Sparta 1-R.Z.C. I. Autodienst L. Siemons de Stamboek Beer best gewonnen Hooi, Dienstbode gevraagd. twee moderne Winkels, een vast Werkman, een flinke Dienstbode, 2 nette Commensaals. een Commensaal, een is een vast Werkman, een vast Werkman, flinke Di Moerbeek-Alkmaar. BOER en QUAX. Algemeens Vergadering Oprichting Nationaal Boeren-Varkensionds. C. VADER - Julianadorp. van Markt naar de Laan, ZONDAG a.s. Reclames. Bmnenlandsch Nieuws. 5; Holl, Mi|. van Landbouw en L. T. B. op Dinsdag 20 Januari 1924, Julianadorp. Verhuisd, Loopeenden, Witkapkar en diverse Tuigen. Haverstroo, een Dienstbode, Een Dresseerkar een vast Werkman met Zoon, Tarwe-, Haver- en öerstestroo, Boerenknecht, een net Café, Postduiven, Autodiensf MACDONALD'S BUITENLANDS CHE POLITIEK* In welingelichte kringen verluidt diat de nieuwe premier MacDonald reeds belangrijke etappen heeft gedaan op het gebied der buitenlandsche politiek. In do eerste plaats schijnt hij met den Tsjechischeru mi nister Benesj te zijn overeengekomen, diat deze, die het vertrouwen van Poincaró bezit, den Franschen premier zal polsen over de mogelijkheid de hangende kwesties tusschen Londeru en Parijs uit den weg te ruimen. Ben tweede stap op het' gebied der buitenlandlsche politiek bettreft Rusland. De secretaris van de Labourpartij voor Zuid-Oost Leeds heeft nl. bericht ontvangen dat James O'Gra- dy, Lagerhuislid voor Zuid-Oost Leeds, het aanbod van MacDonald om de eerste Britsche gezant in Rusland na de revolutie .te wordfeni, heeft aanvaard. DE A»S. GASTVROUW IN DOWNINGSTREET. De toekomstige gastvrouw in Downingstreet zal wel de jongste zijn van allen die ooit in het huis van den Eersten-minister de honneurs hebben waargenomen. Het is de 20-jarige oudate dochter van den premier; diens vrouw Marganet Gladstont is in 1911 gestorven. Uit*het boek dat Rarnsay MacDonald aan de nage dachtenis van zijn vrouw heeft gewijd, blijkt hoe beide echtgenooten in alle opzichten hebben samenr gewerkt en onafscheidelijke kameraden waren. Haar dood was hem een geweldig verlies. Van hun vijf kinderen nu is Lshbel dJe oudste. Een dezer dagen heeft zij mevrouw Baldwin in Downing- street een bezoek gebracht om haar toekomstige wo ning te zien. De omvang van haar tiaak schijnt haar niet te verontrusten. „Het eenige waar ik bang voor ben", bekende zij aan een verslaggever van de „Dai ly News", is voor al die politieagenten en andere beambten die mij steeds zullen groeten!" Tot nu toe studeerde Ishbel MacDonald aan King's College for Women in sociale wetenschappen. Haar studie zal zij nu moeten onderbreken om haar va der bij te staan. UIT GRIEKENLAND. Venizelos verklaarde in de nationale vergadering dat de voornaamste zorg der regeering zal zijn de ver dragen loyaal uit te voeren en de banden met alle ge allieerden uit den oorlog en met Turkije nauwer toe te halen. Vervolgens diende hij twee moties in waar in de vervallenverklaring van de dynastie en de in voering van het republikeinsche regime worden go- Ai öphif MIJN INGESTORT. Uit El Paso (Texas) wordt gemeld, diat 50 Mexi- caansche mijnwerkers bedolven zijn in de Eruepcion mijn. te Villahumadd (80 mijlen ten zuiden van El Paso), waarvan het grootste gedeelte is ingestor\ EEN GEVAARLIJKE JONGE DAME. Gisteren is door de politie te New York gearresteerd een 20 jarig, meisje, dat zich aan vele bandieten^- ctuk|es heeft schuldig gemaakt. Uit het rappor! dpr rechercheurs is gebleken, dat de gearresteerde in 8 weken een dozijn New Yorksche winkelshad be- zoch+ en een groote hoeveelheid goederen daaruit ontvreemd had. Bij haar strooptochten droeg zij ge woonlijk een wijde lange mantel. De laatste dagen begon zij evenwel brutaler op te treden en met een revolver gewapend, dwong zij den winkeliers do goederen af te geven, die zij wenschte. Toen zij gisteren wederom bij een koopman in Brooklyn op haar .gewone' 'manier zich van koek er: een hoeveelheid zeep wilde voorzien, werd! de in dringster verrast door de aanwezigheid van een in specteur van politie. Eerst loste het meisje nog eenige schoten en trachtte zij in allerijl de vlucht te nemen. Dit gelukte haar echter niet en toen zij den winkel uitsnelde, werd zij buiten opgewacht door 'n viertal politie-agenten, die daar hadden postgevat. Op het politiebureau legde zij een volledige bekentenis af. HET MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND, Het mond- en klauwzeer dat sedert eenigen tijd hier te lande ernstig heeft geheersoht, neemt thans sterk af. Gisteren werden slechts zeven nieuwe ge vallen bij het ministerie van Landbouw aangegeven. Het aantal boerderijen, waar de ziekte heerscht, be draagt thans 2410. Afgemaakt werden in totaal 82.570 runderen, 28.013 schapen, 38.235 varkens on 96 geiten. Het totaal bedrag der betaalde of nog te betalen schadevergoedingen wordt geraamd op 2553.000 p.st, RELLETJES IN SAKSEN. In de Saksische gemeenten Aue-Schwarzenberg en Alberode hebben gisteren bloedige botsingen tus schen arbeiders en agenten pjaats gehad. Er wer den uit de rijen der betoogere handgranaten gewor pen, met het gevolg, dat 7 agenten zwaar gewond werden. Hun collega's maakten daarop van de wa pens gebruik. Niet minder dan 16 betoogers werden door de kogels getroffen. Toen er verstertdng ter plaatse verscheen, gingen de betoogers er van door. Te Alberode had een officier van de politie de op dracht gekregen, een communistisch leider te arres teeren. De offier en de agenten, die hij onder zijn be vel had, werden door de menigte aangevallen en om singeld. Twee agenten werden mishandeld, waarop zij op de menigte schoten. Er vielen een doode en tal rijke gewonden te betreuren. In don afgeloopen nacht heeft de politie der beide gemeenten versterking gekregen. BRAND IN KOLENMIJNEN. Een N.T.A.-bericht uit Londen meldt, dart) een on- dergrondsche brand de kolen mijnen van de stad Tip- ton bij Birmingham verwoest heeft; de veiligheid dor stad wordt bedreigd. In de hoofdstraat zijn reedis vele huizen ontruimd. REGEN EN MIST IN ENGELAND, Als een gevolg van den onafgebroken regenval rijst het water in >de Theems tusschen Oxford; en Teddling- rten voortdurend. Er werd geconstateerd, diat er in do laatste week ongeveer 5 c.M. regen waa gevallen Op verschillende plaatsen is het water vèr boven normaal peil. Door den hevigen stroom is de rivier moeilijk te bevaren; vele bungalows zijn verlaten; die nog bewoond zijn kunnen meestal alleen per bootje bereikt worden. De „Daily Mail" oa. heeft een foto van een bungalow in Walton, die de bewoonster, •tot de knieön door 't water wadend, tracht te berei ken. Woensdag werd Londen in een duisternis gehuld, dio uren duurde. Reeds vroeg hing er een zware mist over de stad, die steeds dikker werd; om 12 uur was het in Trafalgarsquare pikduister. Overal brand den de lantaarns en van uit de winkels en huizen flikkerden vaag de electrische lichtjea In verschil lende stadsgedeelten duurde deze mist 36 ureni WEER TERUG, De kleine Engelsehe boodschapsjongen Peter the page", die naar do V. Sfc. was gestuurd om uitnoodt- gingen aan president Coolidge e.a. personen van aan zien over te brengen', is al weer op den terugweg. Het baasjo reist op het sa President Polk. Er zijn ook achttien Engelsche meisjes-koristen aan boord, die voor het kereltje zorgen. Hij heeft zich ook als oen miniatuur-gentleman godragen en h.v. ndet ver gieten bloemen te sturen aan de weduwe van presi dent Harding en haar te bezoeken. Voorts bezocht' de jongen na bij president Coolidge op het Witte Huis te zijn geweest ministers, dagbladredacteuren, bur gemeesters en vele andere lieden van invloed'. Men weet echter, dat de jongen op zijn voornaamste ver zoek dat president Coolidge de tentoonstelling te Wembley dezen zomer zou komen bezoeken een vriendelijke weigering moest ontvangen. EEN STOOMKETEL UITEENGESPRONGEN. New York, 25 Jan. Drie personen, een machinist en twee stokers zijn ten gevolge van een ontploffing van den stoomketel van een locomotief gedood. Toen de ocbtend-oxpre6S van Pittsburg naar Cle- vedand met een vaart van 40 mijlen per uur een tus- schenstation voorbij stoomde, sprong de stoomketel van de locomotief met oen vreeeelijken knal uiteen. DE STAKING BIJ DE SPOORWEGEN IN ENGE LAND. Er komt volgens de berichten van Donderdag, een langzame verbetering in het verkeer op de spoor wegen, maar de meest optimistische schattingen lui der toch dat het verkeer nog nauwelijks de helft van den omvang van het normale bedraagt. De industrie ondervindt van lieverlede de gevol gen van de staking en vooral de steenkoolnijverheid. Daar de spoorwegmaatschappijen in gebreke bleven voldoende kolenwagens beschikbaar te stellen, waren Woensdag de helft van de mijnwerkers bij de kolen mijnen ir. Midlothian en Haddingtonshire werkeloos. Ook in het graafschap Duiham stond het werk in verscheiden mijnen stil. Te Nottingham moesten zes mijnen gesloten worden. In Wales bedraagt het aantal mijnwerkers dat niets kan uitrichten, reeds om en bij de 100.000. Ook de scheepvaart in vele havens' is verlamd. Te Huil konden Woensdag verscheidene schepen geen kolen krijgen, te Liverpool is de schaarschte ernstig enz. Te Port Talbot zijn1 hoogovens gebluscht. Een bericht van de Evening Standard beweert, dat op sommige deelen van het net de dienst weej nor maal is, maar dit is stellig een geflatteerde voorstel ling. Aanvang 2 uur. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen; Uw gezicht en lippen pijnlijk schraal. Purol moakit ze spoedig beter. In dbozeni van.1 30, 60 en 90 ets. Bij' apothekers en drogisten. JULIANADORP Met het maken der huisaansluitingen op den laag- spanningskabel is alhier een begin gemaakt. ZIJPE. In de afgeloopen week werden in deze gemeente wederom 2 nieuwe gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd. Daarentegen kon in 1 stal het vee hersteld verklaard worden. Alzoo is het aantal stallen, waar de ziekte nog voorkomt, vijif. Vanaf September tot heden werden in totaal reeds 24 gevallen geconstateerd. ST. MAARTENSBRUG. In een gehouden bijeenkomst ten lokale van den heer Kossen alhier werd een/ loterijvereeniging op gericht inert aanvankelijk 12 leden. Het bestuur werd als volgt samengesteld.: Voorzitter de heer S. Doorn, secretaris de heer Jn. Nobel, penningmeester de heer S. Kossen. Besloten werd de vereeniging te noemen „de Rollende Rolmops". Wij wenschen de vereeni- ging veel succes en- hopen, dat de „moppen" van aille kanten komen binnenrollen, ZUIDSCHARWOUDE, De Langendijker Muziekschool, onder leiding van den heer A. Olie. gaf Donderdagavond haar vijftion- de jaarlijksche voordrachtoefening in hert lokaal van den heer P. Kramer. De hèer Olie had het' programma zooveel mogelijk van afwisseling voorzien, wat zeer goed door hem gezien is, want de leeftijd van zijn leerlingen is nog al uiteenloopend.. Het was een prettig aanzien, om de kleinen viool of piano t)e zien spelen, de een na tuurlijk met meer vaardigheid als de ander. Dc meer gevorderden gaven af en toe heel aardige muziek, o.a. het strijkorkest, piano en harmonium. Met genoegen hebben wij naar deze voordracht oefening geluisterd- Het heeft onze meening, dat de muziekschool van den heer Olie den leerlingen inder daad onderricht geeft dart zij noodig hebben, opnieuw bevestigd. WINKEL. Op 31 Januari a.8. zal vanwege den Ontwikkelings cursus van het Nutsdepartement een belangrijke voordracht worden gehouden. Dien avond zal ae heer Meijer, Directeur der Gasfabriek, spreken over het produceeren van pas, vanaf de winning der steenkolen tot het gas in de keuken. Daarbij zal door bemiddeling van een film een beeld worden vertoond van het win nen der steenkolen in de StaatsmjjneJi, ehz. Het geheel bedoeld als een wetenschappelijke lezing, belooft belangrijk te worden en waar het betreft iets, dat bijna in elk^ gezin voorkomt^ nl. gas, zal men daar wel eens iels meer van willen hooren en met belangstelling medemaken datgene, wat er voorafgaan moet, aan het houden van een Uucifertje bij de gaskraan, om het gas te zien ont branden en het aan te wenden tot huishoudelijk gebruik. Deze voordracht gaat echter, gepaard met buiten gewone kosten en tot dekking daarvan zal een entree worden geheven van f 0.25 per persoon. Dit geringe bedrag, verwacht men, zal niet van invloed zijn op de belangstelling. Als regel waren de voor drachten van den Ontwikkelingscursus kosteloos bij te wonen, doch ditmaal kan het niet, gezien 'de uitgaven. VLEESCHKEURINGSDIENST WEESP. De raden der gemeenten Weesp, Weesperkarspel, Muiden, Nederhor&t den Berg en Nigtevecht hebben indertijd een gemeenschappelijken keuringsdienst ven vee en vleesch ingesteld en in de gemeenschap pelijke regeling bepaald dat ter bestrijding van de kosten zal worden geheven een uniform keurloon. De raad van Nederhorst den Berg weigerde echter het vorig jaar om een door burgemeester en wethou ders voorgestelde regeling van het keurloon vast te stellen gelijk aan die der andere gemeenten, op grond van de overweging, dat van hoogerhand op bezuini ging wordt aangedrongen, terwijl bij vaststelling der verordening den ingezetenen opnieuw lasten zou den worden opgelegd. De gemeentebesturen van Weesp, Weesperitarspel, Muiden en Nigtevecht hebben daarop dit geschil, na dat Gedeputeerde Staten van Noonlholland er niet in waren geslaagd het in der minne te doen bijleg gen, overeenkomstig art. 125 ber gemeentewet aan do beslissing van de Kroon onderworpen, met ver zoek te willen bevorderen, dat door, den raad van Nederhorst den Berg alsnog tot vaststelling der ver- eischte verordeningen worde overgegaan. Bij Koninklijk besluit is thans overwogen, dat de raad der gemeente Nederhorst den Berg heeft ge weigerd uitvoering te geven aan de op wettige wijze tot stand gekomen regeling en dat deze weigering niet kan worden gedoogd, daar, zoolang niet tot wij ziging der regeling of tot haar opheffing is beslo ten, de uitvoering door ieder van de daarbij betrok ken gemeentebesturen moet worden gestand gedaan. Derhalve is beslist dat de raad van Nederhorst den Berg alsnog uitvoering zal hebben te geven aan artikel 4 der gemeenschappelijke regeling. JULIANADORP. De afdeeling Helder en omstreken van de Evan gelische Maatschappij, had Vrijdagavond een verga dering belegd in de Ned. Herv. Kerk alhier, waar als spreker optrad Ds. W. Br. Onnekes, Predikant te Helder. Als onderwerp had spreker gekozen: De Aflaten. Spreker 'begon met zijn vreugde te uiten over het optreden der paters-Dominicanen. Dat optreden is heel wat vreedzamer dan eenige eeuwen geleden, teen juist de Dominicanen de mannen zijn geweest der Inquisitie, van wier werk door spreker iets werdt verteld. Komend tot het eigenlijk onderwerp, toont spr. aan, dat een omschrijving van den aflaat lang niet zoo gemakkelijk is te geven als de catechismus het voorstelt, 't Is een mengalmoes van allerlei voor stellingen, waarfDij nu eens sprake is van de zonde, dan van de tfraf. dan van beiden te zamen. Begrij pelijk li dat, wamieer men weet, dat de aflaten een eeuwenlange geschiedenis achter zich hebben. Die LANGENDIJKER GROENTENVEILING. geschiedenis wordt uitvoerig besproken, het stelsel 25 Jan. 1924. Losso wortelen f3.20 a 6.40. der boetedoening toegelicht, waarhij den nadruk 1 Roode kool, le soort f 7 a 9.50, 2e soort f 6.30 a 6.80. wordt gelegd op de drie deelen: de contritio, de con- Gele kool, le soort f6.30 a 9.50, 2e soort f4.10 a 6. fesaio en speciaal de satisfactio of genoegdoening, Witte kool n le soort f 4.30 a 5.40, 2e soort f 2.50 a 4. welke kan geschieden door een aflaat. De geestelijk- Uien, le soort f8.20 a 8.80, Drielingen f6.50 a 7.50, heid heeft daartoe bedacht de leer van de „onein- alle6 per 100 Kg. dige verdiensten van Christus en de overvloedige Aanvoer: 51400 Kg. roode kool, 50100 voldoeningen der heiligen" (de thesaurus supcreroga- kool, 61300 Kg. witte kool, 2900 Kg. won tionis perfectorum). 17800 Kg. uien. De roomsche kerk zegt, dat zij alleen in het bezit 24 Jan. 1924. Losse wortelen f3.30 a 4.50. van dien thesaurus, dien schat is. Roode kool, le soort f 7 a 10.70, 2e soort f 4.10 a Spreker becritiseert dit en vraagt: Maar als de 6.80. Gele kool, le soort f6.20 a 10. 2e soort f2.10 kerk zoo'n schat heeft, waarom geeft zij dien dan a 6. Witte kool, le soort f4.10 a 5. 2c soort f3.30 men moet er zelf iets tegenover stellen. Wat dan? Een werk voor Se kerk of z'n greld. Spreker licht dit toe, door te behandelen de kruistocht-aflaten, uit gegeven voor hen, die tegen de ketters ten oorlog gingen of zulk een kruistocht steunden met hun geld. Van de wreedheden onder dit pauselijk be drijf geeft spr. eenige staalties. Desgelijk worden de aflaten in verband met het jubeljaar of hot i f7.60 4. Uien, le soort f7.90 a 9.60, Drielingen f4.80 a 7.90, allee per 100 Kg. Aanvoer: 64800 Kg. roode kook 45000 Kg. gele kool, 72800 Kg. witte kool, 1800 Kg. wortelen, 9700 Kg. uien. W ARMENHUIZEN, 24 Januari 1924. Roode kool: le soort f7 a 9.40, 2e soort f6.50 a 8.60, uitschot f3.70 a 4.10. Golo kool: le soort f 7.60 a 9.30, uitschot f 4 a 4.60. Witte koolle .goudaanbrengend" jaar onder handen genomen. soort f4.20 a 5.40, uitschot f2.50 a 2.90. Uien f9 De zaak word al meer verdorven en je reinste a 10. Peen f5.90. zwendel toen de aflaatbrieven werden uitgevent Aanvoer: 49750 Kg. roode kool, 3350 Kg. gele in Zwitserland en in Duitschland vooral,^ door kool, 32800 Kg:, witte kool, 1975 Kg. uien, 900 ^/rmenhuizen, 25 Januari 1924. mannen als Samson en Tetzel, van wier optreden het een en ander wordt verteld, waarbij een aflaat brief wordt voorgelezen. In het verdere deel van zijn betoog wijst spreker op verschijnselen nit het heden. Met voorbeelden uit den Bijbel, aan het optreden van Jezus zelf ontleend, toont spreker aan, dat heel dit aflaten- bedrijf in strijd is met het reine Evangelie en met datgene wat is envoudige menschenplicht. Het Protestantisme moge niet als Rome, geld weten te /maken uit aflaten, zielemissen, enztoch is het rijk als het' zich jmaar houdt aan het Evangelie met zijn wondere vertroosting. Hiermede eindigde deze begaafde spreker zijn betoog. Met volle aandacht werd door "de aanwe zigen geluisterd en wij kunnen dan ook niet Pala ten om diegene die iets van deze zijde belicht wil len zien, op te wekken om deze bijeenkomsten te gaan bijwonen. Marktherictiïea HOORN, 24 Januari 1924. 6 Stapels kl. Fabriekskaas f62 gem.: 2 st. kl. Boerenkaas f 59.50 gem. 1 st. Fabrieks Comm. Kaas f60 gem. Aanvoer: 9 stapels, wegende 10438 Kg. 1 Stapel 20+, prijs f42. Handel vlug. ALKMAAR, 25 Januari 1924. Appelen f 1& a 33 per 100 Kg. Prei f 10.30 a 16.20 per 100 bos. Roode kool f 5.80 a 10. Gele kool f 3.80 a 8.30. Wortelen f 4.80 a 5.10. Uien f6.90 a 11.60. Peren f 10 a 36. allee per 100 Kg. Boerenkool f 1.10 a 6.10 per 100 stuks. Spruiten f15 a 86. Witlof f37 a 58, per 100 Kg. Roode kool: le soort f7.20 a 9.70, 2e soort f7.10 a 8.90, uitschot f3.60 a 4.40. Gele kool: le soort f9.40 a 9.70. Witte kool: le soort f4.30 a 5.30, uitschot f2.80 a 3.40. Peen f5.20 a 5.60. Aanvoer: 38900 Kg. roode kool, 2450 Kg. gele kool, 38400 Kg. witte kool, 2150 Kg. uien. NOORDERMARKTBOND. Noord-Seharwoude. 25 Januari 1924. Grove uien f7.30 a 9.10. Drielingen f9.80 a 10. Nep fll. Poen f5.50 a 5.90, Roode Icool f 6.90 a 9.40, doorschot f 6.90 a 8.50. Gele kool f 7.40 a 9.50, doorschot f 6.80 a 9.10. Deensche witte f4 a 5.10, doorschot f 4 a 4.10. Spruitkool f21, alles per 100 Kg. Aanvoer op 24 Jan.: 6525 Kg. uien, 8400 Kl peen, 89000 _Kg. .roode kool, 42000 Kg. gele kool Aanvoer 122400 Kg. Deensche witte. ALKMAAR, 25 Januari 1924. Op do heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 92 stapels, wegende 77375 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rijksmerk f62, zonder rijksmerk f 58, commissiekaas met rijksmerk f 60. Boerenkaas: kleinemet rijksmerk f 60, zonder rijksmerk f58, commissiekaas met rijksmerk f58. Handel stug. ALKMAAR, 25 Januari 1924. Op de heden gehouden graanmarkt waren aan- Sevoerd 2016 hectoliters. Tarwe f 1112.75, /Ogge f 9.2511, Gerst chev. f 1112.50, Haver f 9 11.75. Paardeboonen f 13, Bruine boonen f3642, Citroen boonen f6067.50, Duiven boonen f1620, Witte boonen f57.5060, Karwjjzaad f120, Erwten, groene groote f 23—25, grauwe f 4554, vale f 41 £44 per 100 kilo. Adverientïén. 's avonds 7 uur, in „VEERBURG". BESPREKING Alle varkenshouders in Anna Paulowna worden in hun eigen belang verzocht, deze vergadering bij te wonen. Vanaf heden wordt voortaan ge reden zoowel Donderdags als Vrij dags langs de volgende route: Vertrek om 7 uur van Dorp; vertrek om 7.15 uur bij J. Bijvoet, daarna langs Duin tot de Kaap en langs de linkerkant Koegraskant, Callantsoogervaart, daarna verder als voorheen. Dus niet meer terug langs Dorp. Beleefd aanbevelend, boven POOKTER's Meubelmagaziin Elecfro-Techniscb Inslallalir.-Bur. LICHT KRACHT TELEFOONAANLEG enz. Ruim gesorteerd in Philips' Lampen. TER DEKKINO BESCHIKBAAR: No. 2624, van het Groot Yorkshire ras, uit de Fokkerij KARPERTON. Dekgeld f 4.—; kostgeld 25 cent per dag. F. KOSTER. Molenvaart, Breezand TE KOOP: ongeveer 15000 Kilo ook bij gedeelten). D. KUIPER, Nes, Schagen. Gebr. GEEL, Barsingerweg Wieringerwaard. Te koop wegens verbouwing en volgens teekening: met woningen, op besten stand in Schagen, of voor elk doel beschik baar. Te bevragen bij M. SCHOEN, Noord. Schagen. TB KOOF: best mak werkpaard, 6 j. gekr. Belg, (lijnpaard,, of een 4-jarige zwarte Merrie. Tevens Klaverhool, le snede, los of geperst en een best Bovenstel van een boerenwagen, bij P. VIS SER Az., Slikkerdijk, Wieringer waard. TE KOOP: 16 REEKLEURIGE broed 1922 en 1923, met hok, bii G. KEIJZER, Boschweg, 't Zand. Te koopwegens |aanschaffing Vracht-Auto, een zware Ket, zeven jarige ruin, een Bakwagen met toebehooren, Adres: Jb. DELVER, Warmen- huizen. TE KOOP: uit de schuur, niet te ver franco, bij J- STAMMES, Kneesweg, Anna Paulowna. GEVRAAGD: kunnende melken en ploegen. A. DE GRAAF, Anna Paulowna. GEVRAAGD: bij H. ROELOFS, Broodbakker, Anna Paulowna. GEVRAAGD: bij D. DE GRAAF, Onder Duin, Koegras. te koop. zoo goed als nieuw. P. DE BOORDER, Koegras, Schoolvaart 1. PLAATSING voor Br. fr. lett. D S, Bur. v. d blad. Er biedt zich aan tegen 1 Maart beiden goed kunnende ploegen en melken, hulp van Dagmeid. Br. lett. W W, bur. van dit blad. GEVRAAGD: 14—15 jaar, bij J. van der OORD Schagerbrug. TE KOOP: ook thuis gebracht. V. KAAN, Kneesweg, Anna Paulowna. TE KOOP: met flinke boet en 2'/i snees tuin grond. Adres: D. A. GROENLEER, Benedenbuurt, Kleine Sluis, Anna Paulowna. Gevraagd, tegen 1 Maart: goed kunnende melken, bij C. MOLENAAR, Schagerwaard Gevraagd, met 1 Maart: goed kunnende melken en liefst kunnende ploegen, bij M. Wonder, Kleiweg, Anna Paulowna. Wordt gevraagd met 2 Febr: een flinke -oed kunnende melken en rijden, bij P. BAKKER „de Franschman", Bergen N.H. Gevraagdtegen 1 Maart of eerder, een in Hotel „VEERBURG" te Anna Paulowna. TE KOOP BEVRAAGD: goed bestaan opleverend. Br. fr. lett. M 251, Bureau Alk- maarsche Courant, Alkmaar. (4 stel), te koop, bii Wed. G. PLUK KER. Schagen. De dienst zal aanvan gen Maandag 28 Jan. a.s. Zie uitgebreide dienst regeling. Aanbevelend Zijdewind, Januari 1924.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2