Ons Kamerlid Mr. OUD Wagsn metZijportieren een drachtige Zeug, m flinke Boerenknecht, V O E|T B n L Binnenlandsch Nieuws. Jb. Lont A. Doves Actueel! Interessant KOOPT en RUILT Tijdgeesfloten. Dankbetuiging. Voorloopig geen dienst met de Motor wegens reparatie. P. BRUIJN, een net Meisje, Dankbetuiging. een Winkelhuis, Dienstbode 9 H.A. Grasland, een Dienstbode, ol k. 00 Ie .fr- >P IN aa I i-an te- ver j?en ing de de ing go- in- ide- een De zou loot ge ar den „o-j.rvnpivoorraadle voor den winter kunnen ver- etend, weTke fhans is ontstaan, te aanvaarden. h? m n Liever wil de S-D-A-P- bulten de regeering blijven, DUITSCHLAND EN FRANKRIJK. maar een partij, die in zoo een groote zaak do leiding Poincaré heeft weer eens een redevoering gehou- heeft gehad, mag zich aan de gevolgen van haar op- den en een douche gegooid over hen die hadden ver- ftreden niet onttrekken. Zou de S.D.AP. als haar wacht dat Frankrijk tegenover Duitschland een te- daartoe de gelegenheid wordt geboden, toch bui- gemoetkomende houding zou aannemen. ten de regeering blijven, dan zou zij de plaats overla- Poincaré zei de, wij zijn niet geneigd onze rechten ten aan do meest zwarte reactie, op schadevergoeding te laten varen. Al hetgeen ge- Evenwel, en dit is de groote moeilijkheid vun 'het schiedt bewijst, hoe goed wij deden door panden te oogenblik, mot de tegenwoordige Kamer mode aan de nemen; wras dat niet geschied dan had Duitschland j regeering te komen is voor de sociaal-democraten on- zich ten koste, van ons kunnen verrijken. Duitschland heeft er thans zelf belang bij zoo spoe dig mogelijk maatregelen te treffen, ten einde zijn crediteuren te kunnen betalen, doch geen enkel pand zullen wij opgeven, voor dat ons het totaal bedrag van onze schadevergoeding is uitbetaald. Wat onze geallieerden betreft, verlangen wij van hen niets meer dan eerbiediging van het vredesver drag, dat zij met ons onderteekenden. De" Duitsche schulden werden nauwkeurig door de Commissie van Herstel vastgesteld, na een langdu rig onderzoek naar de Duitsche betalingscapaciteiten, terwijl zij na herhaalde getuigenissen door vertegen woordigers der Buitsche regeering, door de Commis- sió van Herstel te hoog bevonden en: verminderd Wpr- don. Het vastgestelde bedrag werd aan Duitschland me degedeeld en aanvaard, door de regeering van Lloyd George, en vormde de basis van den staat van beta lingen, 5 Mei 1921 opgesteld krachtens een voorstel van het Londensche kabinet. Deze staat van betalin gen werd' aan Duitschland medegedeeld in den vorm van een ultimatum. Het vastgestelde totale bedrag is derhalve defini tief en aangezien de vaststelling geschiedde ter uit voering van de bepalingen van 't vredesverdrag, kan dit niet zonder onze toestemming worden gewijzigd. Inderdaad geeft het vredesverdrag nadrukkelijk te kennen, dat geen vermindering van betaling aan Duitschland kan worden toegestaan zonder eenparige [instemming van de crediteur-regeeringen en Frank rijk heeft te veel geleden om aan een dergelijke ver mindering zijn goedkeuring te kunnen hechten. Frankrijk wil desnoods een onderzoek naar de be- I talingscapacitelten van Duitschland, als dat maar ft niet beteekent, dat er aan het eenmaal vastgestelde f bedrag wordt getornd. En dat onderzoek moet plaats I hebben door de Commissie van Herstel. Erg vrien- F del ijk luidde deze speech van Poincaré weer niet. DE TOESTAND VAN BONAR LAW ZORGWEK- KEND. Uit Londen, 29 Oct. Bonar Law, die sedert eenige dagen ziek is, lijdt thans aan septische longontste- kmg. Zijn toestand baart groote bezorgdheid. ST. PANCRAS. Wegens afkeuren van hot speelveld te Koedijk, ging de wedstrijd Koedijk 1Vrone 1 niet door. Alhier speelden Vrone 2 en D.T.S. 2 een match, welke Vrone 2 wem met 21. Ging voor de rust het Vrone niet naar wensch, daar ze geen enkel doel punt veroverde, en D.T.S. 2 de 4öidingi hield met 10,. na do rust zette Vr. 2 betor 'het spel voort. Al spoe dig had ze het eerste doelpunt te pakken en wel ver diend, daar ze overwegend sterker was. Hierna ver wierf ze nog 2 goals, waarvan één wegens offside ge annuleerd word, zoodat ze won met 21. Vrone 3, dat om 12 uur speelde tegen Rood-Wit 3, verloor met 8 tegen 2. - O UB KARSPEL. Holland I speelde Zondag een wedstrijd tegen Heiloo I, met als uitslag 81, in het voordeel van Heiloo. Door terreinafkeuring kon de wedstrijd D.T.S. IGroötschermer I niet doorgaan, kwam in dezen wedstrijd al heel slecht op: zij D.T.S. II was op bezoek bü yrone II. D.T.S. speelden met 10 man, waarvan 4 invallers. Trotsch het onvolledig elftal is er toch heel goed gespeeld, Kuiper weet voor de rust met een pracht-goal D.T.S. de leiding te geven. Na de rust is Vrone in de meerderheid, toch weet Buishand met For- tuna aan zijn zijde, een tijdlang het doel schoon tc houden. Tegen het einde weet Vrone echter tweemaal te scoren. We denken Kuiper weer gelijb te zien maken, als hu weer keurig door de verde diging heenloopt, doen het schot wordt schitterend door den Vrone-keepor gehouden. Verder komt in den stand geen verandering. De E.K. voetbalveroeniging K.I.O.S. speelde te Oudorp een wedstrijd tegen S.D.W. H, met een gelijken stand, 22, als uitslag. CALLANTSOOG. Vrijdagavond had alhier bij den heer Kos de jaar vergadering plaats van do afd. Callantsoog van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf. Aanwezig waren 14 leden. De voorzitter, de heer M. Thomasz, opent de ver gadering met een woord van welkom aan de aan wezigen. Na voorlezing door den heer M. Vos van de notulen, welke worden goedgekeurd, volgt het ver slag van de controlecommissie voor den financieelen toestand. De voorzitter dankt de verschillende leden voor hun werk. Vervolgens wordt voorgelezen een schrijven van het hoofdbestuur mot een vragenlijst omtrent de weïk- loozenkas. Voor de winterpropagandn waren van het hoofd bestuur ontvangen 100 brochures, die verspreid zul len worden door de beeren A. Mooij, D. Zeeman en M. Thomasz, resp. in het dorp, in Abbestoo en in Groote Keeten met Kolksluis. Nu wordt overgegaan tot de verkiezing van de con trolecommissie, welke jaarlijks aftreedt. Deze com missie bestond'uit de heeren A. Kruit en G. Kater. Daar de heer A. Kruit bestuurslid is geworden, wordt in zijn plaats benoemd de heer J. Kruit, terwijl de heer G. Kater wordt herkozen. Daarna volgt de verkiezing van 2 bestuursleden, voorzitter en penningmeester. Aftredende leden de heeren M. Thomasz en R. Bregman. Beiden worden met meerderheid van stemmen herbenoemd en ne- stil-| nien hunne benoeming aan. zear;. Bij de rondvraag merkt de heer A. Krult op, dat Het hij voortaan liefst eene ledenvergadering voorafge- huü gaan wil laten door eene bestuursvergadering. In rMdt, M deze wordt toezegging gedaan, stil. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met een 17V00^r van dank aan de aanwezigen voor hunne op komst. met kst&* sul* nog ebeel afs lecht, eids- dag. Ikoo- jisjes het een mogelijk. Echter, spreker heeft het reeds vroeger ge zegd, deze Kamer is geen afspiegeling van de partij verhoudingen in ^iet land. Het zal daarom onmogelijk zijn, wil er een regee ring komen op democratisch en grondslag, waarin ook de S.D.A.P. is vertegenwoordigd, niet binnen kort tot ontbinding der Kamers over te gaan (Ap plaus.) Dan zal het volk de gelegenheid hébben een Ka mer te kiezen, waarin het sociale en democratische element de leiding hebben. (Langdurig applaus.) Maar, zeide spreker, de S.D.A.P. zal niet alleen een regeering kunnen vormen. Met andere partijen zal men op een program tot overeenstemming moe ten komen. Ook dat zal moeilijk zijn, NOORDSCHARWOUDE. „Hefc Kleine Tooneoi" trad Zondagavond in „Concordia" op met „De Violiors". Een geheel ge vulde zaal en een meermalen uitbundig applaus bewees, dat het weer een succes en genotvollen avond geweest is. LANGENDIJK. Door de vele en aanhoudende regens zijn onze tuinders niet in de gelegenheid geweest hun wor telen weg te maken, voor de tijd door het thuis- halen van de winterkool geheel m beslag genomen werd. Het gevolg is, dat veel van deze wortelen die het vele water niet kunnen verdragen, in de kuil verrotten. Bij meerdere tuinders schijnt minstens een derde deel daardoor geheel verloren te zijn. LANGENDIJK. Door de R.-K. Arbeidersvereniging is aan de resp gemeenteraden een adres gericht om productief werk voor de werkeloozen en om toeslag op de uitkeerin- ger. uit de werkloozenkas. In de adressen wordt tevens meegedeeld, dat de gevraagde medewerking bij de tuinbouworganisaties vorige jaren wel werd toegezegd, doch resultaat steeds achterwege is gebleven. ANNA PAULOWNA. Alhier is een korfbalclub opgericht onder den naam R.O.D.A. NIEUWE NTEDORP. Maandag 29 October, 's namiddags 1 uur. vond al hier in het koffiehuis van den heer G. Warnaar aan de Langereis, openbare verkooping plaats van een rentenierswoning met erf, schuur en bouwland aan den Terdiekerwog te Nieuwe Niedorp, groot 3 HA., 63 A., 30 c.A. en behoorende tot den boedel van wijlen den heer J. Zwakman. De heer D. Olie At.,'Langereis, alhier, werd koo- per voor f 10.000. x Voorts werd eveneens ten overstaan van Not. De Boer van Hoogwoud openbaar verkocht een aan de Langereis, gem. Winkel staande huism&nswoning met schuur, erf en weiland, groot 1 HA., 1 A., 30 cA., van wijlen L. de Vrie9. Hiervan werd kooper de heer A. Rooker, Hoogwoud, voor f3400. NIEUWE NIEDORP. Onze plaatsgenoote^ mof. Nelly Butter is benoemd geworden tot tijdelijke onderwijzeres te Schagen. MOORDAANSLAG. Zondagavond zat te Dvelingen (gem. Bellen) het ge zin van den landbouwer K. Koorts om den tafel toen op eens de ruiten werden stuk geslagen. Even daarna werd er met een revolver geschoten. Oe vrouw en de kinderen gingen op de vlucht. Terwijl Koorts zich ook wilde verwijderen werd etr weer geschoten, het schot raakte de bol van >de lamp doch stuitte terug en trof K. in den buik. Er volgden nog zes schoten, waardoor K. een schampschot aan arm en been kreeg. Do poli tie heeft de 21-jarigen zoon van Koerts gevangen ge nomen als verdacht van dit misdrijf. DE POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. Men acht het in parlementaire kringen zeker, dat de Minister van Waterstaat niet moor de interpellatie van mr. G. A. Boon over don postchèque- en giro dienst mot de Kamer zal willen behandelen. Hiermede is voorloopig weer do kans verkeken, dat er wat meer openbaar wordt over de oorzaken en het verloop van de verwarring bij'den dienét. Zijn wij wel ingelicht dan was de heer Boon voornemens geweest een motie in te dienen, de wenschelijkheid van de centralisatie uitsprekende. In dit verband is het van belang te vermelden hetgeen wij vornamen: dal de directeur van den postchèque- en girodienst, de heer Kymmel (toen hij, na het ingrijpen van do Neder- landsche Bank, zich verzette togen enkel stopzetting en het bekende voorstel deed met nieuwe blancoreke- ningvn te beginnen) den Minister ook geadviseerd heeft om den ouden toestand, dien van de decentrali satie te herstellen. Maar de heer Van Swaay, voorgelicht door do N«- deriandsche Bank, wilde daarvan toen niet meer we ten. Hbld, DE CRISIS. Naar „De Tijd" meldt, beeft het bestuur van den Algemeenen Bond van R.K. Rijkskieskrlngorganisa- ties Zaterdag 1.1. te Utrecht vergaderd onder leiding van den bondsvoorzitter, mr. A. baron van Wijnber gen. O.a. werd besproken de op Vrijdag 26 October ge vallen beslissing. Door de vergadering werd uiting gegeven aan de verwachting, dat de eenheid! in de R.K. Kamerfractie worde hersteld en do hoop, dat de op wederkeerig vertrouwen steunende samenwerking tusschen de drie rechtsche fracties zal worden beétendingd. AFTREDEND? MINISTERS WEER KAMERLID. Men meldt aan „De Msb.", dat voor do afrtedende ministers Ruys, A&lberso en Colijn, indien zij van het nieuwe ministerie geen deel uitmaken, door zittende partijgenooten een Kamerzetel zal worden ingeruimd. Voor-den heer Ruys zal plaats maken do heer P. Rut ten, voor den heer Aalberse de heer mr. Kolkman, en voor den 'heer Colijn, de heer H. Lee ristra. KORFBAL. U.D.L I—N.K.V. van Nieuwe Niedorp. 7—1. Zondag 28 Oct. j.1. werd alhier bovengenoemden wedstrijd gespeeld. Wegens afwezigheid van scheids rechter Jac. Ja-na uit Hoorn, nam de heer Cor Dekker met goedvinden van beide partijen de leiding op zich. Ongeveer kwart voor 3 fluit deze: beginnen. N.K.V. verschijnt met 5 dames on 5 heeren. U.D.I. I laat echter niet uitvallen en ontneemt de vrijspelende dame en heer het recht tot doelen. Na den beginworp verplaatst de bal zich snel naar den U.D.I.-aanval en één der heeren geeft sooe- dig de leiding. Rust gaat in met 5—0. Hierna weet U.D.I. nog tweemaal de korf te door boren en ten slotte weet een N.KV.-heer de eer te redden. Eindstand kwam met 7—1. Door beide partijen werd dozen wedstrijd meer als een gezelligen middag beschouwd, dan als een com- pititiewedstrijd, wat zeker wel goed was, daar een mooien wedstrijd onmogelijk werd door de gladheid van het terrein. DE KABINETSCRISIS. De Koningin heeft Maandag in het paleis Het Loo ontvangen de voorzitters van de Eerste en van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. GROOTE BRAND. Zaterdagavond tusscen 7 en 8 uur Is brand uitgebro ken in de stoomhoutzagerij van den heer K. J. Mei- nesz te Harlingen. Aan blusschen was niet te den- beschermen. Het ketelhuis met electrische Installatie en de slijperij, waar vermoedelijk de brand begonnen is, zijn geheel vernield. De zagerij heeft veel water schade. Het dak daarvan is geheel door het vuur ver teerd. Vooreerst zal er niet gewerkt kunnen worden. Verzekering dekt de schade. UIT DE TWENTSCHE TEXTIELNIJVERHEID. Uit Twente meldt men: De door de arbeidersorganisaties geproclameerde staking op de weverij Kremersmaten, van de firma Van Heek on O. to Enschede, is gistermorgen b;- gonnen. Geen der wevers heeft daar het werk ner- at. Bij deze staking zijn eerst indirect, later mogelijk direct 39 groote fabrieken met meer dan 20.000 ar beiders betrokken. 'N REGLEMENT VAN ORDEI In een plattelanders-gemeente van Friesland met een rechtschen gemeenteraad en burgemeester werd voor een paar jaar een S.DA.P.'er tot raadslid ge kozen. Het Reglement van Orde werd toen aldus ge wijzigd, dat een voorstel, zou het in behandeling komen, behalve den voorsteller, minstens door één lid ondersteund moest worden. Thans zijn er drie S.D.A.P.'ers in den raad en het Reglement is nu zoo veranderd dat minstens drie leden, buiten den voorsteller, een voorstel moeten ondersteunen. PERSSTEMMEN UIT INDIë OVER DE VERWER PING DER VLOOTWET. Uit Weltevreden, 27 Oct. De „Java-Bode", de ver werping der Vlootwet besprekend on daarbij 's heoren Van Schaik's hoofdbezwaar aanhalend, zegt, dat dit is: luisteren naar de stem van het gezond verstand, dat zeker de goedkeuring wegdraagt van het Neder- landsche volk. Het blad gispt mr. De Graaf's uitla ting omtrent de Indische financiën, die het gezond optimisme zou wettigen. Het „Bat. Nieuwsbl." zegt, dat het belang *van Irdiö geen of weinig aandeel heeft gehad in de ge vallen beslissing, waarmee alleen specifieke partij belangen zijn gediend. De sociale maatregelen, onge in eideld bijzonder onderwijl uitbreiding ten laste van de gemeenschap en do royale verzekeringswet ten liepen gevaar. Bovendien werd gedreigd met nieuwe belastingen en salaris-verlaging, waardoor de raak van den aanvang af was vertroebeld. Het „Nieuws van den Dag" schrijft dat de verwer ping van de Vlootwet een gevoel van rust hergeeft. De „Ind. Crt" noemt Kamerontbinding en nieuwe erkiezingen de beste oplossing. ST. PANCRAS. In den nacht van Zondag op Maandag brandde omstreeks half twee uur de woning van M. D. af in 't Noordeind. Snel grepen de vlammen het houten gebouw aan en binnen korten tijd lag alles tegen den grond. Door krachtig optreden van de brandweer wist men het zuidelijk deel van het dubbele woon huis te behouden, hoewel dit ook eenige schade heeft geleden. De brand schijnt te zijn gekomen door een gebrek aan de atookgologenheid. Verzekering, hoopt men, dekt de schade. BURGERBRUG. Er worden hier pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een voetbal club. BUROERWEG. Het café van den hoer J, Bellis is bij onderhand- echen verkoop overgegaan aan den heer Betlem te Edam BURGERBRUG. De bibliotheek van het dep. Nut alhier Is weer ge opend. Er bestaat gelegenheid om Zaterdags boeken of te halen aan de openbare school, na don morgen schooltijd!. BURGERBRUG. Voor den cursus voor sclhoolrvrijé jeugd! hebben zich 15 loerlingen aangegeven. WIERINGEHWAARD. Zondag hadden we 't genoegen een voorstelling bij te wonen van de Wioringor Bioscoop in de zaal van den heer Schouten. Het feit, dat we on. ook onze eigen optocht nog eens konden zien was zeker wel een reden, dat er zooveel publiek was. De zaal was t.m. geheel bezet. Behalve den optocht van Wieringer- waard, die tweemaal werd afgedraaid, hebben we ook die van Anna Pa/ulowna en van het concours to Schageribrug gezien. De opnamen zijn zeer goed ge slaagd. Als hoofdnummer werden voorgesteld „Mcn- DE SJ)AJP. EN DE REGEERINGSCRISIS. De leider der S.D.A.P., de heer Troelstro, heeft te Amsterdam een redevoering gehouden, waar hij over deze crisis o.m. het volgende zeide: De S.D.A.P. staat niet op het standpunt, dat zij noodwendig buiten de regeering moet blijven. Zij 1 JlHü JR neeit vooraan gestaan in den strijd tegen de vloot, ken, doch er stond geen sterke wind, zoodat het ge Jiet a'leeJ buiten, maar ook in de Tweede Kamer, vaar voor de omgeving gauw geweken was. De brand- De S.D.A.P. is de hoofdschuldige aan den val van dit weer, die spoedig met haar motorspuiten aanwezig Kabinet en zij is bereid, de consequentie van den toe- was, kon niets doen dan het niet aangetaste gedeelte schenwee", een drama uit den oorlog in 3 acten en „De kwellende Droom", (kluchtfilm). Ofschoon niet alle tafreelen even scherp waren, was t gheeel toch heel goed te noemen. De heer Bosker heeft zich doen kennen als een uitstekend explicateur. We geloaven weL te mogen consfateeren, dat de aanwezigen voldaan huiswaarts zijn gegaan. Dinsdag wordt nogmaals een voorstelling gegeven met als hoofdnummer „de Cimisduivel", en natuur lijk ook weer opname van den optocht jubileumfeest, WIERINGERWAARD. De heer J. Mosk Jz., alhier, is uit 27 sollicitanten benoemd als 2e controlour aan de zuivelfabriek to St. Maartensvlotbrug. WIER ING EN. Jl. Zondagnamiddag gaf een Duitsch Solo-Quartett für Kirchengesang uit Leipzig in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef een concert. Trots het slechte weer was de opkomst zeer goed. Het programma bevatte een 12-tal nummers, welke allen hoogst verdienste lijk werden gezongen en waar allo aanwezigen met volle aandacht naar hebben geluisterd. Na afloop ging er één roep uit over het ten beste gegevene, al 'en vonden den zang schitterend, het waren een paar uurtjes van waar kunstgenot geweest. Onder de aan wezigen bevonden zich ook de ex-Kroonprins van Duitschland en zijn tijdelijken adjudant von Ebr- hardt. WIE RINGEN. De adjudam van den Ex-Kroonprins, Major Müld- ner von Müinheim, is jl. Zondag van zijn verlof naar Duitschland p 't eiland teruggekeerd, r- WINKEL. In deze gemeente is een geval van roodvonk ge constateerd ton huize van den heer J. van Stipriaan ZIJPE. Wij vernomen dat bij eenige personen uit Petten, verblyvendo in hot Gemeenlandshuis te Hazepolder, typhus is geconstateerd. 'T ZAND. Men deelt ons mede, dat bij Kon. Besluit mach tiging verleend is aan het R. K. Kerkbestuur al hier tot aanvaarding van de schenking ad f 1000 van wijlen Mej. de Wed. J. de Wit. ZUID SCHAR WOUDE. Ingaande 1 November a.s. wordt de besteller P. Sijin van Hoorn verplaatst naar Zuidsohar- woude, in do vacature Van" Duin, die den dienst met pensioen verlaat. NOORDSCHARWOUDE. Ingaande 1 Deo. 1923 wordt de adspirant-bestel- ler bij don P.- en T. dienst, P. Westenbrink, ver plaatst van Krommenie naar Noordscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. De handwerkonderwijzereesen Mevr. Frielink en mej. Wouda hebben voor een nitnoodiging, om te Zuidscharwoudo handwerkonderwns het Vor- volgonderwijs te geven, bedankt. Zooals mon zich honnnort, hadden do onderwijzeressen te Zuid scharwoudo bodankt, de een, omdat de belooning te karig was, do ander, omdat zij in eersten opzet was gepasseerd. OUDESLUIS De cursus voor de schoolvrije jeugd is alhier Maandagavond aangovangon met 18 leerlingen. Door dit flinke aantal wordt wel het bewijs gole- vord dat dit onderwijs door velen op prijs wordt gestel. KOLHORN. Op 28 October gaf de gymnastiekverooniging „U.D.I." (Uitepanmng door Inspanning) hare eerste uitvoering in de zaal van den heer Buis. Do bolangstelling was groot, do zaal was geheel ge vuld. De verschillende oefeningen maakten eon goeden indruk; de leider, de heer S. Keesman, ooft in waarheid eor van zijn werk. Tor afwisseling werd oen toonoolstukjo opgo- voerd: „Hot kan vorkeeren", dat eveneons zeer in den smaak viel. Beide dames, alsmede do hoeren medewerkers hebben alle oer van hun werk; or word goed gospoold. Eon on ander was oen nut tige en tevens genotvolle avond. VOETBAL VERBOD OP ZONDAG. Uit Hollendoorn, 29 Oct. De gemeenteraad alhier heeft besloten het voetballen op Zondag te verbie den. Dit geschiedde met 7 tegen 6 stemmen. Een cro- diet van f300, door den vorigen raad toegestaan, voor het in orde brengen van een voetbalterrein, werd ingetrokken. Advertenlïèn. Rookt U reeds iac3E=!t=icaai=mc3!=it=i J Den 4 November hopen on- ze geliefde Ouders, Behuwd - en Grootouders en teWieringen. hunne 25-jarige Echtvereeniging te herkenken. Mede namens Broeders en Zusters J. SPEUR. A. SPEUK-Lont. n Oudesluis, October 1923. naacatzaacacaacacaEa ze bevallen U. VERWERPING DER VLOOTWET 50 TtGBN 19I EN WAT NU de WACHT NIET TE LANG. A H I B had er do vorlae maal veel Ie korl. Heden overleed plotseling, onze geliefde Echtgenoot en Vader, CORNELIS STAM, in den ouderdom van 36 jaar. Mede namens de Familie: Wed. N. STAM—Nieuwland. Venhuizen, 26 Oct. 1923. Voor de belangstelling bij ons 12'/aiarig Huwelijk beloond, be tuigen wij onzen nartelijken dank. W. ERIKS Tz. C. ERIKS—KOORN en Kinderen, 't Zand, October 1923. Ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijken dank, aan allen, die blijken van belangstel ling hebben gegeven ter gelegen heid van onze ^'/rjarige Echt vereeniging. P. DONKER Az. G. DONKER—Helder. Aartswoud, October 1923. spreekl DONDERDAG, 's av. B uur. In „CÉRÈS". V Niemand verzuime deze be langwekkende vergadering. SCHIPPER. SCHAGERBRUO. om behulpzaam te zijn in Café en in de huishouding, v.g.g.v.z. Adres S. KOSTER, Café „de Graanhandel", Luttikoudorp 28, Alkmaar. best kunnende melken en met paarden omgaan. Adres: H. SCHRIKKEN, Noor derkade 44, Alkmaar. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij het plotse ling overlijden van onzen geliet- den Vader, Behuwd- en Grootva^ der WILLEM GUTKER. betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzon derheid geldt deze dank de Buren voor hun hulp en Ds. BUISKOOL voor de woorden van troost tot ons gesproken, alsmede de Dra gers voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Uit aller naam, C. GUTKER Wz. Burgerbrug, Oct. 1923. TE KOOP GEVRAAGD: een In goeden staat. Br. m. opg. v. prijs te lenden o. lett. K S, nur. van dit blad. Te huur gevraagd, met 1 Dec. ef later: of een benedenwoning, welkedaar- voor kan worden ingericht, op goeden stand. Br. lett J, bur. van dit blad. Sevraagd met Kerstmis, bij J. i ART K2*' Groetpolder, WinkeL GEVRAAGD: ER BIEDT ZICH AAN: TE KOOP! 3e oon, bij A. VETHMAN, Moer beek, Nieuwe Niedorp. TE HUUR: om te beweiden met schapen tot 1 Maart 1924. Te bevragen bij J. J. KABEL, Sint Maartensvlotbrug. SETRAAOD: egen Kerstmis, bij P. VRIES, Schagerbrug.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3