JUBILEUMFEESTEN. Plaatselijk Nieuws. Marktberichtea, 'm. 'y* Schagen is op dit oogenblik nog in feestdosch en viert in-alle opgewektheid zijn. Jubileumfeesten. Zondagmorgen begon de feestviering met. de her denking van het regeeringsjubileum onzer Koningin in de verschillende kerken. Tn de Ned. Herv. Kerk werd door Ds. Van Dijk voor een dichtbezette kerk een mooie rede 'gehouden, waarin hij naar aanleiding van do1 bijbelwoorden: „Gelukzalig het land wiens Koning een zoon der eeuwen is", de beteekenis van dit jubileum voor ons land en volk uiteenzette.. Het kerkkoor onder leiding van den heer Hovenier zong zeer musicaal eenige liederen. De officieele feestopening had te 12 uur op het Raadhuis plaats. In tegenwoordigheid van een groot getal leden der feestcommissie en verschillende sub commissies, sprak onze Burgemeester de heer J. Cor- nelisèen de volgende rede \iit Mijne Heeren, Het is mij een voorrecht de jubileumfeesten, te Schagen met ©e# enkel woord te mogen openen. Wij herdenken dan eindelijk ook te Schagen het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en het was een goede gedachte van vele ingezetenen dezer gemeente, dat Sdhagen bij die herdenking niet mocht achterblijven. Ik kan mij volkomen indenken, dat het thans geen tijd tot feestvieren is. De binnen- zoo wel als* de buitenlandsche toestand is weinig bemoe digend en voor velen zijn de tijden echter niet roos kleurig. Dat zich, niettegenstaande dat alles, alhier een commissie vormde, die onze gemeente zou bren gen feesten, die wij deze dagen allen opgewekt met elkaar hopen te vieren, is evenwel toch hier zeer toe te juichen. Want zeer'zeker is er ook veel dat tot blijmoedigheid en tot dankbaarheid stemt. De 25 ja ren van de regeering van Koningin Withelmina, die thans achter ons liggen, 'zijn op vele punten zegen rijk geweest en dankbaar mogen wij de Vorstin zijn, die met groote ernst en innige toewijding haar moei lijke taak heeft vervuld!. Zij heeft getoond een uit stekend Staatshoofd te zijn, die alleen voor het wel zijn van Haar volk leeld© en één met Haar volk was, zoowel in'blijde als in bange tijden. Nederland is ontzettend veel aan zijn Vorstenhuis verplicht en de band, die Oranje en Nederland nu al zoo tai van eeuwen bindt, is onverbreekbaar. Noderland is niet zender Oranje denkbaar. Ik weet wel, dat wat ik hier zeg. niets nieuws is. Het is in deze September- i ntaand al door zoo velen gezegd, die bo'er aan ik in staat waren, de gevoelens te vertolken die de mees ten onzer in deze dagom bezielen. Ik meende echter,.1 dat dit korte woord op deze plaats niet achterwege mocht blijven. Ik eindig met den wensch, dat H. M. do Koningin! nog lang voor Haar Volk cnag gespaard blijven. Met een driewerf hoera werd een glas wijn geledigd j op het welzijn van H. M. de Koningin en onder al- j gemeene instemming besloten het volgende telegram aan H. M. de Koningin toe te zenden: Comité en Eeröcomité der Jubileumfeesten' te Schagen, wenschen Uwe Majesteit hartelijk geluk met het 25-jarig regeeringsjubileum en bieden Uwe Majesteit eerbiedige hulde aan. Toen was al spoedig het oogenblik genaderd dat de Feestcantate, muziek van den heer Jac. Jansen, j woorden van den heer M. Visser, zou worden uitge- i voerd. De vereenigingen Harmonie, Euphonia, St. Grego- rius, plus enkele zangeressen en zangers uit Scha gen, verleenden hierbij hunne medewerking. Het ge-1 heel stond onder leiding van Euphonia's directeur, den heer Leo Pielage. En weldra klonken de eerste klanken van onze Ha.rrnoniekapel voor de inleiding en viel het koor frisch en helder in met: Wilhelmina van Nassauwe 't Zilver kroont Uw vorstlijk hoofd, 't Jubelt luid in Hollands gouwen: Heil U, HeilGod zij geloofd. Dankbaar scharen Neerlands zonen Juichend zich om Neerlands troon, Weer opnieuw hun trouw betoonend Aan Uw, aan Oranjes kroon. Ezn. Het is een echt frisch lied dat door het koor enthou siast werd gezongen, terwijl de Harmonie voor een uitstekende begeleiding zorgde. Het was een geheel dat den directeur, den heer Pielage tot eer strekte, immers uit alles bleek zijn pittige en goedverzorgde leiding en musicale opvatting. En toen: toen begon het'te regenen en zwiepte on ophoudelijk de eene bui na de andere neer. En toch bleef onze feestcommissie vol goeden moed en in actie. De voetbalwedstrijden die vanaf half twee op het „Sparta"-veld zouden worden gegeven, moesten doorgaan. Eerst probeerde Lycurgus, onze gymnastiekvereeni- gin°-. nog eenige oefeningen te geven, maar het veld was te glad en te vuil. Toch stonden de elftallen van Sparta I en Alcmaria Victrix-combinatie weldra tegenover elkaar in het veld. Maar het werd een echte modderpartij, .die in. het voordeel van Sparta I -«eindigde met 1—0 stand.' Daarna zouden Quosego en een elftal van den W.F.V.B. 'tegen elkaar spelen, maar dit werd toch maar afgelast, het werd al te erg. Want zoo nu en dan sloeg er een regenbui neer, die zonder overdrij ving, alles wegspoelde. Maar toch was ook onze Harmonie op post en gaf op de Gedempte Gracht, onder leiding van haar direc teur, den heer J. Dol, een concert. Het was ondanks het slechte weer druk op de Gracht en met genoegen werd weer naar onze Kapel geluisterd, die een uit voerig en met zorg samengesteld programma zeer loffelijk uitvoerde. Reeds Zaterdagavond hadden verschillendel wihikels hun feest-etalages geopend, maar Zondagmiddag was het eigenlijk het officieele uur daarvoor en waren allen dan ook gereed. En het mag gezegd worden dat Schagen's winkelstand getoond heeft iets moois en fijns te kunnen laten zien. De etalages over het algemeen genomen, waren met smaak ineengezet. Geen bombarie, maar een echte reclame voor de ar tikelen die werden verkocht, geplaatst en gearran geerd met- vakkennis, 's Middags was het reeds een lust der oogen, maar toen 's avonds al de winkel kasten in een zee van licht prijkten en verschillende illuminaties waren aangestoken, toen: ja toen was Schagen in eén echt luisterlijk feestkleed. En ondanks het slechte weer, waren er een massa menschen op straat. Eerst' leek hetj,of ons Jubileumfeest niet veel zou worden. Er was 'niet veel animo, maar op het laatst ontwaakte er als 't ware een algemeeno samenwer king en die heeft iets heel moois tot stand weten le brengen. o Maandag, werd ingezet -met koraalmuziek op den toren, uitgevoerd door eenige leden vani Schagen's Hanmoni-ekapei, onder leiding van den heer Dol. On danks het vroege- uur, 8 uur, waren, reeds heel wat menschen naar de mooie muziek kooien luisteren, en het was jaumner, diat ook nu weer een flinke regen bui losbrak. Het was een ware paraplu!e-optocht die zich naar de Loet begaf, waar kinderzang van alle schoolkin deren op "het plein van de openbare sohool zou wor den gehouden. Menige moeder of zusje kwam op 't laatste oogenblik nog met een manteltje voor de kleine opdagen. Maar ondanks diat slechte weer, was er onder do kleinen een opgewekte stemming. Het spreekt van zelf dat het opstellen van al die kinde ren een heele poos in beslag nam, maar eindelijk dan toch kregen we een paar liedjes- van de allerkleinste kleutertjes van de bewaarschool te hooren. Netjes op gesteld stonden, ze daar voor hun schooltje en zongen onder leiding van mej. de Vries hun vers jes allerliefst. En daarna de zang van die groote schaar op het schoolplein, onder leiding van den. heer W. Nieman. Met groote attentie voor hun dirigent werden een tweetal liederen gezongen, toen een stortbui ze weer do school in joeg, waar de kinderen onthaald wer den. Ook de kleintjes, van de: bewaarschool werden onthaald en menige kindervriend) en -vriendin maakte van de gelegenheid gebruik om die glundere gezichtjes eens te zien. Het. spreekt vanzelf d'at do bruggetjes der scholen -hun versiering hadden gekregen'. Aan weerskanten van de brug op het schoolplein waren een- tweetal kaarten bevestigd. Op de eene -met het opschrift: Hui- do aan onze Koningin, op het Zilveren, feestgetij, op de andere met: Dank voor het schoone kinderfeest, aan Schagen'd burgerij. Ondanks het slechte weer werd er toch nog een rondgang door de gemeente gemaakt. En al sloeg een vinnige regenbui heer, de kleinen, en grooten blo ven opgewekt. Een lieve attentie was, dat toen de kinderoptocht het raadhuis passeerde,#claar de kleintjes van de Zusterschool op de Raadhuisstoep stonden, keurig in de nationale kleuren gestoken, met een vlaggetje in de hand. Ook de kleutertjes van de Bewaarschool stonden, toen de optocht passeerde, voor'hun school. Na den rondgang dor kinderen, kregen we do kin derspelen. Zouden die Oorspronkelijk op het sport terrein van den heer D. Hartland plaats hebben, de stortbuien -hadden dit onmogelijk gemaakt en daar om werden ze gehouden in do Landhouwstraat, Mag- nusstraat Landbouwdwarsstraat, en Roggeveen straat. En we 'moeten zeggen, het was daar een uitstekende gelegenheid. Het weer knapte aardig op, het 'bleef droog, ja zelfs kwam er een vroolijk zon netje. In een 20-tal groepen waren de kinderen ver deeld en voerden verschillende wedstrijden uit. Met groote ambitie werd' om do prijzen gekampt. Er wa ren iheele leuke spelletjes bij, wat werd er, bijiv. niet gelachen om het tonnetjes rollen met den stok, bal letjes loopon, vlaggetjessteken in stoven, het op-reis- gaan en de thuiskomst enz. enz. Hot onderwijzend personeel, bijgestaan door andere dames en -heeren, zorgden hier voor een goede regeling. Doe uitslag der wedstrijden, was als volgt: Groep I. Uitgevoerd spel. Hoepen op laarzen: le prijs Clh. Broekhuizen; 2e prijs C. Zwart; 3e prijs J. Lutjeharms; 4e prijs R. Brouwer: 5e prijs J. W. Metselaar. Groep Iï. Hardiloopcn met hindernis' (draad in naald stekten): le prijs N. Bakker; 2e prijs A. WiS- meijer; 3e prijs T. Geel; 4e prijs Jc. Braaf; 5© prijs R. Paulusma. Groep in. Tonkruien: le prijs J. Stammes; 2e prijs P. v. Wakeren;,3e prijs Jan Band; 4o prijs J. v. d. Pol, 5e prijs D. in 't Veld Groep IV. Domino-spelle prijs Gr. Snijders; 2e prijs Jansje Smit; 3e prijs Nel Zwang; 4o prijs B. de Ligt; 5e prijs Aafje Rezelman. Groep V. Zakloopen: le prijs S. Schouten; 2e prijs V. Hooiveld; 3e prijs D. Wit; 4e prijs H. Middel beek; 5e prijs J. Sleutel. Groep VI.— Uitgevoerd spel. Muiloopen. le prijs D. Breet; 2e prijs Tr. Gelder; 3o prijs A. Blaauhoer; 4o prijs CatJh. Groet; 5e prijs D. Molenaar. Groep VII Uitgevoerd spel. Reismandjesspe]: le prijs J. Schoori; 2e-prijs C. Dekker; 3o prijs Jb. Si- mons; 4e prijs R. Band: 5e prijs N. Raven: 6e prijs H. Kuiper; 7o prijs P. Watertor. Groep VHI. Uitgevoerd spel. TC nikkers op. een bobd'je: le prijs Jeantje Peetoom; 2e prijs D. Quax; 3e prijs D. Snijder; 4e prijs Gr. Veenstra; 5e prijs A. v. Waekeren., Groep IX. Houtjesrapen: le prijs R. Faber; 2e prijs J. Hooiveld; 3e prijs W. Kemp; 4e prijs J. Borst.; 5e prijs P. Kuiper. Groep X. - Uitgevoerd spel. Balloopen (lepel): le pr. Mar. Schouten; 2e prijs M. Wijnen; 3e prijls B. Borst; 4e prijs Jo. Windt: 5e prijs M. Kuiper. Groep XI. Tonrollen met stok: le prijs C. Boers; 2e prijs C. Kosson; 3o prijs C. v. cl./Lin den; 4e prijs Jb. Dekker; 5e prys S. Prins; 6e prijs P. Bos. Groep XII. Vlaggetjes in stoven steken: le Srijs A. Breet; 2e .prijs M. Dekker; 3e prijs Tr. de oer; 4o prijs A. Schaafsma; 5e prijs A. Wardenaar. Groep XIII. Vaatje-rollen: Je prijs J. Smit; 2e prijs J. v. Dok; 3e prijs S. Koning; 4e prijs C. Biesboer; 5e prijs L. Strijder. Groep XIV. Houtjesrapen: le-prijs G. Boon tjes; 2e prijs A. dó Jong; 3e prijs Jan Gootjes; 4e prijs A. Slikker; 5e prijs H. de Leeuw; 6e prijs Jan Steen. Groep XV:. Hardloopen: le prijs Arie'Deutekom, 2e prijs Jac. Bijwaard, 3e prijs Arie Boots, 4e prijs Si mop Pluk ker, 5e prijs Jan var. Schalk. Groep XVI. Hardloopen met hindernissen, kaars aansteken, enz): le prijs Cl. Kager; 2e prijs B. Groot; 3e prijs A. Quax; 4e prijs Catr. Sneekes; 5e prijs B. Vlaar. Groep XVII. Zakloopen: le pnjs N. Groot; 2e prijs Th. Dekker: 3e prijs P. Dekker; 4e prijs S. Bakker; 5e prijs T. Deutekom Az.; 6e prijs H. Hnrkmans. Groep XVUX - Muilloopen: le prijs G. Groot; 2e prijs M. Baas; 3e prijs B. Klaver Ad.; 4e prijs C. van Stralen; 5e prijs Tr. Revers. Groep XIX: Tonnetjes steken met stokken: 'le prijs Adam de Wit, 2e prijs Jacob Boots, 3e prijs Hendrik Kager, 4e prijs Jan Kager, 5e prijs Laurens .Hoornen. Groep XX. Hardloopen met hindernissen: le grijs Tr. Kager; 2e prijs «T. Revers;. 3e prijs Gr. aas; 4e prij.s M. Kroonenburg; 5e prijs M. Kort (r; v Na afloop van de wedstrijden worden de kinderen nog eens onthaald op ranja, kwatta, korstjes en kre gen. allenveen jubileumheker mee naar huis. En hiermede waren de kinderfeesten geëindigd, doch we zouden ons aan een groote nalatigheid schuldig maken als we, voordat we dit gedeelte van ons overzicht eindigden, zonder melding te maken van de buitengewoon groote zorg die de heer en me vrouw Brouwer en de heer G. de Leeuw, onze con ciërge van de openbare school, zich voor dit kinder feest hebben getroost. Daarvoor verdienen ze alle hul dei. Ook gedurende deze feesten zorgde onze Harmonie voor opgewekte, muziek^ o Om half twee was de clou van dezen dag: da groote gecostumeerde en reclame-optocht.. En och het weer, met <1ie steeds alles doorweeker.de regen, wat moest ervan terecht komen? Maar neen. de vlag op den toren, die wij steeds in de gaten hielden, gaf hoop, want de wind liep steeds meer naar het Noorden. En weldra scheen een helder zonnetje en was het 's middags echt feestweer, de traditioneele Oranjezon was zoowaar present! Die optocht, och het zou niet veel worden, heette het, eerst,, maar steeds meer aangiften stroomden bij de commissieleden binnen en enkele dagen voor het fec-st wisten tvij reeds dat die optocht slagen zou, in de puntjes! Onze verwachting was dus nogal hoog gespannen, maar toeli om 1 ,uur de verschillende deelnemers op onze markt bijeen kwamen, waren wij toch werkelijk verrast. Er was een rijke ^verscheidenheid, een samen voeging van leuke ideeën, van zorgzame afwerking, van smaak. Wij laten hieronder de lange rij van deel nemers volgen en daaruit kunnen onze lezers zien hoeveel er gepresteerd is. Niet zien kunnen zij de wijze waarop alles was gearrangeerd en dat was werkelijk keurig. Ook de vrooiijke noté mankeerde niet. Een echte bedelaarswagen met feen „fijne" familie bevolkt, reed in den stoet mee eu door „moeders met 5 en 7 kinderen" werd gebedeld op e,en manier, waaraan j professionals een lesje kunnen nemen. Ook andere groepen, zooals de zigeuners, de kabou- ters enz., trokken in hooge mate de aandacht. Mooie wagens reden mee van de zangvereeniging 1 Euphonia en'van de Tennisclub. Maar laat ons niet, te voel afdalen en on9 bepalen tot het opsommen van de lijst der deelnemers, die allen zonder uitzondering gezien mochten worden. Vooraan de Heraut gevolgd door twee ruiters. Mn- ziek (Winnubst, Helder). Greep 1: Fantasieën en Sprookjes; Auto muziek! en zang; Tennisclub (symboli«che voorstelling): Kaasdrag'ertjesPierrettes en Pierrots; Kloris en i Roosje; Jachtpartij'; Markertjes; Boerinnetjes, Politie: agent; Elfjes met Kabouters; Geloof, hoop en liefde; j De oogst; Geldersch Boertje; Russisch Boertje; Hans1 en Grietje; Zigeunerkamp; Oudihollandsche Boeren stel; Drie Jantjes; Sneeuwwitje met Dwergen; Ker- miswagen, Tiroler Jongetje. Groep 2: Versierde rijtuigen: LaDdbouwwagen met koebespanning; versierd rijtuig. Groep 3: Versierd bokekwagens, fietsen, enz.: Vier i wielrijders; versierde trek wagen; versierde fiets; id. I fiets; idem fiets; versierde bokkenwagen; versierde J fiets; idem fiets; oudérweische fiets, j Groep 4 (Reclames): Vliegmachine (voor lucifers); Karei I rijwieleii; Bananenauto, Reus: Bierauto. Het was voor de jury een alles behalve gémakke- Jijke-taak om in deze een "uitspraak te doen. De verschillende nummers werden door de Jury beoordeeld op: originaliteit, afwerking en totaal-in druk. Zij kende de uitgeloofde prijzen toe als volgt: Eerst afdeeling: Fantasieën en Sprookjes: le prijs: „Het Zigeunerkamp", de heer P. Baars, familie Snaas c.s.; 2e prijs „Elfjes met Kabouters", kinderen Schoori, Blaauboer, Govers. Van Geelen en Roggeveen; 3e prijs: „De oogst", kinderen Bol te; 4e prijs: Groep „Hans en Grietjó", mejuffrouw D. Koning en kinderen G. Ko ning; 5e prijs: Auto met symbolische voorstelling van „De Muziek", van de zangvereeniging „Euphonia". Tweede afdeeli'ngi Versierde rijtuigen: le prijs: .Land bouw wagen met koebespttiming" van familie Sneekes. Derde afdeeling: Versierde fietsen, bokkenwagens, enz.: le prijs: Rijwiel van Greta de Nijs, 2e prijs Rij wiel van Agatha Boontjes. Vierde afdeeling: Reclame): le prijs: Bierauto van de firma Visser en De Nijs te Schagen; 2e prijs: Karei I-Rijwielen van den heer K. Middelbeek te Schagen. De jury bestond uit. den heer en mevrouw Cornelis- sen te Schagen, den heer en mevrouw Koster t.e Cal- lantsoog en den heer en mevrouw K. Breebaart Dz. ie Kolhorn. - Later op den middag werden er verschillende volks spelen gehouden, waarvoor de deelname zoo groot was dat lang over het vastgestelde uur verschillende com missies nog bezig waren. Maar ook deze nummers ga ven aanleiding tot vruolijkheid en in groote opge wektheid werd ook hier door velen toegekeken. Velen, schrijven wij, Wij hadden beter"gedaan met honderden te zeggen, want het aantal bezoekers aan onze gemeente was enorm groot. Op de Gedempte Gracht, maar ook elders, bewoog zich een dichte me nigte en rijen aan rijen stonden geschaard, toen de optocht passeerde. Ook in dit opzicht is het feest vol komen geslaagd. Daarna hadden de volksspelen plaats. Voor de hemdenraces met kelten, waren 15 deel- j nemers. De deelnemers moesten aan het eind van de baan over een schutting sprigen, daar een hemd aan trekken, weer over de schutting en weer op de ket terug. Spannende ritten waren, er te zien. De uitslag I was: le prijs f 15 J. Snaas; 2e prijs f 10, D. Schuit", j3© prijs f7.50 J. Huibers, 4e prijs f5 M. Brammer, en 5e prijs f2.50 W. Klaver. 1 Voor Je auto-races voor jongens van 13—46 jaar, i waren 24 deelnemers. De prijzen die uit kunstvoor- I werpen bestonden, werden behaald, door: le prijs' C. Stammes en J. Brus, 2e prijs T. Keesman en J. Rog geveen, 3e prijs W. Rus en C. Bakker, 4e prijsWater- i tor en Ch. Nonnekès. I Voor vrouwen boven 16 jaar had een wedren ach- ter kinderwagens plaats. Hiervoor waren 17 deel- i neemsters. De uitslag was: le prijs, f 10, L. Butler, 2e 1 prijs, f7.50, Ct. Kater; 3e prijs, f5, C. Slikker; 4e pr. j f2.50. L. Bes, 5e' prijs, f 1, M. Kater, i Voor het balrijden op fietsen voor imeisjes van 13 lot 16 jaar, om kunstvoorwerpen, was bijzonder veel animo. Niet minder dan 38 jongedames kampten hier om de prijzen, kunstvoorwerpen, j De uitslag was: le prijs L. Butler, 2e prijs M. Kater, 13e prijs M. Brantenaar, 4e prijs B. Pure veen., 5e prijs Com.a. Rol. 's Avonds 7 uur werd voor de tweede maal de feest cantate uitgevoerd en ook nu weer met. groot suc ces. 's Avonds nog eens een optocht. En al was deze dit- imaal van kleinere afmeting, ook deze mocht worden gezien. j En er was wederom een groote belangstelling, zich' toon end e door veel. deelname, waaronder werkelijk! sprookjesachtige groepen. Er was ook nu weer veel j werk van gemaakt en ihet resultaat was schitterend j I te noemen. j l>e optocht bestond uit 28 nummers en was samen-1 gesteld als volgt: Fakkeldragers, Muziekkorps „Winnubst" van Hel der, Bierauto, Pierrettes en Pierrot, Twee TyroJer meisjes; Twee geertjes; Oud-Holland; Fee,- Sterren- kindertjes, Bananen wagen. Pierrotte s 'en Pierrots, Sneeuwwitje met dwergen; Versierde fiets, Holland- sche boerinnetjes, Zonnebloem, Gecostumeerd Paar, Versierde fiets, Zigeunerkamp; Landbouwwagen, voorstellende -do Boerderij; Draaimolen; Drie vroo iijke Pierrettes'; Oud Paartje; Klavervier; Oude fiets, Fiets; Politie; Russische Boer; Witte Pierrots. Hans en Grietje; Versierd rijtuig; Oudhollandisoh Rijtuig. Dezelfde Jury als voor deni middag-optocht heeft de volgende prijzen toegekend: le prijs, groep Sterrenkindertjes, kinderen Sohoorl, Blaauhoer, Govers en v. Geelen. 2e prijs, Versierd rij tuig' van mej. en den hr. Raven; 3e 'prijs, wagen Sneeuwwitje met de Kabouters, jongej. Aafje de Vries en andere kinderen: 4o prijs, Versierde fióts vari jongejuffrouw Greta de Nijs; 5e prijs Oudhol- landsche Sjees, de heer J. Groot en' familie. m En den gohoelen dag zorgde de Kapel Winnubst van Den Helder voor muziek, met een ambitie en zwung, die er de opgewekte geest direct inbracht en [inhield. Jongens, dat is prima feestmuziek, j Des avonds te ruim 9 uur werden in de zaal van I den heer Igesz door den heer J. Cornelissen namens de Jury de prijzen medegedeeld en uitgereikt, het geen, zooals in de heerscbende feeststemming begrij- I pel ijk is. onder zeer veel enthousiasme van de zijde I der prijswinnaars werd vernomen. 1 De voorzitter der feestcommissie, de hr. J. Schoori, j Pz., bracht een woord van hulde aan de deelnemers voor het vele sohóone dat was tezamen gebracht, waardoor louter uit particulier initiatief deze op tocht zoo bizonder gelukkig geslaagd mocht ge- noemd worden.. Hij bracht de Jtiry dank voor het vol brengen van hare zoo uiterst moeilijke taak. De heer Cornelissen zei de, dat de jury met zeor veel genoegen deze taak op zich had genomen, het was zeer zeker >g*een gemakkelijke taak, maar dan toch een zeer aangename. Hij betuigde bet d'agelijiksch be- I stuur der feestcommissie dank. voor het samenstel- len van deze bizonder mooie optochten». Onderwijl bad op bet kerkplateaü de Gymnastiek- I vereeniging „Lycurgus" eene uitvoering gegeven:, be staande uit verlichte knotsoefeningen door dames, en eenige met Bengaalsoh vuur verlichte groepen, welke nummers een fantastisch schouwspel oplever den en een dankbaar applaus van het reusachtig groote publiek verwierven. En toen nam de vroolijkhoid van de feestschare we der een aanvang en begaf zich een, stroom van men schen naar do zaal van den heer L. Zwaag, waar in- tusschem het gemaskerd bal wa9 begonnen. En hier was het wederom een ongekende drukte, nietenkel van belangstellend publiek, maar niet min der van gecostu meerden en gemaskerden. Wat een bonte verscheidenheid alles warrelend door elkaar. Hier iets elegants, daar iets grappigs, elders een keurig groepje, ginds een malle vertooT. ning, kortom te veel om op te noemen. Er was een ongekend groote deelname, ende keurig versierde zaal van den heer Zwaag was dan ook barstend, vol en er heerschte een feeststemming, die van het eigen lijke bal niet veel terecht deed komen. Het bestuur der feestcommissie hooft voor het ge maskerd bal gefungeerd als jury en had zeer zeker een moeilijk werk te verrichten. Hare uitspraak was als volgt: Afdeeling I, mooiste damescostuum, prijs toege kend aan „De Nacht", voorgesteld door mej. Brak te Zijpe. Afdeeling II, mooiste heerencostuum, prijs toege kend aan „Toreador", voorgesteld door den, boer 1L Langedijk te Schagen. Afdeeling III, mooiste groep: prijs toegekend aan: Drie vrooiijke Pierrettes, voorgesteld door de dames Lap, Schene en Boontjes te Schagen. Afdeeling IV: Geestigste groep, prijs toegekend aan; „De Vol en dammers", voorgesteld door de familie De Veer te Schagen. Afdeeling V: Mooiste paar. Prijs toegekend aan: „Biedermayer", voorgesteld door mej. Weinreich eri den heer C. Schmalz te Schagen Afdeeling VI: Geestigste Paar, prijs toegekend aan: „Apachen", voorgesteld door de dames Lien Buis- man en ,1'rien Kussen- te Oude Niedorp. En daarna hau het démasqué plaatsen werd in dolle uitbundigheid dit zaalfeest voortgezet- 's Avonds bewoog, zich op straat een drukke me nigte en ook ru was Schagen weer in een kleurig en fleurig feestkleed. Gedempte Gracht, Nieuwstraat, Marlet, Loet. Landhouwstraat, Plantsoen, Laan, over al hadden feestcommissie of bewoners voor versie ring en verlichting gezorgd en het geheel maakte, een keurig effect. Men heeft kunnen zien, dat met een algemeen© me dewerking ook in een kleine plaats als de onze iets kan geboren worden dat gezien mag worden. Wij móeten nog even melding maken van een num roer van het feestprogramma, dat do algemeeno be langstelling had: wij bedoelen de vliegdemonstratie die 's middags werd gegeven. Te ongeveer 3 uur cir kelden een drietal vliegmachines boven onze ge meente' en gaven daar een aantal toeren te zien, die menige uitroep van bewondering, maar -ook van vrees -hebben ontlokt. Het was een echt' grootsch ge zicht Even, later weerklonk de roep: de luchtballon. En jawel, wat door het slechte weer niet mogelijk was geweest, kon nu: de kabelballon was omhoog geste gen en. zweefde nu 'boven het Theater Royal. Veel lust om mee naar boven te gaan bleek er niet te be staan en later vernamen, wij, -dat de luchtballon- den geest had gegeven. In de verschillende Localiteiten werden bals gehou den of waren- ,s,trijkjes" om de bezo-ekers eenige aan gename oogenblikkcn te bezorgen. Het was overal vol bezoekers, niet het minst in het Noordhollandsch Koffiehuis en Cer.es, waar geen kat met zijn staart meer door kon. Overal heerschte een gepaste vroolijkheid en de grootste' nurks zelfs zou dat moeten erkennen. Vandaag zetten wij de vroolijkheid voort en is het Schagen® groote harddraverij dag. JUBILEUMFEESTEN IN DE NIEUWSTRAAT De Nieuwslraat-bewoners hadden als gewoonlijk met feesten, die ter eere van ons Vorstenhuis plaats hebber», hun beste beentje weer voorgezet en door al- gemeene samenwerking hun-straat een echt feestelijk aanzien gegev.en door groen- en vla-ggenversiering en 's avonds met lampioenverlichting. De Nieuwstraters weten altijd feest te vieren, het is daar vroolijk en gezellig. - Zondag had de commissie, bestaande uit de heeren Jb Snijders Sr., A. de Jong, G. Snijders en J. de Jong: volksspelen georganiseerd, waarvoor veel ani mo bestond en welke door een talrijk pu-bliek werden bijgewoond. De wedstrijden hadden den volgenden uitslag: a. Tonkruien: le prijs-Iv. Rezelman; 2e prijs P. I\ Dekker, 3e prijs ,T. Aguba. b. Houtjesrapen, voor gecostumeerde vrouwen: le prijs mej. P. Dekker, 2e prijs mej. Snijders; 3e prijs mr-j. Brantenaar; 4e prijs. mej. Aguba. c. WorielensJaan door meisjes: le -prijs Bertha Pu- reveen: 2o irijs Tr. Rezelman; d. Idem doc-r jongens: -le prijs G. Wit; 2e prijs C. Zwiert». e. Leoelloopen: 1e prijs A. Rezelman, 2e prijs \V. de Jong: 3e prijs Jopie Wind; 4e prijs Josepbina Wit. f. Turfrapen: le prijs R- Rezelman; 2e prijs Jopie v. d Waarde; 3o prijs Toosie v.-d. Waarde; 4e prijs Jo de Jong. VERKOCHT. Het huis. bewoond dooi* den heer J. Bregmon in de Regentenstraat, eigendom van den heer i Voorman,'is in eigendom aan" den bewoner over gegaan. WINKEL. 24 September 3923. Appelen f4 a 17. Peren f5 a 20. Pruimen f 12 a l. Slabóonon f3 aJJ. Snjjboonen f 12 a 25. Spinazie f7 a 8. alles p. 100 pond. Komkommers f2 a Wortelen f3 a 3.50. Andijvie f 3 a 4, alles p. 100 st. Al KM AAR. 22 September 1923. Op de heden, gehouden veemarkt waren aange voerd: 22 paarden f150375, 1 veulen f100, 74 koeien en ossen f275525, 41 nuchtere kalveren f 1632 783 vette schapen f3851, 4 vette varkens f 100110 20 magere varkens f 3545, 169 biggen 10 w. f 1624, 11 bokken en geiten f 48. Bóterpttjp,van heden: 1ste.soort f 1.02'/» en f 1.12' 2e soort f 0.90f 1, Kipeieren f89, eendeieren f7. WARMENHUIZEN, 22 September 1923. Schoolmeesters f5.60. Witte kool fl.70 a 2.40. Gele kool f 3.70. Roode kool f 2.30 a 4.30. Gewone nep f 12.40 a 32.80. Gewone drielingen f8.30. Ge wone nien f 6.40. Slaboonen f 11 a 20.90. Aanvoer: 700 Kg aardappelen, 42700 iv^. witt' kool, 600 Kg. gele kool, 20300 Kg. roode kool, 345 Kg. gewone nep, 270 Kg. gewone uien, 590 Kg. slaboonen. NOORDERMARKTBOND,. Noord-Scharwoude. 24 Sept Schotsche muizen f6. Kleine aard appelen fl. Spercieboonen f9.80 a 33/70. Gr. uien f 6.60 a 7.30. Drielingen f 7.90 a 8.20. Gele nep f 32.69 a 13.80. Peen f 3.80 a 4.40. Roode kool f 2.80 a 4.90. Witte kool f2.10 a 2.30. Gele kool f2.90 a 5.70 alles per 100 Kg. Boswortelen f 3.20 a 4.30 per 100 100 bos. Bloemkool f 8 a 12.10. 2e soort f 1.20 a 4, per 100 stuks. Aanvoer op 22 Sept.: 7100 Kg. aardappelen, 4117 Kg. spercieboonen, 180 Kg. snijboonen, 3345 I\g. grove uien 1800 Kg. peen, 52625 Kg. roode kool, 61850 Kg. witte kool, 24750 Kg. gele kool, 3330 bos wortelen, 12431 stuks bloemkool. LANGÉNDIJKER GROENTEN VEILING. 24 Sept. Bloemkool, le soort f 5.50 a 11.50. Idem, 2e soort £2 a 5 per 100 stuks. Wortelen f 4.10 a 4.90 per 100 bos. Wortelen f3 a 3.40. Roode kool, le soort f 3.60 a 5.30. Gele kool, le soqrb;, f #t>0 a

Schager Courant | 1923 | | pagina 2