Amerikaansche Meisjes. De Gracieuse een mooie Verlofzaak, een partij Koolrapen. OFFERS, Zaksfopmachine THEATER ROYAL |i VOLKSVOORSTELLING Anna Paulowna Boerderijen Winkelhuis, nieuw Kwartaal VOETBAL Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. GRIETJE LIEFHEBBER, Dankbetuiging. Bet beroemde Tooneelstuk eersten Kerstdag Dinsdag 25 December, Holl. Tooneel van Amsterdam, Na afloop Bal. Zakkenkleeden te koop. Hedenavond 8 uur Een avond van lachen en genieten uit de hand verkocht, de Stamboekbeer No. 2624, begint met een Boekhandel ï.h. TRAPMAN 4 Co. Schagen. graanzendingen uit Rusland aan. De uitgestrekte op- slagplaatsen van de Russisch-Baltische fabriek, waar voor meer dan 2000 wagons plaats is, zijn ten behoeve van den graanexport door den Sovjet-vertegenwoor diger gehuurd. ERNSTIGE BERGSTORTING DREIGENDE. Uit Genève, 17 December. Naar bericht wordt dreigt een bergstorting en aardverschuiving 't zuide lijk gedeelte der stad Shur te bedelven. (Chur is de hoofdstad van het kanton Graubunden en telt omstreeks 15.000 inwoners). Tel. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. De Duitsche zaakgelastigde te Parijs heeft Zaterdag met den heer Poincaré gesproken en dezen den wensch van zijn regeering kenbaar gemaakt naar rechtstreeksche onderhandelingen tusschen Berlijn en Parijs. Zaterdagavond is den Duitschenzaakgelastigde een schriftelijk antwoord gezonden waarin wordt verklaard dat d^ Fransche regeering tot zulke on derhandelingen bereid is, maar waarin dan tevens wordt aangegeven welke beperkingen bij deze onder handelingen zullen moeten gelden. Dit is tenminste weer de eerste stap om te komen tot meer normale omstandigheden. Het is nog wel niet meer dan een voorloopig resultaat^ maar er zullen nu wel meer onderhandelingen volgen. PLANTENZIEKTENLEER. 75. (Ondergeteekende is eiken Zaterdagmorgen te spreken in het Parkhotel. Een mooie gelegenheid dus voor hen, die het Park bezoeken om over verschil lende plantenziekten raad in te winnen, brochures aan te schaffen enz. Men neme bij voorkeur mate riaal mee. Pakjes worden 's Zaterdagsmorgens in het Park aangenomen.) t Tien geboden voor den cajboleum-sproeteff, L Spuit met een goed merk (ondeugdelijke mer ken geven geen afdoende resultaten.). 2. Spuit met een goede machine. (Automatische rugpulverisateur). 3. Spuit met goed weer. (Geen regen en vorst). 4. Spuit op het juiste tijdstip. (Perzik in kassen December, Januari, vruchtboomen buiten tot in Maart, knopworm in bessen Januari.) 6. Spuit met de juiste oplossing. (Perzik 5 pet; bessen 68 pet.; appels en peren 810 pet.) 6. Spuit met goed water. (Geen brak of te koud water.) 7. Spuit goed. (Raak den geheelen boom of struik.) 8. Spuit met krachtigen straal. (Hoe krachtiger hoe heter.) 9. Werk vlug. (Neem het goede weer te baat) 10. Spuit tegen de juiste parasieten. (Eieren van bladluizen, dop- en schildluizen, bladvloo, ap pelwants, bloedluis, wintervlinder; bessenspruit- vreter en -spanrups; spinteieren; Amerikaan- sche kruisbessenmeeldauw; kanker Monilia.) VRAOENBUS. MilUoe npootie n. Vraag 116 C. B. te Berkhout. Uw uien zijn aange tast door millioenpooten (soort polydesmus com- planatus) en waarschijnlijk ook door zwamziekte, nl. Botrytis). Er is aan deze ziekte en ook tegen dó millioenpoo- ten weinig te doen. Daar het echter geen aaltjes zijn die uw uien aantasten, kunnen we geen proef nemen om te zien of deze parasieten ook op aardappels over gaan. Zieke aardappelen. Aan P. B. te Enkhuizen, S. te LutjebroeE en CL V. te Onderdijk bericht ik dat ik de door hen inge zonden aardappelen doorgestuurd heb naar Wape ningen, MEDEDEELINGEN. Pastinaken-uien. De heer T. ;te Wervershoof bericht mij het volgen de: „Uit ondervinding kan ik U mededeelen, dat ik eens pastinaken op uienveld verbouwd heb, met goed gevolg. Volgens de ervaring kunnen geen uien op pastinakenveld worden verbouwd., waar „rotkop" (bolbroek) voorkomt en omgekeerd als er bolbroek in de uien is." Tot zoover dezen berichtgever, wien ik voor zijn schrijven dank. Als er nog iemand is, die pastinaken met „rotkop" heeft, houd ik mij voor toezending zeer aanbevolen, want ik zou gaarne eens onderzoe-l ken, waardoor rotkoppen veroorzaakt worden. Verle den jaar vond ik er maden van de wortelvlieg in en hier wordt gesproken van aaltjes. Voorts wil ik mededeelen, dat dergelijke brieven met mededeelingen mij altijd zeer welkom zijn. Ieder heeft op plantenziektenkundig gebied wel de een of aDdere ervaring opgedaan. Laat hij die dan hier me dedeelen. De CoDtrolêur b.d. Planten, dienst te Hoorn, K. VAN KEULEN. ALKMAAR, 17 December 3923. Aardappelen f6 a 7.80 per 100 Kg. Bloemkool f3.50 a 12.80 per 100 stuks. Roodekool fl.80 a 4.90. Gele kool f2.10 a 3.90. Wortelen fl.70 a 3.60. Uien f7 a 8.60. Peren f 17 a 82, alles per 100 Kg. Boerenkool f0.20 a 4.10 per 100 stuks. Spruiten f 14 a 21. Witlof f30 a 50, per 100 Kg. LANGENDIJKER GROEOTENVEILING. 17 Dec. 1923. Wortelen f2.40 a 2.90. Roode kool, le soort f2.30 a 4.70, 2e soort f 1.60 a 2.10. Gele kool, le soort f2.30 a 3.90. 2e soort fl.60 a 2.20. Witte kool, le soort f 1.10 a 1.80, 2e soort f 0.50 a 1. Uien f6.90 a 7.90. Drielingen f8.40 a 8.50, Rapen fl.80, alles per 100 Kg. Aanvoer: 10600 Kg. wortelen, 70600 Kg. roode kool, 71600 Kg. gele kool, 34600 Kg. witte kool, 8475 Kg. uien, 1600 Kg. rapen. NOORDErMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 17 Dec. 1923. Grove uien f8 a 8.40. Drielingen 8.90 a f9.10. Nep f 12.50. Peen f2.40 a 2.80. Roode kool f2.40 a 5. Doorschot f2.70 a 3.80. Gele kóól 2.60 a 3.60. Doorschot f 2.20 a 2.90. Witte kool f0.50 a 0.70. Deensche witte f 1.30 a 2.30. Rapen fl.50 a 1.70, alles per 100 Kg. Aanvoer op 15 Dec.: 1000 Kg. aardappelen, 7825 Kg. uien, 17200 Kg. peen, 50900 Kg. roode kool, 25700 Kg._ gele kool, 34500 Kg. Deensche witte, 22 Kg. spruitkool, 860 stuks bloemkool. WARMKNHUIZEN, 15 Dec. Roode kool, f3.10 a 5.20, idem 2e soort f2.40 a 3.60, idem uitschot f 1 a 1,90, gele kool f 3,30 a 3,40, idem 2e soort f2.90 a 3.20, Deensche witte kool fl.30 a 2.10, witte kool f 0.55 a 0.65, nep f 10.60 a 11,50, drio- lingen f 5.80 a 7.50, uien f 6,10 a 6.70, peen f 2.20 a 2.50, Aar.voer: 28750 Kg. roode kool, 1445 Kg. gel kool,i 4000 Kg. witte kool, 15470 Kg. Deensche witte kool,' 130 Kg. nep 3120 Kg. uien, 1800 Kg. Peen. WARMENHUIZEN, 17 December 1923. Roode kool, le soort f3 a 4.10, 2e srt. f2.60 a 3.60, uitschot f 1.20 a 1.50. Witte kool, le soort f 0.75 a 0.80. Uien f7.50. Aanvoer: 12350 Kg. roode kool, 6000 Kg. gele kool, 355 Kg. uien. ALKMAAR, 17 December 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd 86 koeien en ossen f 2.804.40, 6 vette kalveren f100160, p. ned. pond fl.501.90, 12 nuchtere kalveren f 1632, 3 vette schapen f30 32, 737 vette varkens f30—32, p. ned. pond f0.72 tot 0.80. Predikbeurten. WOENSDAG, 19 DEC. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haara DONDERDAG, 20 DEC. NED, HERV. GEMEENTE te: Barsingerhorn, nam. 7 uur, Da Haarse. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag speelde V.V.V. II alhier voor de com petitie een wedstrijd tegen N.V.V. II van Nieuwe Nie dorp en won V.V.V. met 1—0. Door deze overwinning komt V.V.V. op de boven ste plaats in de 3e klasse. ST. PANCRAS. Zondag kon weer goed gespeeld worden op Vro ne s terrein. Eerst kwamen Vrone 3Holland 2 in 't veld. Vrone 3 versloeg de gasten met 32. Ook Vrone 1 speelde alhier en wel tegen Schoor! 1. De gasten waren zeer ongelukkig. Er werden aan Vrone 8 goals toegekend. Een werd geannuleerd en 2 kreeg Vrone cadeau van de bezoekers. Al- zoo won Vrone 1 met 70. Vooral de tweede match werd door beide elftallen enthousiast gespeeld. AMSTERDAM, 17 December 1923. Ier veemarkt waren heden aangevoerd 573 vette "W. waarvan de prijzen waren; le kw. 120— aoa ^_r kg-, 2e kw. 100—120 ct, 3e kw. 80—95 ct 80 melk- en kalfkoeien, f350—500 p. st 86 vette kalveren, 2e kw. 90-106 ct, per kg., 3e kw. 80— 90 ot., 48 nuchtore kalveren f1424 per stuk. 150 schapen en Jammeren; schapen f4050 per st, Lammeren f 3238 per st. 942 vette varkens Hol- landscho le kw. 96—98 ct. per kg., 2e en 3e kw. 9496 ct 34 paarden. ALKMAAR. 15 Dec. Op,de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 14 paarden f 150—375, 8 koeien en ossen f 300 tot f475, 11 nuchtere kaJveren f 10-32, 396 vette schapen f 38 54, 1 vet varken f 110, 12 mag, varkena I 22~^°'182 b***cn>10 w- f 14~28. 8 bokken en geiten 1018. Boterorijs van heden; lste soort f 1.05—120, 2e soort f 0.901, handel matig, Kipeieren f 1214, eend eieren f 10. Handel vlug. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Karei Johan, zoon van Abraham Jan Haak Steenhart en van Elizabeth Jeanette Tesebelcl POLITIE. Gevonden: een pakje, inhoudende een kleedingstuk Vermist: een damesfiets. Inlichtingen ter gom.-secretarie, C. B. P. T. T. Zondag vergaderde in lokaal de Posthoorn de af- deeling Schagen van den C.B.P.T.T. met als spreker de heer Stoffels, administrateur van voormelden Bond Na oen kort, maar krachtig openingswoord van den afdeelingsvoorzitter begOD spreker zijn re de: Een sluitende begrooting ten koste van het le venspeil der ambtenaren? Spreker gaf in zeer duidelijke bewoordingen een overzicht van de vele verslochterignen, welke zoo langzamerhand* weder hare intrede voor de ambtena ren in 't algemeen en voor het postpersoneel in het bijzonder hebben gedaan en waarvan mogelijk nog meerdere zullen volgen. Allen onder de leuze: „De begrooting moet sluitend gemaakt worden". Dienst tijd verlenging, verslechtering van de verlofsregeling, en in 't vooruitzicht gestelde salarisvermindering waren hiervan de meest tastbare bewijzen. De strijd gevoerd op 't oogenblik door de textiel arbeiders in ons land, was voor spreker aanleiding om de aanwezigen aan te sporen, tot steun van de uitgeslotenen, opdat getoond worde, welk een nauw verband er bestaat tusschen de werknemers in de vrije bedrijven en die in Rijksdienst Met een woord van opwekking, vooral paraat te zijn en in geval er wederom aanslagen gepleegd mochten worden op 't levenspeil der ambtenaren, schouder aan schouder als één man achter het Bondsbestuur te staan, ein digde spr. zijn boeiende rede. Van de gelegenheid tot het steilen van vragen werd door eenige der aanwezigen gebruik gemaakt, welke allen door spreker naar genoegen werden be antwoord. Een collecte ter vergadering voor een door langdurige ziekte ontslagen ambtenaar bracht ruim f9 op Met dank aan den spreker en de wensch uitende, dat het gehoorde voor de aanwezigen tot groot nut zou zijn, sloot do voorzitter die vergadering, welke ruim bezocht was, zelfs waren de afdeelingen Hel der en Anna Paulowna met eenige leden aanwezig. P ROP AGANDAriFEESTAVOND. Zaterdag jl. hield de afdeeling Schagen van de Ne- derlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel een propaganda-en feestavond in Cérés. De heer Smit, de voorzitter, opende deze bijeen komst, die best bezocht was, met een hartelijk woord van welkom. Het verheugde spr., dat er zoovelen wa ren gekomen, vooral de vrouwen, omdat die altoos nog wat afzijdig van de vakbeweging staan. Spr. vroeg, of er in een tijd als deze wel reden was om feest te vierenmaar spr. wilde wat dezen avond betrof, den nadruk gelegd hebben op propaganda en niet op feest. Propaganda was er nog noodig, om de organisatie hecht en sterk te maken, om zoodoende de verslechteringen, die er voor het spoorwegperso neel dreigden, zooveel als maar mogelijk was tegen te gaan. Daar de heer Moltmaker, voorzitter der vereen'- ging, verhinderd was, trad als feestredenaar op de heer Van Delft, de bonéepenningmeester. Deze wees er op, dat na zoovele beslommeringen van het leven een jaar lang, men wel éénmaal in het jaar feest mocht vieren en in gezelligen kring bij eenkomen. Hij wenschte de aanwezigen dan ook voor vanavond vee) plezier, maar daarna weer allen aan het werk om de organisatie nog sterker en krachtiger te maken. Do ernst dor tijden was zeer groot en de strijd die thans voor het spoorwegpersoneel moest worden ge voerd was zeer zwaar. Als men, aldus de spreker, in de aanvallende positie verkeert, is men de sterkste, Welnu, jarenlang heeft de organisatie in die posi tie verkeerd. In den tijd van den hoog conjuctuur heeft de organisatie pal gestaan voor de belangen van het personeel en de vele voordeelen gekregen die nu nog de onze zijn. Maar nu neemt de organisatie niet de aanvallen de, maar de verdedigende positie ln. Het is thans zóó, dat door de tegenpartij herhaaldelijk aanvallen op ons en onze rechten worden ondernomen. En nu is het de plicht der organisatie om zooveel als het maar kan, die aanvallen af te slaan. En dat de or ganisatie dat niet alleen heeft gedaan, maar ook gekund, kan uit de feiten worden bewezen. En spr. wijst daarom op een brief van den Raad van Commissarissen, waarbij 3 punten naar voren werden gebracht le. Verlenging van den diensttijd, bet wegzenden van ouderen en jongeren van het per- soneel. 2e. aanmerkelijke loonsverlaging en Se. her- classeeering on herziening der loonen in verband met de standplaatsen. Natuurlijk naar beneden, zegt spr. Spr. wijst er op, hoe 6000 employe's zijn ontslagen, op wachtgeld gesteld en gepensionneerd en het is de organisatie geweest, die deze menschen voor gebrek heeft gevrijwaard, f 150.000 als er aan hen die dat noodig hadden, is uitgekeerd. Hulde aan een organi satie die haar finantién zoo hoog heeft weten op te voeren. (Applaus) De loonsverlaging, die gewenscht werd, Zou aan merkelijk zijn. Wat dat is, zegt spr., wijst ont 't bui tenland aan. Het spoorwegpersoneel in Engeland, Duitschiand, Frankrijk enz. heeft haar loon met 30 tot 40 pet. zien verlagen. Wij behoeven dus niet te vragen, wat in ons land met een aanmerkelijke ver laging was bedoeld. Twee jaar lang is het de organisatie gelukt dit te keeren en is men niet verder gekomen dan tót 8J4 pet pensioenstorting. Hulde aan da organisatie die op zulks kan wijzen. (Applaus.) Spr geeft daarna een overzicht van wat in de laatste vergadering van den loonraad is behandeld* Van den kant dor organisaties was voorgesteld een orde-voorstel, waarin de vraag, is loonsverlaging met 1 Januari a_s. wenschelijk, was vastgekoppeld aan de tweede vraag: zoo ja, dan benoeming van een subcommissie voor onderzoek, hoe hoog die verla ging zou zijn. En juist door deze taktiek was h*t mogelijk te ver krijgen, dat 3 der vertegenwoordigers der directie te gen loonsverlaging met 1 Januari a.s. stemden, om de subcommissie, die deze regeling wel op de lange baan had gehouden te ontgaan en zoodoende werd in den loonraad met 11 tegen 0 stemmen besloten dat loonsverlaging mete 1 Januari aa niet wensche lijk was. Maar, zegt spr., de spoorwegdirectie moet wel heel zeker van haar zaak zijn, want ondanks dezen uit slag van de stemming bereikte de organisatie het bericht, dat de directie toch aan de regeering een loonsverlaging van 10 pet. op 1 Januari aa zou voorstellen. Spr. concludeert daaruit, dat de organisatie een zeer zware strijd te wachten staat, en men dua wel op zijn qui vive mag zijn. Er is maar één weg om invloed op Directie en Re geering uit te oefenen en dat is de kracht van de or ganisatie, het leveren van het bewijs dat in dagen als dezen talrijke leden van het spoorwegpersoneel lid van de N.V. zijn geworden. Spr. veroordeelt krachtig al die organisaties, ook het gezwam van sa menwerking daar tusschen. Niet gesplitst, maar al len te zamen in één organisatie zich te weer gesteld. Spr. wijst ook nog op het verschijnsel dat men zal pogen de spoorwegen te electrificeeren. Het eerste bewijs daarvan is reeds de lijn Den Haag-Leiden. Als dat gebeurt, zullen weer groote groepen arbeiders uit het bedrijf worden gezet. En het is juist een ster ke organisatie die deze vraagstukken en andere on der de oogen zal kunnen zien. Maar daarom is het noodig dat al het spoorwegpersoneel kome in één vereeniging, die, hoe zij dan ook heeten moge, is spreker orrrrschïïTïg, zal moffen zijn KracSJ- tig en sterk, om den aanval van Directie en Regee ring te kunnen weerstaan. Daartoe wekte spr. krach tig op. (Applaus.) Na deze met gloed en klem uitgesproken rede volgde het tooneelstukje „De barmhartige Samari taan", Het was een tooneelschets van Inte Onsman. Verschillende leden van „In Eigen Kring" traden op en hebben ook thans weer een heel goed resultaat weten te bereiken. Er was ondanks den korten tijd van voorbereiding, voldoende samenspel. De verschil lende personen en karakters kwamen goed tot hun recht. Kortom, het was goed en het succes bleef dan ook niet uit, hartelijk als het werd toegejuicht* Ook het tweede tooneelstuk, eveneens een schets van Inte Onsman. ,,'n Recept", kreeg, naar men ons vetelde, een heele goede vertolking. Het. is weer een prettige avond geweest, gezellig als steeds, en bovendien weer uitnemend geschikt om den band van saamhoorigheid wat te versterken, THEATER-ROYAL. In het Theater-Royal was het Zondagavond geen bioscoopvoorstelling. Thans trad op het Van der Hilat- Ensemble tooneel en cabaret. Het is een bijzonder aardige avond geweest. Het zeer afwisselendo programma bood veel goeds, goeds van allerlei genre en daarom juist zoo aantrekkelijk. Het waren ditmaal vooral een paar goede tooneel- nummers. „Ontsnapt", een dramatische schets, is vol spanning en werd heel goed gespeeld en „Bekentenis sen" is een mooi blijspel, geen klucht, waarin vooral Marianne de Vos als Helène, bijzonder goed werk le verde. Verder was er goede zang en vooral de bariton Jos. Rattink, viel met zijn levensliedjes een groot succes ten deel. Beschaafd en zuiver was zijn zang, zeer verzorgd zijn voordracht. Hugo Blum, de humorist, heeft de zaal weer doen schateren van het lachen. Wij (en dit was een goed bezette zaal), hebben ons allemaal best geamuseerd. MOOI JUULTJE. Op den eersten Kerstdag zal in het Noordhol- landsch koffiehuis optreden het tooneelensemble Sol- aer en Hes9e, met het successtuk: Mooi Juultje van Volendam. AUTO-ONGELUK. Op 't Wad had Zaterdagmorgen een ongeluk plaats, dat voor den betrokkene noodlottig afliep. De heer Hoebe van den Westfrieschen dijk moest met paard en wagen een auto passeeren. Het paard werd schichtig van de blikkerende autolantaarns, waar de zon in spiegelde, het paard liep achteruit, een aanrijding met de auto volgde. Door den schok viel de heer Hoebe van den wagen en dit kwam zoo opgelukkig aan, dat hiji niet op kon staan. Op ver moeden van beenbreuk heeft de autoberijder, afkom*- stig uit Amsterdam, den getroffene in zijn auto naar Schagen gebracht, waar Dr. Melchior de eerste hulp verleende. Vervolgens is de patiënt naar Alkmaar vervoerd, daar de breuk van ernstigen aard waa Naar wij vernemen, gaat het echter goed* Advertentïên. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer CORNELIS MOEJES, in den ouderdom van 63 jaar. In leven opzichter van den pol der Heer Hugowaard Uit aller naam. Wed. C. MOEIES— Geusebroek Oudorp, 15 Dec. 1923. Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van 86 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Wed. van K. LOOIJ. Namens de familie LOOIJ. Anna Paulowna, 16 Dec. 1923. Voor de vele blijken van deelne ming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onz n geliefden Vader betuigen wij onzen nartelijken dank. Tevens wordt dank gebracht aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Oudendaal en in het bijzonder aan Zuster Schopenhauer, voor de goede zorgen en liefderijke be handeling van den zieke, zoomede aan den Wal Eerw. Heer Ds. Groe neveld voor de ons toegesproken woorden en aan de buren voorde laatste eer den overledene bewe- zen.| Namens de familie, J. KEIJZER Jz. Barsingerhorn, Dec. 1923. CONFERENTIES voor Roomsch-Katholleken en Pro testanten in „Bethel", Landbouwstr. Donderdagavond van 7.30 -8.30 Toegang vrij. Gelegenheid totGe- dachtenwisseling. spel van waarheid in 5 bedrijven, wordt 's avonds 8 uur, opgevoerd door het gunstig bekende in de zaal van den hr. SLIKKER ie ANNA PAULOWNA. Bespreekt tijdig Uw plaatsen. Wegens overcompleet te koop gebruikte merk Dtlrcopp, billijke prijs. Tevens een partijtje Adres P. MOEIJES, Watermole naar, Noord-Scharwoude. Rookt U reeds ze bevallen Groote Operette-film in 5 acten (Hollandia-film). De hoofdrollen worden vervuld door de bekende artisten van naam: Anny Bos, Beppie de Vries, Margy Morris, Lola Corners, Jan van Dommelen, Adelqui Miglair en Louis Davids. Speelt te Amerika, Amsterdam en in de badplaats Zandvoort. HEN BUITENGEWOON FILMWERK PRIJZEN25, 35, 45 ct. benedenzaal, balcon 65 ct., Loge f 1.—. Gelegenheid plaatsbespreking 10 ct. Van de Perceelen te Anna Pau lowna, welke 19 December 1923 zouden worden geveild, is het perceel, bewoond door P.BLAAU- BOER Az. het andere perceel wordt wel Ter- kocht. 'Nolaris J. VAN DER KNAAP. Vanaf heden beschikbaar: van Groot Yorkshire ras, uit de Varkensfokkerij Karperton. Dekgeld 4 Gulden. F. KOSTER. Molenvaart, Breezand. voor geldbelegging te koop ge vraagd. Minstens 15 H.A. met be huizing. Opgaaf van ligging, prij» en lasten, wordt verzocht door L. F. Th. KOELMAN, Assuradeur, Alk maar, Spoerstr. 68. TE KOOP: Levering aan het Groot N.H. Kanaal, bij G. RAMPEN, Kolksluis, Anna Paulowna. Wegens verandering van be drijf. direct te koop en te aan vaarden op een flink dorp. Fr. br. lett. B. bur. v. Schager Crt. Te huur, KOLHORN met recht van koop. Te bevragen bij H. KAPER Lzn Bestel s.v.pl. voor dit mooiste en meest practische Holl.ndsche Modeblad een abonnement bij den

Schager Courant | 1923 | | pagina 3