Alieieti Nitiis- HWyuvurSi N.V, v.É Co., Sctoageü EERSTE BLAD. Raad Nieuwe Niedorp. Raad Sint Maarter. Raad Winkel. Raad Callanlsoog. rs' usws.ys» s K stï sa .v!s Woensdag 5 September 1923. SCHA 66ste Jaargang. No. 7293. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMUER BESTAAT TJIT TWEE BLADEN. Vergadering op Dinsdag 4 September 1923, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer Koopman, burgemeester, secre taris de heer Haringhuizen. Aanwezig alle leden, n.1. de heeren Visser., G&ijaard, Groot, Wit, Noordljk, Pluister en Kooij. Na opening der vergadering worden door alle le den de vereischte eeden of beloften afgelegd. Voorzitter feliciteert de heeren met hun benoeming en hoopt en vertrouwt dat zij de belangen der ge meente Nieuwe Niedorp zullen behartigen naar hun beste weten. Hierna volgt de lezing en goedkeuring der notu len. Volgt verkiezing wethouders. In de vacature Visser wordt herkozen de heer A. Visser met 5 stemmen, 1 op den heer P. Pluister en 1 blanco. De heer Visser neemt de benoeming aan, onder de mededeeling dat het hem aangenaam is deze functie weer op zich te kunnen nemen. In de vacature^Gaijaard wordt gekozen d!e heer P. Pluister, met 5 stemmen, 1 op den heer Jb. Kooij en 1 blanco. De heer Pluister neemt de benoeming aan, onde» dank voor bet in hem gestelde vertrouwen. Voorzitter feliciteert de heeren en hoopt dat er aangenaam zal worden samengewerkt. De secretaris leest daarna het reglement van orde voor. Is aan de orde bespreking der voorwaarden voor de landverhuring in de eerste helft van October. De heer Noordijk informeert of de bepaling van het reinhouden der wielen ook niet reedis staat in de Po litieverordening. Voorzitter erkent dit, en nu meent de heer Noor- dijk dat deze bepaling dan in de voorwaarden der verhuring gemist kan worden, Voorzitter wil deze bepaling daarin handhaven,- meer invloed; als men op onpatientige huurders kan uitoefenen. De heer Noordijk heeft daartegen geen bezwaar, het was spr. meer te doen om handhaving van de bepaling in de politieverordening en spr. wijst op Terdiek, in de politieverordening wel 2 c.M. dik ligt. De heer Gaijaard wil geschrapt de bepaling, dat de huurders geen recht op schadevergoeding heb ben, b.v. bij storm en> hagel. De tijdsomstandigheden hebben zich volgens spr. wel zoo gewijzigd, dat de huurders recht hebben op schadevergoeding als deze natuurrampen hun oogst treffen. B. en W. of de R'aad kunnen dan de schade bepalen. Spr. acht dit te meer noodig, omdat deze huren in publieke verhu ring veelal hoog zijn en er daarom nog te meer reden is om clementie te gebruiken. De heer Noordijk acht dit niet juist, óf de ge meente moet ook voordeelen genieten wanneer de ja ren den huurders abnormaal voordeelig zijn. Anders heeft de gemeente wel de schade van d'en tegenspoed, maar nooit eenig voordeel van de vette jaren. Spr. wijst op de eventueele wijziging van het pachtcon- tract dat in den geest wil wat de heer Gaijaard aan stipt en spr. wil daarop wachten. De heer Gaijaard meent dat de huurders van open bare verhuringen geen vette Jaren van dat land ma ken. Het land wordt in den regel al duur gehuurd. En spr. herbaalt dat die menscben in de eerste plaats in aanmerking komen voor vergoeding. De heer Visser voelt principieel veel voor de rede neering van den heer Gaijaard, maar spr. verwacht zooveel moeilijkheden in de praktijk. Als men de be paling schrapt als nu in het contract staat, geeft men volgens de wet aan den huurder het recht om schadevergoeding te eischen. En dat mag nooit de bedoeling zijn. Het mag hoogstens zijn een verzoek van den huurder aan den Raad, die over dit verzoek kan praten, het mag nooit een recht zijn, waarop men zich als huurder kan beroepen. Spr. zou daar van heel wat onaangename verwikkelingen vreezen. De heer Gaijaard wijst op de bijvoeging, dat aan den Raad of B. en W. de beslissing is over de schade vergoeding. Spr. vreest op deze wijze geen verwik kelingen. De heer Wit wijst op de praktijk, b.v. op twee bouwers, waarvan de een zijn fijne, zaden b.v. goed bindt, de andere, niet. Als er storm komt lijdt de laatste schade. Moet dat nu door de gemeente wor den gedragen? Spr. meent -van niet. De heer Gaijaard wijst er nogmaals op dat de Raad de beslissing heeft, daar zal natuurlijk de omstan digheden waaronder de schade werd geleden, bespro ken moeten worden. Een commissievan onderzoek is aan te wijzen. De heer Noordijk vraagt of zich al reeds eerder zulk een geval heeft voorgedaan en hoe is het toen ge regeld? Voorzitter: De acte stond dat niet toe. De heer Noordijk betwijfelt dat, elk huurder heeft ook met deze acte het recht te vragen en spr. wijst later nog op de bepaling in het contract, die het vor deren van den huurder op schadevergoeding uit-< sluit. Dat beteekent echter niet dat de man niet mag vragen en de Raad behoudt alle vrijheid om schadevergoeding te geven. Spr. is juist tegen het schrappen deze bepaling, omdat de huurder dan een actie tot schadevergoeding met alle rechterlijk© romp slomp kan indienen. De heer Kooij is eveneens van meening, dat bijv. met storm het er veel aan toedoet hoe of de huur der zijn oogst behandeld heeft. Met hagelslag zou spr. wel wat voor schadevergoeding voelen. De heer Gaijaard wijst op den laatsten storm. Als die 14 dagen eerder komt, hadden allen schade ge had en had de behandeling van den oogst er niets aan kunnen toe of afdoen. Wij krijgen nog een poosje voortzetting dezer dis cussie en de publicatie daarvan de huurders dan wel cussie en de publicatie daarvan de heeren dan wel tot de overtuiging zal brengen dat als er recht op schadevergoeding is, dit gevraagd kan worden en er alle kans is op inwilliging. Spr. adviseert den heer Gaijaard, die een voorstel had ingediend, waarin werd aangegeven dat de huurder recht had op scha devergoeding door B. en W. of den Raad te bepalen, dit in te trekken. De heer Gaijaard voldoet daaraan in de verwach ting, dat deze bespreking voldoende bekend zal worden. Ook wordt nog geschrapt op voorstel van den heer Pluister art. 15 van het contract waarin nog gespro ken wordt over ingebruikneming van een deel van het land voor sportterrein. De verhuring zal worden gehouden le helft Oc tober, de .dag door B. en W. te bepalen in overleg met andere corporaties. De heer Wit wil de huurbepaling door den Raad nog even uitstellen totdat de afschouwcommissie de landerijen heeft gezien. Wordt goedgevonden. De heer Kooij spreekt nog over het greppelen en wallen der landerijen, wat éénmaal per 4 jaar voor gemeenterekening geschiedt. Spr. zag dit liever door de huurders gedaan. Voorzitter zegt dat deze bepaling hoofdzakelijk- is opgenomen voor de zekerheid dat dit greppelen en wallen goed geschiedt en vooral met het oog op de werkverschaffing. Na een%e discussie, waarbij, de beer Kooij als zijn meening uit dat de huurders het goedkooper kun nen doen en evengoed, zegt spr. zijn idéé niet in een voorstel te zullen belichamen om het motief der werkverschaffing. Thans is aan de orde de bepaling der huishuren der gemeentehuizen in verband met de aansluiting aan de waterleiding. B. en W. stellen voor huur huis rijksontvanger, met tuin f440, huur naaischool f 180, Zaagmolenhuis per woning f91— vroeger postkantoor f20.woning raadhuis f 100.vroed vrouwh u is f 94.tuin woning kerkenkoster f 16. De heer Wit acht huur huis naaischool te laag. Het is een flinke woning. Spr. wil echter thans niet verhoogen door ziekte van de vrouw en omdat het gezin daardoor te zwaar zou komen te zitten. Voorzitter wijst op het feit, dat het huis niet aan den weg uitkomt; dat het naast een school staat en bijna geen grond beeft. De huren worden aldus vastgesteld. Volgt voorstel B. en W. om inplaats van vervolg onderwijs te geven, de gelegenheid open te stellen voor onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen en aan B. en W. op te dragen deze aangelegenheid to regelen. De heer Noordijk vraagt hoe B. en W. aan dit voorstel zijn gekomen. Voorzitter wijst er óp hoe de-kosten van dit on derwijs vroeger door het Rijk, thans door de ge meente moeten worden gedragen, j De heer Noordijk vraagt of er vroeger prijs op dit onderwijs werd gesteld. i De heer Visser zegt in de kom vrij goed. Maar nu de gemeente de kosten betalen moet, komt men daar door op ruimer standpunt. Vroeger had men te reke nen met de enge bepaling dat het onderwijs gegeven moest worden aan kinderen tot 16 jaar, ook krijgt men meer ruimte betreffende de onderwijsvakken. De heer Noordijk juicht dat toe, maar spr. vraagt wanneer er hier in Nieuwe Niedorp niet genoeg leer lingen komen, of het dan niet mogelijk i9 met Win kel samen te werken, bijv. jaar om jaar hier en te Winkel. Spr. meent dat dit goedkooper is en meer kans geeft op slagen. Voorzitter zegt dat B. en W. dit zullen overwe gen, de voorstellen van B. en W. of het onderwijs doorgaat of niet, eh hoe dat besluit de Raad. Algemeen goedgevonden. Hierna sluiting. VAN RIJSWIJK'S Schoenhandel Schoenmakerij. „HEVEA" Rubber Zolen en Volhakken merk ECONOMIE. De uitkeering aan de bijzondere scholen zal bedragen naar een bedrag vain, I 16.07Va per kind. Waar voor de school aan de Stroet door Harenkarspel 'wordt "bijgedragen voor 34 leerlingen, zal1 aan deze gemeente worden vergoed de ontvangen schoolgelden dier 34 leerlingen- Mej. G. Langedijk, onderwijzeres, vraagt .eervol ont slag tegen 15 October a.s. Oproeping is reeds geplaatst. Het gevraagde ontslag wordt eervol veriéend en dank betuiging zal worden gezonden voor de bewezen diensten. Van het Armbestuur is een nieuwe aanbeveling voor lid van dat bestuur, vacature-W. Govers, ingekomen, de luidt: 1. L. Barton, 2. D. Swart. De heer £\vart wordt benoemd met 4 stemmen, 2 stemmen. werden uitgebracht op den heer L. Barten dn 1 stem1 op den heer G. de Geus. - Opnieuw wordt stemming gehouden over het adres der gemeente Smüde, 'betreffende hel hefféta. van bélasting over 3 jaren, over welk adres vorig - m'aal da stemmen staakten. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Het voorstel van B. en W. om' het salaris' van iden ontvanger te bepalen als volgtaanvangssalaris f 450 en verder 4 tweejaarlijksche verhoogingen, ad f 50. Ook over dit voorstel staakten vorig maal de stemmen. Het wordt nu verworpen mét .4 tegdo, 3 stemmen, voor de heeren Glas, Blok en Wit. Een voorstel-Schermerhorn om hét salaris op totaal' f 500 te brengen, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, tegen de heeren 'Glas, Blok en Wit. Voorzitter zeg nu, dat op 6 September a.s. het .2" jaar geleden is, dat onze geëerbiedigde Koningin in Aimsterdam ingehuldigd is, 't is dan 25 jaar dat onze vorstin aan het hoofd van ons volk heeft gestaan. Veel zaken zijn fa, die 25 jaren tot stand gekomen en al 'heeft niet alles onze sympathie gehad, we kunnen toch dank baar zijn voor "de vele verbeteringen, die onder Hare regeering tot stand zijtn gekomen. Er zijn vele moeilijke jaren geweest en gewezen kan worden op den grooten Europeeschen Oorlog. Spr. zal niet beweren dat het aan Hare Majesteit alleen is te dajüken, maar toch heeft hij de overtuiging, dat de groote vredelievend0 gezindheid van Hare Majesteit er veel toe heeft bijgedragen, dat ons vaderland buiten dien verschrikkelijken oorlög is geblé ven. Spr. wil Haar daarvoor rijn daink en erkentelijkheid betuigen en taveent dat ookk te durven doen uit naam van den "Raad en de gemeentenaren. 'Spr. wijst op de gfoote belangstelling «n deelneming van Hare Majesteit aan de rampen die ons vaderland hebben getroffen, .waarvan wij ons de Watersnood nog zeer goed heugen. Spr. hoopt, dat het H. M. gegeven moge rijn, het Hare te kunnen bijdragen om spoedige veibetering te brengen 'itn de verdere moeilijkheden en dat Hare ré- geering zegenrijk moge rijn tot heil van Hare Majesteit en Haar Volk. Spr. stelt voor op den jubileumisdag, namens den Raaa en dé gemeente een telégram van gelukwensch Hare Majesteit aan te bieden. Wordt goed gevonden. Bij de rondvraag vraagt de heef Limmen, of het niet mogelijk is echoolpantoffefe van gemeentewege Ir verstrekken. De kinderen van gegoede ouders komen met- pantoffels in school, terwijl de andere kinderen op kousen loopen- Voorzitter zal het bij B. cn W. aanhangig maken. Hierna sluiting. Vergadering op 4 September 's morgens half 10. Alle léden aanwezig. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester-secretaris. Na opening en welkom op deze eerste vergadering, waarop alle léden weder als herkozen aanwezig rijn, leggen de leden de vereischte eedén af. Voorzitter feliciteert de leden met hun!ne herbenoé- ming en hoopt, dat het hun gegeven zij, de belangen der gemeente voor te staan. De notulen worden gelezen en ongewijzigd goedge- kkeurd. Volgt verkiezing van Wethouders. De uitslag cfer stemming is A. Wit 6 en J. Glas 6 stemmen, zoodat de aftredende wethouders zijn ne«* benoemd. Voorzitter feliciteert hen en wenscht dat ze de func tie weer in de komende 4 jaren met dezelfde ambitié mogen vervullen. Algemeene felicitatie volgt. De heeren Wit en Glas danken voor het in hen ge stelde vertrouwen en zullen trachten de belangen der gemeente te behartigen- Het bezwaar dat de gemeente Wieringerwaard tegen dé begrooting der Warenwet had, is ongegrond verklaard. Van de gemeente Warmenhuizen is bericht ontvangen, dat over October, November en December weer redudié op den gasprijs zal worden gegeven. De voorloopige uitkeering van de inkomstenbelasting zal gebaseerd zijn naar een. opbrengst van f 8000. Ingekomen Is het verslag der Hajndelswinteravond- school "le Schagen. 15 Leerlingen uit onze gemeente na men aan het onderwijs deel. B. en W. van Barsingerhorn berichten, dat de raad dier gemeente de balans en verlies- en winstreknind vanfden 'vleeschkeuringsdienst voorloopig heeft vastgesteld Ged. Staten keurden goed een suppletoire begrooting Van de geldleenimg voor de eléctrificiatie rijn 2 aan- deelen uitgeloot k i 500, n.% {no. 3 en 17 !en t. aandeel der laatste leening ad f 300. n.1. no. 11. "Besloten wordt tot goedkeuring van de .gemeente- rekening ein rekening Armbestuur. Aan de commissie en aan de administrateurs wordt dank gebracht. De gemeentebegroctijig wordt aangeboden tot een be drag van.f 44699.30, onvoorzien f 600.961/2, de begrooting van het Armbestuur van f 10113.52, onvoorzien f63.52, die van het G.E;.R. van t 9455.40, onvoorzien f657.85. Het bekende schrijven van. de Gezondheidscommissie te Schagen is ingekomen over de muggenverdeiging en waarin verzocht wordt mlnstetns dé hulpmiddelen {en lysol kosteloos ter beschikking van particulieren te stellen. B. en W. wijzen er op, dat de spuit ter secretarie van de gemeente Schagen disponibel is, ook .voor onze gemeentenaren en lysol zal eveneens beschikbaar rijn. zou spr. niet tegen durven stemmen, niet gaarne als bij- een minder gunstigen afloop als de patiënt niet naar Davos ging, voor zijn verantwoording zou dur ven nemen. Door dat advies meent spr., wordt deze kwestie geheel beheerscht. De heer Spaans is voor de steunverleening onder goedkeuring van Ged. Staten. De heer Van Wijk is er eveneens met hart en ziel voor. Maar spr. vraagt of het verleenen van steun door het Rijk aan t.b.c. patiënten, niet een algemeene zaak is, die eens op de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten dient te worden besproken. Wij we ten dat de regeering op deze zaak wil bezuinigen, terwijl millioenen voor de vlootwet worden wegge smeten aanstonds. Na nog eenige 'bespreking wordt met algemeene stemmen besloten de gevraagde steun te verleenen, onder goedkeuring van Ged. Staten, De heer Van Wijk brengt ter sprake de schoolbouw te Lutjewinkel, en het daardoor rondloopen der kin deren. Spr. vraagt of nu de heer Groenhoff ziek is en de heer Kleiterp wellicht in militairen dienst gaat, of de kinderen van Lutjewinkel niet naar Winkel kunnen schoolgaan? Spr. vraagt wanneer of de school te Lutjewinkel gereed is. Voorgelezen wordt uit het bestek 15 September. De heer Kleiterp moet 10 September in dienst, zoodat het weinig meer van nut kan zijn. De heer Breebaart vindt het vóór de ouders lastig, dat de kinderen vrijaf hebben, voor de kinderen vindt hij het geen groot bezwaar. De heer Brugman vraagt naar schoolbanken, die jaren geleden van Lutjewinkel naar Winkel zijn ge gaan. Thans zijn andere oude modellen banken daar voor teruggekomen, banken waarop 3 en meer kin deren kunnen zitten. Spr. meende, dat elke school zijn eigen ameublement behoorde te houden. Voorzitter zegt dat indertijd banken zijn gekomen uit Groetpolder. Later waren er banken noodig voor de U.L.O. school voor groote leerlingen. Spr. wist niet dat Lutjewinkel banken had terug gekregen voor 3 kinderen. Spr. zal onderzoeken en als het noodig iS schoolbanken te Lutjewinkel bij laten maken. De heer Brugman vraagt voorziening van de leu ning van de brug in den weg van Winkel naar Lutje winkel. Voorzitter geeft uitvoerig mededeeling hoever de zaak van deze 'brug, die van den Oosterpolder, nu is gevorderd. De brug zal worden verbreed, maar op goedkooper wijze als eerst was begroot. Alles staat onder toezicht van een provincialen ingenieur. De gemeenteraad zal de plannen ter goedkeuring krij gen. Hoe de finantieele regeling zou worden, wist spr. nog niet. De heer Brugman wijst op het thans bestaande ge vaar om in het water te tuimelen. Voorzitter belooft dat te zullen verbeteren. Op de vraag van den heer Kriek verklaard voor zitter pertinent dat de brug zal worden verbreed. De heer Spaans wijst op de leuning aan de wegsloot en het slecht branden eener lantaarn. Ook hierover belooft voorzitter onderzoek. Hierna sluiting. Vergadering van de« Raad der gemeente Winkel, op Dinsdag 4 September 1923, 's voonniddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Koomen Hz., secretaris de heer A. de Ridder. Aanwezig allen, te weten: K. Breebaart Jz„ P. Brug man, P. Dekker, G. Kamp, S. Kriek, Jb. Spaans Jz., en L. van Wijk. Volgt installatie nieuweh Raad. Alle ledién leggen de gebruikelijke eeden of beloften ei. - Hierna komt voorlering (potuIon vorige vergadering. Behoudens een kleine opmerking van den heer Kriek, worden deze goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling dat het hoofd van de school te Winkel, de heer Groehhoff. een ernstige maag bloeding heeft gekad, zoodat hij "verhinderd is school te Vergadering op Dinsdag 4 September jl. voorm. 10 uur. Aanwezig de heeren H. Kruisveld, A. Baken' G. Az., D. Sleutel, R. Hollander, C. Mooij., J. C. v. d. Plas en S. Kooger. Voorzitter, Burgemeester Koster, opent met een woord van welkom de bijeenkomst en spreekt een woord van dank aan de twee niet teruggekeerde raadsleden, de heeren W. de Wit en Boontjes, voor hetgeen zij in het belang der Gemeente hebben hel pen tot stand brengen. Hierna heeft de -installatie plaats van de Raadsle den en leggen allen de door de wet voorgeschreven eeden of beloften in handen van den voorzitter af. Voorzitter verklaart hierna allen als toegelaten en feliciteert de heeren, daarbij de hoop uitsprekend dat allen met hem zullen willen samenwerken in het be lang en tot den bloei dezer Gemeente. Volgt benoeming wethouders. Achtereenvolgens worden gekozen de aftredende heeren II. Kruisveld en D. Sleutel, beiden met vijf stemmen. Zij nemen de benoeming aan. De heer Sleutel dankt de Raad voor het hem opnieuw geschonken vertrouwen. Voorzitter feliciteert de heeren, het doet hem genoe gen dat ze herbenoemd zijn, waaruit wel spreekt houden. Waar de neer Kleiterp bininen enkele dagen in mlitiaii^TL dienst moet, zal de school gedeeltelijk waardeering voor hun werk in de afgeloopen periode, stop gezet moeten worden- Daarom is heden een telegram Hij beveelt zich aan voor dezelfde aangename samen- verzonden maar den Minister van Oorlog, om uitstel, werking als tot dusver. We zullen dus verder moéten afwachten, hoe die be-1 Vervolgens worden de notulen der vorige vergade- slissen zal. Met den toestand van den heer Groenhoff ring goedgekeurd. gaat het naar omstandigheden goed. Mededeelingen. Voorzitter deelt mede: Hierna krijgen we benoeming et houders. Bij_ eerste j a (jat B. en W. besloten hebben, om den stroom- stemmmg kreeg de heer Kamp 1, de heer Spaans o rfndieprjjs voor licht van heden tot 1 Jan. a.s. te verreke- heer Breebaart 1 stom. Alzoo gekozen de heer Spaans, nen per K.W.U., naai' den prijs van 60 cent per K.W. die de benoeming aanneemt De uilslay temming[tweede v voor k,.acM liJke £ijze d ijs van 35 en om de scholen te sluiten?wat goedgevonden word!, ^nden is oen paar lampjes te laten de "rnd hT Mmité. -de «e'dle4nili« VOOrNhJ? el®ctrisch® net( ge~ JSa heropening wordt meegedeeld, dat'de genees- 46 Bank Ned. Gemeenten, tegen heer Dr. Oudendal geadviseerd heeft mej. Heggelaar l voor 1 jaar naar een bergklimaat, naar Davos te Jvfin j f v ingeköïïien van^het j^T' zend6n. De gemeente wordt gevraagd de halve kosten ttLX?011? wi -TS01"; v te dragen. Een dergelijk veVzoek is aan het kerkbe- behandelen. Uit t schrijven blijkt, dat de buizen stuur gedaan. zouden loopen: ten le van Stolpervlotbrug over de De heer Breebaart acht het voldoen van dit ver- I Govers langs den Zuid-Schinkeldijk naar zoek, het scheppen van een precedent, met wellicht het dl>rP- waar de huizen aan weerszijden aangeslo- in de toekomst bij nieuwe gevallen verstrekkende fi- zouden worden; 2e. aan -de andere zijde der Ge- nantiëele gevolgen. Dat mag men zich wel goed voor m©ente van het kruispunt der brug aan den Nieu- oogen stellen met dit geval. Wordt deze patiënt ge- wenweg langs den Zuidschinkeldijk naar Groote Kee- red, dan doet de gemeenschap een goed werk en met *en« waar ook weer aan weerskanten de woningen het. oog daarop wil spr. ook de gevraagde steun ver- zouden wórden aangesloten. Het hart der Gemeente leenen. Spr. wijst nog op Prov. steun aan tubercu- wordt dus niet geraakt en de meeste veehouders zou- lose patiënten, wellicht was daar nog wat steun te den de waterleiding niet krijgen. Dat zal de Raad on- verkrijgen. Spr. wil dit besluit nemen onder goed-1 der het oog hebben te zien. keuring van Ged:. Staten. Wellicht dat dit college de Ingekomen stukken. a. een schrijven van het Ge- uitgaaf voor de gemeente te groot mocht achten. Voorzitter wijst eveneens op de finantieele gevol gen, maar zou met de groote kans op gunstig resul taat in deze. niet gaarne tot afwijzen adviseeren. De heer Brugman wijst op het advies van Dr. Oudendal en de groote kans op genezing als deze meentebestuur van Barsingerhorn, dat de aangebo den balans en winst- en verliesrekening over 1922 van den Gemeenschappelijken Keuringsdienst van vee en, vleesch is vastgesteld: b. missive van den Mi nister van Onderwijs dat de Rijksbijdrage voor het vervolgonderwijs over 1923,is bepaald op f 420; c. goed patiënt naar Davos gaat. Met het oog op dat advfes, keuring Verordening plaatselijke inkomstenbelasting

Schager Courant | 1923 | | pagina 1