Raad Oude Niedorp. Donderdag 31 Januari 1924. 67s<e Jaargang. No. 7376. Vergadering van, den Raad der gemeente Oude Nie dorp, gehouden op Woensdag 30 Januari 1924, des namiddags 2 uur. Voorzitter Burgemeester Meijer. Aanwezig allen. De voorzitter opent de veijgadering met een. harte lijk welkom aan allen en zegt voorts: Moest de heer Wit ter vorige vergadering constateeren, dat de heer Pluister wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, ook ik constateer thans, dat de lieer Pluister door ongesteldheid de vergadering ni.t kan bezoeken Ik hoop, dat de heer Pluister spoedig hersteld moge zijn. Daarna worden de notulen door den waarnemen: den secretaris, den heer Kooijman, gelezen. De no tulen worden na lezing goedgekeurd. Do heer Liefhebber vraagt naar aanleiding der no tulen1, of er al verder werk is gemaakt van de ver zoeken om electriciteil, die zijn ingediend. De heer Tromp zegt, dat er wel aan de voorberei ding is geweikt, maar daarin is door de omstandig heden, die plaats hadden, stagnatie gekomen. Do heer Liefhebber informeert of er al opgaaf is gedaan. Do heer Tromp zegt, dat die wél is gedaan, maar mot het cog op de benoeming van den Burgemoes- ter, is er uitstel in de zaak gekomen. Ook is hok winterseizoen al wat gevorderd en kan dezen win ter door de verzoekers toch niet van de electriciteit worden geprofiteerd, dus was er feitelijk ook niet direct haast bij de uitwerking. De heer Liefhebber meent, de zaak is nu aan de orde cn hoe gauwer we cr verder work van ma ken, hoe beter. De heer Tromp: Wij zijn aanvankelijk wel met spoed aan 't werk gegaan. De lijnwerker heeft de lengte opgenomen, een schetsje gemaakt, dat naar het P.E.N. te Schagen is gestuurd en ook door ©en afgevaardigde van het P.E.N. is opname gedaan. Maar de winter viel in en toen kon het geeli voort gang hebben. De heer Liefhebber zegt, heel goed te begrij pen, dat het met het oog op de benoeming van onzen burgemeester is opgeschort. Maar thans is in de benoeming voorzien. Nu zou spreker het goed achten, om verder voort te gaan. De heer Tromp zegt, dat er spoed is betracht. Do heer Liefhebber wijst er pp, dat de winter nu is geweken Voorzitter vraagt den heer Liefhebber, of deze een voorstel doet. De heer Liefhebber antwoordt bevestigend en zegt voor te stellen, meer spoed met deze zaak te maken. De heer Tromp kan er zich mee vereenigen en steunt dit voorstel. Voorz. zegt, dat het niet op de agenda staat, en zou het straks bij de rondvraag verder willen behandelen. Wordt goedgevonden. Ingekomen is van B. en W. der gemeente Winkel I een met toepassing d er wenken van Ged. St. gewij- i zigde overeenkomst inzake toelating van kinderen uit nevengemeenten (Barsingerhorn, Hoogwoud, N. Niedorp, Niedorp en Heerhugowaard), op de O. L. school of op de school voor Uitgejbr. Lag. Onderwijs te Winkel. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstel len, om deze overeenkomst goed te keuren. Op een vraag van den heer Liefhebber zegt Voorzitter, dat het iets is van adininistralievem aard. Voor leerlingen van hier, die op een der scholen te Winkel gaan en wier ouders het niet kunnen betalen, zou voor een leerling der O.L. school aldaar f7.50 per jaer en voor een zoodani- gen leerling op de school voor Uitgebr. Lager Onderwijs f 10 's jaars door onze gemeente moeten worden betaald. Algemeen kan do Raad zich met de overeenkomst vereenigen. Benoeming gemeente-secretaris. Voorzitter deelt mede, dai de aanbeveling van B. en W. luidt: No. 1 B. J. F' Meijer, burgemeester van Oude Niedorp no. 2 II. Brons, commies ter secretarie te Stadskanaal. De heer Liefhebber vraagt, of we eerst in comité zullen gaan. De heer Molenaar meent, dat dit niet noodig zal zijn De heer 1 romp vindt wel goed om eerst in comité te gaan. Ook anderen vinden dit goed. De Raad be geeft zich in comité. Na heropening der vergadering wordt de uitslag j van de stemming medegedeeld en zijn op nummer 1 van de aanbeveling alle stemmen uitgebracht, zoo- dat Burgemeester Meijer tot gemeentesecretaris is benoemd. Voorzitter zegt: Ik dank de heeren wel voor het in mij gesteld vertrouwen met deze benoeming en ik hoop. dat vertrouwen in alle opzichten te mo gen nakomen. Hierna volgt algemeene felicitatie. Aan de orde is: benoeming ambtenaar voor den Burgerlijken Stand. B. en W. hevelen aan den E.A. heer B. J. F. Meijer, burgemeester. Deze wordt met algemeene stemmen tot Ambt. v. d. Burgerlijken Stand benoemd, spreekt ook hier zijn dank uit voor het vertrouwen, dat hij zich ook in deze functie hoopt waardig te maken. De heer Tromp zegt tot den Burgemeester: Ik foliciteer u wel met deze benoeming, Burgemeester, en ook met het feit. dat u met algemeene stemmen is benoemd, waaruit vertrouwen spreekt en ik hoop, dat de samenwerking weer even genoegelijk moge zijn. als die met wijlen uwen voorganger was. Volgt algemeene felicitatie. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen om in verband met de benoeming van den gemeente secretaris. aan de Kroon vergunning te verzoeken tol combinatie van het Burgemeestersambt met het secretariaat. B. en W. vragen den raad machtiging om zoodanig verzoek te mogen indienen. De raad verleent met algemeen goedvinden deze machtiging. B. on VV. stellen voor om in verband met de be noeming van den Abt. v. d. Burgerlijken Stand eenj kleine wijziging te brengen in de verordening, re gelende de werkzaamheden voor dien ambtenaar. En wel om daar waar staat: ten overstaan van den heer J. Nagelhout worden de huwelijken gesloten, in de plaats te stellen ten overstaan van den heer B. J. F. Meijer worden de huwelijken gesloten. Algemeen wordt deze wijziging goedgevonden door den Raad. Op de gemeentebegrooting, dienst 1924 zijn enkele bemerkingen van Ged. Staten gekomen, die van administratieven aard zijn, Ged. Staten verzoeken wijziging der begrooting overeenkomstig hunne nota van aanmerkingen en voorzitter zegt. dat B. en W. voorstellen, om aan de wenschen van Ged. Staten tegemoet te komen en dienovereenkomstig wijziging te doen. De heer Over: Als wij het anders zouden wijzi gen. kwamen we daar misschien toch niet mee klaar. Voorzitter is dat wel met den heer Over eens. Algemeen goedgevonden om volgens bemerkingen van Ged. Stalen wijziging te doen. Voorzitter brengt in bespreking verhalen van pen- s'ocninkoop. Een maximum van een vierde van :lcn pensiocninkoop kan op ambtenaren worden ver haald, drievierde van den inkoop blijft dan ten laste van de gemeente. B. en W. stellen voor, deze een vierde op de amb tenaren te verhalen en wel op de ambtenaren: Dr. Maats. C. llollenberg cn D. de Groot. Algemoen wordt dit goedgevonden. Voorzitter vraagt of iemand buiten de agenda, voor de zoogenaamde rondvraag nog iets heeft... De heer Molenaar zegt dat straks is afgesproken om daarbij het door den heer Liefhebher gespro kene over verzoek aansluiting electriciteit, verder te behandelen. Voorzitter verleent den heer Liefhebber nu het woord en de heer Liefhebber wijst er op, dat het hier is een aanvrage van bewoners uit een deel onzer gemeente, (dat geen gas heeft), om electrici teit te mogen hebben. Spr. zou wel de kosten willen weten om daarna te overwegen of wij er op kunnen ingaan. De heer Tromp zegt, inlichtingen hierover zullen wel van mijn kant moeten komen, maar ik heb tot mijn spijt nu de gegevens niet hij mij. Die menschen waren wel wat nonchalant hij hunne op gave en ze zeiden, het te zullen probeeren, maar als het niet bevalt, dan zou bij een jaar weer op zegging volgen. Voor loco-hurgemeester Wit was het toen bezwaarlijk om het verder af te werken. Ik vind heter, dat we eerst met de verzoekers eens vergaderen, om te hooren, wat zij willen. Als zij de electriciteit een jaar gebruikt bobben en dan opzeg gen, als het niet bevalt, dat is niet goed. Beter ware het, wanneer we hen b.v. voor eenige jaren zouden kunnen verplichten. Want de aanleg is duur. De heer Wit zegt: Enkele aanvragers hebben ge zegd: we wachten het eerst nog wat af. Ik zou ook beter vinden, eerst mot de aanvragers vergadering to houden. Algemeen wordt goedgevonden, het voorstel van den heer Liefhebber (om spoed te betrachten met het verzoek om electriciteit) om bericht en raad te stel len in handen van B. en W. De heer Molenaar zegt. dat de electriciteitsdraden naar zijn perceel door den grooten afstand in een bocht hangen en onlangs, toen er een tak op viel. heen cn weer zwiepten, over elkaar gingen en wel zoodanig, dat het vuur er uitsprong. Wenechelijk acht spr. het, om er een paar palen hij te plaatsen. Daar was mee gewacht in verband met uitbreiding net, maar spr. zou'het toch nuttig vinden, dat een paar palen worden bijgeplaatst. De heer Tromp wil er den lijnwerker mee in ken nis stellen. Voorzitter vraagt, of wat de heer Molenaar zegt, eer. amendement is op het voorstel van den heer Liefhebber. De heer Molenaar licht toe, dat dit niet zoo is en 't zou eerst van mij af beginnen, maar nu de buurt schap F.lba er ook bij kwam, wordt het anders en is het idee om van Kruit af te beginnen. De lieer Tromp licht nog toe, da behalve dat do draden bij Molenaar door den grooten afstand in een bocht gaan en zwiepen, de omstandigheid dat Mo 'enaars perceel niet hoog is en de draden niet hoog zijn. voor beladen wagens gevaarlijk kan zijn. Goedgevonden wordt, dat B. en W. in verhand met de opmerking van den heer Molenaar maatregelen zullen treffen en de zaak naar beste inzicht zullen afdoen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit voorzit'er daarna onder dank de vergadering.

Schager Courant | 1924 | | pagina 5