Alincei Nitiis- Uitgevers i N.V, v.h. ïiüll'toM toSclsayen EERSTE BLAD. Na afloop der Engelsche verkiezingen. Rinnenlandsch Nieuws. Dinsdag 11 December 1923 SCHAOER 668te Jaargang. No. 7348. COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij Inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMXZER BESTAAT UIT TWEE BLADEN In jaren heb ik niet zulke rare, beteuterde ge zichten gezien. We stonden op den Common (meent) vlak bij de Cross Keys, een onzer zeer talrijke ouderweb* sche dorpsherbergen en waren aan het politiseeren. We wisten, dat de Protectionisten geslagen wa ren en waren daar eigenlijk geen van allen rou wig om. De Engelschman is nu eenmaal van huis uit Vrühandelaar. Maar ons verontrustte wel een beetje de enorme sprongen vooruit, die Labour genpmen had. Daarom werden de kansen van 'de 5 districten in ons graafschap nog eens overwogen. In Watford, St. Albans, en Hitchin had men Labour-candidaten tegenover de Unionisten, wel in driehoeksverkiezing, dus met een Liberalen can- didaat erbij, maar daar was toch maar één Labour-kans. In Hertford stond Admiraal Sneter tegenover oen Liberaal, die het hem kwaad g-enoeg zou kunnen maken, al was er verleden jaar nog eeqi meerderheid van bijna 5000 stemmen. In ons district was de zaak veilig, vonden wij allemaal. Davidson onze candidaat, had wel niet zoo buitengewoon gesproken, bijna nog slapper dan verleden 'jaar, maar toch was Hemelhampstead een vast district met een meerderheid van 6000 stem men boven den Labourman van verleden jaar. Er zei iemand, ja maar nu staat er een heel knap liberaal rechtsgeleerde tegenover hem en eén vrij'handélaar, maar daar werden honderd argu menten tegenover aangevoerd. Die iemand stak een nieuwe pijp op en zei niets meer Daar kwam de jonge Parkinson op de fiets aan en «kwam bij ons staan, zonder iets te zeggen." Het gesprek ging kalm door. Wocr zei iemand met veel aplomb dat Davidson vast en zeker geko zen zou zijn, Waarop de jonge Parkinson op eend zei, maar weten jullie dan niet. dat de Libeyal Dunn met 17 stemmen meerderheid gekozen ïsP Seventeen votes, was het eenige wat men in de eerste oogenblikken hoorde. Men kon zien, dat iedereen datgene dacht, wat vrij yertaala in het Hollandsch luidt: „Nu breekt mijn klomp)*'. Het spijt mij, dat ik moet zeggen,# dat toen bleek dat de persoon Davidson evenmin erg po pulair was als de Protectie. De een vond! dit, de ander vond dat, dat toen boel verweten hem zijn on-Engelschen „uilebril", dat Amerikaansche meubel op den neus, dat van de Chineezen is overgenomen. Ik telde in mijn allernaaste vrienden de 17 stem men, die Davidson sedert verleden jaar verloren had. Zwagoi en schoonzuster van den agent van Davidson beiden overleden, de twee zoons naar Londen vertrokken, 3 families met 12 stemmen ver trokken één vriend,die verleden jaar nog wel hevig canvasto op reis naar Nigeria^ Dat zijn de 17, die Davidson te min had. Want die 17 zouden zich niet door overwegin gen van Vrijhandel hebben laten lijden. Maar toch zat bü ons niet het grootste kwaad, ofschoon bleek, dal hier veel meer stemmen op 'den Liberaal waren uitgebracht dan verleden jaar op den zoon van Clynes, op den Labour-candidaat Het kwaad zat in Harpenden, in Boxmon, in Hemelhampstead zelf, in al die Forensenplaatsen. Die Forensen hadden allemaal bijna voor Vrij handel gestemd. Die forensen leven hier buiten, maar werken in Londen, leven van Vrijhandel. Die angst dat Vrijhandel verloren zou gaan, ,heeft het lot van Baldwin's ministerie beslist. Er hebben duizenden en nog eens duizenden, die als er morgen weer gewone verkiezingen zul len zijn, zonder kans op het verdwijnen van vrij handel, yalm conservatief stemmen, thans op La bour gestemd. Nu zijn daar juist alle .conservatieven herkozen. In hel district, dat na het onze het meest vas te geacht werd, juist nog op het kantje. Laat ik meteen nog zeggen, dat ons district vroeger libe raal was. Wij, hier in ons distriot hadden ons district over schat en ons niet warm gemaakt voor Davidson, doch hard meegeholpen canvassen in de andere 4 districten, van ons graafschap, omdat wij die bedreigd achtten. Ik heb de débaclo der Unionisten voorspeld en hot is uitgekomen. Er zijn nog 13 districten on bekend, doch die zullen we maar verwaarloozen. De Unionisten zijn van 845 op 254 teruggeloopen. Zo hebben dus bijna honderd zetels verloren. Van do 91 verloren zetels wonnen de liberalen er 43 en de Labourmen 48. Het is typisch om na te gaan, hoe sterk Labour Is, indien net eenmaal een district veroverd heeft. Labour Verloor n.1. maar 14 zetels en won er 62, de Liberalen wonnen wel is waar 79 zetels, dus 17 meer dan Labour, maar zij verloren er onder (de hand 36 en hebben dus een totaalwinst die 5 zetels geringer is dan Labour. De Unionisten verloren 108 zetels, en wonnen er 17. 3 ^49^4 Göorge, Asquith en Ramsay Mae Don al d zijn herkozen. De leiders der partijen hebben dus stand gehouden. De drankverbodenman, Scrymgeonr, die verleden jaar Dundee op Winston Cburcnül gewonnen had, is weer mél het grootste aantal stemmen gekozen. Op hem volgde Morel, de bekende Socialist, die dus ook herkozen is. Er zijn 8 vrouwen gekozen, waaronder een her togin voor de Conservatieven en twee Labour- aames. De aftredende dames Lady Astor, Mrs. Wintringham en Mrs. Philipsson zijn herkozen.. Opvallend is, dat de Lloyd George-Liberalen veel meer zetels verloren hebben dan de Asquith- Liberalen. Sir Alfred Mond, de adjudant van Lloyd Ge- forge, verloor zijn zetel, maar diens zoon won het M. P. achter zijn naam op een Unionist. Sir Alfred kan de Labour Whip, Mr. Arthur Henderson gaan troosten, die ook weer zijn zetel verloor. Hij deed hetzelfde bij de vorige alge- meene verkiezingen. Henderson wint het nog van Sir Alfred, want twee jonge Henderson's kunnen vader Arthur gaan vertellen, hoe het er in de Kamer uitziet. Wat is zoo'n districtenstrjjd toch mooier dan die zoogenaamde eerlijke Evenredige Vertegenwoordi ging. Mooi eerlijk, dat zie je nu na het vallen van ae Vlootwet. Men kan niet eens de Kamer ontbin den, want met E.V. kan het volk geen uitspraak doen, zooals het behoort. Er is vrij goed gestemd, ofschoon heel goed merkbaar is, dat de Conservatieven veelal thuis gebleven zijn, omdat ze niet voor Protectionisme en niet tegen hun partij wilden stemmen. Van de ruim 19 millioen kiezers hebben er ruim 14 millioen gestemd en wel bijna 5Va millioen op Unionisten, 41/* op Liberalen en 4 3/10 op Labour. Men is algemeen de meening toegedaan, dat de vrouwen overal goed gestemd hebben en wel tegen Baldwin, uit angst voor duurdere levensmiddelen. Ik hoor, dat ae heer Baldwin vandaag al naar zijn officieele Premiers-buitenplaats Chequers ver trokken is, om uit te rusten van de vermoeienissen. Een mijner vrienden was de meening toegedaan, dat de nederlaag van Baldwin, eigenlijk een ne derlaag der Die Hards (onverzoenlijke Conser vatieven)) beteekent en dat Baldwin natuurlijk als Minister zal aftreden en met hem vooreerst de Die Hard-ministers als Lord Salisbury e.a. geen kans meer zullen hebben. Dat zou ook een koersverandering in de Engelsche Ruhr-politiek kunnen beteekenen. De Die Hards en hun lijfblad de Morning Post, hebben den heer Baldwin slechten raad gegeven. Nu staan ze, met hem, op de keien. De Morning Post is erg zoet, wijdt een hoofdartikel aan Baldwin. Motto: „Over de dooden niets dan goeds'*. De Times is ondanks den nederlaag- der Con servatieven vrij optimistisch. Er zijn niet zoo heel veel ministers gevallen, er zijn zeer goede Labour- mannen gekozen, terwijl de uitwassen van Labour, de oommunisten Newbold en de Parsee Mr. Saklab vala niet in het Parlement terug keeren. De Times vindt, dat Baldwin moet heengaan en een ander conservatief een nieuw kabinet moet for tnee ren van conservatieven en daarmee op 8 Januari voor het nieuwgekozen Huis van Afgevaardigden verschijnen. Dan kan men verder zien. Ik heb al Lord D^rby als Kabinetsformateur hooren noemen. Dat is nog niet zoo'n slecht idée. Lord Derby is reeds als opvolger van Bonar Law genoemd, maar daar hij vrijhandelaar was, lustten de Die Hards hem niet. Nu is Vrijhandel van de baan en dus de kou van de lucht. Nu zou de vrijhandelaar-conservatief Lord Derby best Premier kunnen worden en misschien kunnen regeeren, omdat de oppositie wel sterk is, maar de geheele situatie goed balanceerd. De Labour Partij met 192 man kan evenmin al- alleen regeeren al9 de Liberale Partij met 151 man. Dan moet de grootste partij, al heeft die met 253 man geen volstrekte meerderheid, maar weer de teu gcis van het bewind in handen nemen. Gaat het dan niet, welnu, dan maar weer kamerontbinding. Men krijgt dan omdat Protectie geen inzet meer zal zijn, \een veel zuiverder partijstrijd en weer een hergroe- pep.ring. Het is moeilijk vandaag te voorspellen wat aanstaande week zal gebeuren. Misschien wordt er een soort coalitie gevormd met een Cabinet d'af- faires. Maar er zal dan toch een programma vastge steld moeten worden. Men moet toch wat positiefs doen aan de Ruhr- quaestie met de buitenlandsche, aan de werkloos heid, wat de binnenlandsche politiek betreft. De werkloosheid is inmiddels sterk afgenomen en het is mij gebleken, dat de werkloozen zelf heel wei nig heil zagen in protectie als heilmiddel. Men voelde hier bij de landarbeiders veel meer voor de aanmoediging van ondernemingsgeest der Liberalen of uitvoering van kanalen, droogmake rijen en spoorlijnen van het Labourprogram. Ik hoor dat de vier andere conservatieve candi- daten in ons graafschap veel flinker gesproken heb ben over ondernemingsgeest als werkloosheidsbe strijding dan onze candidaat Davidson, de minister voor het hertogdom Lancaster. Een van mijn vrienden, een conservatief, maar iemand die Engeland achterlijk vindt, op gebied van afwateringswerken, en landbouw, deed een heel sympathieke vraag aan don heer Davidson wat die over die nuttige zaken dacht. De heer Davidson keek heel boos door de groote vensterglazen van zijn uile- bril en snauwde mijn vriend af. Mijn vriend stemde: Lfberal en bewoog eenige da mes en heeren uit onzen kring om hetzelfde te doen. Men voelt hier in Engeland wel dat er wat moet gebeuren. Men is niet tevreden. Daarom stuurde men Baldwin naar huis. De uitslag der verkiezingen is een groot succes voor de Perslords, voor Lord Rothermere, broeder en op volger van Lord Northcliffe en voor Lord Beaver- brook. Do eerste een Ier, de tweede een Canadees, hebben fel tegen Baldwin gestreden. Men moet Mr. Baldwin ter eere nageven, dat hij in het belang van Engeland tegen het couranten monopolie dezer beide heeren is. Ik hoop dan. ook van harte, dat zijn nederlaag niet een gevolg is van de actie der beide couranten Lords, maar gekomen is ondanks die actie. Want fatsoenlijke persmanieren houdt b.v. Rother mere er zeker niet op na. Met zijn Daily Mail. Eve- ning News, Sunday Pictorial, en tallooze andere bla- iden bewerkt hij dagelijks millioenen lezers. Zijn pers is afbrekend, niet opbouwend. Hij is een gevaar voor het land. Mr. Baldwin zag dat in en was dus tegen die courantenlords met hun monopolies. Het is te hopen, ^at zijn opvolger deselfde meening is toegedaan. Want anders geneert men zich. om iets met de Pers te doen te hebben. Men is in dit opzicht bang voor Lloyd George, bevreesd dat die het niet zoo nauw zal nemen. Mr. Stanley Baldwin heeft zijn partij gespeeld en verloren. Hij was slap en daarom betreur ik zijn heen gaan niet. Wij moeten een man hebben als Premier, die wat doet. wat durft, en niet bang is om fouten te maken- Mijn oordeel over Baldwin is, dat hij zoo eerlijk is, dat hij steeds bevreesd was iets te doen, wat met zijn eerlijkheidsbegrip in strijd was. Daarom deed hij niets. Daarom kon hij buiten Poincaré niet aan en binnen de Die Hards niet. Hij mist in zijn geheele wezen iets, dat noodig is om Premier van Engeland te zijn, dat hem boven de anderen doet staan. Bonar Law had dat wel, ondanks zijn sleepende kwaal. Vermoedelijk zou Lord Derby het ook hebben. Maar men kan pas oordeelen, wanneer iemand Premier is. Lord Derby is echter al jaren lang zeer populair bij het Engelsche volk. Mr. Baldwind was een onbe kende. Daarom was het ook zoo moeilijk om boven de anderen uit te komen. De moeilijkheden tusschen de Unionisten onder ling maakten het hem n iet gemakkelijk. Hij heeft het altijd zonder de werkelijk hoogstbekwame Uni onisten Lord Birkenhead en Oustin Chamberlain moe ten stellen. De laatste is weer, evenal9 zijn broeder Neville, de Kanselier van de Schatkist, voor Birming^ ham herkozen. Wat zijn die Chamberloins daar toch populair. Welke rol zullen Birkenhead en Chamberlain gaan 9pelen? Zullen de Die Ha*ds na hun nederlaag, na den draai om htm prote zionistische oorden, nu eindelijk zoet zijn? Of zullen zij zich nog tegen het Ministerschap van Autftin Chamberlain en Birkenhead verzetten Wanneer ik nu eens vergelijk het Lord Kanselier schap van Birkenhead of dat van Lord Cave, dan is er toch geen twijfel mogelijk of Birkenhead steekt hoofden uit boven het gros der politici en der rechts geleerden. Toen ik hem ongeveer drie jaren geleden hoorde spreken, voorspelde ik hem in een artikel in uw blad nog een groote toekomst Verleden jaar zag het er uit alsof hij afgedaan was voor de politiek, maar nu ziet het er weer heel anders uit. Al is het hem niet gelukt Manchester voor de Uni onisten te behouden. De 6 zetels daar door de Uni onisten verioren, zijn wel het beste bewijs dat in een fabriekscentrum, waarvoor quasi de protectie moest dienen, men liever Vrijhandel dan Protectie heeft in Engeland. Toch heeft Lord Birkenhead eene schitterende ver kiezingscampagne gevoerd. Ik heb een sterk vermoeden dat we van Lord Derby, Austen Chamberlain en Lord Birkenhead spoe dig meer zullen hooren. Maar politiek, is als een weer haan, dat is weer gebleken. Dus maan even laten bezinken en afwachten. onzichtbaar bijstaan door zichtbare Herders o! plaatsvervangers. En Hij heeft gesproken: „Ziet ik ben met u alle dagen tot het einde der wereld". Zijn bijstand zal dus blijven; ononderbroken. De kerk zal dus nooit vergaan. Christus zal altijd blijven de Op perste van Zijne schapen en na Zijn heengaan zal HU zijn de onzichtbare Opperherder zijner schapen. Was er reeds in de kerk van het Oude Verbond een gezag, waaraan allen zich moesten onderwerpen, ook in Zijn kerk van het Nieuwe Verbond heeft Christus een leergezag aangesteld: „Weid mijne lammeren, weid mijne schapen; gelijk do Vader mij gezonden heeft, zoo zend ik tl, gaat en onderwijst alle volkeren". Aan dit gezag moest gehoorzaamd worden, want wie niet geloofd zal hebben, zal ver oordeeld worden. Wie u versmaadt, versmaadt Mij, Dis gezag is noodzakelijk voor een eensgezinde en duurzame vergadering van geloovigen, opdat de le dematen der kerk niet als kinderen heen en weer geslingerd zouden worden door eiken wind van lee ring, door bedrog der menschen en kunstgrepen der verleiding en opdat allen door den band der liefde en in eenheid des geloof* één zouden zijn en blijven in het hoofd, Christus. Wij ontkennen, dat het geschreven woord Gods, de Bijbel, omschreven is als het eenige middel om Christus' leer zuiver en onvervalscht te bezitten. Het heeft nooit in Gods bedoeling gelegen om den Bijbel als eenige geloofsbron aan te wijzen, afgezien van het levend gezag der kerk. Reeds in het Oude Ver bond werden de geloovige Joden bij Godsdienstige geschillen verwezen naar den Hooge priester, en diens raad aan wiens uitspraak zij zich moesten on derwerpen. Lag het in Christus' bedoeling, bi) opheffing der oude wert Zijn Evangelie bekend te maken door bij belverspreiding of door het levend woord von Zijne Apostelen? Het antwoord hierop is: Door de prediking alleen wilde Christus alle volkeren bekeerd hebben en zijn zij ook bekeerd „Gaat derhalve", sprak Christus, „en leert alle volken, verkondigt het Evangelie aan alle schepselen. Wie u hoort, hoort Mij." En de Apostelen gehoorzaamden aan dit bevel. De Bijbel alleen kan onmogelijk met volkomen zekerheid de eenige ken- bron van ons geloof zijn. Een betrouwbare gids op den weg naar den Hemel moet drie eigenschappen hebben: la. Hij moet onder ieders bereik zijn. Dit is Zoo niet met den Bijbel, want de eerste Christenen leef den, stierven en gingen naar den Hemel, voordat de voornaamste gedeelten der H. Schrift geschreven wa ren. Vóór de uitvinding der boekdrukkunst in de 15e eeuw was de Bijbel slechts in handen der priesters en geleerden. 2e. De gids moet voor iedereen duidelijk verstaan baar zijn. Dit is niet zoo met den Bijbel, want uitleg op eigen gezag leidt tot de grootste onzinnigheden. 3e. De gids moet ons alle waarheden leeren. wier kennis ter zaligheid noodzakelijk ia Dit is niet zoo met den Bijbel Nergens spreekt de Bijbel van Zon dagsheiliging en toch is dit een der voornaamste ver plichtingen van een Christen, Willen wij dus weten, welke boeken al of niet tot de H. Schrift behooren, wat de Apostelen nog meer gepredikt hebben, dan in de H. Schrift staat opge- teokend, en ook welke de juiBte zin is der H. Schrift, dan moet de kerk geraadpleegd worden, die spreekt wi leeraart, bij monde van het gezag. De kerk spreekt door het leergezag, waarop zij door Christus is ge grondvest." Na het einde der behandeling van het onderwerp betuigt de Gardiaan oprechten dank voor de bij do conferentiën betoonde belangstelling en welwillen de stichtelijke aandacht, in de hoop dat deze confe renties iets tot de geestelijke en Godsdienstige ont wikkeling der aanwezigen hebben mogen bijdragen, terwijl het. in de bedoeling ligt, later nog eens eenige conferenties te houden. En ten slotte, beminde broe ders en zusters: gaat bidden en blijft bidden, dan kan ik u geen mooier gebed aanraden dan het mooie, eenvoudige nederige gebod van den blinde uit het Evangelie: „Heer geef, dat ik zien moge" en het an dere gebed uit het Evangelie, dat Petrus zei toen hij onzen Lieven Heer over de golven zag loopen: „Als gij het zijt, gebied mij dan, dat ik tot U kopie." Hier mede was deze conferenties geëindigd. PROF. MR. A C. VISSER VAN IJZENDOORN. Een dezer dagen zal, naar hert „Vad." verneemt, bericht bij de Tweede Kamer inkomen, dat de heer Visser van IJzendoorn om gezondheidsredenen zijn mandaat nederlegt Niet, dat de gezondheidstoestand van dit Kamerlid zorg haart, maar zijn geneesheer acht het niet wenschelijk, dat hij aan de drukke Ka merwerkzaamheden blijft deelnemen. Zijn opvolger zal de heer L. de Groot zijn, oud- Kamerlid, die het mandaat zal aanvaarden. LOONRAAD SPOORWEGPERSONEEL. In de gisteren in een der hoofdadministratiegebou wen van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht gehouden vergadering van den Loon raad voor het Spoorwegpersoneel zijn de voorstellen der directie, om de salarissen cn loonen van het personeel met in gang van 1 Januari a»s. met 10 procent te verminde ren. verworpen. BEEMSTER. De gemeenteraad heeft de begrooting voor 1924 goed gekeurd tot een totaal bedrag van f209.000 aan ge wone inkomsten en uitgaven en van f 111.000 van den kapitaal dienst. De hoofdelijke omslag zonder pro gressie kon worden afgeschaft. Nu worden voortaan alleen nog geheven 100 opcenten op de rijksinkom stenbelasting en 50 opcenten op de vermogensbelas ting. DE UITSLUITING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Zaterdag is op alle aangesloten textielfabrieken in Twente en den achterhoek de uitsluiting tegen 22 December aangekondigd. ERNSTIG ONGELUK. Gisteravond is nabij Hekendorp de kleine pont, die de verbinding tusschen de beide oevers van de Hol- landsche IJsel onderhoudt, en waarmee kerkgangers uit Hekendorp naar het klooster in Stein wilden gaan, gezonken. Allen geraakten te water. Vermoe- Twee lijken NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag 9 December had alhier in de Paters kerk, die weder flink met belangstellenden gevuld was, de zesde conferentie voor niet- katholieken plaats, die tevens de laatste van deze serie conferen ties was. Pater Aegidius Verkleij, gardiaan van het Fran ciscanen klooster alhier, behandelde het onderwerp: De Tolke van Gods woord, Het Leergezag. Spreker zegt: In de heide vorige conferenties lie pen onze wegen te samen, in zooverre als gij met ons aanneemt en er met ons van overtuigd zijt, dat er een ware God bestaat, die gediend moet worden naar Zijn wil en voorschrift. In deze laatste conferentie scheiden onze wegen, nu ik ga spreken over het ker kelijk Leergezag. De vraag: Waar vinden wij de leer van Christus, is een gewichtige vraag. Christus heeft aan zijne leer lingen opgedragen, zijne geheele leer aan alle volke ren te verkondigen. Als Christus wil, dat aan alle vol keren en alle geslachten zijn leer in haar geheel wordt onderwezen, en dat men door het geloovig aannemen dier leer zalig wordt, dan heeft hij ook zonder twijfel het geschikte middel aangewezen, waardoor men ten allen tijde zijn leer zuiver en on verwacht kan terugvinden. En welk is dit middel? Dit middel ise de door Chris tus gestichte kerk, sprekend en leerarend bij monde van het gezag, waarop zij door Christus is gegrond vest. Christus heeft eene kerk gesticht. En die kerk en niet de Heilige Schrift, is het door Christus ge wilde middel om Zijn leer geheel en onvervalscht te rug te vinden. Als gesproken wordt over een kerk, wordt hier niet bedoeld een houten of steenen ge bouw, maar wordt bedoeld de vereeniging van alle ware volgelingen van Christus, waaraan Hijzelf den naam van kerk gaf. Een kerk in dezen zin bestond er reeds voor Christus' geboorte, bestond reeds in het Oude Verbond. Zij was de voorbereiding tot de kerk van het Nieuwe Verbond. Christus wilde eene kerk stichten voor alle vol-ideliik ziin 6 of 7 personen verdronken keren. In het Oude Verbond werd de kerk reeds afge- zijn reeds opgehaald, beeld als een kudde schapen. Christus gaf zijn leven Het zoeken naar de slachtoffers werd zeer bemoei- voor Zijne schapen. Hij wilde, dat allen één zouflenlijkt door den stroom, het slechte weer en den don- zijn in de aanschouwing Gods en Hij bleef Zijne kerk1 keren avond.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1