Alttiutu Nitiis- SPAANDES's KleeÉpagazijn DE LANGE DE MORAAZ, Alkmaar Zaterdag 12 Januari 1924. 67ste Jaargang. No. 7365. Uitgevers i N.V, v.h. TRAPMAN Co Sctiagen EERSTE BLAD. De dingen om ons heen. Groote Kleermakerij. CRE DIETEN. Polder Slootgaard. Gemengd Nieuws. SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 'g morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POS f REKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden 1.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels 11.10, Iedere tegel meer 20 cent (bewljanoi Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT VZE» BLADEN. Dinsdagavond' a.s. zal de wereld mogen weten of Engeland heit eerstegroote West-Europeesche land is, dat een socialistische regeering krijgt, Vermoedelijk heeft niemand tien jaar geleden do- ze gebeurtenis voorzien. Dat Duitachland socialistisch zou worden, al ls het w d'an een socialisme naar, diait Nederland eenmaal dien weg zou kunnen opgaan, dat Frankrijk, dat al zoolang met radico-socialistische ministers behept was geweest, ook eens een socialistische regeering zou ijkrgen: dat alles lag in het gebied der mogelijk- ja zelfs in dat der waarschijnlijkheden. Doch dat Engeland met zijn oer-sterke conserva tieve partlij, met zijn antieke om niet te zeggen: antiquarische instellingen en tradities het eerste land in het Westen zou zijn om een arbeidersre- geering te krijgen, hadden vermoedelijk zeer weini gen gedacht. De beslissing is dan ook verre van zuiver en juist als die oude tradities en overleveringen er niet wa ren, die oude gébruiken, die sterker zijn dan eenige wet, zou er ook nu van een kabinet-Macdonald geen sprake kunnen zijn. Naar ons Nederlandsch begrip is zoo iets geheel onmogelijk. Naar Engelsche opvatting is het de eenige. de logische consequentie der dingen. In Nederland beslist de samenstelling van de volksvertegenwoordiging over de kleur van het ka binet, precies als in Engeland, doch terwijl ten on zent een minderheid niet aan het bewind komt, ten zij bet haar gelukt door coalitie of afspraak een vol doende meerderheid van stemmen te verkrijgen, verlangt het gebruik in Engeland, dat de regeerende partij, die in de minderheid komt, plaats maakt. Tot dusverre was dit vrij eenvoudig. Er waren twee groote' partijen, die stuivertje -wisselden, plus 'n groepje of partijtje, dat veelal meeging met de libe ralen. Om het even of het zich radikaal noemde of Labour of zelfs Iersch-nationa 1 iat. Thans is Labour den liberaal boven het hoofd gegroeid en heeft Ier- kaïd zelf bestuur, zoodat de Ieren: Homerulers, Na- ♦Analisten en Sinnfeiners uit het parlement verdwe nen. De Liberalen kwamen op de derde plaats en dus dit „dus" geeft den doorslag is het eerste alter natief na den val van Baldwfn op Dinsdag a.s., dat de koning Macdonald ontbiedt. Ook al ie Laboeur ver in de minderheid. Bij ons zou geen staatsman met 30 volgelingen in de Tweede Kamer een kabinet formeeren. (Zelfs met 50 heeft het zéér veel voeten in de aarde). Bij ons zou men eerst een coalitie pogen te bewerkstelli gen: Een van conservatieven met rechtstaande libe ralen, een van liberalen met rechtsstaande arbeiders of iets dergelijks. In Engeland spreekt in dit geval eerst de traditi- oneele geest dér constitutie en dan het gezond ver stand, dat in ziet, dat een minderheid) alleen dan kan regeeren, als zij op neutraal gebied blijft, d.w.z haar principes tijdelijk overboord zet, dan wel als zij een coalitie aangaat op basis van den grootsten ge- meenen deeler, dus met voorbijzien van een reeks van principieel© programpunten. principes hebben gezegevierd. Van een coalitie komt weer een coalitie met alle gevolgen van dien: ver doezeling van beginselen en gemarchandeer zonder einde. In elk geval zal de nieuwe regeering op één punt zeer zeker kunnen samenwerken met de liberalen, nl. op dat der buitenlandsche politiek. Dienaanga&n. de trekken zij één lijn. Beide zijn overtuigd, dat de miserabele toestand van Europa zoolang na den vrede voor een niet gering deel is toe te schrijven aan de houding van „onzen gewezen bondgenoot", zooals The Economist Frankrijk noemt en. aan het bijna stompzinnig vasthouden aan cijfers van schade loosstelling, die onhoudbaar zijn, daar zij de betaal- kracht van den delinquent verre te boven gaan. Hoe zeer liberalen en socialisten in Engeland pre cies als de conservatieven, dadelijk erkennen, dat Frahkrijk recht heeft op schadevergoeding (evenals alle landen, die door den oorlog hun schulden tot het ongelooflijke zagen en zien stijgen), begrijpen zij toch, dat het geen doel heeft een inbreker, die men duchtig heeft afgerost en wien men zijn loopers en breekijzers afnam, bovendien te veroordeelen tot een geldboete van een onbereikbaar bedrag. Had men hem zijn loopers en ander dievetuig gelaten, wellicht dat hij zich dan elders had schadeloos~kunnen stel len, dan weluit den buit bij een derde te halen, genoeg had kunnen halen om de schadevergoeding te geven, die men wenscht. Dit lijkt cynisch, maar is niet meer dan het zui vere tweemaal twee van de buitenlandsche politiek. Veeren van een kikvorsch plukken, is steeds een improfitabel beroep geweest. Maar nog dwazer is het iemand eerst lam te slaan en dan te verwachten dat hij door zijn werk schatten zal verdienen voor zijn ranselaar. Hij zal dit niet willen in de eerste plaats, doch zal het niet kunnen om de tweedeen eigenlijke afdoende reden. UITKIJK. ALKMAAR, onder Directie N0RDEMANN, Aideeiinos-chef HOVENIER. EIGEN ATELIERS. EIGEN COUPEUR. ANNO 1804. Vergadering van Molenmeesters en atemgesreoh- tigdo Ingelanden van den Polder Slootgaard, ge houden in het café van den heer G. Ligthart te Zijdewind (gem. Oude Niedorp), op X>onderdag 10 Januari 1924, 's nam. 2 uur. Voorzitter is de heer C. Bakker Jnz. Aanwezig, behalve voorzitter, vier molenmeesters, de heeren D. Wijnker, P. Hoedjes, K. Stoop en F. Nieuweboer, benevens 5 stemgerechtigde ingelan den en de secretaris des polders, de heer C. Jong Jbz. De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, en vindt het jammer, dat er niet meerderen zijn, die gehoor nebben gegeven aan den oproep om op deze vergadering te komen. Alle partijen in Engeland hebben in allerlei toon- Daarna verleent voorzitter het woord aan den so- aarden verklaard geen coalitie te willen. Labour crefcaris tot het lezen van do notulen, die onder heeft, naar de traditie, de kans, krijgt dus de gelegen- dank onveranderd worden goedgekeurd, heid om te toonen wat de socialisten nu eigenlijk' De voorzitter doet mededeeling, dat enkele, rap- willen. Hetgeen vrij vertaald wil zeggen: zich gewei- porten van onderzoek omtrent machinale bemaling dig in de vingere te snijden. zün ingekomen, maar nog niet alle. Voorz. stelt Want de heer Macdonald en zijn kabinet is mach-voor, om eerst het inkomen van de nog te verwach- teloos, tenzij hij voor zijn plannen steun van de li- rapporten af te wachten, beralen krijgt. Wordt algemeen goedgevonden. Alweer vrij vertaald beteekent dit, dat Macdonald Daarna is aan de orde het bestuursvoorstel om niets meer kan voorstellen dan wat Lloyd George of de subsidie voor den nieuwen weg bij P. Nieu- Asquith op grond van hun eigen program hadden weboer in 't Waarland (gem. Harenkarspel) te kunnen doen. Dat wil zeggen, dat de grens, waartoe brengen van f1000 op f1150. de vooruitstrevendheid der socialisten kan gaan, pre- Voorzitter geeft eenigte toelichting. Het idéé' cies daar ligt, waar de liberalen de grens trekken. j was. Waarlandspolder staat f 1000 toe, Slootgaard- Het eenige verschil tusschen een liberale en een i polder staat eveneens f 1000 voor toe. En gehoopt socialistische regeering is dus de keus van voorrang werd. dat de Banne Harenkarspel er f4000 aan zou voor verschillende öiaatregelen en eventueel een geven, doch dat was f2000. nuance in de oplossing. Het uitvoeren van een socia- ..De besturen van Waarlands- en Slootgaardpolder nstisch principe, dat niet nast in het liberale pro- rijn daarna samengekomen en wilden overleggen gramma. is onmogelijk, Althans zoolang bij de libe- met het Banne bestuur. Wat gesohiedde. Het als ralen de partijdiscipline blijft bestaan en niet som-1 gevolg, dat van die f2000, die de subsidie minder mige leden,zooals reeds is geschied in den loop der was aan gedacht werd, de Banne Harenkarspel komt geen einde aan. Het wordt haast zoo, dat de Ingelanden de lasten bijna niet kunnöh betaleh. Voorzitter: Wanneer het niet noodig was, dan zou het Bestuur natuurlijk niet bekomen zijn met het voorstel om de subsidie met f 150 te yernoogen. Maar om nu om de laatste f150 de zaak in den steek te laten, dat zou ik kinderachtig vinden. De mogelijkheid bestaat intusschen nog, dat het niet noodig is. Doch voor die mogelijkheid mogen we niet vast rekenen. Bij stemming over het voorstel om de subsidie van f1000 op f1150 te brengen, wordt dit met op een na algemeene stemmen aangenomen. Tegen stemde de neer J. Floris. Daarna is punt 4 der agenda aan de orde, dat is de aanvraag voor goedkeuring op geldlee- ning van f1500. Voorzitter zegt, dat het aangaan van zoodanige geldleening door het Bestuur wordt voorgesteld, in verband met de zooeven behandelde subsidie en ook met het oog op de extra bemalingskostem. Zoodoende zijn we genoodzaakt, om f 1500 te leen en. Do hoer J. Floris vraagt, of dat is voor bij komende bemalingskosten. Nadat voorzitter bevestigend heeft geantwoord, zegt de heer Floris: Wij meenden, dat we daar ivrij van konden, daar houd ik me liefst buiten» 'het Bestuur is met dat bijmalan op eigen houtje te werk gegaan. De neer D. Wijnker bestrijdt de bewering dat het bestuur op eigen houtje 'fc deed. Zoo is 't niet gegaan. Er is wel terdege aan .verschillende menschen gevraagd en zij, die gevraagd zijn, wa ren allen voor het extra malen. Maar je kunt ze niet allemaal langsloopen. De heer Bleeker: Ik vind, dat het hoog tijd van nood was. Voorzitter: Het is niet zoo, dat het bestuur het op eigen houtje deed. Velen waren er voor, En als er 'n dag of 4 of 5 over heen moet gaan. dan duurt het te lang. Tot heden zullen de inge landen zeker blij zijn, waar van onzen Polder bouwland ie, dat het gebeurd is en tevreden zijn. dat toen in dien noodtij d de boel niet in }i water verdronken is. Bij stemming om de voorgestelde leening, groot f1500. aan te gaan, wordt daartoe met op een na algemeene stemmen besloten. (De heer J. Floris verklaarde, er zien buiten te willen houden) tijden, overloopen naar de „partij van de toekomst' waar baantjes en eereambten opgestapeld liggen, vooral voor menschen met eenige regeeringserva- ring en -practijk! 6 Maar zelfs met een betrekkelijk groot getal over- loopers die hun eigen carrière stellen boven hun eigen partijprincipe, komt Labour er niet. En dus: blijft alles, met of zonder Macdonald pre cies zooals het zou zijn geweest bij ©en coalitie van „Llb-labs zooals die onder Campbell-Bannerman bestond. Met dit groote verschil, dat in zulk een coalitie de arbeiderspartij (als machtigste), haar coalitiegenoot had kunnen dwingen tot concessies ge- ïi kunrKui.- krijgen, dat bepaalde pun ten van hot socialistische credo zouden zijn aangeno men, zelfs als stuitte het een deel der liberalen ern stig tegen de borst. Zulk een verbond is echter zoo wel door de liberalen als door de socialisten met na druk van de hand gewezen, vermoedelijk uit tactische overwegingen. Deze zouden dan voor de socialisten hierin bestaan, dat zij bij de niet-uitvoering hunner kunnen wijzen op den tegenstand dier vree- selijke bourgeoispartijen, terwijl alles toch zoo prach tig zou zijn. geweest als zij slephts een working ma- jonty hadden gehad De liberalen kunnen er, bij het ontbreken eener afspraak van samenwerking, op wijzen, dat al het goede door de socialisten tot stand gebracht, hun ü«T.eni v iT program is. terwijl de liberalen ver-1 der al het kwaad dat de socialisten hadden kunnen' -en. hebben v«rhmderd. Reden dus om de liberalen aan een behoorlijke meerderheid te helpen Deze schoone redeneeringen men ziet het gaan viji co, )le» daar men dan tot in eeuwig- ïifi ka,n blijven twisten over de vraag wie nu eigen lijk de knappe man in de firma is geweest en wiens i ib ".vaxu vycu uo uttirne xxareu Karspel flOOO zou dragen en Waarlands- en Slootgaard polder elk f500. Zoo zou dus de Banne in totaal f 3000 en de beide genoemde Polders iedër f 1500 bridragen. Maar korten tijd later kwam er een kleine wij ziging in het plan van aanleg van den weg, nf. om in den weg een kleine wending te maken. In het oorspronkelijke plan waren een paar bruggen, elk k f 1000, opgenomen, en in het gewijzigde plan kwamen de bruggen niet voor. Wat dus f2000 zou schelen. Dan waren de meerdere f 1000 van de Banne en de f 500 van elk der polders Waar land en Slootgaard niet noodig. Toen de tijd voor het indienen van klachten was verstreken, waren geen klachten ingekomen. Daar na is weder overleg gepleegd en heeft de Op zichter van de Banne het werk opgenomen. Do weg is door de andere wonding. die er in komt, langer geworden. Dit maakt met den aankoop van grond, dat de kosten f600 meer worden. Zoo is er tenslotte niet f2000 te weinig;, doch is het f600. De Banne Harenkarspel wil' hiervan de helft, dus f300 dragen, de Waarlandspolder f150, TT«t bestuur van den Slootgaardpolder wil <x>k f150 er in bijdragen, en waar de workeloozen oo het werk wachten, heeft het Bestuur van den Sloot gaardpoldrtr gezegd, dat het wel gaan zal. Maar nu vraagt het Bestuur aan de vergadering goed keuring op dje f150 meerdere subsidie voor den niewen weg. De heer J. Floris zegt, dat f1000 subsidie door onzen Polder is toegezegd. Onze Polder kost- al veel, de polderlasten zijn hoog. En nu f150 mw>-, vind ik bezwaarlijk. ik zou liever bij de f 1000 subsidie blijven. Onze molenaar is ziek. wat bok al op meerdere kusten komt. De aanvragen daar Goedgevonden wordt, de leuning aan te gaan tegen ten hoogste 6 pot. en af te lossen in den tijd van 10 jaren. Rondvraag. De heer Roozendaal vraagt, hoe het thans Is met onzen molenaar, die ongesteld is. Zou hij al weer gauw kunnen malen? Voorzitter zegt: We kunnen nog niet zoggen, dat hij beter gestela is dan een paar maanden geleden, 't Is een moeilijk geval voor hem, voor het Be— "stuur en voor de Ingelanden. We zullen Trachten naar do beste oplossing. De heer Roozendaal dacht er aan, naar een anderen molenaar uit te zien. Voorzitter zegt. dat "het 'Bestuur het voorloopig nog wou afwachten. De molenaar is nu al ongeveer vijf maanden ziek. Als hü 6 maanden Ziek is en als hij een bewijs van dokter heeft, dat hij nog een tijdje invalide blijjft,.zal hij naar het Bestuur meent, kunnen trekken van den Raad van Arbeid. Hij is voorts ingekocht in de pensioenregeling. Het bestuur stelt voor om voorloopig nóg een maand af te wachten. Wordt goedgevonden. De heer Floris vraagt of een ingeland, indien hü dat noodig# acht, omdat hij water noodig heeft, een water keering mag zetten. Voorzitter verklaart, dat het reglement z^gt: een schut of waterkeering zetten mag wel, maar nadat men daartoe schriftelijke toestemming van het Bestuur heeft verkregen. De heer Floris zegt, voornemens te zqn zich er over tot Ged. Staten te wenden. b I Voorzitter zegt, dat als do heer Floris er Ged. Staten in wiul mengen, dat kan ook. Daar niemand meer iets Voor de vergadering heeft, dankt voorzitter de heeren voor opkomst en medewerking, hoopt, dat de genomen besluiten tot bloei van den Polder zullen strekken en dat we binnen korten tijd in onzen polder zullen zieh. een nieuwen weg. Hierna sluit voorzitter te ver gadering. EEN LUCHTBAAN IN PLAATS VAN EEN KA- I NAAL. I In de Jongste vergadering van den gemeenteraad van Brugge «'België), werd een plan tot het bouwen van een luchtbaan. met wagentjes van 2 ton, tus schen Kortrijk en Brugge-Zeebrugge, over Izegem en i Roeselare. uitvoerig besproken. De kosten van deze onderneming zouden 16 millioen francs bedragen, ter wijl het aanleggen van een kanaal tusschen Brugge en Roeselare, dat dezelfde steden zou verbinden, circa 80 millioen francs zou vergen. De Brugsche gemeenteraad verklaarde in principe accoord te gaan met dit plan en keurde dan ook een eerste voorstel goed tot het verleenen van een toelage van 5000 francen voor do voorafgaande technische studie van het ontwerp. POLITIEKE MOORD TE SP IER 8. In de Beiersche Palts hebben de jB-g. Separatisten, met den openlijken steun van den Franschen gene raal De Metz, de wettige Duitsche regeeriqg vei»- jaagd en hebben daar een autonome republiek geves tigd. Het hoofd der nieuwe regeering te Spiers, (do oude hoofdstad van de Palts) was een meneer Heinz* Orbis, eertijds een boertje uit deze landstreek, die met niet nader te noemen „handelszaken" rijk geworden was en wiens handelsgeest en eercucht hem op het idéé had gebracht, het met de Franschen te probee- ren, die zoo graag de Rijnprovincie enz. van Duitsch- land zich zagen afscheiden. Daar zijn de separatis tische bewegingen uit ontstaan alle geleid door avonturiers, met of zonder strafregister. Men herin ner© zich Aken en zoo-vele steden, die van de ver wekte oproeren zoo ernstig hebben geledon. Overal zijn de afscheidingspogingen mislukt, alleen in do Palts (Spiers) bleven de separatisten de baas, dank zij den openlijken steun van de Fransche bezettings troepen. Zelfs Engeland had er zich reeds mede be moeid, door aan Frankrijk te informeeren, wat deze actie had te beduiden, Engeland wenachte er riie* mede accoord te gaan. Het is begrijpelijk, dat de nieuwbakken regeering met allerhande middelen haar gezag" bevestigde, en dat dit tot onderdrukking en hardhandsch optre den leidde. Het verzet is thans tot een uitbarsting ge komen. Er is een aanslag gepleegd óp de separatisti sche leiders, met het gevolg, dat de president Heinz* Obis en nog viep anderen doodgeschoten zijn. Zie hier eenige bizonderheden over deze gruwelijken po- litieken moordaanslag. Het geschiedde tijdens een diner. Naar verluidt, hadden twee der daders vóór den aanslag plaats genomen aan de tafel, waaraan ook Heinz-Orbis gezeten was, met wien ze zich een tijd lang onderhielden. Nauwelijks hadden ze zich uit de zaal teruggetrok ken, of de deur werd opengeslagen en' vier of vijf jonge mannen traden binnen, riepen: handen om hoog, en losten onmiddellijk een aantal schoten. Een handlanger, die eveneens een revolver in de hand hield, draaide daarop het electrisch licht uit, zoodat de daders konden ontkomen. Een bericht uit Frankfort meldt, dat bi} den aan slag in Spders, behalve Hednz (Orbis) nog vier andere separatisten-leiders, n.1. Weise, Sand, Weil en Fuss- heller, zijn gedood, terwijl een zesde, Lilientahl, zwaar gewond werd. De aanslag werd uitgevoerd door drie personen, diehet lokaalw waar de separatisten zich bevonden, binnendrongen en den daar aanwezigen toeriepen: Maakt u niet ongerust, onze actie is enkel tegen de hier aanwezige separatisten-leiders gericht. De separatisten hebben nu uit weerwraak een aan tal vooraanstaande burgen uit den Palts in hechtenis genomen. De politie en de bezettingsautoriteiten zijn onmid dellijk overgegaan tot huiszoekingen in da stad Spiers. Naar de bladen melden, heerscht in den Palts al lang hevige opwinding. Men vreesde nieuw terrorisme van het separatisme, vooral nadat de Fransche mili taire bevelhebber van Zweibrucken, kojonel Defort gedwongen was geworden, zijn dagorder, waarin hij het separatisme desavoueerde, in te trekken. Woensdag kwam het op verschillende punten in Spiers tot botsingen tusschen de bevolking en de separatisten. Laatstgenoemden maakten bij die ge legenheid op de meest roekelooze manier van hun vuurwapenen gebruik. Vijf personen werden daarbij gedood. Men kan verwachten, dat de moord op de separatis tische leiders voor de bevolking der Palts nog ernstige gevolgen zal hebben, daar de heerschappij der separ ratisten door deze bloedige daad natuurlijk niet is getroffen en de Franschen den aanslag ongetwijfeld als aanleiding zullen gebruiken om tegen de Palts meuwe ernstige maatregelen te nemen. In den loop van den nacht zijn in verschillende steden in de Palts reeds talrijke hooggeplaatste amb tenaren als gijzelaars gearresteerd. HET LYNCHEN IN AMERIKA In het afgeloopen jaar zijn er aanzienlijk minder personen, gelyncht dan in het Jaar 1922 Do getallen zijn '20 in 1923 en 61 in 1922. In Mississippl en Florida waren het er vijf elk, Georgië is de derde staat met 4, aan volgen Oklahoma met 8, Arkansas Alabama en lexas elk 2, Louisians, Missouri en Virginië ieder me: eéru Onder de slachtoffers waren twee blanken en aén negerin; de overigen waren negers. Zeven van de ongelukkigen werden verdacht van aanranding op een blanke vrouw. De krachtige agitatie in het Cangres tegen het lynchen en de uittocht van ettelijke honderdduizen den negers uit het zuiden naar het noorden der Unie worden aangBrnerkt als redenen vo^r de aanmerke lijke \eimindcring in aantal der lynch gevallen. DE TOESTAND VAN LENIN. Uit Berlijn, 9 Jan. De Moskousche correspon dent van het te Berlijn verschijnende bolsjewiek- t?che blad Nakanoën© meldt, dat Lenan's gezondheids- toesiand aanzienlijk ls verbeterd. Hij doet weer groote wandelingen en hoeft zijn werk in beperkt© mate hervat, doch het zal nog maanden duren eer hij zijn taak weer in den vollen omvang op zich zal kunnen nemen. Ook met Trotzki, de tweede groot© revolutieman, is het niet al te best in orde. Men verneemt, dat de geneesheeren Trotzki ab solute rust gedurende twee maanden hebben voor geschreven, in verband met een longaandoening, die zich ontwikkeld heeft van een in November J.l. gevatte koude. Hij zal dus niet kunnen verschijnen op liet kongres van 14 Januari, waar de inwendige partijpolitiek zou worden behandeld. EEN AFSCHUWELIJKE DAAD. Ongerust, omdat hij sedert een week zijn vader, een bejaarden man van 65 jaar niet gezien had- waarschuwde een man te Lavardac, een dorp in de buur; van Toulouse, de politie. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de 65-jarige in den oude jaarsnacht door zijn vrouw was vermoord; het lijk heeft zij met een bijl in stukken gehakt. Op den Nieuwjaarsmorgen was zij gezien, een pak op een handwagen voortduwend. Hoewel de omstandighe den op overstelpende wijze tegen de vrouw getui gen, blijft zij ontkennen. De bijl, veel bloedvlekken, en sporen van menschelijke hersens zlju in de wo ning van den vermoorde gevonden.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1