Zaklantaarn-Batterijen, i, en J. PRINS' RIJWIELHANDEL, JAC. C. BRUIN, i Si. Nicoloas- geschenken. prima binnen Tarwe- of Haverstroo kaad Warmenhuizen. Birmenlandsch Nieuws» t HAGENAAR's Sint Nicslaasetnlap is gei'eed. Begrafenisvereeniglng „Winkel". voorlooper-ronrizegger Bloemenmagazijn, Landbouwstr. 79 Scliagen. een Zevenwaaier, en VOER BI ETEN, 1-3 HA BOÜWL met WONING, een Dienstbode! HOOIenSTROO,! Groodbakkerslaerling, een Arbeiderswonissl in te brengen. De voorhoede speelt een keurig open spel en voert de sooro langzamerhand op tot 5U, waarmede het einde komt. Als ouriositeit melden wjj nog dat alle voor hoede-spelers reep. Boe, B. Buiskool, Biersteker, Hoogendoorn en Rus ieder een doelpunt voor hun rekening namen. Het jreheele elftal heeft een goé den wedstrijd gespeeld. Uit de half-linie was J. Watertor de beste; ook de spil en reohts-half waren hun plaats waard. De beide backs, Anneveldt en Brantenaar. waren „safe" en hielden den O.-aanval geheel in bedwang. Windt verrichte het weinige werk wat hij kreeg, op zijn bekende wijze. Sparta komt na deze overwinning op de 3e plaats van de ranglijst en alzoo weer in de running voor het kampioenschap. "Voor a.s. Zondag staat B.S.V. I van Bergen thuis op het programma. Het tweede elftal speelde thuis een slechten wedstrijd tegen S.V.S. II en voorloor met 41. Volgendon week Öfeter jongens 1 Het vierdo elftal speelde in Anna Paulowna togon Concordia II en won met 50. -- SCHOORL. De voetbal vereeniging S.V.V. maakte Jl. Zondag geen goeden dag. S.V.V. I ging naar Heiloo en ver loor mert 5—0. S.V.V. III ging naar Oudorp en ver loor met 30. Vergadering van den Raad op Dinsdag 20 Novem ber 1923, des middags 2 uur. Afwezig de heer Slot wegens ongesteldheid. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, secre taris de heer J. Rijs. Voorzitter opent do vergadering, don wensch ult- sprekondo, den heer Slot weer spoedig hersteld in ons midden te mogen zien. De notulen worden onder dankzegging aan den secretaris onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Hot verslag van de Vereeniging van Nod. Horv. Diaconieën in de classis Alkmaar voor Gezinsver pleging over 1922. Na voorlezing door den voorzitter wordt het verslag voor kennisgeving aangenomen. b. Een schrijven van het Hoofdbestuur der N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis", waarin verzocht wordt eene joarlijksche subsidie te verloenen, ten einde zooveel mogelijk het tekort der exploitatie van de ontsmettingsdLLenaten zijner vereeniging te dek ken, B. en W. stellen voor, op het verzoek afwijzend te beschikkon en zijn van meening dat de tekorten die non te worden gedekt door vorhooging der tarieven voor ontsmetting. Voorzitter meent dat in dat geval de kosten1 ge lijkelijk worden gedekt. De heer Gutker kan zich met het idee van B. cn W. vereenigen. Do afdeelingen van Het Witte Kruis zouden zich er voor kunnen spannen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zoDdor hoofdelijke stemming besloten. c. Een verzook van het RJK, Schoolbestuur, om oen kleino tegemoetkoming van f 020 per kind voor do 60 kinderen die de Bewaarschool bezoeken, voor het Lokostigen van het feestje ter gelegenheid van hot 25-jarig Regeoringsjubileum gehouden. B. on W, stollen voor. de gevraagd subsidie te vorlocnen. Algemeen goedgevonden. <L Een schrijven van het R.K. Schoolbestuur, in houdende do dankbetuiging voor de verleende sub sidie aan de Bowaarschool, \Vordt voor kennisgeving aangenomen. e. Een schrijven van do bewoners van het Beom- aterpad om dit pad te verbreoden en te verbeteren. In handen to stellen van B. on W. om advies. Er wordt door adressanten gevraagd hot pad in gemeente-eigendom over te nemen, doch voorzitter meent dat hot gemeente-eigendom is. Dit is evenwel -ok to onderzoeken. De heer Molenaar meent, dat het pad particulier eigendom is, rpnar om een onderzoek in te stellen is het daarom goed1 dat hot adres in handen gesteld wordt van B. on W. om advies. Aldus geschiedt. f. De hoeren Dijken on Paardohaar en de dames Biesterboer èn Jonkers hebben bericht gezonden dat zij hunne bonooming aan den cursus voor voortgezet lager onderwijs aannemen. Tevens stellen B. en W. voor, aan den cursus te Warmenhuizen alsnog tot onderwijzer te benoemen den heer J. H. Arpoau. De cursus te Warmenhuizen is aangevangen met 23 leerlingen en die te Schoorldam met 10 leerlingen. Ook wordt voorgesteld de bestaande verordening op hot Vervolgonderwijs in te trekken. Op advies van den heer Paardehaar willen B. en W. nog nilct den cursus splitsen, maar is het de be doeling don heer. Paardehaar eens een avond te doen aflossen door den heer Arpeau. Do heer Swan dacht dat de hoor Arpeau de benoe ming niet zou aannemen, maar dit is te onderzoe ken. .De voorstellen van R. en W. worden zonder hoof delijke stemming aangenomen. Van den»heor Buma, benoemd hoofd der school is eon schrijven ingekomen, waarin hij mededeelt dat hij niet voor 1 Februari in dienst kan treden. In ver- land met dit schrijven stollen B. en W. voor om het raadsbesluit, waarbij Buma is benoemd, in te trek ken en een nieuwe oproeping te plaatsen voor hoofd der school. Voorzitter herinnert aan de strubbelingen, die zich na de benoeming van den hoor Buma hebben voor gedaan, wat betreft de aanneming van de benoeming cn dent datum van indiensttreding. Tenslotte heb- bcn B. èn W. den heer Buma gevraagd wanneer hij nu in dienst zou treden en hom gewezen op het feit dat uiterlijk 1 Januari 1924 in de vacature moest zijn voorzien. Op 16 November nu" is bericht ingekomen dat hij 1 Februari in dienst zou kunnen treden, maar wanneer de gemeente do benoeming liever zou willen annuleeren, hij daartegen geen bezwaar had. Hot zou hom spijten wanneer hij de gemeente in ongelegenheid zou brengen, doch zooals bekend, ligt de oorzaak in Den Haag. Voorzitter zegt dat de heer Buma aan een normaal school waa vorbonden, die school zou omgezet wor den en nu hoopt de hoer Buma ontslag te krijgen en op wachtgeld te worden gesteld. Nam hij evenwel ontslag, dan kreeg hij geen wachtgeld. B. on W. hebborn de zaak besproken on waar het den heer Buma blijkbaar weinig kan schelon, willen zij de benoeming annuleeren. Spr. hoeft overleg ge pleegd, met den inspecteur en ook deze zou zich ermee kunnen voreenigen. Dat dan niet op tijd in do vaca ture word voorzien, was voor den inspecteur in dit geval geen bezwaar. Do heer Molenaar kan zich met do oplossing van B. en W. vereenigen. Spreker heeft den indruk ge kregen dat de heer Buma berouw had de benoeming te hebben aangenomen. De heer Swan wijst er op dat hij als wethouder zijn volle modeworking heeft verleend tot do benoeming van den heer Buma, doch gezien de houding van den heer Buma gaat spr. er mee accoord de benoeming te annuleeren, hoewel hij botreurt dat de zaak zoo is geloopen. Vooratter is het ook onaangenaam dat het zoo is gegaan, Juist in verband met den wil van de be volking was de heer Buma, hoewel hij no. 3 op de aanbeveling stond, benoemd. Do geheele Raad heeft 't.arbij zijn modewerking verleend on dit had een aansporing voor den heer Buma moeten wezen. Mot algemeone stemmen wordt hot raadsbesluit, waarbij de heer Buma is benoemd, ingetrokken. Een oproeping zal spoedig worden geplaatst om te voor zien in de vacature. Door hot R.K. schoolbestuur wondt verzocht om1 do overdracht van de O. L. school te bevorderen) en B. en W. stellen daarom voor om, in overleg met den Inspecteur, in de vacature-De Geus geen vaste leer kracht te benoemen. Wanneer toch die overdracht zou plaats vinden, zou indien tot benoeming van een vaste leerkracht werd overgegaan, een onderwijzer op wachtgeld moet enworden gesteld en om dat te voor komen zou de Inspecteur zijn medewerking niet wil len verleenen tot de benoeming van een vaste leer kracht, maar geeft hij de voorkeur aan een tijdelijke. B. en W. meenen dat wel een tamelijk goede tijde lijke leerkracht is te krijgen en willen dan ook in do richting, door den Inspecteur aangegeven, gaan. Goed gevonden. In verband met het schrijven van het R.-K. school bestuur, vragen B. en W. verder machtiging om de voorbereidingen te treffen om in het voorjaar van' 1924 met den bouw van de nieuwe O. L. school met woning voor het hoofd te beginnen. Bestek en plan nen zijn reeds in hun bezit, de grond is gekocht en Ged. Staten hebben dien aankoop goedgekeurd, 'be nevens de toestemming voor overdracht verleend. Door bespreking met het R.-K. schoolbestuur waren de plannen blijven rusten, maar nu van dien kant gevraagd wordt do overdracht te bevorderen, willen B. en W. de verdere voorbereidingen1 treffen, de wijze van aanbesteding onder de oogen zien enz. De heer Gutker kan er zich mee vereenigen, dat de zaak in die richting gaat, maar meent dat we ons niet behoeven te haasten, De heer Molenaar zegt dat we feitelijk deze zaak niet moer behoeven te bespreken, alles is reeds gere geld. Het is een zaak die reeds beklonken is en die nu ook maar van de baan moet. Voorzitter doet vervolgens mededèeling dat het plan was een school met 3 lokalen te bouwen. Het aantal leerlingen voor de nieuwe O. L. school zou 60 70 zijn en dan hadden we recht op 3 onderwijs krachten. Wel wisten we dat we met 2 lokalen zou den kunnen volstaan, maar wij wenschen ons op een ruim standpunt te plaatsen en het onderwijs goed tot zijn recht doen komen. Thans evenwel is de Onder wijswet. gewijzigd en nu moet het aantal leerlingen 73 wezen om recht te hebben op 3 onderwijskrachten. Het aantal is 63. De vraag dJoet zich thans voor wat te bouwen, een school met 3 lokalon of eon school met 2 lokalen en ln het laatste geval zóó, dat in de toekomst gemakkelijk een Se lokaal kan worden aan gebouwd. De Inspecteur van het L. O. had tegen beide plannen geen bezwaar, doch we hebben ook te ma ken met den Rijksbouwmeester. Wanneer B. en W. wisten dat het aantal leerlingen zich in de eerste ->aar jaar zou uitbreiden, gaven ze de voorkeur aan lokalen. Zou de toename van leerlingen evenwel pas na een jaar of zes een 3e lokaal noodig makep., dan zouden ze liever een school met 2 lokalen willen, om later een 3e lokaal aan te bouwen. De heer Swan zegt dat den secretaris was opgedra gen na te gaan, aan de hand van de registers vah den Burgerlijken Stand, welke aanwas van leerlin gen is te verwachten. Voorzitter zegt dat dit nog niet is gebeurd. De heer De Groot zegt dat dit danl nog ka-p. voor we met de plannen verder gaan. De heer Molenaar zal zijn volle medewerking ver leenen om het onderwijs goed tot zijn recht te doen komen. Wanneer ovenwei na onderzoek zou blijken dat niet gauw het aantal leerlingen om op 3 onder wijskrachten aanspraak te kunnen maken, zou wor den bereikt, dan zou spr. willen wachten met het 3e lokaal. Ook de heer Gutker is er voorstander vani om het onderwijs zoo goed mogelijk to ihaken. Wanneer evenwel een 3o leerkracht werd aangesteld wanneer we benoden het aantal van 73 bleven, dan zou die 3e leerkracht voor rekening dor gemeente komen. Ook het R.-K schoolbestuur en het sohoolbestuur te Krabbendam hadden dan recht op een reserve leer kracht en dat zou voor de gemeente een tamelijke uitgaaf worden. Daarom kan spr. zich er bij neer leggen 2 lokalen te bouwen', zóó dat in de toekomst eon 3e lokaal kan worden aangebouwd. Voorzitter zegt dat dus nagegaan zal worden welk aantal loorlingen in de naaste toekomst is te verwach ten en dat zaïl dan den doorslag gerven, welk plan verder zal worden uitgewerkt. De Raad! ml nog wel eens gelegenheid hebben zich uit to spreken, want er zal nu een andere begrooting komen. Modeg'edeeld wordt, dat bij besluit van Ged. Staten van 24 Octobor 1923 is goedgekeurd het Raadsbosluit tot vprhaal van 5 pet. pensioensbijdragen. De ge meente-rekening over het jaar 1921 en de suppletoi- re begroeting over 1922 zijn evenens goedgekeurd. Wat de malariabestrijding betreft, deelen B. en W„ mode, dat door den voorzitter hierover een bespre king zal worden gehouden met de Gemeentebesturen van Harenkarspel en Schoorl om eventueel voor ge zamenlijke rekening de bestrijding ter hand te ne men. Machtiging wordt gevraagd, om op practische wijze de bestrijding 1 December, in samenwerking met de beide hierboven genoemde gemeenten, te doen aan vangen. De heer Molenaar wijst nog eens op de gelegenheid; voor werkverschaffing en zou gaarne medewerking zien van den kant van. eigenaren van schuren e.d. Ook de heer Gutker is voorstander van de bestrij ding en wil de regeling verder aan B. en W. over laten. De gevraagde machtiging wordt verleend en voor zitter concludeert er uit dat de Raad! geen bezwaar zal maken tegen een bijdrage van 5 cent per inwo ner. Overwogen zal worden op welke wijze de Ingeze tenen zullen worden opgewekt om hun medewer king to verleenen. In verband mot de nieuwe begTOotingsvoorschrlf- ten stollen B. en W. voor, de bostaandjo verordening op het beheer van het gasbedrijf ln to trekken en een nieuwe bodrijfsverordening vast (te stellen. De nieuwe verordening wordt gelezen, waarna ze onveranderd wordt vastgesteld. De heer Rljpma, directeur der gasfabriek, is thans ter vergadering aanwezig mede in verband met de bngrooting van het gasbedrijf. (Rest morgen.) BILJARTEN. Maandag 19 Nov. had bij den heer J. Broer te Schagerbrug de eindwedstrijd plaats van den bil jartwedstrijd HolL Noorderkwartier. De uitslag was: J. Poetoom (95) 95 in 24 beurten. P. Molenaar (75) 59 in 24 beurton. E. J. Moerbeek (65) 65 in 32 beurten. Joh. Veerman (75) 69 in 32 beurten. J. Broer (75) 75 in 21 beurten. J. Schenk Dz. (90) 63 in 20 bourten, D. Boekol (95) 95 in 23 beurten. EL Jonker (90) 37 in 22 beurten. J. Schenk Az. (90) 90 in 28 beurten. G. Sltjkerman (85) 57 in 20 beurten. G. v. Willigen (95) 95 in 15 beurten. A Poetoom (80) 75 in 14 beurten. C. Constant (75) 75 in 25 beurten. L. J. Kleijtorp (55) 50 in 25 beurten. P. Kroonenburg (45) winner wegens nie opko men zijner tegenpartij. A. Rot (75) 75 in 18 beurten. Bel (80) 21 in 17 beurten. Abr. v. d. Oord (80) 80 in 22 beurten. A. Mijts (75) 66 in 21 beurten. Abr. Schenk, (80) 80 in £0 bourten. Jn. Komen (50) 23 in 19 beurten. Alb. Kraan (75) winner als stilstaand nummer. De handicap is het cijfer tusschen aanhalingstee- kens, het tweede cijfer is het puntenaantaL 2de ronde: J. Peetoom Jnz. (95) 95 in 24 beurten. Alb. Kraan (75) 59 in 24 beurten. E. J. Moeiheek (65) 65 in 28 beurten. J. Broer (75) 62 in 25 beurten. J. Schenk As. (90) 90 in 9 beurten. D. Boekei (95) 8 in 3 beurten. De heer J. Schenk Az. maakte den heer Boekei op een vreesel ij ke manier af; in drieën besliste hij de partij met de eeries 38, 7, 45; commentaar is hierbij overbodig, de cijfers spreken zoo duidelijk mogelijk. Een gemiddelde van 30 is nog niet in den wedstrijd: van Holl, Noorderkwartier voorgekomen; de heer J. Schenk kan werkelijk trotsch zijn op deze verrich ting en met hem ook de vereeniging. Maar jongens, oefent regelmatig, en serieus, zoodat bij een volgen den wedstrijd moge gelukken de partij eens in twee beurten uit te maken. G. van Willigen (96) 95 in 24 beurten. C. Constant (75) 74 in 23 beurten. A. Rot (75) 75 in 30 beurten. P. Kronenburg (45) 33 in 30 beurten. Abr. Schenk (80) 80 in 29 beurten. Abr. v. <L Oord (80) 74 in 29 beurten. 3de ronde: J. Peetoom (95) 95 in 18 beurten. E, J. Moerbeek (65) 57 in 17 beurten, G. van Willigen (95) 95 in 20 beurten, J. Schenk Az. (90) 86 in 20 beurten, Abr. Schenk (80) 8Q in 22 beurten. A Rot (75) 47 in 22 beurten. •De heeren Peetoom, Yan Willigen en Schenk speelden vervolgens om de prijzen, met als uitslag: Abr. Schenk 80 in 12 beurten, eerste prijs, een thee- kast, G. van Willigen 95 in 15 beurten, tweede prijs, een piëdestal met beeld, derde prijs J. Peetoom Jnz., 74 in 15 beurten, een schilderij. De heer J. Schenk Az. voor de hoogste serie (45) een Watermann's vul j penhouder en de heer J. Smit voor zijn serie van 36 een kistje sigaren. De heer J. Broer als voorzitter, reikte in een gees tige speech de prijzen uit, dankte .d'e talrijke aan wezigen voor hun attentie, wees op den bloei, die on ze vereeniging heeft genomen en zoo behoorde ook dezen wedstrijd1, die door dem heer Van Bodegraven weer uitstekend was geleid en in alle opzichten schitterend is geslaagd, weer tot het verledene. PRIMA 2 stuks 45 Cent. ALLEEN HEERENSTRAAT 24 - SCHAGEN. Men verwarre onze Firma niet met een andere. HANDELAREN KORTING. TWEE KOEIEN GESTOLEN I Te Edam zijn hedenmorgen twee jonge koeien uit de weide gestolen. De dader, iemand uit Edam, werd eenige uren later od de markt te Purmerend aangehouden. Hü bekende en zeide uit armoedo te hebben gehandeld. FRANS NETSCHER f De schrijver Frans Netscher is in het diaoonesen- huis te Haarlem overleden. Frans Netscher is 30 April 1864 te 's Gravenhage geboren en wijdde zich al zeer vroeg aan literatuur. HOOGWOUD. Wij hebben onlangs medegedeeld dat de gemeen teraad bij herhaling heeft geweigerd aan het rijk te voldoen de volgens art. 36 sexies der middel baar-onderwijswet versohuldigde "bijdragen wegens bezoek van leerlingen uit Hoogwoud op de rijks hoogere burgerschool te Hoorn. Thans hebben Gedeputeerde Staten van Noord- Holland met toepassing van art. 212 der gemeente wet deze uitgaaf gebracht op de gemeentebegroo ting voor 1923. GAS VERSTIKKING. Uit Velsen, 20 Nov. Ten huize van den heer O. in de Rijpstraat te IJmuiden, is diens vrouw ten gevolge van gasverstikking om het leven geko men. De vrouw was lijdendo aan een kwaal en werd daardoor meermalen bewusteloos gevonden. Zij schijnt het gas te hebben willen aansteken, maar het niet zoo ver te hebben kunnen brengen. ZOMERTIJD. In een vergadering van de dagelyksche besturen van de drie centrale landbouw-organisaties (den Nederlandschen Boerenbond, het Koninklijk Neder- :landsch Landbouw-Comité en den Christelijken :Boeren- en Tuindersbond in Nederland), welke Zaterdag j.1. te Amsterdam gehouden wera, is be sloten opnieuw te trachten tot afschaffing van den wettelijken zomertijd te geraken. Aan den eventueel nieuw optredenden Minister van Landbouw on zoo noodig aan het nieuwe kabi net zal verzocht worden een wetsvoorstel in t dien zin in te dienen. Mocht van die zijde afwijzend beschikt worden, dan zal aan Kamerleden van do verschillende politieke partijen verzocht worden een desbetreffend ontwerp van wöt aanhangig te maken GESPRONGEN. Van de smederij van de firma Schutte aan de Getfertstraat te Enschedé is gisternamiddag ten gevolge van een hevige lasch-apparaat ontploffing het .dak gedeeltelijk vernield. Een der knechten, dier in aanraking kwam met een felle uitslaande vlam, kreeg hevige brandwonden in gelaat en hals. MET PEPER GEGOOID. Uit Amstordam, .20 Nov. Een persoon, die tot nu toe onbekend is gebleven, heeft in het Hortus^ •lantsoon met peper geworpen naar een juffrouw, _ie op 't Amstelvela woont. Gelukkig mikte de kerel niet goed, waardoor een gedeelte van de spe cerij {jp haar wang teriehtkwam. Terstond na zijn daad zette de man net op een loopen. I Ongeveer twintig minuten later deed zich een- zelfde geval voor op den Binnen-Amstel. Hier wm F" j het een bewoonster van Haarlem. Eenig poeder tref Z haar in de oogen, ten gevolge waarvan zij in liet Binnengasthuis moest worden behandeld. Daarna kon ze weer vertrekken. De dader is onbekend gebleven. I De aanslagen hebben vermoedelijk dezeldfe dra» vers ten grondslag als bij het inktwerpen. Tel PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Ged. Staten stellen voor de volgende subsidies te verleenen: aan de Coöperatieve vereeniging „Ak kerbouw" te Andijk en aan de vereeniging „Do Proeftuin" te Grosthuizen gem. Avenhorn voor het iaar 1923 een bijdrage van onderscheidenlijk ton hoogste f550 en f200 in het tekort op de gewono exploitatie van de proeftuinen; aan de kerkvoogden van de Ned. Duitsch Herv. gem. te Mui'den ten behoeve van de restauratie van hot kerkgebouw to Muiden ten behoeve van de restauratie van het kerkgebouw een subsidie van 171/* pet. van hot totaal bedrag der restauratiekosten, met dien ver- sstande, dat de provinciale subsidie het bedrag van f 17.500 niet zal overschrijden. Ged. Staten stellen voor, uit de voorwaarden voor de subsidieering van hot Koloniaal Instituut te laten vervallen den eisch, dat do gemeente Haarlem subsidieert, maar daarvoor in verband met over plaatsing naar Amsterdam te eischen, dat de ge meente Amsterdam subsidieert, aan welke voor- waarde evenwol reeds voldaan is. NIEUWE NIEDORP. Dinsdagmiddag had ten overstaan van Notaris Van Leersum in oafé „De Prins Maurits" de ver koop plaats van een Huismanswoning met 8.51.90 H.A. weiland, behooronde tot do nalatenschap van pi ho je! Bc iei de or ch wijlen den heer Jb. v. d. Stok. Kooper werd de hoer M. Bood to Texel voor de som van f30425. SCHAGERBRUG. In de op Maandagavond j.1. gehouden algemeens vergadering van do gasfabriek „De Unier alhier welke vergadering door slechts 12 leden waa bezocht werd mededeeling gedaan van een van den heer Klant ontvangen schrijven, houdende mededeeling de opdracht tot het oontroleeron dor boeken niet to kunnen aanvaarden. Daarop werd besloten een commissie van 9 per sonen te benoemen, welke^ de boeken zal nazien en f in een volgende vergadering rapport z&l uitbren- f H gen. Tot leden dezer commissie werden benoemd-II do heeren J. van der Oord, C. Dekker en J. A. de Boer. SCHOORL. Zondag 18 November was de heer Prof. v. d. 1 kampioen van Groningen, uitgenoodigd te bilJarteJ in café „De Rustende Jager, van den boor J. Beeld man. Hiervoor waren 2 van de beste biljarters ui| deze gemeente uitgenoodigd om tegen v. d. Laan 1 spelen, om 300 punten to maken tegen 600. Do mate werd' gehouden van 2 tot 4 uur nam. en van tot 12 uur 's avonds. Om 2 uur speelde de heer D.| Duin Sz. tégen dezen speler, en: verloor mot 121 punten, v. d. Laan kreeg 32 beurten maakte middeld 183/4 punt. De hoogste serie was 95 punten, Daarna maakte de heer v. d. Laan eenigo kun bal lom 's Avonds speelde de heer P. den Das Jz. tgen de zen fan; beroemden biljarter en verloor met 224 punten. V. (Lilde Laan kreeg 30 beurten, dus gemiddeld 20 punten» Deze werd bedankt voor zijn les en maakte nogl a eenigo kunsthallen, wat ook do moeite waard was oml' u te zien, KJ* WINKEL. m De zangvereeniging West-Frisia hield haar ja vergadering ten huize van den beer P. Bakker. wezig waren 42 leden. De voorzitter, de hoer P. J. N. Wijker, opende on stroeks acht uur. met een woord van dank voor i' zoo goede opkomst, de vergadoring. Daarna las do secretaris, de beer A. Spaans, notulen en bet jaarverslag voor, die onverondeu werdén goedgekeurd. Ook de verslagen van do pen ningmeesteresso en kasoommissio waren in orde. j Hierop volgde bestuursverkiezing. Herkozon werl don moj. A Porte, penningmeestoresse en do heeren» P. J. N. Wijker, voorzitter, A Spaans, secretaris L. Bestevaor, bestuurslid. Door bedanking van deatr>! heer Rietbergen, werd mej. T. Nooiigedagt als bo-r1^ stuurslid gekozen. LO\ Hierop volgde een bespreking voor de aanstaand? jfle g uitvoering. Besloten werd hot Niedorper Strijkorkest j_ uit te noodigen om den avond te vullen. jj Daarna werd nog besloten, zich bij den bond vaol z&ngvereenigingen aan te sluiten. Omstreeks hallf twaalf sloot de voorzitter de vergadering. LUTJEWINKEL. Onder leiding vkn den heer J. Porte zijn do lesse aan den cursus voor schoolvrije jeugd begon Hiervoor hebben zich 11 leerlingen aangemeld. LUTJEWINKEL. Vrijdagavond a.s. houdt „Nut en Genoegen" ha eerste bijeenkomst voor leden met dames in het lo-t kaal van den heer R. Nap. De lezing wordt vervu* door den heer J. Porte, terwijl opgevoerd zullen wol den „Een bedelstel" en JRooie Hein". CALLANTSOOG. In deze gemeente is mond- en klauwzeer uitgobrol ken onder het vee van den heer J. P. van der Oord f NIEUWE NIEDORP. I "Bij de gehouden vergadering te Groningen 17 No I vember j.1., van den Ne4. Schaatsenrijdersbond, is I aan IJs- en Volksvermaak toegewezen den eindwod-1 strijd van de proefwedstrijden. WIERINGERWAARD. Ter secretarie alhier zijn inlichtingen te bokoracn I omtrent een gevonden portemonnaie met eenig geld I GEMEENTE ZIJPE. Overleden: Aaltje van dor Werf, ond 59 jaren,! echtgenoote van Jan Zeeman. A dvertenfi'én. Tevens op bestelling verkrijg baar: heerlijke BANKETLETTERS eo M0SC0VISCH GEBAK. Bestellingen worden ook aan genomen door J. HAGENAAR, Terdiek Nieuwe Niedorp. Aanbevelend, J. HAGENAAR Jr. Dirkshorn. Zij, die in aanmerking wenschen te komen als of als DRAGER, worden verzocht, zich vódr 27 dezer schriftelijk aan te melden bij den Voo.zitter van het voorloopig Comité te Winkel GEEN MOOIERE dan bij HEDENAVOND om acht uur gesloten en vervolgens om tien uur. TE KOOPt zoo goed als nieuw, bij V. REN TENAAR, Westenveg, Nieuwe Niedorp. Af te geven franco thuis bezorgd. Adres: A.J. KEPPEL, Anna Paulowna. TE KOOP GEVRAAGD: liefst omtrek Schagen of Alkmaar. Brieven no. 2, Verhoog, Bol handel, Halfweg. Tegen Kerstmis gevraagd bij J. GROOT, Schagerwaard. PRIMA KWALITEIT geperst in balen, bij J K. BOOS TJES, Marktplaats. Sehagen. Terstond gevraagdeen bij Wed. B. VAN DELFT, lantsoog. TE KOOP: met tuin te Lagedijk. Te bevragen Roggeveenstr. D 1« Schagen.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2