Alitlltl Bitlis- -& DE LAKSE S DE MORAAZ, 66ste Jaargang No. 7272. UllytiVa'S s N.V, v.il. ÏKAPMAN CoÜchiitp Raad Hoogwoud. j De heer Portegies: Ik kan* dit icjee "van Hartog steunen. Maar f 1400 zou ik ook wat erg vinden, waar alle belastingschuldigen moeten betalen, maar dit 'niet altijd kunnen. Binnenlandse h Nieuws. Dinsdag 31 Juli 1923. SGHA COURANT. Dit blad-verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag; Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENINO No. 23330. INT* TELEF no. 20 Prijs per 8 maanden fl.85. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 -regels f 1.10, iedere pegel meer 20 eent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend» Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud, gehouaen op Maandag 30 Juli 1923, dea voor middags ten 10 ure. uoi7.iter Burgemeester Breebaart. Afwezig wegens ongesteldheid de beer Glas. De vooizitter opent ae veigadèring met welkom en doet njededeeling, dat de heer Glas, die reeds eeni- gen tijd ongesteld is, de^e vergadering nog niet heeft kunnen bijwonen. Het doet spr. intusschen genoegen dat het herstel van den heer Glas flink vooruitgaat, zooaat deze denkt, weldra weder in den Raad pre sent te kunnen zijn. De notulen woruen daarna gelezen en onveranderd goedgekeuid. 1 Voorzitter doet daarna mededeeling, dat de rege ling van schooltijden aanvang 's morgens 9tot 12X uur en 's nam. 2 tot 4 uur) voor de scholen aan de I.angereis en aan de Kerkelaan goedgekeuid is ge- woiuen. In ae Weere-school zijn de namiddagscholen ge wijzigd en worden die van 2K tot 4Vi uur gehouden. Je voormiddagschooltijden zijn daar onveranderd, van 912 uur gebleven. Aan de orde komt het verzoek der gemeente Wym- britseradeel inzake het vloekverbod. Hierover had den een vorig maal de stemmen gestaakt. Daar geen hernieuwe bespreking wordt verlangd, wordt thans weder tot stemming oveigegaan. Met 3 tegen 3 staakten opnieuw de stemmen en wordt het verzoek nu geacht verworpen te zijn. Voor 't verzoek waren de heeren Schilder, Deken en Portegies. Tegen de heeren Vijn, Bossen, en Har tog. Voorzitter deelt mede, dat van het gemeentebe stuur van Opmeer bericht is ingekomen, geen reden aanwezig te achten om bij te dragen in de kosten, met betrekking tot de noodslachtplaats bij Dam jte Hoogwoud gemaakt. Voorz. zegt, dat B. en W. van oordeel zijn, Opmeer in deze niet te kunnen dwingen en heeft het Dagel. Bestuur er verder niet op in willen gaan, terwijl de kostfen reeds betaald zijn. Goedgevonden. Van- de inspectie van telegraaf- en telefoondienst is bericht ingekomen, dat voorhands geen aanleiding bestaat tot stichting van een hulp-telegraaf- en tele foonkantoor te Aartswoud, daar het telegrafisch en telefonisch verkeer aldaar niet van dien aard is, dat het tot vestiging van een hulpkantoor aanleiding zou geven. Voor kennisgeving aangenomen. De suppi. begrooting is goedgekeurd teruggeko- meh. Jaarverslag en rekening en verantwoording van de Vereeniging ter bevordering van Vakonderwijs worden voor kennisgeving aahgenomen. Inzake het schrijven om verbetering postbestelling is antwoord van het Hoofdbestuur der Posterijen in gekomen, dat eerst onderzoek moet worden ingesteld Het proces-verbaal van kas verificatie G.E.B. wordt den raadsleden ter inzage verstrekt. De begrpoting van de Gezondheidscommissie, geze teld te Hoorn, is ontvangen en sluit in ontvangst en uitgaaf op f2047.52. Onze gemeente zal f 52.52 heb ben bij te dragen. Voor betrekking van schoolschoonmaker of -maak ster aan de school in de Kerkelaan is geen enkele sollicitant komen- opdagen. B. en W. stellen voor, om D. Kos, wiens kleindoch ter hem kan helpen, voor een jaar als tijdelijk schoolschoonmaker te benoemen. Met allen voor aldus besloten. Bénoeming administrateur en lijnwerker G.E.B. 1 Juli 1923, was de functie weer opnieuw te begeven,, j De vorige maal is voor 2 jaren benoeming geschied. Willen de heeren dat weer, of soms voor langeren tijd? vraagt voorzitter. Goedgevonden wordt, het weer voor twee Jaar te doen. De tegenwoordige administrateur-lijnwerker, de heer J. de Vries, wordt weder door B. en W. aanbe volen te benoemen in beide functiën. De heer Bossen vraagt, hoe het nu met 't werk is, of dat niet ten achter is; het ophalen der gelden be doelt spreker. Voorzitter zegt, dat B. en W. als Iichtcommissie geene klachten er over hebben. De heer Bossen: Dus het is beter dan het geweest is. De heer Schilder'antwoordt bevestigend. De heer Bossen: Dus 't gaat nu niet die kant op zooals het geweest is, dat 2 maanden tegelijk worden opgehaald. Dat zou ook voor verschillende menschen bewaarlijk worden. Volgt eerst stemming over administrateur en wordt de heer De Vries als zoodanig met algemeene stem men herbenoemd.' Daarna stemming over lijnwerker. Ook in deze I functie wordt de heer De Vries met algeiheene stem men herbenoemd. Beide benoemingen gelden tot 1 Juli 1925. Aan de orde wordt gesteld de circulaire over salaris gemeenteontvanger. B. en W. hebben bespreking et over gehad en zijn daarbij niet eenstemmig. De meer derheid dat zijn de heer Schilder en ik, zegt voor zitter willen het salaris laten zooals het nu i9t n.l. I f 1400. De minderheid, de heer Vijn, wil het salaris verlagen en op f800 bengen. De meerderheid van B. en W. overweegt, dat de tegenwoordige gemeente- ontvanger al 68 jaren oud is en al meer dan 40 jaren in gemeentedienst hier in verschillende betrekking heeft doorgebracht. Daarom wil de meerderheid het salaris op fl400vlaten en ook, omdat er weldra van boogerhand wijziging is te wachten, waarbij de ont- aDger geheel wordt uitgeschakeld en het financieels daarvan aan B. en W. wordt opgedragen, die dan ge meente-ontvanger worden, (terwijl zü zich daarbij kunnen doen bijstaan.) Ook met het oog op den leef- tnd van den tegenwoordigen functionnarïs wil de meerderheid van B. en W. het op f1400 laten. De heer Vijn licht zijne meening toe en'zegt, het onverantwoordelijk te vinden tegenover onze inwo ners om ht salaris op f 1400 te laten. Waar Ged. Sta ten zelve ons een wenk geven om te verlagen, vind ik 1 dat zeer ad rem. Het is hier niet de persoon van den gemeente-ontvanger, die ik op het oog heb, maar wel het algemeen belang*En voor het algemeen be lang zitten wij hier. Ik zal mij met hand en tand er tegen verzetten om het salaris op f 1400 te laten blij ven. De heer Bossen zegt: Bij mij ia het ook niet de persoon, maar de zaak waarover ik wil spreken. Maar spr. wil er toch op wijzen, dat er thans niet veel uren voor deze functie gewerkt behoeft te wor den, nu de werkzaamheden, daaraan verbonden, zoo zijn verminderd. Ongeveer 15 jaren terug was het salaris f 380. Een ruim jaar geleden is het salaris ab normaal omhoog gegaan, buiten den wil'van den Raad en is het f 1400 geworden. Sterk isv geageerd maar het werk is ons uit handen genomen, 't moest i 1400 blijven. Bij opvolging, als er een andere ge meente-ontvanger voor den tegenwoordigen in plaats zou worden benoemd, dan mocht de Raad het zelf regelen en daarom wilde de Raad het op f 600 heb ben. Om het op f 1400 te laten, zou ik een grove be deeling vinden: Als er bedeeld moet worden dan zijn er werkelijk wel anderen, die. daarvoor in aanmer king komen. Er zijn er, die met'één gulden van het Armbestuur en een gulden van de Diaconie bedeeld worden. Is het aan hen dan niet beter op zijn plaats? De heer Schilder zegt, wat het betalen van den ar^ beid befreft, dan is de functie van gemeenteontvan ger nu met fÖOO ruim betaald, dat ben ik met den heer Vijn eens. Met.het cijfer van f 600, door den heer Bossen genoemd, is het wel betaald. Maar het gaat bij mij over de dankbaarheid, die de gemeente Hóogr- woud kan gevoelen voor dentegenwoordigen ge meenteontvanger. Niettegenstaande het voor hem hin derlijke van zijne doofheid, bleef hij toch zoo lang hij kon het onderwijs dienien!, waarbij de minder met vlug begrip bedeelden steeds zijn bijzondere zorg ge noten. In zijne functie van gemeenteontvanger is hij steeds de welwillendheid in persoon. Zijn werk als zoodanig is altijd in de puntjes in orde. Bovendien zal hij naar alle waarschijnlijkheid nog slechts korten tijd de functie blijven vervullen en ben ikjer voor om het salaris op f1400 te laten blijven. De heer Vijn is van oordeel dat de gebeente haren plicht tot dankbaarheid tegenover den heer v. 'd. Veen al heeft vervuld. Toen het met zijne doofheid erger werd, is hij tot gemeente-ontvanger benoemd en hij heeft later als zoodanig een zeer hoog salaris gekre gen. Dus aan de reden tot dankbaarheid is voldaan geworden. Dat zijn werk goed in orde is, dat ia best, maar dat is toch ook de moreel© plicht van een mensch. De heer Schilder: Er zijn toch wel gevallen in andere gemeenten, waar je klachten over het v/erk hoort. Zoo lang deze functionnaris het doet, heeft hij het steeds goed gedaan. De heer Bossen vindt hfet werk met dé f 800 die de heer Vijn wil, al ruim betaald, als men de weinige uren, die er gewerkt moeten worden, in aanmerking neemt. De heer Schilder zegt in dit geval dén persoon te beschouwen. De heer Bossen vraagt aan den heer Schilder: Als u in uw dienst had een zoodanig persoon, zou u dien dan een zoo hoog salaris toekennen? De heer Schilder: Ik vind dat Hoogwoud plichten van dankbaarheid heeft tegenover dezen function naris. De/heer Vijn: Daaraan hebben we al voldaan. De heer Bossen: Ja, dat vind ik ook. Hier gaat het nu bij bonderden guldens en bij sommigen met gul dens. De heer Hartcg: Ik ben het eens met den heer Vijn, dat f 800 genoeg is. Maar onze functionnaris is reeds I op hoogen leeftijd en we hooren, dat er sprake is van een nieuwe regeling van hoogérhand, waardoor de tegenwoordige gemeente-ontvangerniet zoo lang j meer in de functie zou blijven. Ik zou in dit geval f 800 nog wat laag vinden en daarom stel ik voor, het salaris op f 1000 te stellen. Dan neemt de ge- meente een ruim standpunt in. De heer Vijn blijft f800 genoeg vinden. We zitten hier voor het algemeen belang, niet voor dat van enkelen. De heer Bossen: 't Schijnt wel, dat hier eigen be- j lang behandeld wordt. De heer Vijn: Ik weet niet, wat het ia Voorzitter zegt: We hebben 3 voorstellen: De meer-j 'derheid van B. en W. wil f 1400, de heer Hartog, ge steund door den heer Portegies, wil f 1000 en de heer Vijn, gesteund door den heer Bossen, wil f800. De beer Vijn vindt f 800 het verststrefckend. Voorzitter vindt goed, om dat 't verststrekkend te achten. j De heer Bossen zegt, er vooraf nog op te willen wijzen, dat we voor een groote werkloosheid 'staan, van den winter, 't Is in Hoogwoud slecht gesteld. Ook komt de'Armenzorg. En dan nu op zoo grove wijze bedeelen hier in dit geval.... Er wordt op gro-, ve wijze zoo nmt geld gesmeten. De" heer Portegies vraagt, of de gem.-ontvanger bij f 800 salaris zal kunnen leven. Voorz. zegt, dit niet te kunnen beantwoorden. Bij stemming over het idee-Vijn, om het salaris op f 800 te stellen, wordt dit aangenomen met voor de heefen Deken, Portegies, Bossen en Vijn. Tegen wa ren de heeren Schilder en Hartog. De inwerkingtre ding dezer salariswijziging zal zijn op 1 Jan. 1924. Volgt aanbieding gemeenterekening, in ontvangst f 81929 05#, uitgaaf f 69315.77*$, voordeelig -saldo f 12613.28. u Aanbieding Armenrekening: Ontvangst f 16989.11, uitgaaf f 17627.52, nadeelig saldo f 638.41. En aanbieding rekening van het G.E.B. Algemeen wordt goedgevonden dat eene commissie van de 5 raadsleden buiten B. en W., deze rekeningen zal nazien. Goedgevonden'wordt, verordening te maken voor verlof aan schoolkinderen voor veldarbeid en worden voor dat verlof bepaald de 4 eerste weken voor de groote vacantie. Voorzitter zegt, dat als kosten voor het-maken van een bliksemafleider op den toren te Hoogwoud f60 tot f75 opgegeven was, wat te laag is volgens onze gemeenteopzichter de heer Vlaming, die de kosten op f 145 'a f 150 begroot. Goedgevonden wordt, óm dit werk aan den ge meentel-opzichter op te dragen. v Mede' wordt goedgevonden om de brandspuit voor de Gouw, bij den heer Rempt aldaar te plaatsen tegen vergoeding aan dezen van f25. Dit wordt voor één jaar besloten. Voorzitter brengt in bespreking betaling der be dragen verschuldigd krachtens de Hooger- en Middel baar onderwijswetten voor 't gymnasium te Alkmaar en de R.H3.S. te Hoorn. Vorige vergadering besloot de Raad met algemeene stemmen tot niet-betaling. Voorzitter zegt, geschreven te hebben en nu wordt antwoord gevraagd of de weigering wordt in getrokken of gehandhaafd. Weder wordt met algemeene stemmen besloten, niet te betalen. Voorzitter zal nu een schrijven aan Ged. Staten zenden, dat de Raad der gemeente Hoogwoud, over wegende, dat het onbillijk is dat de bedragen, ver schuldigd krachtens de Hooger- en.( Middelbaar on derwijswetten voor het Gymnasium' te Alkmaar en voor de R.H.B.S. te Hoorn te doen betalen door de gemeente, aangezien de belanghebbende ouders fi nancieel krachtig genoeg zijn om de bedragen zelf te voldoen, besluit, de verschuldigde bedragen niet te voldoen. Besloten wordt, wel te voldoen f29.04 vergoeding onderwijsgelden over 1921 en, ook, om f 24.08 in stich- tingskosten en f 18.22 bijdrage voor in een de ge meente Bergen schoolgaand kind ingevolge de Nij verheids/wet te voldoen, alsmede een paar bedragen (van f 27,27 en f 9.90) voor een 2-tal kinderen, die te Wognum ondrwijs genieten. Van Ged. Staten is schrijven ingekomen, of men in beroep wenscht te gaan tegen de Rijksuitkeering voor 't onderwijs krachtens de wet van 24 Mei 1897. Voorzitter zegt, d$,t het bedrag dezer uitkeering is f 5898.45, en stelt voor, niet in beroep te gaan, waar mede de Raad accoord gaan. Voorz. zegt, in verband met hot vervolgonderwijs, waarvoor voortaan geen rijksvergoeding meer zal worden gegeven, bespreking te hebben gehad met de 'H. d. S. Waar bet vervolgonderwijs voortaan geheel voor rekening der gemeente, zou kbmen, en dan wel een paar duizend gulden kosten zou meebrengen, stellen B. en W. in verband met de met de Hoofden gehouden bespreking voor om 2 cursussen voor schoolvrije jeugd in te stellen en wel een aan de school in de Kerkelaan en een te Weere. Wordt algemeen goedgevonden, terwijl wordt be paald, dat minstens 10 leerlingen zich zullen' moeten aanmelden voor zulk een cursus, wil die begonnen worden. Voor handwerkonderwijs kan stichting een er breischool, die zich aan de praktik aanpast, worden overwegen. Zoo noodig zullen ook cursussen voor volwassenen worden ingesteld. Benoemd wordt als Hoofd van den cursus voor schoolvrije jeugd in de Kerkelaanschool de heer L. Boonstra en als onderwijzer de heer B. Verhoeven. Als hoofd van den cursus voor schoolvrije jeugd te Weeré wordt «benoemd dé heer Joh. v. d. Wiel en aJa onderwijzer de heer R. Bruin. Aan Hoofden en onder wij zendpersoneel der cur sussen voor vervolgonderwijs, x die niet meer zullen worden gegeven, wordt nu eervol ontslag verleend, te weten aan den heer B. Verhoeven als Hoofd en mej. T. Goet als onderwijzeres (Langereis), den heer L. Boonstra, Hoofd, en mej. H. C. Duine, onderwijze res (Kerkelaan), den heer H. v. Hee, Hoofd en mej. A. P. H. M. v. Wijk, onderwijzeres (Aartswoud), den heer Joh. v. d. Wiel en mej. N. de Boer, onderwij zeres (Weere). Voorzitter zegt, dat in B. en W. ia besproken het idee om 'bij gelegenheid van de a.s. jubileumfees ten van, H.'M. de Koningin, aan de schoolkinderen uit te reiken jubileumsplaten. Deze zullen per 250 stuks a 20 cents per stuk verkrijgbaar zijn. Er zijn' hier omstreeks 350 leerlingen, zoodat h©£ omstreeks f 70 zou kosten. Voorzitter en de heer Schilder'wilden er toe over gaan, doch wethouder Vijn verklaarde blanco te stemmen. De heer Schilder zegt, er zullen hier en daar wel veel feesten plaats hebben.-Hier zal misschien niet veel van feesten gebeuren en ik vind, als we de Jubi leumplaat uitreiken, aan elk der leerlingen, dan hebben zij toch een mooie herinnering aan die dagen Voorzitter stelt stemming aan de orde en de heer Vijn verlaat tijdelijk de vergadering. Met de heeren Schilder, Hartog, Deken en Porte gies voor, de heer Bossen tegen en de hefcr Vijn af wezig wordt besloten om de gedenkplaat, waarvan een mooi exemplaar ter vergadering wordt bezich tigd, aan elk der leerlingen uit te reiken. De heer Vijn komt weder te vergadering. Aangeboden en goedgevonden wordt een supple- toire begrooting, dienst 1923, in ontvangst en uitgaaf op f4000. Rondvraag: De heer Vijn zegt, dat er op het raad huis .twee bliksemafleiders, zijn, zou het niet goed zijn, die door den gemeenteopzichter Vlaming te laten nazien? Voorzitter doet toezegging dat het zal gebeuren. Voorzitter zegt, dat dit de laatste vergaderingris voor September a.s. en neemt nu met eenige waardeeréndjó woorden afscheid van de heeren Harlog en Deken, die niet meer in raadsvergadering terugkomen., dankt hen voor wat zij in het belang1 der gemeente hebE>én gedaan en hoopt dat het'hen wel ga. De heeren Hartog en Deken danken achtereenvolgens Voorzitter voor diens waardeerende woorden en voor de ondervonden aangename samenwerking en de hoop, dat ook in den nieuwen raad op dezelfde wijze mege worden voortgegaan. Hierna sluit Voorzitter onder dank de vergadering. ALKMAAR. Ao. 1804. DONDERDAGS te SCHAGEN HOtel „Vredelmt" Opent Rekening-Courant. Zeer voordeelige condities. deze kwam er toch achter, met het resultaat, dat de chauffeur, die men eerst voor den eigenaar aanzag, als een der dieven werd gearresteerd. Z UID SCHAR WO UDE. Vrijdagavond gaf het bekende fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier, daartoe uitgenoodigd, een concert in den Muzdektuin te Alkmaar. Behalve verschillende inge zetenen van den L^ngendijk, was er een flink aantal belangstellenden, die met ae grootste aandacht het uitgevoerde programma volgden. Het was een mooie avond en een beslist succes voor Directeur en leden. WINKEL, De heer J. A. Rietbergen* onderwijzer alhier, komt voor op de voordracht voor onderwijzer der akte wis kunde aan de school voor UJL.O. te Hoorn. ANNA PAULDWNA. Politie. Gevonden! een paardeleidsel, een overjas, een broche, een vulpenhouder en een beenkap. Verloren: een gummi-zeiltje van 2 M. lengte, een da mes muts (baret-model), een blauwe ceintuur, een arm bandhorloge (doublé), een zilveren beursje. BREEZAND. Zooals we reeds met een enkel woord mededeelden, werd hier een week te voren een voetbalclub opgericht. Zij heeft als naam ontvangen B.F.G. (Breezander Fbot- ball-chib), terwijl het Bestuur bestaat uit de volgende heeren: N. H. Onderwater, voorzitter; A. Weijers. secre taris; IJ. Tijssen, pennnigmeester, G. Borst ©n G. Hen driks, commissarissen. Zaterdagavond hield de vereeniging een algemeen© vergadering in het lokaal van den heer J. Borst, ten einde oen en ander te regelen 'en vast te stellén. De voorzitter heette de aanwezigoh welkom en uitte rijn voldoening over de goede opkomst. De secretaris las vervolgens de notulen der vorige '"dering, welke zonder op- of aanmerkingen werden Daarop kwam in behandeling een concept-Huishou- delh'k Reglement, hetwelk ten slotte werd vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat het Bestuur zich met den heer W. Cornelissen heeft verstaan over, de huur van een stuk grond voor speelterrein, v tegen f 250 f 270 per jaar. Het huurcontract was nogN wel niet voor elkaar, maar men heeft toch reeds toestemming gekregen om Zondag te spelen. Nadat de wenschelijkheid is geuit om' als léden^der elftaAencommissie bij voorkeur personen te nemen, die wel deskundig zijn, doch zélf niet meespelejn* worden als zoodanig gekozen.de heeren G. Kooiman, Ph. F. J. de Wilde en H. de Vries. Tot commissie voor het nazien der rekening (2 maal 's laars) worden gekozen de heeren C. Boerman, H. Petter en J. de Ridder, die allen aannemen. Er zijn eenige schoenen op monster, 'waaruit door dc leden een keuze wordt gedaan, terwijl, wat de kl'eeding betreft, de keuze der kleuren aan het Bestuur zal worden overgelaten. Teneinde Zondag reeds te kunnen spelen worden, uit de 33 leden waaruit de vereeniging bestaat, voorloopig 2 elftallen aangewezen, altsmede een scheidsrechter. De nieuwe vereeniging ,is dus vol ambitie, maar zonder de belangstelling cn medewerking van het Breezander pu- publiek, zal zij "het niet kunnen bolwerken, waarom eern opwekking om donateur te worden, niet overbodig mag heeten. Eeü donateurskaart, voorloopig 1 gulden (men mag natuurlijk ook meer betalen) verleent hef necht tot bijwonen van alle wedstrijden. ANNA PAULOWNA. Aan. de Vakschool voor Meisjes te Helder zijn be vorderd van de 4e naar de 5e klasse: A. Stammes en H. J. van de Waal, van de 5e naar de 6e klasse: A. J. M. Zoete, terwijl na afgelegde proef het getuig schrift van den 3-jarigen cursus werd behaald door T. Visser en E. de Vries. DIRKSBORN. Vrijdagavond had alhier in het café Bruin de alge meene vergadering plaats van de Straatverlichting. Aan wezig waren 13 personen. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en verzoekt den secretaris den notulen te lezen van de vorige vergadering, die worden goed gekeurd. Volgt rekening over den dienst 1922-'23. Aan con tributie was ontvangen f 190.89. Subsidie gemeente f 58, subsidie Hcrv. Kerk f 20, totaal f 268.89. De uitgaven waren in totaal f 264.45, het batig saldo f 4.44. De rekening, nagezien door de heeren S. de Vries en J. van 'Loenen, wordt goedgekeurd met dank aan den penningmeester. Aan de orde is thans verlichling en op welke m-ini A1 i—un-" zullen VAN EEN LUCHTBALONNETJE. Een bewoner van de Leuvehaven te Rotterdam had gisteren met 'n negen jarig zopntje inkoopen gedaam j in één dier winkels, waaar men'aan de kinderen lucht- ballonnetjes in de meest verschillende kleuren .cadeau doet. Na afloop wandelde bij rustig over den Schiedam- schedijk ,op weg naar huis en trok eens extra stevig-aan z*n sigaar, die net ding in brand stak. Het brandendq gas drong precies in den door den schrik geopendem j mond van den vader, die zoodanig brandwonden aain het gehemelte en slijmvliezen bekwam dat hij in het 1 ziekenhuis aan den Coolsingel moest behandeld worden. DE BEDRIEGER BEDROGEN. De chauffeur W. v. D., stal dezer dagen te Ileer- jansdam, waar hij woont, het rijwiel van W. R.. aldaar. Hij kwam er mede naar Rotterdam. Gisteren liet hij hot voor ©en café op de Schiedamschedijk even onbeheerd slaan. Toen hij weer buiten kwam was het rijwiel ver dwenen. De man deëd geen aangifte bjj de politie,, maar zegt, dat er eeni„r den lóet den Directeur der gasfabriek en goed geweest om een 'kostenberekening te maken voor de straatverlichting alhier en wel' voor28 29 lantaarn! De secretaris leest hierna deze rekening'voor, waaruit blijkt dat de aanleg van gas in de palen moet kosten f 300, ^dat voorts de kosten van gas onkosten van renaratie. lantaarnopstekers enz., een bedrag vordert van f 450 per jaar, zoodat de contnbutie zoo ongeveer, mei de helft moet worden verhoogd. Hoe hier aan te komen Verschillende voorslellen komen ter tafel, waarvan het gevolg is, dat geprobeerd zal worden om de f 300 als renteiooze aandeelen te plaatsen en voor die verhoogde contributie al de inwoners persoonlijk te bezoeken en te vragen om 'als tnen beter licht wil hebben, de contributie met de helft te verhoogen. Een commissie van 5 personen, n-i- de heeren H. Reuvers, 'Jb. Smit, J. Wartenhorst, J. Homan en A. Prins werden benoemd om met lijsten rOnd te gaan en zoo mogelijk aandeelen te plaatsen. Nadat deze zaak geregeld was, kwam men overeen, om op Vrijdag 10 Augustus wederom bijeen te komen, ten einde de uitslag van de lijsten bekend te maken en nu dezen uitslag te zien, hoe verder gehandeld moet worden Gewenscht is, dat de burgers van Dirkshorn in de richting van het Bestuur willen medewerken, zoodat ons dorp een betere' verlichting tegemoet mag gaan.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1