Reclames. Birnicnlandsch Nieuws. N.V.*„DE TIJDGEEST" Ingezeteneii beboeren. Tk heb hier voornamelijk op het oog de onderwijzers der R.-K. Par. school te 't Veld, die eveneens hebben meegewerkt oïn dezen dag tot een onvergetelijken van den Burgemeester ie maken. De Burgemeester dankt deni heer Bakker eni her haal t dat hij zich heeft voorgenomen burgemeester te zijn voor de heele gemeente Oude Niedorp. Spr. brengt hulde aan de feestcommissie en is van oor deel, dat die commissie geen beteren voorzitter had kunnen hebben dan in den heer Bakker. Den heer Jong dankt spr. voor de vriendelijke woorden en. wat de zoo noodige samenwerking be treft, speciaal met don gemeente-ontvanger en ad ministrateur van het G.E.B., doch ook met andere ambtenaren, spr. hoopt, als zoodanig de voetsporen van zijn voorganger té volgent En daarna begaf men zich in het versierde lokaal van den heer Quftx aan tafel., waar aanzaten Burge meester Meijer en zijn moeder, familieleden en ge- •noodigden, de leden der feestcommissie, commissa rissen van orde, de waarn. gemeente-secretaris, de gemeenteontvanger en hunne dames. Nog menig hartelijk woord zal daarbij gesproken zijn. En hiermee was deze feestdag voor Oude Niedorp ten einde, een feestdag, die dank zij de algemeene samenwerking uitstekend Is geslaagd, een samenwer king bovendien wajardoor de jonge burgemeester van Oude Niedorp zijn taak als zoodanig met de beste voorteekenen begint Als gij last krijgt van. hoofdpijn, gedruktheid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele doses Foster's Maag- pillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beteren leverstoornissen en genezen galzucht, ver- Btpping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuiker de pillen i 0.65; in apotheken en drogistzaken. De doorwerking van de wettelijke voorzieningen' der reorganisatie en inkrimping van den staatsdienst zullen meerdere Jaren vorderen. Wordt na volledige doorwerking op een bezuiniging van ongeveer f 40 millloen gerekend, voor de eerstvolgende jaren wordt het cijfer geraamd op ongeveer f30 mlllioen, waar van f 12 50U.000 op onderwijs, f 12.500.000 op de de fensie en f5.000.000 op de overige departemenéen. Ter bezuiniging op de uitgaven voor onderwijs zullen vooreerst in de -laagste twee klassen der la gere scholen de onderwijzers vervangen worden door hulponderwijzeresaen met eenvoudiger diploma. Ver der zal opnieuw In overweging genomen worden het indertijd door de- regeering ingediende voorstel tot bezuiniging op de kosten van het U. L. O., waarvan toen een niet onbelangrijk deel teloor ging door over neming van een amendement van mej. Westerman c.s. Nog verdere concentratie dan toen beoogd, is niet mbgelijk. Ook het nijverheidsonderwijs zal wor den beperkt. Het schooltoezicht zal worden gereorga niseerd en niet onbelangrijk ingekrompen, o.a. door een wijziging van do leerplichtwet, waarbij worden geschrapt de bepalingen tot het tegengaan van het absolute schoolverzuim. Op het gebied van het hoo- ger onderwijs worden eveneens verschillende bepa lingen overwogen. In de bezuinigingen op de defensie wordt verwezen haar de betrekkelijke memories van antwoord. Die op de overige departementen zullen zoo spoedig mo gelijk in afzonderlijke voorstellen worden uitgereikt. Wat de overige departementen betreft zullen de ter vermindering vaiï het tekort te treffen voorzieningen ten spoedigste in afzonderlijke voorstellen worden In dien tijd werk, dan teekende <fé pentningjmeéstfér toch op dien lijst en streek zelf het geld op. Twee jaren is dit onopgemerkt gebleven. Een bedrag van vijfhonderd gulden 1s la aldus verduisterd. INBRAAK. Donderdagavond' hebben, naar de „Schled. Ort." ïpelditi, inbrekers een bezoek gebracht' aan eeni wo ning in de Burgemeester Knappertlaan 34 te Schie dam. Met/ een valschen sleutel hebben ze een linnen kast op dfe slaapkamer, gelegen, op de eerste verdie ping, opengemaakt en daaruit een kistje met! kost baarheden, gouden ringen met diamanten, horloges, enz., samen ter waarde van ongeveer f1500 ont vreemd. Vorder hebben zij beneden in do eetkamer de lade van,' een buffet, waarin het tafelzilver is ge- -borgen, opengebroken. Uit die lade Is echter niets vermist. Zij' waren het huis binnengekomen na in de keuken, een raam te hebben uitgesneden. OUDE NIEDORP. Het deelnemen, aan den oprtbeftt bij1 gelegenheid van, de installatie van den nieuwen buigemeester hoeft een tweetal eigenaren van paarden een gevoe lig verlies berokkend. Gedurende het vertoevon te Oudé Niedorp word een der paarden, diart! wtn den l i oer Takken) te 1 Veld, zieki en wel mot het noodlot tig gevolg, dlat het beest spoedig stierf. Een ander paard stierf na thuiskomst Het derde ongeval overkwam een- der bestJe paar den van dé stalhouderij van dien hoer Joh. Visser te Schageni. Met twee rijtuigen werdeni d'e gasten van Burgemeester Meijer afgehaald van Zijdewind, doch het achterste rijtuig bleef onbezet. Op den terugweg tusschen de zg. 'Bulhuisje® en) Grootewal schrok het uitgewerkt. Zij zijn zooveel mpgelijk over alle de- paard van den achtersten, wagen door het opvliegen partementen verdeeld, en na zorgvuldig onderzoek van een- vogel uit den walkant en in minder dan van alle voor vermindering in aanmerking komende posten verkregen. Wat de nadere uitwerking der salarisverlaging be treft, nu, door dén loop der omstandigheden de alge meene korting van 10 pet., welke de regeering zich aanvankelijk als voort oopigen maatregel voor 1924 geeni tijd was paard en- wagen op den gladden weg berm Do wagen begon achteruit te glijden, het paard moest noodwendig volgeni en spoedig lag het heele zaakje te water in de ijsschotsen. Door den zwaren mist en) den te grooten afstand bleef het ongeluk den koetsier van het eerste rijtuig onbekend en het PïiANTBNZIEXTENLEER 81. De navolgende heeren zullen In de Streek) wor den aangesteld tot correspondenten van den Plan- tenziektenikundigen dienst en voor hun woonplaats als zoodanig optreden .Samen zullen zij een aard- appelziekten-commissie vormen. Daar zijl recht streeks met Wageningen in verbinding staan, stel len zij zich ook beschikbaar ziek materiaal, niet al leen van aardappelen maar ook van andere gewas sen, naar Wagendngen te sturen, zoodat men: daar eventueel rekening mee kan houden. Hieronder volgen de nomen der nieuwe corres pondenten. 1 Voor Wijdenes zal optreden de heer C. Ham; voor Hem: T. Groot); voor Venhuizen F. J. Burger; voor Hoogkarspel C. Dol Jzn.; voor Lutjebroek P. J. Jong Kzn'.; voor Grootebr'oek Th. Roosje; voor Bovenkar- spel D. Visser; voor Enkhuizen C. Velt; voor Andijk D. Molen en Jn. Sluijis Kzn.; voor WerverShoof C. M. Boon; voor Onderdijk C. Weel; voor Medembdik C. Trappel; voor Opperdoes R. Visser; voor Midwoud- Oostwoud J. H. Avis; voor Wognum C. Hoeve; voor Berkhout C. A. Bot en voor Avenhorn C. Ruiter. Commissie varu Correspondentun voor dien Banjert eu omstreken. In de plOats van deh) heer T. Groot te Hem, -die als lid van deze commissie bedankt heeft, zal optreden de heer F. Veld te Venhuizen. Voor Venhuizen-Hem treedt dan op dé heer F. Veld, voor Wijdenes-Oos- iterleek F. Singer; voor Schellinkhout J. Maarse; j voor OosterBiokker P. Broertjes (tevens voorzitter);; voor Westor-Blokker K. Bosstad en 1. Koeman; voor Hoorn K. van Keulen (tevens secretaris); voor den Bangerd (gedeelte Blokker) K. W. Balk enJ W. die Jong; gedeelte Bangert en Zwaag A. W. van der Ceure en! J. M. Duives; voor Wognum-Ntbbixwoud K. F. Kuiper; voor Benningbroek-Sijibekarspel-iMid^ woud R. Sasburg; voor Hauwert^Zwaagdijk K. Ruk terman; voor Nieuwe Niedorp-Winkel-Aarts woud en Hoogwoud! P. Band, terwijl als voorzitter en se cretaris van die vereeniging „De Proeftuin" zitting hebben die heeren H. W. Balk en W.' A. Klok. De heer P. Gons ité Bangert, is eere-voorzitter dezer commissie. Commissie van correspondenten voor dien Laagieudijk en Oma-Drekien. De leden-correspondenten dezer commissie zijn: voor Broek 05 Langendijk de heeren P. Glas en J. Bouwen®; voor Hugowaard T. Kostelijk; voor Nieu we Niedorp P. Band; voor Oterleek A. Kouwenho- ven; voor Koedijk W.de Geus; voor Warmenhpizen Jb. de Groot; voor St. Maarten (Valkoog) W. C. Speéts; voot Oudkarspel A. Timmerman. Getracht zal worden ook voor Obdain, Alkmaar, St. Pancras» Waarland en- St. Maarten en Noordscharwoudé cor respondenten, te vinden. Spoedig zal ook voor dieze commissie "een voorzitter gekozen worden. Als se cretaris zal ok voor deze commissie optreden de heer KI van -Keulen te Hoorn, Er zad dus spoedig welhaast geen plaatsje zijn in de aardappelen-, kool- en fruitstreek of er is een correspondent van den Planfc'enzièktenkundigen dienst. En zoo hoort het ook, wil er zooveel moge lijk gedaan worden op dit gebied. Gaan in andere deelen van ons land dé z.g. Commissies van Advies allen ten gronde, in Noordhollands Noorderkwar tier verrijteen ze in den vorm van commissies van correspondenten. Het lijdt geen twijfel of die goede zaak wordt er ten zeerste mee gediend. Witlof op Uieuveld. Op de Zuid-Hollandsche eilanden is mien tot de ontdeking gekomen, dart) cichorei op bol broek-ziek uienveld zoodanig van invloed is, dat men er reeds het volgend jaar met uien op terug kan komen, .zon der dat het uiengewas ziek werd. Wie wil nu hier eens een proef mee nemen, met witlof dus, om dat dus te verbouwen op besmet uienveld', om er een volgend jaar weer uien op te verbouwen. We krij- gen dan 1923 bol broek-riek uienveld, 1924 witlof, 1925 uien. Hoe meer proefnemers höe beter. Zoo men weet worden er al proeven genomen, om te zien of bol broek op aardappelen overgaat, nl. bij de heeren Jac. van der Aarde te Venhuizen; C. Velt te Enk- huizen en Jn, Sluijis Kzn. té Andijk. De Conitr. hd. Plantenz. dienst te Hoorn, K, VAN KEULEN. had voorgesteld, toch niet mét 1 Januari zal kunnen duurde dan ook meer dan een/ paar uur, eer men in werking treden, zal ten spoedigste het gevoelen door assistentie van afwonende hulp en met groote van die Centrale commissie van georganiseerd over- moeite in silaagde paardl en wagen op den weg te leg in ambtenaarszaken ingewonnen worden over de krijgen. Ook dit paard is gestorven. Persoonlijke on- vraag, of een evenredig deel van het bedrag, dat do gelukken kwamen nieit voor. regeering zich had voorgesteld over 1924 uit dien I HOOGWOUD. voorloopigen maatregel te vinden, wellicht door een j Uitslag van de op 25 Januari 5.1, gehouden ver1 andere verdeeling ware te verkrijgen dan door op kopping in het café ,ide Otter" aan de Gouwe alle salarissen een gelijke korting- van 10 pet. toe te alhier, ten overstaan van Notaris H. .de Boer, van passen. het huis en bouwland, groot in het geheel 2 H.A. Aan de voorgestel de intrekking van art. 40 vaü het 90 Aren 49 centiaren, eigendom van den heer Bezoldigingsbesluit/1920 wordt oen© uitvoerige be- G. Appelman, aan de Gouwe aldaar, schouwing gewijd. Kooper de heer C. .Konijn te Wester-Blokker In afwachting van een nader onderzoek is de toe- Ivoor f7100. passing van den voorgenomen maatregel om de on- HOOGWOUD. dersteuning der werkïoozen voortaan onder toepas- 1 Voorde lichting 1925 dezer gemeente uijn inge- sing der Armenwet te brengen, opgeschort.. Bij de schreven 19 jongelingen. werkloosheidsverzekering zuilen in 1924 de hoofd trekken van het beléid worden gehandhaafd. Pogin gen van gemeentebesturen en particulieren in de richting van werkverschaffing worden „zooveel slechts eenigszins mogelijk", door de regeering ge steund. In verband met de beperking tot 1930 van de leer plicht tot 6 jaar wordt verandering in de indeeling WIERINGER WAARD. Zaterdagmorgen zou de dorschmachlne van de heeren Biemond. en. Kater verhuizen naar den heer P. Boon. Bij het inrijden op het erf geraakte do tractor door een defect aan de rem, rnplaafcy van den dam in, precies naast den dam te water. Het voorste gedeelte zat geheel onder de modder, terwijl het achterste gedeelte op den wal bleef. t"""»" .rw.ui. YUICMJUUI muotuu^ - T -V- - - 0. der leerstof overwogen, die er wellicht toe zal kun- Dok de aorachkast bleef op den weg. I - l11 - -j j 14 xc Mlnnoo/fl navf rwnroovfA nen leiden, daft bij korteren leertijd de resultaten van het onderwijs niet aanzienlijk geringer zullen wor den. In den zomer van dit jaar zijn, behoudens de voor- gestelde rechten op thee en bier. voorstellen1 te wach ten tot nog nieuwe indirecte heffingen. s Middags werd het gevaarte onder veel belang stellend publiek, met een Weston-takel weer goed en wel op den weg gehaald - WIERINGERWAARD. Het was maar weer voor een volle zaal. dat de gymnastiekvereeniging „Olympia" j.1. Zondagavond Teneinde den druk der directe belastingen te kunnen ®en uitvoering gal onder bekwame leiding van verlichten, zal vooreerst een technische herziening den heer b. Keesman^ De diverse oefeningen, be- van het tarief worden voorbereid terwijl voorts een geleid door pianomuziek van den heerJ. Veth- omzet en luxebelasting in bewerking is. Tevers ligt man, werden als gewoonlijk correct uitgevoerd, in het voornemen een wijziging aan de wet op de Vooral is het steeds een aardig gezicht, wanneer we Rijksinkomsten belasting te bevorderen, waarbij de de kinderen zien werken op het fcooneel. Het grens van het belastbaar inkomen, die thans bij f SU0 «laatste nummer, n.l._ Knotszwaaien, (verlicht), ligt ,te verhoogeru maakte een heel aardig effect, waarmede de jonge Behalve de reeds ingediende rijwiel belasting is een dames dan ook een welverdiend applaus verwier- belasting voor het gebruik van kunstwegén, met be- .Voor afwisseling werd een propaganda toonoel paald aan te geven voertuigen, in bewerking, medé stukje opgevoerd. Het was getiteld: „Het kan om daaruit de middelen te vinden om de kunstwegen verkeeren blijspel, in Óen bedrijf. Een oude boer, beter aan dé hoog ere edschen van het moderne ver- die steeds ©rg tegen gymnastiek was, had. men koer -te doen beantfwoorden. wotcn over te halen, daarmede eens kennis te roa- Ook thans ligt „een radicale overgang van vrijlhan hen. Nadat „de sterke vier" dan ook eenige oefenin- del tct bescherming" niet in de plannen der regee- cng ,4? brug hadden gedaan, w.o. enkele zware ring. en moeilijke toeren, was de oude heer geheel om- Oirtren'f den Woningbouw is de regering van g^keera en bracht hij hulde aan de gymnastiek, oordeel, dat overheidssteun Alleen moet worden "ver- Pe opvoering van het stukje was heel goed en af en leend daar waar dat ter verbetering van woning- toe as. er hartelijk om gelachen. Het is voor de toestanden onvermijdelijk is te achten. De gewone vereeniging wederom een mooie avond geweest, woningproductie dient zoo snel mogelijk wederomj —WIERINGERWAARD. aan het particulier bedrijf te worden overgelaten. Zaterdagavond vergaderde de Sociëteit „De Een- „Met het oog op de urgentie van andere aange- drachtc"onder leiding van den heer S. Sieswerda. legen heden zal zijn af te wachten of tof spoedigo De heer Limpers als secretaris, leeat de notu- behandelihg van de Zondagswet en van de Begrafe- len voor. welke goedgekeurd worden, niswet kan worden overgegaan." Ten aanzien van de Do rekening van den penningmeester, nagezieffi Staatsloterij eh den vaccinedwang zijn maatregelen door de heeren A. Sleutel Az. en C. Waiboer Cz., in voorbereiding. geei'fc een voordeelig saldo ad f I6I.3IV2. De ont- vangsten met inbegrip saldo vorig jaar bedroegen OVERPLAATSING BOVENTALLIGE LEERKRACHT f 192.00V3de uitgaven f 30.68. TEN. Volgt verkiezing 3 bestuursleden in de plaats De minister van Onderwijs heeft tot GedL Stagen Van de heeren H. Limpers. H. K. Koster en R. der onderscheiden provincies een schrijven gericht Kaan. Eerstgenoemde is als secretaris herkies- van den volgenden inhoud: „Tengevolge van ae baar en wordt natuurlijk weer herkozen,, terwijl nieuwe bepalingen der Lager Onderwijswet 1920, de heeren K. Zijp en A. Rot worden gekozen voor zooals die bij de wet van 23 Junii 1923 (StbL n-o. 287) de beide andere aftredenden. is gewijzigd], zijn aan verschillende open-bare lagere Alsnu wordt, in bespreking gebracht, om bij scholen onderwijzers verbonden boven liet aantal, gelegenheid van het 25-jarig bestaan der sociëteit hetwelk in artikel 28 der wet verplicht is gesteld;. een feestavond te houden met dames.*,Het bestuur „Hoewel in verband met de overgangsbepaling heeft por advertentie in „De Komeet" aanbiedingen van 2 van-artikel LXIV onder a dezer wijtzigings- govraaga om dezen avond aangenaam te vullen, wet, de Rijksvergoeding der jaarwedde voor deze Een groot aantal aanbiedingen zijn ingekomen., Be- boventallige leerkrachten in vele gevallen ittot en sloten wordt, om Mr. A. W. Kamp uit den Haag, met het jaar 1925 kan worden genoten, komt het mij die ook in Ann$. Paulowna is geweest en daar uit- uit een oogpunt Van bezuiniging gewenscht voor, dait stekend heeft voldaan, te engageoren. door de gemeentebesturen reeds thans worde over- Dan wordt voorgesteld om voor de dames een of wogen, in hoeverre bij; voorkomende vacatures aan meer taarten te laten maken en voor de heeren een DE STAATSBEGROOTING 1924. De memorie van antwoord op het voorloopig ver slag van de Tweede Kamer nopens hoofdstuk I .(algemeene beschouwingen) van de Staatsbegrooting voor 1924 is thans verschenen. Daaruit blijkt, dat de regeering den aanvankelijk beraamden maatregel van tijdelijke stopzetting van alle periodieke tracte- mentsvertioogingen meent niet te moeten handha ven; deze kwestie zal nader overwogen worden bij de herziening der jaarwedderegeling, die tevens een onderdeel van'»de plannen der regeering vormt. Behalve dat afgezien wordt van de invoering van het zevende leerjaar, zal voorloopig van verdere uitbreiding van het aantal lagere scholen en van op richting van nieuwe hoogere burgerscholen en gym nasia geen sprake mogen zijn. Verder is een herziening'van de pensioenwetten in voorbereiding, waarvan het ontwerp nagenoeg ge reed ligt en aan den stijgenden druk der wachtgel den zal zooveel mogelijk paal en perk worden ge steld. andere scholen deze boventallige onderwijzers voor plaatsing aldaar in aanmerking kunnen woMen ge bracht. „In de eerste plaats dient hierbij te worden! gelet I op vacatures aan scholen in dezelfde gemeente, waarin alsdan door overplaatsing overeenkomstig het bepaalde aan het slot van het negende lid van art. 36 der wet kan worden voorzien. Doch ook ver dient het aanbeveling na te gaan, of een benoeming van deze boventallige onderwijzers aan een school in een andere gemeente kan worden bevorderd. „Indien de gemeentebesturen reeds thans hunne aandacht aan deze zaak wijden, zal in vele gevallen opwachtgeldstelLing met ingang van 1 Januari 1926 kunnen worden voorkomen. „Ik heb de eer uw college te verzoeken! door uw© welwillende tusschenkonist het bovenstaande ter kennis van de betrokken gemeentebesturen te brem gen/' TOEZICHT OP DE BUITENWEGEN. Te Alkmaar is op initiatief van den commissaris van politie en in navoiglng van de provincies Fries land en Groningen een vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt in Noord-Holland boven het IJ een vrijwillige verkeerspolitie in het léven .fa roepen, die toezicht op de buitenwegen uitoefent enl in samen werking met de autoriteiten een betere naleving van de bepalingen der motor- en rijwielwet tracht te verkrijgen. FRAUDE MET WERKLOOZENSTEUN. Bij de controle ter gemeente-secretarie te Naardien bleek, dat er kaarten waren ingeleverd van personen die uitkeering hadden genoten, terwijl zijl tevens bij de gemeente om steun aanklopten. Een onderzoek bracht aan hot, licht, dat hét (leden betrof van1 den NecL Fabrieksarbeidersbond. De politie meende te kunnen vaststellen dat dé penningmeester van de afdeeling d« fraude had gepleegd. Wanneer een werküooze zich bij hem aanmeldde, dan vroeg de penningmeester aan heb hoofdbestuur machtiging tot uitkeering uit de werkloozenkas. Deze machtiging gold: voor eenige wéken, en kreeg nu dé werklooze geëngageerd de heer Emll Moretti en vertwiasde een ieder met zijn verrassende prestatie als Hlusiönist, equilibrist enz., enz. Heit was werkelijk verbluffend wat wij te zien kregen. Daarna speelden de dames De Leeuw-Brak en De Leeuw, met den hoer J. Modder het successtuk: Villabewoners en Apachendwong van mej. Modder- Toes en den heer P. te Bück. Wij moeten nog noemen de "dames Molenaar-Van Ingen en Jimmink, terwijl ook de heer Blauw eenigo mooie voordrachten deed. Dokter Oterdoom zorgde voor mooie zangnum mers. Eigenlijk moesten wij nog meer medewerkenden noemen, maar het is heusch te veel. Laat ons ten slotte nog verklaren dat het een heel mooio avond is geweest. HET WA8 GELADEN. Te Waalwijk heeft een' 18-jarige horlogemakers knecht van den heer D„ gistermiddag bij hot schoon maken van een revolver, waarvan hij niet wist, dat het geladen was, een schot in de maag gekregen. Do jongen is naar het ziekenhuis in Den Bosch over- gebraoht. Men vreest voor zijn leven. EEN ZONDERLING ONGEVAL. Zaterdagmorgen had bij hotaangaan van den schooltijd in do openbare lagere school te Roode- sehool een ongeluk plaats. Eén der leerlingen, zoon van een treinconducteur bij de Nederland9che Spoor wegen. bevond zich onder een schoolbord tusschen twee lokalen. Do draad van het bord brak plotseling af en de arme jongen geraakte er onder. Hij, werd zoodanig gewónd, dat hij bijna onmiddellijk stierf. LANGEND IJK. U Is in de afgeloopen week weer druk geweest met hét afleveren van onze stapelproducten. Niet minder dani 253 wagons van 10.000 K.G. groenten werdén ver zonden, ferwijl nog 71.0 ton per motorvaartuigen! werden afgeschippend. De prijizeru zijn irttusschen nog gestegen, zoodat er reeds roode kool verkocht is voor f 1040 per wagon van 10.000 Kg. In de laatste weken is do voorraad flink geslonken!, weshalve er in vergelijking met het vorig jaar minder groente aanwezig is dan toen. Dit kan een) factor zijn, die ook voor 't vervolg van dit seizen dé prijzen op peil kan houden. sigaartje klaar te zetten. Over introducie wordt ook nog een hartig woordje gesproken, waarvan ;t slot is dat ieder lid 2 dames mag introduceeirefm De datum wordt vastgesteld op .16 Februari, ter wijl op voorstel van-den heer A. Rot nog word,t besloten evengoed de jaarliiksche kolf- en biljart avond te houden. Deze wordt bepaald op a.& Za terdag 2 Februari. Hierna sluiting. WINKEL. Zondagavond gai Winkel's Harmonie onder lei ding aai. haar aireoteur, den heer P. Pranger, een schiti erende uitvoering, bijgewoond door een volle zaal belangstellenden. Dat de uitvoeringen van Winkel® Harmonie op f.rijs v orden gesteld, is wol door een zoo groot be- angstellend publiek bewezen, en gebleken uit het dankbaar applaus, dat directeur en spelers ten 'deel vlei., Een gezellig bal hield allen nog geruimen tijd bjjeen OVERPLAATSINGEN. De kantoorbediende 2de klas bij do Posterijen te Anna Paulowna, Mej, M. Lekkerkerker, is vandaar overgeplaatst naar Amstelveen, terwijl Mej. E. Krom van Winkel naar Anna Paulowna gói-t. 'T ZAND. In de J.1. gehouden vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim alhier, werden als voorzitter en secretaris respectievelijk herbenoemd de heeren J. A. de Wit en B. Elzer. SCHAGERBRUG. Men deelt ons mede, dat de heer M. Schrieken, timmerman te Stolpervlotbrug, voornemens is zijne timmerwerkplaats meer naar de eischen des tijds te doen inrichten en daarin electrische machines zal doen plaatsen. 'T ZAND.' Zaterdag j.L is hier ©en gezellig© Nutsavond ge houden. Dé openingsrede hield de' heer Elzer, ter wijl de heeren C. de Leeuw, D. van Ingen en mej. De Leeuw een komisch stukje, getiteld: De Gebroken Spiegel opvoerden. Daarna volgden een 4-tal dames en heeren met D© Kraamvisite. Verder was expres Trekking ven 950 na turners ten overstaan van N ot ar is AG MUL lE MAANDAG 28 Januari 1924 Prija vaa t 1000 12180 400 3276 200 1768 4763 9325 10541 20907 100 1328 1626 1741 4336 6197 8097 90009260 10708 11136 16299 20162 20304 20716 20895 20981 Prezen m f 90.»dgen geld.» 7t 2200 4044 SZ2A 7952 IC404 13095 15583 1829. 115 2451 4Ï16 29 921056513150 961Ö55* 210 2531 24 5073 8024 69 74 15745 18665 479 2603 4200 6007 80 10690 13316 15899 13754 518 94 8 86 8148 971375316005 68 512 95 60 8410712 13884 61 79 /18 2736 72 6152 8363 40 13957 16208 18892 38 2807 4311 6329 882310987 68 8918957 J56 13 4428 84 7611125 91 16381 69 .002 2987 51 6471 91001129614121 16666 19028 61 3041 4598 6605 9240 11347 43 16777 39 .203 3176 4804 8 .9311 54 4516801 61 84 3286 17 51 9430 11441 9016907 10314 .408 3361 33 90 341151814237 90 68 36 3497 49 Ö728 9578 30 14355 17024 94 71 3515 4938 62 9614 6014478 "63 19413 <530 81 56 7025 6411063 8417352 19600 30 87 74 84 991221414547 17688 19747 57 3686 5037 7102 9811 72 14G2& 17824 19889 1630 3730 5149 7230 71 12321 14705 70 19902 1738 31 75 7320 73 58 1495817911 81 63 92 5284 21 1010912601 15268 2920053 .627 3963 '5358 7573 58 28 15351 18158 20176 36 4038 5521 7612 75 12963 15458 18218 20555 31 42 5632 77081C381 13079 89 92 20729 50 ^acer ar touw». M 2756 4747 6861 0232 11883" J4687 17243 1*km 37 74 4859 87 5311019 8917341 19422 114 73 69 0920 8326 2414745 60 36 43 99 4014 54 95 48 6917409 79 89 2812 73 56 0404 5214803 40 88 238 18 90 7026 15 6 48 19501 47 30 5010 29 18 96 9 66 31 64 46 24 68 901 328 2960 42 73 9507 93 45 67 75 7130 964012112 793004 Tl 411 16 5100 12 22 44 509 40 82 29 3153 93 6212200 63 74 41 75 9703 44 83 1812329 42 44 91 10 75 1217557 24 75 3617607 59 15 19663 80 69 88 86 17725 1970y 21 5214911 33 5ü 74 5217 7208439325 8255 82 47 81 6312460 6117805 82 84 91 76 7336 9837 G6150Ü9 18 9 y 605 96 5313 66 9920 87 43 4019861 30 3236 21 90 211250515131 97 19919 31 37 24 93 22 43 33 98 30 32 70 71 90 J0045 63 5817930 69 36 80 95 7415 52 7415215 38 7* 43 85 5405 07 V 94 30 5820036 53 3305 26 7529 94, 08 40 88K»02ma 41 9410246 57 57 7603 87 96 60 8 921271315338 74 20 97 20 97 90 71 751 3452 57 88 871 90 945 3501 73 90 5535 1022 92 94 1402 3642 95 15 51 5Q05 45 73 47 61 93 82 731602820105 52 27 59 28 77 46 66 00 6315401 18140 .72 7410325 87 83 71 20268 81 6712927 92 75 83 - 9510446 51 93 91 85 67 10 7732 6813012 1555218237 20338 67 85 24 3710532 27 15690 45 73 J&S 80 71 38 57 53 91 94 20438 iS 94 85 50 78 8015769 44 3715 8713 731064413126 7918359 19 38 9210706 4615834 f 84 20 86 97 37 53 37 *8447 48 S804 78Q1 61 13211 40 __47 2510801 49 62 12 97 1013300 48 69 75 77 72 88 BB «056 91 CG58 .13884 89 44 9912 70 72 43 84 1044 "i«s a-B M 68 73 18515 20500 06 62 13 88 01 66 86 33 4816002 78 28 87 68 60 24 05 44 76 84 01 18015 8013476 07 0713615 16062 48 MOS 2210612 32 02 30 ,23 «7 3816104 «23 24 76 81 .„70, 20 013673 16224 16716 206» - ^3^*040 76 44 42 17 1057 «343 6337 «06112351373» 47 ,ra07 2002 6a 42 8347 41 13806 60 18818 40 74 83 58 80 25163» 21 46 4302 Ö4ü 8422 U2» M020 10437 60 2170 U 36 34 80 60 40 ,„63 00 08 18 34 SS 87 04 4018001 00 2201 27 58 <«57 0314138 85 61 2072| 13 60 76 864511300 14256 86 ll»oe 43 42 4412 6643 04 23 72 06 40 68 23 35 «0311414 8016603 ,„80 2319 70 „48 01162214332 99 19104 60 71 86U7 38 52 3816628 78 91 72 25 „69 62 30 7619214 92 74 42 8864 0214476 16756 2415 05 50 8911688 77 72 22 4501 „77 961170014503" 82 2535 4 6760 OO32 53 25 87 51 8 63 51 11818 35 16896 74 11 94 79 25 45 16048 3642 73 6828 07 41 14625 1703219308 78 78 31 9167 48 39 77 10 79 4680 38 72 58 59 17176 65 *00 4725 47 74 61 7017208 68 Vorii»15«Hoadi moauu-iu. UWw. «MWH.JI.1M8W. ,14887 m-ï. 14X7' 56 44 51 84 04 97 16 20608 58 13 59 20 75 08 77 20901 78 66

Schager Courant | 1924 | | pagina 6