Gemengd Nieuws. Reclames. S t a a t s 1 o t e r ij. Bekendmakingen. Hot Hoofdbostour berichtte, dat in Zuid-Holland do onderhandelingen met de dierenartsen reeds succes had gehad. Voor grooto koppels heeft men daar nu het tarief op GO cent gesteld. Uitvoerig wordt dit schrijven toegelicht en men vond het jammer, dat do aicren-artson in Noord- Holland van geen verlaging wilden weten. De vergadering besloot adhaesie to betuigen aan hot plan van het Hoofdbestuur,' om do agitatie voort to zetten. Een. schrijven van do afdocling Hoorn wegens wijziging. contributie, alsmede van do Nederland- sche Ileido-Maatschappy worden voor kennisge ving aangenomen. Voorzitter besprak hierna de. Zomerfilm, welke men ter gelegenheid van de dit jaar gehouden algemeeno vergadering te Gouda had vertoond. Spr. had eerst gedacht, deze hier to laten vertoo- nen voor de loaen. der afdocling, ter vergoeding voor de. vele moeite, welke men zich had ger troost tijdens de feesten in Opmeer gehouden. Deze film was zeer hoog gesteld en de vergadering was unaniem van gedachten, dat hij voor onze leden niet geschikt was. De heer Harp leest een keurig verslag voor van de te Gouda gehouden vergadering, en ontvangt hiervoor den dank dor aanwezigen. Voorzitter bespreekt de oandidatuur van don heer G. Stapel Gz. Sr. voor het Hoofdbestuur en zegt: Wp waren het vorige jaar te laat, nu zullen wij er vroeg genoeg bij zijn, en spreekt zijn vertrouwen: uit. dat wii wel kans van slagen hebben. t Ook de 4'andidaat zelf spreekt nog eenige woor den over dit onderwerp en zegt, dat indien hij gekozen mocht worden, zyn uitersten best zal doen om do vereeniging weer in goede banen te krijgen. Thans volgt punt 9 van do agenda, op verzoek, n.1. bespreking Onderling fonds van Slaehtvarkeiis. De heer G. Stapel Sr. leidt dit in, als zijnde in verschillende voorloopige besturen en vergaderin gen to zijn geweest. In een vergadering in Kras- napolskv gehouden, is deze zaak uitvoerig behan deld. Men was daar van oordeel, dat de landbouw- cursussen over het algemeen to l&ksch waren. Men wees daar op een reserve van 30 40 duizend welke hot slagerfonds bezat, en besloot, nadat een voorstel van den heer Stapel geen meerder heid kon behalen, om in iedere plaats twee perso nen to vragen om bü de veehouders rond te gaan, deze van het groote voordeel te overtuigen en hun liandteekening te krijgen, om to komen tot een On derling Slachtfonds. In den breede werd deze zaak besproken, terwijl er ook reeds een schrijven was ingekomen om per sonen to benoemen en subsidies te verleenen voor onkosten. Devergadering besloot, daar men van hot groote voordooi overtuigd was, f 5 subsidie te verleenen. De volgende personen werden benoemd om in hun plaatsen rond to gaan: J. Stapel Gz. en A. Zij]» to Lambertschaag; K. Slagtor en K. Braak voor Gouw-Weere; D. Koorn en P. Helder voor Aartewoud; P. Donker Jz. en J. C. Benit voor Iloogwoud-Langereis; voor Opmeer C. Glas en K. Bos; voor Spanbroek Go. de Jong en D. Pij per; voor Hensbroek D. Wit en J. Schrooder; voor Obdam N. Blauw en Joh. Spaander, terwijl J. Harp met een lid van den L.T.B. de Wogmeer zal bewerken. Volgt behandeling van de agenda der a.s. Alge meeno Vergadering. Voorzitter wijst op de twee zeer belangrijke onderwerpen, welke daar behan deld zullen worden, n.1. Werkloosheidsbestrijding en Protectie of Vrijhandel. De afgevaardigd0 krijgt vrij mandaat en wordt als zoodanig gekozen Jon. Spaander te Sijbekarspel. Tot plaatsvervangers de boeren G. Stapel Jz. en J. Stapel Gz. Als afgevaardigde voor Hollands Noorderkwar tier wordt gekozen de heer *K. Slagter, plaats vervanger Gd. de Jong. Als afgevaardigdo voor Kring II koos men de heer K. Braak, plaatsvervanger de heer J. Stapel Gz. Door don heer D. Koorn Mz. werd een goed ver slag geven van de vergadering van Hollands .Noor derkwartier. Hij ontving hiervoor__een pluimpje van den voorzitter. Tot commibRi'eleden voor het nazien der rekening- werden aangewezen de hoeren A. H. Bakker, K. Braak fin G. Stapel Jz., plaatsvervanger de heetf K. Bakker. Thans ging men over tot het verkoopen van 7 onafgehaalde prijzen van de vorige verloting. Deze brachten op f26.50. Uit de vragenbus kwam do vraag, of er per sonen aanwezig waren, dio de vergadering van het KaascOTitrole-sration hadden bijgewoond. Een drietal personen waren aanwezig "en elk op zyn beurt gaf verslag van de vergadering en knoopte er zijn eigen opinie aan vast. Een zeer ge- animeerde discussie ontspon zich. Het was een goede gedachte geweest van den aanvrager, om hierdoor dit punt in deze vergadering eens va* alle kanten to bekijken. Over één ding was men het allen eens, n.1. dat controle goed en noodzakelijk is, doch velen waren bang voor Regeerings-be- moeiingen en de Kaaswet. Men spiegelde zien aan do nieuwe Vleesehkeuringswet en andere. Bij de rondvraag bespreekt de heer K. Braak nog maals de Onderlinge verzekering voor Slachtvar- kens. Besloten wordt, dat de secretaris zich eerst in verbinding zal stellen met de afdeelingen van den L.T.B. Daarna zullen de benoemde vertrou wensmannen rondgaan. Do heer A. H. Bakker zegt de afdeeling drnki voor het vele dat. zij doet voor Landbouwonderwijs en doet hiermee in.verband een idéé aan de hand, waarmee do afdeeling beslist oen goed werk doet. Het idéé is een Gewassen wedstrijd en op verzoek van den heer Bakker leest de secretaris hierover een stuk voor, overgenomen uit do Veldpost. liet bestuur beloot er zijn aandacht aan to schenken. 'Voorzitter maakt ten slotte bekend, dat er plan bestaat tijdens de tentoonstelling, als atractie een groote demonstratie to houden van Electrische Kraclitwerktuigen op Landbouwgebied. Tot sluiting overgaande, wijst voorzitter op deze belangrijke vergadering en dankt voor de aange name discussies en zegt: Een heerlijk einde 1923 en een heerlijk begin 1924! AARTSWOUD. Uitslag verhuring Ned. Herv. Kerk: I. Noorderdeel in 't Krom, vorige huurder C. Raa voor f259; thans dezelfde voor f151 in 't geheel. II. Oosterdeel in T Krom, vorige huurder H. J. Kossen voor f291; thans dezelfde voor f151 per H.A. III. Oosterwever, vorige huurder V. Raa voor f 151, thans dezelfde voor f 151 per H.A. IV. Westorwovor, vorige huurder Joh. de Beurs, voor f151; thans dezelfde voor f151 per H.A. V Kolkweidje, vorige huurder D. Schekkerman voor f 151. thans dezelfde voor f 151 per H.A. Allo perceelen waren grasland en werden verhuurd voor den tijd van drie jaren. ANNA PAULOWNA. Woensdag 19 December, des avonds 8 uur zal Ds. Onnekes in de Ned. Herv. Kerk te Anna Paulowna een openbare samenkomst houden, uitgaande van de afdeeling Helder en omstreken der Evangelische Maatschappij. De sproker zal daar het onderwerp behandelen- Do Pauselijke Onfeilbaarheid" en wijl in dezen tijd zoo vele propagandistische bijeenkomsten van Katho lieke zijde worden georganiseerd, zal deze bespreking voor velen ongetwijfeld hoogst belangwekkend zijn. Wij zouden ons dan ook zeer vergissen, indien aan den sproker geen groote opkomst ten deel viel. Zoo als uit de desbetreffende advertentie in dit nummer blijkt, zal orgelspel en zang ter opluistering gegeven worden, terwijl de toegang geheel vrij is. ANNA PAULOWNA. Achtte vroeger een vakman het veelal voldoende, wanneer hij zich enkel practisch bekwaamde, tegen woordig denkt men daar andors over en begrijpt men algemeen, dat ook theoretisch© kennis onontbeerlijk is, wil men niet bij zijn vakgenooten ten achter staan. Maar al is men daarvan ook nóg zoo overtuigd, dan ontbreekt toch dikwijls de gelegenheid om zich die theoretische bekwaamheid te verwerven. Daarom valt het dan ook toe te juichen, dat er bij genoegzame deelname gepoogd zal worden, in onze eigeii gemeente een vaktockenschool op te richten, Men wil cius. natuurlijk indien daarvoor voldoende belangsielling mocht blijken voor timmerlieden, metselaars, smeden enz. een gelegenheid scheppen, om ies in lijnteekenen en wiskunde te ontvangen. Blijkens een advertentie in dit nummer kunnen be langstellenden zich alvast schriftelijk aanmelden tot 21 December bij den heer G. J. van Meurs (opzichter aan de Zuiderzeewerken), te Broezand, die gaarne nadere inlichtingen verstrekt. DE HERCLASSIFICATIE BIJ DE SPOORWEGEN. Voor de civiele kamer van het kantongerecht te Utrecht heeft gisteren de zaak gediend tegen de Ne- derlandsche Spoorwegen, die een brugwachter uit Zwollerkerspel had doen dagvaarden tot terugbe taling van f 19, zijnd© dit bedrag aan loon van hem ingehouden door zijn plaatsing in do vierde loon- klasse. Dit proces wordt door den brugwachter ge voerd in overleg met de Nederlandsche vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Als procureur van de eischende partij was aanwezig mej. mr. Estella Simons en voor de gedagvaarde partij mr. Pit. De zaak zal schriftelijk worden toegelicht en daarom werd de behandeling vier weken uitgesteld. HET ENGELSCHE KONINKLIJK PAAR NAAR ONS LAND. Het bericht, dat de Koning en de Koningin van Groot-Brittanië en Ierland in den a.s. vóór-zomer een bezoek zullen brengen aan onze Koningin, wordt, naar Reuter uit Londen seint, ook door de „Star" hoogstwaarschijnlijk genoemd. EEN MORPHINE-SMOKKELAAR VEROORDEELD. Te Londen is Woensdag een 35-jarige Japanner tot drie jaar dwangarbeid veroordeeld, wegens het verstrekken van 500 pond morphine-hydro-chloride, die naar Japan zouden gezonden worden en wegens het in het bezit hebben van morphine. Volgens het openbaar ministerie hield beklaagde zich bezig met het smokkelen van 'groote hoeveelheden morphine naar Japan. Te Marseille nam de. politie een hoe veelheid van dit bedwelmende middel ter waarde van 9000 pond sterling in beslag. Ook uit Hamburg had beklaagde morphine ver zonden; volgens het O.M. staat achter dezen man een krachtige organisatie voor den handel in deze be dwelmende middelen. Er waren vertoogen gericht tot de Duitsche regeering, als gevolg waarvan dezer dagen te Hamburg de aanhoudingen plaats hadden, waarvan wij melding maakten. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. Fransche bladen hebben geschreven dat Duitsch- land thans eigenlijk wel weer een gezant te Parijs zou kunnen benoemen. Het Berliner Tageblatt ver zekert nu, dat er reeds in Augustus drie verschillende candidaten aan Frankrijk zijn voorgesteld. Bij het op stellen van deze candidatenlijst heeft men rekening gehouden met de Fransche mentaliteit. Van Fransche zijde is men echter tot dusver niet in het voorstel van de Duitsche regeering getreden. DE KOSTEN VAN HET LEVENSONDERHOUD IN ENGELAND. Uit Londen, 13 December. De kosten van het le vensonderhoud in Engeland zijn volgens de opgaaf van het ministerie van koophandel in November 1.7 pet. boven het peil van October j.1. gestegen. WERKELOOZEN IN HET BEZETTE GEBIED VAN DUITSCHLAND. De Pruisische minister van volkswelvaart heeft in een onderhoud met een vertegenwoordiger van de Essener Allgemeine Zeitung verklaard, dat in het be zette gebied op het oogenblik 2M millioen werk- Icozen zijn. Hun onderstand krijgen zij dagelijks, naar gelang van hun woonplaats 680 tot 750 milliard papiermark, waarmee zij juist in het allernoodigste levensonderhoud kunnen voorzien. In den laatsten tijd is het gelukt particulieren te bewegen aanzienlijk kapitaal beschikbaar te stellen voor óndernemingen, die werk verschaffen. Behalve de reeds een jaar be staande Deutsche A. G. fur Londeskultur, zijn thans N. Vennootschappen voor bodemcultuur te Berlijn en te Dortmund gesticht. Deze ondernemingen beoogen het in cultuur brengen van woeste gronden, den bouw var. overland-centrales, den aanleg van waterwerken en het maken van bouwmaterialen voor den bouw van eenvoudige woningen. Over de ontslagen op groote schaal in de industrie zeide de minister, dat de regeering daartegen niets kan doen, omdat vele bedrijven wegens nijpend geld gebrek hun personeel inderdaad moeten inkrimpen. De Duitsche nijverheid werpt zoo goed als geen baten meer af. MISHANDELING VAN PATIËNTEN. Te Dencaster heeft gisteren een man terechtgestaan die kankerlijders behandelde, anders gezegd mishan delde. Illj was achtereenvolgens kolendelver, boer, vracht rijder en bakker geweest tot hij in 1919 zijn „behan deling" van kanker ging toepassan. De vertegenwoordiger van het O. M. verklaarde dat „hij in het geheel niets van kanker afwist, maar, ongelukkig voor zijne patiënten, een zeer degelijke kennis bezat, hoe men paarden moest behandèlen. Ilij begon op menschelijke schepselen te experimen- teeren en de wreedaardigheid waarmee hij daarbij ie werk ging, was afgrijselijk. Hij had geen stelsel en zijn eenige doel was blijkbaar het verdienen van zooveel geld, als hij maar uit zijn slachtoffers kon halen". Ten gevolge van een bijtend middel dat de be klaagde toepaste, kregen zijn patiënten zweren., puisten, uitslag en verloren zij bloed. In sommige gevallen werden heele bonken vleesch weggebeten. De bijzonderheden, zeide het-O. M., waren te afgrijse lijk om te vermelden. De man was een gevaar voor de gemeenschap. Toch vermeldde het oenige bijzon derheden. Een vrouw met een gezwel in de borst, dat volgens een bevoegd geneesheer geen kanker was, werd door den wonderdokter behandeld met een groene zalf, die loodoxyde en kopervitriool be vatte. Zij kreeg erge pijn en groote blaren en het einde was, dat het gezwel toch kwaadaardig werd. Een andere patiënt, een man, was onder de behan deling bijkans krankzinnig geworden. Een jongen die door hom behandeld'werd, stierf. Zijn heele huid was verbrand. De zaak werd verdaagd tot de volgende week. In middels werd beklaagde tegen een borgtocht van 50 vrijgelaten. DE KEIZER IN DEN OORLOG. Dezer dagen zullen de gedenkschriften verschijnen van Friedrich Payer, den bekenden Zuid-Duitschen democraat, en vice-kanselier in het laatste oorlogs jaar, over wat gedurende de oorlogsjaren en daarna in Duitschland is gebeurd. De Vossische Zeitung geeft reeds een uittreksel uit het belangrijkste hoofdstuk: De Keizer in den oor log, waaraan wij het volgende ontleenen: „In mijn positie als plaatsvervanger van den rijks kanselier heb ik aan vele besprekingen, onder voor zitterschap van den Keizer deelgenomen. Daarbij trof mij, den Wurtemberger, vooral dat tot ln de laatste dagen van het noodlottige jaar 1918 ook de gewichtigste beraadslagingen vaak overijld werden afgebroken als de tijd gekomen was voor een of ander audiëntie of nog veel onbelangrijker punt van het dagelijksch hofceremonieel. Zoo was ik tegenwoordig bij een kroonraad te Ber- lijn in den zomer van 1918 over de Poolsche kwestie, j De Keizer hield, langer dan een uur een, op zich zelf interessante en vloeiende voordracht, maar toen I hij uitgesproken had bleef er nog slechts tijd voor een paar voorloopige opmerkingen van den rijks kanselier en van een militair deskundige en de con ferentie leidde niet tot eenig resultaat. Ik voelde deze dingen als zeer verkeerd. Wij politici hadden ge legenheid moeten hebben een zoo ingewikkelde kwestie van alle kanten te bespreken en daarna het oordeel des keizers te hooren, want hoe konden wij 1 nu ooit een man overtuigen, die inplaats van ons aan te hooren, zelf oen redevoering hield en dien nie mand in de rede mocht vallen omdat hij een „mo narch bij de Gods genade" "was? In zoover ik mij, uit persoonlijke ervaring verder een oordeel mag aanmatigen mocht ik echter vast stellen dat de Keizer gedurende de laatste periode van den oorlog, vooral op militair gebied, niet die mate van invloed heeft uitgeoefend welke men hem vaak heeft toegeschreven. In het jaar 1918 tenminste legde hij noch Hindenburg noch Ludendorff iets in den weg. Daarvoor achtte hij Hindenburg te hoog en voor Ludendorff was hij eigenlijk bang. In de buitenlandsche politiek bereidde de keizer ons echter veel moeilijkheden. Wanneer hij openhar tig sprak kregen wij allen den indruk dat hij den geheelen oorlog slechts van een dynastisch-militair standpunt beschouwde, waarbij hoofdzakelijk de vor sten en hun hoven, benevens de diplomaten en leger aanvoerders belang hadden, terwijl burgers en sol daten slechts hun van zelf sprekenden plicht te ver vullen hadden. Toen ik op de diplomatieke moeilijk heden bij een verdere bezetting der Russische Oost- zeelanden wees, antwoordde de keizer mij op welwil lend instructieven toon: „Wat wilt u eigenlijk Ex cellentie? Ik ben het hoofd eener dynastie I" En dat was in het laatste oorlogsjaar! Uit deze, door het hoofdkwartier aangemoedigde opvatting sproot het verlangen voort naar roem en macht voor de Duitsche vorstenhuizen en dus naar annexaties en tegen het sluiten van den vrede toen het nog tijd was. Toen de keizer op den 20 Juli 1917 de partijleider» van de sociaal-democraten, democraten en 't Centrum ontving, vertelde hij hun, met merkbare voldoening hoe zijn Pruisische garde in Galicië „het democrati sche stof uit de jassen der Russen had geklopt" en hij eindigde woordelijk: „Waar mijn garde optreedt, be staat geen democratie meer." Korten tijd na mijn ambtsaanvaarding moest ik in een zeer officieele conferentie mede aanhooren dat de keizer zich over do leden van den Rijksdag zoo hate lijk uitliet, dat rijkskanselier Hertiing,, die daarop 't woord kreeg, schuchter protesteerde en hem in her innering bracht dat de Rijksdag toch alle oorlogs- credieten steeds opnieuw toegestaan had. Ik voor mij vroeg mijzelf wanhopig af, hoe het mogelijk zou zijn tegenover zulk een mate van vooringenomenheid en gebrek aan feitenkennis niet van kwade trouw, want ik ben overtuigd dat hij steeds dacht slechts 't beste voor te staan de binnenlandsche hervormin gen door te zetten die dringend noodzakelijk waren. Ook was het een groote politieke fout, dat de Keizer slechts nu en dan een paar uur zijn hoofd- j stad bezocht en zoodoende ook uiterlijk alle voeling met zijn volk en deszelfs vertegenwoordiging ver loor. Die fout werd eindelijk hem en zijn huis nood- lottig toen hij de raadgevingen van prins Max van Baden door zijn vlucht naar het algemeen hoofd- kwartier ontweek. Op het laatst hadden wij den in druk dat hij niets wilde leeren en niets wilde inzien want toen de partijleiders in den verschrikkelijken nood van het oogenblik om het sluiten van den vrede door overeenkomst en onderhandelingen smeekten, zei de Keizer spottend: „u bedoelt zeker een vrede „door vergelijk", waarbij we onzen vijanden geld en [grondstoffen zullen afnemen om ze in onze eigen zak te steken?" Onmiddellijk daarop begon hij te fantaseeren hoe hij na den oorlog een verzoening met Frankrijk zou inleiden, om dan, onder zijn lei ding het heele vasteland van Europa mobiel te ma ken voor den volgenden, den eigenlijken oorlog tegen Engeland 1 Was dit een bewuste uitdaging van ons, volksvertegenwoordigers? Zoo niet dan was het al even erg dat de Keizer niet kon of wilde inzien dat zulke woorden als een uitdaging moesten wer ken. In den loop der jaren heeft de Keizer, zoowel offi cieel als particulier zich bloot gegeven dat hei Duit sche volk ten slotte niet alleen te overwegen had of het een man van zulke eigenschappen in een zoo verantwoordelijke positie kon dulden, maar ook of een groot volk een politiek stelsel kon voortzetten waarbij de beslissing over het wel en wee van het gezamenlijke volk in laatste instantie toevertrouwd' was aan den wil van één mensch, die al of niet voor zijn taak berekend kon zijn. De Keizer heeft gemeend zichzelven ver boven de mate zijner beperkte krachten, als vertegenwoordiger eener ten doode opgeschreven wereldbeschouwing, te mogen verheffen. Een laatsten dubbelen dienst heeft hij zijn volk bewezen. Hij heeft niet gewild dat de, door nog groo- j ter romantici dan hij zelf was, van hem verwachte doodenrit tegen het vijandelijk front zou worden on-i dernomen omdat die nog ongelooflijk meer offers aan goed en bloed zou hebben geëischt, cn door zijn vlucht naar Nederland heeft hij het Duitsche rijk van de politieke verantwoordelijkheid voor zijn per soon ontheveh." N.'R.Crt. DE POLITIEKE CRISIS IN ENGELAND. Baldwin heeft een onderhoud gehad met den ko ning en heeft Z. M., naar men verneemt, officieel medegedeeld, dat de regeering aangezien zij de groot ste partij in het land vertegenwoordigt, voornemens is voor het parlement te verschijnen als dit 8 Januari bijeen komt. Het dagelijksch bestuur van de arbeiderspartij heeft zijn voornemen kenbaar gemaakt de verantwoorde lijkheid eener regeering op zich te nemen als de noodzakelijkheid daartoe zich voordoet. Het bestuur heeft verder heden de taktiek besproken, die de partij zal volgen als het parlement bijeenkomt. In een motie, gisteren aangenomen, verklaarden de partijlei ders zich niet aan eenigen vorm van coalitie te willen binden, doch dit wordt door de bestuurders geenszins uitgelegd als zou dit samenwerking, met of raadple ging van de leiders van de liberale parten behoevon uit te sluiten. In hoeverre samenwerking geoorloofd is, was het onderwerp eener bespreking tusschen de leiders in hun vergadering van heden. Het spreekt na tuurlijk vanzelf, dat zonder zulk een samenwerking de „noodzakelijkheid" dat de arbeiderspartij een re geering zal vormen, zich nimmer kan voordoen, aan gezien de arbeiderspartij alleen de tegenwoordige re geering niet ten val kan brengen. Het bestuur werd in zijn beraadslagingen bijgestaan door het algemeen bestuur van de Trade Unions. Twee moties werden aangenomen. In de eerste sprak men algeheel ver trouwen uit in Ramsay Mac Donald als leider van de partij. In de tweede wordt aan de regeering den eisch gesteld onmiddellijk met haar plannen voor den dag te komen om het probleem van de werk loosheid te bestrijden. 601 745 764 982 988 1128 1278 1339 1404 1544 1565 1589 1937 1971 2029 2174 2190 2191 239-1 2138 2492 2717 2734 2774 3166 3306 3-117 3669 3686 3713 3958 3998 4016 440S 4446 4487 4745 4750 4815 5184 5188 5203 5741 5771 5797 5968 6022 6058 6195 6309 6375 6618 6693 6738 7018 7176 7206 7578 7627 7691 7866 7924 7999 8180 8211 8234 8612 8672 8834 9050 9079 9224 9477 9514 9541 9777 9809 9867 10070 10086 10097 10357 10429 10447 10660 10750 10790 11068 11130 11219 11572 11585 11673 12022 12118 12219 12611 12635 12673 12831 12841 12929 13123 13146 13267 13513 13596 13626 13849 13869 13910 14267 14269 14342 14468 14484 14503 14902 14904 14918 15226 15257 15259 15374 15380 15385 15636 15662 15696 15862 15903 15999 16152 16159 16255 16416 16481 16486 16633 16642 16654 16864 16901 16911 17003 17021 17099 17324 17342 17360 17534 17556 17601 17754 —779 —782 18209 18258 18297 18505 18607 18778 18870 18872 18955 19138 19171 19210 19422 19451 19474 19615 19670 19671 1980-4 19822 19836 19942 19967 19990 20295 20309 20317 20604 20614 20738 20906 21005 21031 21314 21345 21380 21645 21618 21926 22078 22083 22119 22267 22274 22310 22460 22490 22515 22824 22843 22862 781 854 909 952 1130 1162 1207 1217 1437 1455 1522 1535 1719 1722 1786 1794 2036 2096 2137 2173 2239 2325 2338 2342 2562 2584 2611 2674 2985 3028 3056 3156 3477 3521 3631 —33 3797 3807 2823 3871 1060 4067 4298 4398 4568 4603 4622 4731 4880 4935 4981 4991 5225 —86 5316 5720 5866 5873 5903 _51 6065 6156 6168 6182 6452 6171 6522 6535 6759 6879 6957 6980 7238 7310 7533 7565 7743 —67 7813 —29 8016 8073 8141 8155 8335 8312 8360 8557 8854 9002 9004 9015 9273 9363 9366 9411 9554 9592 9641 9671 9921 9966 10054 10063 10105 10196 10238 10351 10530 10599 10625 10648 10877 10888 10894 11049 11229 11268 11420 —508 11840 11885 11917 11952 12244 12250 12357 12527 12687 12753 12784 12825 12989 13022 13047 13053 13278 13403 13424 13487 13656 13669 13762 13776 13955 13961 14030 14094 14375 14383 14394 14402 14517 14542 14652 14831 15021 15150 15208 15215 15269 15273 15280 —327 15434 1 5489 15503 99 15769 15775 15779 15814' 16067 16091 16112 16151 16279 16331 16366 16381 16526 16531 16597 16598 16698 16724 16753 16827 16955 16962 16977 16991 17149 171G1 17197 17213 17443 17467 17497 17519 17607 17710 17718 —750 17842 17857 17993 18112 18321 18324 18501 18502 18787 18796 18812 18850 19034 19059 19086 19108 19242 19275 19310 19385 1948* 19531 19571 19613 19685 19687 19782 19801 19863 19889 19890 19891 20163 20176 20232 20288 20336 20551 20588 20599 20817 20825 20885 20896 21054 21184 21210 21290 21420 21179 21529 21609 21931 22002 22016 22068 22138 22140 22234 22251, 22317 22362 22405 -457 22585 22647 22737 22801 22866 22946 22949 Trekking van Donderdag 13 December. 2e Klasse. 4e Lijst. No. 13658 f20.000. No. 20702 f 2000. No. 20562 f1000. No. 12683 f100. Prijzen van f30. 62 279 441 514 598 815 1075 1475 1827 2003 2176 2925 3234 3264 3279 3335 3731 3754 3809 4118 4695 4781 5031 5034 5595 6199 6348 0457 6588 6667 6756 73-16 7592 7300 8162 8198 8539 8654 8904 9054 9801 9994 10810 11326 11558 11586 11774 —949 12209 12356 12391 12519 12575 12591 12765 12945 13165 13195 13394 13453 14511 14624 14672 15319 15324 15393 —406 —523 —655 17788 16056 16098 16206 16330 16900 17117 17335 17742 17862 18295 18393 18720 19238 19866 19930 19935 19998 20842 21271 21410 21G23 21707 21720 22116 22442 22487 2e klasse 3e ljjst: 18787 m. z. 18727. Zelfs vrouwen klagen. Wij leven in een drukkenden tijd. Zelfs vrouwei klagen somwijlen. Het is een feit, dat velen op een cr sispunt zijn aanbeland, waarop of hun gezondhei moet lijden, of zij hun werk moeten opgeven. Duize ligheid en pijn in den rug zijn waarschuwingen va] opkomende nierkwalen. Laat uw werk dan oen poos rusten; gij hebt gebit dend rust, ontspanning en frissche lucht mee levenszonneschijn noodig. Overwerking strijdt met onze levenseischen; al ti vaak is zij de oorzaak van nieraandoeningen b| vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan all| eischen. Zij herstellen de ongemakken en onrusj veroorzaakt door nierverschijnselen, als urinair kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheuma tischo pijnen en zenuwoverspanning. Zelfs gevorderde nierstoornissen, al9 nierzané nier- en blaasontsteking, spit, rheumatiek, nierwater zucht en ischias worden met succes bestreden dooj Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.7 per doos. Trekking van Woensdag 12 December. 2e Klasse. 3e Lijst No. 10009 f1500. No. 534» f 1000. Nos. 5912 16540 '17587 ieder f400. No. 19654 f200. Nos. 11687 15041 19517 20222 21696 ieder i 100. Prijzen van f 30. 30 38 165 171 281 364 574 De DIRECTEUR van de Districts-Arbeids beurs te Helder brengt ter kennis van d werknemers in het District, omvattende d gemeenten: Anna Paulowna, Barslngerhorn, Cai lantsoog, Harenkarspel, Nieuwe Niedorj Oude Niedorp, Petten, Schagen, St-Maai ten, Terschelling, Texel, Vlieland, Wie ringen, Wieringerwaard, Winkel ei Zijpe, I dat het noodzakelijk is om zich bij werkt loosheid onmiddellijk te laten inschrijven bil den Correspondent der Arbeidsbemiddelin; in hunne gemeente. Deze inschrijving is vooral thans van zo j groot belang, omdat het al of niet doen uilj voeren van werken uit een oogpunt val werkverruiming door Gemeente- en Polderl besturen geheel afhangt van het aantal bil de Arbeidsbemiddeling ingeschreven werki loozen. Den werkgevers wordt hierbij tevens ilj hun belang aangeraden uitsluitend personee te betrekken door tusschenkomst der Arj beidsbemiddeling. Deze bemiddeling geschiedt geheel koste loos. De Directeur voornoemd L. BANDSMA.

Schager Courant | 1923 | | pagina 10