i Predikbeurten. VOETBAL Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. wandige secretie getrokken vochten of werkzame bestanddeelen. Men zal nu natuurlijk maar eens dienen te wachten, wat op den duur van deze geneesmethode het resultaat zal blijken te zijn» MOND- EN KLAUWZEER IN SCHo/LAND. De „Times" meldt, dat het mond- en klauwzeer vcor het eerst na 50 jaar is verspreid naar Noordr Schotland, waar een Shorthornkudde, Britannië's rasecht vee, is aangetast. ERNSTIG ONGELUK TE ROME IN HET NA TIONAAL THEATER. Uit 'Rome, 16 Nov. Uit Milaan wordt gemeld, dat een gezelschap studenten, die een bezoek brach ten aam het Nationaal Theater te Rome, 10 Meter naar beneden zijn gestort door het instorten van een voetbrug. Een van hen werd gedood, twintig werden gewond. TYPHOON BOVEN MANILLA. Uit Manilla, 19 Nov. Een typhoon heeft Suzon en de Visayas-eilanden geteisterd. Spoorweg-, tele foon- en telegraafverbindingen zijn beschadigd, even als de oogst. Manilla zelf staat gedeeltelijk onder water tenge volge van den hevigen regenval. DE ARBEIDSCRISIS IN HET ROERGEBIED. Bij een decreet van generaal Degoutte is aam de leiders of eigenaars van bedrijven, welke meer dan 500 aibeiders in dienst hebben ontzegd, hun perso neel geheel of gedeeltelijk te ontslaan, op straffe van gevangenisstraf en boeten. MOORDEN OP JODEN IN IERLAND. Woensdagnacht is in de straten te Dublin moord gepleegd op een Jood. Een paar weken geleden is daar ter stede een andere Jood vermoord. In geen van beide gevallen kent men de beweegre denen der moordenaars. Wat den eerstgenoemden moord betreft, heeft het geval zich, als volgt toegedragen, 's Avonds tegen half twaalf liepen twee Joden bij name Kahn en Miller, in Stamer- street, het hart der Joodsche wijk, toen 2 man nen, die op den hoek der straat stonden, hun gelasten, stil te blijven staan. Zij gehoorzaamden aan het bevel, waarop zij werden ondervraagd naar hun namen, woonplaats en godsdienst. „Zijn jelui Joden P" werd hun gevraagd, en toén Kahn en Miller deze vraag bevestigend beantwoordden, werd hun gezegd, dat zij „beenen moesten maken". Toen f" wegliepen, schoten de mannen op hen, waarbij ahn werd gedood en Miller gewond. De moorde naars namen de vlucht in een auto. De moord, veertien dagen geleden gepleegd, had onder dezelfde omstandigheden plaats De Joodsche gemeente is door deze gebeurteni/ ten zeerste ontsteld. EEN FRANSCH MILITAIR ATTACHé IN DUITSCHLAND GEVANGEN GENOMEN. De bladem melden de gevangennneming vam den militairen attaché van het Fransche gezantschap op Duitsch gebied, in de nabijheid van de Zwitsersche grens. Naar verluidt was hij bezig inlichtingen over de rijksweerbaarheid: in te winnen: STORM IN DENEMARKEN. De zware storm, die in de laatste dagen over De nemarken heeft gewoed veroorzaakte buitengewone overstroomingen langs de kust van Jutland en voor al om de Kobengfjord, waar dijkbreuken plaats had den en het water twaalf tot 15 vierkante kilometer land heeft overstroomd. Verscheidene schipbreuken worden gemeld, waaronder de stranding van het motorschip Java. Het Hornsrev lichtschip, dat door den storm van zijn ligplaats was weggeslagen, is op gepikt en Zondagmorgen te Erbjerg binnengebracht WERELDRONDVLUCHT. Zaterdag is de luchtvaartkapitein Crimrime, die voor de Amerikaansche autoriteiten een onderzoek' instelt inzake de mogelijkheden voor landingsplaat sen in .verband met de door Amerika beraamde we- reldrondivlucht van Groenland te Kopenhagen aan gekomen. Hij verklaarde aan de bladen, dat hij een vlucht over Groenland als zeer goed uitvoerbaar be schouwde en dat hij langs de westkust tusschen Ju- lianahaab en Holstensbórg" verscheidene geschikte landingsplaatsen had gevonden. Hij achtte het waar schijnlijk, dat aan de Oostkust bij Augnoagsalik ook een geschikte landingsplaats zal zijn. Kapitein Crim rime voegde er aan toe, dat hij een route tusschen Amerika en Engeland met Groenland als tusschen- station voor vliegtuigen in de zomermaanden zeer wel doenlijk acht. DE ECONOMISCHE CRISIS IN DUITSCHLAND. Uit Berlijn, 19 November. Van morgen af kost een rit per tram of autobus alhier 90 milliard. ONTPLOFFING IN EEN MUNITIEFABRIEK. Uit Santiaeo (Chili), 19 Nov. Een ontploffing vernielde de munitiefabriek. Honderd personen wer dén gewond. AARDBEVINGEN IN FRANKRIJK. Uit verschillende plaatsen uit Frankrijk komen be richten over aardbevingen. De aardbeving was hier en daar nogal hevig, maar er werd' geen schade aan gericht. XKHFBTAX» Zondagavond mist» bezoekster van mej. 8. alhier uit haar mantel haar portemonnaie met pl.m. f10.—De vrdenking viel op v. H., mede aldaar in huis. Aangifte bij de politie volgde en de agent Flap per wist den verdachte tot bekentenis te brengen. II. is in arrest genomen en zal heden naar Alkmaar ver voerd worden. GEMEENTE SCHAGEN. GeborenKlaas, zoon van Cornelis Gootjes en van Jannetje van den Heuvel. Overleden: Aagje Wiering, oud 64 jaren, echtge- noote van Klaas Kiezeling. POLITIE. Gevonden: Een kinderjasje, een nummerplaatje. Verloren: Een leeren ceintuur. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. WOENSDAG, 21 Nov. NED. HERV. GEMEENTE te: Wieringerwaard, nam. 7 uur, Ds. Groeneveld. RAAD SCHAGEN. Vergadering van'den Raad der gemeente Scha- gen, op Donderdag 22 November 1923, des na middags iy* uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken en adressen. 2. Voorstel met betrekking tot het handwerk- onderwüs aan de TJ.L.O.-school. 3. Voorstel tot aankoop van een perceel aan de Markt. 4. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening. 5. Voorstel tot conversie van geldleeningen. 6. Voorstel tot het bouwen van een dubbel woonhuis. 7. Voorstel tot herziening van de Algemeene Politie-verordening. 8. Vaststelling begrooting dienst 1924. Behagen, 19 November 1923. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. BENOEMING. Onze plaatsgenoot©, mej. Hasseloo, word tot waar nemend directrice der Alkmaarsche Landbouwhuio- houdschool benoemd en trad reeds als zoodanig in functie. NIET DOORGEGAAN. De tooneelvoorstelling door „hert Helderech Too- neel is Zondagavond niet doorgegaan, wegens ge brek aan belangstelling. CHRISTELIJKE GEHEELONTHOUDERSVEREENI GING. In onze gemeente is een afdeeling van bovenge noemde voreeniging opgericht. Het voorloopig be stuur bestaat uit de hoeren D. E. Boeke en R. R. Posthuma. HAAR GROOTE ZONDE. Sinds enkele avonden loopt in het Theater Royal de film! van bovengenoemden naam. Films schieten tegenwoordig als paddestoelen uit den grond en men heeft er rijp en groen onder. Maar deze film behoort tot de zeer goede. Het is zooals het tekstboekje ons a! leert, een eenvoudige geschiedenis van eenvou dige menschen. Deze geschiedenis saamgeweven- uit een bekend gegeven, brengt bij den toehoorder diep menschelijk meegevoel. 'tls met groote belangstelling dat het leven) van de hoofdpersoon, dat leven van leed en ramp, deze worsteling met hert wreede noodlot wordt gevolgd. Het is een drama vol spanning en gespeeld als het wordt, aangekleed en in scène gezét als ons hier wordt vertoond, kan het niet anders of het moet in fyooge mate boeien. D© film gaat vanavond voor laatst Sparta 2—S.V.S. 2. Zondag jl. speelde Sparta 2 haar 2en corapetitie- thuis wedstrijd tegen S.V.S. 2 uit Helder. Te ruim 2 uur worden beide elftallen door scheidsrechter Dol ln het veld gefloten. Reeds direct na aftrap ls S.V.S. de sterkere en aan vallend, de Sparta-backs en -keeper moesten dan ook doodloopend handelend optreden, wat naar be- hooren ging. De Sparta-voorhoede presteerde bij zonder weinig en een goeden aanval op het S.V.S.- doel hebben wij niet gezien. Rust kwam met 1—0 voor S.V.S., na rust had Spar ta niets meer in te brengen en de stand' was reeds 03 toen Speur met een uitstekend schot de eer redde. Een oogenblik kwam de voorhoede op dreef, doch ook de half-linie presteerde bijzonder weinig S.V.S. heeft dan ook zeer verdienstelijk met 1—4 ge wonnen. De leiding van scheidsrechter Dol was goed. De wedstrijd werd door tamelijk veel publiek bij gewoond. Het S.V.S.-elftal bestond uit gewone mid delmatige spelers, maar door het goed combinoeren speelde het een uitstekenden wedstrijd. Het „Spar- ta"-elftal had vele uitstekende krachten, maar door een totaal gebrek aan samenspel, presteerde men niets. Alleen de backs werkten heel verdienstelijk. In het doel stond ditmaal H. Domper, de keeper uit het derde, deze heeft uitstekend werk gedaan en zeer moeilijke ballen keurig gestopt; hij heeft ge toond, zijn plaats in het tweede elftal volkomen waardig te zijn. Het eerste elftal speelde te Oostzaan tegen O.F.C. 2 en heeft tegen aller verwachting in gewonnen en nog wel 'met sprekende cijfers. De uitslag, was hier 0—5 voor Sparta. Volgende week spelen ze" thuis te gen Bergen 1. Laten we hopen, dat de ommekeer gekomen is, dan is de kans op het kampioenschap nog niet weg. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag speelde V.V.V. I voor de competitie tegen B.V.V. T te Benningbroek. Deze spannend© wedstrijd' eindigde in gelijk spel, nl. 22. V.V:V. 2 speelde dien middag tegen Stormvogels 3 te Spanbroek en wist maar eventjes te winnen met 16—0. NIEUWE NIEDORP. De voetballers hadden Zondag een gelukkigen dag. 's Morgens speelde N.V.V. Hl tegen H.F.C. II (Hoog woud) met 3—0 in 't voordeel van N.V.V. 's Middags speelde N.V.V. I tegen Quosego T (Beha gen) met 4—0 in 't voordeel van N.V.V. De wedstrijd N.V.V. II tegen Stormvogels is niet doorgegaan, wegens afkeuren van het terrein. ST. P ANC RAS. Zondag was voor Vrone weer een gelukkigè dag. Het eerste elftal ontving Koedijk I en versloeg dit met 5—1. Wel was Koedijk voor rust flink bjj en wist de rust te doen ingaan met 11, doch na de rust vermocht Koedijk geen enkele goal te maken. Vrone daarentegen plaatste den bal nog vier maal in.K's doelnet. Zoo kwam 't eind met een Vrone-overwinning van 51. De scheidsrechter was sopiwijlen niet erg bij. Een hands, die klonk .als een klok, werd niet eens opgemerkt, zoomede een _paar malen een overtre ding in 't strafschopgebied. Maar fiat! de zege was behaald. Vrone 2 trok naar Koedijk 2 en won daar met 9—0. Vrone 3 kwam zonder strijd uit de kaasstad thuis, daar de storm van gister het doel enz., in 't ongereede had gebracht. OUDESLUIS. J.l. Zondagmiddag had alhier een voetbalmatch plaats, waarvóór nog al belangstelling was, niet zoozeer omdat deze match zoo interessant was, want4 het was tusschen de veteranenclub van hier en die van Kolhorn, alzoo geen eerste klasse spe lers, dooh aan deze match was een zeer prijzens waardige weldaad verbonden. Door eenige meisjes alhier waren entrée-kaarten aan de ingezetenen verkocht, waarvan de opbrengst zal woraen afge dragen aan een reeds twee jaar ziek zijnde jonge ling, waarvoor door hem versterkende middelen en wat meer noodig is, kan worden aangesohaft. Dat deze daad' veler goedkeuring kon wegdragen, 'bewees wel het resultaat, daar, naar wij' vernemen, een be drag van bijna f150 aan hem kan worden ter hand gesteld. Een woord van dank hiervoor komt dan ook wel toe aan degenen, die het initiatief hiertoe hebben genomen, en aan de meisjes, die zooveel moeite hebben gedaan om zoo'n flink aantal kaarten te ver- koopeni. Met zeer veel voldoening kunnen zij op hare daad' terugzien. BREEZAND. Zoo is dan de competitiewedstrijd tusschen B.F.C. I en Concordia I weer achter den rug. Dat wij niet te veel geschreven hadden over een spannenden wedstrijd blijkt uiit het groot aantal publiek, pl.m. 250 personen, waren op het terrein aanwezig. Om trent het verloop van den wedstrijd het volgende. Om 2 uur fluit scheidsrechter Duinker de elftallen in het veld. Beide ploegen zijn volledig. C. wint de toss en B.F.C. trapt voor den wind en zon af. Er ont wikkelt zich een vrij gelijk opgaand' spel en vele spannend© momenten ontstaan voor beide doelen. Doch beide keepers weten hun doel vrij te houden, totdat vlak voor rust de linksbuiten van C. met een onhoudbaar schot zijn club de leiding geeft 1—0. waarmede de rust intreedt Na de rust is C. in de meerderheid. Maar de ach terhoede van BF.C. is vrij goedL En ook de beide backs doen veel werk. Doch aan het hoofd is de keeper, deze werkt verbazend en weet veel gevaar lijke schoten te stoppen. Toch wordt de druk op de halflinie te zwaar en prachtig comblneerend maakt C. een tweede doelpunt, welke door een fout bij de verdediging geplaatst werd. Herhaaldelijk valt C. nu aan, doch door het stugge verdedigen van de B. F.Cers wordt erger voorkomen en treedt het «inde in m«it een 2—0 overwinning voor C, Wat het spel betreft, de voorhoede had weinig te doen, daar de halflinie te veel moest verdedigen en zij de voorhoede niet genoeg kon steunen. Toch lijkt het ons, dat er door de voorhoede te bevreesd ge speeld wordt. Dé binnenspelers moeten meer schot geven. Overigens geen kwaad elftal. Aan C. zouden wij nog een goeden raad willen geven, nl. niet reeds een week van tevoren te schrijven over puntjes weg- sleepen. Het is nu goéd afgeloopen, maar een vol gende keer zouden de puntjes wel eens in Breez&nd kunnen blijven. ANNA PAULOWNA. Zondag j.l/ werd door E. den veelbesproken wedstrijd gespeeld. Beide partijen hadden 1 inval ler. Als om kwart over 2 begonnen wordt, speelt E. het eerst tegen den vrij hinderlijken zon en wind. Het is direct te zien, dat D.O.S.K.O. er alles op zet, om de beide punten naar Oudesluis mee te nemen. Er wordt zeer vlug gespeeld, met D.O.Ö. K.O. iets in de meerderheid. Eens denken wij. D. te zien doelpuntenj maar Delver weet den bal nog juist uit het hoekje te werken. Als de scheids rechter rust aankondigt, is de score nog blanco. Wat den uitslag betreft, is men in de E.-gelederen nog al optimistisch gestemd, wat door het voor deel van wind en zon alleszins begrijpelijk is. Als weer begonnen wordt, is E. dan ook direct in de meerderheid. Al spoedig krijgt E. een porner te nemen, welke door den linksbuiten wordt ach- tergetrapt. Ook aan de andere zijde zit de D.-voor- hoede met -stil, doch Stellingwerff en c.s. en in laatste instantie keeper Delver, weten alle gevaar te bezweren. Als ongeveer 20 minuten is gespeeld, krijgt E. weer een corner te nemen, de linkshalf plaatst den bal hoog voor doel, de keeper wil wegwerken, maar siaat den bal juist tegen een paar E. spelers, zoodat deze bal in het net verdwijnt. E. leidt nu met 10. Oorverdoovendi gejuich langs de lijnl Na den aftrap tracht D. nog gelijk te maken; het mocht haar ech ter door het stugge verdedigen van E. niet gelukken en als scheidsrechter Keet, die uitstekend voldeed, het ©inde aankondigt, heeft E. zeer verdiend met 1—0 gewonnen. Na afloop werd door D. een strafschop genomen t6gen een vermeende fout van den scheidsrechter. De strafschop werd door haar in een doelpunt om gezet; afwachten is dus de boodschap. QUOSEGO II—E. IL E. II heeft weer een mooie overwinning bereikt door Q. in eigen veste met 17 de nederlaag te ge ven. NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde N.V.V. I een uitwedstrijd! tegen Quosego I van Schagen. N.V.V. vtrschijnt met 4 In- vallens Het terrein was, door dat vooraf reeds een wedstrijd was gespeeld, bijna onbespeelbaar. Voor de rust scoort de «middenvoor tweemaal voor N.V.V. Rust 2—0. Na de rust brengt deze den stand op 30, waarna de linksbuiten met een mooi schot no. 4 maakt. Ein de 4-0. De aanvallen van Quosego stuitten talrijke malen op den' kleinen echtsback van N.V,V. Vele kansen werden door de voorhoeden zoowel van Quosego als N.V.V. niet benut wegens glibberigheid van het ter rein. Quosego had wel een tegenpuntje verdiend; 42 was ons o.i. een juisteren stand' geweest. Scheidsrechter Viser leidde goed. Biniienlaiidsch Nieuws. ST. MAARTEN. Zondagavond gaf do dilettamtenclub „Vrienden kring" alhier een openbare uitvoering in het lokaal „Rust en Lust" en werd opgevoerd: „Pension Schül- ler", bliispel in drie bedrijven, van Carl Laufs. Door verschillende leden werd heel aardig werk geleverd, een woord van lof aan hen. Het publiek genoot blijk baar in de gekke vergissingen welke er in voorkwa men, want er werd hartelijk gelachen. Een dankbaar luisterend publiek en applaus was de dank voor het gepresteerde. Hierna een gezellig bal. B ARSIN GERHORN. Nee maar zeg heb je het gehoord dat er in Bar- singerhorn een echte revue wordt opgevoerd? Ja, wij hadden het gehoord en ons werd verzocht nu toch ook eens een kijkje te komen nemen en te zien wat of men ervan terecht had gebracht. Welnu, Zondagavond zijn wij heen geweest en laat het ons maar ronduit verklaren, wel wat met een be zwaard gemoed, een revue in elkaar spijkeren, is geen kleinigheid, tenminste, als oor en oog voldoen de hun toekomend© portie zullen krijgen niet alleen, maar het gegeven© moet bovendien van goed gehalte zijn, wil het amuseeren. Toén wij Zondagavond kwamen, even na den aan vang, vonden wij de zaal van Stipriaan dicht bezet, tot aan het laatste plaatsje. Wij probeerden binnen te komen; 't lukte, maar wij hadden nauwelijks ons benauwd staanplaatsje veroverd, of een Cerberus, met krullend haar en boozen blik greep ons op onze schouders en bromde ons toe, dat wij er uit moesten, want Stipriaan had gezegd dat er hiemand meer in mocht. Een persmensch. is nogal brutaal, dus het kleine op fluistertoon gevoerde debat gaf aan den man van de krant de overwinning en wij bleven! En toen was al dadelijk onze volle belangstelling voor het tooneel en den geheelen avond hebben de dames en heeren die belangstelling vastgehouden. Want: gaarne onze hulde voor het stuk werk dat ge leverd is. Vernuftig in z'n opzet, ontleend aan het platte landsleven uit onze omgeving, brengt deze revue ons in haar groote afwisseling bijzonder veel aantrekke lijks. Wij hebben tafereeltjes gezien die ons werke lijk verrasten. De zang was bijzonder goed verzorgd en de heer De Groot leidde alles met vaste hand, ter wijl de begeleiding der heeren Polak prima was. Om een revue moet men ook kunnen lachen, welnu vcor dezen bon-ton zorgden Joop en Dik en tante Geert, en menige mop werd getapt en rake hint uitgedeeld. Thalia vulde op zeer verdienstelijke wijze deze tooneeltjes aan. De aankleeding van de verschillende tafereelen was keurig, en de heer Rezelman van Schagerbrug is bijzonder gelukkig geweest met de weergave der kiekjes uit onze omgeving. De heer D. van der Oord, de vernuftige electricien van Barsingerhorn, die door Kees in de revue als zoodanig werd gehuldigd, had eveneens zijn beste beentje voorgezet en gaf in den letterlijken zin van het woord, aan alles kleur en leven. Wij hebben recht veel genoten, en het succes 'bleef dan ook niet uit, want het applaus daverde onafge broken door de zaal. De heer P. Pluister die het initiatief heeft geno men met het aangeven van inzet, gang en hoofd inhoud' van het spel van deze revue: „Nee, maar zeg!" heeft met al zijn helpers alle eer van hun werk en met groot genoegen mag men terug zien op het zoo uitstekend slagen. JULLANADORP. Zondagavond j.l. gaf de plaatselijke zangvereeni- ging „O.ILK." onder directie van den heer F. van der Meij, een uitvoering in de zaal van den heei O. Vader. Te ongeveer acht uur werd het scherm opge haald en met de afwerking van het goed in elkaar E'ite programma een begin gemaakt.. Tot iniei- werd gezongen het „Morgenlied" en „Onder hoede. Daarna een voordracht van den heer J; Smit, die bij het publiek zeer zeker in den smaak viel. Vervolgens weer een tweetal zangnummers: „Gij lieve voog'len" en „Blauw en Goud Nu werd door een komisch trio voorgedragen „Villabewo ners", hetwelk het publiek deed schateren van het lachen en met applaus werd beloond. Tot slot werd gezongen „Goeden nacht" en „Bruidsvaart in Har- danger". Hierna werd gepauzeerd en werd daarna opge roerd het kluchtspel in één bedrijf, getiteld „De man met de zeven vrouwen". Het moet de verschillende medewerkers(.sters) zonder derscheid goed voor hun taak waren borek- was dit stukje een succes te noemen, gezi- enthousiasme waarmede het door 'fc publiek begroet. Het programma was hiermede afgewerkt i tot groot genoegen van het aandachtige ra! maar er was ook nog ander publiek, en wel dat de heer van der Meij dat gedeelte tweemaal toe tot de orde moest roepon, hett evenwel weinig baatte. Het was dan ook 'mee? erg, zooveel rumoer e rgemaakt werd, en toeschouwers hebben het op hun rekening, d? zeer zeker menig ander bezoeker tot last :3 zijn geweest. Laten wij hopen, dat een vol» maal hierin zooveel verandering is gekomen! wij. op de .pnkele gezellige avonden die wii'l krngen, elkander niet tot last zijn. Evenwel, de zangvereeniging kan met gen/ ojo dezen avond terugzien, en zien wij haar winter gaarne nogmaals optreden. Tot slot traditioneel© bal' na, met fijne muziek, dat tot het sluitingsuur gezellig byeen hield. OUDKARSPEL. Zondagavond werd in het lokaal van mej. J. v. Zaling© een openbare vergadering gAf ter herdenking van den sterfdag van wijlen F mela Nieuwenhuis. De vergadering werd g^r door de afd. Langendijk van de I.A.M.V. en ah ker trad op de heer Jo- Meier uit den Haag Fi ren ongeveer 50 belangstellenden die met aan de rede van den spreker volgden. Mej. Banfo Boot alhier zorgde voor een mooie afwisselt!* het declameeren van eenige mooie en pittW drachten. LANGENDIJK. Voor het deelnemen aan het St. Nicolaasfe* de kinderen van leden en verbruikers der Vert? vereeniging zijn 320 kinderen opgegeven. St. Nicolaas zal verschijnen in het lokaal vu heer Kr&mer te Zuidscharwoude op Woengfr November, om daar de kinderen eenige uren genaam bezig te houden. Voor afwisseling het bestuur de beschikking gekregen over de pm lantaarn van de tuinbouwvereeniging te Oudh VEENHUIZEN. De heer D. Appel alhier is met algemeem men herkozen als president-kerkvoogd der Herv. Gemeente te Veenhuizen. MOORDAANSLAG OP EEN VELDWACHT* Uit Volendam, 19 Nov. He de nmiddag we: surveilleerende veldwachter J. A. Künen op ds alhier onverhoeds aangevallen door den Vol mer G Schilder, bijgenaamd Monjet. De mi den veldwachter eenige slagen met een mé het hoofd, Ernstig verwond werd Künen bij Wevers binnengebracht, die de eerste hulp ve De dader is in arrest gesteld: Men vermoe hier aan wraakneming moet worden godacl S. op de jongste kermis door Künen wegen kenschap was opgebracht. Nader wordt ons nog gemeld, dat S. reeds voren gezegd zou hebben; dat hij den veldv met den moker, dien hij bij zich had, zou dood moet eerst nog geroepen hebben „ik sla jo Daarop heeft hij Künen acht slagen met den en een met een breekijzer op het achterhoofd bracht De veldwachter heeft nog zijn klewaï trokken, doch door duizeligheid ontviel deze Hoewel eenige personen bij den aanslag tegei dig waren, werd er geen hulp verleend. De die reeds bekend heeft, zal naar Haarlem overgebracht. Veldwachter Künen heeft veel verloren, doch hij is gelukkig buiten gevaar. ANNA PAULOWNA. Door de agenten van politie Hartog en T( is op het eiland Wieringen een persoon teerd, die zoowel hier als te Alkmaar, Am en in verschillende plaatsen1 van Friesland o~ had gepleegd. Door verschillend© politie-autórUeiten w» ook reeds zijn opsporing gevraagd, doch t h vergeefs. Onze beide agenten Hartog en Te hebber, dus met deze arrestatie, waarvoor hi lof toekomt, een goede vangst gedaan. Bedoelde persoon, afkomstig uit Den Haag, zich uitnemend voor te doen en schijnt trouwe zeer goede familie. Na verhoor werd hij naa maar overgebracht i iten ort i tooi ff 1 f 2.2(i. ALKMAAR, 17 November 1923. Op dé heden gehouden weekmarkt wara gevoerd: 24 paaraen f 150400, 1.5 koeien en f 350525, 21 nuchtere kalveren f1232, 811 schapen f 3854, 16 magere varkens f 22— biggen 10 w. f 1224, 3 Dokken en geiten 5Boterprjjs: le soort f 1.101.20, 2de soort Kipeieren f 1416, eendeieren f 9. WARMENHUIZEN, 17 Nov. Deensche witte kool f L10 a 2, witte kool 0.90, idem 2e soort f 0.55 a 0.65, gele kool f 2.! roode kool f 2 a 3.50, idem 2e soort f 1.10 a i f 11.80 a 12.30, idem drielingen f9.20 a 10.50, f 8.50 a 10, peen f 3.80 a 4.30. Aanvoer: 9200 Kg. Deensche witte, 95200 Kg.- kool, 3650 Kg. gele kool, 44000 Kg. roode kooi, Kg. nep, 1000 Kg. uien, 5000 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 19 November 1923. Peen f 3 a 3.70.' Witte kool f 0.55 a 0.70. Geil f2.30 a 2.70. Roode kool fl.60 a 3.20, f 0.80 a 1.40. Uien f 9.40. Grove uien f 7.90. Aanvoer: 62700 Kg. witte kool, 3325 Kg. kool, 20870 Kg. roode kool, 700 Kg. uien, 9701 peen. ALKMAAR, 19 November 1923. Appelen f7 a 25 per 100 Kg. Bloemkool 16.80 per 100 stuks. Roode kool f 1.50 a 5.20. kool f 2.90 a 4.20 per 100 Kg. Wortelen f 3.501 per 100 bos. Uien f 5.90 a 9.80. Peren f 9 a S 100 Kg. Andijvie f 0.50 a 2.50 per 100 stuks. S ten f12 a 19. Witlof f25 a 40, per 100 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoi 19 Nov. Uien, drielingen f 10.20. Nep f Peen f 3.50 a 4.20. Roode kool f 1.80 a 3.50. Geb f 1.70 a 2.70. Witte kool f0.60 a 0.80. D witte f 1.20 a 2.20. Rapen f2.40, alles per 1® Bloemkool f5.50 a 9.40, 2e soort fl.30 a 1.71 100 stuks. Aanvoer op 17 Nov.: 6125 'Ks. 23175 Kg. peen, 102000 Kg. roode kool, 258», gele kool, 104700 Kg.witte kool, 21800 Kf* sche witte, 1150 stuks bloemkool. LANGENDIJKER GROENTENVEIL]* 19 Nov. Bloemkool, le soort f8.80 soort f 1.50 a J.60, per 100 sutks. Wortelen 4.70. Roode kool, le soort f 1.90 a 3.30, 2er fLIO a 1.80. Gele kool, le soort f2.50 a 2e soort f130 a 2.40. Witte kool, le soort f 0$ Deensche witte kool f 1.20 a 1.70. Uien f 9.20 s" Drielingen f9.30 a 10.10. Nep f 12.90, alp, 100 Kg. Aanvoer: 5965 stuks bloemkool,1 Kg. wortelen, 60500 Kg. roode kool', 56800 Kg- kool, 56000 Kg. witte kool. 20216 Kg. uien. ALKMAAR, 19 Nov. 1923. Op de heden gehouden veemarkt waren a® en prijzen als volgt: 31 koeien en ossen f3Op 5 vette kalveren f90170, p. ned. pond fl.olH 12 nuchtere kalveren per stuk f1630; vette kens. p. ned. pond f 0.72 a 0.82, 520 varkens. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Op de heden gehouden'veemarkt waren as- voord 375 vette koeien le kwal. f 1.161.22. f 1—1.14, 3e kwal. f 0.85—0.95, 13 stieren (Ir, 100 melk- en kalfkoeicn f300—500. 58 vette kah le kw. f 0.94—1.04, 2o kw. f 0.80 -0.92, 32 nt talveren f1626, 279 schapen f4050, 5o8 varkens Holl. le kw. f 0.94—0.96, 2e en 3e f 0.92—0.94, 20 paarden f200—350.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6