RtttUMATIEK. Weder een WONDERE GENEZING Probeer mijn behandeling GRATIS, Verandering HonifPs W Puddingen NA 20-J A KIG LIJDEN De spelen voor de schoolkinderen rullen bestaan in: Vlaggenwedstrijd, bal op een bord-, hardloopen, hardloopen met hindernissen en 'driebeen-,wedloop, respectievelijk voor kleine en grootero meisjes en jongens. Het sportterrein in d'en Voorpolder wordt met vlaggen en wimpels versierd. Als nu het weder maar wil medewerken, zullen Dirkshorn en omgeving' kunnen toonen dat de kunst om een flink feest in elkaar te zetten, nog niet is verleerd. - HEERHUGOWAARD. Het schijnt wel, of de Jubileumfeesten, elders reeds gevierd, aanstekelijk werken. Na het bekend worden toch van het programma voor het vastge stelde ééndaagsche feest, zijn de hoofden bijelkaar gestoken en nog Zaterdagavond laat werd er op initiatief der Zangvereemging, een drukbezochte vergadering gehouden, waarin verschillende corpo raties waren vertegenwoordigd. Besloten werd. een tweeden feestdag te organi- seeren op 13 dezer. Hiervoor werd een comité benoemd voor verdere uitvoering. Reeds staande deze bijeenkomst werd voor onge veer f 100 op 'de aangeboden lijst geteekend, waarna een programma in elkaar werd gezet, wat allicht nog eenige wijziging kan oudergaan, daar Maandagavond nog in t Noordelijk deel der ge meente een vergadering zal^ worden gehouden. Het voornemen bestaat, 's morgens epn optocht te'houden door een groot deel der gemeente, waar aan deelgenomen zal wolden door de gymnastiek- en de zangvereeniging, de Harmoniekapei, de voet bal- en korfbalclub, versierde rijtuigen en versierde fietsen, benevens ruiters. 's Middags zullen dan op het sportterrein ver makelijke volksspelen worden gehouden, terwijl 's avonds bij afwisseling muziek, zang en tableaux worden gegeven, om dan dezen tweeden dag te besluiten met een gemaskerd bal in de kolfbaan van den heer Rus. Een paar zangnummers en een paar tableaux zullen ook Woensdag worden gegeven, tijdens het vuurwerk, terwijl op Donderdag de voetbalclub een gecostumedfcde wedstrijd denkt te houden. FETTEN. De jongeheer P. Groot, te Pettenerkluft, leerling van de sohool te Petten, is alsnog zonder examen toegelaten als leerling der R.H.B.S. te Alkmaar. RAAD VAN ARBEID TE HOORN. De Baad van Arbeid te Hoorn vergaderde op Dinsdag 4 September 1923. In deze vergadering werd, nadat de verschillende ingekomen stukken van De partement van Arbeid. Verzekeringsraad, Rijksver zekeringsbank en Vereeniging van Raden van Ar beid waren behandeld, een voordracht opgemaakt voor onbezoldigde leden van den Verzekeringsraad, overeenkomstig art. 57 der Radenwet. Door den Raad van Arbeid te Hoorn 'werden naar voren gebracht de heeen J. A. R. Verkade, directeur der bekende Zaan- damsche fabriek, W. F. Piek, directeur Holland-Ame rikalijn Rotterdam, J. S. Ruppert, secretaris C.N.V. te Utrecht eh C. F. Leppink te Lonneker. In deze Vergadering werd verder besproken het ac tieve aai'deel dat ook de Raad van Arbeid te Hoorn zal nemer, in het verkrijgbaar stellen van „veRig- heidspla;en" ten einde werkgevers en werknemers meer en krachtiger te overtuigen hoe noodzakelijk het is ongevallen te voorkomen. Verder werd onder rueer uitvoerig stilgestaan bij de vraag"of ook deze Raad personen, die geen gemoedsbezwaren hebben tegen een vrijwillige aansluiting bij de Bedrijfsver- eenigingen ingevolge de Land- en Tuinbouw Onge vallenwet, ook te handhaven in. hun gemoedsbezwa ren tegen de Invaliditeitswet. Besproken weid ver der do wijze, waarop door dezen Raad de controle op de rentetrekkers ingevolge de Tn valli diteitsw©t wordt uitgeoefend Geconstateerd kon worden, dat schier zonder uit zondering de geneesheeren binnen het gebied Hoorn krachtig medewerken en ook het „Geneeskundig* deel der Verzekeringswetten bijv. opname van ver zekerden in ziekenhuizen of sanatoria, tot zijn recht te doen komen. Breedvoerig werd verder stil ge-, staan bij de vraag of voortaan de vergaderingen van den Raad van Arbeid te Hoorn niet openbaar zouden kunnen worden gehouden. Deze vraag komt in een volgende vergadering opnieuw aan de orde. Aanwezig waren met den voorzitter en den secreta ris de heeren E. J. H. Stumpel te Hoorn, J. Bestt Nzn. te Berkhout, R. Eilander te Poorn, P. Sluis Nzn te Enkhuizen, A. Keeman Azn. te Grootebroek, J. Bate- ma te Hoorn, J. Raat te Purmerend en J. Betlem te Hoorn. DE KONINGIN TE AMSTERDAM. Zaterdag is te Amsterdam ruog een groote sp irtJe- monstratie gehouden. En ook hier ia het een blijde incomste voor onze koningin geworden en ir ag van het vertoonde gezegd worden, dat het prima was en het was een goed overzicht- der verschillende sporten. Jammer en ook hinderlijk was, dat het werk der gymnasten -te veel tijd. vorderde en verschillende 9portdemonstraties niet door de koningin kondén worden afgewacht: Het daarop volgende waterfeest op den Amstel trof het met het weer eveneens perfect en alles zag er daardoor zeer vroolijk en levendig uit. Het was een schitterend! versierde rij1 van vaartui gen, waarbij goede smaak en vernuft een wedstrijd hadden gevoerd om tot een goed geheel te komen. Er werd geroeid, gezwommen, er hadden zwem- plankdemonstraties plaats, exuu, enz., enz. Het was. een keurig feest. Daarna zijn Koningin, de Koningin-Moeder en de Prinses naar Den Haag vertrokken, uitgeleide ge daan door allerlei autoriteiten. Met een enkel woord nam Hare Majesteit afscheid van allen. Onder een leve d!e Koningin en gejuich ging de trein weg. En hiermee was-het feest te Amsterdam, achter den rug. Goed geslaagd; dank zij de algemeen© mede werking, de goede voorbereiding en het mooie weer. ONTPLOFFING. r Zaterdagochtend heeft in de bakkerij van de firma A. Slegt, aan de Nieuwehaven, te Gou-da, een ont ploffing plaats gehad die ernstige m&terieele schade heeft aangericht. Terwijl het personeel van 14 man aan het werk was, klonk plotseling een hevige knal, gevolgd door het geraas van het neerstorten van puin en balken. Een dor twee in bedrijf zijnde hee- teluchtovens bleek ontploft ite zijn en1 wel met zulk een kracht, dat een stevige muur van c.a, 50 vierk. M. oppervlakte wegsloeg, waardoor een verdieping met bergplaats van blikken trommels,, vaten en kis ten, zakken meel en bloem, omlaag stortte. Onbegrijpelijkerwijs is van. het personeel niemand gedeerd; slechts werden allen dbor stof en» roet overdekt. Ook de in de bakkerij aanwezige voor raden brood en deeg werden onder een dikke laag vuil bedolven. Van belendende perceelen werden schuurtjes, kip penhokken en schuttingen weggeslagen, terwijl tal van ruiten in de omgeving zijn gesprongen. Dadelijk na de ontploffing ontstond brand, die ech ter terstond1 werd gebluscht. Het perceel waarin de ontploffing plaats had, was vier jaar geleden nieuw gebouwd en wa9 verzekerd. VALSCHE BRILJANTEN. Vrijdagmiddag tusschen vijf en zes uur werd een Pool aan de Leuven-haven te Amsterdam aangesp™- ken door een landgenoot, die hem vroeg waar een Russische Bank was gevestigd, want hij vilde een gouden roebel wisselen. Toen beide -mannen in ge sprek waren, kwam er een derde bij, die den roebel bekeek en er f2.50 voor gaf, hoewel de verkooper slechts f 2 vroeg. „Nu heb ik er nog achttien'zei' de man, die den roebel had verkocht toen de kooper weg was. Hij toonde den man. dien hij had aangesproken 18 stee- nen, briljanten, volgens zijn verklaring. DOOR MIJ IN 4 WEKIN OENLZEN. Weinig lijders kunnen zeggen grooter slachtoffer der JRheumartiek en Jicht te zijn geweest dan Vrouw LAMBEUTUS VAN O VERDAM, Maasdijk B 130, Kerkdriel, Gelderland, was gedurende twintig jaar. De rechterarm tot den elleboog, en de spieren, aan de rechterzijde van den hals stijf en gezwollen; ver der Rheumatiek in knie en lenden-, en Ischias in lin kerdij en heup. Wat die arme vrouw gedurende al de ze jaren moet geleden; hebben is schier niet te be schrijven. Na 4 weken behandeling met -mijn „Duo- Formula" schrijft zij: „Mijn oprechten dank voor uw behandeling. Voor eerst mijn knie, daar voelde Ik den derden dag reeds veel beterschap In, den vijfden dag was alle pijn daaruit geweken en. zoo geleidelijk beter. Nu, bij het eind der behandeling is de knie geheel normaal, de arm is geheel beter, alias kan Ik ex weder mee doen, en mijn hals Ls ook heelemaal geslonken. Dl kan nu weder goed Joopen, wel een uur ver. Uw „Duo-For- mula" behandeling heelt krachtig gewerkt, en be hoort overal te worden aanbevolen." MIJN GRATIS AANBOD. JLaat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 da gen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van Vrouw O VERDAM bewijst, dat er ®&en te ernstig is oan dooi deze behandeling genezen te worden. De^ heer Arihur Richards, in wiens privé laboratorium zij gevonden werd, zegt': ,.Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan I Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbel jicht of eenige andere Urinezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kos ten te bedroeven." HOE DIT AANBOD «AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met dé woorden: „Gratis Voor raad." per 12H ets, briefkaart, waarna de 10'" diagen Gratis Behandeling tezamen met verklarend!© Bro chure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per koerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Kamer 439, Crom- well House, High Holborn, Londen, W.C. 'l, Enge- land. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12K cent. Brie ven 20 cent. D. V. „Daar is wat aan te verdienen", zei hij tegen den and-er. Toen deze niet op zijn aanbod wilde ingaan, vroeg hij hem mee te gaan naar een goudsmidswin- kel. Daar toonde hij oen der steenen- en vroeg wat hij moest betalen al3 hij er oen dergelijke bij wilde hebben. „f 500 a f 600", antwoordde de goudsmid. Het tweetal verliet den winkel en ten slotte werd men het ééns, dat dé steenen voor f 300 zouden wor den verkocht. De kooper ha.d geen cont-ant geld en moest dat- halen bij zijn zoon. 's Avonds troffen de twee mannen elkaar veer, De man, die, de< partij wil de koopen, had toen echter nog slechts f 1700 en 10 dollars. De verkooper gaf hem echter d,e partij af. De rest zou hij dan later wol ontvangen. Bij een nader onderzoek is den kooper gebleken, dat al de steenen valsch waren. Hij had slechts waar j deloos glas gekocht. De bedrogene heeft aangifte bij de politie gedaan. De verkooper van de steenen, die goed Nederlandsch sprak, is inmiddels verdwenen. OUDKARSPEL. Het Oranjecomité heeft haar laatste vergadering gehad, doch besloten de commissie permanent te ver klaren voor het organiseeren van kinderspelen en- volksfeesten op een der kermisdagen. Het doel is vaste bijdragen te vragen van de in gezetenen. voor onvermogenden 25 ct. per jaar .en voor de anderen op een minimum van fl per jaar. OUDKARSPEL. We vernemen dat voor deelname aan de kolf- wedstrijden te Spanbroek, welke a.s. Zondag, Maan dag -en Dinsdag zullen plaats hebben, 347 kolvers zijn opgegeven. Als allen opkomen, en we rekenen voor eiken deelnemer een kwartier, zal er 87 uur onafgebroken gekolfd» moeten worden, zoodat het niet mogelijk is zelfs al wordt nacht en dag doorgc kolfd, op de drie kolfdagen klaar te komen. Zelfs al blijven er een honderdtal weg, zal het nog een heele toer zijn en kan er nog wel eens een dagje aan vast geknoopt moeten worden. En dan hebben we wel eens hooren zeggen dat het kolven tot het verleden© gaat behooren. ZIJPE. De heer J. Abbring heeft zijn benoeming tot lijn- werker-monteur bij het Gem. Electriciteitsbedrijf al hier aangenomen en zal 1 October a.s. in functie tre den. ZIJPE. Bij den heer A. Bakker te Schagerbrag zijn twee postduiven komen aanvliegen, waarvan één voorzien is van een gummiring gemerkt IJ72Ö en een alumi- niumring gemerkt NI/23 622, terwijl de andere voor zien is van een aluminiumring gemerkt N27/23 104825. Gevonden een bruine ceintuur van een mantel. In lichtingen worden ter Gemeente-secretarie verstrekt. 'T BUURTJE. Maandagochtend pijn. 6 uur is de woning, in eigen dom toebehooren.de aan en bewoond door den heer C. Lobregt alhier tot den grond toe afgebrand. Er werd weinig gered. Huis èn inboedel zijn verzekerd. Oorzaak onbekend. HOOGWOUD. Naar we vernemen zal er Dén der dag 13 September a.s. feesten zijn in- d'e Weere alhier ter eere nog van het 25-jarig regeeringsjubileum van Hare Ma jesteit de Koningin. WINKEL. Aan den heer L. F. Kleiterp is uitstel van herha lingsoefeningen verleend, waardoor wordt voorkomen dat anders' het U.L.-onderwijs' stop gezet had moeten worden. ALKMAAR. Het Centraal Stembureau verklaarde gisteren ge kozen tot raadslid in de vacature-Cloeck (V.D.) den "heer A. Sietsjna (V.D.). HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de vacature-Kooiman is bij Koninklijk besluit tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap Noord- hollands Noorderkwartier benoemd de heer H. K. Koster te Wierihgerwaard. VEILIGHEID VAN AUTOBUSSEN. De burgemeester- van Velsen heeft een onderzoek, doen instellen omtrent de soliditeit en! betrouwbaar heid van autobugsen, hetwelk heeft uitgewezen dat zonder uitzondering die bussen, welke de carrosserie hebben vervangen door een bak, daarvoor veel te licht zijn. De outillage voor passagiers is voldoende, doch assen, stuurbeweging en reminrichtlng zijn ten eenenmale niet voor zwaar vervoer berekend. Van daar veel reparatie. Het publiek wordt derhalve in 'het belang van' eigen veiligheid aangeraden, in dergelijke auto's geen plaats te nemen zoo het hoogst toelaatbare aantal personen, dat op eiken wagen is aangegeven, over schreden wordt. Daar hiertegen wegens gemis van eene wettelijke bepaling- van overheidswege niet kan worden opge treden, lette het publiek er zelf op of overbelasting plaats vindt. T ZAND. Donderdag 6 September vierdé men alhier onder begunstiging van een zomerschon1 dag het kon-in,gin- nefeest. Reeds vroeg was alles in d'e weer om de'laat- j ste hand ana de versiering enz. te leggen, 't Was on- geveer hal Men dat de kinderen zich ondér klokgelui verzamelden op het plein van de R.-K. school, al waar zich intusschen een dichte menigte had saam- gepakt. De feesten werdén hier geopend! met een toer spraak door den eere-voorzitter, Dr. Oterd'oom, waar na een drietal liedéren werdén gezongen -door de kinderen. Daarna optocht door het dorp. Bij dezen optocht hadden zich aangesloten de korfbalclub, voetbalclub en gymnastiekvereeniging. Met de mu ziek voorop ging deze werkelijk mooie optocht naar het' feestterrein, na oerst halt te hebben gehouden voor de pastorie ei: do woning van den eere-voorzit ter, voor welks woningen door de kinderen een lied werd! gezongen. Op het feestterrein aangekomen werd begonnen met de verschillende kinderspelen. Dit terrein, wat voor dezen dag vrijwillig door de voetbalvoreeniging was afgestaan, had een recht feestelijk aanzien. Na afloop der kinderspelen ging men weer in optocht door het' dorp naar de R.-K. school, waar aan elk der kinderen (ongeveer 280), een prijsje werd toege kend. Aon de verheugde gezichten der kinderen bleek wel, dat de verschillend'© prijsjes zeer naar hun ge noegen waren. Na afloop der kinderspelen werd overgegaan tot de verschillende volksspelen, welke werden geopend met een gecostumeerd voethalspel. Bij dit spel, wat nogal hilariteit bij het publiek verwekte om de ver schillende costuums, waarin d'e leden zich hadden gestoken, werden de prijzen behaald voor het mooi ste costuum door de heeren L. Schilder, A. Zeeman en P. Weij. Vdbr de meeste actie door de heeren A. Rob- be en G. Blaauw. Voor het orrigineelste costuum Ch. Polderman en een troostprijs voor Joh. Beun. Hierna werdén door de gymnastiekvereeniging S.S.S. de aanwezigen een tijd lang aangenaam bezig gehouden. Deze vereeniging heeft op kranige wijze verschillende mooie toeren laten zien'. Onderwijl hadt den de verschillendé subcommissies zich opgesteld voor de verschillende volksspelen. Alle wedstrijden werden door een groote menigte gadegelagen. Op 't program stond ook nog etalagewedstrijd en gevelver- siering. Voor den etalagewedstrijd was door de ne ringdoenden werkelijk vèel werk gemaakt en som mige op meesterlijke wijze. De eereprijs, zijnde een medaille, uitgeloofd' door dé Hanzevereeniging, af- deeling 't Zand, werd' behaald d'oor den heer T. Tes- selaar. Ie prijs dé heer A. Kraam; 2e prijs de heer D. Bakker, Se prijs dé heer C. Johamnes, 4e prijs mej. Wed. Keijlzer en de 5e prijia -dloor dén heer J. Oost won der. Bij1 de gevelversiering werden da prijzen behaald door Dr. Oterdoom, le prijs; A. Kager, 2e prijs; G. Zomerdiijk, 3e prija 's Avonds werd tot slot nog een gecostumeerd bal gehoudén, waarvoor ook. flinke -deelname was. De le prijs werd behaald] door mej. G. dje Jong met de kinderen van den heer W. Erik®, voorstellende „Oogst 1923"; 2e prijk mej. M. de Wit en dén heer Driehuis, „Turksch paar", 3e prijs mej. Jimmink, ,.de Nacht"; 4e prijs mej. M. Schikten, „Engel"; 5e prijs mej. B. Zomerdijk „Vlinder". De verschillende prijzen bestonden uit luxe voorwerpen, welke allen werden uitgereikt door den ©eere-voorzitter: Melden wiji nog de aardige buurtversiering, welke door eenige personen langs den Rijksweg was aan gebracht, dan kan men zien, dat 't- Zand op waardige wijze heeft feestgevierd en getoond heeft gezamen lijk veel tot stand' te kunnen brengen. Een woord van dank komt de commissie dan ook wel toe die dien dag een zware taak hadi om alles zoo geregeld te doen verloopen. In de eerste plaats komt die dank wel toe aan dén eere-voorzitter, -die tijd noch moeite gespaard' heeft om het feest te doen slagen. van spijs doet eten, zegt v-J het spreekwoord. Eiken dag een anderen Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena, geeft een aangename afwisse- Üngbij^demaaltijden. ■OtVRt •jS&jlC/ DE WITTE DA8. Onder het opschrift „De Witte Das schrijft het Kamerlid Th. M. Ketelaar in „De Vrijz. Demo craat": ,1,-. „Toevallig kwam mij dezer dagen het volgende bilj'et in handen: Vriendelijke uitnoodigmg tot het bijwonen van de opening van de Christelijke Meisjes school in ae R. J. Schimmelpennincklaan 3840 op Vrijdag 7 September 1923, half 3 uur. De Hoofden: A. S. M. HAAXMAN. E. M. A. MEIJBOOM. Het Bestuur: .Dr. J. DE GROOT. W. NAUDIN TEN CATE. .Mr. H. C. DRESSFLHUYS. Mr. R. J. H. PATIJN. We zien hieruit dus, dat de heeren mr. H. C. Dresselhuys en mr. R. J. H. Patijn, bekende man nen uit den Vrijheidsbond, vroeger respectievelijk lid van den Vrij-liberaien Bond en van de Liberale Unie, thans optreden als bestuurders van een Chris telijke Meisjesschool. ,/Wat zouden mannen als Tydeman en Lieftmck wel van zulk een -optreden gezegd hebben? „En wat zeggen de openbare onderwijzers, waar van nog altijd een deel den Vrijheidsbond bij ver kiezingen steunt? „De Standaard sprak vroeger, wanneer mr. Goe man Borgesius eq andere leiders van de Liberale Unie wat «rg prat gingen op hun christelijkheid, van het omdoen van de witte das. Moeten wy hieraan in dit geval ook denken? Laat de heeren dan begrijpen, aafc ze ook hierin tegen de christe- liik-historischen toch niet op kunnen. zuidscharwoude. Evenals het vorige jaar zal de tuinbouwvereem- ging De Toekomst" alhier weer tot coöperatieven aankoop vf*n steenkool overgaan. Dit is het vorige jaar zoo best bevallen, dat ook dit j'aar er onge twijfeld velen gebruik van zullen maken. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat slechts 4 leden van den ge meenteraad gevolg hebben gegeven aan de uitnoo- diging van den Burgemeester om met het Hul digingscomité ten raadhuize te komen. Er werd een telegram van hulde en trouw verzonden aan H. M. ac Koningin. NOORDSCHARWOUDE. We vernemen, dat tegen een paar personen pro ces-verbaal is opgemaakt, wegens net' besmeren van muren met uitdrukkingen tegen het koning schap. ZUIDSCHARWOUDE. tBii de feestcommissie voor de Jubileumfeesten zijn ernstige plannen in overweging om elk jaar een kinderfeest to houden, zooals dit de vorige week hier is gehouden on dat uitmuntend is geslaagd. Besprekingen hierover zijn reeds gehouden. VEENHUIZEN. Na een korte voorbereiding is de jongeheer W. N. Bos, vroeger alhier, na gehouden examen toege laten als leerling der Zeevaartschool te Schevenm- gen. Hy' zal daar studeoren op kosten van de Ne- derlandsche Scheepvaart Maatschappij. Daar hier voor alleen zij in aanmerking komen, cüe de hoogste punten behalen, is het slagen voor dit examen wel een goede prestatie. VEENKUIZEN. Naar wij vernemen, is een ingezetene alhier en iemand van Oude Niedorp op heeterdaad betrapt door de pachters van het vischwater te Veenhui- zen, terwijl zij zich in dat water aan strooperü schuldig maakten. Prooes-verbaal zal opgemaakc worden. EEN MAN VERBRAND. Klingenberg, kostganger van Zunnebelt te Itter- sum bij Zwolle, kwam Zaterdagavond laat thuis. Klingenberg een 50-jarig man, maakte nog al eens misbruik van sterken drank en is vroeger op den avond gezien met een volle flesch in zijn bezit. Ver moedelijk door het omgooien der petroleumlamp brak om kwart over twaalf brand uit in het door K. be woonde vertrek. K. heeft blijkbaar nog kans gezien de deur te1 bereiken, doch deze niet meer open kun nen krijgen; zijn geheel verkoold lichaam werd al thans gistermorgen gevonden, liggend bij de deur met een arm uitgestrekt. De overige bewoners, Zunnebelt met vrouw en vier orgeveer - volwassen kinderen, bemerkten het ge vaar eerst toen het vuur reeds geducht om zich heen greep, zoo vlogen de vonken reeds bij hem rond voor een der zoons wakker werd. In nachtgewaad moest alles vluchten, zoodat niets gered kon worden. Nog maar even waren allen buitenshuis, toen de geheele boerenplaats reeds één vuurzee was. Slechts met groote moeite kon de belendende boe renplaats behouden worden; ook een begin van brand op den zolder vap. dat perceel kon nog wor den gedoofd. Eerst omstreeks drie uur, toen het groot ste gevaar reeds geweken was, verscheen de brand spuit. Alles was zeer laag verzekerd. VROUWEJJJKE WETHOUDERS. Men deelt mede dat bij de jongste wethoudersver kiezingen in Drente, drie vrouwelyke wethouders ge kozen zijn en wel te Gasselte mej. E. ten BosHar- kema, te Eelde mevrouw Bahler—Boerma en te Noy mevrouw DeelkenDe Vroom. De dames hebben alle drie de benoeming aangenomen. DE NOODUITKEERING AAN DE GEMEENTEN. Naar de directie van de Vereeniging van Neder landsch© gemeenten heeft vernomen, is het bericht, dat de regeering had besloten wegens den toestand van 's lands financiën geen voorstellen aan de Sta- tenijGeneraal te doen tot het verstrekken van een nooduitkeering aan d'e gemeenten over 1923 en vol gende jaren, juist. EEN OOG UITGESCHOTEN. Uit Middelburg, 10 Sept. Een 7-jarige1 jongen, die de onvoorzichtigheid had een slag op een kogel tje te geven, trof daardoor een 18-jarigen jongen in zijn oog. De jongen is nu het licht uit dag oog geheel kwijt. DE POSTBESTELLING TEN PLATTELANDE. Uit Hoorn, 8 Sept. De hulppostkantoren te Oter- léek en Oudendijk zijn beide om bezuinigingsredenen opgeheven. ANNA PAULOWNA- De eerste dag van de jubfleumfeestien alhier werd door bijzonder mooi weer begunsigd en1 het is dan ook geen wonder, dat er 's morgens reeds voreg al heel wat volk op de been was. Om 9 uur werd het feest* geopend met klokgelui, gevolgd door koraalmu- ziek van den torentrans door „Concordia". Om halftien volgde zanguitvoering voor het Raad- huis, door verschillend© plaatselijke vereenigingen gemeenschappelijk, onder leiding van den, heer B. de Vries, Achtereenvolgens werden voor een talrijk publiek ten gehoore gebracht: Koninginneliedi, Wien Neerlands Bloed en Wilhelmus. Toen trok men naar het algemeen feestterrein, het voetbalterrein van Excelsior, d*t er met zijn vele vlaggen, zijn étagedraaimoleü en tenten, bij den heer lijk zonnetje, allergezelligst uitzag. Hier werden van 10 tot 3 uur kinderspelen gehouden voor de jeugd van alle scholen in de gemeente, terwijl zij' die uit vielen, of niet aan een der 14 wedstrijden meededen, zich in den draaimolen konden vermaken. Ook was er voor gezorgd1, dat zij in de pauze, door middel van. bonnetjes, zich een twaalfuurtje konden verschaffen. Aan het kinderfeest namen 500 kinderen deel. Met veel animo werden deze jeugdwedstrijden f oor de vele ouderen gevolgd en de pogingen bij, het over winnen der hindernissen, die dikwijls aardig waren verzonnen, deden herhaaldélijk een luid gelach op gaan. De uitslag van deze wedstrijden was: Aardappelrapen: le prijs Jacob Bruinsma; 2e prijs Joh. I eijén; 3e prijs Arie Brands; 4e prijs Jacob Bar- tels; 5e prijs Jan Glim. Hout'jesrapen: le prijs Marie Kaan, 2e prijs Lies Daalder; 3e prijs Greta de Smit; 4e prijs lekje Slikker 5e prijs Petronella Hoogsteger. Tonnetje rollen: le prijs Piet Prins; 2e prijs Roel Schoiiwvlieger; 3e prijs Chris de Leeuw; 4e prijs Kees Brouwer; 5e prijs Henk Borst. Balloopen: le prijs Cath.. Kapitein; 2e prijs Marie Rezel; 3e prijs Greta Kok; 4e prijs Anna v. Stedn; 5e prijs Sophie Broers; Hindernisloopcn- le prijs Gom. Witte; 2e prijs Jo- ban Smit: 3e prijs Jan Meijer; 4e prijs Thijs Aris; 5e prijs Jacob Wcststrate. Vlaggetjeszetten: le prijs An.nie Ruitenberg; 2e pr. Janna Staal; 8e prijs Jannetje v. d. Pol; 4e prijs Bet* sy Marinus; 5e prijs Bertha Keppel. Schijfsteken: le prijs Corn. Hollander; 2e prijs Jan Visser; 3e prijs Jan v. d. Werken; 4e prijs Hendrik Meroboer; 5e prijs Karei van Steijn. Ballctjesweipen: le prijs Elisabeth Waiboer; 2e pr. Paulina Vergouwen; 3e priis Sien Plagmeijer; 4e pr. Annie Huiberts; 5e prijs Ali Bood. Onder een zeildoek doorkruipen: le prijs Aoriaan Keppel, 2e prijs Joris Baken; 3e prijs Jan v. Troost.; 4e prijs Corn. Schipper; 5e prijs Klaas Wisse. Muiltjeloopen: le prij9 Betsy Witte; 2e prijs maar- tje v. Ekeraen; 3e prija Antje Plugboer; 4e prijs Marie de Groot; 5e prijs Neeltje v. Dalen. Zakloopen. le prijs Jan Bloauboer; 2e prijs Arie Mooij; 3e prijs Willem Tervoort'; 4e prijs Pieler Looljenstein: 5e prijs Arie Jongejan. 4j Balletjes op een blaadje: le prijs Jaantje Tauoer, 2e prijs Antje Wiggers; 3e prijs Marie Plugmeyer, 48 prijs Airnie v. cL Berg; 5e prijs Sientje Gorter. Tonkruien: le prijs Corn. Schenk; *e prijs Brands3e prijs Pieter Schabbing; 4e prija Kosser.; 5e prijs Klaas Vader. r,ü. Hoepelen met hindernissen: le prija Neeltje Lias- i bergen; 2e prijs Marie Hoep; 3e prijs Annie i Berg; 4e prijs Marie Baken; 5e prsijl Jacoba v. d. ree-x. Met een aardige, vaak geestige toespraak werden de prijzen door den voorzitter der spelleiderscommis- Joh. Klaas

Schager Courant | 1923 | | pagina 2