Gemengd Nieuws. Reclames. Burgerlijke Stand. AUTO-ON UK LUK KKN. Zondagavond omstreeks 0 uur heeft op den Rijks straatweg tusschen den Hakkelaarsbrug en het stoomgemaal bij Naarden een ernstig auto-ongeluk piaats gehad. Komende uit de richting Amsterdam, moost de heer G. F. B. Grotenhuis, wonende aan de Spiegelstraat te Bussum, voor een eruto, die van te gengestelde zijde kwam, uitwijken, waarbij hij on danks den kalmen gang, den gladden, door den sneeuwjacht niet te onderscheiden berm van den trekvaart afgleed. Remmen mocht niet baten. De inzittenden, bestaande uit het echtpaar Gro tenhuis en kind en het echtpaar A. Burgers en 2 kinderen, eveneens uit Bussum, trachtten uit de met linnen overkapte auto te komen, welke inmiddels reeds in het water kantelde. Het mocht allen, deels elkaar helpend, gelukken den berm te bereiken, met uitzondering van de 40-jarige mevrouw Grotenhuis. Op het gegil kwamen twee hier toevallig patrouillee- rende Rijksmarechaussee uit Bussum af. De auto was zoodanig gekanteld, dat de wielen boven water uit staken. Met groote inspanning van de marechaussee, omwonenden en automobilisten, die dezen drukken verkeersweg passeeren, gelukte heli nh half uur werkens de auto zoover te keeron, dat mevr. G. uit den wagen kon worden gehaald, maar het leven was reeds geweken. Tot zoover het bericht van onzen correspondent. Zondagavond spraken wij nog den heer W. Hep- ner, die met zijn auto Juist op het oogenblik van het ongeluk op de plek des onheils aankwam. Hij reed in een dikke wolk stoom van de Gooische tram, welke het uitzicht belemmerde. Daarom had hij zijn vaart verminderd. Toen ae auto uit de wolk kwam, zag de chauffeur van den heer Hepner, de heer J. Lansing, op een afstand van 60 k 100 meter vooruit een auto de vaart inrijden. „Wij stopten onmiddellijk", reide de heer Hepner, „en stonden ongeveer 20 meter van de verongelukte auto stil". De auto lag circa vier meter van den wal af, de chauffeur, de heer Lansing, sprong te water en zwom naar den wagen, welke op een zijde was gevallen, toe. Het gelukte hem de inzittenden op het boven water stekende gedeelte van het voertuig te brengen. De heer Hepner stond tot zijn middel in de vaart tusschen wal en auto met het doel de drenke lingen aan den wal te helpen zetten. Plotseling sloeg de auto in het water verder om en kwam geheel on derste boven te liggen. De drenkelingen geraakten weder te water; een dame kwam onder de auto. Zij kon niet worden gered en moest verdrinken. De an dere passagiers konden uit het water gehaald en zijn in een nabijzijnd huis gebracht. Iemand kwam nog aandragen met een haak. Daar na is getracht de auto weer om te trekken. Maar de haakstok had geen knop en gleed uit de handen. De heer Hepner, die na het reddingswerk naar Am sterdam was teruggekeerd, had met zijn auto meege nomen, de heer F. van der Neut, een wielrijder, die het ongeluk' h'a'd gezien en assistentie ihad verleend, De heer Van de* Neut vertelde, dat hij drie passeer rende auto's had verzocht te stoppen. Ze waren echter doorgereden zónder ook maar een' poging te hebben gedaan om te helpen. De heer Van der Neut zeide ook nog, dat hij, vóór de auto van den heer Hepner, een Fordwagentje had zien rijden met verblindende lichten. Vermoedelijk is de bestuurder van de verongelukte auto door dit licht den- koers kwijt geraakt. Dit werd' later door een der geredden trouwens bevestigd. De auto van den neer Hepner is voorzien van draaibare koplampen, welke naar rechts waren gedraaid. De heer Burger, eigenaar van den verongelukten F. N. wagen, heeft nog eenige mededeelingen gedaan aan onzen correspondent te Bussum. De heer Bur ger zat naast zijn zwager, den heer Grootenhuis, die den wagen bestuurde. De verdere familie zat achter in.. In verband met de gladheid van den weg werd langzaam gereden. „Even voorbij Hakkelaarsbrug", aldus zeide de heer Burger, „kwam ons een auto tegemoet met ge temperd licht. Vlak voor onzen wagen schakelde hij den schijnwerper weer in. Mijn zwager raakte daar door verblind en door de reflexbeweging gaf hij' een te sterken draai aan het stuurrad. Het rechter voor wiel gleed uit van de berm in de vaart, en dadelijk 1 daarop kantelde de wagen in het water. Ik probeerde dadelijk het portier open te maken, wat mij gelukte, maar op hetzelfde oogenblik duikelde de wagen ver der, zoodat hij onderstboven in het water lag. Mijn zwager en ik kwamen boven water en hielden ons vast, waarschijnlijk aan oen as van den wagen. Mijn vrouw, die aan het rechter portier zat, is waarschijn lijk door het lnstroomende water uit den wagen ge drukt. Mijn schoonzuster zat links, maar wij hebben haar niet meer teruggezien. De kinderen hebben zich ook aan den wagen vastgeklemd'; mijn oudste Jongen is aan den anderen oever terecht gekomen en beweert dat hij over het water heen geloopen is. Intusschen waren de marechaussees op de plaats gekomen. Zij riepen ons toe: „Kunt u zwemmen?", maar dat kon den wij niet. Wij' klemden elkaar zooveel mogelijk vast en riepen om hulp. Het heeft wel een kwartier geduurd voor men met stokken en ladders kon ko men aandragen om ons er uit te halen. Er verliep een half uur voor men het lijk van mijn schoonzuster boven water had gehaald. Een daar wonende boer heeft ons van1 droge kleeren voorzien, en de auto van den heer Schouten, uit Huiden, heeft ons naar huis gebracht." Hdbld. - WIER INOERW AARD. De heer J van Ham hield Zondagavond met zijn kdnder-zangklasse een openbare les in de zaal van den heer Schouten. Echt jammer dat 't zulk slecht weer wa9, want dit willen we maar als oorzaak noemen, dat er betrekkelijk weinig menschen aanweizig wa ren, waardoor de kosten niet eens gedekt kunnen worden. Ze hadden een veel betere opkomst verdiend. De heer Van Ham weet uitstekend met kinderen oom te gaan. Wat heeft hij ze onder den dirigeerstok. Op 't programma stonden niet minder dan 16 nummers, die allemaal geheel voor de vuist werden gezongen. Kinderzang op zichzelf is altijd al aardig en wanneer men can zoo'n koortje hoort zingen als we hier heb ben, is 't werkelijk, een genot hen te hooren.. Wat we vooral mooi vonden, waren de liedjes Regendag 'door 3 kinderen), Avondlied (met solo), Janmaat, Zeemans liedje en Rozenmei (door 7 kinderen). Als toegift werd. een dOor den heer Van Ham zelf gemaakt, va- cantieliedje gezongen, en op verzoek werd ook nog eens gegeven Avondlied (met solo). De «oio werd door Annie Jansen erg mooi gezongen. Die jonge da me beschikt over een heldere mooie stem. Ook Betsy Feper, die in» Rozenmei een solo had, zingt erg lief. De heer Van Ham, die zeker veel moeite heoft ge had om dezen avond zoo goed te doen slagen, kan met voldoening op zijn arbeid terugzien, en we wil len hem fellciteeren met het succes. Na afloop kwamen 2 van de kleinste dames, nl. Betsy Peper en Dieuw Wit met een mand' bloemen op 't tooneel, die door eerstgenoemde met een heel aar dige toespraak op rijm aan meester werd cadeau ge daan als bewijs van erkentelijkheid. Meester vond 't almachtig aardig en bedankte de kinderen er dan ook hartelijk voor. Ook Burgemeester Haringbuizen nam nog even 't woord om den heer Van Ham te complimenteeren met 't succes van dezen avond en gaf aan alle ouders in overweging om hunne kinderen bij 't koortje te lo- ten aansluiten. Hierna werden de kinderen door meoeter onthaald op een taartje met een glas limona de, wat natuuriijk dankbaar werd aanvaard. Een dansje tot slot «r VAN EWIJCKSLUIS. Zaterdag 9 Febr. hield de gymnastiek-vereeni- ging D.O.K.E.V. een uitvoering voor donateurs en leden, in het lokaal van den neer J. Keuris. De zaal was geheel vol, geen stoel was onbezet. Do voorzitter, de heer H. Delver Pa, opent met een toepasselijk woord. Spr. brengt namens de vereeniging hartelijk dank aaa het eer*-lid. dm heer A. Langereis, voor bet gratis afstaan van land, om des zomers wedstrijden op te houden! Daar andere vereenigingen veel voor een terrein moeten betalen; biedt de voorzitter den heer Lan- reis een tafeltje met rookstel aan. De heer Lan gereis brengt zijn hartclijken dank aan de vereeni ging en zegt, dat zijn land geregeld voor. hun' disponibel is. (Applans). Verder wil de voorzatter nog even tanig gaan tot de Jubileumfeesten en een woord van dank bren- en aan den heer R. Dekker, voor de uitstekende hulp met den versierden wagen, waarmee de ver- eenlging toen den 2en prijs behaald. De vereeniging benoemt do heer R. Dekker als eerelid, welke deze benoeming aanneemt. Na het afwerken van het programma, waren de nummers die het mooist en meest oorreot werden uitgevoerd: vrije oefeningen dames, verwisseling groepen heeren, vrije oefeningen heeren, knotsoófé- ningan dames en het slotnummer hoogrek heeren. Zoo alles bij elkaar genomen, was deze avond voor D.O.K.E.V. een mooie avond. De voorzitter dankte de aanwezigen Voor hunne aandacht en gaf het woo3|l aan den heer R. Dekker, die naar aanleiding van de woorden, die de voort, had geasogd, oordeelde, dat niet alleen hem lof toekwam voor den versierden wagen, maar ook wel degelijk dtf familie Langereis en hij hoopte dat de vereeniging dit jaar een derde ring noodig had, aan het vaandel, voor de medailles, onder de leiding van haar kranigen leider. (Applaus).. het vergiftigingsgeval te amersfoort. De echtgenoote van den heer V„ die door toeval lige omstandigheden ternauwernood ontsnapte aan den dood door arsenicumvergiftiging en gas verstik king, welke misdaden door haar man waren gepleegd, heeft echtscheiding aangevraagd. Haar toestand, ten gevolge der arsenicumvergiftiging, is van dien aard, dat mevr. V. zich slechts moeilijk kan bewegen. Een groot gedeelte van haar lichaam zal vermoedelijk niet meer normaal worden. De drogisterij van den heer V. is gesloten. De Kon. Pharmaceutische fabriek te Amsterdam heeft een groot gedeelte van den win kelvoorraad, dat in depot gegeven was, per vracht auto laten terughalen. De sectie op het lijk van de moeder van den heer V. heeft geen sporen van vergiftiging aangewezen. Tel. een paard door molenwieken gedood. Uit Asten, 11 Febr. Zaterdagmiddag plaatste de landbouwer Biering» zijn paard en kar nabij' den mo len van den heer van Stekelenburg en verwijderde zich om in het dorp een boodschap te doen. Het paard heeft zich blijkbaar losgetrokken eni gich daar na omgedraaid, waardoor het een slag kreeg van een der molenwieken. De volgende wiek bracht het paard een tweeden klap toe. De klappen moeten hard aangekomen zijn, want de wieken braken af en vie len met donderend geraas naar beneden. De ijzeren as, ter dikte van circa 9 c.M. werd finaal gebroken, terwijl ook de kap van den molen beschadigd was. Het paard stierf na eenigen tijd. Door de politie is van een en ander procesverbaal opgemaakt. Tel. een adres van „volksonderwijs". Het hoofdbestuur van „Volksonderwijs" heeft na mens de 31.000 leden dier vereeniging tot de Kroon een adres gericht met het verzoek, het Koninklijk Besluit tot verhooging van den toelatingsleeftijd tot het lager onderwijs in te trekken.^ overreden. De koopman Van der B. uit Lieshout la Zaterdag avond te Eindhoven door een stoomtram overreden en gedood. bosch- en heidebrand. Van Zaterdagmiddag half twee tot 's avonds 8 uur, heeft te Drunen een groote bosch- 'en heidebrand ge woed. Vele hectaren hei en eenige mastbósschcn, toe-' behoorende aan de gemeente Drunen, zijn een prooi van de vlammen geworden. brand. Gisternacht s brand uitgebroken In de gemeente lijke concertzaal in de Lange Bagijnenstraat te Haar lem. Om half zes was de brandweer aanwezig; met 3 slangen op de waterleiding werd het vuur gebluscht De schade 19 aanzienlijk. De vloer van de gaanderij Is evenals het plafond op verschillende plaatsen ver brand, zoo ook een 60 stoelen. Bij het nemen \an de oerste maatregelen zakte de brandweerman a. S. door den vloer van de gaanderij. Hij moest naar het St Elizabethgaathuis worden vervoerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Na ongeveer een uur was men den brand meester. NEDERLANDSCHE DAME TE BRUSSEL BESTO LEN. Te Brussel, in het hotel, waar zij haar intrek had eenomep. is de 21-jarige M&rie Bartels uit Helmond het slachtoffer van een hoteldlief geworden. Een bedrag van f1350 werd haar ontstolen; honden ver giftigingen. De vergiftiging van honden in de Melickerhelde na bij Roermond duurt nog steeds voort. De politie heoft ontdekt, dat stukjes vleesch worden gestrooid met strichine. Het aantal gestorven dieren, wo. prach tige exemplaren Dultsche herdershonden, schaap- en jachthonden, is thans gestegen tot 30. doodelijk ongeluk. Zaterdagmiddag reed de 7£-jarige A. de Korae met zijn twee paarden bespannen wagen over de brug SpiëringwegKruisweg onder Haarlemmermeer. De wagen was beladen met zakken kunstmest en pak ken stroo. Op de brug gleed De Korne, die op een zak kunstmest zat, van den wagen en kwam zoo te recht, dat een achterwiel over zijn borst ging. De spoedig aanwezige geneesheer constateerde den dood. JUL1AN ADORP. De Postduivenvereniging „De Postduif' vergader de Zaterdagavond inj het lokaal van den' heer J. Ma- rees. Aanwezig waren 10 leden. De opening der bij eenkomst geschiedde door den voorzitter, den. heer Jb. Ma-rees, die den secretaris, den heer j. Délver, verzocht de notulen van de vorige vergadering te le zen, dewelke wqpden gesanctioneerd. Daarna het finantieel verslag van den penmimgmeea ter, den heer W. F. Pluijmers. De heer J. A. in Veld en K. de Vries werden belast met de controle van boeken en bescheiden, en rapporteerden dat alles in orde bevonden was. De ontvangsten hadden bedra gen f 37.65, de uitgaven f 11.31, alzoo een batig saldo van f 26.34. De voorzitter zegt èn penningmeester èn controleurs dank voor accuraat beheer en hunne moeite. Vervolgens kwami in behandeling hoeveel dftjphH ma's er zouden worden uitgereikt tijdons een wed vlucht. Na eenige besprekingen wrd vastgesteld drie diploma's uit te reiken per vlucht, te beginnen met het station Delft. Daarna werd ret vliegprogramma voor 1924 opgemaakt, en zal er wordën gevlogen vanaf de volgende stations: Behagen, «Alkmaar, Be verwijk, Delft, Rotterdam, Middelburg, Utrecht,, De venter, Enschede, Nijmegen en Horst, Maastricht en Simpelveld. Half Maart zal de eerste vlucht ondernot- men worden. Voor het puntenvliegen kampioenschap werd bepaald, dat men voor een len prijs 3 punten, een 2en prijs 2 punten en voor een Sen prijs 1 punt zal bekomen. Verder kwam ter pprake verhooging der contribu tie, en werd deze vanaf 1 Maart tot 1 Ootober a.s. ver hoogd van 25 op 35 cent per week. De agenda was hiermede afgewerkt en volgde de rondvraag, waarbij naast eenige andere besprekin gen nog werd medegedeeld, dat door 0 begunstigers 6 niedalnlles waren beschikbaar gesteld. Niets meer san de orde zijnde, dankt voorzitter de aanwezigen voor hunne gezante® aanwowefktiig eo STult de bij eenkomst. AARTSWOUD. De opkomst van het publiek om het duo Verra te hooren, was gering. Het voorgedragene had echter een betere opkomst verdiend. ANNA PAULÖWNA. Zaterdagavond hield de Nutevereeniging „Oefe ning kweekt kunst", haar derde bijeenkomst in de Vlas- en Korenbeurs. Na opening door den voorzitter, den heer H. Ponnekamp, las de secretaris, de heer J. A. Smit, do notulen, welke zonder op- of aanmerkingen, on der dankzegging voor de goede weergave, werden goedgekeurd. Vervolgens werd het concept-regle ment gelezen en onveranderd vastgesteld. De lezing werd gehouden door den heer J. Smit, die daarvoor, gekozen had „Een fietstocht van bootsman Arie'terwijl mej. Pennekamp als ver- „De tramwagen van Amsterdam, Belasting, Aan het venster, Moeder, Zog weet jij hetP en Bock bier"; Mej. Veter en de heeren Veter en Jn. Pönné- kamp voerden op „Klarettewyn", „de dames Joh. Wiggers en M. Witteman gaven Tiet kamerstukje „Mevrouw en haar Dienstbode", terwijl we van den neer H. Pennekamp en diens echtgenoote de voor dracht kregen „Klaas en Griet" en van mei. Troost „O, zoo lekker op de trap!". De heeren Veter en J. Pennekamp kwamen voorts nog met „Een kwar tiertje in de Rechtszaal" .de heer J. Smit met „Het zal niet gaan", de heer Jb. v. Eekeren droeg voor „Schuifdeuren!abrikant", terwijl mej. Joh. Wig- gers (op verzoek) „Verzoening" ten beste gaf. Bovendien werd de gezelligheid van den avond niet weinig verhoed door aen mooien, zuiveren zang van Mej. MT Witteman, die ten gehoore bracht: „Alleen op de Wereld", Om moeder te zijn", en ten slotte, op verzoek, nogmaals: „Lucht ballonnetje". Er bleek dus ook nu weer geen ge brek aan stof en het was dan ook met voldoening dat de voorzitter de bijeenkomst sloot, waarbij hy een woord van hartelijken dank bracht aan allen, die tot het welslagen van den avond hadden mede gewerkt. belangen van kleine gemeenten. Men meldt ons uit 'tGmverihage: Aan! het bestuur en de directie 'der „Vereeniging van Nederiandtsche Gemeenten" is inj een onlangs gehouden besprefcing van' enkel'é vertegenwoordigers van kleine gemeenten (Landsmeer, Horn, Leerbroek, Mierlo, Wieringerwaard) met de 'directie dier vereeni ging gevraagd om onderling contact en versterking van invloed van kleine gemeenten mogelijk te maken en te helpen bevorderen, oa. door goede vertegen woordiging in ihet bestuur, door oprichting van een adviescollege om hun wensöhen naar voren te bren gen en bepaalde voorstellen tot algemeene maatre gelen of wetten te bestudeoren, door vertegenwoor diging op vergaderingen door krinlgen van gemeen ten, waardoor een beperking van reiskosten wtordt verkregen. loonsverlaging spoorwegpersoneel. In de gisteren te Utrecht gehouden conferentie tus schen de directie van de Nederlandsche spoorwegen en de afgevaardigden van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, den R.-K.Bond „St. Raphael". den Prot. Christolijken Bond van Spoorwegpersoneel en den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel is nog igeen algeheele overeenstemming bereikt. Zoo men weet, heeft het congres der Nederlandsche Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel de rege ling aangenomen, mits aan een drietal voorwaarden wordt voldaan. Ten aanzien van de twee voorwaar den inzake de periodieke verhooging en de afronding der loonen van het werkplaatspersoneel kan de di rectie tegemoet komen. In verband met art. 36 werd nqede bereikt; dat geen wijziging hiervan zal worden voorgesteld. Echter wenschte de directie zich er te gen te beveiligen, dat een proces zou kunnen worden gevoerd tegen de nu vast te stellen nieuwe regeling en zal zij een voorstel ontwerpen om dit in het R. D. V. te doen opnemen. De vertegenwoordiger der Nederlandsche Vereeni ging heeft zich ten aanzien hiervan vrijheid voorbe houden. Nog deze week zal hierover een hoofdbe stuursvergadering worden belegd. te pletter gereden. Te Maastricht is gistermiddag Bemelmans, bood schapper van het klooster Rijckholdt, die op de Groote Gracht zich, op de fiets zittende, aan een •vrachtauto vasthield, door een vrachtauto van Fi- sette, die van tegenovergestelden kant kwam, te pletter gereden. de arbeidswet. De Kamer van Koophandel voor Noordhollands Noorderkwartier, heeft een enquete ingesteld naar de gevolgen der wettelijke arbeidsregeling in haar district. Uit de antwoorden blijkt, dat een soepeler arbeidswetgeving (verlenging van den arbeidstijd) van veel belang wordt geacht. Van slechts één bedrijf wordt gemeld, dat het met volle capaciteit werkt. In verband hiermede heeft, de Kamer den Minister verzocht maatregelen te overwegen, die leiden tot een dusdanige wijziging der Arbeidswet, dat deze meer in overeenstemming zal zijn met de hedendaag- sche bonjunctuur, die noodzakelijk een opvoering van de arbeidsprestatie vraagt. hollandsche zeelui bij den paus. De. Romeinsche correspondent van „De Tijd" meldt: Een aantal Hollandsche zeelieden van de kruisers „Tromp" en „Heemskerk", welke te Napels zijn biq- nengeloopen, hebben onder leiding van VHootaalmoe- zenir Alink, een bezoek gebracht aan Rome. In de Eeuwige Stad zijn zij door kardinaal Van Rossum in audiëntie ontvangen. Bij deze gelegen heid sprak de kardinaal de Hollandsche zeelui toe. Later heeft 'de Paus aan alle Katholieken vap de bemanning der Nedéblandsche oorlogsbodems een audiëntie verleend. Alle aanwezigen kusten den Paus de hand. DRAMA TE BRUSSEL. Op het eerste verdiep eenier herberg,, op de Blauw- steenkaai, te Brussel, woonde een Jonge HoUander, Nikolaas Sch., leurder, 24 Jaar oud. Sedert eenigen' tijd had men1 hem nüet meer (gezien, doch daar zijn beroep -lenige afwezigheid! bijbracht, maakte men zich daarom niet ongerust Zondagmorgen werden de bewoners echter een waren pestreuk gewaar, schijnende te kdmen uit de kamer van den Hollander en zij gingen de politie verwittigen. Deze brak de detir open- en op het bed vonden zij Sch. liggen, wiens lijk reeds in staat van ontbindilng verkeerde; en op grond! lag het lijk eener vrouw, dïe men hooit m hui's had gezien en die in de hand nog een revolver omkheldl hield. De eerste waarnemingen doen veronderstellen 'dat de vrouw, na Sch. vergiftigd te hebben, zich een kogel door het hooft} heeft gejaagd. Die vrouw, die elegant gekleed was, t>HJIkt volgens hare eenzeivigheidkaart te zijn Sidonie B„ vrouw T., 24 Jaar oud, wondende Rogier van' der Weydenetraat. Het parket zal nu trachten licht in dit drama te brengen. De twee lijken zijn voor 1 ijleschouwing naar het doodenhuts vervoerd. Volgens nadere berichten was de vrouw geen onbekende In huls; xdj was van haren man geschsf- den en ïeeftle met den leturen De good moet opstijgen tot Vrijdagavond; toen werd het koppel voor de laatste maaH gezien. o herkozen als leider der con servatieven. Uit Londen, 11 Febr. Baldwin, de premier van het verslagen conservatieve ministerie, is vanmid dag in eon partijvorgadoring met algonuxme stem men herkozen als leader van den Conservatie party. naar een wereldkonferentie? Do bladon publiceerden Zondag op in het oog loopondo plaatsen oen verklaring, die Hondorson, Minister van Bmnonlandacho Zaken, in do loop van een rede te Burnley, hoeft afgelegd. Verwijzend naar de jongste hartelijke correspon dentie tusschen MaoDonald en Poinoaré zeide Hen- derson: „Het schynt mij toe, en ik waag het mijn op rechte hoop uit te sproken, dat mijn uitlegging van den toestand luist is, dat reeds eon betere vor standhouding tusschen dit land on Frankrijk go- ponstatoerd "kan worden en "dat deze verandering binnenkort haar volledige uitdrukking zal vinden in een oonferentie, niot alleen tussohon deze beidé landen, doch ik mag zoggen, voor zoover wij dit kunnen bevorderen, mot allo naties van Europa en do Vereonigde Staten van Amerika, en dat zulk oonferentie een zeer daadwerkelijk en bevredi gend begin zal maken mét de stiohting van oen, nieuwe Internationale" die steunen zal op samen werking en goeden wil." spionnage in een vliegtuigenfabrier. De Parijsche politie heeft thans drie personen in hechtenis genomen, welke zouden zijn betrokken bij de reeds gemelde verduistering van documenten .over de nationale verdediging uit. de vliegtuigenfabriek Bréguet te Vélizy: Thivat, een teekenaar, mej. Kurtz, een typiste van Russische nationaliteit, en Boris Min- dioek, een bankwerker, eveneens een Rus. De zaak is aan het licht gekomen doordat een tee kenaar der fabrieken te Nieuwpoort in kennis was gekomen met een jongmensch, dat hem had voor gesteld tegen financieele vergoeding plannen van vliegtuigen uit te leveren, De teekenaar stelde zijn chefs op de hoogte, deed nochtans of hij voornemens was in de voorstellen van den jongen man te tre den. De politie deed verdere naspeuringen en slaag de er in Thivat te ontmaskeren. De twee andere ver dachten vielen kort daarop door de mand. Toch, blijkt reeds dat de zaak niet zoo heel veel heeft te beduiden, daar slechts enkele plannen voor de constructie van Bléguet-aeroplanes bekend zijn geworden. r groote brand op long island. Volgens een telegram uit New York heeft een ern stige brand gewoed te Sally's Inn (Long Island), waardoor zes personen omkwamen.4 Er zijn vijftien gewonden. Moeders die door een paniek waren aangegrepen, daar zij gevangen zaten in) de bovenverdiepingen van het brandende gebouw, wierpen vijf kinderen uit de venstens. nog steeds meer lawines. Uit Ween en. 10 Febr. De enorme hoeveelheden sneeuw blijven nag steeds lawines veroorzaken, waar door treinen bedolven en huizen, boomen enz. ern stig beschadigd worden. Tot nu toe zijn reeds honderd dooden gemeld. Het verkeer op de hoofdlijnen staat stiL Nabij Hieflau waren Zondag sol diaten bezig een automobiel uit de sneeuw te halen, welk werk-ver hinderd werd door een nieuwe lawine, waardóór red ding der inzittenden van de auto onmogelijk werd. noodlottig ongeval te milwaukee. Uit Mdlwaukee, 11 Febr. Tenjgevolge van! een bot sing tusschen een trein en een vrachtauto alhier zijn zes krantenjongens en een mail gedood. zware sneeuwval in new york- Volgens een draadloos bericht uit New Yorlk hoeft daar gisteren de zwaarste sneeuwval plaats gehad van den geheelen winter. De sneeuw ligt twee voet hoog. een engelsch stoomschip vergaan. Uit Lisa bon wordt gemeld, dat vart het s.s. „Mora" 17 leden van de bemanning zijn verdronken, onder wie de kapitein. de lijkverbranding. Sedert geruimen tijd maakt de wettige regeling van de quaestie der lijkverbranding een onderwerp van bespreking in de Belgische Kamer uit. Zooals men weet, is de al- of niet-toelating ook een punt van overweging bij onze Regeering. De Belgische libéralen in de Kamer verdedigen de 'lijverbranding op grond van de vrijheid van gedach te en godsdienst. Masson, minister van justitie, ver klaarde in de Kamerzitting van gisteren, dat hij voor stander is van de vrije laatste wilsbeschikking van den burger. Hij kan niet begrijpen dat de* katho lieken zich verzetten tegen" de facultatieve lijkver branding. Anders zou het gesteld zijn indien men da lijkverbranding wilde opdringen aan de katholie ken. Het argument als zou elk rechterlijk onderzoek ten gevolge van de lijkverbranding onmogelijk wor den, houdt geen steek, vermits geen begrafenis mag plaats hebben zonder een getuigschrift van den ge neesheer. De minister meende trouwens, dat de lijk verbranding toch niet de gunst van het publiek zal verwerven, daar de poëzie en de vredige atmosfeer van een kerkhof altoos grooter en schooner zijn, dan die van een gebouw, waar alleen urnen staan. Een slecht humeur,- slapeloosheid en schele hoofdpijn worden vaak veroorzaakt door leverstoor nissen. Foetert Maagpillen zullen het kwaad spoe dig overwinnen. Zy wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het genezen van galzucht, verstop ping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en dro gistzaken. gemeente sqhagen. Geboren: Elisabeth Maria, dochter van Jacob Huyberts en van Catharina Agnee Geertruida En- tlU8. Overleden: Jannotie Kolder, oud 82 jaren, we duwe van Jaoob Berkhout. politie, Gevonden: een handschoen. Verloren: een sleutoL gemeente schoorl. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1924. Geboren: Jacob, zoon van Simon de Jong en van Neeltie Blom. Ürsela. Maria, dochter van »Ario Koortens en van Marytje van Duin. Jan TjVuüem, zoon van Johannes Anton Radecker en van Gerar- dina Johanna Antonia ten HerkeL Wilhelmina Ja- ooba. dochter van Pieter Praat en van Wilhelmina Jaooba IJpelaan. Hendrika, dochter van Hendrik Klingers en van Elisabeth Kelder. Henriëtte Cor- nelia; dochter van Hendrik Jan Lijnbach en van Aaltje B0011. Ondertrouwd geene. Getrouwd: Lam bert ten Wolde te Weststelling werf en Trijntje Hoogvorsti Overleden: Keeltje Bobeldylc, 78 jaar weduwe ma Jan Franc&e* de Bakker, eerder van Jan Smit.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6