Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. IJSBOND Hollands Noorderkwartier. Bovengenoemde Ijsbond, dio zijne 128 afdeelingen over geheel NoordHolland verspreidkeelt, en die ten naastebij alle gabanen in déce provincie onder zijn beheer hoeft, hield Woensdag zijn 3üe alge- niccne vergadering alhier, in hot N oora-Hollandsch Koffiehuis van don heer L. Zwaag. I)e vergadering was vrij druk bezocht; er waren 47 afdoolingen vertegenwoordigd. Om ongeveer half twaalf opende de voorzitter, de heer S. Th. Minnema, to Haarlem, do vergas dering met eon hartelijk woord van welkom. Hg oordeelde, dat do vergadering onder goede voor tel kenen gehouden wordt, hot weer wijst op vorst Voorzitter wijst er op, dat, waar er een paar jaar geen winter is geweest, do geest verslapt. Daar waarschuwt hij krachtig togen,want: ééns komt cr weer een echter winter. En dan moeten we, klaar zijn! Hij dringt er op aan, de reddingsmiddelen na te zien en in orde te brengen on to houden 1 't I's onze room en ónze oor, daJt onze banen goed waren, maar bovenal, dat onze banen vei li g waren. Spr. wijst nog op een slechte gewoonte, name lijk, dat er afdeelingen zijn, die in slappe winters geen eöntributio herfon, dat is verkeerd, die af deelingen zijn arm als er winter isl Dan kunnen zo niets laten doen en hebben nergens geld voor. Tn dit vorband wijst voorzitter er op, dat de kos ten van het in orde brengen der banen zoo veel hooger zijn dan vroeger, omdat de werklieden zoo veel meer vragen. Hij geeft den raad, dat de afdee lingen zich verstaan met de gemeentebesturen, om de werkloozen op de ijsbanen to werk to stellen en daarvoor eon bijdrage aan do gemeente te ge ven of van de gemeente to ontvangen. Hot is beter dat do afdeelingen dat gaan bespreken mot hare Gemeentebesturen, dan dat het Hoofdbestuur zieh wendt tot de Gemeentebesturen. Dit laatste is niet practisch. Dit in antwoord op eon inge komen verzoek van do afdeeling Oudesluis. Dn voorzitter waarschuwt voorts tegen een to hooge contributieheffing. Hij wekt tevens de afdoolingen op tot hot be zoeken der districts-vergaderingen, omdat deze eigenlijk nog belangrijker zijn dan de bondsverga deringen. Ten slotte waarschuwt spr. togen laksch- heid en «eindigt hiermede rijn openingswoord. Bii punt mededeel in gen merkt de voorzitter op, dat door een afdeeling gevraagd is, of werklieden boven 65 j'aar verzekerd waren. Deze vraag moet ontkennend beantwoord worden. De Stichtsche IJsbond is ter ziele. Een afdeeling daarvan Baambruggo is lid geworden van den IJ.II.N. Nu in het Zuiden moor actie begint te komen in de richting van de Vecht hoeft het hoofdbet- stuur besloten liet district Gooiland te herdopon in district Vechtstreek. Nu Het Nieuws van den Dag ter ziele is, is overleg gepleegd^ met De Telegraaf, over het toe zen don der üsberichten, waaromtrent pas het vorig jaar oen besluit was gonomon. De conferentie met- De Telegraaf heeft tot resultaat gehad, dat deze onder dezelfde voorwaarden bereid is. do berichten op te nemen en ook allo berichten zal opnemen in Do Courant. Ook wordt De Telegraaf donateur voor f 100 per jaar; hetzelfde bedrag waarvoor Het Nieuws van den Dag donateur was. Hiervoor is een kleine wijziging in het regle ment noodig. waarvoor gezorgd zal worden. Van den heer Stikkel, die verhinderd was do vergadering te bezoeken, is bericht ingekomen van een bezoek dat deze met den heer Quarles van Ufford bh don heer van Laer in zijn kwaliteit van bestuurder van den Ned. Schaatsenrijdorsbond heeft gebracht. Deze eonforontie heeft- tot resul taat gehad, dat het niet meer noodig is, dat de keurmeesters bij het schoonrijden lid zijn vaji den Ned. Sehatsenru'dersbond; dat in ernstige overweging wordt genomen, om de IJ..TT.N. in rijn geheel als lid van den bond aan to nemen, waaromtrent vroeger reeds besprekingen zijd gehouden, doch wat toen onmogelijk was; dat elke afdeeling, lid of geen Jjd van 'den bond wedstrijden in Bchoonrijdoh"kan houden, om prijzen, zonder den bond daarin te moeien en daaraan elke amateur kan deelnemen, zonder gedis- kvulifiooerd to worden, onder voorwaarde dat van do deelnemers geen inleg geld geheven wordt, doch ze vooraf voor 1 gulden door oo wedstrijdhoudende verocniging als lid worden ingeschreven. Hierdoor zullen wo dus aldus de voorzitter van het ellendige gediskwalifieeer of zijn. Op een ingekomen brief van de afa. Oterleek wordt geantwoord, dat Oudorp niet vergeten wordt cn dat Alkmaar sterk gpnoeg is, om ook 'Oudorp te dragen; dat ook getracht wordt Schermorhom weer op te helpen, waar het de^ geheele 27 jaar een lijdensgeschiedenis geweest is en dat ook Westwoud en Medemhlik niet vergeten worden. Do heer Sarlet heeft een bezoek gebracht bij den Z.-H. Bond over de verbinding met de Leid- scho vaart. Deze zullen trachten er Noordwijkor- hont voor te spannen. Met applaus der vergadering wordt als eerelid benoemd de heer B. H. Corti, vroeger to Hoog- karspel, thans te Alkmaar. In hot jaarverslag, dat hierna uitgebracht wordt, wordt er op gewezen, dat liet Noordon in don af- geloopen winter beter met ijs bedeeld is geweest dan wij, wordt herinnerd aan de ouderwetscho winters die er vroeger waren, wordt, „meed hou den" geadviseerd omdat er na dezen tijd weer een andere komt. Do jaarverslagen van de districten geven uit den aard der zaak ovenals heb bondsverslag, geen bij zonderheden. Weinig enthousiasme spreekt uit elk 'verslag, hoewel in elk verslag wordt te kennen gegeven, dat do moed er in gehouden moet worden, dat de clubs paraat moeten blijven om klaar te zijn als oen llinke winter de activiteit der afdeelingen vraagt. Het aantal afdeelingen is 128. H^et aantal eere leden is 13. De finantiën lieten zien een batig saldo ren f501.78. De ontvangsten waren met her vorig batig saldo f2175.91, de uitgaven f 1674.13. In hot verslag wordt mot leedwezen vermeld, dat do gemeente Amsterdam de 500 gulden subsidiein getrokken heeft on meerdere gemeenten uit 'één oogpunt van bezuiniging do subsidie hebben inge trokken. Do sooretaris ontvangt don 'dank des voorzitters, voor zijn capaciteiten om uit niets, iets te maken. Door don hoer Sarlet wordt meegedeeld, dat 47 afdeelingen met 69 afgevaardigden aanwezig zgn. Als bestuurslid wordt herkozen "do heer Sar let. Ie secretaris, met 56 van de 60 uitgebrachte stemmen. Als vice-voorzitter wordt gekozen de heer Mr. il« D. v. d. Plaats, te Haarlem, met 43 stemmen. Dezo in de plaats van den heer J. Cock to Alk maar, die niet moer in aanmerking wenschte te komen. tt i distriota-voorzitters worden herkozen: voor TToogbarspel do heer C. W. Stadegaard, voor Me demblik do heer C. Kok. voor Ursem do heer van don Heuvel, voor Haarlem de hoer Jhr. Quarles van Ufford, voor Waterland do heer C. M. Leus den, terwijl in do plaats van den hoer J. Bierman aio vertrokken is, voor district Hoorn gekozen wordt do heer K. Olie. Mot applaus dor vergadering wordt goedgevon den dat do beer Cock als advi9eerend lid aan het hoofdbestuur verbonden blijft Hierna pauze. Na de pauze wordt de plaats bepaald voor de al gemeen e vergadering. Het hoofdbestuur heeft op de voordracht geplaatst Haarlem en Alkmaar. Bij zit ten cn opstaan wordt bepaald dat de volgende ver gadering te Alkmaar gehouden wordt. Winkel verklaart namens de commissie, dat de re kening en begrooting in volkomen orde zijn bevonden. De rekening sluit met een ontvangst cn uitgaaf van f2175.91, mot een batig saldo van f501.78. Do bogrooting geeft aan eon ontvangst en uitgaaf van f 2060.78, met een vermoedelijk batig saldo van f524.58. Getracht wordt de laatste 15 exempl. van het Ge- donkbook voor f 1 per stuk te plaatsen. Een gedeelte gaat voor dien prijs wog, cn ander gedeelte bij op- Ibod iets minder, terwijl het laatsto exempl., waarop leen kwartje strijkgeld stond, nog fl.25 opbrengt. Bij de rondvraag stélt de heer Korst, afgevaardig de van het Zuiderdistrict voor om den hoer Silver, dio hier voor het 25e jaar do algemeene vergadoring als voorzitter van hun district bijwoont, en aan wel ken heer dat district een grooten steun heeft, tot eerelid te benoemen. Do voorzitter deelt mee, niet eerder dan vanmorgen met dit feit bekend te zijn, doch is het volkomen met den heer Kort eens. Een daverend applaus van de vergadering bewijst, dat ook deze er volkomen mee accoord gaat. De heer S. Silver ontvangt het eereteeken van den Bond en brengt in passende woorden daarvoor zijn dank. Afd. Helder vraagt of de leden van den Bond ook gratis toegang hebben op de banen van de Amster- damscbe IJsclub. De voorzitter deelt mee dat daar geen gratis toe gang is. evenmin als een afdeeling gratis toegang heeft op een andere afdeelingsbaan. Helder vraagt verder subsidie voor het koopen van land, voor het aanleggen van een ijsterrein. De voorzitter deelt mee, dat daaraan niet begonnen kan worden. Helder deelt verder mee, dat door hen een loting op touw gezet is voor ditzelfde doel. De loten kosten 10 ct. en er zijn twee, drie gouden horloges te winnen. Als elk bondslid twee loten koopt, zijn de loten ver kocht. Et worden er 43200 uitgegeven. Voorzitter beveelt deze loten aan. Door -den afgevaardigde van Oudesluis wordt ge pleit voor het vragen om subsidie aan de gemeente besturen, waarbij dan de bond als vrager optreedt. Het bondsLestuur voelt daarvoor niets, omdat ze meent, dat de afdeelingen zelf in deze meer kans van slagen zullen hebben. De voorzitter is van oordeel, dat de afd. voorop be hoort te gaan. Zoodanig pogen wordt gaarne door het hoofdbestuur gesteund. Met een zoodanige rege ling is Oudesluis tevreden. De afgev. van Beets gaat er niet mee accoord' dat punten voor de rondvraag vooraf moeten worden op gegeven. Voorzitter verdedigt deze regeling, omdat meerma len overleg met de bestuursleden vooraf gewenscht ia De heer Vissor, N. Niedorp, vraagt, of voor de werkloozen, die to werk worden gesteld, zegeltjes moeten worden geplakt. Spr. meent, dat dit voor de werkloozen, die door do gemeente te werk gesteld worden, niet noodig is. De here Sarlet deelt mee, dat dit aan de hand van do wet wel noodig blijkt, doch er toch wel eenig ver schil van gedachte over bestaak Er zal naar geïnfor meerd worden. De voorzitter merkt op, dat voor elke wijziging in de statuten de Kon. goedkeuring noodig is en daar voor nu f25 betaald moet worden. Het bondsbestuur heeft dit punt onder oogen gezien. Ze zullen de bondsstatuten punctueel in orde houden, het koste wat kost, doch zullen ten opzichte van -de afdeelin gen een regeling onder oogen zien. St. Pancras meent, dat een lunch van twee uur het bezoek ter vergadering benadeelt. Voorzitter raadt de afgevaardigden aan, dan vlug ger te eten. Dank wordt gebracht aan de afdeeling Schagen voor het verfrisschend kop koffie en het stukje pianomuziek gedurende de lunch. Do afgevaardigde van Oterleek wijdt enkele woor den aan den voorzitter ,den heer Minnesma, die op hot eind van dit jaar na 53 jaar arbeid zijn ambtsbe zigheid neerlegt,. Oj) een opmerking van een der afgevaardigden van And ijk deelt de voorzitter mee, dat het daar en ook in Westwoud in orde komt. Monnikendam wijst op de schade die door do mo torbooten aan hot ijsverkeer wordt aangebracht Voorzitter licht toe, wat in deze reeds gedaan is. Er is echter niets, totaal niets aan te doen. Daarna sluit do voorzitter de vergadering met dank voor de opgewekte stemming en do hoop het volgend jaar allen te Alkmaar weer to zien. VOOR DEN NOOD IN DUITS 6HLAND. De reeds aangekondigde collecte zal in den loop dezer week gehouden worden. Verschillende Ingeze tenon. die door het bestuur der afdeeling van het Ned. Roode Kruis daartoe gevraagd zijn, zullen door de geheele gemeente lijsten aanbieden. Do levensmid delen of kleedingstukken, die men opgeeft, zullen daarna afgehaald worden. Verder zal het wel over bodig zijn op het geven van milde bijdragen aan te dringen. Ieder zal wellicht gaarne naar vermogen af staan als bedacht wordt, dat wericelijk honger en gebrek wordt geledon. De organisatie van het Roode Kruis waarborgt, dat de gelden en goederen op de bc-sto wijze besteed zullen worden. Daarom kunnen wij deze zaak ton zeerste in aller welwillendheid aanbevelen, zooals ons door het bestuur der plaat selijke afdeeling van het Roode Kruis gevraagd is. I.aat straks gezegd kunnen worden, dat Schagen cn zijn bewoners weer getoond hebben een goed bart te bezitten. De opbrengst der collecte moge dat bewijzen. DIAKEN. Do heer M. Kant alhier, ia benoemd itot Diaken der Ned. Herv. Gom. alhier. OUDERLINO. De hoeren W. J. Kesteloo en P. Blaauboer zijn her kozen als Ouderling der Ned. Herv. Gemeente alhier. POLITIE. Gevonden: een portemonnaietje. Verloren: een muts; een bruin wantje. Inlichtingen ter gemeente secretarie. TERUGGEVONDEN. Do heer L. N. te Rilland had 1% jaar geleden zijn portefeuille, inhoudende f 600, aan 't station verloren. Benige dagen geleden vond N., naar „de Volkskr." moldt, in de brievenbus aan zijn woning de porte feuille. Het geheele bedrag was daarin nog aanwezig. ANNA PAULOWNA. Blijkens een advertentie in dit nummer zal Dins dagavond Mr. A. W. Kamp weer voor TJV.G.O. op treden. Wij behoeven dezen naam slechts te noemen en men denkt onmiddellijk aan de komische voor dracht: „De schoolopziener en de rups" e.a. Wij be hoeven dus don heer Kamp niet meer bij het pu bliek te introduceeren en zullen dan ook ditmaal volstaan met slechts het programma zijner voor- drachten even op te noemen: 1. Met Juli buiten, door Mr. Kamp. 2. De jacht, door Gronet Dancourt. 3. De tijd die alles heelt, door Voltaire. 4. Het puntdicht, door Maurois. 5. Over gesprekthema's, ojl operaties, door Mr. Kamp. 6. Het duel Dupont-Dubois, door Mark Twain. 7. Een merkwaardig huis, door Zetterström. 8. St. Nicolaasdrukte, door id. 9. Coppelstok en Charou, daar Mr. Kamp. OVERREDEN. Gistermorgen if op den Haagweg tuaschen Leiden en Den Haag de 25-jarige J. H. H., die zich, op zijn fiets gezeten, vasthield aan een autobus Wassenaar- Leiden, door een van den tegenovergestelden kant komenden vrachtauto overreden. In hoogst bedenke- lljken toestand is hij naar het academisch ziekenhuis te Leidon overgebracht. DE REGEERINGSCRISI8. Uit 's-Gravenbage, 12 Dec, Naar wij; vernemen zijn hedenmiddag in het gebouw der Tweede Kamer besprekingen aangevangen tusschen vertegenwoor digers van A. R. en R. Kath. fracties. Ook de groep der 10 R. Kath. Vlootbestrijders was daaibij vertegenwoordigd. DE MALVERSATIES TE AMERSFOORT. Uit Amersfoort, 12 Dec. De beide verdachten in zake de verduistering van belastinggelden, de out- ontvanger v. d. B. en de ambtenaar Br., hebben volle dige bekentenissen afgelegd. Do oud-gemeento-ontvanger heeft f7.500, do andere ambtenaar f3000 verduisterd. De beide schuldigon hebben vorklaard, dat er geen andere verduisteringen door hen zijn gepleegd. Het is merkwaardig, dat de controlo der boekhou ding niet eerder de fouten heeft ontdekt. Het gere geld verschijnen van het proces-verbaal der kascon trole bij den gem.-ontvanger door B. en W. heeft nog ncoit aanleiding gegeven tot eenige op- of aanmer king in het openbaar. Wel werd ons medegedeeld, dat er bij vertrek van den gemeenteontvanger, die gelijk gemeld is, in September 1922 met pensioen den ge- meentedienst verliet, eenige aanleiding was, om te twijfelen aan een in alle opzichten richtig beheer; doch zonder eenig opzien kon die fout worden her steld uit eigen middelen. Tel. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. In verband met de geruchten die ook in de pers tot uiting komen, volgens welke de Postchèque- en Gi- j rodienst met ingang van 1 Januari 1924 weer zou worden heropend, vernemen wij, dat het saldo der rekeninghouders op 4 Oct. nog niet „de deur uit" is. Aangezien de rekeninghouders zelf zich met dit saldo accoord moeten verklaren en eventueele bezwaren nog moeten worden behandeld, ligt de conclusie voor de hand, dat heropening van den dienst tegen den genoemden datum moeilijk kan worden verwacht. Te bevoegder plaatse heeft men dan ook nog geen da tum kunnen noemen tegen welken de heropening j kan worden tegemoet gezien. WINKEL. Woensdag 12 December Jl. trad voor het departe- ment Winkel op de heer J. Fransen, loeraar aan het Lyceum te Amsterdam, met het onderwerp „Cyrano de Bergerac" van E. Rostand. Er was vrij talrijk pu bliek opgekomen en met groote aandacht werd dc" spreker gevolgd. De vijf bedrijven worden door den spreker weergegeven op een wijze, aller belangstel ling waardig en het woord van dank hem aan het einde van zijn voordracht, door den voorzitter go- bracht, was zeker mot aller instemming. Vier nieu-l we leden werden toegelaten. Aan het slot werd medegedeeld, dat door den Ont wikkelingscursus op Dinsdag 18 December a.s., des avonds half acht door den heer A. Egmond oen le zing zal worden gehouden, over bijencultuur, toege licht met lichtbeelden. Het bijwonen daarvan doorj jeugdige belangstellenden zal worden toegestaan. i WINKEL. Ten huize van efen heer H. de Wit te Lutjewinkel is een geval van roodvonk geconstateerd. OUDESLUIS. Dinsdagavond hield de IJsclub „Eensgezindheid" alhier een ledenvergadering in het lokaal Kreijger. Als men nu toch weet. dat er 98 leden zijn, en er slechts 12 op de vergadering aanwezig waren, is de ze opkomst niet schitterend te noemen. Wel zijn er vaak leden spoedig bij om critiek uit te oefenen op: de handelwijze van het bestuur, als die naar hunne meening niet goed handelt met de ijsbanen, doch op een vergadering komen zijn ze niet van thuis. Nadat de vergadering door den voorzitter was geopend, werdén de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Uit de rekening van' den penningmeester, die nu volgde, bleek, dat er een saldo was van ruim f 134. Het aftredende bestuurslid, de heer A. Kaan, werd1 weder herkozen. Wegens verhindering van den afge vaardigde naar de vergadering van het Hoofdbe stuur te Schagen, zou de plaatsvervanger, de heer C. Nannis, deze functie waarnemen. Verder volgde voorlezing van het verslag van don afgevaardigde IJ.B.H.N. cn eenige ingekomen stuk ken, waarna rondvraag on sluiting volgde. ZUIDSCHARWOUDE, Door een comité van 20 personen is bij onze inge zetenen rondgegaan, ten einde gelden, groenten en kleedingstukken in te zamelen voor de noodlijden den in Duitschland. Gisteravond kwamen deze comi- té-leden bijeen, ten einde het resultaat der bemoeiin gen en de nog to bespreken werkzaamheden vast to stellen. Aan geld was ontvangen f348.75, waarvan, f70 door vereenigingen bijeen gebracht. Vorder was! toegezegd aan groenten tot een hoeveelheid van 11.610 Kg., terwijl ook aan kleedingstukken verschil lende toezeggingen waren gedaan. Besloten werd, dat de verschillende nog te verrichten werkzaamheden gratis door de comité-leden zullen geschieden, i ZUIDSCHARWOUDE. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" besloot in te gaan op het verzoek van het Roode Kruiscomité om, in samenwerking met de Zangvereeniging een uit voering te geven ten bate der noodlijdenden in Duit9chlancL BROEK OP LANGENDIJK. Voor dp noodlijdenden in Duitschland is hier, be-i halve een flink bedrag aan geld, ruim 3 wagons, groenten van 10.000 Kg. toegezegd! BURGERBRUG. Wij vernemen, dat de heer J. Raat ontslag heeft gevraagd als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim alhier. WAT DE AMSTERDAM5CHE GEMEENTERAAD VERKLETST. „Zeshonderd gulden kost iedere ztting, elke dag twaalfhonderd gulden, cn als we tot Vrijdag door gaan zijn de kosten al vijf en twintigduizend 1 Er moet een eind aan!" Aldus riep de burgemeester, blijkbaar desperaat ge worden door de vreeselijke kletsclelirium waaraan de Amsterdamsche gemeenteraad lijdt. SCHAGERBRUG. Men deelt ons mede. dat door het Bestuur der Coö peratieve Graanmalerij „De Goede Verwachting" al hier besloten is tot invoering van electrische drijf kracht en de inrichting in vollen omvang op het laagspanningsnet van het G.É.B. van Zijpe aan te duiten. WIE FINGEN. De door B. en W. opgemaakte voordracht voor ge meente-vroedvrouw luidt als volgt: L Mej. M. J. Bruinshoofd te Arnemuiden; 2. mej. K .de Zwart—Brouwer te Bodegraven. WIE RIN GEN. Aan den loteling Pieter Lont Jz. te Zandburen. is op zijn verzoek opnieuw voor één jaar vrijstelling van militairen dienstplicht wegens kostwinnerschap verleend. WEERINGEN. B. en W. hebben aan den heer C. Visser, broodbak ker to Haukes, vergunning verleend tot het plaatsen van een benzine-motor in zijn bakkerij. WIE RINGEN. Geen animo. Voor de vacante betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdakte aan do O. L.! school te Hippolytushoef, (vac. wijlen den heer L. Berghpis) hebben zich na herhaalde oproepingen geen sollicitanten aangemeld. WINKEL Dinsdagavond hield de IJsclub Winkel hare jaar vergadering ten lokale van den hoor P. Bakker. Aanwezig slechts 18 leden. Na opening door den vooratter, den heer J. Korff, werden de notulen dor vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief der Alge meen© vergadering behandeld. Tot nazien der rekening en verantwoording wer den do heeren W. Amols, R. Nap on A. J. Porto aangewezen, welke adviseerden tot goedkeuring daarvan, met als ontvangsten f 119.40, uitgaven f 117.06 en alzoo een batig saldo van f2.34. Do aftredende bestuursleden, do heeren P. Krap- man, tJ. Bom ar en D. Otzan wordon herkozen, ter wijl in eon bestaande vacature do heer P. Brug man J bz. werd gokozon. Vastgesteld werd, ook dit jaar wederom Muder- kaarten boschikbaar te stellen, tegen eon prik van 25 oont on deze kaarten vorkrijgbaar to stollen bij verschillende bestuursleden. Na eenige discussie werd besloten don leeftijd grens te stellen on 15 jaar. Tevens werden de aanwezigen er op gewezen, dat bij den penningmeester, den. heer R. Meurs, nog steeds ijstaarten van do provincie Noord—Hollana verkrijgbaar zijn tegen don prijs van sleohts 10 oent per stuk, welke prijs bij do duidelijke en keurige af werking vergeleken, bijzonder laag is. Besloten werd. om zoodra er houdbaar ijs is, zoo spoedig mogelijk eon kinderfeest te organiseeren. Als afgevaardigde naar de Alg. Vergadoring was aangewezen de heer J. Romar en tot 'diens plaats vervanger de heer W. Keetman. Bii do rondvraag werd gevraagd, of do reddings middelen nog in goeden staat verkeeren, waarnaar oen onderzoek zal worden ingesteld. t Torens werd opgemerkt of het niot gewenscht zou 'zijn, bij een eventueelen sneeuwval de sneeuw mét het materiaal van de vereeniging op te ruimen waartoe werd besloten. Niets meer aan de orde zijnde, werd de ver gadering gesloten. BREEZAND. Dinsdagavond 11 December hield de afd. Bree- zand van den Bond van Melkveehouders een alge- meene vergadering in het lokaal van den heer D. Zon. De< voorzitter, do heer A. Buü, betuigde bij de opening zijn leedwezen erover, dat de vergadering zoo slecht bezocht was. Met het oog op de moei lijkheden waarin men weer verkeerde, liad h\j stel lig eon groote opkomst verwacht. Wat de notulen betreft, ae secretaris had het in don laatston tijd zóó druk gehad, dat deze er bij waron ingeschoten. Er zouden dus ditmaal geen notulen golezen wor den. Hierop doet het Bestuur verslag van een gooom- bineerde vergadering met den melkhandel, alsmede van de algemeen© vergadering op 4 December to Helder gehouden. !t Blijkt uit een en ander, als mede uit de verdere besprekingen, dat Texel te- tegenwoordig overvloed va.n melk aanvoert togon lageren prijs dan de georganiseerdon. Het gevolg hiervan is, dat het aantal losse slijters voortdurend grooter wordt, wijl verscheidene sin tors de Centrale verlaten. Do Centrale ontvangt daardoor op het oogenblik veel to voel melk van haar vaste leve ranciers. Zij moet dus oen groot gedeelte daarvan verwerken, wat haar op groote onkosten komt. Reeds nu verwerkt zij gemiddeld 60 kazen per dag. Wanneer nog meer slijters haar verlaten, zal het kwantum overmclk nog grooter worden natuurlijk, en het eind van het liedje zou zijn, dat de heelie Centrale te nfet ging. Dat het dan voor de losse slijters ook 'niets best zou wezen, zien zij echter biet in. Op het oogenblik evenwol profiteeren zij van het werk der georganiseerden, terwijl zij hoege naamd geen organisatie-kosten hebben te dragen. Ziehier een zeer "beknopte samenvatting van dat gene waarover in hoofdzaak de besprekingen heb ben geloopen. De vraag was nu, wat in deze omstandigheden} te doen. De toezegging aan de Centrale, om tot 1 Januari 1924 van alle voor de consumptie ge plaatste melk Vi cent per liter te betalen, ten einde haar in de kosten der te verwerken ovormelk te steunen, werd algemeen erkend als billijk cn nood zakelijk. Zelf8 werd algemeen goedgevonden om Va oent per liter aan de Centraio af te staan, mits men dan geen ovormelk terug kreeg en natuurlijk wan neer ook do andere afdeelingen met dit voorloo- pig besluit van Breezand accoord gingen. Voorts werd het al# of niet wenscholijke bespro ken, om na 1' Januari op zuivelwaarde te leveren. De commissie die zich belast had mot het nazien der boeken van den melkrijder, don heer D. Blaauboer, bracht bij monde van den heer M. Gor- nelissen rappori uit en verklaarde, deze volkomen in orde te hebban bevonden, waarop voorzitter de commissieleden dankte voor hun moeite en den heer Blaauboer voor zijn uitstekend behoor. Nadat do rondvraag nog een on ander naar vo ren bracht, dankte ao voorzitter de aanwezigorc voor hun aangenamo samenwerking eu sloot do vergadering met den wenseh, dat men niet vóór 1924 opnieuw zou behoeven te vergaderen. WIE RINGEN. Door B. en W. is Dr. H. Piccardt voor 1924 weder om benoemd als geneesheer belast met de do ode n- scbouw. WIE RINGEN. Ji. Dinsdag waren de bewoners van Hippolytus hoef en omstreken verstoken van electrisch licht, doordat de zuiger van de electr. centrale defect was en door een nieuwe zal vervangen moeten worden. Daar dit onderdeel van uit Amsterdam, zoo het daar voorradig is, komen moet, zoo zullen wij misschlon nog enkele lichtlooze avonden meemaken moeten en zoo Amsterdam goen een in voorraad heeft, en de zuiger uit bet buitonland moet komen, wol dan zul len er .verscheidene dagen mee gemoeid zijn. 't Een en ander is een heele teleurstelling en worden de oude petroleumlampen, voor zoover ze nog aanwezig zijn, opgezocht en in dienst gesteld, Er gaat niets bo ven electrisch licht en is de verandering zeer groot. CALLANTSOOG. Men verzoekt ons, te willen melden, dat het Fan farecorps „Callantsoog", met medewerking van de Rederijkerskamer „Nieuw Leven", Zondag 16 Decem ber eene uitvoering zal geven in het Dorpskoffiehuis, van den heer S. Kos. CALLANTSOOG. De aanleg van den nieuwen weg van den Helder naar Callantsoog schiet flink op. Reeds zijn de arbei ders de Groote Keeten gepasseerd, de voertuigen kun nen hierdoor van den Zuid-Schinkeldijk door de Gmo- te Keeten langs den duinweg naAr Den Helder rijden. HET VEETEELTCONSULENTSCHAP IN NOORD- HOLLAND. In de Woensdag j.L te Hoorn gehouden alge meene vergadoring van den Prov. Bond van Runu- veefokvereenigingen kwam o.m. in behandeling eon schrijven van de Directie van den Landbouw, over het waarnemen van het veeteelt-consulentschap. Zooals bekend, wordt dit consulentschap, sinds het vertrek van Dr. Bakker, waargenomen door den hoer Ir. Tukker, die echter t zoowel /'Uid- hollanó als Noordholland moét bedienen. "Buikens het schrijven van de Directie van den Landbouw bestaat nu het vooniemen, om do combinatie van. deze beide provincies op te heffen en in plaats daarvan den veeteelfc-consulont van Utrecht, even eens te belasten met het consulentschap van Noora- Holland. Zijn standplaats zou dan zijn Alkmaar. In hetzelfde schrijven werd medegedeeld, dat aan den assistent van don veeteelt-consulent, den noor Klare te Alkmaar, tegen 1 Jqnuari ontslag zal wor den verleend. enaeio aanwezigen uwumwu staan den toestand, daar de hoer Tukker^ met aen toestand in Noord-Holland op de hoogte De heer Kakebeeke, Inspecteur van den Jmnci-- .bouw, kan zich indenken dat Noord-Hollandmet deze regeling niet tevreden is, doch het was thans niet mogelijk een andere oplossing te vmaen. ais eenige troost kon worden meegedeeld, dat de Ui-

Schager Courant | 1923 | | pagina 2