I W.Z.V. I. qilOSEGQ I - W.F.Ï.B,-ELFTAL twee akkers Bouwland, Hennes Oliemotor, een flinke Dienstbode, Nette Naaimeisjes Zondag a.s. IER VAT, Grosley Molor, Draineerbuizen. een Boerderij, zal op 20 0CT0BEH, aanvang 2 uur, worden overgespeeld op bet Qaosego-terreln, Nesdijk, Schagen. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Raad Oude Niedorp. 5, 6 en 8 cM. Najaarskermis reis naar Engeland; moeten „landen" In zee. De pas sagiers zijn gered en in een hotel In Dover onderge bracht. a Het ongeluk is zeer merkwaardig: de reis ging goed langs de Nederlandsche, Belgische en Fransche kust Tegen één uur des middags kreeg de machine I den wind van voren, toen imeii het kanaal wilde oversteken. Plotseling begon de machine snel te da len en wol zoover, dat op een gegeven moment het water do vensters van hun kajuit raakten. Zij vroe gen den piloot, waarom gedaald werd en deze ant woordde, dat een oliebus van den motor gesprongen was, waardoor een noodlanding noodig was. Gelukr kig waren wegens het zeer lage getij de zandbanken blootgelegd en hierop liet de piloot de machine spi raalsgewijze neerdalen..De landing ging goed, doch toen de machine 'het zand raakte, schokte zij hevig. Dadelijk zond de piloot vuurpijlen de luoht inl1 als waarschuwing, doch deze werden aanvankelijk niet opgemerkt. Vijf schepen voeren voorbij, zonder de pijlen to zién, doch eindelijk werden ze waar genomen door het Engelsche b.8. „Primo". Dit zond onmiddellijk een sloep uit, ten einde de in Kraar verkeerenden te redden, hetgeen gelukte, toestand der passagiers van de vliegmachine was, door den opkomenden vloed, roods zeer ge vaarlijk geworden.. Ook word nog getracht de lading to redden, doch men kon niet meer dan twee postzakken in veiligheid brengen. De overige pakketten en do algemeene lading moest worden in den steek gela ten. De machine werd geheel verwoest. Aanvang 2 uur. Terrein Loet. De op 23 September 1.1. afgebroken match De draagmedailles zijn geëtaleerd bij J. Th. Kroone. Comité Jubileumfeesten. gemeente schagen. Overleden: Toetje Bood, oud 80 jaren, echtgenoo- te van Arie-Visser. politie. Gevonden: een lorgnet: Verloren :een ringspoel van een naaimachine. Is komen aanvliegen: een d/uif. Inlichtingen ter gem-secretarie. BENOEMD. Mej. E. J. Talos alhier, is benoemd tot onderwijze res ie Groot-Schermer. middenstands vereenigintsw Donderdagavond vergaderde de Middbnsttandsver- eeniging alhier, in het café De Beurs, Er waren 12 leden afwezig. Voorzitter was (bij ontstentenis van den heer. Schmalz) de heer Joh. Rotgans, die er zijn leedwezen over uitte, dat de opkomst zoo gering was. De notulen der vorige vergadering werden goedge keurd. Daarna werd voorlezing gedaan van een ingeko men schrijven van dfen adj.-secretaris der Kamer van Koophandel, waarin deze den wensch te kennen gaf, nader mot onze Middénslandsvereeniging ken nis ite maken door persoonlijke bespreking. Besloten word, gaarne te gelegener tijd hiervonr gebruik te maken, om zoodoende béter imet de werkzaamheden van de K. v. K. op de hoogte te komen. Er volgde nu een bespreking over de a.s. verkiezing voor ledpiï der K. v. Koophandel. Algemeen word de noodzakelijkheid beaamd, dat Schagen en omgeving hun afgevaardigde behouden. Met algemeene stem men werd de af tredende heer Schmalz candidaat ge steld. Bij de rondvraag volgde opnieuw bespreking van de bekende kwestie over dé hooge kosten van de M iddenslandsbank alhier, welke echter geen nieuwe gezichtspunten opende. Do hooge kosten, die de Middenstandsbank berekent en waaraan niets schijnt te doen te zijn, werden betreurd1. Hierna sluiting der bijeenkomst. is zoüt een voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer? Ken veehouder te Schagen, die reeds 23 jaar run- Meren houdt, deelde ons méde, dat hij tnog nunmer mond- en klauwzeer bij zijn vee heeft gehad. Ook niét, toen voor eenige jaren zijn vee in eene weide liep, die tusschen twee stukken weiland lag, waarop /iek vee liep. Ilij schreef deze ongevoeligheid voor Me besmetting toe aan de geregelde toediening van zout, ongeveer oen lepelvol per week. Dit zou dan een voorbehoedmiddel zijn, geen geneesmiddel. Mem kan bet probeeren. Baat het niét, het schaadt evenmin. Zout is in allen gevalle uitstekend! voor de spijsver tering. muziekuitvoering in bethel. Op 17 Oct. had het Muziek-Ensemble Meeuwse, ten behoeve van ziekenhuizep en sanatoria zijn concert in het gebouw Bethel alhier, tot groote voldoening van hen, die deze uitvoering bijwoonden. Was de sopraan bij den aanvang nog niet gearri veerd. de heer Henk van Steenhoven, orgel en mej. Kti Donath, viool, stelden het publiek alvast schade loos door uitstekend' samenspel. Het Larghetto van Handel, dat buiten programma alzoo werd gegeven, was een juweeltje, en toen later mej. Mario Gijsbert- por auto uit Alkmaar arriveerde, wekte haar glas- h6kLoie en klankvolle -sopraanstem recht vqjer bewondering. De bekende vioolsonat in G Moll van lartiui en bot Largo van Handel, than3 met het Ita- liannsche sopraaiirocitatio, „Aus der Oper. Xerxes", daarbij .behoorende, waren zuiver van toon en spre ken aitijd direct <U>t het gehoor: De violiste heeft een mooin en krachtige streek en weet haar gehoor te boeien. De organist accompagneert eenvoudig ®n bescheiden, maar muzikaal. Kortom, het was ©en avond van muzikaal genot Ds. Boek© dankte aan het einde met enkele woorden en riep het ensemble een tot weerziens toel marktoverzicht. Extra zware vette koeien waren Donderdag jJL nu jmst niet aangevoerd: hoogste prijs was f 480 en per pond 50-ÖO ets. Handel stug. JJe handel in kalf koeien was matig, in gelde^ koeien goed, en in do pinken stug. Veel grasKalvo- ren waren er aangevoerd, wat een stuggen handel gaf. Met nuchteren kalveren was het hetzelfde bij de vorige week er komt weinig, dus het is eeq handelbo tussohen de kooplui, stug. «t. ïa I°r011 TCn ook niet duur, sttfggen handel, er is per pond 50 ots. besteed. #iw°i«!laS 79tto sohapon was goed, or !s f 52 het hoogst besteed per koppel. In do overhouders was het vlug, f40 het hoogste per koppel. Ln w de magere schapen was de handel heel goed, f oO de hoogste prijs per koppel Dus in de schapenwereld was het uitstekend, f de biggen ging het niet te best, handel stug; toch werd er f25 per stuk betaald. De handel m hoo^teprija Weer 8*u*' ots. per pond de In kippen, eenden en konijnen goeden handel. 1 Mot ae boter ging het trekkend, 21/# ots. per pond er af. Kipeieren waren een stuk hooger. door den trein gegrepen. Hedenmorgen is bij Tolko de heen j. Appelman van Hugowaard, terwijl hij den overweg aldaar pas seerde, door den sneltrein, die 9.13 .jalhier, arriveert, gegrepen. Mete zware inwendige kneuzingen werd) hij opge nomen. Dr. Aldershoff heeft de eerste hulp verleend. Daarna is de getroffene naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd. HOORN, 18 Oct. 9 Ft kl. Fabriekskaas, gem. f52, 14 st kl. Boeren kaas, gem. f52, ongem. f48, 4 st Fabrieks Coram. Kaas, gem f.49.50, 36 st. Boeren Comrn. Kaas, gem. f53. 1 st 20 plus, f38. Aangevoerd 63 stapels, wegende 34205 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 18 Oct Roode kool f 1.ÊJ0 a 3.90, witte kool f 1.30 a 1.50, uien f7.70 n 7.80, nep f 12.30 a 12.0, driel. f9.60 peen f2£0, uitschot roode kool f 1.30 a 2.50 Aanvoer: 9985 Kg. roode kool, 44900 Kg. witte kool, 1545 Kg. Uien, 610 Kg. nop, 3875 Kg. peen-, WARMENHUIZEN, 19 Roode kool f2.60 October 1923. 3.20. Gele kooi f8.70 a Witte kool fl.10 a 1.30. Uien f8.50 a 9. Nep f 12.50 a 13.90. Drielingen f 8.90 a 10.30. Peen f2.40 a 2.50. Aanvoer: 3925 Kg. roode kool, 1000 Kg. gele kool, :82200 Kg. witte kool, 6300 Kg. uien, 2810 Kg. nep, 4200 Kg. peen. ANNA PAULOWNA. 19 Ootober 1923. Groote aardappelen f6 a 7.10. Drielingen f3.40 a 8.50. Slaboonen fll a 21. Snjjboonen f28. ALKMAAR, 19 October 1923. Appelen f5 a 35 per 100 Kg. Bloemkool f3 a 13.20 per 100 stuks. Roode kool f2.40 a 4.20. Gele kool f 2.80 a 8.90, per 100 Kg. Wortelen f 3.30 a 6.40. per- 100 boa Uien f 6.20 a 8.80, per 100 Kg. Peren x7 a 45 per 100 Kg. Andijvie f0.90 a 3.40 per 100 stuks. Snjjboonen f 22.80 a 44.60. Spercieboonen f8.70 a 41.60. Spruiten f10 a 26, per 100 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 19 Oct. Schotsche muizen f6.80. BI. aardap pelen f 7.20. Spercieboonen f8 a 13. Snijboon en f 15. Grove uien f8 a 9.40. DrieRngen f8.80 a 10.70. Gele nep f 11.90 a 13.60. Peen f2.20 a 2.70. Kroten f3.80. Roode kodi f2.10 a 4.50. Witte kool fl.20 a 1.60. Gele kool f2.80 a 4.70, alles per 100 Kg. Bloemkool f4 a 9.10, 2e soort f0.80 a 1.20, per 100 stuks. Aanvoer op 18 Oot.: 2400 Kg. aarcr- ftppelen, 685 Kg. spercieboonen, 15500 Kg. grove men, 40200 Kg. peen, 23800 Kg. roode kool, 84800 Ag. witte kool, 11300 Kg. gele kool 2330 stuka bloemkool. LANGENDIJKER GROENTENVEILING, 19 Oct. Bloemkool le soort f5.50 a 8.50. Idem, 2e soort fï.20 a 5, per 100 stuks. Wortelen f2.10 a 2.90. Roode kool, le soort f 3 a 4.60. Idem, 2e soort fl.30 a 2.80. GeleTsool, le soort f2 a 3.70. Witte kool, le soort fl.10 a 1.60. Idem, 2e soort f 0.90. Uien f7 a 8.80. Drielingen f8.80 a 10. Nep f 12.10 a 13.50. Slaboonon f7.20 a 17.30. Bieten f4.10 a 4.20. Rapen f 1.40.Eigenheimers f6.40 a 6.60. Drielingen f 2.50 a 2.70. Kleine aardappelen f 1. Aanvoer: 28900 stuks bloemkool, 26150 Kg. worte len, 72000 Kg. roode kool, 10900 Kg. gele kool. 120500 Kg. witte kool. 28425 Kg. uien, 132 Kg. slaboonen, 3400 Kg. bieten, 1400 Kg. xapen, 7110 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 19 October 1923. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 160 stapels wegende 150.00 kilogram men. Fabriekskaas: kleine met rijksm. f52, zonder rijk8m. f48, commissiekaas met rjjksmerk f53. Boerenkaas: kleine met rijksm. f52, zonder rijks- merk f50, commissiekaas met rijksm. f 53. Handol vlug. ALKMAAR, 19 October 1928. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 6387 H.L. Tarwe vf 1012.50, Rogge f9.50 tot 10, Gerst f8.50, Gerst chov. f 3011.25, Haver f 9.5011.40, Paardenboonen f 1111.50, Duivenboo- nen f 1821, Rood Mosterdzaad f 36, Geel Mosterd zaad f30, Karwjjzaad f126, BI. Maanzaad f43— 49, Groene Erwten kleine f2123, groote f25 30, grauwe f4453, vale f2832 per 100 kilo. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, gehouden op Vrijdag den 19 Ootober 1928, des voorin. 10 uur. Voorzitter Burgemeester Nagelhout. Afwezig de heer Ligthart. Voorzitter opent de vergadering met welkom aan de heeren, waarna de notulen worden gelezen, die onveranderd worden «goedgekeurd. Mededeelingen a. dat bij de laatstgehouden kasverificatie de boe ken en kas van den Gemeenteontvanger zijn nage zien en in orde bevonden met een kasgeld van f7330.35; dat de boeken en kas van den Administra teur Electr. Bedrijf eveneens zün nagezien en ook in orde zijn bevonden en wel met een kasgeld van f 1157-26. b. dat aan deze gemeente als nog ia toegekend een bedrag van f 1541.66, zijnde in 1920 voor on derwijskosten te kort ontvangen. Op de vorige vergadering was aangehouden een adres van de Schager Handeldrijvende en Industri eel© Middenstandsvereeniging om een jaarlijksche bijdrage van f 10 per leerling te mogen ontvangen over 1924. B. en W. stellen voor, om f10 subsidie per leerling te geven, tot een maximum van f30. Vorig jaar is de subsidie ook zoo geweest. Voorzit ter vindt het een nuttige instelling. yerzoek van de afd. Nieuwe Niedorp van ),Het Witte Kruis", om in Oude Niedorp in den aan staanden herfst de malariabestrijding weer ter hand te nemen, wat in het adres geacht wofrdt, wel op den weg der gemeente te liggen. Voorz. ze^t, dat B. en W. het hebben behandeld, en beter vinden, dat de raad zonder advies van B. en W. beslissing neemt. Voorz. zegt het wel goed te vinden, wanneer van, gemeentewege een besproeier aangeschaft wérd, die b.v. op het raadhuis zou kunnen berusten. De genen, die dan besproeiing willen doen, zouden zelvé lysol hebben te bekostigen. De heer Molenaar: En dat is dan goedkoop er dan dat het van de gemeente nitgaatr De heer Over: Dat geloof ik wet De heer Liefhebber geeft ln overweging om eerst onderzoek te doen, waar bestrijding direct noo dig is. Voorzitter meent, als eerst onderzoek gedaan en daarna de bestrijding, dat zulks niet mee zal vallen. De heer Tromp: Het Witte Kruis meent, dat het op /Rn weg der gemeente ligt, om do bestrijding te doen en er dezen winter een werkelooze méé te belasten, die dan productief werk doet, wanneer hij met malariabestrijding bezig is. Als we een aardappelbesproeier aanschaffen, dat zou niet meevallen. Daarmee kan niet iedereen omgaan. Dan zou het beter zijn, die niet aan een ieder ln gebruik te geven, maar beter was dan. om er iemand vooj aan te stellen, die er mee kan omgaan. De heer Molenaar vipdt het ook beter, dat degene die de besproeier bezigt, er mee kan omgaan. De heer Over acht het doen van bestrijding van gemeentewege duurder, dan dat een ieder het zelf doet. De behandeling van zoo'n sproeier is eenvoudig genoeg. Ook de heer Liefhebber vindt zoo'n sproeier een voudig in de behandeling. De heer Molenaar: Ais een werklooze er mee rondging, dat zou niet zoo duur zijn. De heer Over: Dat zal niet meevallen. De heer Wit zegt, dat bii hem viermaal de be strijding is toegepast en aa resultaten zijn niet schitterend. Voorzitter zeg£, dat P. de Geus alhier vol lof wae over de bestrijding. De heer Tromp acht het niet billijk, om de men- schen de lysol to laten bekostigen. Voorzitter zegt, daar van Kooijman te vernemen,, oat do lysol door den Inspecteur van den Volksge zondheid gratis verstrekt wordt aan hen, die er voor do bestrijding gebruik van willen maken. Voorzitter stelt voor, dat te onderzoeken on blijkt dat zco te zijn, dan een werkelooze mot een sproeier te laten rondgaan. Algemeen goedgevonden en wordt aan B. en W. verdere uitwerking opgedragen. Volgt een adres van eenige inwoners dezer ge meente, wonende in de Leijen. met verzoek om de aansluiting van de dopr hen bewoonde en bij hen in beheer zijnde panden, bij het electrisch net in deze gemeente to willen overwegen en Lxjvorderén. B. en :W. stollen in deze voor, om dit adros aan te houden tot ©on volgende vergadering, ten einde een nader onderzoek in te stellen. Het adres is onder teekend door de heeren Impuik, Pijper, H. Kooij en D. Schoen, benevens door de heeren J. Ligt hart en E. C. Jong als voorz. en secretaris van den Lejjer polder. Voorzitter zegt, dat B. en W. het bij de behan deling op de kaart hebben nagemeten. B. en W. vinden het 't beste, om nader onderzoek in te stel len en op de volgende vergadering voorstellen te doen. Hoe, dat kunnen we nog niet aangeven. Ik vrees wel, dat het to dunr wordt, 't Zal ongeyeer één-zevende zijn van ons thans bestaand net. Ik heb nog wel er aan gedacht, dat ook het andere deel van de Leijen en Elba er bij kon wordeni betrokken, maar dat zal ook wel te duur worden"" door de groote afstanden. De afstanden en het geringe aantal lichtpunten staan niet in goede verhouding tot elkaar. B. en W. willen daarom graag eerst nader onderzoek. De heer Tromp zegt, dat hij in hetgerin in het adres wordt verzocht geen levensvatbaarheid kon zien. Het zal te duur worden. Wij mogen het bestaande bedrijf er niet mee belasten. De heer Over: En dat zou toch het gevolg zijn. De heer Tromp: Als zoo'n uitbreiding er bh kwam, werd het voor den lijnwerker ook een Tieel lastige zaak. De heer Liefhebber vindt, dat als B. en W. onderzoek aoen dan behalve wat in het adres bedoeld wordt, ook het overige deel van de Leijen in het onderzoek betrekken. Voorzitter wijst op de groote afstanden en het gering aantal aansluitingen, waardoor het wel te duur zal worden. De heer Pluister vindt het wel goed, dat B. en W. onderzoek doen. De heer Tromp zou graag zien, dat het onderzoek toch niet te kostbaar werd. Voorzitter zegt, dat het door den lijnwerker zou kunnen worden ingesteld en als do hoe* Tromp, die ook wel in de zaak thuis is, zijn hulp wil verleenen, dan zullen B. en W. zijn advies op prijs stellen. Algemeen goedgevonden, dat nader onderzoek zal plaatsvinden. Is ingekomen een schrijven van de commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn, met verzoek on#wijziging der bestaande verordeningen op de keuring 'van vee en yleesch in deze gemeente. Uit een oogpunt van billijkheid on in het belang- van den dienst, achtte de comirtissie deze wijzigingen noodzakelijk. B. en W. stellen voor, deze wijzigingen onver anderd goed te keuren. Voorzitter leest de te behandelen verordeningen, waarin de wijzigingen zijn opgenomen zooals door den kring Barsingerhorn is bedoeld, voor en een en ander kan de algemeene goedkeuring van don raad verwerven. Achtereenvolgens worden nu goed- frekeurd de verordening op de heffing van keur- oon, de verordening op de invordering van keur loon en de verordening op den keuringsdienst voor vee en vleesch. Voorzitter brengt nu aan de orde een punt, dat niet op de agenda staat, n.1.1 om een plaatsvervan gend lid van de commissie van uitvoering der Vleeschkeuringswet te benoemen. Voorzitter is zelve lid dier commissie én woont in die hoedanigheid de vergadering te Barsinger horn bij, om er onze gemeente te vertegenwoordi gen. Maar voor het geval dat het mij niet voegt om zoodanige vergadenng te bezoeken, zegt voorz., zouden we ©en plaatsvervanger moeten hebben. Die hebben we nog niet. Goedgevonden wordt, er een te benoemen. De heer Wit wordt nu met algem. stemmen als plaatsvervangend commissielid benoemd en neemt dit aan. Voorstel van B. "en W. om den pensioengrondslag van Dr. P. Maats van Nieuwe Niedorp, als go- neesheer van het Burgerlijk Armbestuur alhier, vast te stellen op f250. Algemeen goedgevonden en wordt dien overeen komstig besloten. In behandeling komt nn de gemeen te begrooting dienst 1924. Voorzitter deelt mede, -flat de behandeling door de verschillende bijzondere voorschriften niet ge makkelijk ia Met de behandeling der posten wordt aange vangen. De heer Molenaar vraagt of er nog verandering in het salaris van den gemeenteontvanger kan wor den gebracht. Voorzitter zou, wanneer de heeren het willen, wel goedvinden, dat bericht wordt gedaan, dat de raad genegen is, het salaris van den gemeente ontvanger te verminderen. Algemeen goedgevonden, dat te berichten, maar in deze niet verder te gaan. Bij de behandeling van den post voor de nacht diensten der politie, zegt voorzitter, dat die is gebracht van f200 op f100, met het idéé om aan don gemeen to-veldw ach ter geen belooning voor nachtdiensten toe te kennen en de belooning daar voor voor den rijksveldwachter van f5 op f8 per nachtdienst terug te brengen. De heer Liefhebber vindt die verlaging goed en zou bovendien het salaris van den gemeenteveld wachter, dat f1500 bedraagt, met 10 pok willen verlagen. Dat salaris is in deze gemeente wat veel, in vergelijking met sommige andere ge meenten. Voorzitter is hot volstrekt niet eens mot he idéé van den hoer Liefhebber om 10 pet. van Kooij* man's salaris af te doen. Nevenbetrekkingen heeft onze veldwachter zoo goed als niet. De f 1500 salaris ia niet te hoog. In Nieuwe Niedorp is het f 1600 en als gemeenteopzichter bovendien nog f 100. Behalve Wieringerwaard ken ik nu niet een gemeente, die lager salaris voor den gemeen teveldwachter hoeft vastgesteld als Oude Niedorp. De heer Liefhebber zegt, dat het salaris van den gemeenteveldwachter to Berkhout f 1450 is. Die gemeente is wel ongeveer zoo groot als Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp samen. 4 Met de tijdsomstandigheden, zegt de heer Lief hebber, zijn do salarissen verhoogd, nu zou ik het salaris van don veldwachter met 10 pet willen vorlagen. Voorzitter zegt, dat de veldwachter to Berkhout mogelijk vorschiilende nevenbetrekkingen -vervult De heer Tromp vindt, dat een gomeentovold* wachter moet hebban een onafhankelijke positie. Als zijn salaris zoo verlaagd wordt, dat hij do menschen naar dc oogen moet zien, dan Rover geen veldwachter dan zoo een. Ik ga niet mee met het voorstel van den heer Liefhebber. De heer Pluister is er ook niet voor, om het salaris van don veldwachter te verlagen. Het voorstel van B. en W. en dat van den heer Liefhebber worden tegelijk in stemming ge bracht. B. en W.s -voorstel, wordt met vijf stemmen voor, die van de heereh Tromp, Pluister, Mole naar, Over en Wit aangenomen. Voor het andere voorstel stemde alleen do heer Liefhebber. Nadat de posten zijn behandeld, sluit de begroo ting in ontvangsten en uitgaven op totaal f 34646.58, met f 370.07Va voor onvoorziene uitgaven. Voorzitter vraagt, of de heeren den Hoofdei. Omslag, die nu f10500 bedraagt, misschien met f500 willen verhoogen om zoodoende den post vpor onvoorzien op f870 te brengen. De hleer Tromp vindt, we moesten het maar laten zooals het is. Ook de andere heeren gevoelen niet voor wijzi ging en blijft dus de post voor onvoorzien r 370.071/», terwijl de Hoofdei. Omslag blijft f10500. Algemeen wordt de begrooting nu door den raad goedgevonden. De begrooting voor het electrisch bedrijf sluit in ontvangsten en uitgaven op f7542.76 en wordt mede door den raad goedgekeurd. Voorzitter licht toe, dat ons elèctrisoh bedrijf er goed voor staat Als de uitkomsten der maanden October en No vember bekend zijn en de toestand is dan zoo, dat 't kon. dan zou ovorwogen kunnen worden, om de kosten van eerste Rohtpunten iets te ver lagen. Volgit begrooting Burger 1. Armbestuur, dienst 1924. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op f2502 mot f 35.10 voor onvoorziene uitgaven en draagt eveneens de goedkeuring van <ken Raad wog. Volgt begrooting dienstjaar 1924 van de Proteotant- sche Armvoogdij. Ze sluit in ontvangst en uitgaaf op f4151. met f487.50 voor oonvoorzien-. Ook deze begrooting wordt door den Raad goedgekeurd, nadat voorzitter den beer Over nog eenige inlichtingen over belegging van enkele gelden beeft gegeven. De heer P. Agenant, periodiek bftredend als lid van het Bestuur der Protestantsche Armvoogdij, wordt als zoodanig met algemeene stemmen herko zen en zal kennisgeving van deze horbenoeming ontvangen. Rondvraag. Do heer Pluister vestigt de aandacht op den toestand van het kerkhof, die verbetering behoeft, 't Ziet er leeüjk. uit en 't moest noodig eens bijgewerkt worden. Spr. vraagt of bet in onderhoud is bij de gemeente. Voorz. antwoordt bevestigend en geeft toe dat er verbetering moet worden aangebracht. Goedgevonden wordt, er ais er grond van de Banne beschikbaar voor is, den benoodigden grond heen te rijden, om zoodoende de bestaande kuilen enz. gelijk te maken. D» hfer Molenaar brengt een verzoek over vap schipper Bruin om de zwaarte weder aan de Leier- brug aan te brengen. Ze kunnen die nu niet opeu krjjgen. Voorz. vindt dit een onpleizierige brug, maar zal zpoveel mogelijk medewerken en spr. zal zorgen, dat aau het verzoek wordt voldaan. De heer Molenaar wijst op een nog al laag neerhangende draad van net electrisch net Voorzitter zegt, dat de liehtcommissio er mee ln kennis zal worden gesteld en verbetering zal worden aangebracht. Do heer Molenaar geeft ih overweging om in Zijdewind en 7t Veld op sommige plaatsen waar dat noodig is, voor gemeenterekefting aan enkele woningen eon lichtpunt aan to brongen, dat dan door de betrokken menschen zelve kan worden bediend. Voorzitter: Dat wordt dan een straatverRohting en als we beginnen, waar is het eind? Ik zou ftdviseerenj daar eerst over te spreken met de lichtcommissia Als we zooiets van gemeentewege doen, dan zal er van dezen kant ook op wordei* aangedrongen. De heer'«Molenaar denkt, dat 't niet zooveel zal kosten. Bedoeld wordt alleen maar op enkele plaatsen een Rchtje. Voorz. vindt dat het 't beste was, dat een com missie uit de belangsteUende bewoners de zaak voor legt aan de Commissie van het Electr. Bedrijf. Daii kan berekening gemaakt worden om te zien hoeveel jaarlijksche bijdrage per lantaarn van de gemeente zal worden gevraagd. De heer Molenaar wil wel pogen om een com missie uit de burgers te bewegen om de zaak bjj de commissie voor net' electrisch bedrijf voor te dragen. Voorzitter sloit daarna onder dank de verga dering. Advertenti'èn. Bij de VERKOOPING, door Not. JOHANN W. C. KROON te houden op Donderdag 25 Oct. des avonds 6 uurte Waarland, in het café „De Tortelduif": zal bovendien nog gepresenteerd worden in het Waarland te Haren karspel, laatst in huur bij ADAM BRUIN. Eigendom van den heer P. VAN DER GRAGT Ji. Te aanvaarden Kerstmis a.s. te koop aangeboden) 3cn zoo goed als nieuw inhoudende ongeveer 1000 L. Adres: Gemeente GASFABRIEK, Schagen. TE KOOP: «en als nieuw 3—5 PJC. en een >etroleum ol benzine, 4—6 P.K., >ij JONK, Kolhorn. Tel. no. 2. Gevraagd te Bergen (N.H.): tegen November. Brieven aan BEIJNEVELD. „de Molenhorst" te Mook (Lb.) gevraagd. Ook des avonds, bij Mej. S. SCHENK-Marees, Loet, Schagen. te koop) Adres H. CORNBLISSEN, Met selaar, Keinsmerbrug. SCHOORLDAM. op Zondag 28 October 1923. I. H. TER BURG. HE HtTDB GBVRAAOD: ongeveer 25 H.A. wei-, bouw- of gemengd bedrijf. Brieven fr. onder lett. L D, Bu reau van dit blad.

Schager Courant | 1923 | | pagina 13