S1M0N DROOG Beste mmm Fa. 1 BRUGMAN, SCH AGEN. Nieuwe Abonné's GRATIS. een Dogkar Spinaziezaad, van dit blad ontvangen de tot 1 Januari a.s. nog verschijnende nummers Gemengd Nieuws. VOETBAL Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. en GASMACHINE, Schrijfbureau en een Brandkast. WINKEL. Vraagt eenige Teelders voor Witte Dameszakdoeken lOct. p. st. Witte Heerenzakdoekon 15 Roode gebl. Zakdoeken 25 Zwarte Sajet, 4-, 5-, 6-dr.45 kn. Wit en zw. Brooks garen 500el25 ct. Soliede 8/4 Jeager baai f2.— p. el Beste Jeager haai r.2elbr. f3.— Zware kwal.Jeager flanel 50 ct. Wit flanel 35. 40, 45, 50 ct Sportflanel. vele kleuren 38 ct. 60 beste 12-els Karpetmatten f2.9§ 25 16 14 60 100 Beste Deur-Iapanmatten 10.50 Nog 45 wollen Dekens f9.— Groote 2-pers. Molton Dekens f 1.90 15 pr. wollen Dames-Japonnen f8.90 80woli.Jumpers f2.90.3.90,4.90.5.50 Beste witte Katoen, 2 el br. 50ct.p el 18zeer zware kwal. Jekkers f io. Opruim. Dames- en Hinderhoeden. De beer Kieerekoper vindt de lighal een goed ding, maar als daar quasi ziekenhuisje gespeeld wordt, vindt hij dit een bedenkelijk ding. Wanneer patiën ten daar ook 's nachts verblijven, zou er ook een interne geneesheer moeten wezen. De heer Pothuis wil patenten alleen doen verplegen in goed ingerichte sanatoria, zooals dit ook door de Raden van Arbeid wordt gevorderd. De heer Kooiman (Ged. Staten) bespreekt de mo tie van den heer Droog. Spreker neemt aan dat het bedrag van f 10.000 noodig zal zijn, maar hij heeft zich hierover nog niet met zijn mede-leden kunnen ver staan. Ilij stelt dan ook voor, de motie van den heer Droog in handen van Ged. Staten om prae-advies te stellen, omdat, de Staten toch weer op 29 Januari bij eenkomen. Komende op de lighal te Schoten merkt spr. op, dat Ged. Staten op het standpunt staan, dat deze ligbal niet een verkapt sanatorium mag we zen. Hij verdedigt do voordracht van Ged. Sfaten en hoopt, dat de Staten deze ongewijzigd zullen goed keuren. Het college van Ged. Staten zal dan reke ning houden met de opmerkingen, ook over de lig hal te Schoten, die door verschillende leden gemaakt rzijn. Hierna wordt de zitting een half uur geschorst. De heer Kooiman (Ged. Staten) bespreekt nogmaals de lighal te Schoten. Om te voorkomen, dat er on zuivere stemming zou plaats hebben, deelt spreker mede, dat het college van Ged Staten voorstelt in deze zitting geen beslissing over punt f van het ont werp besluit 82 te nemen, maar dit uit te stellen tot de zitting van 29 Januari. Ged. Staten zullen gedu rende dien tijd nog besprekingen houden met de Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem. De Provinciale Staten zullen dan schriftelijk worden ingelicht. De heer Van Zutfen dient een motie in, waarin hij opmerkt, dat de bestrijding der tuberculose alleen dan rationeel kan geschieden, indien een toeslag van 100 procent wordt gelegd op de bijdrage der gemeenten en waaHn GecL Staten worden uitgenoodigd vóór 1 Januari 1925 daarvoor de noodige regelingen voor te bereiden. De voordracht van Ged. Staten wordt (behoudens punt f) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De overige agendapunten worden alle zender hoof delijke stemming goedgekeurd. De zitting wordt hier na gesloten. d. hecht. Michiel de Bruin, aan boord vaartuig, zonder be kende woonplaats, overtr. belasting, f25 of 25 d. h. O. Schinkel, aan boord vaartuig, zoDder bekende woonpl., overtr. belasting, f25 of 25 d. h. J. Bijvoet, Westwoud, tabakswetovertr., niet bewe zen, vrijgesproken. F. Woudenberg, Wieringerwaard, overtr. accijns- wet, f 100 of 50 d. h. A. N. Zwanenburg, 's Hertogenbosch, overtr. tabaks wet, 2 maal f 50 boete of 2 m. 50 d. b. J W. Zalm, Alkmaar, overtr. invoerrechten, f25 of 5 d. h. J. J. Goeman, Helder, overtr. invoerrechten, f50 of 25 d. h. P. Laan, Alkmaar, overtr. speel kaarten wet, f15 of 15 d. hecht JULIANADORP. Gisteravond vergaderde de afdeeling Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het L.-, T. en Z.-bedrijf, huishoudelijk in hot lokaal van den heer H. Veul. De opkomst der loden was goed en in zijn openingswoord sprak de voorzitter, do heer P. Bregman, daarover zijn voldoening uit. Verder memoreerde spreker, dat als de leden klachten hebben inzake de uitvoering der Landbouwonge- vallenwet, zij zich daartoe nebben te wenden tot de "daarvoor van hoogerhand aangewezen personen en wel de heeren P. Bregman en Iv. Verver, en niet zooals door buitenstaanders gebeurt, naar der den to loopen. Evenzoo wanneer 'het bij voor komende gevallen betreft zaken het Burgerlijk Armbestuur rakende, dan wende men zich tot den vertegenwoordiger van dat Bestuur alhier, den heer I. J. Gakoer Pz. Daarna worden notulen gelezen en verdere huis houdelijke zaken afgedaan. Doordat ;het bestuurslid P. Verver, zich niet meer beschikbaar kon stellen, werd in diens plaats gekozen do heer S. Kossen. Doordat de neer Kossen lid van de controle-oommissie vóór de Werk- loozenkas was, werd die plaats aangevuld door den heer S. Baas. Tot vaste bode werd benoemd de heer S. Kossen, die daarvoor een vergoeding zal ontvangen. Verder werd besloten in de maand Januari een openbare vergadering te houden, met als spreker het hoofdbestuurslid; de heer Jonkman, uit Utrecht die alsdan'een uiteenzetting zal geven o\pr de „Landbouwongevallenwet". Voorzitter dringt er dan ook ten slotte op aan deze vergadering in ge zelschap der dames te bezoeken, daar deze nuttig en leerzaam kan worden. Met de gewone plichtplegingen sluit de voorzitter DE STRIJD VOOR DE REPUBLIEK IN GRIEKEN LAND. Uit Athene, 18 December. Nadat een deputatie uit het leger en do vloot, generaal Piastiras te kennen had gegeven, dat zoowel de marine als het leger de verwnaoring van de dynastie noodzakelijk achten, heeft de regeering gisteravond den koning sohriftelijk meegedeeld het gewenscht te achten dat hij Griekenland verlaat totdat de natonale vergadering een besluit zal hebben genomen om trent het voor het land gewenschte bestuurs- stelsel. Do koning zal vandaag zijn besluit bekend maken. Dee berichten uit Griekenland wijzen op een zeer groote meerderheid van de twee Venezilis- tiscne groepen .d.w.z. van de liberalen en republi keinen, wier voornaamste onderscheid dit is, dat de republikeinen reeds voor de verkiezingen de dynastie wenschton af te schaffen, terwijl de libe ralen den grondwettigen weg wilden bewandelen en door de samenstelling van een constituante den strijd over den regeeringsvorm beslecht wenschten te zien. Naar uit alle berichten valt op te maken, hebben deze twee groepen een zoo enorme méér- derheid verkregen, aat er van werkelijke oppositie bijna geen sprake zal zijn. Daarom heeft het kabi net dan ook den koning gisteravond in óverwe ging gegeven een tijdelijk verlof te nemen tot ovér aen regeeringsvorm zal zijn beslist. Hierop heeft de koning na een kort beraad een toestemmend ant woord gegeven. Hij zal vandaag in den loop van den dag naar "Roemenië vertrekken. Van een omwenteling kan bijna niet worden ge sproken, daar allen het ongeveer eens zijn en le ger en vloot de regeering van Piastiras steunen. De verwachting van do koningspartij, dat do ver kiezingen haar positie zouden, versterken is ij del gebleken, daar zelfs in districten, die men als on wankelbaar royalistisch beschouwde, Vonizelisten zijn gekozen. Zelfs in den Peloponesus zijn de oud- ministers van Konstantjjn, Trianda en Pnylakos go- vallen. Men gelooft, dat de royalisten het ten hoog ste tot 25 zetels zullen brengen, tegenover de 370 van de beide Venizelistische partijen. GROOTE BRAND TE PRAAG. Uit Praag, 17 Deo. Alhier is een groote Pil- senor Bierbrouwerij geheel afgebrand. Do brand ontstond door een# benzone-ontploffing. 'Do mate- rieelo schade loopt in de duizenden kronen. ECUADOR. De aardbeving die gewoed hoeft aan do grens van Ecuador en Columbië heeft in de getroffen streek tal van steden en dorpen geteisterd. Blij kens do laatst ontvangen berichten zijn or in Ecu ador meer da.» 250 personen bij do aardbeving om gekomen. Het nationale comité tegen werkloosheid heeft stap pen bij de overheid van Bristol gedaan, om de wer ken te doen uitvoeren door werkloozen, die door het comité zullen worden aangewezen. DE VLIEGTOCHT OM DE WERELD. Majoor Blake, die getracht heeft om de wereld te vliegen, maar zijn poging na het bereiken van Indiö meest opgeven, verklaart dat'een nieuwe poging van F.ngelsche zijde wordt beraamd voor 1924. STIJGENDE KOSTEN VAN HET LEVENSONDER HOUD IN ENGELAND. Uit Londen, 18 December. Een verdere stijging met twee punten in de kosten van levensonderhoud wordt voor November gemeld. Op 1 December was de index voor de prijzen in den kleinhandel onge veer 77 pet. boven die van Juli 1914 tegen 75 pet. op 1 November en 80 pet. op 1 December 1922. De stij ging was hoofdzakelijk een gevolg van de seizoens- verhoogingen in de kosten van voedingsmiddelen. SPARTA I—B.S.V. L 2—2. Zondag heeft Sparta bovenstaanden wedstrijd ge spoeld. Daar de aangewezen bondsscheidsrechter niet aanwezig was, werd met goedvinden van de aanvoerders aer partijen gespoeld onder leiding van den heer P. Keet. Over het verloop van den wed strijd zullen we ditmaal niet uitweiden, daar, hoe wel 'scheidsrechter Keet in den W.F.V.B. uitste kend fluit en ook vriendschappelijke wedstrijden van Sparta behoorlijk gefloten heeft, ditmaal on voldoende bleek. Het spel werd veel te ruw, vooral van de zijde van B.S.V. en de scheidsrechter stond hier vrijwel machteloos tegenover, dat wil zeggen, hij trad niet doortastend genoeg op, daar hij reeds in het begin van den wedstrijd vee: krapper tegen ruw spel had moeten optreden. Het verloop was dan ook zeer onaangenaam en eindigde in gelijk spel. Sparta 2 speelde te Helder tegen Helder 4 en verfoor aldaar met 21. ANNA PAULOWNA. Zondag speelde E H thuis tegen Sparta IV. S. was zeer gehandicapt, daar zij slechts met 9 man speelde. E. had eerst het voordeel van don wind en wist dit in 4 doelpunten uit te drukken, zoodat de rust inging met een 40-voorsprong voor E. Ook na rust was E. ver in de meerderheid; de voor hoede was, in tegenstelling met de vorige week, zeer productief, zoodat de Spartanen met een 32—0-nederlaag naar Sehagen togen. Sparta VE. III. Wegens afkeuring van het terrein ging deze wedstrijd niet 'door. BREEZAND. Naar wij vernemen, zal B.F.O. mededingen in de bekerwedstrijden to Barsingerhorn, op 25 December en 6 Januari, uitgeschreven door de V.V. Voor waart». Tevens vindt op 26 Decombor as. te Bree- zand een medaillewedstrijd plaats, n.L: B.F.C. 1 Helder IV. De entrée is dien dag voor een ieder vrij doch op het terrein zal door oenige dames ge collecteerd worden voor de noodlijdende kinderen in Duitschland. Een bezoek raden wij iedereen aan, eerstens om het mooie doel van B.F.C.ten tweede om den spannen don wedstrijd. Er komt werk aan den winkel, althans voor B.F.C. I, maar houdt er de moed maar in, jongens! WIERINGERWAARD. Zondagmorgen speelde W.F.C. II een competi tiewedstrijd tegen D.O.S.K.O. III van Oudesluis. De aanvang was bepaald op 10 uur. Toen waren er nog maar 3 Roodbroeken present. Na een poosje wachten kwamen er nog vqf bij, zoodat men met 8 man sterk naar Ouaesluis trok, om zich daar met 120 te laten inmaken. Hulde aan het tweede elftal OUDKARSPEL. Na eenige weken rust. was er nu toch weer eens gelegenheid om te voetballen, tenminste voor het eerste elftal, welke een „uit"-wedstrijd had tegen Rood-Wit II uit Alkmaar. Met 10 man en zonder keeper trok het le naar Alkmaar. De wedstrijd BAL-MASQUé. Zaterdag 5 Januari wordt in het lokaal Cérès al hier een bal-masquó georganiseerd door de dansclub welke in deze lokaliteit hare lessen heeft. Het bal- masqué zal onder leiding van don heen A. C. Stapa plaats hebben. CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN. Dinsdagavond is weer voor een flink aantal belang stellenden een conferentie gehouden n de Roomsch* Katholieke kerk alher. Thans trad als spreker op Pater J. Winkel, over de Mariavereering. Naar men ons meedeelde was het in een bijzonder boelende rede dat Pater Wnkel dit onderwerp uiteenzette en er op wee9 dat de Katho lieken niet Maria aanbidden, maar als de Moeder van Jezus hoogelijk vereeren en Haar tusschenkomst en bemiddeling inroepen als zij van God wat afsmeeken. Aan het eind van zijn betoog deelde Pater Winkel mede, dat dit de laatste conferentie was. Hij bedankte voor de groote aandacht waarmee de aanwezigen steeds hadden geluisterd en sprak de hoop uit dat deze conferenties er hadden toe bijgedragen dat men elkaar wederkeerig wat meer zou waardeeren. DE POLITIEKE CRISIS IN ENGELAND. De Uborale leider Asquith heeft in de nationaal- liberale ciub een groote rede gehouden. Allo liberale eindigde in gelijk spel, 11. Voor de rust neemt parlementsleden waren aanwezig. Asquith werd bij j Rood-Wit de leiding. Een kwartier na de rust aio. Uö kowuuo uaiiu.iiioBu.Koa ouu. u. vwriuujr zijc binuentreden luids toegejuicht Hij nam op het schiet Eecen via de lat den gelijkmaker in 't nert. daarna de vergadering, die zeer geanimeerd was. i pedium plaats tusschen Lloyd George en sir JohnBakker, die de keeper verving behoefde slechts JULIANADORP. Simon, Toen Asquith zich van zijn zetel verhief om driemaal in te grijpen. Van welingelichte zijde vernemen we, dat hether woord te nemen werd hij opnieuw stormachtig olgende week heeft het eerste^ ijs^ weaér i toegejuicht. Men is van meening, dat Asquith met zijn rede het lot van de tegenwoordige regeering heeft bezegeld. Spreker begon met te verklaren dat het een nood lottige politiek is om de tegenwoordige regeering te handhaven of oogluikend haar aanblijven toe te la ten. Anderzijds liet Asquith ook duidelijk doorsche te spelen, maar daar die heeren wel wat groot en zwaar zijn voor onze kleine S.V.V.'ers, moesten zij ook een nederlaag Jijden van 10—3. OUDESLUIS. Zondag jl. kreeg D.O.S.K.O. III 's morgens om 10 uur W.F.C. II op bezoek. D.O.S.K.O. III was volledig. W.F.C. II verscheen met 8 man, laatstgenoemde werd dan ook met een 120 nederlaag naar huis gezonden Om 2 uur kreeg D.O.S.K.O. II bezoek van D.F.C. II. D.O.S.K.O. II won dezen wedstrijd met 40. Dat D. F.C. geen grooter nederlaag leed, heeft zij te danken aan haar keeper, welke zeer verdienstelijk werkte. D.O.S.K.O. I was op bezoek naar Stormvogels I te Spanbroek. Daar gekomen was wol Stormvogels op het terrein, doch geen scheidsrechter. Maar dank zij de welwillendheid van Stormvogels kon de wed strijd doorgaan, onder leiding van een D.O.S.K.O.- supporter. De wedstrijd eindigde met gelijk spel, na melijk 4—4. Rust ging in met 2—0 voor D.O.S.K.O. Gaarna vernam D.O.S.K.O, de -redenen, waarom de scheidsrechter wegbleef, waardoor D.O.S.K.O. bijna een vergeefsche reis gemaakt had, welke ruim f20 kost. jaarlijksche Kerstfeest voor de kinderen der Zon dagsschool zal gehouden worden op Dinsdag 25 December (lo Kerstdag) in de Ned. Herv. Kerk alhier, welwillend door de Kerkvoogdij daarvóór afgestaan. EEN FRIESCHE VERKEERSPOLITIE. Leeuwarden, 18 Dec. In de provincie Friesland is een vrijwillige organisatie tot stand gekomen, die meren een eventueele Labourregeering evenmin de wil medewerken aan de naleving der verkeersbepa- lingen, door de politie in een auto en per motor mee te nomen op de buitenwegen. Reeds zijn 35 deelnemers (automobilisten en motor rijders) zoowel uit Leeuwarden, Harlingen Sneek, Oudschoot, Oranjewoud en Oudkerk tot de organisa tie toegetreden, terwijl nog zal worden getracht dit getal, vooral in de uithoeken dor provincie, nog iets uit te breiden. NED. SPOORWEGEN. Omtrent de Zaterdag jl. gevoerde bespreking tus schen de directie der Ned. Spoorwegen en de vertegen woordigers der personeelsorganisaties deelt men ons nog mede, dat volgens de directie op de navolgende middelen bezuiniging mogelijk was, hetgeen op de 10 pet. verlaging in mindering zou worden gebracht: 1. intrekking der bevorderingsclausules, voorna melijk voor trein- en locomotiefpersoneel; 2. wijzi- ziging der berekening van de bezoldiging per dag; (1/365 in plaats van 1/364 van het jaarloon); 3. wijzi ging van de laatste periodieke verhooging; 4. geen uitkeering van 4 dagen loon meer aan hen, die het Rehoele jaar niet ziek geweest zijn; 5. het vervallen der uitkeering van 14 dagen loon bij ontslag wegens leeftijd, of invaliditeit; 6. vermindering van het aan tel verlofdagen; 7. intrekking van de 4 vrije dagen voor personeel dat minder dan 26 vrije Zondagen beeft- VEHGffTïGINQ. i e Dalen en te Dalerveen komen verscheidene ver- gliugingsge\aijen voor. Alle patiënten hebben deel ^er<>Ihie u aan Gen begrafenismaaltijd en bij onderzoek is gebleken, dat de vergiftiging een gevolg is van van ondeugdelijke ham. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. De parlementsredacteur van het Volk meldt Sten zfln blad: Naar wij vernemen, heeft de postchèque- en giro dienst op dit oogenblik nog geen zekerheid', dat hij erin zal kunnen slagen, vóór Kerstmis een deel der overzichten van de saldi aan do rekeninghouders te doen toekomen, hoewel de dienst zijn pogingen om daartoe te geraken, voortzet ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR Uitspraken van Dinsdag 18 December 1923. H. Koek, den Helder, overtr. tabakswet, f 100 of 5 d. h. S. Bos, Enkhuizen, belast!ngovertreding, f25 of 25 hand boven het hoofd te zullen houden. Met zekere voldoening constateerde spreker dat de liberale par tij in het nieuwe parlement de positie beheerschu EEN WATERGLASSTRAAT. To Locle in Zwitserland was, naar we enkele weken geleden vormeldden, waterglas hoogstwaar- schjjnlijK met zeer veel succes als bindmiddel in het wegdek gebruikt. Dit schijnt eohter niet de eerste keer te zijn, dan men op het idee kwam wa<- terglas voor oen dergelijk doel te gebruiken. Ook in de Ver. Staten moet het oppervlak van enkele straten aldus zijn behandeld en in Engeland heeft men hot eveneens geprobeerd; eohter volgens één andere methode dan men te Locle volgde, waar men de bovenlaag vóór het op den weg brengen eerst goed met waterglas mengde. In Engeland besproeide men don weg met zeer verdund water glas, zoodat zich langzamerhand oen harde laag dienende, een thuiswedstrijd tegen Groot-Schermer. Wanneer zij met een volledig elftal uitkomen, wat de laatste drie maal niet zoo was, maken zij een goede kans om te winnen. Door afkeuring van het terrein kon de wedstrijd van het 2o en 3e elftal niet doorgaan. NOORDSCHARWOUDE. Holland I was op bezoek bij Groot-Schermer, en verloor na een spannenden strijd met 43. BARSINGERHORN. Voorwaarts IIW.F.C. I. Zondagmiddag werd alhier bovengenoemden wed strijd gespeeld. W.F.C. verschijnt volledig. Voor waarts met slechts 9 man, waaronder nog invallers. W.F.C. is dan ook direct in de meerderheid, maar door het uitstekond werken der achterhoede in het bpzonder van dendoelman, blijven voorloopig doel punten uit Na 20 minuten neemt echter W.F.C. de leiding en weet dezen voorsprong voor half-time tot 5—0 op te voeren. Na de rust dezelfde vertooning en het regende schoten op het V.-doel. De keeper kon dan ook niet verhinderen, dat de score gelei delijk werd opgevoerd tot 110. Hierna deed zich een eigenaardig incident voor. Geprikkeld door hatelijkheden van de zijde .van enkele W.F.C.'ers, en door een verkeerde beslissing van don scheids- WARMENHUIZEN, 18 September 1923. Roode kool, le soort f2.70 a 4.60, 2o sóórt f2.30 3.80, uitschot fl.30 a 2.40. Gele kool, le soort f2.60 a 2.90. 2o soort fl.80. Deenscho witte kool f 1.50 a 1.80. Nop f 11.60. Drielingen f7.20 a 7.80. Uien f7.20 a 7.80. Peen f2.50. Aanvoer: 45800 Kg. roode kool, 2700 Kg. gele kool, 8170 Kg. Deensche witte kool, 350 Kg. nep, 3525 Kg. uien, 1700 Kg. peen. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwouda 81 Dec. 1923. BL aardappelen f7.20. Bravote f6. Grove uien f7.70 a 8.30. Drielingen f8.70 a 9. Peen f2.80 a 3.20. Roode kool f2.80 a 4.60, door schot f2.70 a 3.50. Gelo kool f2.30 a 4.10. Witte kool f 0.60 a 0.90. Deensche witte f 1.60 a 2.10. Door schot fl.20 a 1.70. Rapen fl.50, alles per 100 Kg. Aanvoer op 17 Dec.: 2600 Kg. uien, 13700 Kg. peen, 68500 Kg. roode kool. 30700 Kg. gele kool, 26100 Kg. witte kool, 24500 Kg. Deensche witte kool, 3900 Kg. rapen. LANGEND1JKER GR O ENTENVEILING. 38 Dec. 1923. Bloemkool, le soort f4.80 a 7.50. Losse wortelen f2.50 a 3.10. Roode kool, le art. 2.20 a f4.60. 2e soort f0.90 a 2. Gole kool, le soort f2 a 3.80. 2e soort f0.80 a 1.90. Witte kool, ie sort fl.30 a 2.30. Witte kool 2o soort fl a 1.20. Bieted f8.50 a 10. Uien, le soort f7.20 a .7.90. Drieling gen f7.20 a 8.30, alles per 100 Kg. Aanvoer: 59500 Kg. roodo kool, 62100 Kg. gele kool, 38800 Kg. witte kool, 1234 st. blemkoól, 8500 Kg. wortelen, 9500 Kg. uien, 600 Kg. bieten. PURMERËND, 18 December 1923. Aanvoer en prijzen waren heden: Kaas 10 st fabr. kaas f57.50, met rijksmerk f61, 12 st. boe* renkaas f58. met rijksmerk f59, 1 st Goudscha kaas f 58864 Kg boter f 2.20—2.30465 runderen w.o. 285 vette fl1.30, 164 melk- en gelde koeien f175450, handel matig; 16 stieren; 45 paarden f150250, handel stug; 52 vette kalveren fl.40 1.65, handel vlug; 141 nuchtere kalveren, slacht f 10 tot 40, fok f 1632, handel matig; 556 vette var kens, zouterij f0.720.76; slacht rO.760.80, han del vlug; magere varkens f2040, handel matig; 260 biggen f1624, handel matig; 1014 schapen f2854, handel stug; 42 bokken; 276 ganzen f7 10; 21 zwanen f 18Kipeieren f1213, groothandel f 1225 zak appelen f 45, 20 zak peren f 67. (ïïciumsSjcMt &zcfcta ïkao meüïixlo SE rechter die overigens den wedB&ijd naar behoorea ons goedkooper, zegt do redactie van Chemie en leidde, kregen ^ge \.-mannon onenigheid mot Industrie", waaraan wij dit bericht ontleenon, dan^ den arbiter, met het gevolg, dat de aanvoerder die te Locle word gevolgd. Ze had nochtans met veel succes, heigeen aan de verkeerde samenstel ling van het waterglas wordt toegeschreven. Al thans brengt nu de firma Brunner, Mond en Co. een speciale soort waterglas op do markt, die beter voor dit doel heet te voldoen. De pogingen om voor waterglas een nieuw afzet gebied te vinden, lijken ook voor de Noderland- sclie chemische hanael en industrie van groot be lang. TEGEN DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Uit Londen. 17 December. De door do Midland en Scottisch Railway voorgenomen reconstructie van de spoorwegen is thans offcieel dooi; de directie aan gekondigd. Voor de uitbreiding en het herstel van net mate riaal onz. is een bedrag van 14.000,000 (160 millioen gulden) uitgetrokken. Door dezen maatregel zullen zeer vele arbeiders te werk gesteld worden. Tot dusver zfln bij verschillende fabrieken voor wagonbouw, levering van locomotieven, materiaal enz. contracten afgesloten tot 1 millioen pond sterling. Voorts heeft de gemeenteraad van Bristol het rap- het veld werd uitgestuurd. TDe overige spelors, niet Van zin verder to spelen, verlieten eveneens hëti veld, zoodat de wedstrijd eindigde mot een regle mentaire 160-ovorwinning voor W.F.C. De voorhoede van W.FX). speelde goed, vooral de linksbinnen beschikt over een goed schot, doch moet er om denken, dat hij tijdens het spel zijn- mond houdt, oven als de linksback en keeper. NIEUWE NIEDORP. .TTTT, Zondag zouden van de sportvereenigmg N.\.V. en N.K.V. vier clubs spelen. N.V.V. I maakte echter een vergeefsche reis naar Sehagen, waar zij zouden spelen tegen Sparta III, maar wegens afkeuren van het terrein, ging deze wedstrijd niet door. N.V.V. II zou op eig.en terrein spelen tegen V. V.V. I van Oude Nieaorp, maar dit terrein werd ook afgekeurd. V.V. gen U.KJ ^ii' en wïst' ze daar te kloppen met 10—1. SCHOORL. De voetbalvereeniging S.V.V. I ging Zondag jl. naax port van de havencommissie goedgekeurd, waarinr, - «i voorgesteld wordt den oostelijken arm van het groote j St. Pancras met 10 man en speelde tegen Vrona I, Royal Edward Doek" te Avonmouth uit te breiden, maar moest een nederlaag boeken •van 7—0. Do kosten hiervoor werden geraamd op 1.000.000.1 S.VtV, III ging naar Petten om vriendschappelijk Advertentïèn Hartelijken dank aan allen, voor debetoonde belangstelling bij onze 12Vrjange echtvereeniging onder vonden. En in uitzondering aan Directeur en Leden van „Concordia" die dezen dag voor ons toteenonver- getelijken hebben gemaakt. A. RAAP G. RAAP—van Stipriaan. Breezand, December 1923. TE KOOP: bfl V. BAKKER Kelnamerbrug. Te koop: een notenhouten Br. fr. lett. G, bur. v. d. blad. te koop, collings as, lagen prijs. Joh. DEN DAS, Anna Paulowna laat rond en scherp. Teoen vaslen prl|s. Voor oogst 1924.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3