. Ik kan met mijn kasteel je raadsheer nemen en je koningin staat ook onge dekt. Och wat! Hij schoof het schaakbord terzijde- Speel je niet meer? Ik wou eerst eens met je praten! Je meent, dat ik niet ernstig ben of liever niet ernstig kan wezen? Daar vergis je jc in. Geloof me, amice, menschen, die in 't dageiljksöh leven aivijd een lachend gezicht too- nen, die in de meest benarde omstandigheden nog een kwinkslag vinden, zijn vaak ernstiger dan je denkt. Ik zou 't voor jou "héél, héél beroerd vinden als je verliefd was. Verheijen keek verrast op. Zóó kende (hij Bartels niet.. Ben jij 't, kerel? vraagde hij. Ja, ik. ik-zelf, met mijn lammen poot, die van daag weer verdomd pijnlijk is. Altijd als er regen komt! 'k Heb al een houten poot willen nemen en dezen in de gang hangen als barometer. Kom, zeg nou 's rondweg: Ben je verliefd of ben je 't niet? Ik weet het waarachtig niet. Ik weet het waarachtig nietwat 1» dat nu i voor een antwoord? Je weet het donders goed, maar Je wilt het jezelf niet bekennen en mij' allerminst. Verheijen staarde somber voor zich. Je kan gelijk hebben, zei hij eindelijk. Misschien bén ik verliefd. 't Is een heel andere soort liefde dan Je voor Fred gevoelt, de laatste i» mooier, omdat zijl onbaat- zuchtiger is. Do liefde voor haar Is meer egoïstisch, er is oen sensueel begeeren in. Wat is liefde voor een vrouw anders dan oen .sonsueel begeeren art wat sympathie? Maar, die sonmieolo bogoert© is mij ten opzichte van haar abaoluut vreemd! Dat denk je maar! Waarom kleed je je jeugdiger, doe je al 'het mogelijke om jonger te schijnen? O, ik héb het wei gezien! Ik heb 't al zoo lang bemerkt! Dat doe je eenvoudig om dichter bij haar te komen; je wilt haar naderen; Je voelt dat de groote hindernis is jullie verschil in leeftijd on dat verschil wil je ver effenenDat is alles een gevolg van het, zij 't onbe wust, sensueele in je liefde. Kleed je je voor Fred Jeugdiger? Draag, je voor hém roode dasjes? Laat je voor hém Je haar kort knippen, omdat het grijs den boventoon heeft? Rook Je voor hèm sigaren en si garetten? Heb je voor hèm je slipjas verwisseld voor een colbert? Och kom! Maar, vent, je wijst me op dingen, waaraan ik nooit gedacht heb. Ik geef je de waarachtige verzekering, dat ik sen sueel volkomen vrij tegenover het meisje sta. 'tls oen aardig babbelaarstertje, een goede huishoudster, een lieve verschijning Eon lieve verschijning.zou dat niet de Haupt- sache zijn? Schoonheid is een zeer verlokkend uithangbord! Misschien. Dat is het sensueele al, mijn waarde! Maar spreken we daarover niet verder! Vertel me eens eer lijk! Heb je plannen? Ik weet nog niet ee_ns wat ik van mij zelf moet denken, hoe zou ik dan plannen kunnen hebben? Dat is zoo. Mag ik je een. goeden raad geven? De majoor knikte. Doe dan al je -best je gevoelens te overwinnen. Je hebt mooi praten. Ik weet wel dat het gemakkelijker gezegd is dan gedaan, maar ik heb er voorbeelden genoeg van gezien om he$ gevaar te begrijpen, dat aan een liefde op jouw leeftijd venbonden is. Zou 't niet het verstandigst wezen, dat ik haar weg deed? Dat was zeker het verstandigst, maar dat doe je toch niet. Waar zou ze ook heen moeten, de goede meid? Als dat motief op zichzelf stond, was 't nobel. Verheijen zei niets, zag, hem enkel eens aan. Bartels ging voort: "Je moet je verstand laten werken en daarnaar luisteren. Je moet jezelf doordringen van het dwaze van je verliefdheid en dat telkens als je haar ziet; ik 'ben er zeker van, dat je dan slagen zal en je haar op 't laatst aan kan zien met een genegenheid, waar aan alle liefde, zooals wij die nu bedoelen, vreemd is» Maar als me dat nu eens niet gelukt? Als je dat niet gelukt, ja, dandan weet ik 't waarachtig niet. Maar je mag niet beginnen met te twijfelen, dan ben je al half verloren. Ik zal eens zien hoe je je houdt! Zullen we nu verder spelen? Mij best! Wacht, ik zal dezen pion vóór mijn raadsheer zetten. En je koningin? Dan zet ik mijn raadsheer vóór mijn koningin. Is dat zinnebeeldig? Bartels lachte. Duivels ja, daar heb Je gelijk in. Dat moest eigenlijk een zet van jou zijn: Je raadsheer vóór je koningin. Denk er aan, amice! Wordt vervolgd. ZONDAG, 15 JULL NED. HERV. GEMEENTE te: Dirkshorn, geen dienst. Julianadorp, voorm. halfelf, nieuwe tijd, Ds. Onnekes Het was zóó warm Vrijdag, dat zelfs in onzen Se naat, waag moeilijkheden van opkomst toch tot de hcoge uitzonderingen behooren, met geen mogelijk heid 26 leden (de helft plus één) bijeen te krijgen wa ren, Althans niet vóór twee uur, d.w.z. drie uur na het officieele aanvangsuur.Toen waren er dan ein delijk genoeg leden om over het wetje tot verhooging van het collegegeld hun stem uit te brengen. Ware er één minder geweest, dan zou echter de geheele vergadering mislukt en bijgevolg het vurig-verbeide reces verschoven zijn. Ondanks het ongunstige Voorloopige Verslag heb ben slechts zeven leden hun stem aan het wetsont werp onthouden. Het waren de vier vrijzinnig-demo craten mitsgaders drie leden der rechterzijde. De rest der agenda ging zonder eenige belangstel ling voorbij. En toen ging de Eerste Kamer naar huis. Voor goed. Want deze Eerste Kamer, die straks immers op houdt te bestaan om door een nieuwfe te worden ver vangen, zullen we niet weder terugzien. slachtoffers vallen. Het gebeurt nogal eens, dat menschen door de warmte van streek raken, hetzij doordat zij misbruik hebben gemaakt van alcohol, hetzij door vermoeienis, hetzij door honger of dorat. Hot la een ouderwetech idee, dat men in de warmte maar heel weinig meet drinken; men moet Juist voel drinken, omdat men moor vocht verliest dan ander», en dat moet worden aangevuld. „Menschen, die te weinig drinken, loopen voel moor gevaar een zonne steek te krijgen dan anderon, want eon zonnesteek is ook veelal het gevolg van uitdrogen van het lichaam. Menschon, die onwel dreigen to wordon, .worden dikwijls vooraf gewaarschuwd door hoofdpijn duize. ligheid, gevoel van groote moeheid on dorst. Zulk een patiënt moet men, als hij flauw valt of dreigt flauw te vallen, op een koele schaduwrijke plek brengen, hem rustig met het hoofd naar beneden leggen, èoo~ dat het bloed daarheen kan stroomen, en tegelijker tijd hot hoofd aangenaam frisch maken, door koud water b.v. Hot is natuurlijk ook geraden in zulke gevallen bevoegde hulp ln te roepen, want bij ondoelmatige behandeling kan de zaak wel eens vorergoron. De raadgevingen zijn afkomstig van den Genees kundigen Dienst te 's-Gravonhage. OUDKARSPEL, Onze vroegere plaatsgenoote, mej. Catharina Anna Kroon Md. heeft met goed gevolg het eindexamen hoogere Burgerschool 5-j. te Bussum algelegd. OUDKAHSPEL. Tengevolge van het overlijden van den heer Jc. Slotemaker Jz„ penningmeester ven de Banne Oud karspel, is in diens plaats benoemd de heer G. Prijs alhier.. Er waren 9 sollicitanten. DE VERKIEZINGEN VAN DE LEDEN DER EER STE KAMER. Naar het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag thans verneemt, zal de verkiezing van de leden der Eerste Kamer gehouden worden op 27 dezer. KOLHORN. Een nimmer gehoord getal personen, dames zoo wel als heeren, maakten deze week gebruik van de zeebaden alhier. Alhoewel geen Noordzeestrand, zoo is toch ook Zuiderzee water heel verfrisschend en een soort badhuisje was hier geen overbodige weelde. Houdt de warmte wat aan, wie weet dan nog hoe. KOLHORN. In de polders alhier was het een drukke week. met de karwijlosmaking en aan den hok zetten. En we gens de groote zomerhitte, moest veel werk 's nachts worden verricht, omi het zaadverlies zooveel mogelijk te voorkomen. - Daar ook de nachten warm zijn, was het voor de arbeiders een zware week. KOLHORN. Voor de tombola, te houden bij de 5-jarige herden king van het harmoniecorps „De Eendracht" alhier, zijn al reeds een aantal schenkingen ingekomen. Daar het doel is de nieuw aangekochte instrumen ten uit de opbrengst te voldoen, zoo hoopt men, dat schenkingen nog wat zullen aanhouden. Aan prijzen toch komt alles weer aan het publiek terug. OUDKARSPEL. Vrijdag was 'de schoolfeestdag voor de oudste leer lingen, die als gewoonlijk een reis maakten naar Amsterdam. De reis ging per spoor naar Amsterdam, de ar bezoek aan Artis en Museum, terwijl de reis terug ging per boot tot Alkmaar en vandaar per auto naar huis. Ongeveer 10 uur kwamen allen weer behouden de gemeente binnen. Eenige averij aan een auto in Alkmaar bracht on geveer een uur oponthoud, waardoor de aankomst wat lang op zich liet wachten. Het was natuurlijk zeer warm in de gToote stad, maar toch was het een prachtdag. De boottocht was met dit weer een welkome af wisseling. STOOMBOOTVERBINDING HELDER—TEXEL— HARLINGEN. Met ingang van 25 Juli a.s. zal door de» NJV. Stoom bootmaatschappij „Texel" te Texel, een pasSttglers- en goederendienst Helder—Harlingen, via Texel, v.v. geopend worden. Voorloopig zal driemaal per week nl. Maandags, Woensdags en Zaterdags met het s.s. „Terschelling" gevaren worden, op vertrekkende en aankomende treinen te Harlingen en op de postboot Harlingen—Vlieland—Terschelling. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer. WIERINGER WAARD. Onze vroegere plaatsgenoot, Jacób Kaan Wz., thans te Alkmaar, is geslaagd voor het overgangsexamen van de 4e naar de 5e klasse der hoogere handels school. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 11 tot en met 13 Juli 1923. Overledeni: Michiel Veuger, oud 57 j., echtgen. van I.Jtje Vos. BEVANGEN DOOR DE HITTE OF ZONNESTEEK. We lezen iets over het ongeval, dat „door de hitte bevangen" genoemd wordt en we deelen het gaarne mede, het kan soms zijn nut hebben, nu er zoovele AMERIKAANSCHE POLITIEK, Uncle Sam: Mijn bril 1» weer oen beetje beslagen. Maar m'n oude sentimentabril ls niet practisch, al» 't warm is. LANGEND IJKER GR OENTEN VEILIN G, Br. op L. 13 Juli. Bloemkool, le soort f 1.50 a 2.70, 2e soort f 0.80 a 1.20, per 100 st. Wortelen f7.20 a 8.20, per 100 bos. Schotsche muizen f3.20 a 5.20, schoolmeesters f3 30 a 5 20. koksianen f3.60, drielingen f2.20 a 3.30, kleine f 060 a 0.70. alles per 100 Kg. Aangevoerd: 333370 Kg. aardappelen, 11260 st. bloemkool, 6400 bos wortelen. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwtrade, 13 Juli. Schotsche muizen f 3.60 a 4.50, drielingen f 2.20 a 2.40, kleine f 0.70, per 100 Kg. Boswortelen f 6.60, per 100 bos. Bloemkool f 2.30 a 3, 2e soort f 0.70 per 100 stuks. Aanvoer op 12 Juli: 106675 Kg. aardappelen, 1010 bos wortelen, 1775 stuks 'bloemkool. W-ARMENHUIZEN, 12 Juli. Schotsche muizen f 3.70 a 5, drielingen f L50 a 2.10. Aanvoer: 24355 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 13 Juli. Schotsche muizen f3.50 a 4.20, drielingen fl.80 a 2.40, bloemkool f 0 90 a 2.90, Aanvoer: 23721 Kg. aardappelen, 614 st. bloemkool. MEDEMBLIK, 12 Juli. Aardappelen: Groote muizen f2 a 2.25, kleine mui zen f 1.45 a 1.65. koksche muizen- f2.10 a 2.20, groote ronde f 1 85 a 4.55. per 50 Kg. MEDEMBLIK, 13 Juli. Aardappelen: Groote muizen fl.80 a 2.10. kleine muizen f 1.20 a 1 55, koksche muizen f 2 a 2.10, groote ronde f 3.05 a 4.50, bonte f 4 a per 50 Kg. ANNA PAULOWNA, 13 JulL Groote aardappelen f3.10 a 7.30, drielingen f 0.55 a 2. kleine aardappelen f 0.40 a 0.95. bloemkool f 0.95. ALKMAAR. 13 Juli. Heden werd besteed: Aardappelen f 1.50 a 6.20, per 100 Kg. Bloemkool I f 4 a 8.90, per 100 stuks. Peu len f 1 a 11, doperwten f 9 a 15, per 100 Kg. Wortelen f2 a 9.20, uien f3.80 n 7.80, per 100 bos. Aardbeien f01 a 88, per 100 Kg. Kropsla fl.80 a 4.40. per 100 st. Snijboonen f0.90 a 1, spercieboonen f0.92 a 1.03, per Kg. Tuinboonen f 4.20 a 6.70, per 100 Kg. ALKMAAR, 13 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 97 stapels, wegende 122000 Kg. FaJbrlekskaas: kleine met rijksm. f 36, zonder rijks- merk f32.50, commissiekaas met rijksmerk f32. Boerenkaas: kleine met rijksm. f 33. zonder rijksm. f 34. commissiekaas met rijksmerk f 35. Handel vlug. ALKMAAR, '13 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd: 595 H.L. Tarwe f 11—16.50, gerst chev. f 12 12.50. haver f 1213, witte boonen f2430, blauw maanzaad f36. groene erwten f20, per 100 kilo. HOORN, 12 Juli. 8 Stapels kl. Fabriekskaas. gom. f34, 5 st. kl. Boe renkaas, gem. f30, ongem. (34, 1 st. Fabrieks Comm. Kaas, gem. f31.50, 13 st. Boeren Comm. Kaas. gem, (35.—. Angevoerd 27 stapel», wegende 21575 Kg. Handel vlug,

Schager Courant | 1923 | | pagina 10