Voor Herfst- en WinterileeÉ; s is Uw adres bij li. H. LENGHAUS te Winkel. Vraagt Stalen. Overal te ontbieden, Binnenlandse^ Nieuws. aanvragen werd het gevraagde bedrag iets vermin derd, in de meeste gevallen op advies of in over leg met de plaatselijke commissies, tot een totaal bedrag van f 74135. Het totaal aantal verstrekte voorschotten bedraagt alzoo 612 aanvragen met een totaal-bedrag van f349715. Het verstrekken van al die voorschotten heeft hier en daar wel eenige vertraging ondervonden, omdat sommige plaatselijke Banken de gestelde voorwaarden nog al bezwarend vonden en welke in do meeste gevallen, na gepleegd overleg, an ders werden bezien; terwijl een paar Banken met het verstrekken van de toogestane voorschotten op zich laten wachten. Een woord van waardeoring aan Gedeputeerde Staten, aan hare genoemde vertegenwoordigers in onze. Commissie, alsook aan de plaatselijke Com missies, voor de hulp en medewerking in deze zaak zoo ruimschoots verleend, is hier - zeer zeker op zijn plaats. Aan het einde van mijn verslag gekomen, nadat ik de hoofd werkzaamheden de revue heb laten pas- seeren, wil ik 'toch met een enkel woord ge wag maken, van wat naar mijn bescheiden meening ons zal komen staan te wachten. In de allereerste plaats vele werkzaamheden, voortvloeiende uit den huidigen toestand, waar alle krachten gemobiliseerd zullen moeten worden, om liet hoofa boven water te houden. Met uiterste krachtinspanning zullen wij nog komende slagen het hoofd moeten bieden. Wat ons te wachten staat in de toekomst, dat kunnen wij met geen mogeliikheid voorzien, maar wij dienen wel #ons paraat tc houden voor eventueel© nog onvóórziene omstandigheden, welke nog kunnen voortvloeien uit de buitenlandschö toestanden. Dat daarbij in den vervolge op den steun van U allen wordt gerekend, behoeft zeker geen twij fel, is noodig, om daardoor de bestaanszekerheid van den Tuinbouw op hooger peil te brengen, tot heil en voorspoed Uwer leden. De Secretaris der Provinciale Commis sie uit do Veilingen in Noord-Holland, WILLEM BALK. Alkmaar. Uit het finantieel verslag blijkt dat het eindbe drag der bezittingen f 60434..22V2 is- Het bedrag der ontvangsten en uitgaven is f11765.011/», met een saldo van f5498.451/?. Hot saldo vorig iaar was 9336.34V», zoodat dit met een belangrijk bedrag is teruggegaan. De rekening is nagegaan door do heeren Uiten thuis, Jong en Kuiper, die meedeelen, de zaak in volkomen orde te hebben bevonden, doch aanmer king maken op de post f2914.05 aan aangesloten voreenigingen, welke in de debetzijde dér bézittin- en voorkomt. Zij meenen, dat deze post niet ge- ekfc kali worden en stellen daarom voor, dezelve af te voeren. Na eenige bespreking, waaruit blijkt dat het be stuur hiertegen geen bezwaar heeft, wordt als zoodanig besloten. Aan ae orde komt hierna het voorstel van het bestuur om de contributie voor het dienstjaar 1922- '23 te verhoogen van 1/200 op 1/100 pet. van den omzet, met een minimum van 10 gulden; verder om op tc heffen do vorgoeding voor afgevaardig den, voor het bijwonen aer algemeene vergaderin gen. In verband met de rekening merkt de heer Slot van Warmenhuizen nog op, gaarne te wenschen, dat de rekening wat duidelijker wordt. Hij zou de verschillende posten meer duidelijk naar voren wenschen te brengen. De secretaris wijst er op, dat er toch een breed voerige toelichting by is, doch doet de toezegging te zullen trachten een nog duidelijker omschrijving to geven. De heer Bart uit Bussum acht. het voor de kleine veraf liggende af deelingen moeilijk zelve de kos ten voor de algemeene vergadering te moeten bé talen en stelt daarom voor, om deze totaal-kosten om to slaan over alle vereenigingen per lid. Zoo blijft het alle af deelingen mogetijk om de jaar vergadering te blijven bezoeken. De heer De Boer, Zuidscharwoude, gaat met deze opmerking volkomen accoord, nu een zoodanige opmerking van een verafliggende afdeeling naar voren komt. De heer Brugman, Heerhugowaard, zou alleen de reiskosten door de algemeene kas willen blijven vergoeden. Dat is gemakkelijker dan ze apart over alle vereenigingen om te slaan. Ten slotte wordt op voorstel van den voorzitter besloten, om de reiskosten voor een afgevaardigde te blijven vergoeden. De heer Slot, Warmenhuizen, vraagt or de ver hooging van contributie niet te gering is, gezien de ontvangsten met de eerste regeling. De voorzitter wijst er .op, dat door de lage pry- 'zen de contributie buitengewoon laag is, en meent dat verhooging tot 1/100 pet. voldoende ia Hiertoe wordt met algemeene stemmen béslotén. Gedurende de stemming voor de bestuursverkie zing deelt de voorzitter mede, dat van den heer Gutker van Warmenhuizen bericht van verhinde ring ingekomen is, dat de reclamea-dienst in Enge land op 25 Augustus aangevangen is door den heer Wagenaar, die daarvoor aangewezen ia De hoer Wagonaar. die in verband met de kerst dagen juist vandaag in Holland teruggekomen is, en daarom ook ter vergadering is, wordt welkom feheeten. Er is gebleken dat ae f 10.000 die door o algemeene vergadering daarvoor beschikbaar ge steld is, en waarvan wo meenden dat het al een groote hap uit de reservekas was, is gebleken, toch Ce gering te zijn. Zy die in de vorige vergadering Boze opmerking naar voren brachten, bleken het niet zoo heel ver mis te hebben. Daarom heeft hei bestuur de zaak aanhangig gemaakt by de lande lijke organisatie met hot resultaat, dat vandaar een ovengroote som wordt bijgelegd. Daaraan is de voorwaarde verbonden, dat de leiding der reclame naar het landelijk bestuur wordt overgebracht. De heer Wagenaar, Heerhugowaard, vraagt of de zaak die hooge kosten wel waard is. Voorzitter antwoordt, daarop, dat de reclame dienst altijd zijn nut zal afwerpen. De heer Balk houdt hierna een lezing over re clame den afzet onzer producten, waarvan wij het volgende hebben opgeteokend: Vroeger wer- don de producten door de tuinders zelve uitgevent, waarvan onderlinge concurrentie het gevolg was en de tuinders niet voldoende tijd hadden voor ver betering van het product zelve. Wel was hier de directe verbinding tusschen producent en consu ment. .doch er waren vele moeilijkheden aan ver bonden. Daardoor is de commissiehandel ontstaan met al haar gebreken. De veranderde wijze van verkoop maakte wel, dat de tuinders meer tijd be schikbaar kregen voor het bedrijf zelve, doch er was geen geregelde afzet en geen réclamé. Toch nam ae vraag naar de artikelen geweldig toe, voor- lal uit de industriestreken, die meer en méér bé- gonnen op te leven. Aan reclame werd nog steeds niet gedacht al werd ook soms eens een enkele tentoonstelling meege maakt. Men liet alles aan den handel over. Door het ontstaan van het veilingswezen werd een betere en rëeele handel bevorderd. Wel werd meer zorg besteed aan de sorteering enz. en werd het be drog zooveel mogelijk tegengegaan, doch aan recla me bij den verbruiker word nooit gedacht. Het is voor mij de vraag, of daardoor de veilingsprijzen niet hooger zouden zijn goworden. Wel is de finantieele toestand der tuinders steeds van dien aard geweest, dat het bedrijf loonend was, doch van eenige vorming van kapitaal is nooit, geen sprake geweest. Kr is langzamerhand veel verbeterd, doch geen propaganda en reclame is voor de artikelen ge maakt geworden. Het gevolg is geweest, dar de meeste tuinbouwartikelen hun eigen weg moesten vinden en meestal haar weg vonden naar de ooste lijke buren. In Engeland scheen steeds weinig behoefte aan onze artikelen te bestaan. Die omstandigheden wre ken zich thans. Het bedrijf is niet meer loonend, nu bij onze oostelijke buren geen koopkracht meer aan wezig is. Nu wordt ingezien, dat het zoeken naar ander afzetgebied vrwaarloosd is. Nood leert bidden en zoo wordt nu ingezien dat het maken van meer reclame noodzakelijk is. Wat staat ons nu te doen en wat is er gedaan? Er moet reclame gemaakt wor den voor het product en propaganda gemaakt wor den voor den verkoop daarvan. We zien het steeds hoeveel reclame er gemaakt wordt voor andere ar tikelen, meer fabrieksartikelen. Wel is ons artikel geen fabrieksartikel, doch het komt het zeer nabij. Wat doen wij in deze? Niets, totaal niets. Andere uitvoerende landen zijn ons voor. Zie naar Amerika en Californië met de appe len. Zie hoeveel reclame er gemaakt is voor de ba^ nanen, welke in den beginne niet gewild waren, doch die nu algemeen worden gegeten. Nu is den 24en Augustus van dit jaar den heer C. Wagenaar uit Zuidscharwoude aangesteld om onze artikelen in Engeland meer ingang te doen vinden. Dit doel tracht hij te bereiken, door geregelde en doelmatige, sprekende reclame, door de arbeiders, burgers, eethuizen en gaarkeukens warm te maken voo het gebruik onzer artikelen, ze met de bereiding daarvan bekend te maken, voordrachten te houden voor inlichtingen,, het houden van kookdemonstra ties. het ophangen van sprekende platen, het bewer ken van persfotografen en filmoperateurs, het uit reiken van receptenboekjes, enz. Het is geen ge makkelijke taak, die de heer Wagenaar op zich ge nomen heeft. Het resultaat daarvan zal ook niet di rect te zien zijn. Aan de Engelschen wordt steeds voorgehouden de producten van eigen bodem te gebruiken en de En- gelsche huisvrouw is zeer gehecht aan oude tradities. Het eischt. veel doorzettingsvermogen, doch na de drie maanden arbeid, welke nu achter den rug zijn, heeft de commissie het vertrouwen gekregen, dat re sultaat niet zal uitblijven. Bij verschillende groen- tenwagens wordt reeds naar de Hollandsche pro ducten gevraagd. Uit de wekelijksche rapporten blijkt volkomen, dat de geest tegenover onze pro ducten reeds beter begint te worden. De voorraad van fijne groenten en fruit was dit jaar te gering om er ook deze in te betrekken, doch het ligt zeker in de bedoeling om ook die artikelen er in te betrekken. Ook in ons eigen land is nog veel te doen. Daar voor is het samenstellen van een reclamecommissie noodzakelijk. Geld, veel geld, zal er zeker voor noodig zijn, doch dit mag geen bezwaar zijn. Het geldt hier zeker een culturieel belang en voor de regeering zou hier alle reden kunnen zijn aan deze zaak finan tieele steun te geven. Vooral waar we zelve zijn voorgegaan en naar ik hoop zullen doorgaan, zou hier voor het verleenen van steun alle reden zijn. Ook moet er reclame gemaakt worden door het product zelve. Van alle kanten wordt het ons meer en meer moeilijk gemaakt. Na de laatste verkiezin gen in Engeland is de protectiegeest voorloopig wel van de baan, doch de invoering van de merkenwet staat wel vast. Als deze zaak wordt doorgevoerd, laat dan het kenteeken der markt een eereteeken zijn. Met applaus der vergadering eindigt de heer Balk hiermee zijn lezing. Daarna wordt de uitslag van de stemming meege deeld, waaruit blijkt, dat de voorzitter, de heer P. Slot met 51 van de 53 stemmen herkozen is en de heer Jn. Ootjers met algemeene stemmen als bestuurslid her kozen is. Beiden nemen de herbenoeming wederom aan en danken voor het vertrouwen dat in hen ge steld wordt. De heer Prins (Alkmaar) heeft met buitengewoon genoegen de lezing aangehoord en stelt voor, deze in zijn geheel op te nemen in de Tuindery. Daardoor zullen de leden misschien meer wakker worden voor de noodzakelijkheid van reclame en offervaardigheid. De heer Schoenmaker (Medemblik) is het daarmee volkomen eens en zou dit nummer als proefnummer willen bezigen, waardoor alle tuinders er mee bekend werden eri mogelijk het aantal abonné's omhoog ge bracht kan worden. Voorzitter deelt mede, dat de vertegenwoordiger van de Tuinderij hier aanwezig is en hij reeds bezig is een reclame voor te bereiden. Het verspreiden on der alle leden zal zeker plaats hebben en de lezing wordt geheel in het blad geplaatst De heer Valstar wijst er op, dat de vragenlijsten zoo slecht door de veilingsbesturen worden teruggezon den. Op de laatste vragenlijsten zijn slechts 34 ant woorden ingekomen, terwijl er toch -140 veilingen zijn. De antwoorden kwamen allen uit Noordholland. Voor het voeren van propaganda is het noodza kelijk, dat daarin ook wordt medegewerkt. Spreker wijst er verder op, dat gezegd is, dat de propaganda van de tuinders, doch niet van de kooplieden moet uitgaan, doch wijst er in dit verband op dat de En- gelsche handelaren een organisatie gevormd hebben speciaal voor het voeren van reclame voor het ge bruik van groenten. Het is dus zeer wel mogelijk, dat de koopman hier ook zijne medewerking verleen de. We zullen deze vraag dan ook steeds onder de oogen hebben te zien. De heer Prins (Alkmaar) zou willen voorstellen oin het punt propaganda bij de vereenigingen aan hangig te maken, doch de voorzitter ls van oordeel, dat dit van den landelijken bond behoort uit te gaan. omdat deze nu ook de leiding in handen beeft geno men. Door middel van de Tuindery kunnen do orga nisaties klaargemaakt worden voor het geval voor stellen van den landelyken bond binnenkomen. De heer Prins was het met den voorzitter niet eens, doch de voorzitter blijft van oordeel, dat het hier niet de plaats is om ae lynen te trekken. Dit dient nu de landelijke organisatie te doen. Aan do orde komt de bespreking over de circu laire van het centraal bcureau inzake uiensortee ring. Voorzitter memoreert, dat voldoendo is aan getoond, dat we met de uien niet kunnen eonour- reeren, waarom dit punt reeds een Bamelyken tyd de aandacht van het bestuur heeft. De vraag is, wat gedaan kan worden en wat resultaat or mee kan worden bereikt. Over de circulaire is niet veel goeds doch heel veel kwaads te zeggen. Misschien is óok door de lei ding een fout begaan, doordat niet het juiste mo ment gekozen is, De uien worden als regel gesor teerd by het oogsten en de oogst was reeds binnen toen de matregelen genomen werden. Hét bly'ft echter een zaak van groot gewicht en belang. De heer Schoenmaker, Medemblik spreekt na mens 14 veilingsvereenigingen en hoopt, dat zoo spoedig mogelijk tot uiensorteering wordt overge gaan. Hij beveelt ten zeerste aan de regéling streng door te voeren en deelt mee, dat dit bij hem niet den minsten tegenstand ontmoet heeft. Hy hoopt, dat de organisatie ten slotte hand in hand gaat met het doorvoeren van deze regeling. De heer Slot (Warmenhuizen), spreekt zijn verwon dering uit voor de wijze waarop de uiensorteering in de verschillende vereenigingen afgebroken is. De ge bruikte argumenten sneden meestal geen hout. Wat de voorzitter zegt, acht spreker niet juist. In War menhuizen komt de sorteernig pas, als de uien uit gezocht wordt en hij vermoed dat dit ook aan den Langendijk zoo is. Het argument van den zoorzitter is dan ook wel wat gezocht. Wel zullen er meer kleine partijtjes worden aangevoerd, doch de meeste genoem de bezwaren gaan niet op. Hij hoopt, dat zoo spoe dig mogelijk met de voorgestelde sorteering der uien begonnen wordt. Voorzitter blijft van meening, dat de uien meestal bij de oogst reeds gesorteerd worden. De heer De Boer (Zuidscharwoude) zegt, gehunkerd le hebben naar het oogenblik dat de sorteering zou worden ingevoerd, doch zou gehoord de verschillende opmerkingen daar tegen, een meer soepele toepas sing wenschen, zoo, dat de maat voor nep wordt be paald tot 35 m.M., voor drielingen van 3043 m.M., voor middelmaat tot 75 m.M. voor de grooten vanaf 70 m.M. Op die wijze zullen we minder last hebben in het gedrang te komen met het milimeteren der kooplieden. Voorzitter zou liever nu de zaak laten rusten om ze het komende seizoen opnieuw aan te pakken, ten zij natuurlijk de geheele organisatie zegt, dat ze de sorteering niet willen. De heer De Boer zou Zeeland ook in deze regeling betrekken willen, omdat hij meent, dat er dan mee- resultaat mee bereikt zal worden. I Voorzitter wijst op de moeilijkheden daarvan, om dat er onder de uientelers daar geen organisatie is. j De heer Valstar geeft een uiteenzetting van de wer- j king in Zeeland en brengt naar voren, dat daar de ,uien roods verkocht worden als ze nauwelijks boven den grond zijn. Ze worden dan reeds meermalen ver- kwanseld. Een tijd daarna komen ze in handen van de Rotterdamsche kooplieden, die ze ook meermalen onder elkaar verkwanselen. Als we hier beginnen met een betere regeling in te voeren, zullen ze daar ten slotte zeker moeten volgen. De heer Slot (Warmenhuizen) wijst er op, dat de sorteering door de kooplieden meermalen bedorven wordt, doordat ze soms twee soorten in een baal gooien. Ook hiervoor is het veilingmerk noodzakelijk. De heer Biersteker (Krabbendam) zegt, dat we hier niets met Zeeland te maken hebben, wanneer het veilingmerk wordt ingevoerd. Het voorstel van den voorzitter wordt ten slotte aangenomen. Verder brengt de voorzitter in bespreking de vraag of met de inventarisatie der stapelproducten moet worden doorgegaan. Er is nogal wat over te doen geweest. De heer Slot (Warmenhuizen) wijst er op, dat het vorig j.aar de opgaven niet zuiver waren. De voorzitter betwist dit, omdat de cijfers zich goed hebben verdragen. De heer Ootjers zou op de biljetten nog eens dui delijk willen maken, wat met de inventarisatie be- reikt wordt, wat met het cijfermateriaal verkregen kan worden. Dit om de leden warm, voor deze zaak te j maken. Spreker zou verder eind Februari nogmaals willen inventariseeren, wat zeker ingang zal vinden. De heer Zeeman zegt dat in de vergadering van de L.G.C. dit ook reeds wenschelijk geacht werd. Hij zou tevens dan de omzetcijfers in de Tuinderij en andere bladen willen publiceeren. I Een en ander zal nader onder oogen worden ge zien. Rondvraag. De heer Slot, Warmenhuizen, vraagt meerdere inlichting aan den heer Wagenaar over den geest der Engelsche bevolking tegenover onze produc- I ten. Door den ho r Wagenaar worden met goedvinden I van den voorzitter de gevraagde inlichtingen ver- strekt. j De heer Schoenmaker, Medemblik, wenscht een I zekere actie tegen den zomertijd. De heer S. de Boer van Zuidscharwoude deelt me- de, dat de landelijke organisatie hiermede steeds I bezig is, doch dit niet belet, dat er ook uit de pro- I vinciale bond actie gevoerd wordt. De heer S. Zeeman zegt, dat ook het Centraal Bu reau van den Ned. Tuinbouwraad er mee bezig is. I De heer Gropt heeft van kooplieden vernomen, dat voor de uien verpakking per baal voldoende is. Hij meent dit te moeten betwijfelen. 1 De heer Valstar zegt, dat de handelaren unaniem van oordeel zijn, dat met verpakking per baal vol doende volstaan kan worden. De Spaansche uien lee- nen zich beter voor de kist. Ook dit punt heeft steeds de aandacht, doch de hobfdzaak blijft de sorteering. De heer Romein. Wognum, zou ook de marktbe richten van daar in de Tuinderij wenschen opgeno men te zien. De heer Valstar wijst er op. dat er 140 markten zijn en het natuurlijk niet doenlijk is. van al deze de berichten op te nemen. Trouwens het doel van op name is ook het op de hoogte blijven van de prijzen aan de hoofdmarkten. Hierna sluit de voorzitter met woorden van dank aan afgevaardigden, gasten en pers de vergadering. Al onze sloten kunnen waterdicht geleverd wotden Prima Coupe en Afwerking. Sterk concurreerende prijzen. UITVOER. Gedurende de maand November zijn uit ons land 3644 runderen naar het buitenland verzonden en wel 3361 naar België, 85 Oostenrijk, 90 Palestina, 41 Frankrijk, 40 Tsjecho-Slowakije, 20 Duitschland en 7 naar Luxemburg. WARMENHUIZEN. Naar we vernemen, hebben zich tot heden 109 sol licitanten aangemeld voor de betrekking van 2en fitter aan het gasbedrijf. PROTESTADRES. Door bijna alle bevoegde inwoners van Eenigen- burg is een protestadres tegen de opheffing van de lagere school aldaar geteekend. SPANBROEK. De heer P. A. Weiman, tijdelijk adjunct-inspecteur in de inspectie Maastricht, is belast met de tijdelijke waarneming van het belastingkantoor Spanbroek. AARTSWOUD. Onderling Nut en Genoegen kwam wederom bijeen. Voorzitter heette do talrijke aanwezigen welkom en liet het feest van het 35-jarig bestaan nog even de revue passeeren. Het finantieel gedeelte wees een batig saldo aan. Secretaris las de notulen en na het zingen van het Welkomstlied ving de heer Jac Louw aan met zijn lezing, getiteld „Hoe Neef logeeren kwam". Als altijd kweet de heer Louw zich uitste kend van zijn taak cn de toehoorders genoten blijk baar. De verplichte bijdrage, getiteld „De verloren Zoon", werd ook zeer ten genoege voorgelezen. Was het eerste komisch, het tweede zeer ernstig en gaf velen te denken. Vervolgens gaven ten beste, de heer P. Hoogland, De lange Kieswortel; mej. Koeten, Bekentenis eener Moeder; de heer Jb. Bos, Doris Durfniet; mej. van Scheijen, Twee Kussen; In de pauze werden nog een tweetal onafgehaalde prijzen verkocht. Hierna gaf voorzitter, Met de Autobus door de Streek; mej. J. de Beurs, een zangnummertje, getiteld Zomeravond; de heer S. Wiltenburg, Hansje van Kleef; mej. Hoog land, Piet Witte; de heer S. Kriek. Een Vader; mej. L. Bos, Zielsverhuizing; mej. J. Zwaag (gast), zang- nummertje. 1 Scheepje; de heer K. Bakker, De vrouw, de man; mej. Zwaag Sr, Bij 't geven van een slaapmuts aan een vriend; de heer L. Korver Baden bij Schemeravond, en mej. Wiltenburg, De dronkaard. De avond werd' afgewisseld door samen zang en er heerschte een aangename en prettige geest. Het was reeds een half uur over tijd, toen voorzit ter de hamer opnam, een ieder dank bracht voor de medewerking, nog even herinnerende aan deze laat ste bijeenkomst in dit jaar en de hoop uitsprekende allen in 1924 op Dinsdag 22 Januari wederom pre sent te zien en sloot de bijeenkomst SCHILDERSVERGADERING. De vergadering van de Schilderspatroonsvereeni- ging „Westfriesland", afdeeling Zuidscharwoude, van den Bond van Nederl. Schilderspatroons, hieid als gewoonlijk hare wintervergadering in het café: „Het Oude Slot" te Schagen. De heer W. Speels te Hoogwoud, voorzitter, ipcn- do de bijeenkomst met een toepassolijk woord, waar bij hij het betreurde, dat enkelen gedwongen door de tijdsomstandigheden, als lid hadden bedankt. Hij' hoopt, dat weldra betere tijden aan den ongunstigon toestand v.aarin het vak verkeert, een einde zuilen maken en dat de oude kracht der afdeeling weer spoedig hersteld zal worden. De notulen van den heer K. de Vries te Noord- scharwoude, werden onveranderd goedgekeurd. Bij de verkiezingen wordt de heer P. J. Cats, Scha-, gen, herkozen als bestuurslid, terwijl de heer C. Ou-1 dendijk te Zuidscharwoude gekozen werd tot lid der commissie van de klim- en steiger werktuigen. De rekening en verantwoording van den penning meester sloot met een voordeelig saldo van f 72.52^. Bij de sluiting richtte voorzitter een toepasselijk woord tot den bejaarden heer Rezelman, vroeger schilder te Nieuwe Niedorp, die vandaar naar Ame rika vertrok en thans weer eenige maanden in Hol land denkt door te brengen. Tegen den zomer trekt de heer Rezelman weer over den Oceaan om in Texas zijne zaak weer op te zoeken. OUDKARSPEL. In de gehouden commissievergadering werd de mededeeling gedaan, dat voor de noodlijdenden in Duitschland f220.95 is ingezameld. Verder werden wat levensmiddelen van'diversen aard en wat klee- diing&tukken beschikbaar gesteld. De commissie heeft haar werkzaamheden nog niet beëindigd en kwam overeen zich per schrijfmachine- circulaire tot de ingezetenen te wenden met de vraag, of op eenige toezegging van voedingsmiddelen en kleeding als in een ingezonden stuk in enkele bladen genoemd, kan gerekend worden. Door enkele mededeelingen werd de commissie in de meening gesterkt, dat de weinige toezegging in deze een gevolg is van het maar laten loopen en dat een persoonlijk bezoek van de commissie zeker vele artikelen kan bijeen brengen, die voor de bezitters van weinig of geen waarde zijn en voor hen, waar voor ze gevraagd worden, goud waard kunnen zijn. Verder werd besloten pogingen aan te wenden tot het organiseeren van een gezelligen avond met mu ziek, zang, voordrachten en gymnastiek, waarvoor aan verschillende personen belangeloos medewer king gevraagd zal worden en waarvan de baten ge heel ten goede moeten komen aan hen, waarvoor de commissie zich geïnteresseerd heeft. NOORDSCHARWOUDE. In de laatst gehouden Ouderavond, welke deze week heeft plaats gehad, werd het punt Schoolarts besproken en besloten in deze met B. en W. in over leg te treden, om dan de volgende bijeenkomst de zaak opnieuw ter sprak© te brengen. Getracht zal worden de vacanties aan de IJ.L.0 school gelijk te krijgen met die der O. L. school, om dat het verschil dat nu bestaat, moeilijkheden blijkt op te leveren WARMENHUIZEN. Den Tweeden Kerstdag geeft de Zangvereeniginj „Varia" een uitvoering in „De Moriaan". Behalve oei 8-tal nummers voor gemeengd koor, krijgen we noi. een voordracht voor 8 dames en 1 heer en een sche'b in 3 tafereelen: ..Moderne Vrouwen". Dus wol eet varieerend programma. BREEZAND. Woensdagavond hield de Nutsvereeniging „Vrien denkring" een vergadering in het lokaal van den heer Jb. Borst. De voorzitter, de heer A. Raap, hoopte op aller medewerking om dezen goedbezochten Nutsavond te doen slagen. De secretaris, de heer J. Petter, las de notulér voor, welke onveranderd werden vastgesteld en daarop volgden de lezing: „Een Ylaamsche Kie zer", door mej. Ambuul-Bakkor, de bijdrage „Elsje en de Ivegelclub", door mej. M. v. d. Ben en het bekende tooneelstukje ,,'t Consigne in snor ken", die. alle, inzonderheid het kluchtspel, veel by val verwierven. Na de pauze kregen we nog oen aantal voor drachten en kamerstukjes en wel: „De valsche ba ron" door mej. M. v. a. Berg en don heer C. W. van Oorschot, „Het briefje van den luitenant", dooi de dames van Oorschotvan der Peet én van déi Aart, „Twee, zooals er méér zyn", door de heerer C. en "VV. C. van Oorschot, „De twee doodgravers" door de heeren K. Nieuwland en .A. Meeldijk „Hannes voor 't Kantongerecht", door C. van Oor schot, „Ze zeggen!" en „Juffrouw Kalker en juf- Smit'- (op verzoek van t Bestuur) door den heer Jan Wiggers en tot slot „De millioencn van Broek huis", door den lieer K. Nieuwland, die allemaal een dankbaar gehoor vonden. Na deze laatste voordracht nam de heer A. Raai den voorzittershamer, maar de heer M. Broers wis hem dien behendig te ontfutselen en zei, met eei fermen tik op de Bestuurstafel: „Nu zal ik voor eer oogenblik nog weer eens voorzitter zijn!" En toen. zich tot den overrompelden voorzitter wendend ging hij voort: „U hebt, mijnheer Raap, kort geleden uw 12^-jarige echtvereeinging mogen herdenken. En op den vóóravond van dat jubileum Concordia had juist concert, werd u hulde gebracht voor lier vele, dat u als voorzitter der muziekvereeniging hebt gedaan en als stoffelijk blijk van waardeering werd u daarbij een cadeau overhandigd. Ook van „Vrien denkring" is u de voorzitter, en zoolang ik hot ge noegen heb gehad om als Bestuurslid met u te mo gen samenwerken, hebben onder uw presidium rust en orde geheerscht, is „Vriendenkring" tot bloei ge komen. Het bestuur heeft dan ook gevoeld, dat op „Vrien denkring" de plicht rustte, het voorbeeld van „Con cordia" te moeten volgen. Het heeft gemeend, zijn erkentelijkheid voor uw werk en toewijding dezen I avond eens tot uiting te moeten brengen, niet slechts I in woorden van dankbaarheid, maar ook in zicht- baren en blijvenden vorm." j Hierop werd den heer Raap een fraai boekenkastje aangeboden, die, getroffen door dit blijkbaar niet ver wachte huldebetoon, de vereeniging dankte en haar zijn verdere medewerking beloofde naar de mate zij ner krachten. De vergadering werd vervolgens gesloten met dank aan allen voor hun medewerking tot het welslagen van den tweeden Nutsavond in dit seizoen. Reclames. Een beangstigend vraagstuk. Zal ik kunnen voortgaan met werken; zal ik kun nen voortgaan mijn brood te verdienen? Dat is het beangstigende vraagstuk -dat vele vrouwen zich stel len, die met wanhoop hare krachten zien verminde- ren. Tot al deze wanhopigen zeggen wij: „Stel uw ver trouwen in de Pink Pillen. Uwe ziekte is niet erge? dan van al die anderen aan wie deze pillen de krach ten, het weerstandsvermogen, de gezondheid hebb# weergegeven." Do Pink Pillen zijn een der werkzaamste gt-neo* middelen om het bloed en do zenuwkrachten te hor stellen en het lichaamsgestel te versterken. Zij zjJ1 bet middel bij uitnemendheid tegen bloedarmoede bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, le hoofdpijn, maagpijn, storingen door den groei den kritieken leeftijd veroorzaakt. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de <10°' f9.— de zes doozen Zij worden verkocht in n«- Hoofddepot: Nassaukade 314 te Amsterdam. Etsen dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing, n Pink Pillen zijn ook te wkrijgen bij alle goea. apothekers en drogisten, 1

Schager Courant | 1923 | | pagina 10