De toestand in Duitschland. Raad Broeit op Latipiriiijlr. ZWALIJW-LLCIfERS Marklpolitie. Goed Tehuis ALOM VERKRIJGBAAR. (üemengd Nieuws. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. De inhoud der Zwaluw-doosjes is beduidend grooler dan die der goedkoope buiienlandsche merken. de kooplui re toch door elkaar prooien, dan achieten bedrag dat het navorderingsbiljet als belasting ver- we nog niet op; de kooplui mikken het zoo nauw meldde. Daarvan waren de heeren evenwel niet ge niet. diencL Gemeenschappelijk werd eerst kalm, later zelfs Voorzitter wijst nog eens op het belang van een op zeer heftige en rumoerige wijze geprotesteerd te- goede sorteering en verpakking. gen dit h.i. onbillijk en onverdedigbaar machtsmis- Do heer Kramer wijst er op, dat hij door Zeeman bruik. De ontvanger evenwel, hierbij gerugsteund in het zonnetje wordt gezet, daar hij! in 't bestuur me- door de machtiging van B. en W., was onvermurw- dedeelde, dat er nog over deze quaestie kon worden baar. Het had er zelfs allen schijn van, alsof het ten gestemd; de voorzitter is eerlijker, die zegt, dat het kantore van den ontvanger tot een formeel en oorlog in de L.G.C is aangenomen, en het doorgaat. zou geraken, want de woede van sommige heeren De voorzitter dacht, dat hij in den. geest van Zuid- was reeds zoodanig tot het kookpunt gerezen, dat do scharwoude had gesproken; hei spijt hem, dat het ontvanger het-raadzaam oordeelde, den heiligen Her- niet zoo is. De afgevaardigden van Obdam, Warmonhuizen en Broek zijn er voor: Over dit punt valt niet meer te stemmen; het is aangenomen Breedvoerig wordt nog van gedachten gewisseld over de al of niet wenschelijkheid van het plaatsen van het eigen merk op de zakken en de wenschelijk heid van betere sorteering. Ook wordt er op gewezen, dat, als de koopman botere sorteering wil, hij; dit zei fook kan doen. Bezwaar wordt ook geopperd] voor de kleine bouwers, die bij een verdere doorgevoerde sar teering van ieder zoo goed als niets heeft Ook wordt het 'bezwaar genoemd van een heelen dag kwijt te zijn voor een betrekkelijk kleine hoeveel heid. Daarna wordt de vraag gestold, of over deze zaak nu nog gestemd kan worden.* Na wat heen en weer gepraat, wordt daartoe besloten, met als uitslag, dat 26 stemmen tegen de aangenomen sorteering zijn, 15 voor en 1 blanco. Bij het punt varia brengt de heer J. Vérkroost een woord van dank aan den veilingleider, maar hij hoopt, dat als de marktmeester weer op een lolletje belust is, hij dat dan thuis doet, maar niet in do markt. De heer J. dé Geus brengt ter sprake het besluit, dat genomen is, in zake den zomertijd. Hij vindt dat als besluiten worden genomen, die ook moeten wor den uitgevoerd]. Dat heeft Broek niet gedaan. De voorzitter vindt het jammer, dat dit zoo geloo- pen is. De heer Kramer vindt dat oolc en wijst op de nood zakelijkheid van het afschaffen van het kwart-pro cent aan den koopman. Voorzitter deelt mode, dat het bij de L.G.C. aanhan gig is, doch vindt het beter, dat het uit de vergade ring komt. De beer P. Wonder spreekt de wenschelijkheid uit, dal in 't vervolg de leden meer zeggenschap zullen hebben in verschillende zaken. Dit punt zal o]> do algem. vergadering worden behandeld. De voorzitter wijst op het vele vuil, dat in de sloo- teu drijft Hij doet een beroep op de leden, om zooveel mogelijk het verontreinigen der wateren te vermij den. Gok wijst hij nog op de noodzakelijkheid met de muggenvordelging voort te gaan en de verordening dienaangaande op to volgen. Do heer J. Kramer klaagt over de versperring van do sloot bij het laden en lossen bij de fabriek van de firma Kramer. Men krijgt nog een leelijke mond op den koop toe, als men cr wat van zegt. Bij de sluiting betreurt de voorzitter het afwijzen ia deze vergadering van de genomen besluiten in za ke de uiensortoering. NOORDSCHARWOUDE. Het Symphoniegezolschap Sempre Crescendo, geeft a.s. Zondag weer oen matinó in Concordia. NOORDSCHARWOUDE. De afd. Langend ijk van don R.-K. Volksbond be sloot doel te nemen aan het Internationaal Eucha* ristisch Congres, dat het volgend jaar te Amsterdam gehouden wordt. Voor het «bevorderen van de deelname hieraan werd een spaarregeling gemaakt. NIEUWE NIEDORP. In plaats van den heer Jn. Stammes, die tot Heem raad van de Schager en Niedorper Koggen is ver kozen, is benoemd tot Hoofdingeland van de Schager en Niedorper Koggen do heer K. Mijts alhier. NIEUWE NIEDORP. Bij de Nod. Herv. Gemeente alhier is dit jaar voor het eerst het vrouwenkiesrecht ingevoerd, tengevolge van het nieuwe reglement. WTERINGERWAARD. J.l. Zondag zou W.F.C. I spelen tegen Concordia II van Anna Paulowna. Laatstgenoemde was niet ver schenen. Was het slechte weer hiervan do oorzaak ui misschien de vrees voor een nederlaag? Hoe 't zij, i'c-ncordia was er niet en hooft W.F.C. dus met 5—0 gewonnen, 's Middags speelde het tweede elftal tegen B.F.C. II van Breezand. Deze wedstrijd had een zeer vriendschappelijk verloop, doch B.F.C. was niet te gen W.F.C opgewassen en moest met een &—0 ne derlaag naar huis toe. Do heer Schenk was scheids rechter. DE CRISIS. „Het Volk" meldt, dat de hoer Troelstra voor he denavond op het Loo is ontboden^ De voorzitter vande Tweede Kamer heeft gisteren van den Minister van Binnenlandsche Zaken en l.artdoouw, voorzitter van den Raad van Ministers, mededeeling ontvangen, dat, nu de Koningin in over weging heeft genomen om het verzoek van het Ka- bine-., om van de portefeuilles ontheven to worden, de Baad van Ministers er prijs op stelt verdere behan deling van aangelegenheden, bij welke de aanwezig heid van één of moor leden van het Kabinet in de Tweede Kamer govordord wordt, voorloopig te schor sen. Tengevolge van dozo modedoeling gaat de openba re vergadering der Tweede Kamer op heden 31 Octo- ber, niet door en zal tot nader bericht geen openbare vergadering worden uitgeschreven. DE POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. De Minister van Waterstaat, de heer Van Swaay, overweegt op welke wijze hij (nu de interpellatie van den heer Boon niet kan doorgaan) voldoen kan aan hét begrijpelijk verlangen van het publiek om wat meer te weten over de oorzaken en het verloop \an de verwarring bij den Postchèque- en Girodienst. POLDER ONDERGELOOPEN. oor eenigo dagen is de Scharmer-Oostpolder (Gron.) door bet defect geraken van de ondergrondsche ver binding voor waterafvoer voor een groot deel onder- geloopen. Door den aandrang van 't water werd de dijk geforceerd en voor een deel weggedrongen. Alloen door krachtig optreden en afsluiting van Bergscho kanaal werd verder onheil voorkomen. Er Js ongeveer 100 HJV. ondergeloopen, zoodat de schade zeer aanzienlijk is. Door hulp van de naastbij- gelegen polders is thans verder gevaar geweken en wijkt het water langzamerhand terug. EEN BELASTING- EN SALARISKWESTIE. Men schrijft uit Deventer d.d. 29 Oct.: Tot degenen, wien het wel ietwat twijfelachtig bui tenkansje to beurt viel een navorderingsbiljat in de gemeentelijke inkomstenbelasting, nog wel over 1920 te mogen ontvangen, behoorden ook de onderwijzers der openbare scholen. op 12 Sept. jl. werd hun het biljet uitgereikt, dat binnen een maand, dus uiterlijk op 12 Oct. voldaan moest worden. Traagheid in het betalen van belas ting is nu eenmaal een eigenschap van het grootste deel \an het menschdom en dies is het te begrijpen, dat ook de heeren onderwijzers niet zoo haastig wa- c" me: de voldoening hunner onverwachte sthuld. De gemeente had evenwel een machtsmiddel om ei. loi ne:al«ng te dwingen. Als de tijd van salaris- 'n ing maar eerst genaderd was, zou die traagheid vanzelf wel een einde nemen. En zoo was dan heden voor menigen onderwijzer de vreugdedag aangebroken, dat hij zijn tractemenl in ontvangst hoopte te nemen. Ten kantore van den gemeente-ontvanger wachtte hij echter een verrassing die als een koudwaterstraal op de vreugdestemming werkte. Do ontvanger beduidde hen: dat hij wol, sa laris wilde uitkeeren, doch slechts na aftrek van het mandad to zijner bescherming ter hulp te roepen Dc hoeren lieten zich evenwel niet uit het veld slaan, legen betalen -hadden ze geen bezwaar, maar op de normale wijze, desnoods na ontvangst eener waarschuwing, doch -het belastinggeld zoo maar voor hun neus van het salaris te zien afhouden, dat ging to-ch alle perken te buiten. En daar do ontvanger, of ze hoog of laag sprongen, van geen toegeven wilde welen, moesten de heeren, die ook stokstijf op hun standpunt bleven staan, tenslotte den voor hun wijs ten weg kiezen en afdruipen zonder salaris. DE GEWEZEN DUITSCHE KROONPRINS. Eenigo dagen geledon hebben wij melding go- maakt van een bericht in de „Matinvolgens het welk de Kroonprins „de Nederlandsohe regeering officieel had verzocht het land te mogen verlaten. Nu zijn er, zoolang Kroonprins Wilhelm op Wie lingen vertoeft, herhaaldelijk dergelijke berichten verschenen, welke steeds van de zijde der regéering werden tegengesproken. Verleden jaar nog kwam, ook uit Fransche bron, een berioht, dat de Kroon prins gevraagd had naar.... Zuid-Amerika te mogen vertrekken. Het verlangen ernaar zal wel nooit in zijn hoofd zijn opgekomen. Er zijn echter omstandigheden, die ons aanleiding geven tot de veronderstelling, dat de Kroonprins ditmaal toch werkelijk eens poolshoogte hoeft geno men in de kringen, die daarvoor in aanmerking komen, hoe men erover zou denken als# hij het ver zoek deed ons land te verlaten. Hot is waar, dat wij zelf aanstonds bij het bericht van do „Matin'' do aanteekening hebben gemaakt, dat „ter bevoeg- der plaatse „van een officieelen stap van don Kroonprins mets bokond was." Maar wie gewoon is berichten over zulke belangrijke onderwerpen met aandacht to lezen, zal wellicht gevat hebben, dat hier alleen, zoowel in het berioht, als in de aantee kening, gehandeld werd over „een 9fficieelen stap".... Men begrijpt eohter wel, dat iemand, die in de positie van den Kroonprins is, niet opeens met een .officieel verzoek komt. Een diplomaat stoot ni.et gaarne zijn neus,, een vorstenzoon nog minder gaarne. En zoo spreekt het vanzelf, dat de Kroonprins, dit keer ernstig overwegend het eiland Wieringen te verlaten, eerst eens hier en daar. wat wy hierboven noemden, „poolshoogte" heeft genomen. Of hij tot een officieel verzoek zal komen, dat zal afhangen van de gevoelens en de opvattingen, die men ten opzichte van zijn vertrek zoowel op het Binnenhof en het Plein als in Berlijn koestert. Het is echter, zoo meenen wy nu wel te mogen schrij ven, niet tegen te spreken, da thij hoopt,of ge poogd heeft, die gevoelens en die opvattingen te leeren kennen. Hdbld. GEMEENTE ZLJPE. Ingeschreven van 27 tot 30 October 1923. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Coraolis Johannes Appel en van Jannetje Kapitein. Het oproer te Hamburg. Uit Hamburg, 29 Oct. Hot aantal politic-beamb ten, tijdens hot oproer gedood* bedraagt veertien. Vol gens officieele opgaaf zijn GO dooden en 154 gewonde burgers naar de stedelijke ziekenhuizen overgebracht. Er zijn ruim 400 personen gearresteerd. Uit Berlijn, 30 Oct. De Saksische vakverenigin gen en besturen der soc. en dor communistische partij lebben hedennacht na langdurige beraadslagingen besloten onmiddellijk de algemeene staking voor Sak sen te proclameeren, als protest tegen de afzetting der ministers. Zij begint heden, Dinsdagmorgen en zal drie dagen duren. Ook de comm. ministers Böttcher en Heckert na men aan de besprekingen deel. Van oen algemeene uitvoering van het stakings- besluit in Saksen is geen sprake. Wel zijn in vele bedrijven partieele stakingen uitgebroken. Post, spoorwegen en de stedelijke bedrijven doen echter niet mee en de bladen verschijnen. DE SEPARATISTISCHE BEWEGING IN HET RIJNLAND. Do Engelsche bezettingsoverheid heeft stellig ver klaard, zich yi de Engelsche zone tegen separatisti sche) woelingen te zullen verzetten, daar ziji alleen- de rechtmatige regeering kan erkennen. Vorscheidone steden in het Rijnland zijn voorne mens stappen te doen tot bijeenrooping van den Rijn- laudschen provincialen Landdag, opdat deze zich o\ er de separatistische republiek kan. uitspreken. Hoe die beslissing zal uitvallen is niet moeilijk te raden. De s.-d. partij in de Palts deelt mede dat zij het plan om to Spiers een autonome republiek uit te roepen, heeft laten varen. Te Keulen heeft zich een Rijnlandsche regeering gevormd, die enkel nog wacht op openbare afkondi ging onder den naam „Centrale ekonomische raad". Onder de leden is dr. Adenauer, eerste burgemeester van Keulen. In de Belgische zone zijn nacht en ochtend rustig verloopen. De separatisten to Aken hebben proclama ties aangeplakt waarin zij de bevolking opwekken zich aan hun zijde te scharen. To Urdingen hebben de separatisten zich van het bestuur meester ge maakt. Te Krefeld waarborgen zij de uitkeeringen aan de werkloozen en aan de kleine kapitalisten, ter wijl zij soepkeukens hebben ingesteld. In de Britsche zone worden troebelen gemeld uit Opladen, Muhlheim en Solingen, welke troebelen te wijten zijn aan' de duurte van het leven. De Britsche autoriteiten hébben het spoorwegver keer tusschen Opladen en Keulen verboden. DE VERHOUDING TUSSCHEN MUNCHEN EN EERLIJN. De Beiersche ministerraad beraadslaagde heden ochtend over het antwoord op de nota der rijksregee- ring. Naar wij; uit Munchen vernemen, meent men een grondslag voor onderhandelingen gevonden te hebben, die het voor Beieren zonder opgeven van zijn principieel standpunt mogelijk zal maken, den weg naar de overeenkomst te betreden. DE VOORGESTELDE INTERNATIONALE CONFE RENTIE. Uit Londen, 30 Oct Over do gisteren gehouden zitting van het Britsche kabinet wordt nog gemeld, dat in deze zitting werd medegedeeld, dat België en Italië de uitnoodiging voor een conferentie onder de auspiciën van de Commissie van Herstel, waaraan een vertegenwoordger van Amerika zal deelnemen, hebben aangenomen. Frankrijk aanvaardde de uitnoodiging op voor waarde, dat de Duitsche schuld niet verminderd wordt tot minder dan 6.600.000 pond Sterling en goen herziening plaats heeft van het Verdrag van Versailles. Pogingen worden gedaan om de deelne ming van Frankrijk te verkrijgen zonder de belem merende voorwaarden. Het is zoo goed als zeker, dat Britannië de confe rentie in ieder geval zal bijeenroepen In de laatste raadszitting Kwam de rekening van het personenvervoer op de lijn BroekAlkmaar ter tafel, waaruit bleek een ontvangst van f23329.3214. Waar de gegarandeerde opbrengst f 10.000 is, sluit de rekening met een saldo groot f 13329.32)4. Een tege moetkoming van f100 door het marktbestuur aan geboden voor extra politietoezicht, tijdens de staking, wordt aanvaard. Goedgevonden wordt de sluis te verpachten in No vember van dit jaar en dan niet voor vijf jaar, zoo als tot heden geschiedde, doch voor twee jaar. B. en W. zien er bezwaar in om bet tarief weei; voor 5 jaar vast te stellen. De slangen met opzetstukken voor een paar eilan den zijn gereed en worden bewaard in het raadhuis. Op voorstel van den heer de Boer wordt een post van f500 op de begrooting geplaatst orp daaruit eventueel productief werk voor werkloozen te bekos tigen. Wethouder Slot vroeg, waarvoor de f500 is, die als subsidie aan de werkloozenkassen op de begrooting voorkomt. De voorziter deelt mee, dat dit een gevolg is van do aansluiting door de gemeente bij het Rijkswerk- loozenbesluit Een voorstel-De Boer, om de f200 subsidie voor de burgerwacht in te trekken, wordt niet gesteund. Over de wenschelijkheid van een zoodanige instel ling sprekende, wees de heer Zuijdam op de trans- portatbeidersstaking. Dan is 't gemakkelijk dat er zoo'n corps is, als men het noodig heeft. De begrooting wordt nu goedgekeurd met oen onU vangst en uitgaaf van f 79686.19, waarbij gerekend ia op f215G8.80 plaatselijke inkomstenbelasting. De begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur wordt vastgesteld in# ontvangst en uitgaaf op f 3802.37, met f 1500 gemeentesubsidie. Als waarnemend Burgemeester zullen eventueel op treden respectievelijk de heeren A. Glas en R. Slot. Hierna sluiting der vergadering. WATERSNOOD EN WATERNOOD. De correspondent der N. R. Crt. te New York schrijft d.d. 18 Oct.: Terwijl het Westen en vooral Zuid-Westen der Vereenigde Staten lijden onder de gevolgen van overtollig water, en overstroomingen en doorbraken duizenden menschen van have en goed berooven en honderden het leven kost, is er hier in het Oosten bepaald een watergebrek door overgroote droogte ontstaan, dat zich reeds op verscheidene plaatsen voelen doet. Heeft heel de zomer door menigéén die buiten 'de linie woont waar de gemeente de huizen van water verzorgt, reeds geleden onder den frooten last van leege waterbakken en opgedroogde ronnen, waardoor dagelijks het benoocugde water van andere plaatsen moesten worden aangesleept, thans is het zoover gekomen, dat in vede gemeenten van den staat New Jersey, en toevallig vooral 'in de plaatsen waar het grootste doel der bewoners bestaat uit menschen wier arbeid in de stad New York l|?t, het noodig gebleken is van overheids wege het gebruik van water to beperken en zelfs voor enkele doeleinden geheel te vérbiëdén. In de eerste plaats werd den eigenaren van tuinen verboden water te gebruiken voor sproeien en den garagehouders, water te gobruiken bij schoon maken van auto's. Nu is er een bevel uitgevaar digd, dat vandaag in kracht tréédt, in de gemeente liggende in de districten North Hudson en Bergen County alle wasscherijen en ververijen te sluiten, en zullen, tenzij er spoedig verandoring in den to^tand kamt (d.w.z. dat het binnen de eerste tien dagen 24 uren achtereen regent), in gemeen ten als Hoboken, Hackensack, Edgewater, vele van do grootste fabrieken gesloten moeten worden. Het waterreservoir vam Hackensack, New Yersey, hhoeft sinds 50 jaar niet zoo laag gestaan, cLï. dat het 5.000.000.000 gallon water minder bevat dan don genmiddelden inhoud. Plannen wor-ben ge maakt om water van meer gunstig gelegen plaatsen aan te voeren. Jersey City en New ark staan er veel beter voor, alhoewel ook zy reeds hun afnemers tegen verspilling* hebben gewaarschuwd. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Uit Londen, 30 Oct. De Britsche premier Baldwin verklaarde heden in zijn aangekondigdo rede te Swansea. dat de wijzigingen, welke hij voorstaat ter bestrijding van de werkloosheid, van essentieelen aard zijn. Do Engelsche industrieën moeten beschermd wor den tegen de meedoogenlooz concurrentie van het bui tenland. dat zich zelf beschermt door hooge tarieven. DRUKTE TE LONDEN. De eerstvolgende dagen beloven weer een buitenge wone drukte aan de Engelsche hoofdstad te zullen ge ven. Er zullen bijv. in de eerstvolgende twee weken niet minder dan 1233 goedkoope treinen naar Londen loopen, wolke uit alle deeleri van het land ongeveer 300.000 pussagiers naar deze stad zullen brengen. Wat er te doen is? De onlangs gestichte London Associ- ation. die zich met de regeling van belangrijke festi viteiten en het afwikkelen der seizoendrukte bezig houdt, heeft aan de Engelsche bladen het volgende program voorgelegd: 2 koninklijke huwelijken, 4 be langrijke tentoonstellingen, 4 groote liefdadigheids festivals, 14 concerten, 43 tooneelstukken, 900 andere vermaken, ontspanningen en feesten. Het herfstsei zoen (het moet nog maar klein-seizoen zijn) belooft buitengewoon schitterend te worden. DE HOOGE WATERSTAND IN DUITSCHLAND. Uit Frankfort a. d. Main. Ook in de nabijheid van Frankfort wast do Main thans aanzienlijk. De omtrek is kilometers in het rond overstroomd en in het Maindal is een uitgestrektheid van honderden vlerk, kilometers als 'tware één groot meer. Overal drijven wrakstukken van meubilair en ander hout werk. KOUDE TE WACHTEN. Uit Riga, 29 Oct. Het observatorium te Poel- kowa deelt mede, dat een koude luchtstroom van het Noord-Oosten naar het Westen van Europa trekt. DE TURKSCHP REPUBLIEK UITGEROEPEN. Uit Konstantinopel, 29 Oct. De Nationale Verga dering te Angora heeft zich uitgesproken ten gunste van een Turksche republiek met Moestafa Kemal als president. f BONAR LAW. Do Britsche oud-minister Bonar Law, is overle den. De dood van Bonar Law komt niet onverwacht, maar wekt wel bijzondere sympathie met den hoen- geganen staatsman, omdat nu zijn aardsch bestaan wordt afgebroken door dezelfde eenigszins geheim zinnige kwaal een chronische keelaandoening die reeds aan zijn politiok leven een einde had ge maakt. Andrew Bonar Law werd in 1858 te New Bruns wick (Canada) geboren als zoon van een predikant. Als twaalfjarige jongen werd hij naar een school te- Glasgow gezonden. Evenmin als Lloyd George be zocht hij een hoogeschool; hij genoot zijn opleiding siechts op een burgerschool. Nadien trad hij aanvan kelijk in dienst van een ijzerhandelaar, waarbij hij I hard had te werken. I Al spoedig voelde hij zich tot de politiek» oange- trokken. In 1900 werd hij door het district Glasgów 1 naar het Lagerhuis afgevaardigd. En van toen af is j zijn politieke zon steeds hooger gestegen. De tragiek van don dood van Bonar Law is eerst thans volledig bekend geworden. De „Dvening News" meldt, dat hij overleden is aan keelkanker. Het vree- selijke geheim was alleen bekend aan zijn genees kundige raadgevers en twee of drie ziener meost in tieme vrienden. Hij zelf sprak er nooit over en men kon niet. beoordeelen in welke mate hij zich van het. feit bewust was, dat. hij streed tegen de vreoselijkste der onoverwonnen ziekten. Hij wist echter allang, dat zijn lot bezegeld was. De sceptische longontsteking bewaarde hem v8or de pijn zijner eigenlijke ziekte. Het is welbekend hoe Bonar Law, terwijl hij den last torste van oen hoog ambt in do coalitie-ka binetten van Asquith en Lloyd George, diep getroffen werd door het verlies van twee zoons in den oorlog. Hij was een uitgeput man toen hij ten prooi viel aan zijn doodelijke ziekte. Baldwin's hulde aan den overleden staatsman was: „Ik ben dankbaar, dat hem verder lijden is bespaard Voor zijn vrienden is het verlies onherstelbaar. Het land zal niet vergeten, dat hij zijn leven opofferde in den dienst des lands". Mocht het aanbod eener begrafenis in de Abdij van Westminster niet stroken met de wenschcn der familie, dan zal, naar verwacht wordt, in ieder ge val een herdenkingsdienst in de Abdij worden go- houden. PURMEREND, 30 October 1923. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: II st. fabriekskaas f47, met ryksm. f48.50, 47 st. boerenkaas f49, met rijksm. f52, 4 st. Goud- sche kaas met ryksmerk f52, 609 Kg. boter f2.35 tot 2.45, 784 runderen w.o. 450 vette f0.901.25; handel vlug; 322 melk- en geldekoeien f175—450, handel matig; 12 stieren; 13 paarden f 100—300, handel stug; 30 vette kalveren f 1.40—1.60, handel vlug; lg4 nuchtere: voor de. slacht f1040, fok *1632, handel stug; 422 vette varkens v. d. zoutery 74 ct. tot 76 ct., slacht f 0.76—0.80, handel vlug: 42 magere varkens f 29—36. handel matig; 325 biggen T1422, handel matig; 1085 schapen f2552, handel matig: 74 bokken: 160 ganzen f 9.5010.50, kipeieren r 11.5013.50 per 100 stuks, 175 zak appelen f35, 100 zak peren £4—5. WARMENHUIZEN, 30 October 1923. Roode kool fl.90 a 3.70. Gele kooi f3.60. Witte kool f 1 a 1.20. Uien f 7.70 a 10.20. Drielingen f 10.20 a 11.70. Nep fll a 11.70. Peen f 1.70 a 2.40. Blauwe, aardappelen f7.90. Aanvoer: 23000 Kg. rooda kool, 600 Kg. gele kool, 39400 Kg. witte kool, 6578 Kg. uien, 934 Kg. nep, 13450 Kg. peen, 250 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoudo. 30 Oct. 1923. Schcrtsche muizen f,7.10. BI. aardappelen f 6. Bravo's f6.40. Spercieboonen f16. Rammenas f 6.20. Grove uien f 7.30 a 8.90. Drielin gen f 10.40 a 11.40 Gele nep f 11.60 a 12.70. Peen 11.70 a 2.80. Roode kool fl.80 a 4.40. 'Witte kool 0.90 a 1.50. Gele kool f 1.80 a 3.30, alles por 100 Kg. Bloemkool f .4.30 a 7. 2e soort f 1.40, per 100 st. Aanvoer op 29 Oot.: 8285 Kg. grove uien, 44550 Kg. peen, 1000 Kg. kroten, 44000 K»y. roode kooL 32700 Kg. witte kool, 13550 Kg. gele kool, 5100 Kg. Deenseho witte, 180Ö stuks bloemkool. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 30 Oot. 1923. Bloemkool, lo soort f4.30 a 10.50. Idem, 2e soort fl.20 a 4, per 100 stuks. Wortelen f 2.40 a 2.80. Roode kool. le soort f 3 a 3.80. Idem, 2e soort fl.80 a 2.90. Gele kool, le soort f3.10 a 4.30. Idem, 2o soort fl.80 a 3. Witte kool, le soort f 1 a 1.20. Idem, 2o soort f 0.80 a 0.90. Uien f7.50 a 9.20. Drielingen f7.60 a 11.10. Nep f10 a 12.20. Bieten f 4.40 a 4.70. Rapen f 1.50 a 2.30. Ramme nas f 6.70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 14200 stuks bloemkool, 24750 Kg. wor telen, 47500 Kg. roode kool, 32200 Kg. gele kool, 61700 Kg. witte kool, 11382 Kg. uien.4800 Kg. bieten, 3800 Kg. rapen, 150 Kg. rammenas. Burgemeester en wethouders van Schagen bren gen 'ter kennis van belanghebbendion, dat, in afwij king met hunnet kennisgeving d.cL 23 dezer, het vee, bestemd voor de weekmarkt, op 1 November a.s., des morgens te 8 uur ter markt mag worden toege laten en dat voor de overige markten in November het uur van toelating wordt bepaald op 7 uur des morgens. Schagen, 29 October 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. Do Secretaris, ROGGEVEEN. MOTORONGEVAL. Toen de heer W. S. alhier gisteren met zijn vrouw per motorrijwiel tusschen Schagerbrug en 't Buurtje reed en een fietsrijder voorbij wilde gaan, moest hij den weg oversteken. doch door het losse grint dat daar op lag, kwam hij met den motor en medeberijd ster te vallen. S. zelf beliep zoo goed als geen letsel, zijn vrouw daarentegen kreeg de motor op haar been, waardoor dat ernstig werd gewond. De motor man keerde niets. CURSUS IN KOKEN. Wij verwijzen gaarne naar een in dit nummer voorkomende aankondiging van het openen van een cursus in hot koken (fijnere kouken), door do ver- eeniging van Landbouwbuishoudonderwijs. GESLAAGD. i Jongejuffrouw Joh. A. M. Konig alhier, is slaagd voor hot toelatingsexamen voor do R.JL Kweekschool te Moerdijk. aangeboden voor beiaard heer, tegen bill. cond. btj Weduwe,' aardig hnis bewonende aan den Rijksstraatweg tusschen Heiloo en Alkmaar. Br. no. 2882, Boekhandel K. TER BURG,Alk maar. HIJKSBETREKKINO! Vaste positie. Mondeling schrifte lijke opleiding voor Onderwl|ser(e») (oude eischen tot en met 1926b en Kommies. (Er kunnen 200 geplaatst worden 1) Ervaren leeraren. Geen betaling vooruit! Vraagt lijst van ge slaagden en prospectus onder lett. R. L. 10007, Algem. Advertentie-Ba-, reau D. Y. ALTA, Amsterdam.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2