HETM IMEUWËl MODEBMP -u-Js Tweede Kamer. Binnenlandscb Nieuws Pr edik.be ur ten. Plaatselijk Nieuws. te maken. De ^aristocraten trokken ricb vooral het verlies der familiesieraden aan en men gaf de hoop op, deze ooit weer terug te bekomen. De secretarie van de aristocraat liet zich Juist eenige weken wegens zenuwhoofdpijn en maaglijden behandelen door middel van suggestie. Toen hij den diefstal vornam, beproefde hij den hypnotiseur, Al- fred Pethes, te engageeren. een Jongen man, vroeger violist aan de opera, die hij toeval sluimerende sug gestieve krachten in zich ontdekt had. Pethes wilde zich aanvankelijk niet met de zaak inlaten. Hij verklaarde, dat bij geen detective was en dat hij. zijn krachten slechts voor goneeskundige doeleinden aanwendde, niet voor het bereiken van particuliere, materieele dooleinden. Eerst na lang praten verklaarde hij zich bereid, in een seance, die de familie zou organlbeeren, een oorstelling te geven, die misschien ook licht zou kunnen brengen in de zaak der verdwenen Juweelen. Door Pethes was als voorwaardo gesteld, dat bij do seanco alle deelnemer» aan het bovenvermelde souper zouden tegenwoordig zijn. Het gelukte wer kelijk, precies hetzelfde gezelschap bijeen) te krijgen. Pethes verklaarde in zijn voordracht, geen genees heer te zijn, onderhield de aanwezigen en verduide lijkte zijn hypnotischen invloed door kleine voor beelden. Tenslotte sprak hij een zenuwachtige jonge dame aan met de woorden: „Doe u eens onmiddellijk, ^podat iedereen het ziet, datgene wat u het liefste doet". De gaston, die iets heel komieks verwachtten, hoor den hot strenge bevel van den hypnotiseur met in gehouden gelach aan. Doch ziet, de jongedame stond doodsbleek van haar stoel op, aarzelde een oogenblik, trad dan snel besloten op haar tafeldame, een be kende gravin toe, haalde haar met ongelooflijke be hendigheid beide oorringen uit de ooren, verborg ze snel en glimlachend, als ware er niets gebeurd, en zette zich weer gewoon aan tafel. De gasten waren óntsteld. Zij hadden heel iets an ders venvacht, dan dat de zelf schatrijke aristocrate haar liefste bezigheid zou zien in stelen. In de diep ste stilte keek men de dame aan, die een gelukkig en. tevrede^ gezicht zette. „Slaap u in", beval nu snel de hynotiseur. „Zoo- dra u ontwaakt, herinnert u zich niets meer". Spoe dig daarop opende de Jongedame weder de oogen en lachte rultig en koeltjes. Men sprak haar aan, vroeg haar wat ze gedaan had, maar ze kon zich niets meer herinneren. „Voel u eens in uw handtasch", commandeerde de Jxynotiseur andermaal. De Jongedame gehoorzaamde, haalde verschrikt de twee oorririgen te voorschijn en verklaarde met zichtbare verlegenheid, dat zij niet wist, hoe ze er aan gekomen was. Beschaamd gaf. zij, onder algemeene vrooüjkbeid, de sieraden aan de eigenares terug. Pethes verontschuldigde intusschen de d'ame. Men mocht haar niet uittarten, zoo zeide hij. Dergelijke grappen kon hij met wion oók van het gezelschap uithalen; alleen scheen de gravin hem wegens haar nervositeit moor geschikt voor zulk een experiment. Dan volgden er, om den pijnlijken indruk van de grap weg te nemen weder andere demonstraties, waarmee de séance beëindigd werd. Ik gasten gin gen heen. Alleen aan de zenuwachtige Jonge 'dame vorzocfit Pethes nog een oogenblik te willen blijven. Het was reeds laat, toen de gastheer, zijn vrouw, de Jonge gravin en de hypnotiseur alleen in den soloïx achterbleven. In weinige minuten speelde zich nu de volgende onverwachte geschiedenis af: „Begin u den heelen Juweelendiefstal nu eens op nieuw. Vlug, alsof het op den avond zeiven ge schiedde P De gravin aarzelde een oogenblik en liep eenige malen -de kamer rond. Zij scheen grootq voorzichtig heid te betrachten, teneinde onder de oogen van een denkbeeldig gezelschap ongemerkt te kunnen weg sluipen, en liep recht naar de kleedkamer. De ande ren volgden. Éénmaal keek zij om, dotfh liep dan door als iemand, die mot de plaats bekend is, naar dc kast, waarin de Juweelen verborgen waren. Zij opende de cassette met ongelooflijke snelheid en greep er in, terwijl zich op haar gezicht een geluk kige glimlach vertoonde. Plotseling echter schrok zij. Zij scheen niet te we ten, waarin zij het gestolen kon verbergen. Zij rukte een kleedje van een tafel en schudde er den ver meenden inhoud der cassette in. De gastheer en zijn vrouw zagen elkaar bedremmeld aan. Want, inder daad was van een der kleine tafeltjes ook het tafel kleedje verdwenen. De Jonge gravin, nu nog opgewonden en nerveu- ser, #vist niet, waar zij met het pakje heen moest. Dan, opeens, sloop zij do gang in en verborg het leege kleedje tusschon haar pels. Daarna keerde zij naar de eetzaal terug, ging op dezelfde plaats zitten, die zij op den avond van het souper innam, keerde *zich met een rustigen glimlach nu eens rechts, dan weer links, als' zat ze ook thans temidden van het gezel schap, en begon te sprekén. Het verder ferloop der zaak bracht eigenlijk geen nieuwe verrassingen. De hypnotiseur gaf de gravin verdere bevelen, waarop de jonge dame hem paar haar paleis bracht en hem toonde, hoe zij in ver borgen hoekjes achter kasten en schilderijen de ju weelen had verborgen. Het was bevreemdend, dat zich tusschen de ge vonden juweelen een menigte sieraden bevonden, die niet uit de cassette der bestolen familie afkomstig waren. Rustig noemde de gravin bij elke vreemd sieraad een naam, waardoor zij dus tevens aan gaf, bij wion zij de Juweelen in haar aanvallen van kleptomanie had weggenomen. De hypnotiseur ried de dievegge In haar slaaptoe stand aan, elk gestolen voorwerp weer bij de betrok kenen op weinig opvallende wijze „terug te smok kelen", doch niet op dezelfde plaats, waar zij het vandaan gehaald had. Nauwelijks waren er twee weken verloopen, toen het nieuwtje de ronde deed, dat verscheidene Juwee len, die sinds lang verloren gewaand waren, weder te voorschijn waren gekomen. Ik vertelde deze zeldzame geschiedenis, zooals ik haar hoorde. Zij is niet de eenige geschiedenis van dien aard, die zich te Boedapest afspeelde, aldus de Maasbode-schrijver. DE AARDBEVING W JAPAN. Tokio, 18 Jan. Omtrent den aardschok, die Dins dagmorgen Japan geteisterd heeft, wordt gemeld, dat deze het hevigst in de provincie Sagami ia gieweea*. Er zijn daar niet minder dan Ui hulzen geheel en 1008 gedeeltelijk verwoest. Verscheidene personen werden gedood en het aan tal gewonden Is groot. Twee textiel fabrieken zijn in- ges-ort^ Dit kostte vier personen het levon, terwijl vijftig ernstig gewond werden. De buitenwijken van Tokio zijn minder ernstig be schadigd. Het aantal dooden bedraagt daar 3, 20 per sonen werden licht gewond. De school voor Kunstnijverheid te Yokohaapa is ge heel verwoest. 't Is per slot van rekening dan toch nog weer vrij ern8.ig geweest. DE DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN EN GELAND. Londen, 17 Jan. Na een onderhoud) met dc spoor wegdirecties en het bestuur van deni machinisten- en stokershond verklaarde Hendorson hedenavond, dat hij geen mogelijkheid meer zag tot het vermijden dei1 staking. Ook de secretaris van genoemden bond verklaarde, dat de staking thans zeker was, MIJNWERKERSTAKING IN CANADA. New York, 18 Jan. Twaalfduizend arbeiders, werkzaam in de mijnen te Sydney (Nieuw Schotland) zijn in staking gegaan, daar de onderhandelingen met de directies der mijnen inzake loonsverhooging mislukt zijn. Het werk in alle mijnen, oqk op Cape Breton, ligt thans stil. NIEUWE GOUDGEBIEDEN ONTDEKT. New York, 18 Jan. Naar gemeld wordt, zijn de zer dagen nieuwe goud- en ril vergebi eden in Klon- dyke ontdekt. In het gebied van de Beaver-rivier is de rijkste dier goudaders aangetroffen. Talrijke gelukzoekers hebben zich op de berichten in de dagbladen naar Klondyke begeven. ALLES WORDT WEER PARTICULIERE BEDRIJF. De Saksische staatsbedrijven zullen worden gereor ganiseerd tot particuliere ondernemingen. De Land dag heeft het wetsontwerp aangenomen waarbij de Saksische kolenindustrie en de electriciteitshedrijven aan een vennootschap op aandeelen te Dregden wor den overgedragen. De communisten alleen stemden hier tegen. VLR6SWUWT ÏX PER MAAND. GROOTST AANTAL MODELLUS -,-upp RHTI» KNI PPRTRONENBLRn Pn»CKio(jSV. PROEFNUMMER GRATIS mh Her euRtau van onj blrd HET DEBAT OVER DE REÖEERINGSVER KLARING. Was het Woensdag de dag voor Linkschei woord voerders, Donderdag spraken die Rechtsche leiders. Doch heel veel btzonders of nieuws is er niet aan het daglicht gekomen. Het inzicht over de gekozen oplossing der crisis is bij links en bh rechts natuurlijk geheel anders, doch onder da rechtsobe groepon onderling'ia ook verschil van opvatting. Zoek het nu maar uitl Het treedt echter hoe langer hoe meer aan 't Jicht, dat de groote meerderheid zich bij het voldongen feit zal neerleggen en het de Regeering verder niet al te lastig zal maken bij hdre financieele plannen De heer Nolens sprak voor de Katholieke fractie, en hij verklaarde zelf, dat hij nog meer voorzichtig en gereserveerd zou spreken dan gewoonlijk. Hij had zijn rede dan ook opgeschreven en las haar voor. De heer Nolens achtte hét aanblijven van het Kabi net niet de meest geschikte oplossing, en hij had b.v. liever dit ministerie niet in zijne tegenwoordige samenstelling zóó terug gezien. Hij wees stellig de aantijging af, althans voor zijne fractie, als zou er aangestuurd zijn op aanblijven van de regeering Spr. girtg yd1© drie formatie-opdrachten na, en geloof de niet aan de vorming van een burgerlijk; Daar zijn z.i. de toestanden niet naar. Een democratisch bloc lag meer voor de hand Men zou dan verwachten een splitsing in de Katholieke fractie.' Tijdens de crisis is spreker, echter gebleken, dat geheele R. R. fractie bereid was, samen te werken met de recht- sche partijen,, ook nog na de mislukking van mr. Kooien, doch dat de R.K. fractie nóch in haar geheel, nóch gedeeltelijk bereid bleek te zijn, samen te wer ken met de S.D.AP. Deze duidelijke verklaring veroorzaakt» eene be grijpelijke beweging in de Kamer, Voorts hebben hot woord gevoerd Mr. Schokking voor'de Christel ijk-Historischen en Mr. Ilutgors voor de anti-revolutiannalren. Alle rechtsche sprekers hebben verklaard, dat de samenwerking tusschen de rechtsche groepen zal blijven bestaan, al is dan de coalitie ook kapot Mr. Schokking was niet enthousiast 'over de geko zen oplossing, alleen Mr. Rutgers begroette het mi nisterie met vreugde. De Minister-President Ruye de Beerenbroucfc, is ook nog aan het woord gekomen, maar heeft bijzon der weinig gezegd. Een accoord tusschen de drie Rechtsche gToepen bestaat er niet meer. en de minis ter was niet bereid om over 't accoord van 1922 me- dbdeelingen te doen, nu dit toch aan kant is. Voorts zoekt dit Rechtsche Kabinet steun bU de Rechterzij de, maar de Minister sprak zijn dank uit voor don s*eun, dien is toegezegd door Mr. Marchant en door Mr. Dreasfelhuija. Ten aanzien van de maritieme verdediging blijft de regoering het in theorie oneens met de verwerp er» van de Vlootwet, maar legt zij zich blijkbaar in de practijk bij hunne zienswijze neer. De financieele plannen komen dus oeret aan de beurt en vóór de Y^rkiozingen zal van grootecho marine-voorstellen wel niet veel meer komen. „Door do omstandigheden" schijnt reeds een en ander te zijd gewijzigd in de voornemens van minister Colijn, welke in de MUlioe- nennota kenbaar zijn gemaakt; „wat" weten wij nog niet Vermeld word© nog, dat minister Ruys de Boeren- brouck geen oogenblik aan Kamerontlxinding heeft gedacht en volgens eigen zeggen vrij optimistisch de toekomst tegemoet gaat Vrijdag begonnen de replieken, maar zoo goed als geen nieuws is er verteld. Mr. Dresselhuijs sprak, zij het dan niet van sabo tage, dan toch van ernstige bemoeilijking der op lossing van de crisis, door de Rechterzijde gepleegd. Mr. Troelstra kwam ten slotte nog met de volgende motie: De Kamer, niet bevredigd door de vorklaringen der regeering omtront de oplossing der crisis; van oordeel, dat de grondwettelijke praktijk in dezen niet is gevolgd; overwegend, dat onverwijld Kamer ontbinding dient plaats te hebben, gaat over tot de orde van den dag. v Kamerontbinding op voorstel van do Kamer zelf, werd echter door Mra Marchant nonsens geacht Mr. Marchant drong er krachtig op aan, dat de Re geering open kaart zou spelen, hoe de oplossing der crisis is gegaan, zooals nu 't onbevredigende verloop is geweest. Geen van de Rechtsche sprekers heeft zich echter geroepen gevoeld, het gewenschte licht te verschaffen en ook de Minister-President volhardde in zijn wei gering om klaren wijn te schenken. Men zal dus wel aangewezen blijven op de gissingen en geruchten. Ten slotte kwam ook nog d© h©er Van Ravesteyn namens de communisten) met een) zeer wijdioopige motL, waarvan ten- slotte de conclusie was: dat de regoering niet 't vertrouwen der Kamer hoe ff en, dat de weigering om de door de Kamer gevraagde Inlichtingen te verstrekken, omtrent de ontwikkeling der crisis en mot name de daden der Kroon, de scherpste afkeuring verdienen, gaat over tot de orde van den dag. En hiermede was dit debat afgeloopen. Dinsdag stemmen over deze moties. Het lot ervan Is reeds bezegeld. De heer Troelstra zal met zijn Ka merontbinding vrijwel alleen blijven staan. Maar wij weten bet Immers: hij la er zelf ook niet enthousiast voor. Dan gaat de Kamer enkele Interpellaties en wets ontwerpen behandelen. Dan komt het bogrSotings- deibat, doch het is de vraag, of de membriea van ant woord zoo spoedig zullen binnenkomen als de voor zitter hoopt Het is geenszins onmogelijk, dat het 'bij de behandeling van do Staatshogrooting nu en dan warmer zal toegaan dan bij het debat over de regee- rlngsverklaring, hetwelk een paar ruzietjes doar- gelaien (o.a, een heftige woordenwisseling tusschen de beeren Mr. Marchant en Schaper, welke eindigde met bet heengaan van Schaper) een zeer rustig ka rakter droeg. Men kreeg schier den indruk, dat het den ministers meeviel. DE OPLICHTING VAN AMSTERDAdïSCHE BIJ POSTKANTOREN. Nader worilt nog naar aanleiding van ie op lichting van de biiïtax)toren der poeterijen t-o Am sterdam gemold, dat de acht valscho postwissels van f 400, die dezelfde personen zonder moeite hebben geïnd, in December 1922, afkomstig heetten te zijn uit Haarlem. Met deze f 3200 zijn do beide heeren ooknaar Parijs gegaan. Toen het geld op was, zijn ze te Amsterdam teruggekeerd. Zij zijn toen aan het fabriceeren van ao tweede serie begonnen, maar vonden hei? bedrag van f400 wat hoog. Zij ver vaardigden toen do bekende postwissels van f300, die uit Utrecht heetten te komen. Het is reeds gebleken, dat or aan een derde serie werd gewerkt, welke eveneens Utrecht als stad van afzending, zou dragen. Zoowel H. als v. R. zijn met de Justitie in aanra king geweest Omtrent II. is reeds een en ander cqee- gedeeld. v. R. schijnt van goede familie te zijn; hij hoeft gestudeerd voor doctor in de letteren. Hij werd later'boekhouder op een kantoor te Amsterdam. Daar maakte hij zich schuldig 'aan verduistering. Hij werd veroordeeld, maar nam de wijk naar België. Ook daar gedroeg hij zich niet onberispelijk; hij maakte ken nis met do Belgische Justitie en bracht eenigen tijd in de gevangenis door. Voorwaardelijk werd hij in vrijhei* gesteld. Hij keerde toen terug naar Amster dam. Pogingen om een betrekking te krijgen, faalden. Hij woonde toen' in een hotelletje in de Warmoes- straat. Daar maakte hij kennis met H. Enkele dagen geleden is gemeld, dat ongeveer een jaar geleden de bijpostkantoren op dezelfde wijze zijn opgelicht voor kleine bedragen. De gearresteerden zeggen daar niets van te weten. Vandaag zouden ze ter beschikking van de Justitie worden gesteld. NIEUWE NIEDORP. Vrijdagmiddag had alhier op de Rijd plaats schoonrijden voor paren. 7 Paren namen aan den wedstrijd deel, met als uitslag: le prijs 2 verguld-zil veren medailles: de heer M. Nooi te Hoorn met mevr. KransKooij te Schagen; 2e prijs 2 zilveren medail les: de heer Joh. de Veer te Schagen met mevr. v. d. Stok—Heinstman alhier; 3e prijs, 2 verguld-bronzen medailles: de heer C. Amels te Winkel met mej. N. Mijts te Oud© Niedorp. Door het natte weer was er weinig publiek. Het ijs was anders nog prachtig. ANNA PAULOWNA. Het door de, ijsclub uitgeschreven maskaradefeestje alhier op 10 dezer werd door de vereeniging „Huis zorg" benut, door onder de feestvierenden een fraai verzorgde pop te vertoonen en ieder de gelegenheid te geven den naam der pop te raden. De deelneming was algemeen, waarmede ook thans weer blijk gegeven werd dat men het sympathieke doel dier vereeniging gaarne steunt. De pop bracht op deze wijze een bedrag ad 132.38 vcor de vereeniging op. De naam „Oscar" is evenwel niet geraden; zoodat door uitloting onfier politietoezicht werd uitgemaakt wie eigenaar(es) zou worden. De gelukkige bleek te zijn mej. C. Kossen alhier. HEERHUGOWAARD. Terwijl twee arbeiders in dienst van den polder bezig waren de wegboomen op te snoeien, werd een hunner, P. v. Egmond, door een hamerslag in het aangezicht getroffen, zoodat bij ter aarde stortte en daarbij met het aangezicht op de steencn terecht kwam. Daar v. bewusteloos word liet 't geval zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, doch het gelukte vrij spoedig hem weer tot bewustzijn te brengen. Toevallig was Dr. Spiering» in de nabijheid, die hem met zijnt auto thuis bracht *n verder behandelde. Gebleken is nadorhoud, dat do gevolgen van dit on- goval niet van zoo'n ernstlgen aard zijn aU zich eerst liet aanzien. .De misslag moet, naar men ons mee deelde, veroorzaakt zijn, doordien een voorbljjoopend knaapje v. E. aan'de jas trok. UIT DE GIJZELING ONTSLAGEN. Do belastingplichtige te Arnhem, die wegens hof nie; toeiaiien van zijn aanslag ip de oorlogs\yinstbe- lasiing Ui gijzeling was gestold, in na verevening van zijn belastingschuld vrijgelaten i INVOERRECHT OP KOFPJE. Eenigo keeron is reeds gemeld, dat oen invoerrecht op koffie te wachten zou zijn. Naar wij thans met zekerheid vernemen ia inder daad binnenkort eon wetsontwerp tot heffing var. invoerrecht op koffie te wachten. Tel. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Woensdag 16 Jan. hield de vereeniging „Hulp in Nood" haar gewone jaarlijkscho l©aotivorg;iduring in hot lokaal van don heer A.» do Boor. Aanwezig 80 loden. De voorzitter der verooniging, do hoor P. Brood, opende de vergadering en bootte do aanwezigen hartelijk wolkom. De notulen worden door don soorotaris, den heer W Jongsma, gelezen en onveranderd itoed- gekeurd. Volgde jaarverslap van den penningmeester, den heer L. Postma. Hieruit bleek, dat er in 1928 een batig saldo gemaakt was van f 143.21, zoodat hot zuiver bezit der vereeniging thans f 531.02 bedraagt Verdor bloek uit dit vorshig, dat or 321 ziektedagen „waren uitgekeerd, dat hot ledental verminderde i met 4 en dat der donaboars vermeerderde mot 2. Hot ledental bedroeg op 81 Deo. 1928 75, don;.- teurs 28. De comirissio voor hot nazien der finantlën ad- viseerde"tot goedkeuring der rekening en beschei den, waarna de penningmeester dank ontving voor I de accurate boekhouding. De aftredondo bestuursleden, do heen>n P. Breed, I voorzitter," L Postma, Denxu ff t-n Doorn, oommissaris, worden met algemeene stora- O iet kozen. I T-t afgevaardigden naar de bonds- en district» vergadering werden gekozen de hoeren P. Brood en W. Jongsma. Allen namen hun functie aali. Verder werd besloten om twee loten aan to koo pen van het ooinité tot stichting van oen sanatori-* um van het N.V.Z. De rondvraag leverde niets bijzonders op, en tvolgde sluiting door den voorzitter, met een opwek king, om vooral abonnó te worden van „Zelfbe heer OUDKARSPEL. Het gaat onze ijsclub wederom niet naar den vleeze. Juist waren de banen weer in gereedheid gebracht en ze waren weer prachtig- of: de ijskoning liet ons weer in den steek, om plaats te maken voor Cien viezen dooi, di alle plannen iu het water deed vallon, figuurlijk en letterlijk. Hoewel er aJ aardig wat water op de baan bo son tc komen, besloot de ijsclub na overleg met de deelneemsters, den wedstrijd voor pareuen dames door te laten gaan. Enkele damos, we kunnen wel zeggen hot meo- rendeel, wisten niet steeds op de, been te blij ven en als zo dan in het verwarmde clubgebquwtio terugkeerden, leek het or moor op, dat zo uit oen zwembasin aan wel van hot nsvlak kwamen. Zo hamen het och tor van den vroaUjkqn kant op, wat ook maar het besto was. Aan den wedstrijd op 180 meter word door 10 dames deelgenomen en aan den tweeden wedstrijd op den zelfden af© tand <Jx>r vier paren. Van do damos was do uitslag als volgt: lo pr. Mario Paorlberg Gz. in 26% soo.; 2o pr. Neelfcjo Wagenaar in 32 soo.; 3e 'pr. Tri«n ii> -wvn soo. Voor'de paren: le pr. Ali Pranger on Jb. Koe in 20% eoo.; 2e pr. Trien Maara en Cor Kos in 22% sec. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpenZo werden uitgereikt in het lokaal van den heer Vis. door den voorzitter, don heer Do Wijn. ZONDAG, 20 JAN. 'NED, HEBV. GEMEENTE tos Oude Niedorp. geen dienst Veenhuizen, voorin. 10 uur, Ds. Staal. Heerhugowaard, voonn. haiitien, Ds, Broekema. HARDRIJDERIJ. Gistermiddag werd op de Wiel alhier een hard rijderij voor mannen gehouden, om prijzen van f25, f 15, f10 en f5. De eerste prijs werd behaald door den hoer Pronk to Warmenhuizen; de 2e prijs door don heer Jb. Grin te Ajuna Paulowna, de 3e prijs door den heer W. v. d. Oord te Barsingerhorn; de 4e prijs door den heer T. Boama te Opmeer. Er was groote deelnainje, niet minder dan 27 mannen kampten om do prijzen. Het weer in aanmerking genomen, was er oog tamelijk veel publiek en is er beat gereden, zoodat de IJsclub op een welgeslaagden middag kon terug zien. BEHANGEN VAN 44 WONINGEN. Door de Woningbouwyereeniging „Schagen" onderhandsche aanbesteding gehouden van het bo-' hangwork van 44 harer woningen. De Schager schil ders zijn hiertoe uitgenoodigd. De uitslag was als volgt: Doeke Wit f870. J. Goedhart f 800, C. Houtlosser f 784, G. Meereboer f695, J. Krans f685, Schot en Roggeveen f637, P. J. Cats f619. Hot werk is gegund aan den laags ten inschrijver, 'den heer P. J. Cats. SCHAGER MARKTFONDS. Het Schager Marktfonds ter verzekering vin tubeouloos slaohtvoo, verzekerde in het 4do kwar taal van 1928,1102 rundoren, waarvan 9 in do open bare slachthuizen geheol werden afgekeurd. FEESTAVOND „EXCELSIOR". Bovengenoemde Zangvoreoniging herdenkt mor- gou haar 5-jarig bestaan, met eon ooncort, waar voor een afwisselend programma4 samengesteld i- Behalvo zangnummors en een tooneojstukje door de verooniging zelf, wordt medewerking verleend door den hoer A. J. v. Woelde, baritonzangcr to Helder, terwijl mej. Igosz voor de piao» begelei ding zal zorgen. Óver den bariton-zanger don heer A. J. v. \v owdu, lezen we in eene recensie van uo HeldersOJio Lrt. de volgendo gunstige beoordeeling: „Het glanspunt van dön avond was echter di ehard Hol's „In 't Woud", waarbij de banton solo werd vertolkt door onzen stadgenoot den h< v van Weelde ,dio hierbij zichzelf overtrof in zui verheid en schoonheid van zang." Verwacht mag.worden, dat yelon den feestavond zullen bijwonen, waar de Vereeniging haar b hooft gedaan iets moois aan te bieden. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Aaltje van dor Oord, 64 jaar, wc van Klaas Kooij. POLITIE. Verloren: ©en parapluie, een portomonnaio, paar handschoenen, een diamant (glassnudor).

Schager Courant | 1924 | | pagina 14