Dinsdag 22 Januari 1924. 67sle Jaargang. Mo. 7370. WIERINGEN. De ijsbanen van de ijsclub „Wieringen", welke door den ingevallen dooi in een grooten waterplas \eranderd waren, droegen dezer dagen een heel an der publiek dan met den winter. Inplaats van lus tige schaatsenrijders zag men er 16 wilde zwanen zwemmen, die bij 't naderen van 't publiek spoedig op do vlucht gingen. WIERINGEN. Maandag geen ijs meer in zee. De postschipper kon den dienst weer met zijn motorboot volbrengen en was op tijd aan. Verschillende visschers waren weer ter schelp- vischvangst uitgevaren. Zoo gaat het goed. Wierin- gen heeft genoeg van den winter en vooral van een dicht gevroren zee. WIERINGEN. Bilslag der jl. Vrijdag gehouden ijswedstrijden. a. Vanwege de ijsclub „Voorwaarts" op de Stroeër- koog: hardrijden met hindernissen voor jongens van 14 tot 16 jaar. Deelnemers slechts 8. Prijswinners waren: le prijs, f6, J. Bakker Jz., 2e prijs, f5 J. Halfweeg Jz., 3e prijs, f4, S. Snooij S. Sz., 4e prijs, f3, J. Smid Gz. b. Vanwege de ijsclub „Westerland" hardrijden met hindernissen voor dames op de Westeiiander Koog. Deelneemsters 10, met den volgenden, uitslag: le prijs, f 7.50, mej. D. Kooij Pd., 2e prijs, f 5, mej. Tr. Lont Jbd., 3e prijs, f2.50, mej. A Takes Dd. Alhoewel door den ingevallen dooi het ijs niet best meer was, en er veel water op stond, was er bij bei de wedstrijden veel publiek aanwezig. De wedstrijden vanwege de ijsclub „Wieringen" op de Hippolytushoever Koog gingen wegens te veel water op het ijs en te weinig deelname niet door, doch van de mooie groote banen werd nog den geheelen middag door veel publiek gebruik gemaakt. WIERINGEN. Thans hebben zich voor onderwijzer aan de O. L. school'fce Iiippolytushoef (vacature wijlen de heer L. Berghuis) 9 sollicitanten aangemeld. WIERINGEN. J.l. Vrijdag gelukte het postschipper Baijs met de ijsvlet den vasten wal te bereiken, doch tegen den avond kon hij niet meer door 't ijs terug en werd toen te van Ewjjcsluis bij den heer Waiboer overnacht. Zaterdagmorgen werd de terugreis aanvaard ep deze reis was lang geen gemakkelijke. Van don wal af door 't ijs zijnde, kwam men in het Amstel- diep in open water. Een flinke wind met veel zee deed de vlet sterk schommelen zoodat deze, be mand met 19 personen, en de noodigo postzakken, het hard te verantwoorden kreeg en soms zelfs wa ter schepte. Bemanning en passagiers sloeg een oogenblik de schrik om het hart, want ieder dacht: aanstonds slaat de vlet om. Bange oogenblikken werden doorleefd. Den moed er in houden mannen! zei een der passagiers, doch dat was een heele toer. Met vereende krachten schepte men 't water weer uit de vlet en deze hield zich, evenals de dappere vletterlieden goed en zoo geraakte men zonder on gevallen over het Amsteldiep heen en bereikte men de Wieringer kust. Hier kreeg men wat kalmer zee en meer ijs, waar men zich doorheen wist te worstelen en allen kwamen gelukkig behouden aan wal. Dat was bij 't kantje af, zei de een; zoo'n ge vaarvolle reis hebben we nog nooit gehad, zei er een ander, terwijl een derde bij kris en kras be zwoer, nooit meer met de ijsvlet mee te gaan. Bemanning en passagiers waren dan ook allen wel een "beetje onder den indruk van deze ge vaarvolle reis.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6