nen echter ook andere vereeniging«n komen, Daar mee moet rekening gehouden worden. De heer Bekker noemt het geen opoffering der le den, doch plezier. De heer Zeeman merkt op, dat de fmantieele opof fering niet licht is. Het is een nuttige instelling, in opvoeding veel hooger staande dan de burgerwacht Hoe hooger bij het fanfarecorps de trap van ontwik keling wordt, hoe hooger ook de kosien worden. De gepst der burgerij is vol lof over hetgeen gepresteerd wordt Een flinke subsidie is beslist noodzakelijk. Zie naar Koedijk, die f 100 geeft, f 20 is een jocfenfooi. f 100 zal géén steun vinden, maar toph durf ik f 75 voo/stellen. De heer Berkhout wil het voorstel-Du Burck van f50 steunen. Ze staan altijd welwillend klaar. Van de concerten kunnen allen kosteloos profiteeren. De heer Kramer: Voor do gemeente is het moeilijk de onkosten van een dergelijke vereenigiiig te dra gen. Het wordt ook niet gevraagd. Het mag echter niet te hoog worden opgevoerd. Spr. gaat met het voorstel-Du Burck mee. De heer Du Burck steunt het voorstel Zeeman niet, omdat het er toch niet doorkomt. Wethouder Bekker: Onze sympathie is er niet min der, om, al stemmen we tegen het voorstel. Met 43 stemmen wordt het voorstel-Du Burck aangenomen. Voor de heeren Berkhout, Kramer, Zee man en Du Burck. Voor werkverschaffing hadden B. en W. pro me morie uitgetrokken, waarmee enkele heeren zich niet konden vereénigen. De heer Zeeman wilde hiervoor f 500, de heer Du Burck f200 vastleggen, doch voor beide voorstellen kwam geen meerderheid.. Na langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W. met 4—3 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heerén Berkhout, Zeeman en Du Burck. Enkele heeren bepleiten hierbij de wenschelijk- heid dat de arbeiders zich dienen te OTganiseoren om meer gedekt te zijn in tijden van werkeloosheid. Het is' voor een gemeentebestuur gemakkelijker een re geling te treffen voor georganiseerden als voor onge organiseerden en de eerste zijn er het meeste mee ge- baa-. Voor den tuinbouwcursus van dén L.T.B. willen B. en W. f 25 toestaan, onddr voorbehoud van bespreking in den Raad, omdat het mogelijk kan zijn, dat ook voor den anderen cursus, die te Broek op L. gehou den wordt, subsidie gevraagd wordt. De heer Du Burck vraagt, of de cursus van den L. T.B. niet noodzakelijk ia. Het is een cursus voor al len toegankelijk, evenals de andere cursussen. Met splitsing gaan hooge kosten voor het Rijk gepaard en het dient nergens voor. Als er op Jets bezuinigd kan worden is het wel op dit. Ik kan er mijn stem niet aan geven, De heer Groen: Als het Rijk bezuiniging wil invoe ren, moeten ze dat zelf doen. De heer Du Burck blijkt in deze materie geen be kende te zijn. Het kan ook niet goed zijn, als een cur sus te overtollig bezocht wordt Het betreft hier al leen een vraag, om een verwarmd en verlicht lokaal. Er wordt een lesgeld bepaald van f 2.50 totaal, wat niet hooger mag en welk bedrag van de Rijkssubsidie afgetrokken wordt Voorzitter vindt het heel logisch, dat de vraag naar voren komt, of hier niet bezuinigd kan worden. Eendgen tijd wordt gediscusseerd of te Broek wel of geen gewone tuinbouwcursus bestaat, waarop de heer Groen tenslotte opmerkt wat er nu tegen is, af gescheiden daarvan de subsidie toe te staan. Voor het Vakonderwijs is steeds f 100 gegeven en voor het eigen vak heeft men niet eens f 25 over. Voorzitter: Het vakonderwijs is een cursus voor den geheelen Langendijk, mei een aantal leerlingen zoo groot, dat enkelen geweigerd moesten' worden. De heer Kramer: Wat is er nu tegen? Het wordt ge vraagd voor de leerlingen uit deze gemeente, die er aan deelnemen. Het ware te wêmschen, dat er 4 cur sussen waren, die een goed bestaan hadden. Laat men nu geen spijkers op laag water zoeken om de subsidie tegen te werken. Voorzitter: Ik roep u tot de orde. Er is van spijkers op laag water en tegenwerking geen sprake. De heer Zeeman heeft sympathie met het streven dat ook op dit gebied meer ontwikkeling gezocht wordt. De cursussen loopen reeds, zoodat vooij het Rijk toch geen bezuiniging verkregen kan worden. Spr.' is voor subsidie. Het wordt met de stemmen van de heeren Du Burck en Kroon tegen aangenomen. De heer Berkhout houdt zich buiten stemming. Met een H.O. van f 18000 wordt hierna de begroo ting voorloopig vastgesteld op f 2(3042.32 Rondvraag. De heer Zeeman oppert de mogelijk heid om aan de raadsleden nu nog een uittreksel uit de .begrooting te verstrekken, om een-algemeen over zicht te krijgen en vergelijking te maken. Het heeft geen haast, als het maar klaar is voor hei volgend jaar. Ook de heer Kramer zou het toejuichen. De voorzitter heeft geen bezwaar nu er tijd voor ge geven kan worden. Met een woord van dank aan de heeren Berkhout, Kramer en Du Burck, voor het nagaan der begrootin gen, sluit de voorzitter hierna om ruim elf uur, de vergadering.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6