Raad Winkel. beroep te doen op het Polderbestuur, f8000 op de gemeentebogrooting te brengen en B. en W. te mach- tigon in overleg met het polderbestuur subsidies te verleenen voor door den polder uit te voeren wer ken. Spr. doet een beroep op den Raad dit bedrag toe te staan. Het voorstel spruit niet voor», uit partijbe lang, hot is louter uit een gevoel van menschelijk- heid, dat wij den Raad dringend vragen, dezen post toe te staan. Voorzitter wijst er op, dat er f 1500 is uitgetrokken. Als we te werk gaan gaan als vorig Jaar en 30 subsidie verleenen, dan kan er al heel wat gebeuren, De heer Nannis wiist op zijne gemaakte berekening bij 30 workoloozen. Het is toch niet de bedoeling al les te besteden als het niet noodig is. We hopen, dat het bedrag niet noodig is. De heer Brak vraagt inlichting, hoeveel geld er verwerkt is van het bedrag, dat vorig Jaar is toe gekend. Spr. vindt het niet overbodig, het bedrag wat te verhoogen, f 1500 mocht te kort zijn, en dan zet ik het liever op de begrooting. Zooals Nannis zegt, als het niet noodig is, wordt het niet besteed. Voorzitter zegt, dat B. en W. de hoofden even bij elkaar hebben gestoken, on nu voorstellen, den post te bepalen op f2500. De heer Nannis wil hier genoegen mede nemen en voorloopig dank betuigen voor de gunstige be schikking. Hot voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De uitgaafposten geven verder geen stof tot bespre kingen en volgen nu de ontvangsten. Bij den post: Huur van huizen enz., stelt de heer Hooij voor, de huur voor de woning van den Rijks veldwachter te 'tZand te verhoogen van f104 op f200 per jaar. Voorzitter zegt, dat B. on W. hebben gemeend, dit, bei'rag zoo te laten, omdat de rijksveldwachter vele diensten bewijst en altijd te onzer beschikking staat. De heer Hooij trekt zijn voorstel in. De heer Hooij stelt vervolgens voor de 60 opcen ten op gebouwde en 15 opcenten op ongebouwde eigendommen te verlagen tot 40 en 10 opcenten. Hij wil de boeren, die al genoeg bolasting betalen, niet hooger belasten dan noodig is. De heer Raat onderschrijft de meening van den heer Hooij en wenscht voornamelijk verlaging der opcenten op het gebouwd van 60 tot 40. Do heer Kapitein meent, dat we inet deze heffing, tenminste de uitwonende eigenaren nog niet treffen, op deze wijze komt van hen nog wat ten bate der gemeentekas. Do heer Hooij betoogt, dat verreweg het grootste deel inwonende eigenaren zijn. En de belastingver laging voor de uitwonende eigenaren komt wel weer ten goede aan de huurders in den vorm van pacht- verlaging. Hot voorstel-Hooij: 40 opcenten gebouwd en 10 opcenten ongebouwd, wordt aangenomen met 6 tegen 5 stommen. Tegen de heoren Kapitein, Nannis, Brak, Appel en Van der Sluij». Voor do heeren Schilder. Hoodies, De Wit, Doorn. Hooij en Raat. Do verdere ontvangstnosten worden niet bespro ken. De nost Hoofdelijke Omslag is geraamd op f40.000, doch zal eenigq verandering ondergaan, door do aangenomen wijzigingen in verschillende uitgaaf- en ontvangstposten. Do geheele begrooting wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem. De heer A. Brak stemde tegen. Vervolgens wordt behandeld de begrooting voor het Electricitoitsbedrijf voor 1924. Deze sluit met een geraamde ontvangst van f61346.50, uitgaaf f52929.50, geraamd batig slot f8417, bestemd voor hot reservefonds, aangezien geen post voor afschrijving is geraamd. Dezo begrooting wordt goedgekeurd. Als ontvangstposton zyn geraamd: liohtstroom f 51750, krachtstroom f3475, meterhuur f5150, straatverlichting f600, rente kasgeld f200, pensi oensbijdragen r 171.50, totaal f 61346.50. Als uitgaafposten zijn geraamd: inkoop stroom f19830. huur transforinatorgebouw f2400, salaris administrateur f2300, arbeidsloonen f2800, onder houd f2000. pensioensbijdragen f759.50, ronte ka pitaal f13050, nfl. kapitaal f5300, oontrole ÏF 500, verzekering f120, onkosten f 1570. aankoop magazyn- goedoron f800, onvoorzion f2000, totaal uitgaven 52929.50. Hierna do rondvraag niets opleverend, sluit Vooi^ zittor de vergadering. voor fö per M3. moeilijkheden zal ondervinden. Hoogwoud heeft Voor het vervolgonderwijs hebben zich te Winkel elöotrisch lioht, waarvoor de gemeente zich heel 11 leerlingen en te Lutjewinkel 7 leerlingen aange- wat kosten heeft getroost. geven. Waar het minimum aantal was gesteld op Boide verslagen worden voor kennisgeving aan- 10, zal te Winkel een cursus worden gehouden. De genomen. vergoeding voor het onderwijzend personeel is op Volgt bespreking over den aanleg van gasleiding f 2 per uur gesteld. De cursus te Winkel is begonnen voor verwarming in het Poetr en Telegraafkantoor, met 11, nu zijn er 15, waarvan 1 leerling, van Lutje- Voor die aansluiting waren by de gemeente ro- winkel. Voor den cursus voor volwassenen hebben zich 8 leerlingen aangemeld en B. en W. vragen of ook voor dezen cursus moet worden vastgehouden aan het mi nimum-aantal leerlingen van 10. De hoer Dekker meent, dat door het bepalen van het minimum-aantal van 10, Lutjewinkel ten achter gesteld wordt bij. Winkel, omdat de verhouding van het aantal leerlingen der openbare school is van 6 tot 12. Voorzitter zegt, dat B. en W. zich gehouden hebben aan een besluit van den Raad,. De heeren Kamp en Breebaart wijzen er op dat de leerlingen zelf de noodzakelijkheid van het vervolg onderwijs blijkbaar niet inzien. keningen ingekomen van f 19.10 en f 17. We herinneren er aan, dat deze kwestie reeds in den raad werd besproken. B. en W. meenden,' dat deze kosten van aanlog niet voor rekening der gemeente waren. De heer Van Wijk oordeelt, dat do huurder de onkosten moet betalen en do heer Brugman wijst er op, dat er geen toestemming voor den aanleg is gevraagd. Voorzitter merkt nog op dat wanneer aansluiting was aangevraagd, reeas eerder een beslissing was genomen over de aansluiting van gas voor ver warming. Do heer Breebaart meent, dat de gasfabriek niet het recht heeft de gemeente een rekening té zén- Waar de heer Dekker wijst op het bezwaar voor den voor een opdracht van den heer Van Holtho. de leerlingen van Lutjewinkel, om den cursus te Win- Spr. meent, dat het voor den heer Van Holthe kei te volgen, meenen de heeren Spaans en Brugman weinig moeite was geweest, om het Dag. Bestuur dat die afstand geen bezwaar behoeft te zijn. De heer Dekker wil, wanneer het aantal te Lutje- ujf iiiuoii/ü wtKJ tfowüuao, win v*n Winkel het verzoek te doen. Voorzitter zegt, dat do directeur zelfs aan den winkel naderhand stijgt tot 10, den cursus houden te postdirecteur gevraagd heeft, of tot die aanslui- Lutjewinkel. ting opdracht was gegeven en daarop heeft de Vergadering van don Raad op Dinsdag 80 October 1923, '8 morgens 10 uur. Aanwezig allon. Voorzitter do heer J. Koomen Hz., burgemeester, at< rolari» de hoer A. de Ridder. Na opening volgt lezing der notulen der 2 laatst gehouden vergaderingen, die worden goedgekeurd order dankzegging aan den secretaris. Naar aanleiding van de notulen doet voorzitter onkele mededeelingen. Meegedeeld wordt dat yoor het verstrekken van een bijdrage ln do kosten van verpleging van do vrouw van den heer Ileggelaar, heeft voorzitter zich in verbinding gesteld met don voorzitter van God. SI aten. Naar aanleiding van dat onderhoud is loor Ged. Staten goedgekeurd dat de gemeentelijke subsidia uit den post onvoorziene uitgaven wordt bestreden. Ged. Staten beschikten afwijzend op het verzoek om provinciale subsidie, omdat ziji voor t.b.c.-bestrijding alleen instellingen subsidieeren. Voorzitter doet mededeeling dat naar aanleiding van een aanschrijven door B. en W. van het Kerk bestuur het verzoek is ingekomen om wat puin te mogen hebben voor de dammen. In verband met het oprijden van modder op de straten is door B. on W. verzocht om do \fielon te willen schrapen, on over wegen wordt in dit verband de politie-vorordening te wijzigen. B. en W. willen nu het puin die aan den Lutjewinkelderweg ligt, publiek verkoopen. Voor den weg te Weere zal nog worden overwogen wat daar met den weg moet gebeuren, De heer Brugman adviseert om voor'den Weere- weg puin te gebruiken, wat spr. beter acht dan be strating. Besloten wordt het puin dat aan den Lutjewinkel derweg ligt, publiek te verkoopen en aangedrongen wordt om voor het Kerkbestuur denzelfden prijs te stellen. Er wordt op aangedrongen, dat de boel aan den Lutjewinkelderweg spoedig wordt opgeruimd. De heer Brugman doet zelfs het voorstel te beslui pen dat het nog deze week wordt opgeruimd, maar voorzitter meent dat dan ook maar moet worden aan gegeven waar het heen moet. De hoer Breebaart noemt als plaats Weere. Voorzitter zegt dat het idéé van B. en W. is om puin te brengen op de zachte deelen van de bermen va» do wegen. De heer Kamp wijst er op dat vroeger al is gezegd, de boel aan te bestoden, als er te veel werk is en de heer Breebaart oordeelt ook dat wanneer de gewone kracht, waarmee het niet zoo vlug gaat, het werk niet af kan, er dan een tweede kracht bijgenomen moet worden. Voorzitter noemt als bezwaar het aanwijzen van een plaats waar het heen moet. De heer Spaans wijst op het meerdere rijwerk, onv- staan door den hoogen waterstand. De heer Breebaart wil puin laten brengen op den berm in de Weere bij Boekei en StuiJ. De heer Kriek wil, gehoord de besprekingen, een paar menechen aannemen om het talud in de Weere van puin te voorzien. Het zal natuurlijk wat geld kosten, maar spr. meent dat de Raad' daarmee ac- coord gaat. Het doel is de puin die gedeeltelijk op den weg ligt, dus eerst te verwijderen. Aldus wordt tenslotte besloten en goedgevonden wordt aan het Kerkbestuur wat puin te verkoopen De heer Van Wijk wijst nog op den landbouwcur- postdirecteur geantwoord van wel. susu die te Lutjewinkel wordt gegeven en daarom 1 De heer Dekker zegt. dat bij den verbouw van is het geen wonder dat te Lutjewinkel minder leer- het postkantoor door aen Voorzitter was gezegd, lingen zich aanmelden. dat de kosten van aanleg van gas niet op de De heer Kriek voelt het bezwaar van den heer begrooting moesten voorkomen, maar op de rekening Dekker, hoewel hij erkent dat de afstand geen be- van het postkantoor. Hoewel spr. niet goed vindt, zwaar kan heeten. j dat het niet gevraagd is, meent spr. dat de kos- De heer Dekker stelt voor den cursus te Lutjewin-ten van aanleg voor het kantoor wel voor rekening kei te houden wanneer er 6 leerlingen zijn. der gemeente Konden komen, maar van de woning Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 1 stem, in geen geval, voor alleen de heer Dekker. De heeren Kriek en Van Voorzitter zegt, dat de heer Dekker zeker bedoelt Wijk vinden 6 leerlingen te weinig. fbestek. Óver verwarming is nooit gesproken, het Thans is het de vraag of de cursus aan volwasse- ging toen over de leiding die door den verbouw nen, waarvoor 8 leerlingen zich hebben aangemeld, moest worden verbroken. gehouden zal worden. Met algemeene stemmen wordt besloten de nota's De heer Dekker betreurt het dat zoo weinig leer- niet door de rekening te doen betalen, lingen zich hebben aangemeld, maar omdat hij ver- B. en W, stellen voor tot invoering van gasver- wacht dat het aantal zal stijgen, stelt hij voor 15 warming in do scholen. Bij de proef mot één lokaal lessen van 2 uur te geven, omdat het niet gewenscht waren ao kosten f 111.32, terwijl de 4 kachels is in hee voorjaar den cursus te houden. kosten f859.90. Wanneer met kacholverwarming De heer Brugman zegt dat men blijkbaar ook voor wordt voortgegaan, zal voor Winkel 1 en voor dit onderwijs de behoefte niet inziet. Lutjewinkel 2 nieuwe kachels worden aangekocht De heer Kamp wil in dit geval wel voor dit aantal B. en W. wijzen op de nadere gasprijsrogeliug, een cursus houden, maar wanneer blijkt dat hetJ9J,-~t~1 aantal leerlingen den cursus niet regelmatig bezoe ken, zou hij een volgend Jaar zijn stem er niet aan kunnen geven. Na eenige discussie wordt besloten den cursus aan. volwassenen te houden, terwijl de duur van den cur sus op 2 maanden wordt bepaald, den tijd dat ook de heer Kleiterp nog in functie is. De belooning voor het geven van onderwijs wordt ook hier op f2 bepaald. Meegedeeld wordt dat aan den tijdelljken ambte naar ter secretarie, wegens zijn benoeming te Frane- Uer, eervol ontslag is verleend. B. en W. stellen voor o| nieuw een tijdelijk ambtenaar aan te stellen en het loon te regelen naar bekwaamheid, doch tot eoi* maximum van het thans uitgetrokken bedrag, n.1. f400. I Nadat door den secretaris inlichtingen zijn ver steekt, gaat de Raad mot het idee van B. en W. mee. Ingekomen is de begrooting van den keuringsdienst op vee en vleesch, tot een bedrag van f8350. Mevrouw Houtkooper—Bol dankt voorzitter voor •lp afscheidswoorden tot haar bij het afscheid van 'en ouden Raad en wenscht den nieuwen Raad de kracht om de belangen van do gemeente te kunnen voorstaan. I 'Bij de op 29 September gehouden kasopname by 'den gemeenteontvanger was in kas on moest zijn f5211.88 en op 6 September bij den administrateur van het Armbestuur (411.97, ook overeenkomstig boe ken en bescheiden. Verder is ingekomen het Koninklijk besluit waar hij in hoogste instantie op het bezwaar van den Raad 'teven de salarisregeling van don gemeente-ontvanger afwiizend is beschikt, zoodat dus de door God. Stoe ten op de begrooting gebrachte post wordt gehand haafd. De heer Breebaart noemt hot oen tamelijke poppen kast. waar nu gevraagd wordt het oordeel van den Raad over het salaris I)e heer Kamp vraagt wat Ged. Staten zouden doen wannoor de gemeente-ontvanger ontelag nam on bin nen 3 maanden zich weer beschikbaar stelde. Zou de ontvanger daarvoor niet te vinden zijn? Voorzitter denkt wel dat er een manier te vinden zou zijn, maar do Raa doordeelt het beter niet verder op deze zaak in te gaan. a Door do Harmonie alhier en door do Handeldrij vende en Industrieel© Middenstandsvoreeniging te Sohagen, voor haar Handels win toravondsohool worde subsidie aangevraagd. Zal bij do begrooting behandeld worden. God. Staton maken bezwaar tegen de regeling i met de gemeente Hoogwoud om voor kinderen die te Hoogwoud schoolgaan, f7.50 per kind te betalen, terwijl dan onze gemeente oen schoolgeld heffing in het leven roept om dit sohoofgeld op de ouders dier kinderen te verhalen. Ged. Staton zeggen dat alleen schoolgeldheffing iB toegestaan door do gemeente waar net onderwijB wordt ge geven. Er wordt opgemerkt, dat Hoogwoud niet verder op de zaak zal ingaan. Do heer Breebaart vraagt hoe het dan staat met de overeenkomst inet Barsingerhorn. Voorzitter zegt, dat die overeenkomst! van kracht blijft, omdat die regeling voor 1920 is getroffen. Voorzitter meent, dat voor het onderwijs aan onvermogendon nog wol een regeling is te treffen, doch deze zaak komt later aan de orde. Van Mej. Kluyver is het verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres te Lutjewinkel ingeko men, tegen 1 Januari 1924. Waar net werk van Mej. Kluyver steeds is ge waardeerd. wordt het ontslag tegen dien datum eervol verleend. In verband met net onderwijs in nuttige handwerken zal voor deze vacature weer oproeping worden gedaan voor oen onderwijzeres. Ingekomen is een verzoek van het Hoofdbestuur van de N.JL Vereeniging vHet Witte Kruis", met verzoek om steun in verband met den ongrunstigen finanoieelen toestand, waarin do ontsmettmgsdienst te Alkmaar, Hilversum en Haarlemmermeer ver- keeren. Wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. Voorlezing wordt gedaan van het verslag der gecombineerde vergaderingen van de gemeentera den van Winkel en Nieuwe Niedorp, over de aansluiting aan de gasfabriek van Moerbeek en Nieuweweg, voor welk verslag we verwijzen naar het raadsverslag van Nieuwe Niedorp, zie het no. van gister. Naar aanleiding van dit verslag merkt do heer Breebaart nog op, niet begrepen te hebben, waarom dezo vergadering niet openbaar was. De heer Kamp zegt, dat in de gasoommissie de wenschelijkheid is uitgesproken dat dit verslag in de courant komt, opaat de gasverbruikers op 'de hoogte komen. (Wanneer de gascommissie die zoo wenschelijk oordeelde, begrijpen we niet waarom ons dat verslag niet eerder is verstrekt. Red.) Hierna wordt gepauzeerd. Bij de heropening blijkt de heer Kriek afwezig. Ingekomen zijn nog# twee verslagen van verga deringen der gascomissie, wfmrvoor we opnieuw verwijzen naar het raadsverslag vann Nieuwe Nie* dorp. Wat de aansluiting van Hoogwoud enz. betreft, merkt de Voorzitter op, dat deze aansluiting wel waardoor gas verwarming goedkooper is. De kosten voor Winkel worden nu geraamd op f596.50, voor Lutjewinkol op f519.40, tezamen 11115.90. Nadat onkele inlichtingen zijn gevraagd en ver strekt, wordt besloten tot aankoop van gaskchels. Laat de dienst het toe dan zullen de kosten uit 1923 bestreden worden, anders uit 1924. De heer Van Wijk stelde de vraag om het ver bruik dor verschilïondo soholon in totaal bij de gemeente in rekening te brengen, opdat daardoor net lagere tarief toegepast kan worden. Vorder vraagt spr. of de levering dor kaohels niet aan be steen kan worden, de koston komen hom zoo hoog voor. Voorzitter zegt, dat over de eerste kwestie nooit beslissing genomen is. B. on W. oordeelden ook één levering, aoch tot nu is het perceelsgewijze gegaan. Wat 'de aanbesteding dor gaskachels Betreft-, wordt Qpgomerkfcj dat gasstelllen. enz., enz., door de fabriek zeer billijk worden verkocht, omdat uit sluitend voorzit vermeerdering van gasverbruik. De hoor Van Wijk meont, dat dan ook concurren tie niet te vreezen Is. Do heer Brugman acht aanbesteding gewoonlijk aanbevelenswaardig, maar het geldt nier do leve ring door oen gemeentelijke instelling. De heer Breebaart zegt, dat de winst In de zak van do fabriek komt. De hoer Dekker zogt, dat aanbesteding van het leggen der leiding misschien zou kunnen geschieden Besloten wordt, niet tot aanbesteding over te gaan. Ook voor het Raadhuis wordt geadviseerd tot, invoering van gasverwarming. Door verbouwing zou ook voor hot raadhuis een nieuwe kaohol aan geschaft moeten worden. Do aankoop van gaskachels wordt geraamd op f 420, Door den heer Brugman wordt een lans gobroken voor gasverwarming. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Door den hoer F. Koe wordt vorzooht een stuk fromoentogrond in erfpacht te mogon hebben, ge- ogen te Lutjewinkol, naast hot peroeel dat in erfpacht is bjj don heer Ham, inet het dooi or een woon- on winkel huls, te bouweu. De secre taris geeft uitvoerige toeliohtingn. Wel wil de heer Kos bouwen naast net perceel Wed. O. Butter, doch een strook is reeds in erfpaoht bij don heerl Ham. Als do gemeente do vrije beschikking over het geheelo perceel wil hebben, moet begonnen worden hot erfpoohtreoht aan Ham op te zeggen. Het verzoek wordt in bandon gesteld vap B. en W. om een nador onderzoek in te stellen en gonoomd wordt hot in* erfpaoht te geven voor 8 cent por M8. Door den heer D. A, de Broijn wordt onthef fing gevraagd van het tonnenstelsel, omdat hy de faeoaiiën als meet gebruiken wil. B. en W. willen hot vorzoek tooetaan. De heer Brugman nx>emt het geven van onthef fing toch een ontduiking van het tonnenstelsel. Bij flinke regen komt het afvloeisel, wanneer do fao- caliën op het land worden gebraoht, in do sloot. Do heer Broebaart wijst ook op do moeilijkheid van oontrole, wannoor deze en gene ontheffing S! secretaris zegt, dat door dit vorzook een too- stand die reeds lang bestaat, gesanctioneerd wordt. Tusschontydsche lediging voor dat porceel is noodig en dit geeft moeilijkneden. Naar aanleiding van een vraAg vén de;n heer Dekker, doelt de secretaris 'mede, dat or zich wel mesthoopen op te korten afstand van den weg bevinden. Do heer Van Wijk wijst ook op odeurtjes te Lut- winkel en de heer Kamp vraagt, of B. en W. wei toezicht houden op het tonnenstelsel. En hoe is het met de tonnen te Lutjewinkel? Voorzitter meent dat de heer Kamp dat maar aan de tonnen moet vragen. Do heer Kamp zou die oontrole wel eens willen zien. De heer Spaans: Je zou die oontrole zeker wel eens willen doenl De heer Kamp wil het verzoek van de Bruyn toestaan, maar ziet voortaan liever geen beerputten Voorzitter wijst er op, dat nooit klachten inko men. De heer Brugman meent dat men daartoe nu eenmaal niet gauw# komt, dat zal ook niet geschied zijn voor de invoering van het tonnenstelsel. Het vorzoek wordt toegestaan.; tegen stemde de heer Brugman. Do heer Kamp zegt nog dat er aan het tonnen stelsel veel fouten kleven. In comité wil spr. er meer van zeggen. Het Nut vraagt voor het houden van een ont wikkelingscursus een schoollokaal. Waar meerdere dergelijke aanvragen zijn afge wezen, stollen B. en W. voor ook ait verzoek af te wijzen, doch wel willen ze toestaan een lokaal van ae handwerksohool beschikbaar te stellen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Van Wijk, deelt do secretaris mede, dat het de bedoeling is, als 't ware lezingen over diverse onderwerpen te houden. Na deze toelichting meent de raad. dat andere lokalen daarvoor gebruikt dienen te worden en afwijzend wordt pp het adres beschikt w Aan don heer II. G. Groenhof wordt op vorzoek eervol ontslag verleend als hoofd dor schooi te Winkel, met dankbotuiging voor de in die betrek king bewezen diensten. In bespreking komt de regeling van huur der onderwijzerswoning. De huur bodraagt f200 en de gemeente onder houdt den tuin. De hoer Breebaart had niet verwacht, dat de heer Groenhof zoo spoedig zou vertrekken, anders was het de vraag geweest, of dit huis niot een goed raadhuis was geweest. Voorzitter meent, dat we tooh een onderwijzers woning moeten hebben en de verbouw van het Raadhuis heeft maar f7000 gekost. De heer Kamp acht de huur te laag en meent dat het aantal sollicitanten or door zal vermeer-1 deren. De heer Van Wijk aoht de huur ook te gering; in verhouding tot den huurprijs van de onderwn-J zerswoning te Lutjewinkel noemt spr. f 8 per week. De hoer Brugman noemt f 6, terwijl de heer Dekker accoord gaat met het voorstel van B. en, W., omdat hij niet veel sollicitanten voor do vaoa-, ture verwacht en gezien de eischen die- aan het. hoofdschap worden gesteld. Het voorstel van B. on W. wordt aangehouden door staking van stemmen, tégen stemden de hee-, ren Kamp, Brugman en Van Wijk. Door den heer Groenhof wordt ook gevraagd dat do gemeente overnoemt don aanleg van de waterleiding, die boven het gewone is aangelegd. B. en W. willen afwijzed beschikken, doch toe staan dat de aanleg aan den opvolger wordt overgedaan. Aldus wordt besloten. H Van den heer L. E. Kleiterp is het verzoeJm ingekomen om eervol ontslag als onderwijzer aan do school te Winkel togen 1 Januari 1924. B. en W. stellen voor, dit ontslag eervol te ver leenen. Zij vinden het zeer jammer, dat de schooli zulkè beste krachten moet missen. R en W. willen' het ontslag tegen 1 Januari vorleeneni dus binnen do 3 maanden in de instructie vermeld, mits de gemeente daarvan geen schade ondervindt. Is üafc wel het geval, dan zou het ontslag tegen 20 Januari worden gegeven. Goedgevonden. Goedgekourd wordt de wijziging in de veror dening op hot keuren van .voe en vleesch en op dia op de heffing van keurloon. In verband met do verontreiniging van den weg' achter do kerk, wordt voorgesteld oon wjjziging in do algemeene plaatselijke politieverordening aan te¥ brengen, n.1. een voorschrift tot het schrapen van r wielen. De heer Breebaart acht dergelijk voorschrift ,J goed, omdat het verontreiniging van de straten voorkomt, spr. wüsfc ook op hot meetryden. De wijziging wordt goedgevonden. Voor ao uitbroiding van het gosbuizennot wordt besloten een geldlnoning aan te gaan van f6500, on oen rente van 0 pot., aflossingaduur 20 jaar, te» B. on W. wijzen er op. dat in sommige gemeentelij aanslag als forens wordt opgelegd aan uitwonend» landgebruikore, dio grond gebruiken mot huis, en schuur, liet govolg is dat daardoor van die ana» slagen voor do gemeente waar dio aangeslagene wonen Vs van don aanslag verloren gaat. Tot m.. toe heeft onze gemeente deze forensén-bélastig nog niet toegepast, .maar omdat nu ook om» gemeente Va aanslag moet afstaan aan Andore gemeenten, b.v. Wioringor waard, omdat Ingezete nen van onze gemeente, daar gebruikers zijn van land met huis, of schuur, y 8 tel Ion B. on YV. voor, een dergelijke belasting tóo to passen voor uit wonende Luidgebruikers in onze gomeeuto. De heer Breebaart acht hot onze plicht dat to doen, omdat do gemeente door do hoffin# van andere gemeenten Inkomsten dorffc. Het voorstel van B. en W. wordt algemoeo goedgevonden. Tor Inzag" zullen worden gelogd do begroeting# van Gomoonte, Jiurgorlijk Armbeuiuur on GW bedrijf. Bij do rondvraag zegt do heor Spaans dat vroeg# hier bestond oen wegonoonunisHie, wior werk later is opgedragen aan B. on W. Spr. vraogt( nu or weer oon nieuwe ruad is. of het niot boter ia, wee* oon wegenoomnjiiaie te benoemen. Voorzitter zegt, dat 13. on YV.'zioh zouden kunnen laten bijstaan door oon wegen-commissie on ae secretaris doelt meo, dat B. on W.du» een dergelijk voorstel bij don raud kunnon indienen. Do hoor Spaans zal oerst dit punt ln dc verga dering van 13. en W. in bespreking brongen. Vorvolgens wordon wo nog vergast op oen stra- tonpraatje. Do hoer Kamp u.1. meent dat in do nieuwe straten ook nieuwe putten on roosters moeten komen, do heor Van Wijk wil hot nog te bestraten paardenpud voor werkverschaffing be waren, terwijl de hoer Brugman voor het klein» godoelto paarden pad dat nog verbeterd inoet wor den, nieuwe iteonon gobruikt wil zien, als proef, Voorzitter doet toezegging, dat 4 nieuwe putton! zullen worden gemaakt, zogt dat hot maken vna een paarden pad geen werk is voor workloozon on dat net gebruik van nieuwe straten niet wel inogo* lijk is, omdat steenon on gold op zijn. YVat echter hot gebruik van niouwo steonon voor hot gedeelte puaraenpad betreft, hierover zal by' do behandeling van do begrooting nador wordon gesproken. Vorder vraagt do hoer Dekker of hot niet go- wenscht is, om bij do 2o plaatsing van do adver» tentie oproeping sollicitanten vacature-Groenhof hot niet gewenscht is, hot bezit van 8 neten te eischon en niot 2, zooals in do eerste oproeping is gedaan. Spr. meent dat wanneer het aantal leer lingen mocht komen beneden 25, en één onderwijzer viel nf, het zou kunnen gobouron, datonze school niot meer voldeed aan ao eischon die voor een M.U.L.O.-school worden gesteld. Voorzitter meent, dat zoowel bij voorziening in de vacature-Groenhof als in de vacature—Kleiterp, gelet kan worden on het bezit van de acten. Het stollen van de eischen is bezwaarlijk, omdat het oorzaak kan worden dat er minder sollicitanten'! komen. Ook de heeren Breebaart en Kamp wyzen op dit laatste. De heer Dekker kan zich na deze toelichting met do geplaatste oproeping vereenigen. Hierna volgt sluiting en gaat do raad in Comité. Binueniandsch Nkuws. ZUIDERZEEWERKEN. Uit de Driemaandelyksche Mededeelingen van 1 October betreffende de werkzaamheden voor (Ie afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee nemen wo het volgende over: Do grondboringen in zeo werden geregold voortr ^De^ boringen tot onderzoek van den ondergrond van een nader overwogen richting voor den af sluitdijk kwamen gereed, terwijl het onderzoek naar geschikte vindplaatsen van keileem on voor ao samenstelling van den dijk voor zoovoel ae beschikbare tyd toeliet werden voortgezet^ In ver- I band met de werken voor het afwaterings- en scheepvaartkanaal tusschen de Van Ewijcksluis en het Nieuwediep werden een aantal boringen in het Amsteldiep en nabij Oostoever verricht, ten I doel hebbende verschillende vindplaatsen van zand voor dit werk op te sporen. Ook werden eenige boringen verricht om de doorzakking in don boaeui bij eenige in uitvoering zijnde grondwerken naby Van Ewijcksluis te loeren kennen. Op verzoek van de in hot Bericht van October 1922 vermelde commissie tot onderzoek naar de

Schager Courant | 1923 | | pagina 6