Nieuwjaarsgroeten Marktberichte». Plaatselijk Nieuws. 50 CENT (mits niet grooter dan 3 regels Reclames. Gemengd Nieuws. Bitmenlandscb Nieuws. deze dagen pl.rn. 1000 zakken post aan waarvan heel veel van Scandinavië. ..oer is weinig Kerstachtig. Het was gisteren hij na warm. Maar er kan in de week, die ons van Kerstmis! Scheidt, nog veel veranderen. Gezellig is, dat alle kinderen onzer vrienden met varantie thuis zijn. Zij zijn echt blij weer eens thuis ie zijn en verheugen zich op Kerstmis en Boxing, Day Op straat, in de UndergTounds en in do treinen, overal ziet men meisjes en jongens in de kleeder- drachi der scholieren. De vele strooie hoeden doen altijd wat vreemd aan. Maar 's lands wijs, 's lands eer. In Engeland is trouwens niets gek, alleen diegene, is gek, die iets gek vindt en nog gekker is hij die dat zegt of zich met een ander bemoeit. Als ik morgen met roode schoenen, en een stroo- hoed door het dorp ga loopen, neemt geen menscli er noülie van. Hooide ik daar zeggen: moet je hij ons om komen? Och, 's lands wijs/s lands eer. Ik bon toruggespoord temidden tuaschen met pakjes beladen mensehen. Ze waren bekaf van het winkelen, maar allemaal verheugden zij zich op Kerstmis, op een echten gezelligen Engelschen Kerst mis. Vandaag zullen de Duke en Duchess of York op Buckingham Palaco do oudgedienden onthalen. De traditie wil, dat zij dan ieder een grooten tulband aansnijden. Leve traditie, leve Kerstmis! Bij hoest of verkoudheid, heeschhoid of keelpijn zijn Thermo-Tabletten het moest aan te hevelen. D00zen 400 Tabl. 80 ct. en 200- Tab). 45 ct. Bij apoth. en drogisten. ALKMAAR, 22 December 1923. Op do hedon gehouden veemarkt waren aange voerd: 6 paarden f225425, 7 koeien en ossen f 300—425. 28 nuchtere kalveren fl634, 67 vette schapen f 3854, 2 vette varkens f 90110, 23 magere varkens f3185, 140 biggen., 10 w. f12 f26, 7 bokken en geiten f416. Boterprys: le srt. fl.05 1.20, 2de soort f 0.90 tot fl, Kipeieren fll18, Eendeieren f10. WARMENHUIZEN. 22 December 1923 Roode kool, le soort f3.20 a 5.20, 2e soort f2.60 a 4.70 uitschot f2 a 2.40. Witte kool, le soort fl.05 a 1.10. Deonsche witte kool £2.20 a 2.50. Drie lingen f7.60. Uien f8.30 a 8.60. Peen f2.90 a 3.40. Aanvoer: 24820 Kg. roode kool, 7000 Kg. witte ,kool. 650 Kg. Doenscho witte kool, 1580 Kg. uien, 1875 Kg. poon. DE BRUID VAN DE ZEE. Gedurende de Kerstdagen zal in het Theater Royal alhier de succesfilm „De Bruid van de Zee", met de geliefde actrice Dorothy Philips in de hoofdrol. In 't kort gezegd, is het de roman van de vrouwelijke zee kapitein, eigenaresse van een berucht smokkel schip eveneens bewindvoerdster op dat schip. Zij wordt ver liefd op een bolastingbeaimbte, die zich als blinde pas sagier op 'het smokkelschip heeft verstopt, maar ont dekt wordt. De 'be 1 astingbeambte is echter verloofd en do smok- kel-kapiteinjste ontvoert de verloofde enz., enz. Er ontstaat een jacht achter de geschaakte geliefde. Een oorlogsschip, vliegmachine, alles komt m actie. Het is een film vol spanning en evenement. Wat op de zee afspeelt is dan ook al bijzonder meesleepend. Al les wat te zien gegeven wordt, is van zeer bijzonderen aard en wekt de algemeone bewondering op van do meesterschap waarmee dit werk in scène i9 gezet. Het is een stuk werkelijkheid, en wanneer wij deze actrice als dc kaperkapitein midden in een vliegende storm op zeo zien zwalken op haar schip, dan vraagt doze actrice onze bewondering voor haar durf en helden moed. BENOEMD. Moj. N. Bui/ter, tot. 1 Januari tijdelijk onderwijzeres alhier, is als'zoodanig benoemd te Hoogwoud. in ons blad, dal Maandag 31 December verschijn!, beslaat ge legenheid lot hel plaatsen van een Nieuwjaarsgroet aan Be gunstigers, familie, Vrienden, enz. tegen contante betaling Yan Elke Regel meer 15 cent. Opgaven S.V.P. spoedig aan ons Bureau of aan H.H. Kan toorhouders en Boekhandelaars. De Uitgevers. het noodzakelijke werk wordt verricht EEN SCHEEPSRAMP IN SPANJE. Uit Bania wordt gemeld, dat ten gevolge van hevige stormen in de Middollandsche Zee twee schepen aan den ingang der haven gezonken zijn. Zestien perso-| nen zijn verdronken! 'j n EEN DRIJVENDE WERELDTENTOONSTELLING IN DENEMARKEN. Hot idéé, een wereldtentoonstelling te bouwen, houdt een groot, gedeelte van Kopenhagen* bevolking bezig. Het voor en tegen wordt druk besproken. Evenwel is niet zoozeer de idéé als wel de uitvoering en fantastische bouw, welke do gemoederen beweegt. Prof. Rosen, do schepper van de gedachte, is van meening, dat voordeel moet gietrokken worden uit de groote watervlakten, welke Kopenhagen omgeven. Hij wil een drijvende tentoonstelling in de meren uit bouwen. Men behoeft geen parken en stadsgedeelten te ontsieren, men. heeft 'geen betonnen ondergrond, geen duur cement aan een dergelijk gebouw te ver spillen. De bladen houden zich in kolommen lange artikelen mot. het vraagstuk bezig. „Politiken" brengt reeds interviews met do leiden de mannen van de Deensche financiën, handel, scheepvaart, met kunstenaars en technici. „Im gros zen ganzen" beschouwt men het ontwerp als goed doorvoeihaar. Alleen vreezen de vaklieden, dat de tijd om te houwen men wil de tentoonstelling in 1928 openen te kort zal zijn. Men wil een gewel digen kanaalbouw doorvoeren, een waterweg aanleg gen midden door de stad en tentoonstellingshallen bouwen, welke stad en land tot eer strekken. DE UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG. Men schrijft van Fransche zijde aan het Hdbld.: Toen de Fransohen hét Ruhrgebied bezetten heb ben de Duitschers, bij wijze van troost, steeds herhaald dat er geen sprake van was dat ooit de Fransche mijningenieurs on nog minder de spoor wegeningenieurs er In zouden slagen, de werking van de# ontzaglijke machine, welke fabrieken en ver keersmiddelen te zamen in deze streek vormen, te verzekeren. lederen dag worden deze beweringen steeds meer en meer door do gebeurtenissen tegén- gesproken. Wat meer in het bijzonder de spoor wegen betreft, is het resultaat door de Fransche staateingeniours, met een handvol bekwame spoor wegarbeiders bereikt, een verrassing voor de ge-; heclc wereld geweest. Na een onvermijdelijk begin van tasten en zoe ken. heeft men echter kunnen constateeren dat het vorkeersnot in het Ruhrgebied, hetwelk aanvanke lijk onontwarbaar schoen, zich langzaam mMr zeker hersteldedat de versperde spoorlijnen, die de Duitschers bij het verlaten van hun diensten als erfenis hadden nagelaten, werden ontruimd en dat het kolen- en goederenvervoer van deze rijke streek §ing (gerieven. De Fransche regie heeft gedurende e eerste weken van haar bestaan het hoofd moe ten bieden aan ©en dubbele staking; een staking, van fle spoorwegarbeiders en staking van de ...reizigers. Onder bedreiging van strenge straffen, werd aan ioderen Duitscher verboden om de po- Een flacon Foster's Moagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zy zijn een uitste kend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, r schele hoofdpijn, en verstopping-. Foster's Maagpü-gingen van do Fransche ingenieurs te begunstigt len dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs por en van do treinen gebruik te maken, welke door flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65in apo- deze ingenieurs weder in werking waren gesteld, theken on drogistzaken. De Fransche standvastigheid heeft in dit geval l wederom het verzet der Duitschers overwonnen i men "behoeft slechts een blik te worpen op de laatste statistische gegevens om zich rekenschap te i geven van de levendige wijze waarop het reizigers- en goederenverkeer zich heeft hersteld. In normaio tijden eischte de Ruhr een dagelijksch verkeer van 360.000 kilometer, op het oogenblik kan men 200.000 K.M. per dag halen en zou men zelfs 250.000 K.M. kunnen bereiken. Een maand geleden bedroegen de inkomsten van de regie 700.000 frs. BEZUINIGING IN DUITSCHLAND. per dag. heden 1.500.000 frs. Het personeel van de Do Rijkspresident heeft op voorstel van het minis- regio telt thans 27.000 beambten, waarvan 10.000 terle een commissie van drie leden benoemd, die tot Duitsche hulparbeiders; 110.000 spoorwegarbeiders taak zal hebben, de regeeringsadmmistra tie te ver- hebben zich aangemeld om weder in dienst te wor- eenvoudigen, en de uitgaven van het rijk te verlagen, den genomen. STEEDS WEER HET DRANKVERBOD. Naar do New-York^ ITerald meldt, is minister Mellon voornemens binnenkort aan. zijn departe ment een afzonderlijke af deeling te stichten voor do uitvoering van hot drankverbod, onder leiding van een ambtenaar, dip rechtstreeks onder deii nu- J.3 VKHOU *T CJ5(5Xf WC». »y «tiuVMUU1 uo, woui/1 uu ni9ter zal staan. Minister Mellon zou het liefstedat 52 pet. van de overblijvende locomotieven bui- «ij_i. j_ v.jij_ jii .i^__ ten gebruik waren. Thans bereikt het aantal van onbruikbare locomotieven slechts 35 pet. en het wordt steeds minder. EERSTE KERSTDAG. NED. HERV. GEMEENTE te; Schag' n.'voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Kerkkoor. TWEEDE KERSTDAG. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen. nam. halfzeven. Ds. van Dijk. Kerstboom. behandelen. Omtrent het laatste zal in ieder geval ge wacht worden tot na de Statenvergadering op 29 Jan., waar breedvoerig het wegenvraagstuk aan de orde komt. Omtrent de finantiën zal een voorstel tot den lande- lijken 'bond gericht worden, betreffende betere en moor practischo regeling. Daarna werd door den heer Westerhof eon inlei ding gehouden over: a. De zakelijke belasting op het bedrijf; b. De loonen der arbeidsvoorwaarden van ge meenteambtenaren en werklieden. Beide onderwerpen werden met belangstelling ge volgd, waarna enkele punten een nadere uiteenzetting gevraagd en gegeven werd. NIEUWE NIEDORP. Het bouwersbedrijf, groot ongeveer 3.50.— H.A., staande in den Oosterkamperpolder, en het laatste be woond door den heer P. van Tunen, is uit de hand verkocht aan den heer Math. van der Gulik te Koe- gras. NOORDSCHARWOUDE Als gevolg van de hangende schoolkwestie in verband met de plannen om drie der Langendiiker gemeenten tot een gemeente, te voreénigén, is hiér een neutrale schoolVereeniging gesticht waarvan een grroot aantal ingezetenen lia zijn geworden. We vernemen, dat binnen eenige dagen een vergadering- zal gehouden worden om te bespreken, wat er even tueel gedaan moet worden. NIEUWE NIEDORP Uitslag van den op 23 December gehouden kolf- en biljartwedstrijd in café Pions Maurita: Kolven, 17 deelnemers, le prijs J. Peetoom, N. Nie- d<7i*p, met 152 punten; 2e prijs J. Schenk, Barsinger- horn, met 140 punten; 3e prijs, C. Goet, N. Niedorp, met 133 punten. Biljarten, 18 deelnemers, le prijs N. Stammes, N. Niedorp; 2e prijs C. Goet, N. Niedorp; 3e prijs C. Smit, Barsingerhorn. UIT DE RAILS. Toen trein 1666 van Hilversum Zaterdagavond 9.40 het Centraalstation te Amsterdam zou binnenrijden, werden de passagiers, die zich reeds gereed maakten den trein te verlaten, plotseling door elkander geslin gerd. Met een hevigen schok bleef de trein staan. Het bleek dat de machine over den wissel vóór het station ontspoord was en geheel naast de rails stond. Ook 'e bagagewagen vlak achter de machine was gedérail leerd. Nadat de pasagiers eerst van het/ treinpersoneel order hadden gekregen „aan den eenen kant van den trein niet en aan den anderen katt heelemaal niet uit te stappen", kwam na eenige minuten een tegen- ord^r. Met 'behulp van het treinpersoneel mochten de i reizigers uit de coupé's klimmen over het viaduct het 3e perron bereiken. Onmiddellijk word perso neel ontboden, otm de ontspoorde machine en bagage wagen te lichten. DE REGEERINGSCRISIS. Naar in departementskringen verluidt, wordt, na het aangekondigde aftreden van minister De Visser, een combinatie van Onderwijs met Financiën, als waarvan de „Nederlander" gewaagde, minder waar- schljnlijk geacht, dan een samenvoeging van Onder wijs met Binnenlandsche Zaken, waarvan het vroe-1 ger deel uitmaakte. Wij vermelden, aldus de Tel., dit bericht onder voorbehoud, daar wij ons moeilijk kunnen indenken, dat de heer Colijn, die volgens de „Nederlanden" On derwijs er bij zou willen nemen, bij het thans ver wachte aanblijven van het kabinet-Ruys de porte feuille van Financiën zou neerleggen. Tenzij de heer Ruys inderdaad als premier plaats zou maken voor den heer Colijn. ST. PANCRAS. Bedankt voor het beroep naar Beetgum (Fr.) Ds. i Fernhout, predikant bij de Gera Kerken alhier en te j Heerhugowaard. Men zal zich van de moeilijkheden rekenschap kunnen geven, waarmede de Fransche ingenieurs te kampen hebben gehad alvorens dit resultaat te bereiken, indien men weet dat 9P het oogenbl,k dat de regie ontstond, 850 locomotieven door de Duit schers waren weggevoerd, waaronder de beste, en zien, dat do handhaving van do drankwet onder justitie werd gebracht, doch zoolang zy onder fi nanciën blijft. lijkt hem do instelling van oen af zon dcrlyko af deeling alleen voor het naleven van het drankcvërbod de beste oplossing. Dat liet drankvorbod, al behoort de handhaving ervan niet tot de taak van het departement vAn Justitie, toch de justitie handen vol werk geeft, blijkt uit het verslag van mevrouw Walker Wille- brandt, do adjuncfr-attorney-general, die speciaal met drankwet on belastingzaken belast is. Zij meldt, dat in het laatste fiscale jaar 49.021 straf zaken on 4109 civiele zaken aangepakt znn, of 15.889 meer dan hot vorig jaar. De bondsrèchtbanken heb ben 42.370 strafzaken en 4109 civiele zaken afgedaan en aan het eind des jaars waren er nog 23.052 straf zaken en 4064 civiele hangende. Door don grooten toevloed van nieuwe zaken is er eenige achter stand ontstaan, doch met behulp van de aanstelling van buitengewone rechters in verschillende dis trio- ten is men good op weg den achterstand in te halen. Dc smokkelarij van drank is het geweldigst© ver grijp op zee, waar de Vore enig de Staten ooit mee te doen hebben gehad. Mevrouw Willebrandt beklaagt zich in haar ver slag over het afgeloopen dienstjaar voorts over de weinige uniformiteit in de uitspraken van de ver- schilicndo rochtbanken en over het feit, dat som- j h. Bakker te Oudkarspel als bestuursleden herkozen, mige rechtbanken, die andere vergrijpen zwaar i uit het jaarverslag bleek o.m. dat de vereeniging straffen, voor do drankwetovertreders buitenge- 122 leden telt en 50 schriftelijke of mondelinge ad- woon inschikkelijk zijn. viezen zijn verstrekt. EEN VERZOEK VAN DEN PAUS AAN POINCARé. j xJit de rekening van den penningmeetesr bleek een Volgens een bericht uit Rome. heeft Z. H. de Paus,ontvangst van f472.74H, een uitgaaf van f276.8lK, :ot Poincaré het verzoek gericht om ter gelegenheid ulzoo een saldo van f!93J>5>4. Het saldo vorig jaar van het H. Kerstfeest alle veroordeelden in verband was f280.25J4.| VER. VAN SOC-DEM. RAADSLEDEN. De vereeniging van Soc.^Dein. Raadsleden, hield Zondagmiddag de derde jaarvergadering in de Unie te Alkmaar. Wegens vertrek van den heer Jb. de Vries naar Amsterdam, werd het eerste deel van de'vergadering geleid door den heer Westerhof, die de vergadering met een woord van welkom opende. Do notulen werden gelezen en onveranderd vastge steld. Bij acclamatie werd op voorstel van het bestuur de heer Van der Val van Heiloo als bestuurslid en voor zitter gekozen. Deze de hamer overnemende, dankt voor 'het vertrouwen in hem gesteld en drukt zijn spijt er over uit, dat de heer De Vries deze plaats niet kon blijven bezetten en opgeslokt is door Amsterdam, waar hij vrij zeker zijn capaciteiten in dienst der ge meenschap en partij niet zal kunnen gebruiken zoo als hij dit in Purmerend heeft kunnen doen. Eveneens bij acclamatie worden de 'bestuursleden P. Zeeman te Zuidscharwoude, C. Schager te Edam, K. Prins te Zaandam, IL Kofman te Enkhuizen en met de Roerbezetting t© begenadigen en den uitge wezenen toe te staan, naar hun woonplaats terug te keeren. FABRIEKEN VAN KHUPP STOPGEZET. Uit Dortmund, 21 Dec. De Kruppfabrieken te Rheinhauscn hebben alle arbeiders ontslagen, daar zij weigerden den tienurendag te aanvaarden. Slechts Van de 36 uitgeschreven cursussen zijn er 31 ge houden, die voor de vereeniging in totaal f 180 gekost hebben. Besloten wordt dit jaar cursusvergaderingen te hou den te Alkmaar, Hoorn en Zaandam, terwijl overwo gen wordt behalve dat het werkeloozenvraagstuk en het wegenvraagstuk speciaal voor het platteland te 450 NIEUWE KOLENWAGENS. Naar wij1 vernemen laten de Nederlandsche Spoor wegen niet minder dan 450 nieuwe open kolenwa gens, ieder van 20 ton inhoud, aanmaken. Daarvan worden er 100 in Duitschland en 350 in Nederland gemaakt. Tel. TREINONGEVAL. Vermoedelijk tengevolge van overbelasting is Za terdagmiddag van den sneltrein die om 422 te Amersfoort moet aankomen uit de richting Utrecht, van één der wagens de trekstang gebroken. Toen na vergeefsche pogingen het niet gelukte om het afgebroken treingedeelte mede te nemen, heeft een locomotief uit Utrecht dat gedeelte mee terug genomen, waarna de reizigers konden overstappen en opnieuw beginnen aan het traject UtrechtAmers foort. Het verkeer ondervond veel vertraging. LANGENDIJK. We vernemen, dat binnenkort voorstellen zullen worden gedaan om de vergaderingen der Gascom- missie der Gemeenschappelyke Gasfabriek aan den LangencUjk en St- Pancras, openbaar te doen zijn.. De gehouden besprekingen in de laatste gemeente raadszitting van St. Pancras geven daartoe aan leiding. LANGENDIJK. Ons wordt meegedeeld, dat do Langendyker ge meentebesturen weinig lust aan den dag hebben gelegd, mee te werken aan de verbreeding van aen TVuyverweg, omdat deze weg in eigendom be hoort aan de gemeente Alkmaar. Aangezien de comuiunicatie tusschen Langendijk en Alkmaar zeov levendig i«, vooral ook door do talrijke auto bussen zou kr.t. <3acht ons, toch wel aanbeveling verdienen in het belang aer veiligheid voor de Lang en dijkers over formeele bezwaren heen te stappen en gezamenlijk te trachten het verkeers- bezwaar daar te bezweren. LANGENDIJK De vorige week zijn van de beide veilingen aan den Langendyk nog 132 wagons gToenten verzon den. OUDFAFSPEL. Zondag had de eerste kolfmatcn plaats tusschen de koliciubs te Warmenhuizen en Volharding al hier, waarvan de uitslag is als volgt: Oudkarspel: Jb. Gelder 176 unten, P. Gelder 188. P. Kat 217, C. Vlug 234, C. Paarlberg 215, M. Borst 168 S. Ton 192, A. Aarts 165 punten. Warmenhuizen: Jb. Heeman 16G punten, D. Pastoor 188. G. Sevenhuizen 187, Y. S'ot 161, H. Qlikker 163. F. Soteman 139, i>. Vergaay 162, P. Quant 225 punten. Het totaal van Warmenhuizen is dus 1391 <©n vajj Oudkarspel 1555 punten. De volgende on laatste wedstrijd heeft plaats op 3 Januari te Warmanhuizen. Lr werden "5 par tijen gekolfd. Tweede klasse allen leden van Volharding: P. Kossen 164 punten, C. Raven 145, J. Stam 132, J. J. de Wit 96, D. Eecen 48. OUDKARSPEL. Van een gehouden biljartmatch tusschen War menhuizen en Oudkarspel, waaraan uit elk der genoemde gemeenten 13 personen deelnamen, was ae uitslag dat Ouikarspel 1180 en Warrnenhuizea 1019 punten behaalde. De hoogste serie werd ge maakt door J. Kuiper van Warmenhuizen en C. Kokkis alhier behaalde het hoogste gemiddelde met 6. LUTJEWINKEL. Afscheid van me]. A, Kluijver. Zaterdag 22 dezer zou mej. A. Kluijver als onder wijzeres afscheid nemen van de school, waaraan zij bijna een kwarteeuw had gewerkt. Door oud-leerlingen en leerlingen was er voor ge zorgd, dat deze dag niet ongemerkt voorbij zou gaan. Vrijdag was alles druk in de weer voor hot aanbren gen van versieringen. Van alle kanten kwam men aandragen met het noodige materiaal hiervoor, ter wijl de ouderen hun best deden, van het aange brachte een mooi geheel te vormen. Een eenvoudige eeepoort aan den "ingang verried den voorbijganger, dat er iets bijzonders aan de hand was. Gang en schoollokaal werden kwistig en smaakvol versierd met groen, guirlandes, vlaggedoek en schilden. Zaterdagmorgen om tien uur trad de juffrouw het lokaal binnen, terwijl haar een herinneringslied, ge dicht van een oud-leerlinge, werd toegezongen. Ty peerend en juist daarin waren de woorden: „Zoo ging het, ja toen eiken dag. Wij haalden juffrouw altijd af. En gij moest wel eens even staan En kon van de kinderen meest niet gaan." De rij van sprekers werd geopend door den heeT J. Porte, die als hoofd der school mej. Kluijver hulde bracht voor hetgeen zij voor de school gedaan had en als vader haar dankte voor de wijze, waarop zij hem had bijgestaan, in de opvoeding zijner kinderen. Vervolgens trad de heer Jb. Spaans op, die in wel gekozen bewoordingen de gevoelens der bevolking vertolkte. Alsnu werden de cadeaux aangeboden. Namens de tegenwoordige leerlingen overhandigde, met_ eenige toepasselijke woorden Geertje Silver een fraai bloem stuk en Harm van Wijk een theetafeL Van de oudleerlingen kreeg de scheidende juf frouw een divan met kleed. De toespraak, die mej. G. Schoorl-Boekei als oud-leerlinge en als moeder hierbij hield, maakte diepen indruk. Overtuigend bleek hieruit niet alleen, dat men tevreden was met de zichtbare resultaten, van het onderwijs, maar dat mej. Kluijver een plaats veroverd had in de harten der leerlingen. Het volgende „afscheidslied van de ouders", gezon ken door de kinderen, voor dit doel ingezonden door een der ouders, gaf dan ook zeer duidelijk de gevoe lens weer met de woorden: „Gij hebt ons trouw terzij gestaan, Voor 'it heil van t jonge kind, En maakte U door Uw liefd'rijk1 hart Bij iedereen bemind." Tot slot werden nog woorden van dank en waar- doering gesproken door den heer K. Boekei als va der van oud-leerlingen, en den heer L. vam Wijk, als voorzitter der tegenwoordige oudercommissie. In het slotlied, gezongen door nagenoeg alle aam- wezigen, gaven de volgende regels duidelijk weer, wat aller harten vervulde: „Gij schonkt ons Uw harte, Uw kracht en Uw geest, Ge zijt voor ons kinderen een leidster geweest., Een leidster,vol goedheid, vertrouwen, geduld, Van innige liefde vervuld Leef lang en gelukkig-" Het was een emotievolle ochtend. Velen waren yiplrtTvnaT ^PWOCPTI Tusschen de verschillende bedrijven werden alle aanwezigen door de gehuldigde gul onthaald en ge- tracteerd, zoodat per slot nog onder uitbundig ge juich de laatste zakjes met versnaperingen in ont vangst werden genomen, om thuis het feest voort te zetten. In opgewekte stemming eindigde de bijeen komst. De reden, waarom de juffrouw de school ver liet, was immers volstrekt niet van droevigen aard. Tot slot dankte de heer A. Slooves Pz. namens zijn bruid de aanwezigen voor de betuigde hulde, de ■ouders, leerlingen en oud-leerlingen voor d'e steeds getoonde hartelijkheid en aanhankelijkheid en den heer J. Porte voor de wijze waarop hij tegenover mej. Kluijver zijn taak als hoofd der school had op gevat. Eindelijk dAnkte de heer Porte allen nog eens voor de zoozeer verdiende hulde en vervolgde: Nu het oog op de toekomst gericht! Straks zal op deze plaats een ander staan, nog jong en met de plaatselijke toe standen onbekend. Ieder heeft zijn eigenaardigheden. Veel zal anders gaan dan tot nu toe, maar uw mede werking, vertrouwen en geloof in goeden wil kun nen weer veel goeds 'tot stand brengen. Hiertoe wek ik u op in 't belang van 't onderwijs en van uw kinderen CALLANTSOOG. Uitslag der verpachting bij uitnoodiging van de jacht en konijnenvangst, op den Koegras Zanddijk en het Noordduin benoorden de lichtkoppen te Callanits- 00g. De verpachting van het recht had plaats voor den tijd van een jaar. Ingekomen 2 biljeten: J. Blaau- boer, Julianadorp, f25; D. Kaan, Wieringerwaard, f 15.—. V EENHUIZEN. Gisteravond hield het Onderling Nut alhier zijn eerste bijeenkomst in dit seizoen. De heer C. v. Twui- ver opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom en drukte er zijn spijt over uit, dat de voorzitter door ziekte verhinderd was hier te zijn. Tevens meende hij d© tolk der vergadering te zijn, wanneer bij den heer G. Smit, die de vereeniging een 70 tal boeken, waaronder zeer goede, had geschonken, daar voor hartelijk dank zei uit naam van het Nut. Hierna bad de verkiezing plaats voor twee bestuursleden- Gekozen werden de heeren R. Ruiter en H. Scheer. De eerste nam toen op verzoek van den secretaris als vice-voorzitter, de verdere leiding der bijeenkomst op zich. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Nu hield de heer C. v. Twuiver de lezing, getiteld ..De Politiehond", welke met aandacht werd aange hoord, Verder vergastten ons mej. R. Ruiter en de heeren R. Ruiter, H. Scheer, K. Haringhuizen en J. de Beurs, op zeer aardige, deels komische, deels ern stige bijdragen. Daartusschen in werd vooral door de dames veelvuldig gezongen en zoo scheidde men lot 22 Januari.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2